Bez Schematu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Szukam esencji i idei w popkulturze. Tutaj zbieram dla Ciebie to, co najważniejsze, aby pomóc Ci patrzeć szerzej, myśleć więcej i tworzyć lepiej.
Data dodania: 2020-02-07 19:42:55
Data aktualizacji: 2021-01-23 06:45:04
Audycji w katalogu: 67
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 dni temu
Jak brzmi cisza? Recenzja "Sound of Metal"
"Sound of Metal" to w moim osobistym rankingu najlepszy film 2020 roku. A mój kumpel, Artur Kurasiński, przyznał temu obrazowi rzadkie w jego przypadku 10/10. Rozmawiamy o tym, dlaczego debiut reżyserski Dariusa Mardera jest tak udany, a przy tym przełomowy w sposobie zaprezentowania społeczności i perspektywy osób Głuchych.
pobierz 84.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Co (pop)kulturalnie polecam vol. 2. Podsumowanie roku
Przed Wami moje zestawienie najlepszych filmów / seriali / gier / albumów muzycznych, jakie przyniósł nam ten pechowy rok 2020. 
pobierz 27.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Cyberpunk 2077: jest jak jest VS jak mogło być
Jest o czym rozmawiać. 3 odmienne oceny "Cyberpunka 2077" od CD Projekt RED, ale wiele punktów zbieżnych. Rozmawiamy o tym jak jest, jak być powinno i może być.
pobierz 104.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Więcej niż cyberpunk. Jak „The Observer” łamie gatunkowe schematy i pogrywa z graczem
"The Observer" od Bloober Team to więcej niż cyberpunk – to cyberPOSTpunk. Doskonale wyreżyserowana interaktywna opowieść, która naciąga granice gatunku horroru, noir, przygodówki i walking simulatora.
pobierz 38.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Co (pop)kulturalnie polecam vol. 1
Tu znajdziecie stronę Boxless:  [link] A dla niecierpliwych, w odcinku polecam: 1. Książka: Trylogia "Wspomnienia o przeszłości Ziemi" Liu Cixina 2. Płyta: En Minor (tytuł za długi :D) 3. Gra: Observer: System Redux 4. Serial: Aunty Donna na Netflix
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Dlaczego "Boratowi" tak łatwo odpuszczamy rasizm i ksenofobię?
"Borat 2" jest satyrą na Amerykę, która w ofierze składa Kazachów przedstawionych przez Sachę Barona-Cohena jako prymitywnych, zacofanych antysemitów i mizoginów. Media, tak wyczulone na rasizm i ksenofobię, jakoś nie mają z tym problemu. Dlaczego? O tym rozmawiam z moim przyjacielem Marcinem Giełzakiem.
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
“The Boys” to Donald Trump wśród historii o superbohaterach
Drugi sezon "The Boys" to przepyszna i bezlitosna satyra – na ducha amerykańskiego narodu w czasach Trumpa... i na niego samego. A przy tym znakomity serial, który stał się jeszcze lepszy.
pobierz 7.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
TENET pełen paradoksów. Recenzja bez spoilerów
TENET, wyczekiwany film Christophera Nolana, jest o paradoksach i sam jest paradoksem. Prezentuje to, co najlepsze i najgorsze w stylu tego reżysera. Fabularnie jest jednocześnie błyskotliwy i idiotyczny.
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Co „High Score” uchwycił naprawdę dobrze mówiąc o grach wideo
Netfliksowy mini-serial dokumentalny „High Score” o złotej erze w historii gier wideo zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Ale 4 rzeczy ukazuje szczególnie dobrze.
pobierz 19.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Mogliście przegapić: "Counterpart" (Odpowiednik)
Zimnowojenny thriller szpiegowski z elementami polityki zamknięty w konwencji low sci-fi. "Counterpart" to jedna z najciekawszych hybryd gatunkowych, jakie możecie znaleźć w świecie seriali.  Gościnnie: Grzegorz Wątroba
pobierz 72.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Lekcja magicznego storytellingu od "Ghost of Tsushima"
"Ghost of Tsushima" zaskakuje wspaniale opowiedzianą historią poboczną, którą może przeoczyć wielu graczy.
pobierz 22.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
25 pompek w słusznej sprawie, czyli kopiuj-wklej i na fejsa. Serio?
Znajomi wrzucają na Facebooka filmiki, na których robią pompki, dodają do tego generyczny opis i uważają, że zrobili coś dobrego. A może by tak rzeczywiście zrobić coś dobrego?
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Co zrobiło ze mną "The Last of Us Part II" (BEZ SPOILERÓW)
O skrajnych emocjach. O egzystencjalizmie. O spirali przemocy, PTSD i LGBT. O grze, która stała się częścią mnie i niech tak pozostanie.
pobierz 48.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
6 lekcji ojcostwa od bohaterów gier
Gdzie, jeśli nie na Bez/Schematu, znajdziecie poradnik ojcostwa od faceta, który co prawda tatą nie jest, za to ograł masę dobrych gier wideo. I na Dzień Ojca wydestylował z nich to co najważniejsze, żeby regularnie dostawać najlepsze laurki od swojego dziecka.
pobierz 13.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Dlaczego "The Last of Us" jest dla mnie grą doskonałą
"The Last of Us" to dla mnie wzór do którego porównuję inne dzieła popkultury – nie tylko gry. A to mój list miłosny, którym się z Wami dzielę. O wszystkim tym, co zachwyciło i nadal zachwyca mnie w arcydziele od studia Naughty Dog.
pobierz 67.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Mogliście przegapić: "Mr Robot"
"Mr Robot" to serial nowatorski na tak wielu poziomach. Eksperymentalny w formie, fabularnie przewrotny, dzisiejszy i cholernie odważny. Rozmawiam o nim BEZ SPOILERÓW z Grzegorzem Wątrobą, żeby przekonać Was do seansu.
pobierz 82.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Jak powstaje muzyka do gier? (Patryk Scelina i Arkadiusz Reikowski)
Co jest najważniejsze w zawodzie kompozytora? Czym różni się muzyka filmowa od growej? I z jakich etapów składa się produkcja ścieżki muzycznej do gry? O tym rozmawiam z kompozytorami Patrykiem Sceliną i Arkiem Reikowskim
pobierz 105.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Czy "Westworld" jeszcze ma duszę? || gościnnie Artur Kurasiński
3 sezon "Westworld" to jedna z gorszych rzeczy jakie widziałem wśród seriali od czasu "Euforii". Napisany fatalnie, bezduszny i bezcelowy. Postanowiłem się w tej kwestii pospierać z moim kolegą Arturem Kurasińskim.
pobierz 66.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
15 seriali, które powinien znać każdy
Oto najlepsze seriale jakie oglądałem i które każdy powinien obejrzeć – uznane przez krytyków, pokochane przez miliony widzów. 1. Twin Peaks 2. The Wire 3. Deadwood 4. Mad Men 5. Masters of Sex 6. Halt and Catch Fire 7. The Americans 8. Leftovers 9. Bez Tajemnic 10. BoJack Horseman 11. Breaking Bad 12. Mindhunter 13. Mr Robot 14. The Handmaid’s Tale 15. Better Call Saul
pobierz 41.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Recenzja "Devs". Bóg z maszyny (gościnnie Artur Kurasiński)
"Devs", czyli serial autorstwa Alexa Garlanda, to science fiction najwyższej próby – inteligentne, odważne, osadzone w nauce, filozofii i religii. Gościnnie – mój kumpel Artur Kurasiński.
pobierz 61.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek