AI po godzinach

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: AI po godzinach to otwarty podcast w 51% o technologii informacyjnej (szczególnie o uczeniu maszynowym i głębokich sieciach neuronowych), w 25% o różnorodnych (mniej lub bardziej) poważnych sprawach, w 20% o nauce i dydaktyce oraz w 10% o seksuologii i psychologii (i co się stało z tymi 4%?...). Co większość, to większość, więc nazwa podcastu odnosi się bardziej do informatyki niż do pozostałych tematów. Uwaga! Skład procentowy produktu z czasem może ulec zmianie.
Data dodania: 2020-01-30 16:01:02
Data aktualizacji: 2020-10-29 11:50:04
Audycji w katalogu: 63
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
Odc. 62. O pierwszych tygodniach studiowania kryminalistyki na UW
W dzisiejszym odcinku chciałbym się z Wami podzielić moimi pierwszymi wrażeniami ze studiowania kryminalistyki i nauk sądowych w zakresie biologia i genetyka sądowa na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem co prawda dopiero po dwóch tygodniach zajęć, ale mam już kilka spostrzeżeń do opowiedzenia.
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
Odc. 61. O różnych typach biegłych sądowych
W ostatnim czasie mogliście usłyszeć o trybie ustanawiania biegłych sądowych z listy prezesów sądów okręgowych. Z dzisiejszego odcinka dowiecie się jeszcze o dwóch innych "sposobach na pozyskanie biegłego sądowego" - ad hoc oraz z instytucji specjalistycznej.
pobierz 14.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
Odc. 60. O wrażeniach z edukacji zdalnej
Cześć! W dzisiejszym odcinku podzielę się z Wami moimi wrażeniami dotyczącymi prowadzenia zajęć uniwersyteckich (oraz uczestnictwa w nich) w trybie zdalnym - opowiem o tym z perspektywy wykładowcy oraz studenta.
pobierz 15.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Odc. 59. O ruchu na rzecz prawa do przepisywania recept przez psychologów
W dzisiejszym odcinku podcastu będzie o bardzo interesujących postulatach ruchu na rzecz przepisywania recept przez psychologów, który doprowadził już do wprowadzenia odpowiednich regulacji prawnych w USA, a wszystko wskazuje na to, że już wkrótce psychologowie w UK będą mogli również przepisywać wybrane leki.
pobierz 15.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odc. 58. O wrażeniach po ukończeniu pierwszego roku informatyki
Tematem dzisiejszego odcinka są nasze wrażenia po ukończeniu pierwszego roku informatyki w ramach studiów magisterskich na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Ostatni semestr był dosyć szczególny, bo realizowany w trybie zdalnym, ale czy to przeszkoda do studiowania akurat informatyki?
pobierz 33.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odc. 57. O okaleczaniu żeńskich narządów płciowych
W dzisiejszym odcinku podcastu poruszam temat dotyczący okaleczania narządów płciowych kobiet i dziewcząt, popularnie nazywany obrzezaniem kobiet. Przerażająca praktyka, której każdego roku poddawanych jest kilka milionów kobiet na całym świecie, a świat nauki praktycznie milczy na ten temat.
pobierz 16.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 56. O szacowaniu ryzyka powrotności do przestępstwa
Cześć! Z dzisiejszego odcinka podcastu dowiecie się w jaki sposób szacowane jest ryzyko powrotności do przestępstwa. Będzie mowa o tym co zwiększa takie ryzyko i jakich narzędzi się aktualnie w tym celu używa.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 55. O dalszej pracy nad dydaktycznymi grami RPG
W dzisiejszym odcinku podcastu dowiecie się co nowego słychać przy tworzeniu gier dydaktycznych - jednej, którą znacie do nauki komunikacji medycznej i drugiej, która jest nowością.
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 54. O kryminalistyce, biologii i genetyce sądowej
Z dzisiejszego odcinka dowiecie się ofercie studiów magisterskich z kryminalistyki w zakresie biologia i genetyka sądowa, realizowanych na Uniwersytecie Warszawskim, które to niespodziewanie rozpocznę od października.
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 0. O czym jest ten podcast?
Cześć! Z tej audycji dowiesz się więcej o tematyce podcastu i o prowadzącym audycje. Do usłyszenia w AI po godzinach ;)
pobierz 6.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 53. O rozwoju programów Nabokov i Heweliusz
Tematem dzisiejszego odcinka są programy do specjalistycznych zastosowań - jeden z nich to propozycja ułatwienia liczenia i klasyfikacji materiałów pornograficznych, natomiast drugi z nich jest pomocą dla naukowców i studentów zastanawiających się jaki test statystyczny powinien zostać użyty. Więcej informacji i aktualności z rozwoju programów jest dostępnych na stronie: [link]
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 52. O ostatniej pracy naukowej i dydaktycznej
Cześć! Dzisiaj (wyjątkowo) bez motywu przewodniego odcinka. Opowiadam kilka dodatkowych rzeczy związanych z pracą naukową, sieciami neuronowymi, badaniem sprawców przestępstw przeciwko wolności seksualnej oraz dalszej pracy nad rozwijaniem Esteville. Jednym wyrażeniem: just another day at the office.
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 51. O początkach pracy nad grą dydaktyczną Esteville
Odcinek zaczynamy nową wejściówką muzyczną! :) Tym razem opowiadam o początkach pracy nad dosyć niespodziewanym dla mnie projektem - nową grą dydaktyczną osadzoną w świecie fantasy RPG przeznaczoną do nauki studentów komunikacji medycznej. Brzmi ciekawie?
pobierz 20.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 50. O tym jak zostać biegłym sądowym
W dzisiejszym (jubileuszowym!) odcinku podcastu opowiem o tym jak zostać biegłym sądowym. Opowiadam z perspektywy biegłego seksuologa sądowego, ale staram się opowiadać w jak największym stopniu uniwersalnie o tym zajęciu. Będzie o wynagrodzeniu biegłego oraz o niezbędnych wymaganiach, które należy spełnić.
pobierz 40.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 49. O wrażeniach z realizacji pierwszych przedmiotów na UO UW
Tematem przewodnim dzisiejszego odcinka są moje wrażenia po prowadzeniu pierwszych zajęć z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego! Miałem okazję pracować z niesamowitą grupą, czekam na więcej możliwości prowadzenia zajęć, o której również opowiadam w drugiej części audycji.
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 48. O inteligentnym oświetleniu IKEA
Tematem dzisiejszego odcinka jest system IKEA SMART. W ostatnim czasie zaopatrzyliśmy się w kilkanaście inteligentnych żarówek i bramkę IKEA do sterowania nimi z aplikacji IKEA SMART oraz Apple Home. Jak nam się podoba? Dowiecie się z dzisiejszego odcinka.
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 47. O augmentacji danych
Tematem dzisiejszego odcinka jest wzbogacanie danych treningowych, czyli ich augmentacja. Dzięki tej, jednej z najważniejszych technik w uczeniu sieci neuronowych w rozpoznawanie wzorców wizualnych, możliwe jest poprawienie parametrów sieci, jak i również poradzenie sobie z małą ilością danych treningowych.
pobierz 24.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 46. O inteligentnym koszeniu trawy
W dzisiejszym odcinku podcastu posłuchacie o robocie koszącym Gardena Sileno Smart 750. W koszeniu trawy jestem nowicjuszem i nie mam na to zbyt dużo czasu, więc szybko się zainteresowałem ofertą robotów koszących. Wybór padł na robota firmy Gardena, który jest bohaterem dzisiejszego odcinka.
pobierz 23.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 45. O nowych pytaniach i odpowiedziach
W dzisiejszym odcinku odpowiadam zbiorczo na wszystkie Wasze pytania dotyczące tematyki, o której mówiłem w kilku zeszłych odcinkach. Będzie trochę o statystyce i trochę o grach komputerowych :)
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odc. 44. O hackowaniu i tworzeniu apki dla wykładowców
Tematem dzisiejszego odcinka są moje wrażenia po wydarzeniu organizowanym przez Akademię Górniczo-Hutniczą - EduShock Hackaton. Mieliśmy niecałe dwa dni na stworzenie rozwiązania wybranego problemu edukacji zdalnej. Co stworzyliśmy w zespole? Dowiecie się z tego odcinka :)
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek