Champions Way Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Zapraszam cię do rozpoczęcia Mistrzowskiej Drogi. Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi.
Data dodania: 2020-02-07 19:43:40
Data aktualizacji: 2020-10-26 16:35:02
Audycji w katalogu: 20
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 dni temu
Odcinek Q&A: jak akceptować porażki? czy warto chodzić do szkoły? jak znaleźć drugą połówkę? jakie książki zmieniły moje życie?
Odcinek Q&A to wasze pytania i moje odpowiedzi. W tym odcinku podjąłem się próby odpowiedzenia na następujące pytania: 1.Książki, które wywarły na mnie największe wrażenie 2.Szkoła w życiu sportowca — czy warto się uczyć? 3.Jak sportowiec może znaleźć drugą połówkę ? 4.Jak uwierzyć w swoje umiejętności i nie bać się pokazać ich na boisku? 5.Jak akceptuję porażki na co dzień? 6.Pieniądze w życiu sportowca — pomagają czy dodają presji? 7.Czym są pokora i pycha i jak je odróżnić? Sprawdź mój autorski kompleksowy program do budowania pewności siebie i zgarnij zniżkę, o której mówiłem podczas nagrania. [link] Przypominam, że partnerem tego odcinka jest firma WIld Alchemy, a dzięki temu z kodem MBRELA13 otrzymacie 13% zniżki na flagowy produkt Ashwagandha. Sprawdź czym ten magiczny adaptogen: [link] Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 90.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Toksyczne relacje w życiu sportowca - PRZYJAŹŃ I RODZINA + specjalni goście
W 19 odcinku podcastu Champions Way z moim przyjacielem Grzesiem i moją najwspanialszą mamą, Beatką po raz kolejny poruszyliśmy temat toksycznych relacji w życiu sportowca. Jest to bardzo ważny temat ponieważ nasze otoczenie odgrywa ogromną rolę w życiu nie tylko na ścieżce zawodowej, ale na każdej innej płaszczyźnie. Sportowiec, który nie ma wsparcia od przyjaciół czy rodziny nie będzie w stanie w pełni rozwinąć skrzydeł. Mówię to przede wszystkim z własnego doświadczenia i tego, co przeżyłem podczas swojej kariery sportowej oraz na początku ścieżki zawodowej. Odcinek jest tak życiowy, że skorzysta z niego każda osoba niezależnie od wieku czy uprawianej profesji.  Przypominam, że partnerem tego odcinka jest firma WIld Alchemy, a dzięki temu z kodem MBRELA13 otrzymacie 13% zniżki na flagowy produkt Ashwagandha. Sprawdź czym ten magiczny adaptogen: [link] Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 164.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Toksyczne relacje w życiu sportowca - ZWIĄZKI + gość specjalny
W 18 odcinku podcastu Champions Way odpowiedziałem na wasze pytania dotyczące tematu toksycznych relacji w życiu sportowca. Jest to bardzo ważny temat ponieważ nasze otoczenie odgrywa ogromną rolę w życiu nie tylko na ścieżce zawodowej, ale na każdej innej płaszczyźnie. Sportowiec, który nie ma wsparcia od drugiej połówki, przyjaciół czy rodziny nie będzie w stanie w pełni rozwinąć skrzydeł. Mówię to przede wszystkim z własnego doświadczenia i tego, co przeżyłem podczas swojej kariery sportowej oraz na początku ścieżki zawodowej. Specjalnym gościem tego odcinka jest moja dziewczyna, Kaja, która swoją świeżością myślę, że pokazała dlaczego wsparcie w związku jest tak ważne. Z perspektywy kobiety opowiedziała również o tym, jak uniknąć toksyczności w związku. Poruszyliśmy wiele różnych, ważnych tematów, które mam nadzieję będą drogowskazem dla każdego sportowca, który być może jest w tym momencie zagubiony w związku, który może być toksyczny. W tym odcinku odpowiedzieliśmy na następujące pytania: Jak stworzyć zdrowy związek z drugą osobą? Jakie cechy i zachowania partnera są pomocne w życiu sportowca? Czy dziewczyna ma prawo zastopować albo zakończyć czyjąś karierę? Jak poradzić sobie z osobą, która demotywuje całą szatnię? Jak pogodzić związek ze sportem zawodowym? Jak wyznaczyć granice pomiędzy sportem, a życiem prywatnym? Co powinna robić kobieta, a co mężczyzna w związku? Druga część tematu zostanie omówiona w odcinku 19, w którym skupię się na toksycznych relacjach dotyczących przyjaciół i rodziny. Ten odcinek będzie dostępny w Piątek 25.09.2020r. Zapraszam! Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 186.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
3 sposoby na osiąganie lepszych wyników w sporcie: szczęście - dyscyplina - cierpliwość
W 17 odcinku podcastu Champions Way omówiłem trzy, według mnie, najważniejsze sposoby na osiąganie lepszych wyników w sporcie. Są nimi szczęście, dyscyplina i cierpliwość. Łączą się one w tak magiczny sposób, że ja sam byłem zaskoczony. W odcinku odpowiedziałem na poniższe pytania: 1. Czym jest szczęście w perspektywie krótko i długoterminowej? 2. Dlaczego szczęście nie zawsze sprzyja lepszym? 3. Jaką rolę odgrywa dyscyplina w naszym życiu? 4. Dlaczego odroczona gratyfikacja może być predyktorem sukcesu w dorosłym życiu? Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 86.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Stres w życiu sportowca
Stres w życiu sportowca odgrywa ważną rolę, ponieważ może stać się on czynnikiem, który pomoże zawodnikowi podczas ważnego wydarzenia, ale z drugiej strony nieumiejętność zarządzania stresem może sprawić, że stanie się on największym wrogiem. Dlatego tak ważna jest umiejętność odpowiedniego zarządzania i kierowania stresem na co dzień. Każdy go odczuwa i doświadcza regularnie, jednak większość nie potrafi nim kierować. O tym właśnie jest odcinek 16, w którym odpowiedziałem na następujące pytania: Czym jest stres Jaką rolę odgrywa nastawienie i percepcja stresu na co dzień Co mówi nauka o stresie Czym jest stres chroniczny Czy stres jest sam w sobie jest reakcją pozytywną czy negatywną Jakie są konsekwencje nieodpowiedniego zarządzania stresem w życiu Jak sportowiec może lepiej przygotować się na stres, który pojawia się np. przed meczem Czy stres może stać się Twoim największym sojusznikiem Jakie są metody kontrolowania pobudzenia, gdy jest ono zbyt niskie lub za wysokie Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 95.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Z Psychologiem Miłoszem Brzezińskim o tym, jak podejmować dobre decyzje w trudnych chwilach
Z Psychologiem Miłoszem Brzezińskim w inspirującej rozmowie mówiliśmy o mentalnym przygotowaniu sportowca do życia. Każdy zawodnik zmaga się z trudnymi decyzjami, które w końcu musi podjąć. To od nich często zależy jak potoczy się kariera takiego sportowca. Jeśli chcesz usłyszeć praktyczne porady z dużą dawką humoru, musisz przesłuchać całego wywiadu z Miłoszem. Kto skorzysta z tego odcinka: - Sportowiec - Trener - Rodzic - Każdy, kto interesuje się psychologią i rozwojem Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 220.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Jak być nieustępliwym w sporcie i życiu codziennym? 2/2
Filozofia Tima Grovera jest prosta. Musisz być nieustępliwym we wszystkim co robisz, aby osiągnąć sukces. Trener, który przez lata prowadził między innymi Michaela Jordana, Dwayne'a Wade'a czy Tigera Woodsa wie jak wycisnąć ze sportowca dosłownie wszystko. Odcinek #15 był inspirowany książką Grovera "Relentless", podcastem Rafała Mazura "Zen Jaskiniowca" oraz kultowym ostatnio serialem "Ostatni Taniec".  Chcesz dowiedzieć się jak być nieustępliwym i nie do zatrzymania? O tym opowiem właśnie w tym odcinku. Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 81.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Jak być nieustępliwym według T. Grovera - osobistego trenera Michaela Jordana
Filozofia Tima Grovera jest prosta. Musisz być nieustępliwym we wszystkim co robisz, aby osiągnąć sukces. Trener, który przez lata prowadził między innymi Michaela Jordana, Dwayne'a Wade'a czy Tigera Woodsa wie jak wycisnąć ze sportowca dosłownie wszystko. Odcinek #14 był inspirowany książką Grovera "Relentless", podcastem Rafała Mazura "Zen Jaskiniowca" oraz kultowym ostatnio serialem "Ostatni Taniec".  Chcesz dowiedzieć się jak być nieustępliwym i nie do zatrzymania? O tym opowiem właśnie w tym odcinku. Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 87.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
7 elementów mistrzowskiego nastawienia
W 12 odcinku podcastu Champions Way, omówiłem 7 elementów, które według mnie stanowią o prawdziwym mistrzowskim nastawieniu. Każdy z nich jest potrzebną i arcyważną umiejętnością, jaką warto mieć jeśli chcesz wejść na najwyższy poziom. Ten odcinek jest dedykowany wszystkim, którzy chcą osiągnąć pełnię swojego potencjału! Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 89.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Profesjonalizm jest w Tobie. Jakub Żubrowski z Korony Kielce.
W 11 odcinku podcastu Champions Way gościłem świetnego człowieka, prywatnie mojego kolegę, a zawodowo piłkarza Korony Kielce. Jakub Żubrowski, który wraz z Koroną, wznawia rozgrywki polskiej ekstraklasy już w najbliższą Niedzielę, mówił o swojej drodze do miejsca, w którym się obecnie znajduje. Popularny “Żuber” w bardzo praktyczny sposób przedstawił znaczenie przygotowania mentalnego w codziennym życiu piłkarza. Odważnie opowiadał o wielu rzeczach w szczerej rozmowie, która zostawia za sobą tyle mądrości nie tylko boiskowej, ale również życiowej. Każdy sportowiec, niezależnie od wieku, skorzysta z mądrości Kuby. Czasem humorystycznie, a w wielu przypadkach bardzo dosadnie rozmawialiśmy o realiach polskiej piłki nożnej. Dlaczego każdy ma szansę się przebić? Co robić, kiedy trener się na Ciebie uwziął? Jak trenować, aby dać sobie szansę na grę zawodową? Jak kolega z szatni może Ci pomóc? Dlaczego cierpliwość w sporcie jest tak ważna? Jakie są motory napędowe Kuby na co dzień? Ile trenuje zawodnik ekstraklasy?
pobierz 159.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Medytacja poranna - priming
10 odcinek jest poniekąd specjalnym ponieważ w Twoje ręce przekazuję ćwiczenie do porannej medytacji, które ma na celu pobudzenie i przygotowanie Twojego organizmu do całego dnia! Praktyka codziennej medytacji pozwala lepiej poznać swoje wnętrze i wypracować rutynę, która tworzy przewidywalność tego, jak możesz się czuć przez cały dzień. Jeżeli chcesz lepiej kontrolować swoje emocje to ćwiczenie pomoże Ci w tym. Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Q&A: Porażka, Sukces, Mentalność, Pewność Siebie, Part 2/2
W dziewiątym odcinku audycji Champions Way udzieliłem odpowiedzi na następujące pytania: 1. Czy zmiana mentalności / nastawienia zmienia życie? 2. Pewność siebie - cecha genetyczna czy nabyta?   Mam nadzieję, że taka forma odcinka będzie fajna i przystępna. Zapraszam Cię do słuchania!!! Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 66.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Q&A: Porażka, Sukces, Mentalność, Pewność Siebie, Part 1/2
W ósmym odcinku audycji Champions Way udzieliłem odpowiedzi na następujące pytania: 1. Jak akceptujesz porażkę? 2. Jakie są motory napędowe ludzkiego sukcesu w momentach kiedy robi się trudno? 3. Dlaczego osiągnąłeś sukces? Czym sukces tak naprawdę jest dla Ciebie? W drugiej części odpowiem na kolejne: 4. Czy zmiana mentalności / nastawienia zmienia życie? 5. Pewność siebie - cecha genetyczna czy nabyta? Mam nadzieję, że taka forma odcinka będzie fajna i przystępna. Zapraszam Cię do słuchania!!!   Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 93.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
O byciu sobą z Mariuszem Dzięciołem
W siódmym odcinku audycji Champions Way z Mariuszem Dzięciołem poruszyliśmy bardzo ważne kwestie związane tak naprawdę z życiem codziennym i tym co nas otacza. Rozmawialiśmy: O zadawaniu trudnych pytań. O kryzysie męskości w Polsce wśród młodych mężczyzn. O wpływie autorytetów w życiu sportowca. O byciu sobą niezależnie od sytuacji. O znaczeniu umiejętności twardych i miękkich w długofalowym rozwoju człowieka. O wpływie społecznym na rozwój sportowca. O tym dlaczego warto zadawać pytania. Pod koniec odcinka Mariusz podzielił się tym o co chciałby być częściej pytany przez uczestników szkoleń. Inspirująca rozmowa, która skłania do refleksji!   Kim jest Mariusz? Z wykształcenia fizjoterapeuta i masażysta, z pasji trener przygotowania motorycznego, fotograf i kaskader. Od 14 lat uprawia sztuki walki, a od 8 jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalizacji samoobrona. Nade wszystko jedna z najmocniej stąpających po ziemi osób jakie poznałem!   Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 162.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Wyjdź ze swojej strefy komfortu
W 6 odcinku podcastu Champions Way zapraszam Cię do wyjścia ze swojej strefy komfortu. Bardzo ciekawy temat, który z psychologicznego punktu widzenia jest dosyć prosty, ale czy na pewno? Poznaj teorię połączoną z moim własnym spojrzeniem na temat strefy komfortu! O czym mówiłem w odcinku? 1. Definicja strefy komfortu 2. Czy warto ciągle opuszczać swoją strefę komfortu? 3. Strefa komfortu w sporcie i w życiu. 4. Moja własna hipoteza o tym czy warto wychodzić ze strefy komfortu. Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 67.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Mindset zwycięzców z Pawłem Krótkim
W piątym odcinku podcastu Champions Way wraz z moimi gościem poruszyliśmy następujące tematy: Czym jest mindset zwycięzców? Co ma wspólnego ruch z trenigiem mentalnym? Czym jest mistrzostwo? Jaki jest wzór na budowanie mistrzowskiego mindsetu?   O tym wszystkim i wielu innych tematach usłyszysz w inspirującym wywiadzie z Pawłem Krótkim. Kim jest Paweł? Twórca systemu treningu w Centrum i prekursor BODYWORK. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia (również absolwent kierunku fizyka). Kierownik studiów podyplomowych „medyczny trener personalny” na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu, będących pierwszym w Polsce programem edukacji trenerów o specjalizacji medycznej realizowanych w ramach szkolnictwa wyższego od 2014 r. Terapeuta nerwowo-mięśniowy (ENMT) łączący pracę gabinetu fizjoterapeutycznego z leczniczą siłą funkcjonalnych ćwiczeń fizycznych. Absolwent wielu praktyk trenerskich, m.in. w Training for Gold (Sewilla, Hiszpania) i Sports Science Lab (CA, USA) oraz uczestnik wielu szkoleń z zakresu treningu funkcjonalnego. Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 121.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Obsesja doskonałości - sport i życie
W czwartym odcinku audycji Champions Way rozwinę temat obsesji doskonałości. Dużo się mówi o tym zagadnieniu szczególnie wśród sportowców. Ja spróbuję podejść do tego tematu z nieco innej strony. Być może wywołam kontrowersje, ale właśnie o to chodzi!  W odcinku znajdziesz odpowiedzi na poniższe pytania: 1) Jakie jest znaczenie wyrażenia obsesja doskonałości? 2) Czym dla mnie jest doskonałość? 3) Czy doświadczyłem obsesji doskonałości? 4) Czy bycie doskonałym jest w ogóle możliwe? 5) 5 pozytów i 5 negatywów związanych z dążeniem do doskonałości 6) Czy warto mieć w życiu plan B?   Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 76.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Czy wytrwałość się opłaca?
W trzecim odcinku porozmawiamy o wytrwałości. Czym jest wytrwałość? Czy opłaca się być wytrwałym? Jakie są mechanizmy działania wytrwałości? Po co sportowcy potrzebują wytrwałości w działaniu? Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. 
pobierz 33.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Czy zmarnowałem swoją karierę piłkarską?
W drugim odcinku mojej audycji przeprowadzę Cię przez drogę jaką odbyłem podczas kariery sportowej. Odpowiem też na pytanie czy przez wypalenie sportowe i stany depresyjne zmarnowałem swoją szansę. Nic nie dzieje się bez przyczyny, dlatego zapraszam Cię do podróży! Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi.
pobierz 44.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Champions Way - początki mistrzowskiej drogi
Zapraszam cię do rozpoczęcia Mistrzowskiej Drogi. Nazywam się Mateusz Brela i jestem Trenerem Mentalnym sportowców. W tej audycji porozmawiamy o treningu mentalnym, psychologii sportu oraz o tym jak nieustannie stawać się lepszą wersją samego siebie. Ta audycja jest przeznaczona dla sportowców, trenerów, rodziców oraz każdego kto jest zainteresowany zgłębianiem ludzkiego umysłu. Moim celem jest pokazanie wartości jaką niesie za sobą przygotowanie mentalne w sporcie. Moim źródłem inspiracji będą własne doświadczenie jako zawodowy sportowiec oraz rozmowy z niesamowitymi gośćmi. W pierwszym odcinku opowiem o tym dlaczego wybrałem podcast i jak będzie wyglądała forma tej audycji.
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
miodek