Beyond the Code

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dla programistów, o wszystkim innym niż programowanie.
Data dodania: 2020-02-07 19:46:46
Data aktualizacji: 2021-01-15 23:25:02
Audycji w katalogu: 16
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad rok temu
Beyond the Code #16 – Marka osobista dla programisty
Budowanie marki osobistej dla programistów. W dzisiejszym odcinku zajmujemy się tematem, o którym mówi się dość rzadko w kontekście programistów. Budowanie marki osobistej w obliczu dziesiątek wiadomości od rekruterów na […] The post Beyond the Code #16 – Marka osobista dla programisty appeared first on Beyond The Code .
pobierz 37.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Beyond the Code #15 – W jaki sposób zrozumieć biznes?
Wiemy już, że rozumienie biznesu jest ważne. Ale jak się za to zabrać? Ten odcinek jest bezpośrednią kontynuacją odcinka #13 – Biznes jest Biznes, dlatego jeżeli jeszcze nie mieliście okazji […] The post Beyond the Code #15 – W jaki sposób zrozumieć biznes? appeared first on Beyond The Code .
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Beyond the Code #14 – Czy jesteś gotów zacząć prezentować?
Dlaczego nie jesteś gotowy(a), a mimo tego trzeba próbować. Ten odcinek śmiało można nazwać wielkim powrotem, a zarazem początkiem nowego sezonu. Choć nasze głosy zestarzały się niemal o rok, to […] The post Beyond the Code #14 – Czy jesteś gotów zacząć prezentować? appeared first on Beyond The Code .
pobierz 31.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Beyond the Code #13 – Biznes jest biznes
Dlaczego kodowanie rozumiane przez pryzmat biznesu ma zupełnie inną wartość. Nie jesteśmy przesądni. Niemniej tym razem odcinek 13 zaliczył mały poślizg, za co serdecznie Was przepraszamy. Z czterech grup tematów, […] The post Beyond the Code #13 – Biznes jest biznes appeared first on Beyond The Code .
pobierz 34.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Beyond the Code #12 – Feedback
Sztuka dawania i otrzymywania feedbacku. Praca programisty wiąże się (a przynajmniej powinna) z częstym otrzymywaniem i dawaniem feedbacku. Sprawa się jednak komplikuje, gdy stajemy w sytuacji, w której musimy przekazać […] The post Beyond the Code #12 – Feedback appeared first on Beyond The Code .
pobierz 36.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Beyond the Code #11 – Team spirit
Jak stworzyć i dbać o rozwój ducha zespołu? Tworzenie “team spirit” w zespole IT wydaje się być z pozoru łatwym tematem. Trzeba po prostu dużo rozmawiać, lubić się i być […] The post Beyond the Code #11 – Team spirit appeared first on Beyond The Code .
pobierz 34.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Beyond the Code #10 – Zadania rekrutacyjne
Jak przygotować się do weryfikacji technicznej w trakcie rekrutacji do firmy IT? Znacie to. CV wysłane, rekruter oddzwania, odbywacie rozmowę przez telefon lub na miejscu i zaczynacie ustalać szczegóły zadania. […] The post Beyond the Code #10 – Zadania rekrutacyjne appeared first on Beyond The Code .
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Beyond the Code #09 – Czy warto iść na studia informatyczne?
Odwieczne pytanie – studiować czy kodować? Wyniki matur obiegły internet. Gorączka rekrutacji na studia trwa, dziesiątki tysięcy młodych ludzi stoi przed dylematem wyboru uczelni, kierunku, formy studiowania. Studia dziennie? Może […] The post Beyond the Code #09 – Czy warto iść na studia informatyczne? appeared first on Beyond The Code .
pobierz 32.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Beyond the Code #08 – Z wizytą w San Jose
Wrażenia z wyprawy na WWDC 2018. Dzisiejszy odcinek nieco odbiega od standardowych ram podcastu Beyond the Code. Temat wyjazdu na konferencję taką jak WWDC to jednak duża nauka nie tylko […] The post Beyond the Code #08 – Z wizytą w San Jose appeared first on Beyond The Code .
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Beyond the Code #07 – Trzy składniki zmiany
Różne typy osobowości deweloperów w kontekście gotowości na zmiany. Nie będziemy w tym miejscu filozofować o tym, że zmiana jest nieodłącznym elementem życia człowieka, zamiast tego skupiamy się na praktycznym […] The post Beyond the Code #07 – Trzy składniki zmiany appeared first on Beyond The Code .
pobierz 32.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Beyond the Code #06 – Praca w rozproszonych zespołach
Największe wyzwania dla programistów w pracy w rozproszonych zespołach. Szósty odcinek podcastu Beyond the Code jest wyjątkowy – po raz pierwszy mamy w nim gościa, w dodatku z zza granicy […] The post Beyond the Code #06 – Praca w rozproszonych zespołach appeared first on Beyond The Code .
pobierz 28.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Beyond the Code #05 – Po nowemu
Praca programisty wymaga czasem poznania nowej technologii w krótkim czasie. Który ze sposobów jest najlepszy? W piątym odcinku podcastu Beyond the Code usłyszycie Kacpra – dewelopera, który niejednokrotnie stanął przed […] The post Beyond the Code #05 – Po nowemu appeared first on Beyond The Code .
pobierz 35.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Beyond the Code #04 – Stażystą być
Jak odbyć staż w IT i nie parzyć kawy? Jaką kawą zachęcić młodych programistów do stażu w IT? Do czwartego odcinka podcastu zaprosiliśmy Michała – team leadera i jednocześnie mentora podczas […] The post Beyond the Code #04 – Stażystą być appeared first on Beyond The Code .
pobierz 31.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Beyond the Code #03 – Jestem seniorem – i co dalej?
W którym kierunku powinien podążać doświadczony programista? W trzecim odcinku Beyond the Code rozmawiamy o nieoczywistej części rozwoju kariery dewelopera. Junior, regular, senior – to wszyscy znamy. Pytanie jednak co […] The post Beyond the Code #03 – Jestem seniorem – i co dalej? appeared first on Beyond The Code .
pobierz 41.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Beyond the Code #02 – Co może się stać?
Sztuka prezentacji dla każdego. Dzisiejszy podcast dotyczy tematu, do którego z całą pewnością jeszcze niejednokrotnie będziemy wracać. Sztuka prezentacji. Mityczna umiejętność, zarezerwowana wyłącznie dla najodważniejszych, którzy nie wiedzą co to […] The post Beyond the Code #02 – Co może się stać? appeared first on Beyond The Code .
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 lata temu
Beyond the Code #01 – Po co do mnie rozmawiasz?
Ruszamy z nowym projektem!! Start nowego podcastu to zawsze podróż w nieznane. Tym bardziej, że stworzyliśmy coś, czego w Polsce do tej pory nie było (lub przynajmniej o tym nie […] The post Beyond the Code #01 – Po co do mnie rozmawiasz? appeared first on Beyond The Code .
pobierz 38.7 MB odcinki RSS iTunes www
miodek