Kanban przy kawie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast poświęcony wszystkiemu co związane z Kanbanem w pracy intelektualnej, twórczej, IT. Prowadzi Radek Orszewski - praktyk, coach i trener Metody Kanban.
Data dodania: 2020-02-07 20:11:03
Data aktualizacji: 2021-01-20 04:40:16
Audycji w katalogu: 26
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 15 dni temu
25. Jeśli Story Pointy to Tarot, to czego użyć w zamian?
Jak zespoły zwinne mierzą swoją prędkość dostarczania? Często stosują tzw. Story Pointy a na ich podstawie budują miarę zwaną Velocity. Niestety w wielu przypadkach stanowi to pułapkę dla zespołów oraz pracującego z nimi biznesu. Jeśli więc Story Pointy i Velocity są niczym wróżby Tatora to czego użyć w zamian? Kanban proponuje obserwację miary jaką jest tempo dostarczania czyli Delivery Rate. Jak je mierzyć i jak z niego korzystać?
pobierz 53.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
24. Model dojrzałości organizacyjnej KMM
W 24. odcinku podcastu zapraszam Was do wysłuchania wywiadu z Davidem Andersonem - pionierem Metody Kanban. W rozmowie poruszamy temat nowej wersji modelu dojrzałości organizacyjnej - Kanban Maturity Model (KMM). Wywiad w języku angielskim jest okraszony komentarzem po polsku a ponadto odcinek zawiera konkurs z nagrodami - dostępem do aplikacji KMM Plus.
pobierz 75.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Lepsze planowanie, czyli tajemnica uzupełniania
Niezależnie od tego czy pracujemy zwinnie czy nie prawie zawsze nasze organizacje, zespoły i my sami poświęcamy jakiś wysiłek na planowanie pracy. To często wysiłek, który nie przynosi tyle wartości, ile byśmy chcieli. Co wtedy? Czym jest uzupełnianie czyli tzw. replenishment w Kanbanie?
pobierz 37.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
22. Jak odnieść sukces z Kanbanem?
W 22. odcinku podcastu rozmawiam z Izabelą Goździeniak na temat tego jak odnieść sukces z Kanbanem.. z może ze wszystkim co próbujemy wdrożyć. Czy potrzeba bólu, czy aspiracji? Zapraszamy do odsłuchu!
pobierz 80.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
22. Jak odnieść sukces z Kanbanem?
W 22. odcinku podcastu "Kanban przy kawie" moim gościem jest Izabela Goździeniak (Agile247.pl) z którą rozmawiam o tym jak wdrażać Kanban by odnieść sukces. Może nie tylko o warunki wdrażania Kanbanu chodzi? A może głównie o motywację i aspiracje związane ze zmianą? Zapraszamy do odsłuchu. Linki do materiałów wspomnianych w wywiadzie znajdziecie na [link] Dobrego odsłuchu!
pobierz 79.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
21. Jak ustalać priorytety?
Jak ustalać priorytety? Czy priorytety mogą być niskie lub wysokie? Co robić, gdy dostajemy kilka zadań o takim samym priorytecie? Co, gdy przychodzą z kilku źródeł? O tym czym zastąpić, albo jak rozwikłać znaczenie priorytetów, o koszcie opóźnienia i klasach usług już w najnowszym odcinku podcastu "Kanban przy kawie". Dodatkowo zapraszam do dołączenia do grona patronów podcastu na [link] a jeśli zainteresowały Cię zapowiadane przeze mnie szkolenia to więcej na ich temat na [link]
pobierz 61.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Kanban jest Lean, ale..
Czy Metoda Kanban wpisuje się w podejście Lean? Czym różni się zarządzanie szczupłe (lean) w branży wytwórczej i pracy intelektualnej? Czym jest Lean Software Development i czy stosuje się jedynie do wytwarzania oprogramowania? O tym wszystkim w najnowszym odcinku podcastu "Kanban przy kawie". Ponadto od teraz możesz zostać sponsorem podcastu na platformie Patronite! Więcej na [link]
pobierz 55.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Kanban Compass
W 19. odcinku podcastu zapraszam na wywiad z Justyną Pindel na temat jej książki "Kanban Compass" w której porusza temat podejścia STATIK stosowanego we wdrożeniach Metody Kanban z podejściem Training from the Back of the Room (TBR) oraz Accelerated Learning. Jak skutecznie przekazywać wiedzę mieszając STATIK i TBR?
pobierz 57.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Czy Kanban to Agile?
Jedni nazywają Kanban alternatywną drogą ku zwinności. Inni mówią, że to bardziej lean, bo nie ma w nim konieczności podejścia iteracyjnego. Spróbujmy znaleźć odpowiedź na pytanie - Czy Kanban to Agile odnosząc się do 12 zasad zwinnego wytwarzania oprogramowania z Manifestu Zwinności.
pobierz 54.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Scrumban - czy wiesz, co to znaczy?
Od lat spotyka się zespoły, które nazywają swój sposób pracy Scrumbanem. Jak nazwa wskazuje ma to coś wspólnego ze Scrumem i Kanbanem. Czy jednak jest to dowolna hybryda? A jeśli hybryda to czym różni się od Scruma z Kanbanem? Albo Kanbanu ze stałymi kadencjami? O powstanie terminu Scrumban, o drogę ku lean software development zaczynającą się od Scruma zapytamy twórcę Scrumban. Gościem w 17. Odcinku jest Corey Ladas.
pobierz 66.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Czy Kanban się skaluje?
Czy Kanban się skaluje? Czy można zastosować go w całej organizacji? Czy stanowi dopłenienie czy alternatywę do tzw. metod skalowania zwinności takich jak Nexus, SAFe, LeSS czy Scrum at Scale? W jakich wymiarach i zgodnie z jakimi prawidłami można Kanban rozprzestrzeniać po organizacjach? To wszystko w najnowszym odcinku podcastu!
pobierz 48.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Czy w Kanbanie można...? czyli o 6-tej praktyce Kanbanu
W 15. odcinku podcastu "Kanban przy kawie" zamykamy serię odcinków poświęconych praktykom Metody Kanban. 6-ta praktyka - Doskonal przez współpracę, Ewoluuj przez eksperymenty, jest na dobrą sprawę na częste pytania o to, czy pracując w Kanbanie, można... no właśnie. Czy Kanban coś wyklucza, czy wręcz zachęca do eksperymentowania na rzecz ciągłego doskonalenia?
pobierz 41.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Personal Kanban
Jak ogarnąć wszechmiar napływającej do nas pracy? Jak ustrzec się wielozadaniowości i zajętości a skupić na właściwych zadaniach? Sposobem na to jest Personal Kanban - uproszczona forma wizualizacji i zarządzania przepływem pracy za pomocą osobistych tablic Kanban. Cyfrowych. Analogowych? Obu? W 14. odcinku podcastu rozmawiam z Jimem Bensonem - współtwórcą koncepcji Personal Kanban. Jim opowiada o korzeniach, celach i praktycznych narzędziach pracy. To wszystko staje się jeszcze bardziej aktualne w czasach pracy, gdy większość z nas została z dnia na dzień zmuszona do pracy zdalnej, pracy w izolacji i jednoczesnego bycia rodzicem, czy partnerem. Więcej o koncepcji Personal Kanban znajdziecie na stronach Modus Cooperandi: [link]
pobierz 53.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Mity o Kanbanie
Choć coraz więcej osób używa Metody Kanban do organizacji pracy intelektualnej, to niestety towarzyszą temu liczne mity, nieporozumienia i nie uzasadnione opinie. O najpopularniejszych mitach związanych z zastosowaniem i praktykami Kanbanu rozmawiam z Anią Radzikowską i Kasią Czekaj z Kanban Dragons. A Ty jakie znasz mity? Jednocześnie polecamy blog Ani i Kasi: [link] oraz zapraszamy na konferencję ACE w Krakowie [link] Podcast "Kanban przy kawie" dołączył do grona patronów medialnych tej konferencji i z tej okazji mam przyjemność zaoferować kod zniżkowy (15%): bee4a91420435984 Dobrego odsłuchu i do zobaczenia na ACE!
pobierz 58.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Pętle zwrotne, czyli Kadencje Kanbanu
W 12. odcinku "Kanbanu przy kawie" wracamy do praktyk Metody Kanban. Piąta z nich mówi o potrzebie wprowadzenia pętli zwrotnych (feedback loops), które realizowane są za pomocą tzw. Kadencji Kanbanu. Co to znaczy? Po co coś takiego robić? Czy jeśli nie mamy Sprintów to nie mamy żadnych spotkań? Zapraszam do odsłuchu i podzielenia się komentarzem.
pobierz 60.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Kanban Lens - jak postrzegać pracę intelektualną?
Kanban Lens - jak postrzegać pracę intelektualną? by Radek Orszewski
pobierz 64.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Kanban dla Zespołów Scrumowych - Część 2
W 10. odcinku wracamy do tematu Kanbanu dla Zespołów Scrumowych a więc Professional Scrum with Kanban (PSK) od Scrum.org. Co kryje najnowsza wersja przewodnika? Jakie sugeruje praktyki i metryki? Jak proponuje je wdrażać i co możemy dzięki nim osiągnąć? To i wiele więcej, również wpływ na wydarzenia Scrumowe znajdziesz w najnowszym odcinku "Kanbanu przy kawie".
pobierz 46.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Szkolenia Kanban - które jest dla mnie?
Na rynku dostępnych jest coraz więcej szkoleń poświęconych Kanbanowi. Część z nich to szkolenia certyfikowane lub akredytowane, a część to autorskie warsztaty. Jak wybrać odpowiednie dla siebie? O zakresie, treści dostępnych w Polsce szkoleń opowiadam w najnowszym odcinku „Kanbanu przy kawie”.
pobierz 42.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kanban Maturity Model - model dojrzałości organizacyjnej
W 8. odcinku podcastu "Kanban przy kawie" poruszam temat modelu dojrzałości organizacyjnej - Kanban Maturity Model. Wiąże on poziom dojrzałości kultury organizacyjnej i przywództwa z konkretnymi przykładami praktyk Metody Kanban. To cenne narzędzie coachingowe dla konsultantów, czy agentów zmian. Dlaczego niektórych praktyk nie daje się wdrożyć? Jak nie przestrzeliwać się z ze zbyt ambitnymi pomysłami na doskonalenie? Odcinek zawiera wywiad z Teodorą Bozhevą - współautorką modelu i książki na ten temat. Więcej na [link]
pobierz 55.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kanban dla zespołów Scrumowych (PSK) - Cześć 1.
W 7. odcinku podcastu "Kanban przy kawie" opowiemy o specyficznej implementacji Kanbanu zalecanej przez Scrum.org dla zespołów Scrumowych. O tym co stoi za tzw. Professional Scrum with Kanban (PSK) rozmawiam z trenerką Scruma - Magdaleną Firlit. W wywiadzie dyskutujemy o wartości jaką niesie ten zestaw praktyk i metryk oraz jakie spotykamy związane z tym nieporozumienia i mity. Zapraszamy!
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek