Kanban przy kawie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast poświęcony wszystkiemu co związane z Kanbanem w pracy intelektualnej, twórczej, IT. Prowadzi Radek Orszewski - praktyk, coach i trener Metody Kanban.
Data dodania: 2020-02-07 20:11:03
Data aktualizacji: 2020-02-20 12:00:06
Audycji w katalogu: 11
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 dni temu
Kanban Lens - jak postrzegać pracę intelektualną?
Kanban Lens - jak postrzegać pracę intelektualną? by Radek Orszewski
pobierz 64.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Kanban dla Zespołów Scrumowych - Część 2
W 10. odcinku wracamy do tematu Kanbanu dla Zespołów Scrumowych a więc Professional Scrum with Kanban (PSK) od Scrum.org. Co kryje najnowsza wersja przewodnika? Jakie sugeruje praktyki i metryki? Jak proponuje je wdrażać i co możemy dzięki nim osiągnąć? To i wiele więcej, również wpływ na wydarzenia Scrumowe znajdziesz w najnowszym odcinku "Kanbanu przy kawie".
pobierz 46.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Szkolenia Kanban - które jest dla mnie?
Na rynku dostępnych jest coraz więcej szkoleń poświęconych Kanbanowi. Część z nich to szkolenia certyfikowane lub akredytowane, a część to autorskie warsztaty. Jak wybrać odpowiednie dla siebie? O zakresie, treści dostępnych w Polsce szkoleń opowiadam w najnowszym odcinku „Kanbanu przy kawie”.
pobierz 42.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Kanban Maturity Model - model dojrzałości organizacyjnej
W 8. odcinku podcastu "Kanban przy kawie" poruszam temat modelu dojrzałości organizacyjnej - Kanban Maturity Model. Wiąże on poziom dojrzałości kultury organizacyjnej i przywództwa z konkretnymi przykładami praktyk Metody Kanban. To cenne narzędzie coachingowe dla konsultantów, czy agentów zmian. Dlaczego niektórych praktyk nie daje się wdrożyć? Jak nie przestrzeliwać się z ze zbyt ambitnymi pomysłami na doskonalenie? Odcinek zawiera wywiad z Teodorą Bozhevą - współautorką modelu i książki na ten temat. Więcej na [link]
pobierz 55.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Kanban dla zespołów Scrumowych (PSK) - Cześć 1.
W 7. odcinku podcastu "Kanban przy kawie" opowiemy o specyficznej implementacji Kanbanu zalecanej przez Scrum.org dla zespołów Scrumowych. O tym co stoi za tzw. Professional Scrum with Kanban (PSK) rozmawiam z trenerką Scruma - Magdaleną Firlit. W wywiadzie dyskutujemy o wartości jaką niesie ten zestaw praktyk i metryk oraz jakie spotykamy związane z tym nieporozumienia i mity. Zapraszamy!
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Praktyki Kanbanu - Uczyń zasady jasnymi
Tematem kolejnego odcinka jest 4-ta praktyka Metody Kanban - Uczyń zasady jasnymi (Make policies explicit). Na czym polega? W czym i komu ma pomóc? Jak ją realizować?
pobierz 49.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Praktyki Kanbanu - Zarządzanie przepływem
Klienci czekają na swoje usługi? Sprinty niedowożone? Porozmawiajmy więc o tym czym jest przepływ wartości i jego zarządzanie? Na jakim poziomie i jak go mierzyć? Jak robić to w sposób, w który sterujemy w istocie przepływem wartości a nie tylko zarządzamy ludźmi? Czy możemy pozwolić im się samoorganizować wokół pracy? Na te i kilka innych pytań znajdziecie odpowiedzi w odcinku Kanbanu przy kawie poświęconemu praktyce Metody Kanban - Zarządzaniu przepływem. W odcinku znajduje się odniesienie do wpisu na blogu pod adresem: [link]
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Upstream Kanban - odkryj i zbuduj produkt
W 4. odcinku podcastu poruszamy temat tego jak wygląda proces odkrywania informacji o tym co mamy wykonać. Służy temu mniej znane oblicze systemów Kanban, tzw. Upstream, lub Discovery Kanban. W podcaście znajdziecie również wywiad (w języku angielskim) z autorem koncepcji Upstream Kanbanu - Patrickiem Steyaertem. Więcej o tym temacie również w e-booku: [link]
pobierz 65.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Praktyki Kanbanu - Limity pracy w toku (WIP Limits)
Trzeci odcinek podcastu "Kanban przy kawie" poświęcony jest limitom pracy w toku (WIP Limits) - najważniejszej z praktyk Metody Kanban, która zapewnia przepływ i istnienie systemu pull. Jakie korzyści daje ograniczanie pracy w toku? Jak to robić? Czy to coś więcej niż cyferki nad kolumnami oraz czy limity WIP są zgodne z naszą kulturą pracy? To wszystko i jeszcze więcej w odcinku Limity pracy w toku. Zapraszam!
pobierz 75.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Praktyki Kanbanu - Wizualizacja
Drugi odcinek poświęcony jest praktyce wizualizacji pracy nienamacalnej. Temu jakie niesie ona korzyści, co i jak wizualizować, oraz jak mają się do siebie wizualizacja fizyczna i cyfrowa. Znajdzicie w nim dużo praktycznych porad do zastosowania zarówno w przypadku pracy w Metodzie Kanban, Scrumie, tradycyjnym zarządzaniu projektami czy organizacji własnej pracy.
pobierz 70.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Po co mi Kanban?
Pierwszy odcinek podcastu "Kanban przy kawie" w którym poruszymy temat korzyści płynących z zastosowania tej metody zarządzania na poziomie poszczególnych osób, zespołów, kierownictwa i całych firm. Odcinek zawiera również wywiad z twórcą Metody Kanban - Davidem J. Andersonem (część w języku angielskim), w którym opowiada on również o przyszłości metody. Poza wywiadem odcinek zawiera komentarz i wyjaśnienie tego co po nam Kanban?
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes www
miodek