Echa Rynku

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Echa Rynku to cykliczny podcast Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.
Data dodania: 2012-08-01 11:47:00
Data aktualizacji: 2017-03-26 03:00:21
Audycji w katalogu: 207
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
Echa Rynku #206: Echa Rynku #206 – Briju i Integer nadwyrężają zaufanie inwestorów
W tym odcinku podcastu Echa Rynku wylewamy morze łez nad naszą fatalną inwestycją w Briju. W przypadku tej spółki prawdziwe okazuje się powiedzenie, że na zaufanie pracuje się latami, a można jest stracić w 15 minut. Podobnie jest w przypadku Integera. Aktualnie trwa wezwanie na tę spółkę i z niewyjaśnionych przyczyn termin publikacji raportu rocznego został przesunięty na późniejszą datę, już po zakończeniu przyjmowania zapisów w wezwaniu. Najpierw kończy się wezwanie, a dopiero potem inwestorzy poznają szczegóły zawarte w raporcie rocznym. Przyjdzie więc inwestorom odpowiadać na to wezwanie, niejako „w ciemno”. Ze zdzwieniem przyglądamy się także wstrzymanej dywidendzie w ABC Dacie. Jest też trochę o naszych nowych inwestycjach w Portfelu SII, czyli o Ursusie i o Quercusie.
pobierz 23.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Echa Rynku #205: Echa Rynku #205 – Szokująca wycena PBG z dedykacją dla zwolenników teorii rynku efektywnego
Tematem tego odcinka podcastu Echa Rynku jest szokująca wycena PBG, która właśnie przekroczyła tę jaka spółka miała na szczycie hossy w 2007 roku. Rynek wydaje się nie zauważył gigantycznej emisji ponad 750 mln akcji i wycenia PBG aktualnie wyżej niż takie giganty jak CD Projekt, czy Orange. Oprócz tego komentujemy bieżącą korektę, w szczególności widoczne spadki na KGHM-ie. Odnotowujemy także rekordowe poziomy notowań Orlenu i Lotosu. Jest także o spadającej wycenie Briju i kolejnej zyskownej transakcji w Portfelu SII, czyli +18% na Ursusie.
pobierz 12.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Echa Rynku #204: Echa Rynku #204 – ACR Systems, producent Gimbali w drodze po kapitał
Gościem kolejnego odcinka podcastu Echa Rynku był Max Salamonowicz, przedstawiciel spółki ACR Systems.
pobierz 11.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Echa Rynku #203: Kto będzie Almą, Gantem i Petrolem tej hossy?
W tym odcinku podastu Echa Rynku zastanawiamy się jakie spółki będą wymieniane jako klasyczne bańki, z którymi mieliśmy do czynienia w czasie poprzednich długotrwałych wzrostów. Historyczne wymienić takich co to w szczycie hossy byli wyceniani na astronomicznym poziomie, a teraz ich nie ma, jest łatwo – Alma, Gant, Petrolinvest, itd. Ale zrobić to w trakcie wzrostów jest bardzo ciężko. Intuicja jednak kieruje nas w stronę branży deweloperów gier! Oprócz tego mówimy o wysokich wycenach KGHM-u, Orlenu i Lotosu. Jest także o dobrych wynikach Asbisu, które póki co zaowocowały… spadkami na giełdzie. Mówimy także o Enerdze, która wygrała głosowanie w Portfelu SII, której jednak prawdopodobnie nie kupimy.
pobierz 15.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Echa Rynku #202: Echa Rynku #202 – W co inwestujemy prywatnie i dlaczego
W tym odcinku podastu Echa Rynku: Rafał przyznaje się do swoich własnych krótkoterminowych inwestycji w JSW Michał z kolei przyznał się do bardzo długoterminowych inwestycji w Energę Oprócz tego omawiamy typy do nowej sondy w Portfelu SII, dziwymi się także zapowiedziom wydania przez Orlen 400 mln zł na ratowanie górnictwa. Jest także trochę o absurdalnym splicie CI Games.
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Echa Rynku #201: Echa Rynku #201 – Gigantyczne odpisy w KGHM, Orange wstrzymuje dywidendę
W tym odcinku podastu Echa Rynku: Gigantyczne odpisy KGHM-u Niepewna sytuacja w JSW Odpisy w Tauronie Główni akcjonariusze Livechat sprzedają część swoich akcji Orange po raz pierwszy od 2002 roku nie wypłaci dywidendy
pobierz 14.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Echa Rynku #200: Echa Rynku #200 – Z okazji 200 odcinka podcastu Echa Rynku Jarosław Kaczyński trzęsie polską giełdą!
Liczba dnia to 200. Tyle odcinków podcastu Echa Rynku ukazało się do dnia dzisiejszego. Nie zamierzamy jednak przechodzić na zasłużoną emeryturę. Wręcz przeciwnie, uważamy, że jesteśmy w życiowej formie i nigdy nasz podcast nie był tak dobry jak teraz!
pobierz 18.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Echa Rynku #199: Echa Rynku #199 – Idealny rynek, czyli hossa przerywana korektami "w bok"
Lubimy taki rynek, który co chwilę pokazuje swoją siłę. A nawet jak nie rośnie, to niespecjalnie chce spadać. Na fali ogólnego entuzjazmu domknęliśmy kolejną zyskowną transakcję w Portfelu SII, tym razem na Mex Polska. Tracimy jednak cierpliwość do wciąż trzymanego shorta na JSW.
pobierz 9.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Echa Rynku #198: Echa Rynku #198 – Eksplozja kursów spółek z Portfela SII!
Od ostatniego nagrania minęło dwa tygodnie. W tym czasie kursy większości spółek mocno zwyżkowały. Poskutkowało to najwyższą w historii wyceną Portfela SII. Hossa w pełni!
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Echa Rynku #197: Echa Rynku #197 – KGHM powyżej 100 zł i WIG20 powyżej 2000 pkt. dają sygnał do hossy!
Co tu dużo mówić, hossa w pełni. Wiele spółek zalicza dawno nie oglądane poziomy. KGHM przekroczył barierę 100 zł, a WIG20 2000 pkt. Widać powrót inwestorów zagranicznych, którzy podbili wyceny wielu spółek.
pobierz 13.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Echa Rynku #196: Echa Rynku #196 – Hossa państwowych spółek w pierwszych dniach 2017 roku
Wszyscy narzekają na koniunkturę w segmencie dużych spółek, a tymczasem coraz więcej spółek z indeksu WIG20 jest na swoich rocznych maksimach.
pobierz 12.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Echa Rynku #195: Echa Rynku #195 – Hity i porażki inwestycyjne 2016 roku
W ostatnim odcinku podcastu Echa Rynku przed Świętami zrobiliśmy krótkie podsumowanie co uznajemy za największe hity inwestycyjne 2016 roku. Nie obyło się także bez wskazania największych niepowodzeń.
pobierz 17.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Echa Rynku #194: Echa Rynku #194 – Spółki paliwowe na szczytach hossy, energetyka wciąż szoruje po dnie
Zaczęliśmy od ogłoszenia końca bańki spekulacyjnej na Petrolinveście, a skończyliśmy na przeglądzie spółek z WIG20, które są na szczytach hossy (PKN Orlen) lub są po solidnych wzrostach (Lotos, PGNiG) lub też dalej szorują po dnie (cały sektor energetyczny). W tym odcinku podcastu Echa Rynku omawiamy także reakcję KGHM-u na spadki cen miedzi. Jest także trochę o reakcji kursu ABC Daty na decyzję Urzędu Skarbowego o umożeniu postępowania wobec spółki.
pobierz 10.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Echa Rynku #193: Echa Rynku #193 – Podsumowanie 18 miesięcy Portfela SII
Opowiedzieliśmy trochę o tym, że każdy powinien dostosować do siebie styl inwestowania. Z jednej strony są tacy co wybiorą aktywną spekulację, która zajmuje bardzo dużo czasu. Inny inwestor z kolei postawi na inwestowanie dywidendowe. W tym nagraniu opowiedzieliśmy o tym kim jest przeciętny inwestor indywidualny i o tym, że coraz więcej z nich to długoterminowi inwestorzy nakierowani na zbieranie dywidend.
pobierz 19.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Echa Rynku #192: Echa Rynku #192 – Optymizm na KGHM trwa, Quercus w Votum i w MCI
W tym odcinku podcastu Echa Rynku robimy tradycyjny przegląd spółek z Portfela SII. Odkupiliśmy Asbis, na którym już raz zarobiliśmy pieniądze. Z nadzieją przyglądamy się sytuacji w PKP Cargo. Z kolei z rezygnacją patrzymy na historyczne minima PGE.
pobierz 18.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Echa Rynku #191: Echa Rynku #191 – O wpływie liczby otwartych kas w Biedronce na wyniki finansowe Kani
W najnowszym odcinku podcastu Echa Rynku rozmawialiśmy o wpływie wyborów w USA na słabnącego złotego. Na to nałożył się dużo niższy od prognoz wzrost PKB. W efekcie złoty jest na takich poziomach, które aż proszą się o kolejny kryzys w branży bankowej, dotyczący "frankowiczów", "eurowiczów" czy też "dolarowiczów".
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Echa Rynku #190: Echa Rynku #190 – Powyborcza eksplozja kursów KGHM-u i JSW. Portfel SII na plusie!
Wszyscy baliśmy się wyników wyborów w USA. W szczególności, gdyby wybory miał wygrać Donald Trump, to reakcja rynków miała być dużo gorsza niż przy Brexicie. A tymczasem, stało się dokładnie odwrotnie. Kursy wielu spółek wręcz eksplodowały.
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Echa Rynku #189: Echa Rynku #189 – Udane inwestycje w Portfelu SII. Kupiliśmy Ursus
Mamy dobrą passę w Portfelu SII. Ostatnio kupiliśmy do Portela, wybrany głosami czytelników, Ursus. Cały czas utrzymujemy też pozycje na Elementalu, Mexie, Bogdance i Briju.
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Echa Rynku #188: Echa Rynku #188 – Jak sprzedać na idealnym szczycie w praktyce i na żywo. Co lepsze Ursus czy CCC?
pobierz 19.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Echa Rynku #187: Echa Rynku #187 – Co musi się stać, żeby JSW było po 200 zł
Gdyby pominąć notowania spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, w szczególności spółek państwowych, to okazałoby się, że mieliśmy na warszawskiej giełdzie w ciągu ostatniego pół roku całkiem przyzwoitą hossę. Między innymi o tym mówiliśmy w ostatnim odcinku podcast WIG20. Omówiliśmy także zaskakujące wyniki kwartalne XTB oraz co dla akcjonariuszy Almy oznacza ewentualne postępowanie sanacyjne.
pobierz 16.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek