Kanban przy kawie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast poświęcony wszystkiemu co związane z Kanbanem w pracy intelektualnej, twórczej, IT. Prowadzi Radek Orszewski - praktyk, coach i trener Metody Kanban.
Data dodania: 2020-02-07 20:11:03
Data aktualizacji: 2020-09-30 13:00:02
Audycji w katalogu: 20
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 15 dni temu
Kanban jest Lean, ale..
Czy Metoda Kanban wpisuje się w podejście Lean? Czym różni się zarządzanie szczupłe (lean) w branży wytwórczej i pracy intelektualnej? Czym jest Lean Software Development i czy stosuje się jedynie do wytwarzania oprogramowania? O tym wszystkim w najnowszym odcinku podcastu "Kanban przy kawie". Ponadto od teraz możesz zostać sponsorem podcastu na platformie Patronite! Więcej na [link]
pobierz 55.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Kanban Compass
W 19. odcinku podcastu zapraszam na wywiad z Justyną Pindel na temat jej książki "Kanban Compass" w której porusza temat podejścia STATIK stosowanego we wdrożeniach Metody Kanban z podejściem Training from the Back of the Room (TBR) oraz Accelerated Learning. Jak skutecznie przekazywać wiedzę mieszając STATIK i TBR?
pobierz 57.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Czy Kanban to Agile?
Jedni nazywają Kanban alternatywną drogą ku zwinności. Inni mówią, że to bardziej lean, bo nie ma w nim konieczności podejścia iteracyjnego. Spróbujmy znaleźć odpowiedź na pytanie - Czy Kanban to Agile odnosząc się do 12 zasad zwinnego wytwarzania oprogramowania z Manifestu Zwinności.
pobierz 54.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Scrumban - czy wiesz, co to znaczy?
Od lat spotyka się zespoły, które nazywają swój sposób pracy Scrumbanem. Jak nazwa wskazuje ma to coś wspólnego ze Scrumem i Kanbanem. Czy jednak jest to dowolna hybryda? A jeśli hybryda to czym różni się od Scruma z Kanbanem? Albo Kanbanu ze stałymi kadencjami? O powstanie terminu Scrumban, o drogę ku lean software development zaczynającą się od Scruma zapytamy twórcę Scrumban. Gościem w 17. Odcinku jest Corey Ladas.
pobierz 66.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Czy Kanban się skaluje?
Czy Kanban się skaluje? Czy można zastosować go w całej organizacji? Czy stanowi dopłenienie czy alternatywę do tzw. metod skalowania zwinności takich jak Nexus, SAFe, LeSS czy Scrum at Scale? W jakich wymiarach i zgodnie z jakimi prawidłami można Kanban rozprzestrzeniać po organizacjach? To wszystko w najnowszym odcinku podcastu!
pobierz 48.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Czy w Kanbanie można...? czyli o 6-tej praktyce Kanbanu
W 15. odcinku podcastu "Kanban przy kawie" zamykamy serię odcinków poświęconych praktykom Metody Kanban. 6-ta praktyka - Doskonal przez współpracę, Ewoluuj przez eksperymenty, jest na dobrą sprawę na częste pytania o to, czy pracując w Kanbanie, można... no właśnie. Czy Kanban coś wyklucza, czy wręcz zachęca do eksperymentowania na rzecz ciągłego doskonalenia?
pobierz 41.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Personal Kanban
Jak ogarnąć wszechmiar napływającej do nas pracy? Jak ustrzec się wielozadaniowości i zajętości a skupić na właściwych zadaniach? Sposobem na to jest Personal Kanban - uproszczona forma wizualizacji i zarządzania przepływem pracy za pomocą osobistych tablic Kanban. Cyfrowych. Analogowych? Obu? W 14. odcinku podcastu rozmawiam z Jimem Bensonem - współtwórcą koncepcji Personal Kanban. Jim opowiada o korzeniach, celach i praktycznych narzędziach pracy. To wszystko staje się jeszcze bardziej aktualne w czasach pracy, gdy większość z nas została z dnia na dzień zmuszona do pracy zdalnej, pracy w izolacji i jednoczesnego bycia rodzicem, czy partnerem. Więcej o koncepcji Personal Kanban znajdziecie na stronach Modus Cooperandi: [link]
pobierz 53.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Mity o Kanbanie
Choć coraz więcej osób używa Metody Kanban do organizacji pracy intelektualnej, to niestety towarzyszą temu liczne mity, nieporozumienia i nie uzasadnione opinie. O najpopularniejszych mitach związanych z zastosowaniem i praktykami Kanbanu rozmawiam z Anią Radzikowską i Kasią Czekaj z Kanban Dragons. A Ty jakie znasz mity? Jednocześnie polecamy blog Ani i Kasi: [link] oraz zapraszamy na konferencję ACE w Krakowie [link] Podcast "Kanban przy kawie" dołączył do grona patronów medialnych tej konferencji i z tej okazji mam przyjemność zaoferować kod zniżkowy (15%): bee4a91420435984 Dobrego odsłuchu i do zobaczenia na ACE!
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Pętle zwrotne, czyli Kadencje Kanbanu
W 12. odcinku "Kanbanu przy kawie" wracamy do praktyk Metody Kanban. Piąta z nich mówi o potrzebie wprowadzenia pętli zwrotnych (feedback loops), które realizowane są za pomocą tzw. Kadencji Kanbanu. Co to znaczy? Po co coś takiego robić? Czy jeśli nie mamy Sprintów to nie mamy żadnych spotkań? Zapraszam do odsłuchu i podzielenia się komentarzem.
pobierz 60.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Kanban Lens - jak postrzegać pracę intelektualną?
Kanban Lens - jak postrzegać pracę intelektualną? by Radek Orszewski
pobierz 64.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Kanban dla Zespołów Scrumowych - Część 2
W 10. odcinku wracamy do tematu Kanbanu dla Zespołów Scrumowych a więc Professional Scrum with Kanban (PSK) od Scrum.org. Co kryje najnowsza wersja przewodnika? Jakie sugeruje praktyki i metryki? Jak proponuje je wdrażać i co możemy dzięki nim osiągnąć? To i wiele więcej, również wpływ na wydarzenia Scrumowe znajdziesz w najnowszym odcinku "Kanbanu przy kawie".
pobierz 46.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Szkolenia Kanban - które jest dla mnie?
Na rynku dostępnych jest coraz więcej szkoleń poświęconych Kanbanowi. Część z nich to szkolenia certyfikowane lub akredytowane, a część to autorskie warsztaty. Jak wybrać odpowiednie dla siebie? O zakresie, treści dostępnych w Polsce szkoleń opowiadam w najnowszym odcinku „Kanbanu przy kawie”.
pobierz 42.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Kanban Maturity Model - model dojrzałości organizacyjnej
W 8. odcinku podcastu "Kanban przy kawie" poruszam temat modelu dojrzałości organizacyjnej - Kanban Maturity Model. Wiąże on poziom dojrzałości kultury organizacyjnej i przywództwa z konkretnymi przykładami praktyk Metody Kanban. To cenne narzędzie coachingowe dla konsultantów, czy agentów zmian. Dlaczego niektórych praktyk nie daje się wdrożyć? Jak nie przestrzeliwać się z ze zbyt ambitnymi pomysłami na doskonalenie? Odcinek zawiera wywiad z Teodorą Bozhevą - współautorką modelu i książki na ten temat. Więcej na [link]
pobierz 55.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Kanban dla zespołów Scrumowych (PSK) - Cześć 1.
W 7. odcinku podcastu "Kanban przy kawie" opowiemy o specyficznej implementacji Kanbanu zalecanej przez Scrum.org dla zespołów Scrumowych. O tym co stoi za tzw. Professional Scrum with Kanban (PSK) rozmawiam z trenerką Scruma - Magdaleną Firlit. W wywiadzie dyskutujemy o wartości jaką niesie ten zestaw praktyk i metryk oraz jakie spotykamy związane z tym nieporozumienia i mity. Zapraszamy!
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Praktyki Kanbanu - Uczyń zasady jasnymi
Tematem kolejnego odcinka jest 4-ta praktyka Metody Kanban - Uczyń zasady jasnymi (Make policies explicit). Na czym polega? W czym i komu ma pomóc? Jak ją realizować?
pobierz 49.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Praktyki Kanbanu - Zarządzanie przepływem
Klienci czekają na swoje usługi? Sprinty niedowożone? Porozmawiajmy więc o tym czym jest przepływ wartości i jego zarządzanie? Na jakim poziomie i jak go mierzyć? Jak robić to w sposób, w który sterujemy w istocie przepływem wartości a nie tylko zarządzamy ludźmi? Czy możemy pozwolić im się samoorganizować wokół pracy? Na te i kilka innych pytań znajdziecie odpowiedzi w odcinku Kanbanu przy kawie poświęconemu praktyce Metody Kanban - Zarządzaniu przepływem. W odcinku znajduje się odniesienie do wpisu na blogu pod adresem: [link]
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Upstream Kanban - odkryj i zbuduj produkt
W 4. odcinku podcastu poruszamy temat tego jak wygląda proces odkrywania informacji o tym co mamy wykonać. Służy temu mniej znane oblicze systemów Kanban, tzw. Upstream, lub Discovery Kanban. W podcaście znajdziecie również wywiad (w języku angielskim) z autorem koncepcji Upstream Kanbanu - Patrickiem Steyaertem. Więcej o tym temacie również w e-booku: [link]
pobierz 65.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Praktyki Kanbanu - Limity pracy w toku (WIP Limits)
Trzeci odcinek podcastu "Kanban przy kawie" poświęcony jest limitom pracy w toku (WIP Limits) - najważniejszej z praktyk Metody Kanban, która zapewnia przepływ i istnienie systemu pull. Jakie korzyści daje ograniczanie pracy w toku? Jak to robić? Czy to coś więcej niż cyferki nad kolumnami oraz czy limity WIP są zgodne z naszą kulturą pracy? To wszystko i jeszcze więcej w odcinku Limity pracy w toku. Zapraszam!
pobierz 75.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Praktyki Kanbanu - Wizualizacja
Drugi odcinek poświęcony jest praktyce wizualizacji pracy nienamacalnej. Temu jakie niesie ona korzyści, co i jak wizualizować, oraz jak mają się do siebie wizualizacja fizyczna i cyfrowa. Znajdzicie w nim dużo praktycznych porad do zastosowania zarówno w przypadku pracy w Metodzie Kanban, Scrumie, tradycyjnym zarządzaniu projektami czy organizacji własnej pracy.
pobierz 70.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Po co mi Kanban?
Pierwszy odcinek podcastu "Kanban przy kawie" w którym poruszymy temat korzyści płynących z zastosowania tej metody zarządzania na poziomie poszczególnych osób, zespołów, kierownictwa i całych firm. Odcinek zawiera również wywiad z twórcą Metody Kanban - Davidem J. Andersonem (część w języku angielskim), w którym opowiada on również o przyszłości metody. Poza wywiadem odcinek zawiera komentarz i wyjaśnienie tego co po nam Kanban?
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes www
miodek