AI po godzinach

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: AI po godzinach to otwarty podcast w 51% o technologii informacyjnej (szczególnie o uczeniu maszynowym i głębokich sieciach neuronowych), w 25% o różnorodnych (mniej lub bardziej) poważnych sprawach, w 20% o nauce i dydaktyce oraz w 10% o seksuologii i psychologii (i co się stało z tymi 4%?...). Co większość, to większość, więc nazwa podcastu odnosi się bardziej do informatyki niż do pozostałych tematów. Uwaga! Skład procentowy produktu z czasem może ulec zmianie.
Data dodania: 2020-01-30 16:01:02
Data aktualizacji: 2020-02-25 06:15:03
Audycji w katalogu: 28
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Odc. 28. O monitorowaniu jakości leczenia z użyciem AI
Tematem dzisiejszego odcinka jest monitorowanie jakości leczenia z wykorzystaniem technologii informacyjnych, w tym również o przyszłych zastosowaniach modeli uczenia maszynowego do wspomagania dokonywanych ocen. Gościem odcinka był Leszek Denkiewicz, prezes firmy NextMedica.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Odc. 27. O tym jak wygląda wizyta u psychologa seksuologa
W dzisiejszym odcinku AI po godzinach skupię się na opisaniu pierwszej wizyty u psychologa seksuologa. Opowiem również o tym dlaczego takie wizyty pomagają (spoiler: to nie magia!) i jakie są najczęstsze problemy, z którymi się pracuje.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Odc. 26. O kursach z seksuologii klinicznej i seksuologii sądowej
W dzisiejszym odcinku AI po godzinach będzie mowa o kursach ogólnouniwersyteckich z seksuologii klinicznej i seksuologii sądowej. Kursy rozpoczną się w kwietniu tego roku w ramach UO Uniwersytetu Warszawskiego. Opowiadam o ich treści i czego będzie się można po nich spodziewać na zajęciach.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
Odc. 25. O tym jak podcast obchodzi swoje półrocze
W dzisiejszym odcinku AI po godzinach nie będzie zbyt dużo tematów merytorycznych, ale mam nadzieję, że odnajdziecie w nim coś ciekawego dla siebie. Opowiadam o tym co udało mi się zrobić w technologii informacyjnej przez ostatnie pół roku trwania audycji i o planach na przyszłość.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Odc. 24. O Clickteam Fusion 2.5 i The Games Factory z nutą nostalgii
W dzisiejszym odcinku AI po godzinach będzie o serii narzędzi do projektowania aplikacji i gier w 100% z użyciem interfejsu graficznego, czyli o narzędziach firmy Clickteam. Zaczynam od moich pierwszych doświadczeń z produktami tej firmy (The Games Factory) i przechodzę do wersji aplikacji, która jest dostępna obecnie (Clickteam Fusion 2.5).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odc. 23. O tym jak usprawnić seksuologię przy wykorzystaniu sieci neuronowych
W dzisiejszym odcinku AI po godzinach powracam do sztandarowego tematu audycji, czyli wykorzystania głębokich sieci neuronowych w seksuologii sądowej. Opowiadam o tym jak w obecnej chwili postrzega się zaburzenie pedofilne i jaka jest jego kluczowa charakterystyka. Jest o tym jak, w konkretnych przypadkach, sieci neuronowe pozwolą na rozwiązanie problemów seksuologii sądowej.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odc. 22. O kwestiach, które Was interesują najbardziej
Dzisiejszy odcinek AI po godzinach będzie specjalny. Nie skupiam się na jednym zagadnieniu, tylko odpowiadam na pytania od Was, które otrzymałem do poprzednich audycji. Pytania podzieliłem na trzy obszary - związane z technologiami informacyjnymi, seksuologią i psychologią sądową oraz kwestiami dotyczącymi mojej skromnej osoby. Zapraszam do wysłuchania!
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 21. O konsoli do gier Nintendo Switch
W dzisiejszym odcinku AI po godzinach opowiadam pokrótce o konsoli Nintendo Switch oraz o moich 10 najlepszych grach na tę konsolę. Jedną z głównych zalet Nintendo Switch jest możliwość dzielenia się padami oraz kilka naprawdę bardzo dobrych gier, które robią wspaniały użytek z trybu dla wielu graczy.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 20. O klasyfikacji obiektów za pomocą sieci neuronowych
W dzisiejszym odcinku AI po godzinach będzie o wprowadzeniu do dwóch podstawowych metod identyfikacji zdjęć - podejścia zakładającego, że każde zdjęcie przynależy całościowo do odpowiedniej klasy, oraz podejścia związanego z identyfikacją odpowiednich obiektów na zdjęciach. Wyjaśniam na przykładach w jakich problemach klasyfikacyjnych można użyć pierwszego i drugiego podejścia.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 19. O tym jak wyglądają Święta w zakładach karnych
W dzisiejszym odcinku AI po godzinach będzie o tym jak są obchodzone Święta w polskich zakładach karnych i aresztach śledczych. Przy okazji tego tematu weryfikuję kilka najpopularniejszych mitów dotyczących przebywania w zakładach karnych oraz opowiadam o codzienności osób skazanych.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 18. O studiowaniu w szkole doktorskiej UW
W dzisiejszym odcinku AI po godzinach opowiadam o zajęciach jakie realizowałem przez ostatni semestr w Międzydziedzinowej Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ze względu na moją dyscyplinę wiodącą - informatykę - realizowałem program zajęć dla Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Dzisiejszy odcinek jest dla wszystkich osób, które zastanawiają się nad tam jak w rzeczywistości wygląda studiowanie w nowych szkołach doktorskich.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 17. O prewencji samobójstw przy użyciu technologii
Do udziału w dzisiejszej audycji zaprosiłem dr Urszulę Okulską z Zakładu Badań nad Dyskursem w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem odcinka jest zapobieganie samobójstwom z użyciem czatu internetowego STOP Suicide.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 16. O aplikacjach wykorzystywanych w czasie ciąży
Gościem dzisiejszego odcinka jest lek. Marta Florea - lekarka, specjalistka położnictwa i ginekologii, pracująca w Szpitalu Powiatowym w Mińsku Mazowieckim na Oddziale Położnictwa i Ginekologii. Tematem rozmowy było wykorzystanie aplikacji na smartfony w praktyce lekarza i położnej podczas prowadzenia ciąży oraz w trakcie porodu i karmienia piersią, czyli rozwinięcie wystąpienia, jakie lek. Marta Florea wraz z mgr Iwoną Kiersnowską prezentowały w ramach IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Komunikacja w medycynie”.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 15. O studiach podyplomowych z seksuologii
W tym odcinku AI po godzinach skupiam się na procesie kształcenia w zakresie seksuologii. Opowiadam o własnych doświadczeniach związanych ze studiowaniem seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz o otwartych przedmiotach dla studentów psychologii i medycyny (oraz oczywiście absolwentów tych kierunków), które zostaną uruchomione na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego już w styczniu 2020 r.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 14. O uzyskiwaniu środków na prowadzenie pierwszych badań
W kolejnym odcinku AI po godzinach skupiam się na temacie związanym z uzyskiwaniem grantów na prowadzenie pierwszych badań naukowych. Opowiadam o specyfice konkursów Preludium i Diamentowy Grant w ramach Narodowego Centrum Nauki oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 13. O AirPods Pro i oprogramowaniu psychologicznym
W dzisiejszym odcinku AI po godzinach poruszam dwa tematy. Pierwszym z nich jest krótka osobista recenzja nowych słuchawek Apple - AirPods Pro. Jako wielki fan słuchawek z aktywnym wyciszeniem otoczenia, z przyjemnością przygarnąłem nowy produkt Apple. W dalszej części poruszam temat oprogramowania używanego przez psychologów do prowadzenia badań naukowych (MAXQDA, SPSS, Statistica) oraz konstruowania badań eksperymentalnych (Inquisit).
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 12. O prowadzeniu edukacji seksualnej w Polsce
Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć jak w rzeczywistości wygląda prowadzenie edukacji seksualnej, to zapraszam serdecznie do wysłuchania kolejnego odcinka AI po godzinach. Do udziału w dwunastym odcinku zaprosiłem Katarzynę Banasiak - koordynatorkę grupy Ponton, edukatorkę seksualną, studentkę prawa na Uniwersytecie SWPS. Rozmawiamy o prowadzeniu edukacji seksualnej w Polsce, o podstawowych założeniach, celach oraz trudnościach, które się z nią wiążą.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 11. O teoriach spiskowych, konferencji i doktoracie Adama
Gościem odcinka jest psycholog, doktorant w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, mgr Adam Siwiak. Dyskutujemy o teoriach spiskowych, ale jest też mowa programach kształcenia szkół doktorskich na UW i UJ. Dzielimy się wrażeniami po ostatniej Krakowskiej Konferencji Psychologii Sądowej, a właściwie to dzielę się z nimi sam, bo mojego gościa nie było dobrze słychać w związku z problemami technicznymi.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 10. O wizualizacji klasyfikatorów i konferencjach naukowych
W związku z nadchodzącą Krakowską Konferencją Psychologii Sądowej (i naszym wystąpieniem na niej), w nowym odcinku AI po godzinach będzie o zagadnieniach dotyczących metod wizualizacji prostych klasyfikatorów CNN. Do tego kilka słów o konferencjach naukowych w ogóle.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 9. O składaniu komputera i PlayStation VR
W tym odcinku AI po godzinach zaczynam powracać do wątków luźno związanych z IT. Opowiadam o mojej przygodzie ze składaniem drugiego komputera do uczenia maszynowego, zdradzając jak to się stało, że przy wymianie zasilacza (z większego na mniejszy) udało mi się wymienić przy okazji... płytę główną. Na koniec trochę o PlayStation VR i dlaczego zdecydowałem się w końcu na zakup tego zestawu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek