Więcej niż zdrowe odżywianie

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast o zdrowym odżywianiu, trybie życia i nie tylko.
Data dodania: 2014-12-02 17:50:08
Data aktualizacji: 2017-03-26 03:40:20
Audycji w katalogu: 66
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 13 dni temu
WNZO 061: Chcieć to móc – od fryzjerki do szefa kuchni
Wyobraź sobie, że urodziłaś się w średniej wielkości mieście. Skończyłaś jakąś można powiedzieć przypadkową szkołę, imałaś się różnych zawodów, ale nie do końca wiedziałaś co chcesz robić w życiu. Aż w pewnym momencie przychodzi ten czas, że ktoś lub coś popycha Cię w jedną konkretną stronę. Gdzieś, gdzie zawsze podświadomie chciałaś się znaleźć, ale uczucie było to na tyle słabe, albo ty byłaś na tyle nieśmiała, aby go usłyszeć, aby za nim podążyć… Ale jak już je poczułaś, usłyszałaś to nie ma żadnej siły na Ziemi, aby Cię przed nim powstrzymać. Gotowa? W takim razie poznaj Anię. Miłego słuchania! Z Post WNZO 061: Chcieć to móc – od fryzjerki do szefa kuchni pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
WNZO 060: Jaglany Detoks – brama do zdrowego odżywiania
Organizm człowieka ma wbudowane mechanizmy oczyszczania, czyli pozbywania się zbędnych produktów przemiany materii (toksyn). Jednak współczesne środowisko, dieta i styl życia sprawiają, że nie zawsze działają one skutecznie i część toksyn kumuluje się, powoli zatruwając organizm. Jaglany detoks to jeden ze sposobów, aby w krótkim czasie poprzez zmiany w diecie oczyścić organizm i poczuć się kilka lat młodziej, a przy okazji wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe. Takich sposobów jest więcej, choćby dieta warzywno-owocowa propagowana w Polsce przez dr Ewę Dąbrowską. Osoby przechodzące posty zdrowotne osiągają spektakularne poprawy samopoczucia i zdrowia. Już po kilku dniach takiej głodówki leczniczej, gdy organizm przejdzie na Post WNZO 060: Jaglany Detoks – brama do zdrowego odżywiania pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
WNZO 059: Akademia Zdrowia DGP – kasze, zboża i gluten
Czy zboża są zdrowe dla człowieka? Z jednej strony są podstawą diety wegetariańskiej lub wegańskiej. Z drugiej strony sympatycy diety paleo unikają zbóż twierdząc, że pojawiły się w naszej diecie stosunkowo niedawno. Do tego dochodzą jeszcze obiekcje związane z modyfikacjami (łącznie z genetycznymi), które mają na celu maksymalizacje ich produkcji przemysłowej. Jak to jest z tymi zbożami? W drugim odcinku z serii Akademia Zdrowia DGD z doktorem biologii Grażyną Pająk "na warsztat" bierzemy zboża.  Które zboża mogą nam szkodzić i dlaczego, jakie zboża i pseudo zboża są doskonałym składnikiem diety. A wracając do pytania postawionego na początku, czy zboża są Post WNZO 059: Akademia Zdrowia DGP – kasze, zboża i gluten pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 61.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
WNZO 058: Co skrywa w sobie dieta paleo?
Nie wiem jak Ty, ale część osób słysząc termin dieta paleo wyobraża sobie półnagiego jaskiniowca biegającego z maczetą po lesie. To bardzo stereotypowe skojarzenie być może korzenie swoje bierze w genezie diety. W tym, że jest ona wzorowana na odległych czasach, gdy jeszcze żyli ludzie pierwotni. Na przestrzeni tysięcy lat świat się zmienił. Zmieniły się też zwyczaje osób nieutożsamiających się ze stylem życia paleo. Jednak korzenie i fundamenty diety paleo ciągle są takie same, takie jakie były wtedy, gdy po ziemi chodzili ludzie pierwotni. Co skrywa w sobie dieta paleo? Co każdy z nas, niezależnie od tego jaką dietę preferuje Post WNZO 058: Co skrywa w sobie dieta paleo? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
WNZO 057: Akademia Zdrowia DGD – zdrowe tłuszcze
Które tłuszcze używać w kuchni a których zdecydowanie się pozbyć? Który zdrowy tłuszcz podgrzewać, a  który używać tylko na zimno? W natłoku wszechobecnych, niekiedy sprzecznych informacji coraz trudniej jednoznacznie odpowiedzieć na te, lub podobne związane ze zdrowym odżywianiem pytania. Dlatego powstał ten odcinek podcastu, a właściwie cała seria... Do nagrania cyklu podcastów dotyczących podstaw zdrowego odżywiania zaprosiłem Grażyną Pająk. Grażyna jest doktorem biologii, od ponad 20tu lat zajmuje się naturoterapią. Ma skończone podyplomowe studia dietetyczne. Przez 18 lat pracowała w zakładzie biologii wód jako biolog, ekolog, przez 8 lat wykładała na wyższej uczelni endoekologię i dietetykę. Jest naprawdę świetną specjalistką Post WNZO 057: Akademia Zdrowia DGD – zdrowe tłuszcze pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
WNZO 056: Kręte drogi do zdrowego odżywiania – historie słuchaczy
Wdrażanie zdrowego odżywiania u każdego z nas będzie wyglądać trochę, lub zupełnie inaczej. Bowiem nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na zmianę diety, na wypracowanie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych. Jadnak bez wątpienia jest to możliwe a nic nie działa lepiej niż rzeczywiste, wzięte z życia przykłady. Przykłady osób, którym takie zmiany udało się wdrożyć. O nagraniu takiego odcinka marzyłem od samego początku mojego podcastowania, czyli od 2-óch lat. Chciałem nagrać audycję z osobami, które właśnie dzięki słuchaniu mojego podcastu dokonały jakiś pozytywnych zmian w swoim życiu. I to nadeszła ta chwila, z wielką radością zapraszam Cię do wysłuchania rozmów z trzema Post WNZO 056: Kręte drogi do zdrowego odżywiania – historie słuchaczy pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 72.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
WNZO 055: Czy antykoncepcja naturalna jest skuteczna?
Wiele osób słysząc termin antykoncepcja naturalna delikatnie uśmiecha się pod nosem... Jedni być może na myśl o tym z czym sam termin się wiąże, drudzy na myśl jej rzekomej wątpliwej skuteczności. Uśmiech niedowiarków jednak zamieni się w zdumienie, gdy dowiedzą się, że antykoncepcja naturalna nie istnieje. Natura bowiem nie przewidziała świadomego działania na rzecz niepoczęcia potomstwa. Byłoby to wbrew fundamentalnej potrzebie podtrzymania i przedłużenia gatunku... O czym w takim razie będzie dzisiejszy podcast? Będzie o naturalnych metodach planowania rodziny. Termin jest bardzo szeroki i zawiera zagadnienia począwszy od przygotowania się do poczęcia potomstwa, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Dalej poprzez Post WNZO 055: Czy antykoncepcja naturalna jest skuteczna? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 50.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
WNZO 054: Jak przebiec ultramaraton?
Duża część regularnie biegających osób przebiegnięcie maratonu stawia sobie jako cel, sprawdzian, który motywuje ich do wstawania rano z łóżka i podejmowania jeszcze większego wysiłku. Nawet wtedy, gdy akurat tego dnia wcale im się biegać nie chce. Jednak są osoby, dla których przebiegnięcie maratonu (42,195 km) jest tylko "rozgrzewką" do dużo, dużo dłuższych biegów... Co ich motywuje? Co sprawia, że porywają się na kilkuset kilometrowe trasy, jak się do nich przygotowują i w jaki sposób takie biegi kształtują ich siłę fizyczną, a przede wszystkim psychiczną? Na te pytania i szereg innych znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym podcaście, w którym rozmawiam z Post WNZO 054: Jak przebiec ultramaraton? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 39.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
WNZO 053: Jak zapobiegać powstawaniu alergii?
O leczeniu alergii słyszy się coraz częściej, szczególnie w kontekście małych dzieci, które z uwagi na niedojrzałość układu immunologicznego są na nią najbardziej narażone. Jednak zjawisko nietolerancji i alergii pokarmowych coraz częściej dotyka również dorosłych, dotyka osoby, które jeszcze niedawno nie miały żadnych objawów alergicznych. Skąd się to bierze i, co najważniejsze, jak zjawisku nabywania alergii zapobiegać? Bożena Kropka, dietoterapeutka, autorka książek Pokonaj alergię i Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą z zatrważającą szczerością wyznaje, że do jej gabinetu trafia coraz więcej osób z powikłaniami związanymi z nieudolnym leczeniem farmaceutykami. Wiele osób ciągle jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że Post WNZO 053: Jak zapobiegać powstawaniu alergii? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Jaglany Detoks w 2 tygodnie – oczyszczanie organizmu
Czym jest oczyszczanie organizmu? Organizm człowieka jest bardzo dobrze przystosowany do samoistnego wydalania toksyn. Nasze naturalne filtry: wątroba, nerki, skóra, płuca w sposób ciągły pozbywają się z organizmu substancji, które powstają w procesie metabolizmu lub są spożywane wraz z jedzeniem. Jednak z wiekiem, a w szczególności wraz z ilością zanieczyszczeń, którymi jesteśmy bombardowani, skuteczność tych mechanizmów nie zawsze jest wystarczająca. Właśnie po to, aby odciążyć organizm od zanieczyszczeń spożywanych wraz z jedzeniem, oczyścić go, odkwasić, odżywić i nawodnić stworzyliśmy program Jaglany Detoks w 2 tygodnie. Ma on formę dwutygodniowego kursu internetowego, w ramach którego otrzymasz od nas: cykl maili z informacjami jak Post Jaglany Detoks w 2 tygodnie – oczyszczanie organizmu pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 4.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
WNZO 052: Jak dietą pokonać Candida?
Jak pokonać Candida? Grzyby Candida są naturalnym elementem naszej flory bakteryjnej, pomagają w trawieniu pokarmów i żyjąc w symbiozie z dobroczynnymi bakteriami zazwyczaj stanowią zgrane towarzystwo. Jednak w pewnych sytuacjach, np. na skutek antybiotykoterapii, kolonie Candida potrafią zdominować nasz układ trawienny i doprowadzić do powstania patologicznej flory bakteryjnej. W skrajnych przepadkach grzyby Candida mogą wydzielać neurotoksyny, które poprzez układ krwionośny dostają się do naszego mózgu i powodują na przykład napady wilczego głodu, albo stany lękowe. Bywają też przyczyną wielu innych dolegliwości, których związek ze stanem układu pokarmowego nie od razu jest taki oczywisty. Na szczęście przerost grzybów Candida można opanować. Post WNZO 052: Jak dietą pokonać Candida? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 41.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
WNZO: Jaglany Detoks w 3-ech krokach
Zapraszamy Cię serdecznie do obejrzenia serii 3-ech bezpłatnych filmów o jaglanym detoksie. Dowiesz się z nich czym jest jaglany detoks i dlaczego warto go przeprowadzić, ale nie tylko. Opowiemy w nich o naszej sprawdzonej drodze do zdrowego odżywiania, o tym jak tworzyć zdrowe nawyki oraz jakie efekty można uzyskać dzięki oczyszczaniu organizmu. ZAPRASZAMY! :-) Kliknij ten link, aby zapisać się na filmy Jaglany Detoks w 3-ech krokach JAGLANY DETOKS w 3-ech krokach: Chcesz poznać naszą sprawdzoną i działającą drogę do zdrowego odżywiania. Słyszałeś o oczyszczających właściwościach kaszy jaglanej i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej. Chcesz zrozumieć na czym polega oczyszczanie organizmu Post WNZO: Jaglany Detoks w 3-ech krokach pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 4.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
WNZO 051: Jak przestać podjadać słodycze?
Jak przestać podjadać słodycze? Wiele osób nie wyobraża sobie udanego dnia, a już na pewno weekendu, bez zjedzenia czegoś słodkiego. Pół biedy jeżeli faktycznie zjadanie słodyczy lub innych niezdrowych przekąsek jest okazjonalne. Jednak nie zawsze tak bywa... Próby wyraźnego ograniczenia ich ilości zwykle działają na krótką metę. Dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić? Jaka "magiczna siła" ciągnie nas do podjadania, do zjadania słodyczy i przekąsek nawet wtedy, gdy faktycznie nie jesteśmy głodni? O psychologicznych aspektach odżywiania rozmawiam dzisiaj z Justyną Markowską. Justyna jest psychodietetyczką i na co dzień pomaga kobietom m.in. z radzeniem sobie z emocjonalnym Post WNZO 051: Jak przestać podjadać słodycze? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 34.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
WNZO: Wyzwanie – w 3 dni pokochaj kaszę jaglaną!
Zapraszamy Cię serdecznie na 3-dniowe Wyzwanie! Podczas tego Wyzwania poznasz zaskakujące właściwości kaszy jaglanej, nauczysz się ją przyrządzać na kilka różnych sposobów i mamy nadzieję na zawsze pozostaniesz jej fanem! :-) ZAPRASZAMY! :-) Kliknij ten link, aby zapisać się na Wyzwanie w 3 dni pokochaj kaszę jaglaną! !!!! UWAGA KONKURS !!!! W ramach wyzwanie będzie można wygrać książkę  znanego dieto-terapeuty Marka Zaremba "Leczenie dietą. Wygraj z candidą"! Konkurs trwa tylko 3 dni, podczas których dowiesz się wielu ciekawostek o kaszy jaglanej, nauczysz się ją przyrządzać na wiele sposobów i być może wygrasz jeszcze tę książkę. W ramach wyzwania otrzymasz: informacje Post WNZO: Wyzwanie – w 3 dni pokochaj kaszę jaglaną! pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 5.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
WNZO 050: Z wizytą u Michała – chleb razowy na zakwasie
Witam Cię w jubileuszowym 50-tym odcinku podcastu! Specjalnie na tę okazję przygotowałem dla Ciebie coś szczególnego. W dzisiejszym odcinku zaproszę Cię na wirtualną wizytę do mojej kuchni, podczas której wspólnie upieczemy chleb. Nie będzie to zwykły chleb, ale najzdrowszy, najpyszniejszy na świecie chleb razowy na naturalnym zakwasie. Gotowy? Jeżeli tak, to zapraszam do pieczenia, a właściwie do słuchania! :-) Jednak oczywiście nie byłbym sobą, gdybym przy tej okazji nie przemycił garści informacji na temat pieczywa. Niby taka prosta sprawa, chleb, bułka, jasna lub ciemna. Jednak jak zejdziemy poziom niżej i poznamy szczegóły, to okaże się, że nie wszystko jest takie Post WNZO 050: Z wizytą u Michała – chleb razowy na zakwasie pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 39.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
WNZO 049: Jak zdrową dietą pokonać Hashimoto?
Jak pokonać Hashimoto? Przewlekłe zapalenie tarczycy, zwane Hashimoto (od nazwiska japońskiego chirurga, który jako pierwszy je opisał) jest chorobą o podłożu autoimmunologicznym. Na świecie dotkniętych tą chorobą jest średnio 1% mężczyzn i około 5% kobiet. Jest trudna w leczeniu, w szczególności medycyna akademicka określa ją mianem choroby przewlekłej, czytaj nieuleczalnej. W takim razie co mają zdobić osoby dotknięte tą chorobą? Zdać się wyłącznie na medycynę akademicką i być świadomym, że do końca życia będą skazane na mniej lub bardziej ingerujące w inne obszary ich zdrowia farmaceutyki? Może jest inna droga, bardziej naturalna, bardziej zbliżona do tego, czego nasz organizm potrzebuje Post WNZO 049: Jak zdrową dietą pokonać Hashimoto? pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 42.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
WNZO 048: Vegerunners, czyli biegający weganie
Aktywność fizyczna, ruch to jeden z filarów zdrowego stylu życia. W niedawno opublikowanej, nowej piramidzie odżywiania właśnie aktywność fizyczna jest u samej podstawy, jeszcze zanim dojdziemy to pożywienia. Patrząc na mieszkańców oaz długowieczności, enklaw w których ludzie w zdrowiu dożywają sędziwego wieku wyraźnie widać, że codzienna umiarkowana aktywność fizyczna jest niemalże wpisana w ich styl życia. Jednak, aby mieć siłę się ruszać, trzeba oczywiście wznieść się na wyższe poziomy wspominanej piramidy i dostarczyć organizmowi pożywienia. Interesując się zdrowym odżywianiem staram się poznać różne diety, bo w każdej z nich znajduję coś wartościowego, coś co mogę przenieść na swój grunt, mogę Post WNZO 048: Vegerunners, czyli biegający weganie pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 37.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
WNZO 047: Równowaga w życiu prywatnym i zawodowym
Kilka tygodni temu w jednym z warszawskich biurowców w którym akurat pracuję w windzie spotkałem dawnego kolegę. Znam go od ponad dziesięciu lat, razem zaraz po studiach zaczynaliśmy pracę zawodową. Zawsze był pełen energii, uśmiechnięty, tryskający życiem. Tego dnia, wyglądał zupełnie inaczej... Przygnębiony, bez uśmiechu, zaczerwienione białka w oczach – taki….. przygaszony. Pytam co się stało? On na to: A wiesz…  praca, dom, zajęcia dodatkowe dzieci, już nie wyrabiam, potrzebuję więcej równowagi w życiu, potrzebuję odpoczynku… Czym jest równowaga w życiu, tym prywatnym i zawodowym? W jaki sposób zorganizować sobie życie, poukładać priorytety i relacje, aby te tak ważne obszary naszego życia nie tyko ze sobą nie kolidowały ale na wzajem się wspierały? No to pytanie jak i wiele innych odpowiedź znajdziesz w mojej rozmowie z Markiem Jamrózem, trenerem, mówcą i tatą 9tki dzieci. Zapraszam! Z tego odcinka podcastu dowiesz się: Jak wygląda typowy dzień w rodzinie z dziewiątką dzieci Jakie są najczęstsze mity dotyczące zachowania równowagi w życiu prywatnym i zawodowym Jakie ryzyko wiąże się z tym, że skupiamy się tylko na zaspokajaniu potrzeby bezpieczeństwa Całościowy model zarządzania głównymi obszarami swojego życia Praca jako wszelkie działania nadające życiu sens Osobista skuteczność Relacje z innymi i saldo „emocjonalnego konta” Dbanie o ciało, organizm i ducha Jak to wszystko połączyć w całość Równowaga w życiu - transkrypt Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu Jak możesz słuchać podcastu? na blogu - wszystkie podcasty z naszego bloga, na dowolnym odtwarzaczu mp3, pliki możesz pobrać z bloga i przegrać je na swój odtwarzacz. Filmiki instruktażowe - jak najwygodniej słuchać na swoim telefonie - to banalnie proste! :-) Zdecydowanie polecam ostatni sposób - słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam! Oceń mój podcast - Równowaga w życiu Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej. - Oceń podcast "Więcej Niż Zdrowe Odżywianie" na iTunes Notatki do tego odcinka podcastu: Kurs internetowy: w 14 dni przejdź swoje pierwsze oczyszczanie warzywno-owocowe Książka: 7 nawyków szczęśliwej rodziny R. Covey Stephen Profil GoldenLine: Dr Marek Jamróz - Trener, Excelsior Spisana treść tego podcastu, kliknij tutaj. Źródła informacji Możesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na blogu - zapisz się na newsletter - okienko poniżej. Raz w tygodniu otrzymasz maila z linkami do nowych artykułów bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową :-)   Post WNZO 047: Równowaga w życiu prywatnym i zawodowym pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 56.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
WNZO: Wyzwanie – w 3 dni wysprzątaj kuchnię!
Zapraszamy Cię serdecznie na 3-dniowe wyzwanie! W tym czasie pozbędziesz się ze swojej kuchni niezdrowego jedzenia i  razem z nami zrobisz swoje pierwsze zdrowe i przemyślane zakupy. Ale to nie wszystko! Trzeciego dnia... wspólnie urządzimy sobie zdrową ucztę. W Twojej właśnie wysprzątanej kuchni z naszą pomocą przygotujesz wyśmienite, kolorowe, smaczne i zdrowe potrawy dla całej rodziny! ZAPRASZAMY! :-) Kliknij ten link, aby zapisać się na Wyzwanie w 3 dni wysprzątaj swoją kuchnię W ramach wyzwania otrzymasz: listę produktów spożywczych, które definitywnie powinny zniknąć z Twojej kuchni, zdrowe zamienniki tego czego właśnie się z kuchni pozbywasz, wraz ze wskazówkami gdzie można je kupić lub jak przygotować samodzielnie, przepisy na jednodniową ucztę, podczas której będziemy przygotowywać posiłki z właśnie zakupionych zdrowych produktów, nasze wsparcie na zamkniętej grupie Facebook'owej. Kliknij ten link, aby zapisać się na Wyzwanie w 3 dni wysprzątaj swoją kuchnię   Źródła informacji Możesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na blogu - zapisz się na newsletter - okienko poniżej. Raz w tygodniu otrzymasz maila z linkami do nowych artykułów bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową :-)   Post WNZO: Wyzwanie – w 3 dni wysprzątaj kuchnię! pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 4.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
WNZO 046: Morsowanie, hart ducha i ciała
Dla większości sama myśl o zanurzeniu się w lodowatej wodzie przysparza co najmniej gęsiej skórki. Są jednak osoby, które dobrowolnie w środku zimy wchodzą do przerębla z lodowatą wodą... Czy robią to tylko dla "zabawy"? Czy też może jest w tym praktykowaniu lodowatych kąpieli jakieś "drugie dno". Coś co powoduje, że organizm wystawiony na tak skrajne warunki uruchamia wcześniej uśpione mechanizmy wpływające na odporność? Odpowiedzi na te pytania jak i wiele innych ciekawostek znajdziecie w dzisiejszym podcaście, w którym gościem jest Krzysztof Muchorowski -  pasjonat lodowych kąpieli. Zapraszam! Z tego odcinka podcastu dowiesz się: Czym jest morsowanie. Jakie to uczucie zanurzyć się w lodowatej wodzie. Jak należy się przygotować do wejścia do wody. Skąd wiadomo, kiedy zakończyć kąpiel. W jaki sposób morsowanie wpływa na odporność organizmu. Jak się przygotować do swojego pierwszego morsowania. Mini poradnik debiutanta morsowania. Morsowanie - transkrypt Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu Jak możesz słuchać podcastu? na blogu - wszystkie podcasty z naszego bloga, na dowolnym odtwarzaczu mp3, pliki możesz pobrać z bloga i przegrać je na swój odtwarzacz. Filmiki instruktażowe - jak najwygodniej słuchać na swoim telefonie -  to banalnie proste! :-) Zdecydowanie polecam ostatni sposób - słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam! Oceń mój podcast - Morsowanie Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej. - Oceń podcast "Więcej Niż Zdrowe Odżywianie" na iTunes Notatki do tego odcinka podcastu: Kurs internetowy: w 14 dni przejdź swoje pierwsze oczyszczanie warzywno-owocowe Film: Wpływ zimowych kąpieli na właściwości reologiczne krwi Spisana treść tego podcastu, kliknij tutaj. Źródła informacji Możesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na blogu - zapisz się na newsletter - okienko poniżej. Raz w tygodniu otrzymasz maila z linkami do nowych artykułów bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową :-)   Post WNZO 046: Morsowanie, hart ducha i ciała pojawił się poraz pierwszy w Więcej Niż Zdrowe Odżywianie .
pobierz 46.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek