BookBusters

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podkast o książkach. Recenzje audio dobrych książek w formie podkastu. Prowadzą Arek i Przemek.
Data dodania: 2015-11-09 22:29:32
Data aktualizacji: 2017-03-30 01:00:11
Audycji w katalogu: 40
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 10 dni temu
Nowy format
Podkast BookBusters się zmienia! Przedstawiamy lekko zmieniony format nowych odcinków. A w odcinku zahaczamy o Chiny, lecimy w kosmos, fedrujemy w śląskiej kopalni, przenosimy się do dwudziestolecia międzywojennego, boksujemy z mafią i mówimy co będzie gdy jeszcze więcej będziemy korzystać z internetu. I jeszcze Arek podsumowuje przygodę z oczyszczaczem powietrza, o którym wspominał w odcinku […] Nagranie Nowy format pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
Jak spalić Pakt?
Jak najprościej spalić sobie serial albo audiobooka? Okazuje się, że można i to bardzo łatwo! Albo czy znacie książki Zbigniewa Nienackiego oprócz Pana Samochodzika? Przemek opowiada o książce Laseczka i tajemnica. Interesuje was kryminał, w którym zabijają rozgrzanym drutem do aborcji cieląt? Arek opowiada o zupełnie innej książce pt. Agatha Raisin i ciasto śmierci. A […] Nagranie Jak spalić Pakt? pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Oczyszczacz powietrza wielkości beczki!
W dwudziestym czwartym odcinku mamy gościa, a jest nim Łukasz, który w środowisku podkastowym bardziej jest znany jako Papa. Papa niegdyś prowadził kultowy podkast Papa Cafe. Z Łukaszem prowadziliśmy też wspólnie podkasty, m.in. Kino Miś. Nagranie Oczyszczacz powietrza wielkości beczki! pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Kto by lubił 2016?
Myśleliście, że Arka już nie będzie? Nic z tych rzeczy – Arek powrócił! W tym odcinku podsumowujemy czytelniczy rok 2016! Rozmawialiśmy o Cyrku, Innej duszy, Osiedlu marzeń, Pokoju, Czerwonym kapitanie, Dziennikach Beksińskiego Batorym, Zapachu suszy, Tylko umarli wiedzą i Co może pójść nie tak. Zapraszamy do słuchania i komentowania! Nagranie Kto by lubił 2016? pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Co za gość ten xpil!
W pierwszym odcinku 2017 roku zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gościem specjalnym! Piotr jest nałogowym czytaczem, fanem prozy Stanisława Lema, literatury science fiction i twórcą bloga xpil.eu. Z Piotrem rozmawiamy m.in. o książkach, które przeczytaliśmy w 2016 roku i wybieramy te najlepsze. Rozprawiamy, który format jest najlepszy, i gdzie który kupić, a gdzie upolować w […] Nagranie Co za gość ten xpil! pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Myszmasz powakacyjny
Głodni nowego odcinka? Oto przed wami odcinek 21. Tym razem nie mamy książki głównej. Wspominamy książki, które przeczytaliśmy w ostatnie wakacje. Ciekawi jesteśmy czy odcinek w wieloma wątkami książkowymi jest lepszy niż z książką główną. Taki myszmasz książkowy. Co myślicie? Poza tym zapowiadamy co będziemy czytać w najbliższej przyszłości i o czym będziemy rozmawiać w […] Nagranie Myszmasz powakacyjny pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Bardzo zaległy pokój
Ten odcinek miał być udostępniony bardzo, bardzo dawno temu czyli na wiosnę w okolicach maja. Jednak rzeczywistość pokrzyżowała nam plany. Ale nic to. Wracamy po zbyt długiej przerwie i nagrywamy dla was nowe odcinki. W odcinku nr 20 naszą główną książką jest Pokój Emmy Donoghue. Książka trudna, miejscami ciężka, ale jak najbardziej warta przeczytania. Poza […] Nagranie Bardzo zaległy pokój pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 37.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Świat równoległy
Czy istnieje świat równoległy? Tomek Michniewicz w książce Świat równoległy przedstawia nam inny świat. Bardzo nam bliski, a jednak zupełnie inny. To nasza główna książka w dzisiejszym odcinku. Wspominamy również o dziennikach Beksińskiego oraz o książce o żużlu. Ponadto ja opowiadam o spotkaniu z królową, a Arek o występach w telewizji. Pakistan. Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu. Polska. Żołnierze polskich sił specjalnych to światowa elita, ale gdy kończą czterdzieści lat, nasze społeczeństwo wyrzuca ich na śmietnik. USA. Czujemy się bezpiecznie, gdy więzienia są pełne przestępców, bo żyjemy w nieświadomości, że najgroźniejsze gangi są kontrolowane zza krat. Nagranie Świat równoległy pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Malowany mur
To nagranie jest niemal fantastyczne. Malowany człowiek Petera V. Bretta, to chyba pierwsza książka fantasy, którą prezentujemy w naszym podkaście. Bardziej Arek, bo ja nie przepadam za fantastyką. Za to ja opowiadam o książce Mur. 12 kawałków o Berlinie - Agnieszki Wójcińskiej. Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Usiłują wymodlić dla siebie i najbliższych kolejny dzień życia. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań. Nagranie Malowany mur pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Cyrk równoległy
Cyrk Sławka Michorowskiego to chyba pierwsza komedia jaką mamy okazję omawiać. Przypomina starsze polskie komedie, których nam brakuje w polskim kinie. Ja opowiadam o wycieczce do Bratysławy i Wiednia (stąd dłuższa przerwa w nadawaniu), a Arek opowiada o książkach, które nabył ostatnimi czasy. Możecie usłyszeć również jak działają biblioteki w UK. Powieść „Cyrk” to literacki fikoł, nie można jej bowiem sklasyfikować jako jeden konkretny gatunek literacki. Łączy cechy literatury absurdu, kryminału i czarnej komedii. Nagranie Cyrk równoległy pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Belfast i misiu
Belfast. 99 ścian pokoju Aleksandry Łojek - ta książka jest naszym głównym tematem rozmów. The Troubles, o których mowa w książce - to konflikt rozgrywający się na obszarze Irlandii Północnej. Arek opowiada jeszcze o Stanisławie Barei, drewnie i ogniu, a wspólnie zastanawiamy się jaki będzie nowa platforma audiobookowa - Storytel.pl. Belfast przyciąga turystów. Jednak mało kto wie, że w tym mieście przeszłość „dzieje się teraz”. Słowo „kłopoty” ma tu zupełnie inne znaczenie, a to, jak wymawiasz „h” ze stuprocentową dokładnością określa twoje wyznanie. Belfast to miasto paradoksów. Ludzi, których jedyną winą było to, że urodzili się w złym miejscu o złym czasie. Nagranie Belfast i misiu pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Diabeł i żniwa zła
Z lekkim poślizgiem publikujemy odcinek piętnasty! Naszą główną książką, którą dziś omawiamy jest trzecia część przygód Cormorana Strikea, autorstwa Roberta Galbraitha - Żniwa zła. Rozkminiamy też ile waży mol kretów, jak porąbać drewno i dlaczego Stalin nie ruszył Żukowa. Trzecia powieść Roberta Galbraitha to diabelsko inteligenta zagadka kryminalna, a zarazem wciągająca historia kobiety i mężczyzny, którzy znaleźli się w trudnym momencie, zarówno jeśli chodzi o życie zawodowe, jak i osobiste. Robin Ellacott otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Z przerażeniem odkrywa w paczce odciętą nogę. Szef dziewczyny, prywatny detektyw Cormoran Strike, jest równie zaskoczony, choć nieco mniej przerażony. Przychodzą mu na myśl tylko cztery osoby, które mogłyby być zdolne do takiej brutalności. Detektyw sądzi, że policja podąża fałszywym tropem. Rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Nagranie Diabeł i żniwa zła pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Legendarny wampir
W walentynkowym odcinku naszą główną książką jest Wampir Wojciecha Chmielarza. Poza tym wspominamy o recenzjach z Lubimy czytać, o legendach i tych polskich jak i naszej motoryzacji. Zahaczyliśmy również o Fotografomannię i Zjawę. Happy Valentine’s Day! Mateusz nie miał powodu pragnąć śmierci. Był zwykłym dwudziestolatkiem. Studiował socjologię, ale planował przenieść się na informatykę. Chciał podróżować, […] Nagranie Legendarny wampir pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Legendarny wampir
W walentynkowym odcinku naszą główną książką jest Wampir Wojciecha Chmielarza. Poza tym wspominamy o recenzjach z Lubimy czytać, o legendach i tych polskich jak i naszej motoryzacji. Zahaczyliśmy również o Fotografomannię i Zjawę. Happy Valentine's Day! Mateusz nie miał powodu pragnąć śmierci. Był zwykłym dwudziestolatkiem. Studiował socjologię, ale planował przenieść się na informatykę. Chciał podróżować, zwiedzić świat. Pewnej majowej nocy wszedł na dach wieżowca i skoczył. Nie zostawił listu. Nikt niczego nie widział. Prokuratura uznała, że to samobójstwo. Wynajęty przez matkę krnąbrny prywatny detektyw Dawid Wolski rozpoczyna śledztwo i wchodzi w zaskakująco bezwzględny świat nastolatków. Sprawa komplikuje się coraz bardziej, kiedy tajemnice gliwickich zaułków zaczynają splatać się z wirtualną rzeczywistością. Nagranie Legendarny wampir pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Przewieszenie zła
Dzisiaj będzie zgodnie z aurą. Mróz na zewnątrz i Mróz w podkaście. Z tym, że u nas będzie Remigiusz Mróz, a właściwie jego najnowsza książka Przewieszenie. Poza tym już jaramy się nową książką J.K. Rowling, czy jak kto woli Roberta Galbraitha – Żniwa zła. Arek natomiast dzieli się z nami niedawnym odkryciem: czy różni się […] Nagranie Przewieszenie zła pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 33.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Przewieszenie zła
Dzisiaj będzie zgodnie z aurą. Mróz na zewnątrz i Mróz w podkaście. Z tym, że u nas będzie Remigiusz Mróz, a właściwie jego najnowsza książka Przewieszenie. Poza tym już jaramy się nową książką J.K. Rowling, czy jak kto woli Roberta Galbraitha - Żniwa zła. Arek natomiast dzieli się z nami niedawnym odkryciem: czy różni się sarna od jelenia? Wy wiedzieliście? Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Każe on sądzić, że ktoś morduje turystów na szlakach. Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Szybko zdaje sobie sprawę z tego, że zabójstwa powiązane są ze sprawą, nad którą pracował z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać. Nagranie Przewieszenie zła pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 33.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
1945 i saga arcyksięcia
Oto ląduje w waszych słuchawkach druga część specjalnego wydania podkastu BookBusters. W pierwszej części omówiliśmy 6 książek. W drugiej Kasia zachęca do komiksu, Arek do książki o arcyksięciu, a ja cofam się do roku 1945. A odcinek zapowiada Tymek! W odcinku wspomnieliśmy m.in. o komiksie Saga, Tom 1 – Brian K. Vaughan, Fiona Staples oraz […] Nagranie 1945 i saga arcyksięcia pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 33.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
1945 i saga arcyksięcia
Oto ląduje w waszych słuchawkach druga część specjalnego wydania podkastu BookBusters. W pierwszej części omówiliśmy 6 książek. W drugiej Kasia zachęca do komiksu, Arek do książki o arcyksięciu, a ja cofam się do roku 1945. A odcinek zapowiada Tymek! W odcinku wspomnieliśmy m.in. o komiksie Saga, Tom 1 - Brian K. Vaughan, Fiona Staples oraz książkach: Zabić arcyksięcia - Greg King, Sue Woolmans i 1945. Wojna i pokój - Magdaleny Grzebałkowskiej. Nagranie 1945 i saga arcyksięcia pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 33.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Zaduch i zatrute upiory
Jak zapowiadaliśmy w poprzednim odcinku dziś podkast specjalny z naszym gościem – Katarzyną! A właściwie jego pierwsza część, bo tak nam się wybornie rozmawiało, że wyszła nam prawdziwa kobyła i podzieliliśmy go na dwa odcinki. W odcinku wspomnieliśmy m.in. o książkach: Żyjący z wilkami – Shaun Ellis, Penny Junor, Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności – […] Nagranie Zaduch i zatrute upiory pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 46.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Zaduch i zatrute upiory
Jak zapowiadaliśmy w poprzednim odcinku dziś podkast specjalny z naszym gościem - Katarzyną! A właściwie jego pierwsza część, bo tak nam się wybornie rozmawiało, że wyszła nam prawdziwa kobyła i podzieliliśmy go na dwa odcinki. W odcinku wspomnieliśmy m.in. o książkach: Żyjący z wilkami - Shaun Ellis, Penny Junor, Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności - Maciej Stuhr, Beata Nowicka, Zaduch. Reportaże o obcości - Marta Szarejko, Zatrute ciasteczko - Alan Bradley, Upiory i Policja - Jo Nesbø, 13 pięter - Filip Springer. Nagranie Zaduch i zatrute upiory pochodzi z podkastu BookBusters.audio . Tam posłuchasz więcej recenzji!
pobierz 46.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek