Bardzo Aktywni Zawodowo

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: O rozwoju managerów, specjalistów i osób bardzo aktywnych zawodowo. Motywacja, produktywność, budowanie zespołów, rozwój osobisty, przywództwo, zarządzanie to tematy, które poruszam z moimi gośćmi.Podcast jest częścią platformy www.lepszymanager.pl
Data dodania: 2020-02-07 19:38:30
Data aktualizacji: 2021-01-17 15:45:02
Audycji w katalogu: 18
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
4-godzinny dzień pracy Mateusza Kusznierewicza
Jak pracować 4 godzinny dziennie i wyjść z pracy ze spokojną głową? Jak zachować zdrowy work life balance? Jak Mateusz Kusznierewicz definiuje work life balance? Jakie praktyki ze świata sportu Mateusz Kusznierewicz wykorzystuje w biznesie? Jakie praktyczne metody produktywności stosuje mistrz olimpijski? Dlaczego Mateusz Kusznierewicz nie zdobył złota w na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney? Co Polacy robią nie tak, że pracują dłużej i więcej niż nasi zachodni sąsiedzi? Jakie plany na polskie żeglarstwo ma Mateusz Kusznierewicz? Odpowiedzi na te pytania i inne pytania znajdziesz w treści rozmowy z Mateuszem Kusznierewiczem. Mateusz Kusznierewicz to mistrz olimpijski w żeglarstwie, dwukrotny medalista olimpijski. Jest też wielokrotnym zdobywcą tytułu mistrza świata i Europy w tej dyscyplinie. Obecnie oprócz sportu, w którym wciąż odnosi sukcesy zajmuje się wieloma dziedzinami biznesu. [link]
pobierz 59.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Czego manager może nauczyć się od trenera skoczków narciarskich? Łukasz Kruczek
Czego o zarządzaniu i przywództwie może nauczyć Cię trener polskiej kadry skoczków narciarskich? Jak wygląda dzień pracy trenera? Jak ustanawia się cele zawodnikom? Jak zarządza się zespołem mistrzów? Czy sportowcy cierpią na spadek motywacji? Jak Łukasz Kruczek dba o ciągle doskonalenie? Dlaczego to nie tylko trener jestem coachem? Jaka są role i obowiązki poszczególnych osób w sztabie szkoleniowym? Jak wygląda proces rozwiązywania problemów w zespole Łukasz Kruczka? Ile czasu Łukasz Kruczek jako trener spędza wspólnie z zawodnikiem w ciągu dnia i tygodnia? W jaki sposób podejmowane są decyzje co do wyboru sprzętu, technik, metod pracy? Czy każdy skoczek może zostać mistrzem olimpijskim? Co składa się na sukces? Jakie są różnice w zarządzaniu zespołem mężczyzn i kobiet? Dlaczego w dniu zdobycia złotego medalu olimpijskiego nic nie szło zgodnie z planem? Co zrobił Kamil Stoch po tym, jak zdobył pierwszy złoty medal? Co odróżnia Kamila Stocha od innych skoczków?
pobierz 28.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Jak napisać CV do pracy na stanowisko managera? Natalia Bogdan
Jak napisać CV do pracy na stanowisku managera? Jakie są podstawowe zasady stosowane podczas pisania CV? Czy warto dodawać zdjęcie? Jeśli tak, to jak powinno ono wyglądać? Czym jest podsumowanie w CV i co w nim zawrzeć? Czy oprócz CV należy pisać listy motywacyjne? Jak dobrze wypełnić sekcję DOŚWIADCZENIE w CV? Jakich błędów unikać? Co napisać w CV na temat naszego wykształcenia? Czy wpisywać w CV wszystkie kursy, które odbyliśmy w życiu? Jakie certyfikaty warto wymienić? Jakie są najnowsze trendy co do formy CV? Co zrobić z sekcję ZAINTERESOWANIA w CV? Jakich zainteresować lepiej nie wpisywać? Jakie triki możesz stosować w trakcie pisania CV? W tym odcinku podcastu Natalia Bogdan, założycielka agencji rekrutacyjnej Jobhouse, headhunter, doradca kariery i ekspert rynku pracy, dzieli się swoim doświadczeniem związanym z tym, jak powinno wyglądać dobrze napisane CV, szczególnie jeśli aplikujesz na pozycję managera.
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak dostać się i przygotować do występu w telewizji w roli eksperta? - Piotr Zieliński
Jak łatwo trafić i dobrze przygotować się do występu w telewizji? Jak dostać się do Dzień Dobry TVN w roli eksperta? Na co zwracają uwagę dokumentaliści, którzy wyszukują gości do programu? Co powinniśmy robić, by tam się znaleźć? Jak się dobrze przygotować? Jak się ubrać? Jak sprawić, by nasza wypowiedź była składna, płynna i spójna? Co to jest trójkąt retoryczny? Co powiedział Piotr Kraśko po dołączeniu do ekipy Dzień Dobry TVN? Czy ilość followersów na fanpagu ma znaczenie przy wyborze eksperta do telewizji? Czy pytania dostaniemy wcześniej? Po czym najbardziej rozpoznać stres w studiu telewizyjnym? Na kim powinniśmy się wzorować? Czego nie ma w sieci? Czym zajmuje się wydawca Dzień Dobry TVN? Jak tworzy się tematy do Dzień Dobry TVN? Dlaczego nie powinniśmy mówić „telewizja śniadaniowa”?
pobierz 83.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak sprawić, by praca była moją pasją? - Joanna Jabłczyńska
Jak łączyć zawód radcy prawnego z aktorstwem? Jak sprawić, by praca była moją pasją? Jak rodzice powinni pomóc swoim dzieciom z wyborze zawodu, który będą uwielbiać? Co powinni robić rodzice, którzy marzą o medialnej karierze dla dziecka? Jak to jest pracować od 8. roku życia i ciągle być zadowolonym? Czego Joanna Jabłczyńska żałuje? Jaki wpływ na życie Joanny Jabłczyńskej miały Fasolki, Teleranek i podróże Pana Tik Taka? Czy bycie aktorką pomaga czy przeszkadza w pracy radcy prawnego? Co zrobiłaby Joanna Jabłczyńska, gdyby zadzwonił do niej Quentin Tarantino z ofertą pracy? Co powinny zrobić osoby, które nie są zadowolone ze swoich zawodowych wyborów? O tym rozmawiam z Joanną Jabłczyńską, radcą prawnym, właścicielką kancelarii prawnej, aktorką telewizyjną, dubbingową, autorką książek i zawodniczką maratonów MTB. Jak sama mówi jej życie składa się wyłącznie z realizacji swoich pasji. Jak to robi? Ten sekret zdradzi Wam w tym odcinku podcastu.
pobierz 112.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak poznać wewnętrzne motywacje pracownika? - Badanie RMP - Katarzyna Janas
Jak zbadać co naturalnie motywuje pracownika? Czym jest Reiss Motivation Profile i dlaczego ten test może być odpowiedzią? Czy testy psychometryczne to dobra droga do podnoszenia efektywności zespołów i całych organizacji? Ile to kosztuje? Dlaczego to działa? Czy taki test można oszukać? Jak piłka nożna zainspirowała kobietę o założenie własnej firmy?
pobierz 69.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jakie metody wychowywania dzieci warto przełożyć na zarządzanie zespołem? - Rozmowa z Kamilem Nowakiem
Czy bycie managerem pomaga w byciu rodzicem? Jak doświadczenie z wychowania dzieci można wykorzystać w zarządzaniu zespołem? Jak wydawać polecenia, by pracownik zawsze czuł się wygrany? Jak wychować dziecko na przyszłego managera? Co robić, by dziecko było pewne siebie, ale nie było przemądrzałe? W rozmowie z Kamilem Nowakiem, autorem bloga blogojciec staramy się przełożyć sprawdzone metody w wychowywaniu dzieci na na aspekt zarządzania zespołem.
pobierz 66.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak stworzyć idealny zespół wg koncepcji ról Belbina? - Anna Olszewska-Florczak
Jak stworzyć idealny zespół zespół? Czy to w ogóle jest możliwe? Jak dobierać odpowiednie osoby i role do zespołu? Co robić, żeby ludzie chcieli ze sobą współpracować? Jak sprawić by zespół realizował swoje cele i był bardziej efektywny? Jak identyfikować i pokonywać dysfunkcje w zespołach? Jak w rozwiązywaniu tych problemów może pomóc test Belbina? Rozmowa z Anna Olszewską-Florczak, certyfikowanym trenerem i coachem metodologii Belbin® na poziomie master trainer .
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak przygotować się do Digital Transformation? - Artur Kurasiński
85% badanych chce pracować w firmach zaawansowanych technologicznie. Z kolei aż 74% decydentów w organizacjach postrzega transformację cyfrową jako zagrożenie. Takie wyniki prezentuje Deloitte w badaniu "Czy Twoja organizacja jest gotowa na transformację cyfrową?" Mój gość to Artur Kurasiński, bloger, influencer, vloger, autor mojego ulubionego newslettera . Od 16 lat interesuje się nowymi technologiami. Na co dzień zajmuję się startupami i innowacjami. Oprócz tego prowadzi wykłady motywacyjne, wystąpienia publiczne, zarządza kilkoma firmami. Jest współtwórcą cyklu spotkań dla przedsiębiorców Aula Polska oraz konkursu Aulery Czego dowiesz się z podcastu? Co to jest digital transformation? Czy firmy powinny się tego bać? Jak przygotować swoją organizację do nowej rewolucji? Kiedy nastąpi masowe zastępowanie robotów ludźmi? Czy roboty już są bardziej efektywne od zwykłych pracowników? W czym ludzie są wciąż lepsi od robotów? Czy sztuczna inteligencja jest naprawdę inteligentna? Jakie zawody zostaną zastąpione przez roboty? Czy roboty mogą ratować ludziom życie? Jak powinniśmy podejść do transformacji cyfrowej?
pobierz 22.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Dlaczego projekty się opóźniają? Jak temu zaradzić? - Rozmowa z Igorem Mrozem I Manager I Leader I PM
Dlaczego projekty się spóźniają i jak temu zaradzić? Jakie są 4 główne przyczyny opóźnień w projektach? Jak sobie z nimi poradzić? O czym zapomina większość doświadczonych project managerów? Co powinniśmy zrobić jeśli w naszej pracy nie da się w całości wdrożyć danej metody zarządzania projektem? Co to jest merytoryczny protest? Czym jest extreme ownership? Czym jest syndrom studenta w projektach? Rozmowa z Igorem Mrozem, twórcą Zero Bullshit Management.
pobierz 65.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak być bardziej produktywnym? - Piotr Nabielec I Manager I Produktywność
Jak być bardziej produktywnym? Jak przestać zajmować się bzdurami i skupić tym, co naprawdę ważne? Jak wyjść z pracy z poczuciem, że zrobiło się coś wartościowego? Ile można mieć ważnych spraw w ciągu dnia? Jakie są 3 największe przeszkody w wykonywaniu kluczowych zadań? Jakie ograniczenia naszego mózgu, o których nie mamy pojęcia, sprawiają, że spada nasza produktywność. Od czego zacząć proces bycia bardziej produktywnym? Co ma Matrix i Neo do produktywności? Jakie są 4 typy czasu? Na jakie czynności nie poświęcamy już czasu obecnie? Jak z głową wyjść z sytuacji, w której wziąłem na siebie za dużo i nie wyrabiam się z czasem? Od czego zacząć proces bycia bardziej produktywnym? Jak odkryć w sobie talent i pasję? Jak radzić sobie z poczuciem winy? Nad czym nigdy się nie zastanawiamy w trakcie dnia, tygodnia, całego roku?
pobierz 57.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak wyjść z przepracowania? - Marcin Kwiecinski I Manager I Produktywość I Kariera I Firma I Biznes
Jakie są przyczyny przepracowania wśród menadżerów? Od czego zacząć proces wychodzenia z przepracowania? Jakie cele trzeba sobie stawiać chcąc rozwiązać ten problem? Jakie są podstawowe fazy przy wychodzeniu z przepracowania? Ile trwa proces wychodzenia z przepracowania? Od czego zacząć ? Jakie konkretne narzędzia może wdrożyć każdy od zaraz? Dlaczego Jezus i Paweł z Tarsu są najlepszymi przykładami liderów? Czym jest kokpit produktywności osobistej? Jak projektować swoją przyszłość? O tym wszystkim mówi Marcin Kwieciński, autor projektu "Ogarnij chaos". Od 14 lat uczy nowoczesnych metod produktywności. Pomaga menedżerom, przedsiębiorcom oraz wysokopłatnym specjalistom wyjść z przepracowania, aby mogli się cieszyć życiem, którego pragną.
pobierz 48.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Dlaczego 9 na10 transformacji Lean się nie udaje? Radek Drzewiecki
Dlaczego 9 an 10 transformacji Lean się nie udaje? Od czego należy zacząć skuteczną transformację? Dlaczego Lean się nie wdraża?I co skoczkowie narciarscy mają wspólnego z Lean? O czym nie wie 95% menadżerów? Jaki jest najlepszy, prosty sposób na zaangażowania pracowników w pracę? Czym jest 5 głównych patologii biznesowych?
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Po co inżynierowi marka osobista?
Manager, inżynier i bloger, Artur Mydlarz opowiada o swojej historii zawodowej, o tym dlaczego założył bloga inzynierjakosci.pl, jak łączy blogowanie z pracą zawodową, o tym co daje mu blogowanie i daje wskazówki młody inżynierom, którzy nie wiedzą jak pokierować swoją ścieżką zawodową.
pobierz 44.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Czy warto robić studia MBA?
Ile kosztują studia MBA? Czy ich cena jest warto tego, co oferują? Czy to realnie zwiększa naszą wartość na rynku pracy? Czym różnią się te studia od tradycyjnych? Na te pytania odpowiada świeżo upieczony absolwent MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
pobierz 43.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Jak założyć food truck? - Rozmowa z właścicielami Streat Slow Food
Jak założyć własny food truck? Jakich błędów unikać? Ile to kosztuje? Kiedy spodziewać się pierwszych zysków? O tym wszystkim i o historii własnego biznesu opowiadają właściciele najstarszego biznesu z foodtruckami w Krakowie, Streat Slow Food
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Mam Talent - Czy finał daje gwarancję sukcesu? Rozmowa z Piotrem Denisiukiem, iluzjonistą
Rozmowa z Piotrem Denisiukiem, iluzjonistą, finalistą XX edycji Mam Talent, człowiekiem, który uwielbia swoją pracę. O Życiu, o pracy, o magii i marzeniach. Zapraszam!
pobierz 46.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Szkoła językowa - własny biznes - Angelika Skotnicka
Co to jest Visual Thinking i jak może to pomóc Tobie? Co kryje się za magicznym zwrotem Sketchnoting? Czy Graphic Recording to nagrywanie Photoshopa?! Czy można napisać książkę mając dwadzieścia kilka lat? Czy szkoła językowa to dobry pomysł na biznes? Czy Visual Thinking ma coś wspólnego z nauczaniem? Jak planować swój czas, żeby załatwić tysiące spraw? Czy można lubić swoje zawodowe zajęcie? Jak odkryć swoje miejsce i znaleźć swoją wymarzoną pracę? Czego się bać a czego nie zakładając swój biznes? Jakich błędów unikać w biznesie? Czy warto ryzykować? Czy żółta taksówka to dobry pomysł na przycisk na stronie : ) ?
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
miodek