Przystanek Planszówka

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Audycja o grach planszowych i karcianych nadawana przez Radio Uniwersytet w Bydgoszczy, zamieszczana także w formie podcastu. Posłuchajcie o newsach, recenzjach a przede wszystkim emocjach jakie dostarczają nam gry bez prądu.
Data dodania: 2016-04-18 18:11:58
Data aktualizacji: 2017-03-30 11:40:20
Audycji w katalogu: 38
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 10 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 38 – Kobiety i planszówki
Skoro audycja przypadła nam na dzień 8 marca, czy to nie był najlepszy moment, by przyjrzeć się kobietom w świecie planszówek? Specjalnie z tej okazji zaprosiliśmy do studia Sylwię oraz Tomka z bloga For2Players. Wokół kobiet narosło wiele stereotypów. Także jeżeli chodzi o nasze planszowe środowisko. Bo przecież gracze to głównie mężczyźni, a kobiety jak grają […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 38 – Kobiety i planszówki pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 61.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 37 – Filary Ziemi, Świat bez Końca
Filary ziemi i Świat bez końca, dwa monumentalne dzieła Kena Folleta, które doczekały się swoich planszowych adaptacji. Czy planszówki dorównują pierwowzorowi? Filary Ziemi to już dla niektórych graczy klasyk z gatunku gier opartych na mechanice worker placement. Świat bez Końca to tytuł zdecydowanie mniej znany w środowisku graczy. Czy prócz pięknej oprawy graficznej gracze znajdą […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 37 – Filary Ziemi, Świat bez Końca pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 36 – zjaVa
Tym razem postanowiliśmy ruszyć w teren. Korzystając z zaproszenia ruszyliśmy do Warszawy, gdzie odbywał się konwent zjaVa 8. Planszówki, RPG, Cosplay, bitewniaki, literatura…. ludzie. Konwenty przyciągają zarówno bogatym programem, jak i możliwością zobaczenia i poznania ludzi o których bez obaw można powiedzieć, że są pozytywnie zakręceni. Dodatkowo zjaVa skusiła nas możliwością przeprowadzenia prelekcji o planszówkach […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 36 – zjaVa pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 60.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Przystanek Planszówka – odcinek 34 – Owczy Pęd, Hooop!
Tym razem w duecie: Czarna Inez i Szalony Bodzio opowiadali o dwóch grach, które kierowane są do młodszego odbiorcy.  Owczy Pęd i Hooop! to dwie planszówki, które na pierwszy rzut oka powinny zainteresować dzieci. Czy jednak ta słodka oprawa graficzna nie jest nieco myląca? Może i dla dorosłych coś ciekawego znajdzie się w tych pudłach? Posłuchajcie […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 34 – Owczy Pęd, Hooop! pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 98.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przystanek Planszówka – odcinek 33 – Karty Dżentelmenów, Munchkin, VuDu
Humor w grach. Element niezbędny, czy może coś, co niepotrzebnie odciąga nasze myśli od mechaniki? Postanowiliśmy to sprawdzić testując kilka tytułów… Munchkin, Karty Dżentelmenów, VuDu, to tylko niektóre z serii gier okraszonych specyficznym poczuciem humoru. Na ile przypadł on w nasze gusta? Czy dzięki niemu częściej wracamy do gier? A może któraś z nich przekracza […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 33 – Karty Dżentelmenów, Munchkin, VuDu pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 69.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Przystanek Planszówka – odcinek 35 – Konkurs, No co tam, Kingdomino
No co tam drodzy słuchacze? Może posłuchacie o Kingdomino? A może weźmiecie udział w konkursie, który organizujemy wraz z Games Factory Publishing? Mówią, że dobrych familijnych gier nigdy za wiele. I choć w tej kategorii gier jest wiele, to nie zawsze spełniają one oczekiwania graczy. Dlatego przyjrzeliśmy się dwóm kolejnym: Kingdomino i No co tam? […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 35 – Konkurs, No co tam, Kingdomino pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 63.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 32 – Badacze głębin, Wyrocznia Delficka
Choć tym razem za sprawą recenzowanych tytułów wypłynęliśmy na głębie, nie da się ukryć, że jakoś sucho w studio było. Ale nie ma się co dziwić skoro tematem przewodnim były dwie gry Stefana Felda: Badacze Głębin i Wyrocznia Delficka. Stefan Feld to jeden z bardziej charakterystycznych autorów gier planszowych. Przez jednych uwielbiany, przez innych omijany […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 32 – Badacze głębin, Wyrocznia Delficka pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 71.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 31 – Concordia i Istanbul
Tematem pierwszej audycji Przystanek Planszówka w 2017 roku były dwa tytuły, które łączy nagroda Spiel des Jahres, a konkretnie jej edycja z 2014 roku. Wtedy to bowiem obie recenzowane planszówki walczyły o zaszczytne miano Kennerspiel des Jahres. Ale wygrać mogła tylko jedna…. Te dwa tytuły to Istanbul wydany przez 2 Pionki oraz Concordia, czyli gra, […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 31 – Concordia i Istanbul pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 64.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 30 – Podsumowanie 2016 roku
Miłym zbiegiem okoliczności trzydziesta audycja Przystanek Planszówka jest zarazem ostatnią w 2016 roku. W radosnych przedświątecznych nastrojach, mieliśmy zatem podwójną okazję, by powspominać i podsumować co ciekawego działo się w 2016 roku. Czy to był dobry rok dla miłośników planszówek? Jak zawsze można powiedzieć „to zależy”. Nie da się ukryć, że działo się bardzo wiele rzeczy […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 30 – Podsumowanie 2016 roku pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 68.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 29 – Lewis & Clarke
Ekspedycja Lewisa i Clarka doczekała się upamiętnienia w kilku grach planszowych. Przyjrzeliśmy się dwóm, wydanym przez Wydawnictwo Rebel.pl: Lewis & Clarke The Expedition oraz  Odkrycia: Dzienniki Lewisa i Clarka. Oba tytuły oprócz tematyki łączy nazwisko autora (Cédrick Chaboussit) oraz ilustratora (Vincent Dutrait). A co je różni między sobą? Który powinien znaleźć się na waszych stołach? Który […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 29 – Lewis & Clarke pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 65.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 28 – gry planszowe na prezent
Jaką grę wybrać pod choinkę? To pytanie w ostatnich dniach niezwykle często pada. Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od… No właśnie: od czego? Na to pytanie stara odpowiedzieć się nasz gość – Bartłomiej Chrobak. Naszym gościem był Bartłomiej Chrobak z Centrum Gier Pegaz, który na co dzień doradza jaką grę najlepiej wybrać. […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 28 – gry planszowe na prezent pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 61.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 27 – CV i Domek
Pisanie CV dla wielu osób to katorga. A gdyby tak zamiast się męczyć, rzucić kilka razy kostkami, by poukładać sobie jakoś lepiej życie? A w przerwie między rzutami wybudować piękny Domek, jako potwierdzenie wartości naszego bogatego życiorysu…. Oczywiście podczas naszej audycji nie uczymy jak pisać Curiculum Vitae, ani tym bardziej nie wykładamy sztuki budowy i dekoracji […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 27 – CV i Domek pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 26 – Festiwal Gramy. Relacja
Gracie? Bo my gramy! A niedawno graliśmy na Festiwalu GRAMY! w Gdańsku.  Festiwal GRAMY! to jedno z największych wydarzeń planszówkowych w Polsce. Ogromny Games Room, wystawcy, konkursy, spotkania, warsztaty, wręczenie Nagrody Gry Roku. Atrakcji na pewno nie brakowało. Na miejscu nie zabrakło także osób z naszej redakcji, którzy z mikrofonem i aparatem starali się zebrać […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 26 – Festiwal Gramy. Relacja pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 81.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 25 – PowerMilk i Bruno Cathala Day
Pomysł na pierwszy rzut oka szalony. A jednak z nich to właśnie czasem wyłaniają się ciekawe inicjatywy. Do studia zaprosiliśmy Rafała „PowerMilka” Kociniewskiego, pomysłodawce Bruno Cathala Day. Bruno Cathala to znany wielu osobom autor gier planszowych. Nawet jeżeli nie kojarzycie jego nazwiska, to gry, które zaprojektował już pewnie tak. 7 Cudów Świata: Pojedynek, Abyss, Haru Ichiban, […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 25 – PowerMilk i Bruno Cathala Day pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 70.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przystanek Planszówka – odcinek 24 – Adam Kwapiński (FGH) i Odbudowa Warszawy
Tym razem audycje zdominowała tematyka historyczna. A to za sprawą tytułu, który recenzowaliśmy jak i gościa którego zaprosiliśmy do rozmowy. Odbudowa Warszawy: 1945-1980 to najnowsza spośród wydanych przez Fabrykę Gier Historycznych. Biorąc „na warsztat” tę grę, postanowiliśmy skorzystać z możliwości porozmawiania o tym oraz innych tytułach wydanych przez lubelskie wydawnictwo z Adamem Kwapińskim. Adam jest graczem, […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 24 – Adam Kwapiński (FGH) i Odbudowa Warszawy pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 23 – Piotr Pieńkowski, Atak Zombie
Koniec października przyniósł nam długo wyczekiwaną premierę siódmego sezonu The Walking Dead. A, że temat zombie apokalipsy traktujemy z należytą powagą, do studia zaprosiliśmy gościa, Piotra Pieńkowskiego, autora gry Atak Zombie. Powiedzieć, że Piotr Pieńkowski to autor gry planszowej, to jakby niemal nic o nim nie powiedzieć. Nic więc dziwnego, że rozmowa podczas audycji krążyła wokół […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 23 – Piotr Pieńkowski, Atak Zombie pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 115.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 22 – O mój zboże, Siedem
Za nami dwudziesta druga audycja Przystanku Planszówka. Tym razem swoją uwagę skupiliśmy na dwóch karciankach: Siedem oraz O mój zboże! Siedem to szybka, familijna karcianka wydana przez Foxgames, która na pierwszy rzut oka wyróżnia się wspaniałymi grafikami. O mój zboże! przykuwa uwagę graczy zarówno chwytliwym tytułem, grafikami rodem z Agricoli i wreszcie nazwiskiem autora, znanego […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 22 – O mój zboże, Siedem pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 71.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – odcinek 21 – 51. Stan Master Set, Neuroshima Hex
Podobno od 5 września 2020 roku niemożliwe będzie nadawanie kolejnych audycji. Dlatego już dziś przybliżamy wam postapokaliptyczną wizję świata przedstawioną w dwóch grach: Neuroshima Hex i 51. Stan Master Set. Neuroshima Hex i 51. Stan Master Set to dwa „flagowe” tytuły gliwickiego Wydawnictwa Portal. Łączy je uniwersum wykreowane pierwotnie w grze RPG, a potem przeniesione do […] Artykuł Przystanek Planszówka – odcinek 21 – 51. Stan Master Set, Neuroshima Hex pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 92.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przystanek Planszówka – 20 – audycja powakacyjna
I przyszła w końcu środa, kiedy to, po wakacyjnej przerwie, audycja Przystanek Planszówka powróciła na antenę Radia Uniwersytet. Wielkie emocje, trema, radość, a przede wszystkim chęć opowiadania o tym co dobrego (i złego) w świecie gier planszowych działo się przez te trzy miesiące, które upłynęły od ostatniej audycji. W audycji dyskutujemy o grach, jakie trafiły na […] Artykuł Przystanek Planszówka – 20 – audycja powakacyjna pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 93.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Audycja Przystanek Planszówka – odcinek 19
Coś się kończy, coś się zaczyna. Gdy nadawaliśmy 19 odcinek audycji w Radio Uniwersytet, dla jednych zaczynały się wakacje, dla nas kończył 1 sezon audycji. Wybór tematu wydał się zatem oczywisty: rozmawialiśmy o grach na wakacje. Różne mogą być kryteria doboru gier na wakacje: wielkość, bo trzeba je zmieścić w plecaku, czas rozgrywki, liczba osób, […] Artykuł Audycja Przystanek Planszówka – odcinek 19 pochodzi z serwisu Przystanek Planszówka .
pobierz 87.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek