Radioklinika

Na blogu » 4 lata w sieci
Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Radioklinika to miejsce, w którym publikujemy nasze wywiady z lekarzami, psychologami, dietetykami i innymi osobami, które w sprawie zdrowia mają do powiedzenia coś ciekawego. To także sposób na podzielenie się wiedzą i zachęcenie innych do współtworzenia z nami czegoś w rodzaju radia o zdrowiu.
Data dodania: 2016-09-04 20:02:19
Data aktualizacji: 2017-02-24 13:00:18
Audycji w katalogu: 168
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 7 dni temu
Siatkówczak u dziecka! Gdzie szukać pomocy?
Siatkówczak - rzadki nowotwór gałki ocznej, występujący u dzieci do 2 roku życia. Można go leczyć skutecznie, ale szanse rosną, gdy jest wykryty wcześnie! Jakie objawy powinny skłonić nas do wizyty u okulisty? Spytaliśmy o to dr n.med. Wojciecha Hautza - kierownika Kliniki Okulistyki Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"
pobierz 13.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Dobry sen dziecka - zapowiedź audycji
Dobry sen dziecka zaczyna się już w dzień! | Zapowiedź ciekawej audycji. Polecamy zwłaszcza młodym rodzicom i parom oczekującym dziecka :) Więcej audycji i artykułów na naszej stronie: [link]
pobierz 1.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Chcesz, aby Twoje dziecko przesypiało spokojnie noce? Mamy receptę!
Jak nauczyć dziecko, aby spokojnie przesypiało całą noc? Odpowiedzi udzieliła nam konsultantka snu - Sylwia Latała, która od lat prowadzi warsztaty związane z tą tematyką. Zapraszamy na [link]
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Zapowiedź audycji | Chrapanie i bezdech senny
Chrapanie i bezdech senny | Zapowiedź ciekawej audycji Naszym gościem jest dr Andrzej Stokołosa - specjalista Otolaryngolog, pracuje na Oddziale Otolaryngologii i poradni laryngologicznej Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie.
pobierz 1.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Chrapanie i bezdech senny | Jak sobie poradzić z problemem?
Nieleczone chrapanie może powodować nie tylko zaburzenia snu, zmęczenie, zaburzenia koncentracji, a także rozwój nadciśnienia tętniczego i zaburzenia rytmu serca. Uciążliwe i głośne chrapanie może prowadzić nawet do uszkodzeń słuchu! O problemie rozmawiamy z naszym gościem - dr Andrzejem Stokłosą - specjalistą otolaryngologii, który pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.
pobierz 24.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Młodzież z wrodzonymi wadami serca
Dziecko z wrodzoną wadą serca wkracza w świat dorosłych. Z jakimi problemami się to może wiązać? O tym mówi dr Anna Mazurek-Kula, lekarz kardiolog z ICZMP w Łodzi, podczas warsztatów dla rodziców dzieci z wrodzonymi wadami serca, które odbyły się podczas Akademii Serca - V Konferencji Kardiologicznej organizowanej corocznie przez Fundację Serce Dziecka.
pobierz 2.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Skuteczna profilaktyka!
Skuteczna profilaktyka to m.in. regularne wykonywanie badań. Specjalista podpowiada jakie badania warto wykonywać!
pobierz 8.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Nie Dam Się Pasożytom | część 2 audycji z dr Wojciechem Ozimkiem.
Ludzie próbują zwalczać pasożyty bez konsultacji z lekarzem i zwykle stosują dostępne preparaty ziołowe. Taka kuracja może przynieść więcej szkody niż pożytku, ponieważ pasożyty opuszczają układ pokarmowy i zaczynają wędrować po całym organizmie. Pacjenci, zamiast je zwalczać, umożliwiają migracje larw w niekorzystne miejsca, gdzie nie będą w stanie wyginąć. Dostępne na rynku farmaceutycznym preparaty ziołowe nie są w pełni skuteczne. Istnieje możliwość zabicia pasożytów dużą dawką piołunu czy omaru, jednak potrzeba do tego dużych dawek, które są bardzo toksyczne. Dostępne preparaty ziołowe zawierają tylko dopuszczalne, ale niewystarczające dawki. Zapraszamy do wysłuchania części 2 rozmowy z dr Wojciechem Ozimkiem, autorem książki: "Nie dam się pasożytom. Jak odzyskać zdrowie"
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Nie Dam Się Pasożytom | część 1 audycji z dr Wojciechem Ozimkiem
Bardzo wielu dorosłych nie zdaje sobie sprawy, że są nosicielami pasożytów, ponieważ glista ludzka czy tasiemiec są bardzo dobrze przystosowane do życia w naszym wnętrzu. Nie muszą dawać żadnych objawów, a także nie powodują zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Warto wysłuchać z uwagą tej rozmowy. Gościem Radiokliniki jest dr Wojciech Ozimek, pediatra zajmujący się od ponad 20 lat zagadnieniami chorób pasożytniczych i odkleszczowych, autor książki Nie dam się pasożytom. Jak odzyskać zdrowie?.
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Leczenie Interwencyjne wad wrodzonych serca
Alternatywą dla kardiochirurgii stało się leczenie interwencyjne. Zamiast operacji można zastosować nieobciążające cewnikowanie serca, jednak nie stanowi ono ostatecznego etapu leczenia, a powoduje tylko przesunięcie terminu zabiegu. Powszechnym jest także leczenie korygujące, które w zależności od wady może odbywać się zarówno z krążeniem pozaustrojowym jak i bez niego. Czwartą możliwością jest leczenie kardiochirurgiczne, lecz jest ostatnim etapem tylko dla nielicznego odsetka kardiologicznych pacjentów, u których wada zostaje usunięta chirurgicznie i nie istnieje konieczność dalszego leczenia farmakologicznego ani ponownych interwencji chirurgicznych - mówiła dr Anna Mazurek-Kula podczas Akademii Serca, V Konferencji Kardiologicznej o problemach dzieci z wadami serca, zorganizowanej przez Fundację Serce Dziecka.
pobierz 2.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Nie daj się pasożytom. Jak odzyskać zdrowie - zapowiedź nr 2
Pasożyty - jak rozpoznać zarażenie?Fragment rozmowy z dr Wojciechem Ozimkiem, autorem książki "Nie dam się pasożytom. Jak odzyskać zdrowie"Cały artykuł dostępny na stronie: [link]
pobierz 1.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
"Nie dam się pasożytom. Jak odzyskać zdrowie" dr Wojciech Ozimek. Zajawka nr 1
"Nie dam się pasożytom. Jak odzyskać zdrowie" dr Wojciech Ozimek. Zajawka nr 1 by Radioklinika
pobierz 1.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
"Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej" - Radioklinika poleca!
Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej” to publikacja pod redakcją prof. Artura Mamcarza i dr Wojciecha Brakstora, wydana przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL. Książka, wbrew pozorom, nie jest adresowana do osób uprawiających sport wyczynowo. Według nas powinien się z nią zapoznać tak naprawdę każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o wpływie wysiłku fizycznego na swój stan zdrowia. Książka do kupienia tutaj: [link]
pobierz 5.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kliknij i wysłuchaj audycji o komórkach macierzystych!
Czy komórki macierzyste pochodzą tylko i wyłącznie z krwi pępowinowej?To tylko jedna specyficzna populacja komórek macierzystych. Pozyskuje się je nie tylko z krwi pępowinowej, gdyż są one obecne zarówno w płodzie jak i organizmie dorosłym, a także w trakcie jego rozwoju - mówi Kamil Kowalski, doktorant z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.Po więcej zapraszamy na stronę: [link]
pobierz 24.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Jasiek Mela dla Radiokliniki: "Metoda na szczęście - zajmij się problemami innych"
(...) Podstawą jest szukanie kontaktu a nie wykluczanie, nie traktowanie inaczej! - mówi Jasiek MelaPosłuchajcie mądrej, szczerej rozmowy o życiu!
pobierz 11.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Czy czerwone mięso jest dobre dla serca?
ontrowersje na temat jedzenia mięsa przyciągają tyle samo zwolenników co przeciwników jego spożywania. Lekarze zgodnie twierdzą, że jest ono produktem, którego powinno się unikać. Udowadniają to coraz nowsze wydania piramidy zdrowego żywienia, u której podstawy znajdują się przede wszystkim warzywa i tłuszcze roślinne. Na temat negatywnego wpływu mięsa na ludzki organizm rozmawiamy z Profesorem Arturem Mamcarzem, kierownikiem Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii Collegium Medicum Szpitala na Solcu oraz Doktorem nauk medycznych Danielem Śliżem.
pobierz 28.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Czy warto jeść czerwone mięso?
Zapowiedź rozmowy z prof. Arturem Mamcarzem - z III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM, prodziekanem II Wydziału Lekarskiego WUM.Pytamy, czy warto jeść czerwone mięso, rozmawiamy o diecie, aktywności fizycznej i ich wpływie na zdrowie Polaków.Zapraszamy na stronę radioklinika.pl, gdzie wkrótce będzie można wysłuchać całej audycji oraz zapoznać się z artykułem.
pobierz 1.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
rehabilitacja medyczna - zapowiedź audycji
Rehabilitacja medyczna zajmuje się pacjentami w zróżnicowanym wieku: począwszy od wcześniaka, aż po osoby będące w podeszłym wieku. Wiąże ze sobą medycynę, fizjoterapię i jej metody oraz elementy biomechaniki, dzięki którym lekarze specjaliści mogą prawidłowo dobierać sposoby leczenia według indywidualnych potrzeb pacjenta.O rehabilitacji medycznej rozmawiamy z prof. Małgorzatą Łukowicz, specjalistą rehabilitacji medycznej, balneologii i medycyny fizykalnej, kierownikiem Katedry Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz kierownikiem Kliniki Rehabilitacji Instytutu Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka.
pobierz 1.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Rehabilitacja Medyczna
Rehabilitacja medyczna zajmuje się pacjentami w zróżnicowanym wieku: począwszy od wcześniaka aż po osoby będące w podeszłym wieku. Wiąże ze sobą medycynę, fizjoterapię i jej metody oraz elementy biomechaniki, dzięki którym lekarze specjaliści mogą prawidłowo dobierać sposoby leczenia według indywidualnych potrzeb pacjenta.O rehabilitacji medycznej rozmawiamy z prof. Małgorzatą Łukowicz, specjalistą rehabilitacji medycznej, balneologii i medycyny fizykalnej, kierownikiem Katedry Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz kierownikiem Kliniki Rehabilitacji Instytutu Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka.
pobierz 85.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Chirurgia Dziecięca_poruszane zagadnienia
„Chirurgia dziecięca”, pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Macieja Bagłaja z Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz prof. dr. hab. n. med. Piotra Kalicińskiego - kierownika Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Instytutu Centrum - Pomnik Zdrowia Dziecka, jest zbiorem uwzględniającym najnowsze osiągnięcia z zakresu tytułowej dziedziny. Podręcznik został wydany przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL i stanowi rozszerzenie pozycji o tożsamym tytule, stworzonej przez prof.dr hab. n. med. Jerzego Czernika i wydanej w 2005 roku.To nowatorski i kompleksowy podręcznik, który nie jest skierowany tylko do chirurgów dziecięcych! Porusza także tematy bliskie lekarzom na co dzień pracujących z dziećmi, a są nimi pediatrzy i lekarzy rodzinni.POLECAMY!
pobierz 3.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek