Strefa Mroku

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Podcast "Strefa Mroku", to podróż do świata fantazji, mrocznych idei, niespotykanych zdarzeń i nieprzeciętnych postaci. To opowieść o najbardziej zdumiewającym serialu telewizyjnym nadawanym w końcówce lat 50 XX wieku, a stworzonym przez jednego najzdolniejszych współczesnych twórców, jaki zdecydował się pisać dla telewizji:Roda Serlinga. Podcast ma na celu przybliżyć ten legendarny serial. Ukazać kulisy realizacji wszystkich odcinków oryginalnej serii.
Data dodania: 2016-06-03 18:27:59
Data aktualizacji: 2017-03-30 11:41:01
Audycji w katalogu: 42
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 5 dni temu
Epizod #31 “Chaser”
Roger zakochany jest po uszy w dziewczynie o imieniu Leila. Mężczyzna chce przebywać obok swojej wybranki, chce słyszeć jej głos, sycić oczy jej widokiem. Niestety, jest jedna przeszkoda na drodze do zaspokojenia tych pragnień: Leila nie tylko nie odwzajemnia gorącego uczucia Rogera, ale zasadniczo nie chce mieć z nim nic wspólnego. Gardzi swoim adoratorem, szydzi … "Epizod #31 “Chaser”"
pobierz 111.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Epizod #30 “A Stop at Willoughby”
Gart Williams ma dość! W pracy panuje ciągły stres. Szef naciska Garta, zmuszając go do ciągłej dyspozycyjności i agresywnego działania na polu zawodowym. Po powrocie do domu nie jest lepiej. Żona Garta ma sprecyzowane oczekiwania wobec męża. Nie chce słuchać ciągłych narzekań męża. Nie interesują ją również fantazje Garta na temat idealistycznej krainy o której … "Epizod #30 “A Stop at Willoughby”"
pobierz 110.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Epizod specjalny #9 “Strefa Czyta”
Joe Hill w swojej najnowszej książce spalił świat! Orson Welles odkrył tajemnice mrocznego, londyńskiego muzeum w swoich audycjach radiowych. Rafał i Jacek opowiedzą o swoich wrażeniach związanych z lekturą książki „Strażak”, oraz o plotkach dotyczących gry „No Man’s Sky”. A to tylko początek! Będzie powrót do dzieciństwa i radiowych słuchowisk, pojawi się zachwyt nad książkami … "Epizod specjalny #9 “Strefa Czyta”"
pobierz 148.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Epizod #29 “Nightmare as a Child”
Helen Foley żyje w ciągłym przeświadczeniu o wiszącym nad jej życiem nieszczęściu. Z początku ta nauczycielka, mieszkająca samotnie na parterze jednej z miejskich kamienic, nie może zdefiniować lub określić strachu jaki otacza całe jej świadome, dorosłe życie. Aż do momentu, gdy na progu jej mieszkania nie stanie dziewczynka o przezwisku Markie, zadając Helen jedno pytanie: … "Epizod #29 “Nightmare as a Child”"
pobierz 79.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Epizod specjalny #8 “Wszyscy ludzie strefy”
Rod Serling i Buster Keaton – co łączy tych dwóch filmowych twórców? Otóż spotkali się realizując wspólnie serial „Strefa Mroku”. Po raz kolejny Rafał i Jacek udowodniają jak globalnym serialem była „Strefa…”. W tym kolejnym, specjalnym odcinku podcastu „Wszyscy ludzie strefy”, panowie przybliżając sylwetki Serlinga i Keatona zachwycają się nas złożonością ich karier. Będzie to … "Epizod specjalny #8 “Wszyscy ludzie strefy”"
pobierz 98.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod # 28 “A Nice Place to Visit”
Pip przedstawia się jako anioł stróż; osobisty ochroniarz, uniżony sługa i strażnik zachcianek niejakiego Henriego Francisa „Rockiego” Valentina. „Rocky” jest drobnym rzezimieszkiem, złodziejem, pracującym na własnych zasadach w obrębie wytyczonych przez siebie granic. Pip i „Rocky”, tworzą zaiste przedziwny duet. Pip mający nieograniczone możliwości i „Rocky”, starający się wiązać koniec z końcem. Dzięki Pipowi, los … "Epizod # 28 “A Nice Place to Visit”"
pobierz 78.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #27 “The Big Tall Wish”
Bolie Jackson nie wierzy w magię. Może kiedyś, jako chłopiec miał swoje marzenia, fantazjował na temat przyszłego, dorosłego życia, był pełen wiary w to co ma nadjeść. Lecz w miarę upływu lat stawało się jasne, że życie nie pieści się z czarnoskórymi chłopakami z biednych dzielnic Nowego Jorku. Bolie mając trzydzieści lat, niejedno już przeszedł. … "Epizod #27 “The Big Tall Wish”"
pobierz 110.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #26 “Execution”
Joe Caswell; wielokrotny morderca doczekał się zasłużonej kary. Jest 14 listopada 1880 roku, gdzieś na amerykańskie prerii, Caswell z zaciśniętą na szyi pętlą czeka na wyrok. Została mu jeszcze minuta życia. Gdy zdaje się, że nic nie uratuje przestępcy od kary, ma miejsce przedziwne zdarzenie. Na oczach zgromadzonych pod szubienicą świadków, Caswell nagle znika, jego … "Epizod #26 “Execution”"
pobierz 51.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Epizod #25 “People Are Alike All Over”
Sam Conrad jest nie tylko zdolnym astronautą, ale też marzycielem i filozofem amatorem. Tuż przed wyprawą na Marsa, Sam zastanawia się nad istnieniem innych cywilizacji i zadaje sobie pytanie: czy istoty, zamieszkujące inne światy, różnią się od ludzi pod względem moralnym? Odpowiedź zostanie udzielone astronaucie w najmniej oczekiwanym momencie. Sam przekona się, że w rzeczy … "Epizod #25 “People Are Alike All Over”"
pobierz 114.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #24 “Long live Walter Jameson”
Profesor Walter Jameson to wybitny znawca historii, specjalizujący się zwłaszcza w wydarzeniach dotyczących amerykańskiej wojny secesyjnej z XIX wieku. Jameson korzystając z unikatowych źródeł archiwalnych, które poznał dosłownie na pamięć – potrafi opowiadać studentom z najdrobniejszymi szczegółami o bitwie, która miała miejsce na obrzeżach Bostonu roku 1863. Ilość szczegółów i plastyczność w opowieści profesora, przykuwa … "Epizod #24 “Long live Walter Jameson”"
pobierz 5.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #23 “A world of difference”
Artur Curtis planuje wakacje ze swoją żoną. Mężczyzna jest dobrze sytuowanym biznesmen; ma własne biuro, dobrze zarabia, jest powszechnie szanowny. Czego chcieć więcej? Jednak pewnego popołudnia – pod koniec pracy – Artur zostanie niemile zaskoczony. Biznesmena dotknie rzeczywistość, która ukaże mu inne swoje oblicze. Artur Curtis ze zdumieniem odkryje, że wszystko co go wokół otacza, … "Epizod #23 “A world of difference”"
pobierz 47.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Epizod #7 “Strefa czyta”
Rafał i Jacek rozmawiają o “Istocie zła” – nie w wymiarze globalnym, ale oceniając powieść D’Andrea Luci. Zamieniają się więc panowie w alpinistów amatorów i próbują zachęcić słuchaczy do wspięcia się w górzyste pasma Dolomitów. Bo tam pod ośnieżonymi skałami drzemie pradawne zło, czyhające na nieostrożnych! Gdy Rafał i Jacek nacieszą się “Istotą”, do rozmowy … "Epizod #7 “Strefa czyta”"
pobierz 101.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #22 “The Monster Are Due on Maple Street”
Tommy uwielbia komiksy, fantastyczne historie i broszurowe wydania opowiadań science fiction. Tommy jest dzieckiem swojej epoki: atomowym chłopcem pierwszej połowy lat 60 XX wieku. Pewnego dnia nad ulicą klonową, mieszkańcy zaobserwowali dziwne zjawisko atmosferyczne: rozbłysk światła na niebie. Lśnienie znika tak szybko i niespodziewanie, jak się pojawiło. Jednak od tego momentu wszystkie urządzenia elektryczne w … "Epizod #22 “The Monster Are Due on Maple Street”"
pobierz 75.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #21 “Mirror Image”
Millicent Barnes spędza noc na dworcu autobusowym. Dziewczyna czeka na autobus, który spóźnia się od kilku godzin. Nie licząc pary staruszków, kasjera i sprzątaczki… Milliecent jest sama. Gdy próbuje dowiedzieć się w kasie czy coś wiadomo o spóźnionym autobusie, kasjer jest wyraźnie zirytowany i karci dziewczynę, żeby ta nie zawracała mu po raz kolejny głowy. … "Epizod #21 “Mirror Image”"
pobierz 59.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Poza Strefą – “Żywe tarcze”
Orlock (Karloff) jest zmęczony swoją trwająca nieprzerwanie od sześćdziesięciu lat karierą aktorską. Co prawda ma podpisany ze studiem kontrakt na dwa kolejne horrory, ale nawet pod groźbą kary finansowej, jest skłonny w trybie natychmiastowym zrezygnować. Jedynym powodem jego wachania jest obecność przy nowym filmowym projekcie młodego reżysera o imieniu Sammy (Bogdanovich). Orlock lubi/ł pracować z … "Poza Strefą – “Żywe tarcze”"
pobierz 101.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Epizod #20 “Elegy”
James, Peter i Kurt są podróżnikami, przemierzającymi otchłanie kosmosu. Statek kosmiczny trójki astronautów znajduje się setki mil od Ziemi. Mężczyźni tęsknią za domem, za towarzystwem innych ludzi, zapachem trawy i szumem wiatru. Jakże zostaną zaskoczeni, gdy ich rakieta wyląduje na jednej z asteroid. Astronauci nie mogą uwierzyć, że to co widzą jest prawdą: powierzchnia asteroidy … "Epizod #20 “Elegy”"
pobierz 35.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #19 “The Purple Testament”
Fitz to świetny żołnierz; lojalny wobec kolegów z oddziału, mający dobre relacje z przełożonymi. Oddział Fitza znajduje się na Filipinach, jest początek roku 1945 – wojna zbliża się do końca. Niestety nie oznacza to spokoju dla walczących amerykańskich żołnierzy. Wróg broni się zaciekle, stawia opór i wciąż giną znajomi Fitza. Po jednej z akcji w … "Epizod #19 “The Purple Testament”"
pobierz 47.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod specjalny #6 “Wszyscy Ludzie Strefy”+”Black Mirror”
Rafał wraz z Jackiem w kolejnym już epizodzie „Wszyscy Ludzie Strefy”, przedstawiają sylwetki Roda Serlinga i Johna Carradine’a. Zanim jednak o filmowcach, panowie we wstępie ocenią najnowszy sezon rewelacyjnego serialu „Black Mirror”. Ocena tego sezonu posłuży, jako pretekst do poszukiwania powiązań serii Charliego Brookera z tą Roda Serlinga. Rafał i Jacek rozpłyną się w zachwycie … "Epizod specjalny #6 “Wszyscy Ludzie Strefy”+”Black Mirror”"
pobierz 85.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod specjalny #5 “Strefa Czyta”
Rafał, Łukasz „Żarło” i Jacek wspólnie zapraszają na jesienne czytanie – w ramach epizodu specjalnego; „Strefa Czyta”. Rafał zdaje relację z lektury książki niezwykłej i na październikowy czas, wręcz doskonałej – rzecz bowiem o „Pustkach”, debiutanckiej powieści A. M. Hurleya. Rafał ze swadą i zaangażowaniem przedziera się przez literackie wrzosowiska, osnute wieczną mgła. Towarzyszą mu … "Epizod specjalny #5 “Strefa Czyta”"
pobierz 79.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Epizod #18 “The Last Flight”
Will należy do elity – jest podniebnym rycerzem, dumą Królewskich Sił Powietrznych jej królewskich mości, króla Jerzego V. Jest marzec roku 1917; Will na swoim dwupłatowym myśliwcu wraca z misji, gdzieś nad północną Francją. Pilot przeżywa trudne chwile: w walce z niemieckimi samolotami stracił kontakt ze swoim „skrzydłowym” i zgubił drogę do macierzystej bazy. Przedzierając … "Epizod #18 “The Last Flight”"
pobierz 52.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek