Dwóch i Ten Trzeci

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: GRM (Gry, Radio, Muzyka) to niezależny projekt który składa się z jedynego w swoim rodzaju radia internetowego poświęconego w całości grom video, oraz ogromnej bazy polskich podcastów o tematyce gier i nie tylko.
Data dodania: 2015-11-29 15:27:45
Data aktualizacji: 2017-03-30 11:20:24
Audycji w katalogu: 41
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 19 dni temu
Maciej Kuc (G2A, CD-Action) – część 1
Maciej Kuc to jedna z tych osób, która kształtowała polską branżę. Z magazynem CD-Action związał się jeszcze w ubiegłym stuleciu i przeszedł całą drogę od zwykłego współpracownika, po stanowisko redaktora naczelnego. Niewielu może to o sobie powiedzieć, a jeszcze mniej osób opowiedzieć o tym w taki sposób, jak potrafi zrobić to Maciek. I kiedy brakło już wyzwań, zdecydował, że czas poszukać kolejnych. Tak też znalazł się w rzeszowskim G2A. Ale o tym w kolejnym odcinku. Dzisiejszy poświęcony jest w całości jego pracy dla największego i najważniejszego magazynu o grach w tej części Europy.
pobierz 124.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad miesiąc temu
Dwóch i Ten Trzeci – Rafał Gosieniecki, czyli nasz człowiek w Japonii
Rafała Gosienieckiego, który spędził duży kawał życia w Kraju Kwitnącej Wiśni jako artysta, tworząc fantastyczne grafiki m.in. do No More Heroes 2, Shadows of the Damned czy Pokemon XY. Gotowi na przejażdżkę do innego świata? No to naciskajcie „start” – do usłyszenia po tamtej stronie.
pobierz 117.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 5 miesięcy temu
Kamil Orman Janowski
Dzisiaj w studiu gościmy Kamila Ormana Janowskiego. Kompozytora przegenialnych kawałków do Path of Exile, Runewards, Pride of Taern i wielu innych. Możecie ich posłuchać na kanale Kamila:
pobierz 131.4 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 7 miesięcy temu
Dwóch i Ten Trzeci vs Masa Kultury
A dzisiaj zafundowaliśmy Wam crossover z najlepszym popkulturowym podcastem, jaki znamy. Dwóch i Ten Trzeci vs Masa Kultury już tu jest!
pobierz 186.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 7 miesięcy temu
Tymon Smektała (Techland)
Jedyne połączenie ekonomisty, rapera, dziennikarza i producenta gier w Polsce.
pobierz 138.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 8 miesięcy temu
Tomasz „Quaz” Drabik
Rzucił pracę i zajął się nagrywaniem na pełen etat. Od lat tworzy materiały uznawane przez wielu za najlepsze videorecenzje w polskim internecie. Do tego rysuje komiksy! Rysował znaczy się, bo nie wierzy już, że robił to świetnie (tak, próbowaliśmy go przekonać i się nie dał). Wypytaliśmy też o krokietkast i plany na przyszłość. Więcej jednak nie zamierzam spoilować.
pobierz 118.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 8 miesięcy temu
Jakub Wójcik (1ndieWorld, Klabater, cdp.pl)
Do 33 odcinka Dwóch i Tego Trzeciego zaprosiliśmy Jakuba Wójcika. Faceta, który nie potrafi usiedzieć w miejscu i zrobił w życiu tyle, że mógłby zawstydzić kilka osób. Maczał palce w wielu inicjatywach, do wielu przykładał rękę. Twórca 1ndie World i jeden z założycieli fundacji Indie Games Polska, a obecnie jeden z ludzi stojących za Klabaterem, nowym wydawnictwem stworzonym przez cdp.pl, którego misją jest pomaganie małym niezależnym twórcom w zaistnieniu na prawdziwym rynku.
pobierz 108.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 miesięcy temu
Ryszard „Rysław” Chojnowski
Grałeś w Warcrafta? Może w Diablo? A może w Bard’s Tale? A może w dodatki do Starcrafta II? Baldurs Gate, Neverwinter, Dragon Age, Assassin’s Creed, Fallouta 3, Crysisa 2? Jeśli tak, to zetknąłeś się z pracą Rysława.Wyjątkowych rozmówców mamy przyjemność gościć w każdym odcinku. Co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Czasami jednak, uda nam się zaprosić prawdziwe legendy. Ludzi, którzy budowali polski przemysł gier i dołożyli mur cegiełek do jego rozwoju. Jedną z takich osób jest Ryszard, z którego pracą zetknął się chyba każdy gracz w Polsce.
pobierz 183.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 9 miesięcy temu
Damian “Dahman” Paluch (Fantasmagieria)
Tłumaczyć się z opóźnionego odcinka ponownie nie będziemy, bo zwyczajnie nie wypada. Zamiast tego, przedstawimy Wam od razu naszego dzisiejszego gościa. Damian Paluch to jeden z prekursorów (zaraz obok Polygadki czy GameHota) polskiego podcastingu growego (i nie tylko). Swoją audycję Fantasmagieria rozpoczął ponad 8 lat temu i 350 odcinków później wciąż regularnie zasiada do mikrofonu. Skąd bierze motywację? Co zmieniło się na przestrzeni tych lat? Jak wyglądały skromne początki nagrywania? Dahman odpowiedział z pasją na te, a także inne pytania, między innymi związane z kondycją współczesnych mediów growych czy coraz popularniejszym ostatnio finansowaniem społecznościowym.
pobierz 153.8 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 11 miesięcy temu
Kamil “Berlin” Krupiński
Nie było nas w Waszych radioodbiornikach, głośnikach tudzież słuchawkach niemal miesiąc, ale po kilku perturbacjach udało nam się zebrać w wirtualnym studiu i przeprowadzić rozmowę z kolejnym gościem. Tym razem przepytaliśmy Kamila Krupińskiego, który jeszcze niedawno pisał zarówno dla strony internetowej, jak i magazynu CD-Action, a obecnie spełnia się jako Narrative Designer w Techlandzie i ma na swoim koncie fabułę Dying Light: The Following.
pobierz 189.0 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 miesięcy temu
Arkadiusz Reikowski (Seven, Layers of Fear, Kholat)
Dzisiejszy tytuł odcinka jest wyjątkowo krótki, bo to pierwszy gość w naszym programie, zajmujący się w grach warstwą audio – dlatego też staraliśmy się pozostać w tym jednym temacie, aby zgłębić go razem z Wami jak najlepiej. Choć parę innych kwestii też poruszyliśmy.Można powiedzieć, że Arkadiusza – autora muzyki m.in. do Kholata czy Layers of Fear – zalaliśmy pytaniami. Byliśmy ciekawi wielu spraw: jego początków w branży jako kompozytor, trybu i stylu jego pracy, procesu kompozytorskiego, specyfice współpracy z różnymi studiami, inspiracji, zawartości domowego studia muzycznego czy różnic między tworzeniem muzyki a dźwięków. Pogadaliśmy też co nieco m.in. o Japonii, sławetnej grze Sadness krakowskiego Nibrisu czy nadchodzącym Seven, przy którym Arek również pracuje.
pobierz 122.6 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 miesięcy temu
Michał Mielcarek (Ifun4all, Bloober Team, Neo+)
Popularny “Mielu” to prawdziwy człowiek orkiestra – 9 lat spędzonych w Neo Plusie, z którego pewnie najlepiej go kojarzycie to tylko część jego przygód w branży gier wideo.Michał, tak jak się spodziewaliśmy, mocno się rozgadał i podzielił się z nami masą fascynujących anegdot związanych ze swoim życiem, pracą w growym przemyśle dziennikarskim i wydawniczym (tak papierowym, jak i internetowym), a także aktualną rolą w Bloober Team i Ifun4all.
pobierz 161.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany 12 miesięcy temu
Popularny “Mielu” to prawdziwy człowiek orkiestra – 9 lat spędzonych w Neo Plusie, z którego pewnie najlepiej go kojarzycie to tylko część jego przygód w branży gier wideo.Michał, tak jak się spodziewaliśmy, mocno się rozgadał i podzielił się z nami masą fascynujących anegdot związanych ze swoim życiem, pracą w growym przemyśle dziennikarskim i wydawniczym (tak papierowym, jak i internetowym), a także aktualną rolą w Bloober Team i Ifun4all. Nam słuchało się Michała z wielką przyjemnością – mamy nadzieję, że Wam również spodobają się opowieści jednej z najlepiej rozpoznawalnych twarzy polskiego dziennikarstwa poświęconego grom
pobierz 161.3 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Artur Maksara (Flying Wild Hog)
Latające Dzikie Wieprze istnieją od 2009 roku i w ciągu zaledwie kilku lat rozrosły się z kilkunastu do prawie 100 osób. Studio rozwija się w zawrotnym tempie, ma już na koncie parę udanych gier, a kontynuacja jednej z nich jest teraz wyczekiwana przez liczbę osób, która prawdopodobnie zmieściłaby się na ekranie kalkulatora, ale to wciąż bardzo dużo. Flying Wild Hog nie spoczywa jednak na laurach i nieustannie goni za swoimi ambicjami, o czym otwarcie wspomina Artur Maksara. Artur, który zaczynał swoją przygodę w branży jako tester, a obecnie jest “człowiekiem od wszystkiego”. W ciągu ponad godzinnej rozmowy podzielił się z nami wieloma interesującymi komentarzami, tak dotyczącymi jego personalnie, jak i całego studia.
pobierz 92.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Adrian Chmielarz
To prawdopodobnie jeden z najbardziej wyjątkowych wywiadów z ikoną polskiej branży gier. I pierwszy od stosunkowo dawna.W naszej pogadance z twórcą Tajemnicy Statuetki, Painkillera, Bulletstorma czy ostatnio The Vanishing of Ethan Carter staraliśmy się poruszyć nieznane dotąd kwestie i skupić się bardziej na osobie Adriana i jego prywatnych historiach aniżeli na jego znanych chyba każdemu dokonaniach w branży. Jasne, o grach jako takich rozmawiamy, ale od czasu do czasu zahaczamy też o tematy pokrewne, jak i zupełnie z nimi niezwiązane kwestie.Na wywiad mieliśmy jednak tylko nieco ponad godzinę i tym samym planujemy drugą część nagrania. Jednak czy do niej dojdzie, to zależy w dużej mierze również od Was. Jeśli poprzez swoje komentarze, polubienia i udostępnienia pokażecie nam i Adrianowi, że chcecie dowiedzieć się więcej, to ‚sequel’ będzie jak w banku. Będzie w nim również okazja do poznania odpowiedzi na nurtujące Was, osobiście, pytania. Możecie pytać o wszystko i tak jak w przypadku wywiadu z założycielami Polygamii, zadamy je na antenie bezpośrednio Adrianowi.Adrian był również na tyle uprzejmy, że podzielił się z nami kluczami do The Vanishing of Ethan Carter na Steama, które z radością rozdamy Wam. Aby dowiedzieć się, jak je zdobyć, przesłuchajcie nagranie – instrukcje znajdują się w środku.
pobierz 93.2 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Rozgrywka podcast (Cooldan, Razer, Prez)
Była Polygadka, teraz czas na Rozgrywkę. W naszym kolejnym łączonym odcinku Dwóch i Tego Trzeciego gościmy przedstawicieli podcastu, którego rodzicami są Niezgrani, a dziadkami – Polygamia.Rozgrywka to jeden z najbardziej charakterystycznych bytów na polskiej scenie podcastowej. Projekt ten narodził się jako audycja forumowiczów świętej pamięci portalu Niezgrani (założonego przez byłych redaktorów Polygamii), następnie został oficjalnym podcastem tej witryny, pojawił się na Antywebie, a w końcu zaczął żyć własnym życiem. Na przestrzeni kilku lat Rozgrywka zbudowała wokół siebie niesamowitą społeczność – i to między innymi jej poświęciliśmy sporą część rozmowy. Wątki przewinęły się jednak generalnie bardzo różnorodne – znajdzie się zarówno coś dla fanatyków Rozgrywki, jak i tych, którzy tego podcastu nie znają (są tacy?).
pobierz 202.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Marcin M. Drews (Łowcy Przygód)
W naszej rozmowie z dziennikarzem, twórcą gier, redaktorem naczelnym, animatorem, publicystą i długo mógłbym jeszcze wymieniać, ale lepiej będzie powiedzieć, z człowiekiem orkiestrą Marcinem M. Drewsem.  Działo się tak wiele, że aż sami nie potrafimy zebrać tego wszystkiego do „kupy” (po przesłuchaniu odcinka zrozumiecie, dlaczego użyliśmy akurat tego rzeczownika).
pobierz 181.9 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Piotr Gnyp, Aleksander Lemlich (Polygadka, Polygamia)
Na drugą część wywiadu z założycielami oryginalnej Polygamii musieliście czekać prawie miesiąc. Ale w końcu jest. I mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania.Niezwykle pozytywny odbiór noworocznego odcinka Dwóch i Tego Trzeciego (dzięki raz jeszcze!), a także fala pytań do gości, jakimi nas zalaliście, zachęciła nas do ponownej rozmowy z Piotrem Gnypem i Aleksandrem Lemlichem (niestety bez Kuby i Beniamina). W trakcie tego epizodu staraliśmy się poznać odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania, a także sami dopytaliśmy o parę innych spraw (choć tego nie planowaliśmy). W ten sposób spora część rozmowy przypadła nieoczekiwanie urządzeniom do rzeczywistości wirtualnej, przez chwilę przewinęła się też postać Agaty Młynarskiej. Nie pytajcie jak – po prostu przesłuchajcie.
pobierz 132.5 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Michał Staniszewski
Witamy w nowym roku! A właściwie to wita się Adrian, bo Oskara niestety w pierwszym odcinku 2016 r. zabrakło. Pojawił się za to gość – Michał Staniszewski – który miał do powiedzenia wiele ciekawych rzeczy.Michał odgrywa kluczową rolę w studiu Plastic. Co prawda zlokalizowana w Łodzi firma nie eksponuje się w przestrzeni publicznej, więc być może nie do końca kojarzycie, o jakie studio chodzi, ale Michał i jego współpracownicy to nie byle kto. Na co dzień współpracują oni bowiem z czołowym studiem Sony (Santa Monica Studios, twórcy m.in. serii God of War), tworząc gry na platformy PlayStation. Gry oryginalne, które trudno porównać do jakichkolwiek innych tytułów. Mowa o Linger in the Shadows oraz Daturze, które pojawiły się na PlayStation 3, a także Bound, które zadebiutuje w tym roku na PlayStation 4. W odcinku rozmawiamy naturalnie o wszystkich tych grach, o tym, jak rozwijało się na przestrzeni lat Plastic oraz w jaki sposób studio trafiło pod skrzydła Sony. Zahaczamy też o inne kwestie, choćby związane z projektowaniem gier czy obecnej kondycji branży, a także zastanawiamy się nad potencjałem urządzeń do wirtualnej rzeczywistości, nie tylko w kontekście gier.
pobierz 189.1 MB odcinki RSS iTunes
opublikowany ponad rok temu
Gnyp, Durski, Tepper, Lemlich (Polygamia, Polygadka, Niezgrani)
Tak, oczy Was nie mylą – Polygadka. Legendarny podcast Polygamii w oryginalnym składzie powraca. Z naszym wsparciem.Nawet jeśli nie wszyscy kojarzycie Polygadkę, która kilka lat temu stanowiła sygnaturę Polygamii, to i tak możemy chyba uznać ten odcinek Dwóch i Tego Trzeciego za najbardziej wyjątkowy. Nie dość, że udało nam się zgromadzić ojców-założycieli jednego z najważniejszych polskich portali o grach, to dodatkowo w odcinku wystąpiło dwa razy więcej osób niż zwykle, bo aż sześć. Jak pewnie się domyślacie, wprowadziło to trochę chaosu do nagrania, ale wydaje nam się, że zamiast je popsuć, dodał on do odcinka sporo kolorytu.Odcinka, który podzieliliśmy na dwie części – drugą nagramy wkrótce i skupimy się w niej na pytaniach od Was. Bardzo zachęcamy Was do zadawania tychże pytań (piszcie na [email]), albo do konkretnych osób, albo do całej załogi oryginalnej Polygamii. Bo jeśli pytań będzie miało, to z nagraniem części drugiej może być problem. Jej powodzenie zależy więc w dużej mierze od Was.A czego możecie spodziewać się po części pierwszej? Pogłębionych analiz aktualnego stanu portali o grach, upublicznionych po raz pierwszy informacjach o przejęciu Polygamii, jej zarobkach i wydatkach, wspomnień związanych z nagrywaniem Polygadki czy powrocie do genezy nieistniejących już niestety Niezgranych (dzięki wyjątkowej społeczności pozostała na szczęście Rozgrywka). Dowiecie się także między innymi, kto najczęściej ogrywał crapy czy też dlaczego Jakuba Teppera odwiedziła policja. W skrócie: działo się.
pobierz 161.8 MB odcinki RSS iTunes
Starsze >
>>
miodek