AmiWigilia

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast w języku polskim, który dotyczy klasyki IT: komputera Amiga i jego następców. W latach 80-tych i 90-tych platforma ta był jedną z najbardziej popularnych. Dziś Amiga istniej i rozwija się w swoim tempie. Tym oraz tematami pokrewnymi będzie zajmował się Podcast - AmiWigilia.
Data dodania: 2014-12-02 17:56:37
Data aktualizacji: 2017-03-30 11:10:02
Audycji w katalogu: 39
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 14 dni temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 24
Witam was w odcinku 24 AmiWigilia. Tym razem czeka was 2.5 godziny tematyki NG z Rzookolem! Autor m.in. SCANdal czy RDesktop.
Michał Rzookol Żukowski to developer przez duże D. :) Poza tym jest aktywym członiekm MorphOS Team. Ponad to ma ogromną wiedzę na temat Nowej Generacji w świecie Amigi. Co sądzi na temat MorphOS, klasyka i AmigaOS 4? Jak będzie mogła wyglądać przyszłość MorphOS i generalnie systemów NG? Czy AROS jest fajny? Na te i inne pytania odpowiemy wam w tym odcinku. Muzycznie tym razem, według wyboru mojego szanownego gościa posłuchacie: Horace Wimp - Hymn to Aurora oraz Journal z Flashback. Linki: [link]
pobierz 68.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia Wydanie Specjane 14
Po dłuższej przerwie w wydaniach specjalych, spotykamy się ponowanie z Adamem, celem opowiedzenia wam o nowym komputerze AmigaOne X5000.
Poza samymi wrażeniami z bardzo intensywnego użytkowania najnowszego AmigaOS 4.1 na tym sprzęcie, wspominamy o nowej książce. Będzie to pozycja opisująca codzienne użytkowanie komputerów pracujących na AmigaOS 4.1. Oczywiście nie zapomnieliśmy o zebraniu kilku ciekawych wydarzeń z ostatnich miesięcy w amiświecie. Jednym z ważniejszych jest oczywiście Vampire dla Amiga 500 oraz dość zaskakujący i szybki rozwój taniej Amigi Nowej Generacji - Tabor. Linki: [link] [link] [link]
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 23
Witam w pierwszym odcinku AmiWgilii w 2017 roku! Spotkania z twórcami ciąg dalszy. Tym razem jest to geniusz animacji i kompozycji w amigowych klimatach - Rogal / Pixel Nation!
Tematyka odcinka to oczywiście jego produkcje na kanale Pixel Nation na YouTube. Mój gość wspomina swój pierwszy komputer, który został stworzony przez jego Tatę! Dalej przechodzimy do historii amigowej oraz czemu Raspberry Pi jako Amiga jest fajnym rozwiązniem.
Następnie rozmawiamy o tym jak się robi tak genialne produkcje, które Pixel Nation wywindowały na szczyt popularności. Co więcej, Rogal opowiada za nową, śliczną amigową grę Max Knight, która powstaje w nie do końca lubianym BackBone. Mój gość wyjaśnia mechanike programu i zapewniam was, zachęca to do spróbowania własnych sił w temacie kreatora gier.Na koniec odcinka, do posłuchania utwór Moby, z albumu: Amiga Days (Remasters) - Volume 3 - Impact22.Linki:https://www.youtube.com/channel/UCzDcc-tJC0TBCOrWMT6DoJw/feedhttps://www.facebook.com/PixelNationAnimationhttp://pixelnation.ppa.pl/maxknight/http://exec.pl/artykul.jsp?nid=33&Backbone_-_poradnik_krok_po_kroku_dla_poczatkujacych
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 22
Witam w 22 odcinku AmiWigilii! Poprzednio było o YouTube, to teraz będzie o muzyce. I to z naprawdę słynnym i znanym gościem - YERZMYEY!
Jednym słowem nie ma lipy. :) Z odcinka dowiecie się co robi YERZMYEY i jak to robi. Dlaczego jest taki dobry i czy warto się w to bawić? Czy chiptune ma przyszłość, czy to tylko nostalgia? Pogadamy też co go tak ciągnie do AmigaOS 4, gdzie większość amigowych sław z pogranicza sztuki i demo sceny toleruje tylko klasyki.

Ścieżka dzwiękowa w tym odcinku pochodzi z najnowszego albumu YERZMYEY - aTTraction. Na początku usłyszycie pierwszy utwór z płyt - aTTraction, na końcu ostatnii - The missing piece, a tło naszej rozmowy stanowi zapętlony kawałek - Inside a game.Linki:http://yerzmyey.i-demo.plhttps://soundcloud.com/yerzmyeyhttp://ay-riders.speccy.czhttp://ym-digital.i-demo.pl
pobierz 49.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 21
Witam w 21 odcinku AmiWigilia! Tym razem będzie dużo o YouTube, gdyż moim gościem jest jeden z bardziej znanych retro / amigowych youtuberów w Polsce - MGR Zygadło.
Oczywiście nie rozmawiamy tylko o kanale YouTube mojego gościa. Mówimy o tym jak zacząć zabawę i przygodę na YouTube, dlaczego warto i jak wygląda ta część polskiej sceny youtuberów. Oczywiście nie omijamy Amigi, gier, kolekcjonowania sprzętu jaki i oprogramowania. Co by nie mówić Michał i jego hobby jest prawdziwe i szczere. Pewnie właśnie dlatego zgromadził taką rzeszczę fanów i widzów. Warto przesłuchać, liczę na to, iż ktoś z was zainspiruje się i zacznie sam coś torzyć i propagować Amigę i jej dziedzictwo.

Na koniec odcinka, do posłuchania utwór Moby, z albumu: Amiga Days (Remasters) - Volume 3 - Coco.

Linki:MGR Zygadło: [link] Zygadło FB: [link] Zygadło G+: [link] retromaniak: [link] Fan: [link]: [link]
pobierz 47.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia Wydanie Specjane 13
Ostatnio ilość odcinków specjalnych zdecydowanie przoduje. Ten jednak jest nad wyraz ciekawy. wspólnie z Adamem komentujemy nowości z najważnejszej konferencji amigowej - AmiWest 2016.
Plan był taki by wydać kolejne wydanie specjalnie po tym jak już kupię X5000, lecz, niestety kupić jej nie można... O tym oraz o Vampire II bez FPU, jaki i AmigaOS 4.1 a i nawet "nowym" 3.1 posłuchacie w (tylko!) pięć dziesięciominutowej rozmowie. Zapraszamy.

Linki:http://www.amiwest.nethttp://www.a-eon.comhttp://hyperion-entertainment.biz
pobierz 26.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia Wydanie Specjane 12
Dwunasty odcinek wydania specjalnego, to na prawdę coś ekstra. Udało mi się namówić i zorganizować moich patronów z serwisu Patronite na wspólną pogaduchę. Efektem tego jest prawie dwu godzinny odcinek z pięcioma gośćmi.
Bawiliśmy się świetnie, dyskutowaliśmy na temat moich gości, o patronowania, o ulepszeniu podcastu oraz oczywiście o Amidze. Dzięki jeszcze raz wszystkim i zapraszam do odsłuchu.By ułatwić komunikację podczas nagrania, przyjęliśmy taką kolejność:1.Mariusz 2.Michał 3.Marcin 4.Krzysiek 5.Jacek
Linki:https://patronite.pl/https://patronite.pl/radzikhttps://www.youtube.com/channel/UCy0FGYXMl7G15rEpUOA8IVw
pobierz 83.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 20
Witajcie, tym razem obiecany odcinek na temat Demosceny! Ponownie moim gościem jest znawca tematu, który badzo ciekawie opowiada o zjawisku demo sceny. Fei na wyżej wymieniony temat prowadzi videocast Demontaż. Ponad to organizuje scenowe party Riverwash. Mojego gościa można wręcz nazwać Tony Halikiem polskiej demosceny.

Na sam koniec odcinka, utwór z jednego moich ulubionych dem Nexus-7 by Andromeda (Amiga AGA - 1994).Tak w ogóle to już 20 odcinek AmiWigilii, jak ten czas leci. :) Pamiętajcie komentujcie podcast na iTunes, dzieki temu dotrzemy do większego grona odbiorców.Linki:http://riverwash.orghttps://www.youtube.com/channel/UCO6fMhzSqgR6BmdJxaXPSlAhttp://www.assembly.orghttps://revision-party.nethttp://retrokomp.orghttp://www.scs-trc.net/x2016/http://janeway.exotica.org.uk/author.php?id=28135 (Kiero)http://janeway.exotica.org.uk/author.php?id=27741 (Cahir)http://www.pouet.nethttp://www.amigapodcast.com/2016/07/amiwigilia-odcinek-18-grzegorz-fei.html
pobierz 73.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia Wydanie Specjane 11
Wraz z Adamem Zalepą zapraszamy was do odsłuchania wrażeń z przeprowadzonej sondy na temat Amiga NG. Poza tym tradycyjnie garść newsów i komentarz do nich.
Tydzień temu, wraz z Adamem byliśmy na RetroKomp w Gdańsku, tak więc po krótce wspominamy tegoroczną imprezę. Na sam koniec, tak jak było wspomniane to podczas mojej prelekcji na gdańskiej imprezie zapowiadamy prace nad nowym amigowym kanałem YouTube.

Linki:http://www.amigapodcast.com/2016/09/poll-usage-of-amiga-ng.htmlhttp://retrokomp.orghttps://www.youtube.com/channel/UCy0FGYXMl7G15rEpUOA8IVw
pobierz 50.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia Wydanie Specjane 10
Wraz z Adamem, na gorąco postanowilismy skomentować wyniki sondy o użytkowaniu Amigi 68k.
Ponad to czeka was komentarz do ostatnioch amigowych wydażeni, czyli od pre-orderów AmigaOne X5000 do ostatnio sporej aktywności firmy A-EON.Linki:http://www.amigapodcast.com/2016/08/poll-usage-of-classic-amiga.html
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 19
Odcinek 19 mocno klasyczny, o sprzęcie obecnie dostępnym, jak i przyszłych projektach mojego gościa - spidi. Złożyło się bardzo ciekawie, gdyż ze względów bliżej nie określonych, mój komputer postanowił nagrać mnie z drobnymi trzaskami i przyspieszonym głosem... być może to ksywa Artura go do tego zmusiła?

Na koniec odcinka, do posłuchania utwór Moby, z albumu: Amiga Days (Remasters) - Volume 3 - Big Totem.Linki:http://retro.7-bit.pl
pobierz 53.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 18
Osiemnasty odcinek to spotkanie z osobą, która pracowała dla Magazynu Amiga, tworzyła magazyn eXec oraz prowadzi videocast o scenie - Demontaż. Panie i Panowie - Grzegorz 'Fei' Juraszek.

Zapraszamy też na scenowe party Riverwash 2016!Na koniec odcinka, do posłuchania utwór Moby, z albumu: Amiga Days (Remasters) - Volume 3 - My Bass Is Crying (with Chrylian). Linki: [link] [link] [link] [link]
pobierz 72.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia Wydanie Specjane 9
Witajcie. Zapraszamy do dziewiątego odcinka wydania specjalnego podcastu AmiWigilia. Tematyka, to komentarz newsów oraz impreza RetroKomp.
Nowości to hardware A1233n, software taki jak DOpus edycja kolekcjonerska, czy wydanie pudełkowe Solid Gold. Komentujemy również sondę na temat AROS oraz ogólnie ruchy środowiska NG.Impreza RetroKomp odbędzie się 24-25 wrzesienia w Gdańsku. Zapraszamy was gorąco, będzie min. Adam oraz ja, tak więc będziecie mieli okazję porozmawiać z nami na żywo.Poza tym podziękowania dla wspierających podcast na platformie Patronite.

Linki:http://retrokomp.org/http://amiga.net.plhttp://www.vesalia.de/d_aca1233n.htmhttps://patronite.pl/radzik
pobierz 48.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 17
Witam was serdecznie w 17 odcinku podcastu AmiWigilia. Tym razem będziecie mieli okazję bliżej poznać twórców bardzo fajnej, polskiej gry - Eskadra!
Eskadra została wydana równo 20 lat temu, przez bardzo znany w Polsce - L. K. Avalon. Niestety nie udało się zebrać wszystkich jej twórców - Sun Productions. Mimo to bardzo miło się nam rozmawiało oraz dyskutowało na wszelakie amigowe tematy. Tak więc goście to: Tomasz Osmialowski (kod/grafika) oraz Tobiasz Staniszewski (muzyka).Poza samymi wspomnieniami, poruszyliśmy warsztat wykorzystany do produkcji gry, współpracę z wydawcą, komentarz do obecnego świata retro i dlaczego retro jest fajne. Moi goście zdradzają również plany, iż chodzi im po głowi nowa produkcja.Odcinek wzbogacony jest tłem muzycznym Tobiasza, czyli spora kolekcją modułów prosto z kultowego ProTracker. Na sam koniec usłyszycie jeden z jego modułów - bungee time.

Linki:hol.abime.net/4371lkavalon.comwww.ppa.pl/gry/rozmowa-z-tomaszem-osmialowskim-programista-i-grafikiem-gry-eskadra.htmlwww.ppa.pl/gry/rozmowa-z-tobiaszem-staniszewskim-i-bartoszem-sierocinskim-muzykami-gry-eskadra.html
pobierz 59.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia Wydanie Specjane 8
Wraz z Adamem witamy was w ósmym odcinku specjalnym AmiWigilii. Tematy poza newsami obejmuje książkę na temat emulacji AmigaOS 4.1 oraz temat wsparcia dla autorów na stronie Patronite.pl. Tło rozmowy przygotowane jest przez VjDominion. Linki: [link] [link] [link]
pobierz 21.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 16
Zapraszam was do 16 odcinka, gdzie gościem jest Rafał Belke z kultowego Amiga Computer Studio.

Co w odcinku? Oczywiście rozmawiamy o ACS, początkach gazety, pracy redakcji i jak to wszystko wtedy działało. Ponad to poruszamy tematykę mniej retro, czyli pecetów, konsol oraz współczesnej technologii.Tło rozmowy przygotowane jest przez VjDominion.Na końcu możecie posłuchać utworu Moby, z albumu: Amiga Days (Remasters) - Volume 3 - Magic Stick.
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 15
Po długo wyczekiwanym odcinku numer 15, zapraszam was na "podwójny" wywiad z twórcami gry Tanks Furry. Goście to Koyot (grafik) i Juen (koder), twórcy ogromnego amigowego hitu, co więcej wydanego w pudełku! Grę w wersji box można kupić na stronie wydawcy. Edycja darmowa dostępna jest na Aminet. Ze względu na jakość gry oraz przyszłe projekty zespołu Project R3D gorąco zachęcam was do nabycia wersji płatnej.Co do rozmowy, tyczy się ona oczywiście samej gry Tanks Furry, przyszłych projektów oraz warsztatu pracy moich gości.
Na końcu odcinka, zapraszam na krótki utwór Moby z albumu - Amiga Days (Remasters) - Volume 3 - Bud Rap.Tło rozmowy przygotowane jest przez VjDominion.Linki:http://amiga.net.pl/index.php?kwt=10010&tms=42&lng=plhttp://aminet.net/package/game/shoot/tanksfurry1-2https://elmobo.bandcamp.com/album/amiga-days-remasters-volume-3https://www.youtube.com/channel/UCzDcc-tJC0TBCOrWMT6DoJwhttps://www.facebook.com/PixelNationAnimation
pobierz 67.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia Wydanie Specjane 7
Tradycyjnie na początku wspominamy oraz komentujemy co ciekawsze wydarzenia w amigowym świecie. Dalej zajmujemy się tematem FPGA, gdzie głównie skupiamy się na nowej karcie do Amigi 600 - Vampire II. Z racji, iż są to wrażenia na gorąco, więcej szczegółów na temat wampira oraz technologi FPGA znajdziecie odpowiednio w Amigazynie oraz Mój Mac Magazyn.
Tło rozmowy przygotowane jest przez VjDominion.

Linki:www.kipper2k.com/accel600.htmlwww.lotharek.pl/product.php?pid=96mojmac.pl
pobierz 27.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 14
Rozmowa Z Sachym tyczy się samego gości, jego początków na scenie, retro-sceny oraz oczywiście imprezy Load Error, jak i RETROKOMP. Wspominamy też o gazecie, tworzonej wraz z Adamem Zalepą - RETROKOMP. Rozgadaliśmy się strasznie, a więc czeka was ponad dwugodzinny wywiad. Zawsze można go zapauzować i posłuchać na raty. :)

Nadmienię tylko, iż całość tego odcinka nagrywana była na nowym oprogramowaniu - live, tak więc gdzieś tam będzie przerwa na siusiu. :) Jednocześnie na żywo (testowo) stremowany jest podkład muzyczny z [link]
pobierz 81.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
« Krzysztof Radzikowski »
AmiWigilia - Odcinek 13
Gościem specjalnym jest znany wszystkim Szaman z eXec.pl.
Nagranie postaraliśmy się przeprowadzić dość szybko, aby było bezpośrednio po zorganizowanej zbiórce na rzecz syna Szamana. Czekają więc was podziękowana oraz świetna atmosfera, w której bardzo przyjemnie się nam rozmawiało.Tematy poruszane to oczywiście poza wspomnianą zbiórką, początki Szamana, eXec.pl, przyszłość i opinie na temat tej przyszłości komputerów AmigaOne oraz ogólnie NG. Oczywiście powraca naczelny temat przeglądarek internetowych (Odyssey) dla systemów nowej generacji. Mój gość przybliża projekt Onet Autorzy, który może być pomocny przy popularyzacji Amigi w mainstream.

Na końcu odcinka, zapraszam na krótki utwór Moby z albumu - Final Swap (Ludum Dare #31) - Battle Theme.Tło rozmowy przygotowane jest przez VjDominion.Linki:www.exec.plautorzy.onet.plpomagam.pl/oddechwiktora
https://www.bountysource.com/issues/30646188-odyssey-web-browser-solve-ppc-webkit-javascript-engine-endianess-problems-inherited-from-webkit-x86
pobierz 62.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek