Czas na Biznes

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: "Czas na biznes" to podcasty przygotowywane przez ekspertów Ayming Polska. Rozmawiamy o generowaniu oszczędności na nowe inwestycje, prawidłowym rozliczaniu podatków i zmianach prawnych.
Data dodania: 2020-02-07 19:12:12
Data aktualizacji: 2021-01-22 17:10:08
Audycji w katalogu: 8
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
Pudełko-niespodzianka. Na czym polega IP Box?
Z podcastu dowiesz się: - jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z IP Box? - czym jest wskaźnik nexus i na jakiej podstawie jest wyliczany? - kto może najbardziej skorzystać na uldze IP Box? - jakie interpretacje indywidualne pojawiły się w ostatnim czasie w kontekście IP Box?
pobierz 8.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Obalamy mity o uldze badawczo-rozwojowej
Z podcastu dowiesz się: - czym jest działalność badawczo-rozwojowa? - kto i na jakich warunkach może skorzystać z ulgi B+R? - czy rozliczenie ulgi B+R jest proste? - czym ulga B+R różni się od dotacji? - jaką rolę odgrywa urząd skarbowy przy sprawdzaniu poprawności rozliczenia ulgi B+R?
pobierz 7.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Koszt poza czy pod kontrolą? Składka wypadkowa w firmach
Z podcastu dowiesz się: - jakie czynniki wpływają na wysokość składki wypadkowej? - w jaki sposób można obniżyć zobowiązania z tytułu składki wypadkowej i za jaki okres czasu? - ile mogą wynieść oszczędności związane z weryfikacją obszaru składki wypadkowej? - jakie działy w firmie powinny być zaangażowane w temat składki wypadkowej? - jak prawidłowo przeprowadzić analizę środowiska pracy?
pobierz 7.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
6 filarów innowacyjnej firmy. Wyzwania dla CEO
Z podcastu dowiesz się: - jak wygląda krajobraz innowacyjności w Polsce? - w jaki sposób finansować działalność innowacyjną? - dlaczego ważna jest współpraca z naukowcami i przyzwolenie na popełnianie błędów? - na czym polega kultura innowacyjna?
pobierz 8.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Wsparcie dla innowatorów. Z jakich mechanizmów finansowych można skorzystać?
Z podcastu dowiesz się: - czy Polska jest krajem innowatorów? - jaka jest zasadnicza różnica między ulgą B+R a dotacjami? - jak napisać prawidłowy wniosek dotacyjny? - jak firmy mogą wykorzystać zwrot podatkowy, który daje im ulga B+R?
pobierz 13.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Fiskus mówi: Sprawdzam! Czynności sprawdzające w firmach rozliczających ulgę B+R
Z raportu Ayming wynika, że niemal połowa firm rozliczających ulgę B+R ma doświadczenia związane z przeprowadzaniem czynności weryfikacyjnych przez fiskus. Ze względu na deklaratywny charakter ulgi, weryfikacja dokumentacji przez urzędy skarbowe jest standardową procedurą.  Z podcastu dowiesz się: - jak przebiegają czynności weryfikacyjne? - o jakie dokumenty prosi fikus? - kiedy można spodziewać się otrzymania zapytania od urzędu skarbowego? - co stanie się w przypadku wykrycia nieprawidłowości?
pobierz 6.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Nie tylko dokumenty. Ulga B+R od strony technicznej
Z naszego doświadczenia wynika, że identyfikacja działalności badawczo-rozwojowej jest kluczowym etapem, od którego zależy prawidłowość rozliczenia ulgi. Jednocześnie obserwujemy, że wiele przedsiębiorstw przeprowadza ją wyłącznie na podstawie analizy dokumentacji finansowej, ograniczając rozliczenie tylko do kosztów bardzo innowacyjnych działań. Z podcastu dowiesz się: - czy ulga B+R jest prostym mechanizmem fiskalnym? - co należy zrobić, aby rozliczyć ją w prawidłowy sposób? - dlaczego w proces rozliczania ulgi nie wystarczy zaangażować tylko zespołu finansowego? - jak w pełny sposób przeprowadzić identyfikację działalności B+R? - jakie są przykładowe działania B+R, które można rozliczyć?
pobierz 10.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Paliwo innowacyjności. Jakie korzyści niesie ulga B+R?
Od 2016 r. przedsiębiorcy inwestujący w badania i rozwój mogą skorzystać z ulgi B+R w podatku dochodowym. Każda firma ma możliwość odliczenia 100% kosztów kwalifikowanych, a odzyskane środki może przeznaczyć na dowolny cel. Z podcastu dowiesz się: - czym jest ulga B+R? - kto może z niej skorzystać i pod jakim warunkiem? - co można rozliczyć w ramach ulgi? - jak przeprowadzić identyfikację działalności badawczo-rozwojowej? - kto powinien być zaangażowany w proces rozliczania ulgi?
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes www
miodek