Dietetyka Smyka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Pierwszy w Polsce podcast o żywieniu dzieci!
Data dodania: 2020-02-07 20:08:18
Data aktualizacji: 2020-08-12 07:35:11
Audycji w katalogu: 35
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 dni temu
DS 35: Posiłki dla dziecka poza domem
W dzisiejszym odcinku mówię o tym jak dopasować posiłki do spacerów i wyjazdów. Kiedy i jak je podawać? Kiedy należy coś do jedzenia ze sobą zabrać? Poruszam także temat posiłków “w gościnie”.  Jak do tego podchodzić, na co się zgadzać? Jakie są zalety jedzenia poza domem?! Tak, tak
pobierz 30.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
DS 34: Rozszerzanie diety niemowląt- czego nie warto i nie wolno wprowadzać?
Zanim polecisz do sklepu i zrobisz pierwsze (czy kolejne) zakupy spożywcze z myślą o swoim maluszku, posłuchaj czego nie warto wprowadzać do jego diety np. mleka modyfikowanego (jeśli to naprawdę nie jest uzasadnione) za dużo pszenicy- kaszki, bułeczki kaszek z cukrem i innymi zbędnymi dodatkami herbatek i innych napojów słodzonych wody smakowej biszkoptów (tak, są … Artykuł DS 34: Rozszerzanie diety niemowląt- czego nie warto i nie wolno wprowadzać? pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
DS 33: Sprawdź, czy pediatra Twojego dziecka zna się na żywieniu niemowląt i dzieci- 10 ważnych pytań!
W tym odcinku usłyszysz 10 pytań i 10 trafnych odpowiedzi na temat rozszerzania diety, karmienia piersią, mleka modyfikowanego czy napojów.  Zalecenia co parę lat się zmieniają. Jestem zdania, że lekarz pediatra ma się świetnie znać na chorobach i leczeniu, a nie na tym kiedy można podać dziecku np. bakłażana czy mleko kokosowe
pobierz 21.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
DS 32: Dzieci kontra pułapki wakacyjnego jedzenia
W tym odcinku usłyszysz o: chorobie lokomocyjnej posiłkach przed podróżą posiłkach i zasadach spożywania posiłków (!!!) w trakcie podróży wakacjach u dziadków jedzeniu na koloniach i półkoloniach Zachęcam do subskrybowania podcastu Dietetyka smyka w bezpłatnych aplikach np. Spotify czy Podcasty Google. Zostaw swoja opinię w iTunes (i daj mi znać), a ja co miesiąc spośród … Artykuł DS 32: Dzieci kontra pułapki wakacyjnego jedzenia pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 18.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
DS 31: Kobiece sprawy, czyli fizjoterapia intymna – gość Magdalena Mackiewicz
Gościem tego odcinka podcastu jest Magdalena Mackiewicz– fizjoterapeutka uroginekologiczna i edukatorka seksualna, która o “sprawach kobiecych” wie wszystko, a mówi to z lekkością i poczuciem humoru! Chyba nie ma dla niej tematów tabu.  Po chwili rozmowy zadała mi pytanie: “ile kobieta ma orgazmów?”. Ja odpowiedziałam źle, ale Ty znajdziesz prawidłową odpowiedź w podcaście.  Rozmawiałyśmy o … Artykuł DS 31: Kobiece sprawy, czyli fizjoterapia intymna – gość Magdalena Mackiewicz pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
DS 30: Mamo! Bądź aktywna i kochaj swoje ciało- gość Anna Wojtera
,,Uświadamiam panie jak duże znaczenie ma dla nich mocna przepona, mięśnie brzucha, kręgosłupa, stóp i bioder, dobra stabilizacja to nie tylko mięśnie brzucha. A źle funkcjonujący układ oddechowy to częsta przyczyna napięć w karku, bólów głowy i kręgosłupa.” Tak pisze o sobie Anna Wojtera– gość mojego 30. odcinka podcastu. Ania jest trenerem personalnym, instruktorem zajęć … Artykuł DS 30: Mamo! Bądź aktywna i kochaj swoje ciało- gość Anna Wojtera pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 45.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DS 29: O zmianach, potrzebach i granicach w macierzyństwie- gość Edyta Zając
Gościem tego odcinka jest Edyta Zając – psycholog, trener, autorka, a prywatnie szczęśliwa żona i mama 3 dzieci (lat: 8, 6 i 3!
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DS 28: Trudna sztuka odpuszczania dla mam – gość Kasia Czyż
Mało znam tak pozytywnych i tryskających energią osób, jak Kasia Czyż (a właściwie Katarzyna Niedzielska-Czyż
pobierz 45.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DS 27: Jak pogodzić macierzyństwo z pracą- wywiad z mamą 4 dzieci- gość Ewa Popielarz
Gościem tego odcinka jest Ewa Popielarz – bardzo aktywna zawodowo mama 4 dzieci! Ewa ma ogromne doświadczenie jako redaktor/korektor książek (była redaktorem także mojej książki “Wielkie wyzwanie-smyka odżywianie” ), ale oprócz tego uczy osoby, które pragną zostać korektorami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejść na stronę Kurs korekty tekstu. Podczas naszej rozmowy zadałam Ewie mnóstwo … Artykuł DS 27: Jak pogodzić macierzyństwo z pracą- wywiad z mamą 4 dzieci- gość Ewa Popielarz pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 80.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
DS 26: Drzemki i sen nocny przedszkolaków
Ten odcinek powstał na podstawie mojego spontanicznego live’a po zajęciach z przedszkolakami (latem 2019 roku). To, co powiedziały mi dzieci tak mnie zaskoczyło, że postanowiłam wtedy podzielić się moimi spostrzeżeniami.  Z maluszkami sprawa jest prosta: mają po kilka drzemek (bo też szybko się męczą) i najczęściej około 19-20 zasypiają na noc. Generalnie… Między 1 a … Artykuł DS 26: Drzemki i sen nocny przedszkolaków pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 10.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DS 25: Jedzenie, a sen dziecka.
W tym odcinku podcastu mówię o tym: jakie jedzenie wpływa na poprawę lub pogorszenie snu dziecka jak karmienie nocne wpływa na apetyt w dzień, zwłaszcza o poranku jak zmęczenie przed drzemką lub niewyspanie po drzemce wpływa na posiłki stałe czego na talerzu ,,szukają” niewyspane dzieci Oprócz tego mówię o kursie DOBRY SEN TWOJEGO DZIECKA oraz o tym … Artykuł DS 25: Jedzenie, a sen dziecka. pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DS 24: Czy na pewno ,,karmisz na żądanie”?
 ,,Breast-feeding on demand” takiego wyrażenia używa WHO i UNICEF, co w polskich zaleceniach zostało przetłumaczone jako karmienie piersią na żądanie. Breast – pierś Feeding- karmienie/żywienie Demand- żądanie, zapotrzebowanie, popyt Niestety wiele mam odczytuje rekomendacje WHO jako SSANIE na żądanie! Czyli dziecko może ssać nawet co godzinę. I o ile w ciągu pierwszych 6 miesiącach to właściwe i … Artykuł DS 24: Czy na pewno ,,karmisz na żądanie”? pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 32.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
DS 23: Dobry fast-food dla dzieci?
Czy istnieje ,,szybkie”, ale zdrowe jedzenie dla dzieci?  Jasne i warto czasami z niego skorzystać i dzięki temu mieć więcej czasu dla dziecka i dla samej siebie
pobierz 34.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DS 22: 3 niewłaściwe powody, dla których dzieci jedzą
Po co wszystkie żywe stworzenia jedzą?
pobierz 23.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
DS 21: Wielkanocne jedzenie dla dzieci
Produkty polecane na www.czytajsklad.com zające czekoladowe Favorina, Lidl, zając z mlecznej czekolady, Favorina, Lidl, zając z białej czekolady, Favorina, Lidl, Figurka z czekolady mlecznej, Heidi Zając Z Kokardą Mleczna Figurka, Terravita – Zając z mlecznej czekolady, Lindt Edycja limitowana Mini zajączki z mlecznej czekolady, Merci Zając Czekolada mleczna, Milka Zając z czekolady mlecznej z mleka alpejskiego, Lindt Edycja limitowana Zajączek z mlecznej czekolady, Lindt Zajączek i … Artykuł DS 21: Wielkanocne jedzenie dla dzieci pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 9.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
DS 20: Koronawirus kontra zdrowie Twojej rodziny
Artykuł DS 20: Koronawirus kontra zdrowie Twojej rodziny pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 23.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
DS 19: Gotowanie z dzieckiem
Artykuł DS 19: Gotowanie z dzieckiem pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 28.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
DS 18: Neofobia żywieniowa u dzieci
Artykuł DS 18: Neofobia żywieniowa u dzieci pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 42.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
DS 17: Czemu dajesz dziecku słodycze? 17 pytań do przemyślenia.
Artykuł DS 17: Czemu dajesz dziecku słodycze? 17 pytań do przemyślenia. pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Zuzanna Kłos -dietetyk dziecięcy .
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
DS 16: Samo karmienie piersią nie wystarczy! O anemii u synka mówi mama Patrycja
Artykuł DS 16: Samo karmienie piersią nie wystarczy! O anemii u synka mówi mama Patrycja pochodzi z serwisu Dietetyka smyka - Dietetyk Dziecięcy Zuzanna Kłos .
pobierz 26.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek