Gry Uliczne

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: „Gry uliczne" to wywiady z gangsterami i policjantami, którzy w latach dziewięćdziesiątych rozpracowywali polskie mafie. Twórcy cyklu przedstawią bezwzględnych przestępców i nieustępliwych gliniarzy, których czasem dzieli ledwie widzialna granica. Na wszystkie historie autorzy spoglądają własnym okiem, starając się znaleźć w nich drugie dno.
Data dodania: 2020-02-07 20:08:46
Data aktualizacji: 2021-01-17 15:55:14
Audycji w katalogu: 12
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 miesięcy temu
Tajemnice mafii mokotowskiej. „Przed Daksem portkami trzęsła cała Warszawa” Gry Uliczne #12
W ostatnim odcinku drugiego sezonu programu "Gry Uliczne" Piotr Paweł Urbanek - były policjant, a obecnie adwokat - opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi m.in. o mafii mokotowskiej, swojej pracy w policji i obrazkach, które będzie nosił w sobie do końca życia.
pobierz 45.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Kodeks honorowy u gangsterów 9 na 10 z nich układa się z policją jak złoto Gry Uliczne #11
W piątym odcinku drugiego sezonu programu Gry uliczne były policjant CBŚP Marcin Miksza, ps. Borys opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi o tym, jak policja werbuje przestępców na informatorów, jakimi ludźmi są handlarze narkotyków i dlaczego sam po wielu latach musiał odejść ze służby.
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
O tym się nie mówi. Gangi motocyklowe w Polsce Gry Uliczne #10
W czwartym odcinku drugiego sezonu programu Gry uliczne były policjant CBŚ opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi o polskich gangach motocyklowych. Zdradził, na czym polega prowadzona przez nich działalność przestępcza, jakie zasady obowiązują w gangach motocyklowych i jaką cenę płacą ci, którzy decydują się na wyjście z grupy.
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Starcia z bandytami i akcje okupione krwią. Realia polskich antyterrorystów Gry Uliczne #9
W trzecim odcinku drugiego sezonu programu Gry uliczne  Kuba Jałoszyński - jeden z bohaterów książki „Antyterroryści” - opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi o prawdziwym życiu policyjnych sił specjalnych, starciach z bandytami i ostatni raz o strzelaninie w Magdalence.
pobierz 38.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Groźby „Dziada” i starcie z „Nikosiem” Generał Rapacki o polskiej mafii Gry Uliczne #8
W drugim odcinku drugiego sezonu programu Gry uliczne gen. Adam Rapacki - były policjant - opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi m.in. o swoich starciach z „Nikosiem” i „Dziadem” z mafii wołomińskiej. Wspomina też zuchwałość gangu pruszkowskiego.
pobierz 36.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Policjant udający zabójcę na zlecenie. Jurek "Zwierzak" o kulisach życia w mafii - #7 Gry Uliczne
W pierwszym odcinku drugiego sezonu programu  Gry uliczne Jurek "Zwierzak" - były antyterrorysta i policyjny przykrywkowiec - opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi o tym, jak to jest udawać przestępcę, co w tej robocie jest najtrudniejsze i czy kiedykolwiek myślał o tym, by wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
"Lider sekty chciał zabić papieża na Jasnej Górze". Gry uliczne #6 - Leszek Sucholewski
Zdarzało się, że z policjantami rozpracowywaliśmy sekty. Osobiście doprowadziłem do zatrzymania lidera sekty Himawanti. Planował zamach bombowy na Jasnej Górze podczas wizyty Jana Pawła II - wspomina w programie „Gry uliczne” były szef warszawskiego CBŚ, Leszek Sucholewski. Wraca też pamięcią do słynnej strzelaniny w Magdalence, w trakcie której zginęło dwóch antyterrorystów. Przekonuje, że do tej tragedii mogło nie dojść.
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
"U bossa mafii znalazłem numery do najważniejszych ludzi w Polsce". Gry uliczne #5 - Zbyszek Cichecki "Czacha"
- Pracując w policji, miałem dwa sumienia. Jak wychodziłem rano do służby, to zdejmowałem jedno sumienie, a zakładałem drugie – policyjne. Bo w tamtych czasach zagrożenie na ulicach było ogromne i trzeba było się spodziewać najgorszego. Dlatego policjant musiał być twardzielem i jak podejmował interwencję, to musiał to robić do samego końca. Odpuszczało się dopiero wtedy, kiedy bandzior był skuty i przyprowadzony na komendę – opowiada w programie "Gry uliczne" były warszawski policjant Zbyszek Cichecki, znany jako "Czacha".
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
"Dwukrotnie próbowano mnie zabić, za próbą zamachu stała wdowa po znanym gangsterze". Gry uliczne #4 - Jarosław Pieczonka "Majami"
- Policjant nie jest od tego, żeby go lubić. On ma być skuteczny, a przestępcy mają czuć do niego respekt. Dlatego z gangsterami nie ma dyskusji, bo oni zawsze to wykorzystają. Z nimi dyskutuje się tylko na glebie z pistoletem przy głowie – mówi w 4. odcinku „Gier Ulicznych” Jarosław Pieczonka ps. Majami, który pracował w przeszłości m.in. jako trójmiejski policjant, oficer kontrwywiadu i funkcjonariusz pod przykryciem.
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
"Ludzie siedzieli przy stole wigilijnym, a ja stałam nad trupem". Gry uliczne #3 - Grażyna Biskupska
- Pamiętam swój pierwszy wyjazd na trupa. Bardzo się wtedy bałam. To był wisielec w małej, ciasnej łazience. W pewnym momencie technik powiedział do mnie: "dobra szczuplutka, to ty go trzymaj, a ja go odetnę". No... powiem wam, że może słabo mi się nie zrobiło, bo jeździłam już na sekcję zwłok, ale wyciągnięcie ręki do takiego ciała było... mało sympatycznym przeżyciem - opowiada Grażyna Biskupska.
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
"Warszawę mam podzieloną na trupy". Gry uliczne #2 - insp. Marek Dyjasz
- Niestety każdy może zabić drugiego człowieka. Wszystko zależy od okoliczności oraz tego, z czym się zmierzymy i jaka krzywda nas spotka - mówi w drugim odcinku programu "Gry Uliczne" insp. Marek Dyjasz, były szef policyjnego Wydziału Zabójstw.
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Człowiek, który zwerbował "Masę". Gry uliczne #1 - Piotr Wróbel
- Życie człowieka niewiele znaczy. Bo co to jest? Ledwie pyłek… W Wydziale Zabójstw widziałem wszystko. To była fajna robota, aczkolwiek bardzo śmierdząca - mówi w pierwszym odcinku programu „Gry uliczne” insp. Piotr Wróbel, były policjant kryminalny, człowiek, który zwerbował „Masę”.
pobierz 20.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek