420

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Nie jestem kimś ważnym albo znanym. Zacząłem nagrywać 420, aby przybliżyć Polakom Czechy. Bo to, czego dowiemy się z książek, to mało. Jak wygląda życie w Czeskiej Republice, mnóstwo historii przekazywanej w dość odmienny sposób, jak nie wyjść na idiotę w Królestwie Knedlików? tego się tu dowiecie.
Data dodania: 2012-04-06 23:35:50
Data aktualizacji: 2020-03-12 23:27:17
Audycji w katalogu: 28
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 10 lat temu
« Robert K. »
Kristian, dzwonek i macice
Dziś odcinek z gościem. Kim jest Kristian? Co lubi jeść? Czym jest ostatni dzwonek? Jakie są różnice miedzy Polska a Czechami? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w odcinku. Brakuje jednej odpowiedzi na intrygujące mnie pytanie: Dlaczego nie mam polskich znaków?
pobierz 38.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 lat temu
« Robert K. »
Sanktuarium milczących
Zebrało mi się na wspominki...
pobierz 48.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 lat temu
« Robert K. »
Wzgórza mają oczy
Zaległy odcinek na który czeka przynajmniej jedna osoba. Nie ma się co rozpisywać, albowiem pała mi klawiatura i jestem zmuszony dziobać na ekranowej.
pobierz 70.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 lat temu
« Robert K. »
Poszukiwany...
W dzisiejszym odcinku apeluję do moich Słuchaczy. Można usłyszeć także inne tematy.
pobierz 18.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Warszawo walcz!!!
Szlag mnie trafił i musiałem się wygadać. Nieopatrznie przeczytałem artykuł na stronach GW. Co ma wspólnego Szwecja z Powstaniem Warszawskim. Uwaga!!! Przeklinam...
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Zagubiony w Czechach czyli polowanie na karpie
Odcinek całkowicie poświęcony słuchaczom, pragnącym wybrać się na wycieczkę do Czech. Jak dojechać, gdzie znaleźć nocleg, co jeść, no i oczywiście co pić. Myślę, że ten odcinek pomoże, aby podczas podróży nie “strzelać karpia” za często...
pobierz 71.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Silny rocznik 70
Następne starcie moich słów z Waszymi uszami… Dziś ze specjalną dedykacją dla ekipy Retro Radia. Postanowiłem upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i opublikować odcinek retrospekcyjny. (oryginalne, co...?). Jest to moje pierwsze i raczej nieudane starcie z felietonem. Myślę, że dla nie odpowiedniejsze są epopeje. W drugiej części podcastu omawiam kilka nowych projektów kolegów i koleżanek podcasterów. Całość ma długość trwania odpowiednią i godną 420.
pobierz 44.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Cień olbrzyma 3/3
Dokładnie 55 lat po odsłonięciu pomnika w Pradze kończymy historyczną wędrówkę. Bardzo przepraszam za opieszałość – miesiąc i dwa tygodnie to długo… Niestety czasu nie miałem.
pobierz 63.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Cień olbrzyma 2/3
Będzie mrocznie i chwilami niecenzuralnie. Błyskawiczna lekcja historii Czechosłowacji obejmująca lata 1949-55, 6 lat w 50 minut. Wiele tematów zostaje jeszcze do odkrycia i zapewne zabiorę Was na wycieczkę do odleglejszych czasów. W tym odcinku dominuje terror przemoc i śmierć, kłamstwa, zdrady i pomyłki.
pobierz 70.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Cień olbrzyma 1/3
Mówią, że za długo trwają odcinki 420. Mówią, że za dużo historii w 420. No to BUM, długo i historycznie. Ale inaczej się nie dało… W jaki sposób powstał projekt monstrum, które stanęło nad brzegiem Wełtawy? Tym razem proszę o opinie. Przenieśmy się do 1949 roku...
pobierz 93.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Quo vadis 420 oraz Przemion w Pradze
Zastanawiam się nad 420. Dokąd to zmierza? Wzięło mnie na wspominki i prezentuję relację ze spotkania z Przemionem w Pradze... Jak mówię w odcinku – zadziwiająca regularność 420 jest dziełem przypadku... Nie słuchaliście poprzednich odcinków 420 – to posłuchajcie najnowszej Dyktafonografiki – jest naprawdę super...
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Wywiad z Janem Wolskim z 1978
Podpodkast, relacja Jana Wolskiego z 1978 roku. Przypomnijmy sobie jak to było...
pobierz 10.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
UFO a sprawa czeska
Czy rzeczywiście jest prawdopodobne, że pierwsze latające talerze wyprodukowano w Pradze? Czy Roswell jest miejscem katastrofy pojazdu kosmicznego – czy też dzieła rąk ludzkich? Przepraszam za mój bełkot podczas tłumaczeń i przejęzyczenia. Tempo było dużo a lektor ze mnie żaden...
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
UFOjcie ludzie!
Rozwój technologii lotniczych zmusił mnie do zamknięcia ust ufologom i badaczom nieznanych zjawisk. Co ma to wspólnego z Czechami – odpowiedź w odcinku. Pierwszy odcinek w którym trzeźwym okiem spoglądam na fenomen UFO, zatopienie Atlantydy i inne cuda... Bardzo przepraszam fanów lotnictwa za przejęzyczenie i stworzenie samolotu SR-171 czy jakoś tak.
pobierz 42.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Zmiany i zapowiedzi
Zawalony śniegiem informuję Was o zmianach w 420. Lifting, UFO, naziści, historia i pomniki – czyli: Oj będzie się działo.
pobierz 16.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Muzyczny spacer po Głębokim Lesie
Pierwszy odcinek z cyklu “To Lubię”. Zapraszam na spacer po lesie, rysowanym światową, etniczną muzyką. Przemaszerujemy przez pół świata, stykając się z różnymi kulturami. Odcinek ten na jeden duży plus: Można go nie słuchać.
pobierz 85.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Klątwa 420 oraz Vánoce
Dzisiaj opisuję jak bezwiednie można ukatrupić polski Podkasting. Odpowiem na jedno pytanie zadane przez Daniela. Głównym tematem będzie tajemnicza nazwa Vánoce.
pobierz 77.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Pośpiech i podziękowania otoczone czesko-polskimi animozjami z knedlikami w tle
Znowu... Tym razem wielowątkowo... Podkasty, podkasterzy, podcastofon. Przeprosiny i podziękowania. Robimy najazd na Czechosłowację, kradniemy nowe samochody oraz nonszalancko wychodzimy na dwór, bez klucza. Gubimy się gąszczu knedlików z odrobiną TNT.
pobierz 67.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
To nie jest szósty odcinek tego podcastu
Właściwy 6. odcinek będzie opublikowany po 23.11 a teraz krótki apel do słuchających i chcących coś nagrywać...
pobierz 6.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 lat temu
« Robert K. »
Moje mesto Praha (Stare mesto)
Odcinek poświęcony Staremu Miastu w Pradze. Odwiedzamy: Stary Rynek, Mały Rynek, Hard Rock Cafe oraz Most Karola. Opowiadam o mistycznych wątkach historii czeskiej, pozdrawiam chorych. Osoby o słabych nerwach uprasza się o ominięcie części poświęconej paleniu na stosie.
pobierz 45.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek