Gry Uliczne

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: „Gry uliczne" to wywiady z gangsterami i policjantami, którzy w latach dziewięćdziesiątych rozpracowywali polskie mafie. Twórcy cyklu przedstawią bezwzględnych przestępców i nieustępliwych gliniarzy, których czasem dzieli ledwie widzialna granica. Na wszystkie historie autorzy spoglądają własnym okiem, starając się znaleźć w nich drugie dno.
Data dodania: 2020-02-07 20:08:46
Data aktualizacji: 2020-09-27 03:55:13
Audycji w katalogu: 12
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
Tajemnice mafii mokotowskiej. „Przed Daksem portkami trzęsła cała Warszawa” Gry Uliczne #12
W ostatnim odcinku drugiego sezonu programu "Gry Uliczne" Piotr Paweł Urbanek - były policjant, a obecnie adwokat - opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi m.in. o mafii mokotowskiej, swojej pracy w policji i obrazkach, które będzie nosił w sobie do końca życia.
pobierz 45.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Kodeks honorowy u gangsterów 9 na 10 z nich układa się z policją jak złoto Gry Uliczne #11
W piątym odcinku drugiego sezonu programu Gry uliczne były policjant CBŚP Marcin Miksza, ps. Borys opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi o tym, jak policja werbuje przestępców na informatorów, jakimi ludźmi są handlarze narkotyków i dlaczego sam po wielu latach musiał odejść ze służby.
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
O tym się nie mówi. Gangi motocyklowe w Polsce Gry Uliczne #10
W czwartym odcinku drugiego sezonu programu Gry uliczne były policjant CBŚ opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi o polskich gangach motocyklowych. Zdradził, na czym polega prowadzona przez nich działalność przestępcza, jakie zasady obowiązują w gangach motocyklowych i jaką cenę płacą ci, którzy decydują się na wyjście z grupy.
pobierz 37.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Starcia z bandytami i akcje okupione krwią. Realia polskich antyterrorystów Gry Uliczne #9
W trzecim odcinku drugiego sezonu programu Gry uliczne  Kuba Jałoszyński - jeden z bohaterów książki „Antyterroryści” - opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi o prawdziwym życiu policyjnych sił specjalnych, starciach z bandytami i ostatni raz o strzelaninie w Magdalence.
pobierz 38.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Groźby „Dziada” i starcie z „Nikosiem” Generał Rapacki o polskiej mafii Gry Uliczne #8
W drugim odcinku drugiego sezonu programu Gry uliczne gen. Adam Rapacki - były policjant - opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi m.in. o swoich starciach z „Nikosiem” i „Dziadem” z mafii wołomińskiej. Wspomina też zuchwałość gangu pruszkowskiego.
pobierz 36.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Policjant udający zabójcę na zlecenie. Jurek "Zwierzak" o kulisach życia w mafii - #7 Gry Uliczne
W pierwszym odcinku drugiego sezonu programu  Gry uliczne Jurek "Zwierzak" - były antyterrorysta i policyjny przykrywkowiec - opowiedział Mateuszowi Baczyńskiemu i Januszowi Schwertnerowi o tym, jak to jest udawać przestępcę, co w tej robocie jest najtrudniejsze i czy kiedykolwiek myślał o tym, by wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
"Lider sekty chciał zabić papieża na Jasnej Górze". Gry uliczne #6 - Leszek Sucholewski
Zdarzało się, że z policjantami rozpracowywaliśmy sekty. Osobiście doprowadziłem do zatrzymania lidera sekty Himawanti. Planował zamach bombowy na Jasnej Górze podczas wizyty Jana Pawła II - wspomina w programie „Gry uliczne” były szef warszawskiego CBŚ, Leszek Sucholewski. Wraca też pamięcią do słynnej strzelaniny w Magdalence, w trakcie której zginęło dwóch antyterrorystów. Przekonuje, że do tej tragedii mogło nie dojść.
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
"U bossa mafii znalazłem numery do najważniejszych ludzi w Polsce". Gry uliczne #5 - Zbyszek Cichecki "Czacha"
- Pracując w policji, miałem dwa sumienia. Jak wychodziłem rano do służby, to zdejmowałem jedno sumienie, a zakładałem drugie – policyjne. Bo w tamtych czasach zagrożenie na ulicach było ogromne i trzeba było się spodziewać najgorszego. Dlatego policjant musiał być twardzielem i jak podejmował interwencję, to musiał to robić do samego końca. Odpuszczało się dopiero wtedy, kiedy bandzior był skuty i przyprowadzony na komendę – opowiada w programie "Gry uliczne" były warszawski policjant Zbyszek Cichecki, znany jako "Czacha".
pobierz 39.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
"Dwukrotnie próbowano mnie zabić, za próbą zamachu stała wdowa po znanym gangsterze". Gry uliczne #4 - Jarosław Pieczonka "Majami"
- Policjant nie jest od tego, żeby go lubić. On ma być skuteczny, a przestępcy mają czuć do niego respekt. Dlatego z gangsterami nie ma dyskusji, bo oni zawsze to wykorzystają. Z nimi dyskutuje się tylko na glebie z pistoletem przy głowie – mówi w 4. odcinku „Gier Ulicznych” Jarosław Pieczonka ps. Majami, który pracował w przeszłości m.in. jako trójmiejski policjant, oficer kontrwywiadu i funkcjonariusz pod przykryciem.
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
"Ludzie siedzieli przy stole wigilijnym, a ja stałam nad trupem". Gry uliczne #3 - Grażyna Biskupska
- Pamiętam swój pierwszy wyjazd na trupa. Bardzo się wtedy bałam. To był wisielec w małej, ciasnej łazience. W pewnym momencie technik powiedział do mnie: "dobra szczuplutka, to ty go trzymaj, a ja go odetnę". No... powiem wam, że może słabo mi się nie zrobiło, bo jeździłam już na sekcję zwłok, ale wyciągnięcie ręki do takiego ciała było... mało sympatycznym przeżyciem - opowiada Grażyna Biskupska.
pobierz 25.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
"Warszawę mam podzieloną na trupy". Gry uliczne #2 - insp. Marek Dyjasz
- Niestety każdy może zabić drugiego człowieka. Wszystko zależy od okoliczności oraz tego, z czym się zmierzymy i jaka krzywda nas spotka - mówi w drugim odcinku programu "Gry Uliczne" insp. Marek Dyjasz, były szef policyjnego Wydziału Zabójstw.
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Człowiek, który zwerbował "Masę". Gry uliczne #1 - Piotr Wróbel
- Życie człowieka niewiele znaczy. Bo co to jest? Ledwie pyłek… W Wydziale Zabójstw widziałem wszystko. To była fajna robota, aczkolwiek bardzo śmierdząca - mówi w pierwszym odcinku programu „Gry uliczne” insp. Piotr Wróbel, były policjant kryminalny, człowiek, który zwerbował „Masę”.
pobierz 20.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek