Przeprogramowany Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Przeprogramowani czyli Adam Gospodarczyk, Przemek Smyrdek oraz Marcin Czarkowski dzielą się swoim spojrzeniem na programowanie.
Data dodania: 2020-02-07 18:51:46
Data aktualizacji: 2020-09-18 23:55:05
Audycji w katalogu: 19
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Front-End wczoraj, dziś i jutro - Michał Miszczyszyn | Przeprogramowani ft. Gość #6
Front-End w 2025r. - czy zastanawialiście się kiedyś jak ta właśnie część programistycznego świata będzie wyglądać po kolejnych latach rewolucji?  Dzisiaj standardem wciąż jeszcze jest JavaScript, ale czy TypeScript ustabilizuje swoją pozycję i stanie się językiem domyślnym? Wczorajszym jQuery stał się React, co natomiast stanie się z tym rozwiązaniem za pięć lat? Dzisiaj pozycja Front-End developera to stabilne warunki zatrudnienia i dobra pensja, ale jak może na to wpłynąć to co dzieje się za oknem akurat dzisiaj?  A może... może nie ma co debatować, bo i tak w tym czasie UI będziemy już opisywać słowami a kod będzie za nas pisać sztuczna inteligencja?
pobierz 133.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Szersze spojrzenie na Backend - Szymon Przedwojski | Przeprogramowani ft. Gość #5
Szymon jest Backend Software Engineerem w Glovo, aplikacji świadczącej usługi dowozu online-to-offline. Glovo należy do grona najszybciej rosnących firm na świecie, obecnie zatrudnia ponad 200 inżynierów. Jak wyglądają realia pracy w firmie tego kalibru? Jak takie doświadczenie różni się od pracy w polskim software house'ie? To jedne z wielu pytań, na które Szymon udzielił wnikliwych i ciekawych odpowiedzi. Porozmawialiśmy również o nauce testowania, rozwijaniu kompetencji miękkich oraz o dbaniu o zdrowie jako programista.
pobierz 174.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Angular - dokąd zmierza ten framework?
W kolejnym odcinku naszego podcastu zastanawiamy się dokąd - w świetle ostatnich wydarzeń - zmierza Angular. Czy drobny kryzys w mediach społecznościowych to początek końca rozwiązania od Google'a, czy jednak nowa nadzieja na lepsze jutro i drugą młodość tego narzędzia?
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Praca managera w świecie programowania - Michał Nowak | Przeprogramowani ft. Gość #4
W czwartym odcinku naszego cyklu rozmów z gośćmi rozmawiamy z Michałem Nowakiem. Michał jest Dyrektorem Developmentu w SmartRecruiters, gdzie aktualnie prowadzi 11 zespołów realizujących roadmapę produktową firmy. W swojej pracy odpowiada za projektowanie struktury organizacyjnej, design procesów, wdrażanie praktyk inżynierskich, a także szkolenie i rozwój managerów. Tematem przewodnim jest szeroko rozumiana ścieżka managerska, o której Michał - manager i dyrektor w organizacji z Doliny Krzemowej - opowiada na podstawie wieloletniego doświadczenia związanego z prowadzeniem zespołów i organizacji. Polecamy tę rozmowę zarówno programistom myślącym o przejściu na drugą stronę mocy, jak i managerom, którzy na swój zawód chcą patrzeć jeszcze bardziej świadomie.
pobierz 169.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Karol Pasierb - Studia i praca programisty w Szkocji | Przeprogramowani ft. Gość #3
Karol 12 lat temu wyemigrował do Szkocji. Podejmował się tam najróżniejszych zajęć. W 2015 roku, w wieku 30 lat, rozpoczął naukę programowania, podejmując studia z zakresu Inżynierii Oprogramowania na Edinburgh College, a potem Edinburgh Napier University. Od trzech lat pracuje jako Fullstack Developer.    Podczas naszej rozmowy poruszyliśmy następujące tematy:  - Jak Karol poradził sobie ze zmianą kariery jako emigrant po trzydziestce
pobierz 171.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kreatywność kontra programowanie
W dzisiejszym odcinku skupiamy się na temacie kreatywności - jakie środowisko zapewnia kreatywne myślenie, czy programowanie to zawód kreatywny, kiedy kreatywność może działać przeciwko nam? O tym wszystkim w ponad stu minutach rozmowy, która jest zarejestrowanym spotkaniem LIVE z naszego kanału na YouTube.
pobierz 186.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przeprogramowani ft. Gość #2 - Tomasz Łakomy
Jest nam niezmiernie miło zaprosić was na drugi odcinek naszej serii Przeprogramowani ft. Gość, w której to wreszcie oddajemy głos mądrzejszym od nas, rozmawiając na tematy związane z programowaniem i nie tylko.   Gościem drugiego odcinka jest Tomasz Łakomy - senior front-end engineer w OLX Group. Tomek zgromadził prawie 13 tysięcy subskrybentów na Twitterze (@tlakomy), jest prelegentem na międzynarodowych konferencjach i twórcą screencastów związanych z Reactem i AWS na egghead.io.  Doświadczenie Tomka pozwala nam przewidywać, że nie będziemy się nudzić, dlatego serdecznie wszystkich zapraszamy do odsłuchania naszej rozmowy!
pobierz 183.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Przeprogramowani ft. Gość #1 - Arkadiusz Benedykt
Jest nam niezmiernie miło zaprosić was na pierwszy odcinek naszej nowej serii Przeprogramowani ft. Gość, w której to wreszcie głos oddajemy mądrzejszym od nas rozmawiając na tematy związane z programowaniem i nie tylko.   Gościem pierwszego odcinka jest Arkadiusz Benedykt - programista z ponad 15-letnim doświadczeniem, trener, prelegent, wykładowca i pasjonat TDD, od którego postaramy się ukraść tak dużo wiedzy jak tylko się da.  Doświadczenie Arka pozwala nam przewidywać, że nie będziemy się nudzić, dlatego serdecznie wszystkich zapraszamy do odsłuchania naszej rozmowy!
pobierz 181.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Polecane książki poniżej 300 stron
Dzisiaj prezentujemy wam pięć znakomitych książek nie dłuższych niż 300 stron. Wszystko po to, aby w formie szybkiej pigułki zażyć sporą dawkę wiedzy, która poszerzy wasze horyzonty i pozwoli się przygotować na te nietypowe czasy z którymi każdy musi teraz się mierzyć.
pobierz 19.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Skuteczna komunikacja dla programisty
Klucz do sukcesu w zawodzie programisty do skuteczna komunikacja. Dzisiaj co nieco o tym co zrobić, żeby komunikować się jeszcze lepiej.
pobierz 29.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
5 technik produktywności
Poznaj pięć prostych technik, które zapewnią ci produktywną pracę.
pobierz 36.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przeczytałem 200 książek! Czego się nauczyłem
Dzisiaj postaram się zniweczyć lata wysiłku państwowego systemu edukacji i ponownie przekonać Cię do czytania książek. Poznasz mój system na wyszukiwanie wybitnych książek. Opowiem Ci jakie korzyści płyną z czytania dobrej literatury. Dostaniesz kilka rad odnośnie tego jak wyrobić sobie nawyk czytania. Na koniec, mam dla Ciebie 10 książkowych rekomendacji, z pięciu różnych kategorii. W sam raz na dobry początek przygody z czytaniem: 1. Gra Endera [link]. 2. Historia Twojego życia [link]. 3. Czysty kod [link]. 4. Hello Startup [link]. 5. Elon Musk [link]. 6. Pan raczy żartować, Panie Feynman [link]. 7. Głowa do liczb [link]. 8. Atomowe nawyki [link]. 9. Sapiens. Od zwierząt do bogów [link]. 10. Seeking Wisdom: From Darwin to Munger [link]. Od kogo biorę rekomendacje: Scott Adams, John Sonmez, Ryan Holiday, James Clear, Sam Harris, Shane Perrish, Jordan Peterson, Joe Rogan Mój profil na goodreads: [link]. Powiązane materiały na kanale: Jak wyrabiać nawyki? [link]. Jak uczyć się programowania z Anki? [link].
pobierz 49.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Kim jest Product Engineer?
Programistów mających znaczący wpływ na końcowy kształt budowanego produktu zwykło się w Dolinie Krzemowej nazywać "Product Engineerami". Pytanie brzmi - kim właściwie jest osoba, którą możemy określać w ten właśnie sposób?
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Medytacja - dlaczego warto i jak zacząć?
Ścieżka audio z vloga, w którym Marcin dzieli się swoim pięcioletnim doświadczeniem z zakresu medytacji i skutecznego wyrabiania nawyków. Dowiesz się: Dlaczego każdy programista zyska na codziennej medytacji? Jak zacząć medytować zgodnie z 6 zasadami wyrabiania nawyków
pobierz 38.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Jak Opanowaliśmy JavaScript
Kurs Opanuj JavaScript to trzy miesiące ciężkiej pracy. W najnowszym odcinku naszego podcastu odsłaniamy kulisy pracy nad naszym największym jak do tej pory przedsięwzięciem.
pobierz 113.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Praca webdevelopera
Z czym kojarzy nam się praca webdevelopera? "To zależy"!  Mnóstwo technologii, projektów oraz firm, które często nie maja ze sobą nic wspólnego - te wszystkie czynniki mogą wpływać na to, jaki obraz zawodu programisty pojawi się w twojej głowie i czy ten kierunek będzie ci się kojarzył z czymś pozytywnym, czy wręcz przeciwnie. W najnowszym odcinku opowiadamy o naszych doświadczeniach z pracy przy rozwiązaniach dla internetu oraz - jak zwykle - pokazujemy, że to temat o wiele szerszy niż mogłoby się wydawać. Zapraszamy!
pobierz 137.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Ciemne strony kariery programisty
Czy kariera programisty to synonim wygrywania życia? Niekoniecznie. Mimo licznych plusów, ta praca ma swoje ciemne strony. W tym podcaście rozmawiamy o tym jaką cenę trzeba zapłacić za wejście na ścieżkę programisty
pobierz 72.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kariera programisty
W drugim odcinku podcastu dzielimy się wspomnieniami z pierwszej pracy jako programiści, rozmawiamy o tym co, gdzie i dlaczego robimy teraz oraz jakie mamy plany na swoją programistyczną (i nie tylko) przyszłość.  Dzielimy się opiniami o pracy w korporacjach i startupach, zarabianiu pieniędzy oraz tym kiedy warto zmienić pracę. Na koniec tradycyjnie dajemy rekomendacje co do materiałów, które pomogą przy rozwoju Twojej programistycznej kariery.
pobierz 56.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Skuteczna nauka programowania
W pierwszym odcinku podcastu dzielimy się swoją historią nauki programowania, tym co nas najbardziej blokowało oraz momentami olśnienia, dzięki którym brnęliśmy do przodu. Dyskutujemy o inspiracjach oraz naszych planach na rozwój w najbliższej przyszłości.   Miej proszę na uwadze, że dla każdego z nas była to pierwsza styczność z nagrywaniem podcastu. Na dodatek prowadzenie rozmowy w trójkę ma swoje wyzwania. Szczególnie daje to o sobie znać w pierwszych 10 minutach, później rozluźniliśmy się, złapaliśmy flow i słucha się tego dużo przyjemniej.  
pobierz 35.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek