Jak żyć w necie?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: ...czyli podcast z WordPressem związany! Przy mikrofonie Kasia Aleszczyk
Data dodania: 2020-02-07 19:15:07
Data aktualizacji: 2021-03-08 05:30:02
Audycji w katalogu: 32
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad rok temu
[JZN 31] Jak przenieść firmę do Internetu
Masz już swoją firmę, działającą offline i z powodzeniem ją prowadzisz? A może to rodzinny biznes przekazywany z pokolenia na pokolenie? Albo chcesz po prostu, by Twoja firma jakkolwiek zaczęła być obecna w Internecie? Dziś o trzech miejscach, od których każdy, kto przenosi swój biznes do świata online, koniecznie musi pamiętać. Zapraszam.
pobierz 42.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
[JZN 31] Jak przenieść firmę do Internetu
Masz już swoją firmę, działającą offline i z powodzeniem ją prowadzisz? A może to rodzinny biznes przekazywany z pokolenia na pokolenie? Albo chcesz po prostu, by Twoja firma jakkolwiek zaczęła być obecna w Internecie? Dziś o trzech miejscach, od których każdy, kto przenosi swój biznes do świata online, koniecznie musi pamiętać. Zapraszam.
pobierz 42.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
[JZN 30] 7 najbardziej zaskakujących sytuacji w naszych zleceniach
Możesz posłuchać tego odcinka i pomyśleć, że jednak słabo prowadzimy ten nasz biznes, skoro takie przygody się nam przytrafiły. Możesz również z każdej z tych sytuacji wyciągnąć coś dla siebie. Zwłaszcza, że dzielę się również tym, jak w konkretnych sytuacjach poradziliśmy sobie z trudnościami i wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość. Zaciekawieni? Zapraszam!
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[JZN 29] 7 mitów na temat własnego biznesu
Marzysz o biznesie? Chcesz odejść i założyć własną firmę? Masz już dość pracy na etacie? Koniecznie posłuchaj! Rozprawiam się z 7 mitami dotyczącymi "pracy na swoim". Mitami, w które - jestem przekonana - wierzysz, podobnie jak większość ludzi, bez większej refleksji. Zapraszam.
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[JZN 28] Jak ogarnąć własny webinar?
Myślisz o własnych webinarch jako sposobie na promocję swoich usług lub własnej marki? A może po prostu chcesz dzielić się wiedzą? Ja w końcu do prowadzenia webianru dojrzałam i pierwszy już za mną! Dziś opowiadam o tym, jak możesz krok po kroku webinar zorganizować i przeprowadzić. Dzielę się też moimi sposobami na promocję oraz możliwością zarobienia podczas bezpłatnego webinaru. Zapraszam!
pobierz 32.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[JZN 27] Duży projekt w małej firmie - blaski i cienie
Prowadzisz firmę i chcesz ją rozwijać? Stale słyszysz, że masz planować, realizować i sprawdzać osiągnięcia? Że masz osiągać wciąż więcej i więcej? Czujesz się czasem jak przysłowiowy chomik w kołowrotku? Marzysz o większych i bardziej złożonych projektach? Dziś dzielę się naszym doświadczeniem realizacji pierwszego dużego zlecenia w naszej małej, rodzinnej firmie. Opowiadam o blaskach i cieniach, swoistym sukcesie i możliwościach rozwoju firmy, jak i błędach, które popełniliśmy. Bez ściemy. Ot tak, żebyś mógł/mogła wprowadzić moje wnioski w swoim biznesie.
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[JZN26] Jak konferencje potrafią zmieniać biznes + zaproszenie
Udział w konferencjach zawsze wiąże się z utratą czasu, dojazdami, szukaniem miejsc na parkingi, zostawianiem dzieci i rodziny w domu... Często brak czasu, dodatkowej energii czy środków powodują, że zostajemy w domu. Dziś kilka słów o tym, jak udział w konferencjach zmienił moje życie i nasz biznes. I zaproszenie na "Jak żyć w necie" - konferencję online. Link: [link]
pobierz 30.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[JZN25] Jak znaleźć wykonawcę strony internetowej
Z poszukiwaniem wykonawcy strony www jest często jak z szukaniem innych usługodawców. Nie raz, nie dwa można się sparzyć, czy nie do końca trafić z oczekiwaniami w jakość świadczonych usług, zanim trefi się na kogoś, kto nam odpowiada. Problem w tym, że strony internetowe tworzymy zdecydowanie rzadziej niż korzystamy z fryzjera lub wulkanizatora. Dziś kilka wskazówek o tym, gdzie polecam szukać takich wykonawców, na co zwracać uwagę decydując się na współpracę i czego unikać, by współpraca ta zakończyła się pomyślnie.
pobierz 40.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[JZN 24] Plusy i minusy WordPressa
WordPress jest najczęściej wybieranym CMSem do tworzenia stron internetowych na świeci i jego popularność nie przestaje rosnąć. Czy to oznacza, że sam w sobie jest idealny? Czy może ma jakieś niedociągnięcia? Dziś przyjrzę się jego plusom i minusom.
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[JZN23] WordPress 5.0 i Gutenberg - przygotuj się na zmiany!
Gutenberg to nowy edytor WordPressa, który zagości w każdym WP już od wersji WordPress 5.0. Czy warto się nim przejmować? Jakie sa jego plusy i minusy? Jak się na niego przygotować? Dziś kilka słów bardzo WordPressowo, właśnie o Gutenbergu. Zapraszam!
pobierz 42.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[JZN 22] Jak zacząć sprzedawać w necie
Chcesz zacząć sprzedawać online? Myślisz o tym, jak poszerzyć swoją ofertę? A może szukasz dodatkowych kanałów dotarcia do swoich Klientów? Dziś przedstawiam kwestie techniczne i trochę rozważań o tym, jak zacząć sprzedawać w sieci. Zapraszam!
pobierz 38.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
[JZN 21] Jak zadbać o SEO i ułatwić sobie prowadzenie biznesu?
Agnieszka Wojtas - dziewczyna, która odkryła, że SEO może pomóc w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu na tyle, że postanowiła sama radykalnie zmienić branżę. Dziś opowiada, w jaki sposób przeszła drogę od zarządcy nieruchomości do własnego biznesu online, w którym zarabia na SEO i edukuje o SEO. Posłuchaj!
pobierz 42.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
[JZN 20] 7 mitów o WordPressie
O WordPressie wypowiadają się różni ludzie: ci, którzy z nim pracują i znają go od podszewki, ci, którzy korzystają z dobrodziejstw kokpitu i ci, którzy coś tam gdzieś o nim słyszeli, że istnieje, ale w sumie na oczy własne jeszcze go nie widzieli. Właśnie dlatego narosło wokół niego sporo mitów, a o 7 najczęściej spotykanych w różnych dyskusjach dziś opowiadam. Ciekawi? Zapraszam!
pobierz 25.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
[JZN 19] Do czego służy mi WordPress?
Ktoś policzył, że na WordPressie opartych jest już około 30% wszystkich stron w Internecie. Ja nie wyobrażam sobie działania online bez niego. Chcesz poznać różne jego zastosowania w naszej firmie? Posłuchaj!
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
[JZN 17] WordCamp 2018 czyli kilka słów o największej konferencji WordPressa w roku
Zachęcałam, by pojechać! Zapraszałam, by tam być! I ci, którzy byli, już wiedzą, że... Warto było! Dziś kilka słów o tym, jak ja widzę i przeżywam WordCamp - największą konferencję WordPressa w roku. Trochę też dzielę się tym, co sama z WordCampa wyniosłam. Zapraszam!
pobierz 41.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
[JZN 16] Blog specjalistyczny - po co, na co i od czego zacząć
Wydaje się, że wszystko już zostało powiedziane. Wydaje się, że nic nowego pod słońcem. Wydaje się, że nie ma tematu, na który ktoś gdzieś nie udzieliłby wywiadu, czy i nie napisałby artykułu. Czy jest więc sens DZIŚ pisać blog specjalistyczny? Zastanawiasz się, co taki blog mógłby wnieść do twojego życia, czy życia firmy? Gdzieś w środku czujesz, że chcesz, ale wciąż odkładasz to na później? Jeśli odpowiadasz twierdząco - koniecznie posłuchaj!
pobierz 48.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
[JZN 15] Czy warto zaczynać być w Internecie
Wprawdzie można by odpowiedzieć jednym słowem, ale nie o to przecież w podcaście chodzi. W dodatku – jeśli czytasz ten tekst – jestem przekonana, że w necie już jesteś. Ale może masz kogoś wśród znajomych, kto właśnie się zastanawia i może męczy cię pytaniami. To jak to jest? Warto w ogóle zaczynać być w necie, czy nie?
pobierz 46.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
[JZN 14] Narzędzia ułatwiające życie w necie
Życie w necie może być łatwiejsze lub trudniejsze, natomiast - jak w każdej firmie - wraz z rozrostem internetowych zasięgów wzrasta ilość pracy do wykonania, by je utrzymać i stale powiększać. Dlatego dziś odcinek o narzędziach, które mogą ci w tym procesie pomóc. Czasem trywialnych, czasem prozaicznych, ale zawsze takich, które pomogą ci optymalizować prace i odzyskać trochę czasu "dla siebie". Zapraszam!
pobierz 51.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
[JZN 13] Jak zacząć uczyć się WordPressa
Nauka WordPressa to nie zawsze taka prosta sprawa. Oczywiście zależy od tego, na jakim poziomie chcesz go obsługiwać, ale i tak trzeba i warto poświęcić temu nieco czasu. Czy lepiej uczyć się samodzielnie? Czy warto inwestować w pomoc kogoś odnośnie uczenia się WP? Posłuchaj, bo mam na ten temat całkiem osobiste i subiektywne zdanie :)
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
[JZN 12] Spotkajmy się!
Czasem tak jest, że mijasz kogoś znanego i boisz się podejść. Czasem spotykasz kogoś na konferencji i wstydzisz się zagadać. Czasem... No własnie. Ile razy w życiu zdarzyło ci się zrobić ten krok w tył? Choć może nawet chciałaś/łeś, miałaś/łeś sprawę lub temat, ale... Pojawiło się jakieś "ALE". Dzisiejszy odcinek to trochę o tym, jak ja sobie radzę z moim "hamulcowym", trochę o tym, gdzie jeżdżę i sporo o tym, że jeśli gdzieś się miniemy - to z przyjemnością cię poznam! Zapraszam.
pobierz 48.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek