Gry Uliczne

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: „Gry uliczne" to wywiady z gangsterami i policjantami, którzy w latach dziewięćdziesiątych rozpracowywali polskie mafie. Twórcy cyklu przedstawią bezwzględnych przestępców i nieustępliwych gliniarzy, których czasem dzieli ledwie widzialna granica. Na wszystkie historie autorzy spoglądają własnym okiem, starając się znaleźć w nich drugie dno.
Data dodania: 2020-02-07 20:08:46
Data aktualizacji: 2020-04-03 19:35:05
Audycji w katalogu: 6
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 8 miesięcy temu
"Lider sekty chciał zabić papieża na Jasnej Górze". Gry uliczne #6 - Leszek Sucholewski
Zdarzało się, że z policjantami rozpracowywaliśmy sekty. Osobiście doprowadziłem do zatrzymania lidera sekty Himawanti. Planował zamach bombowy na Jasnej Górze podczas wizyty Jana Pawła II - wspomina w programie „Gry uliczne” były szef warszawskiego CBŚ, Leszek Sucholewski. Wraca też pamięcią do słynnej strzelaniny w Magdalence, w trakcie której zginęło dwóch antyterrorystów. Przekonuje, że do tej tragedii mogło nie dojść.
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
"U bossa mafii znalazłem numery do najważniejszych ludzi w Polsce". Gry uliczne #5 - Zbyszek Cichecki "Czacha"
- Pracując w policji, miałem dwa sumienia. Jak wychodziłem rano do służby, to zdejmowałem jedno sumienie, a zakładałem drugie – policyjne. Bo w tamtych czasach zagrożenie na ulicach było ogromne i trzeba było się spodziewać najgorszego. Dlatego policjant musiał być twardzielem i jak podejmował interwencję, to musiał to robić do samego końca. Odpuszczało się dopiero wtedy, kiedy bandzior był skuty i przyprowadzony na komendę – opowiada w programie "Gry uliczne" były warszawski policjant Zbyszek Cichecki, znany jako "Czacha".
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
"Dwukrotnie próbowano mnie zabić, za próbą zamachu stała wdowa po znanym gangsterze". Gry uliczne #4 - Jarosław Pieczonka "Majami"
- Policjant nie jest od tego, żeby go lubić. On ma być skuteczny, a przestępcy mają czuć do niego respekt. Dlatego z gangsterami nie ma dyskusji, bo oni zawsze to wykorzystają. Z nimi dyskutuje się tylko na glebie z pistoletem przy głowie – mówi w 4. odcinku „Gier Ulicznych” Jarosław Pieczonka ps. Majami, który pracował w przeszłości m.in. jako trójmiejski policjant, oficer kontrwywiadu i funkcjonariusz pod przykryciem.
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
"Ludzie siedzieli przy stole wigilijnym, a ja stałam nad trupem". Gry uliczne #3 - Grażyna Biskupska
- Pamiętam swój pierwszy wyjazd na trupa. Bardzo się wtedy bałam. To był wisielec w małej, ciasnej łazience. W pewnym momencie technik powiedział do mnie: "dobra szczuplutka, to ty go trzymaj, a ja go odetnę". No... powiem wam, że może słabo mi się nie zrobiło, bo jeździłam już na sekcję zwłok, ale wyciągnięcie ręki do takiego ciała było... mało sympatycznym przeżyciem - opowiada Grażyna Biskupska.
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
"Warszawę mam podzieloną na trupy". Gry uliczne #2 - insp. Marek Dyjasz
- Niestety każdy może zabić drugiego człowieka. Wszystko zależy od okoliczności oraz tego, z czym się zmierzymy i jaka krzywda nas spotka - mówi w drugim odcinku programu "Gry Uliczne" insp. Marek Dyjasz, były szef policyjnego Wydziału Zabójstw.
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Człowiek, który zwerbował "Masę". Gry uliczne #1 - Piotr Wróbel
- Życie człowieka niewiele znaczy. Bo co to jest? Ledwie pyłek… W Wydziale Zabójstw widziałem wszystko. To była fajna robota, aczkolwiek bardzo śmierdząca - mówi w pierwszym odcinku programu „Gry uliczne” insp. Piotr Wróbel, były policjant kryminalny, człowiek, który zwerbował „Masę”.
pobierz 20.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek