AI po godzinach

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: AI po godzinach to otwarty podcast w 51% o technologii informacyjnej (szczególnie o uczeniu maszynowym i głębokich sieciach neuronowych), w 25% o różnorodnych (mniej lub bardziej) poważnych sprawach, w 20% o nauce i dydaktyce oraz w 10% o seksuologii i psychologii (i co się stało z tymi 4%?...). Co większość, to większość, więc nazwa podcastu odnosi się bardziej do informatyki niż do pozostałych tematów. Uwaga! Skład procentowy produktu z czasem może ulec zmianie.
Data dodania: 2020-01-30 16:01:02
Data aktualizacji: 2021-01-22 17:05:05
Audycji w katalogu: 74
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Odc. 73. O zajęciach z tworzenia gier komputerowych na UOUW
Z dzisiejszego odcinka dowiecie się kilku informacji o nowym kursie, który wystartuje już za dwa tygodnie w ramach Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego!
pobierz 12.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
Odc. 72. O tym jak wygląda studiowanie kryminalistyki na UW
Cześć! Z dzisiejszego odcinka dowiecie się jak wygląda studiowanie (w praktyce) kryminalistyki i nauk sądowych w zakresie biologia i genetyka sądowa na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem po pierwszym semestrze pierwszego roku studiów i mam już dla Was przygotowanych kilka istotnych informacji.
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
Odc. 71. O niebezpiecznych testach stosowanych w psychologii sądowej
Tematem dzisiejszego odcinka są dwa "testy" psychologiczne, na które lepiej jest uważać - szczególnie w psychologii i seksuologii sądowej. Weźmiemy pod lupę dwa testy - Test Plam Atramentowych Rorschacha i Test Drzewa (Kocha). Dlaczego korzystanie z nich to przykład rażących zaniedbań zawodowych? Wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego odcinka.
pobierz 17.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Odc. 70. O tym jak ćwiczyć w domu z Nintendo
Tematem dzisiejszego odcinka jest Ring Fit Adventure - fenomenalna gra fitness na Nintendo Switch. Mam już za sobą kilka miesięcy z tą grą i ponad 15 przegranych godzin na liczniku, dlatego podzielę się z Wami moimi fitnessowymi doświadczeniami.
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odc. 69. O przemyśleniach świątecznych
Tematem dzisiejszego odcinka będzie podsumowanie odchodzącego już 2020 r. Roku pracy zdalnej, izolacji, ale znalazło się kilka pozytywów z życia prywatnego i pracy klinicznej i dydaktycznej do opowiedzenia. Użyta muzyka świąteczna: Rue Royale Deck the Halls, Rue Royale Snow on Snow z [link]
pobierz 17.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odc. 68. O krytycznym spojrzeniu na profilowanie psychologiczne
Z dzisiejszego odcinka podcastu dowiecie się o profilowaniu psychologicznym, ale opowiem o nim krytycznie, bo jest się do czego przyczepić. Bodźcem do nagrania tego odcinka była ostatnia lektura książki "Zbrodnia niedoskonała", aut. Bonda i Lach.
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 67. O projektowaniu badań naukowych
Tematem dzisiejszego odcinka jest projektowanie badań naukowych - temat dosyć obszerny jak na 20 minut odcinka, dlatego skupiłem się na kilku tematach. Jak wybrać narzędzie do naszych badań? Jak dużą grupę badawczą musimy mieć? O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?
pobierz 17.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 66. O robocie czyszczącym iRobot Braava Jet M6
Dzisiejszy odcinek podcastu zdecydowanie mniej naukowy i z naciskiem na robotykę domową. Dowiecie się o robocie mopującym iRobot Braava JET M6 - jak się sprawdza w praktyce, jakie ma zalety i wady oraz jaki jest mój subiektywny werdykt nieprofesjonalisty na jego temat.
pobierz 15.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 65. O (prawdziwych) testach psychologicznych
Z dzisiejszego odcinka dowiecie się czym narzędzia psychologiczne, którymi posługują się psychologowie, różnią się od "psychotestów" dostępnych w Internecie. A różnic jest sporo ;)
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 64. O projekcie pracy magisterskiej z informatyki
W dzisiejszym odcinku opowiem o moim projekcie pracy magisterskiej na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Zdecydowałem się na bliższe przyjrzenie się augmentacji danych, czyli w moim przypadku takiemu wzbogaceniu danych, żeby poprawić końcową zdolność sieci do klasyfikacji materiałów pornograficznych.
pobierz 14.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 63. O Ogólnopolskim Strajku Kobiet (i nie tylko)
Dzisiejszy odcinek będzie krótki i całkowicie odmienny od tematyki głównej podcastu. Nie mogłem jednak nagrywać o niczym innym.
pobierz 7.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 62. O pierwszych tygodniach studiowania kryminalistyki na UW
W dzisiejszym odcinku chciałbym się z Wami podzielić moimi pierwszymi wrażeniami ze studiowania kryminalistyki i nauk sądowych w zakresie biologia i genetyka sądowa na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem co prawda dopiero po dwóch tygodniach zajęć, ale mam już kilka spostrzeżeń do opowiedzenia.
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 61. O różnych typach biegłych sądowych
W ostatnim czasie mogliście usłyszeć o trybie ustanawiania biegłych sądowych z listy prezesów sądów okręgowych. Z dzisiejszego odcinka dowiecie się jeszcze o dwóch innych "sposobach na pozyskanie biegłego sądowego" - ad hoc oraz z instytucji specjalistycznej.
pobierz 14.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 60. O wrażeniach z edukacji zdalnej
Cześć! W dzisiejszym odcinku podzielę się z Wami moimi wrażeniami dotyczącymi prowadzenia zajęć uniwersyteckich (oraz uczestnictwa w nich) w trybie zdalnym - opowiem o tym z perspektywy wykładowcy oraz studenta.
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 59. O ruchu na rzecz prawa do przepisywania recept przez psychologów
W dzisiejszym odcinku podcastu będzie o bardzo interesujących postulatach ruchu na rzecz przepisywania recept przez psychologów, który doprowadził już do wprowadzenia odpowiednich regulacji prawnych w USA, a wszystko wskazuje na to, że już wkrótce psychologowie w UK będą mogli również przepisywać wybrane leki.
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 58. O wrażeniach po ukończeniu pierwszego roku informatyki
Tematem dzisiejszego odcinka są nasze wrażenia po ukończeniu pierwszego roku informatyki w ramach studiów magisterskich na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Ostatni semestr był dosyć szczególny, bo realizowany w trybie zdalnym, ale czy to przeszkoda do studiowania akurat informatyki?
pobierz 33.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 57. O okaleczaniu żeńskich narządów płciowych
W dzisiejszym odcinku podcastu poruszam temat dotyczący okaleczania narządów płciowych kobiet i dziewcząt, popularnie nazywany obrzezaniem kobiet. Przerażająca praktyka, której każdego roku poddawanych jest kilka milionów kobiet na całym świecie, a świat nauki praktycznie milczy na ten temat.
pobierz 16.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 56. O szacowaniu ryzyka powrotności do przestępstwa
Cześć! Z dzisiejszego odcinka podcastu dowiecie się w jaki sposób szacowane jest ryzyko powrotności do przestępstwa. Będzie mowa o tym co zwiększa takie ryzyko i jakich narzędzi się aktualnie w tym celu używa.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odc. 55. O dalszej pracy nad dydaktycznymi grami RPG
W dzisiejszym odcinku podcastu dowiecie się co nowego słychać przy tworzeniu gier dydaktycznych - jednej, którą znacie do nauki komunikacji medycznej i drugiej, która jest nowością.
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odc. 54. O kryminalistyce, biologii i genetyce sądowej
Z dzisiejszego odcinka dowiecie się ofercie studiów magisterskich z kryminalistyki w zakresie biologia i genetyka sądowa, realizowanych na Uniwersytecie Warszawskim, które to niespodziewanie rozpocznę od października.
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek