Krew Mózg

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: W audycjach podcastu Krew Mózg pojawiają się tematy związane z medycyną, a w szczególności pielęgniarstwem i ratownictwem. Charakter tematyczny obejmuje rozwój zawodowy, ścieżki kariery i inspiracje do wykonywania zawodu z pewnym pomysłem i pasją.
Data dodania: 2020-02-07 20:11:42
Data aktualizacji: 2021-01-17 22:45:01
Audycji w katalogu: 72
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 25 dni temu
KM 072: Cykl: Czy system jeszcze działa? Jak się mają placówki POZ-y? - Ewa Stawiarska, Marcin Jachimiak
W tym odcinku w ramach cyklu "Czy system jeszcze działa?" rozmawiam z lekarką Ewą Stawiarską pracującą w POZ oraz Marcinem Jachimiakiem, który również zna realia POZ jako pielęgniarz i ratownik medyczny.
pobierz 51.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
KM 071: Cykl: Czy system jeszcze działa? Ze szpitalnej perspektywy - Gilbert Kolbe, Marceli Solecki
W tym odcinku rozmawiam z Gilbertem Kolbe, pielęgniarzem koordynującym oddziału chirurgii pracującym w warszawskim szpitalu pediatrycznym i Marcelim Soleckim, pielęgniarzem anestezjologicznym pracującym na oddziałach intensywnej terapii o tym, czy system w dobie pandemii COVID-19 jeszcze działa.
pobierz 58.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
KM 070: Położne i pielęgniarki w dobie COVID-19. Czy jeszcze warto? - Katarzyna Płaza-Piekarzewska
W tym odcinku rozmawiam z Katarzyną Płazą-Piekarzewską, położną i instagramerką o tym, czy w dobie pandemii warto jeszcze podejmować pracę w położnictwie i pielęgniarstwie, a także o sensie promocji tych zawodów w społeczeństwie.
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
KM 069: Cykl: Czy system jeszcze działa? Perspektywa ZRM i SOR - Krzysztof Kotliński, Mateusz Sieradzan
W tym odcinku rozmawiam z Krzysztofem Kotlińskim ratownikiem medycznym pracującym w Zespołach Ratownictwa Medycznego i Mateuszem Sieradzanem, ratownikiem i pielęgniarzem ratunkowym dyżurującym w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym o tym, czy system w dobie pandemii COVID-19 jeszcze działa.
pobierz 39.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
KM 068: Wokół kampanii MZ "Stawiam na przyszłość"
W tym odcinku komentuję atmosferę mediów społecznościowych wokół kampanii Ministerstwa Zdrowia "Stawiam na przyszłość" na rzecz rozwoju i promocji pielęgniarstwa.
pobierz 28.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
KM 067: Raport z linii frontu. O książce "Pandemia" - Paweł Kapusta
Pielęgniarki, ratownicy, diagności, listonosze, magazynierzy i pracownicy zakładów pogrzebowych pracowali wtedy, gdy świat udawał, że go nie ma. W tym odcinku rozmawiam z Pawłem Kapustą, dziennikarzem i reportażystą o jego najnowszej książce pt. "Pandemia. Raport z frontu". Więcej o tym odcinku dowiesz się na: [link] [wkrótce] Subskrypcja podcastu: [link]
pobierz 24.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
KM 066: Pielęgniarka w szpitalu dedykowanym COVID-19 - Anna Gąsior
W tym odcinku rozmawiam z Anną Gąsior, pielęgniarką pracującą na oddziale intensywnej terapii w szpitalu dedykowanym do opieki nad pacjentami z COVID-19.
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
KM 065: Rodzina pacjenta podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej - Natalia Sak-Dankosky
W tym odcinku rozmawiam z Natalią Sak-Dankosky, pielęgniarką, która zajmuje się naukowo opieką skoncentrowaną na pacjencie. Badania prowadziła w Stanach Zjednoczonych i Finlandii. Z perspektywy doświadczeń zdobywanych w zagranicznych placówkach rozmawia ze mną o obecności rodzin podczas interwencji u krytycznie chorych pacjentów, w tym podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Więcej o tym odcinku dowiesz się na: [link] [wkrótce] Subskrypcja podcastu: [link]
pobierz 34.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
KM 064: Dr House istnieje? Rozmowa o książce "Szukając diagnozy" - Marcin Pyć
W tym odcinku z Marcinem Pyciem rozmawiamy o książce "Szukając diagnozy" Lisy Sanders. Książka to zbiór felietonów publikowanych w amerykańskiej prasie opisujących kręte ścieżki do medycznych diagnoz. Celowo do rozmowy o tej książce zaprosiłem osobę, która z medycyną ma niewiele wolnego. Marcin Pyć jako historyk, amerykanista, youtuber i miłośnik pop-kultury, a przede wszystkim pożeracz książek konfrontuje ze mną swoje przemyślenia po lekturze książki. Więcej o tym odcinku dowiesz się na: [link] Subskrypcja podcastu: [link]
pobierz 32.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
KM 063: Aktywność pielęgniarek w social mediach - Weronika Nawara
W tym odcinku z Weroniką Nawarą, autorką książki "W czepku urodzone" i bloga "wczepkurodszona.pl" rozmawiamy o pielęgniarkach i pielęgniarzach w sferze mediów społecznościowych: o wizerunku, o kulturze wypowiedzi, o relacjach, o potrzebie promowania zawodu, a także o wpływie aktywności w sieci na kontakt z pacjentami.
pobierz 34.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
KM 062: Lekarze i pielęgniarki w reportażach medycznych - Marianna Fijewska
W tym odcinku rozmawiam z Marianną Fijewską, dziennikarką i autorką książek „Tajemnice pielęgniarek” i „Trudny przypadek”. Pytam o kulisy powstawania materiału do książek, a także o obraz polskiej ochrony zdrowia, jaki się z nich wyłania. To reportaże medyczne, które odsłaniają społeczne i emocjononalne twarze pielęgniarek oraz lekarzy ujete w kontekście zarówno warunków pracy, jak i pacjentów, których spotykają na swojej drodze. Więcej o tym odcinku dowiesz się na: [link] Subskrypcja podcastu: [link]
pobierz 26.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
KM 061: Trendy i kultura kształcenia w pielęgniarstwie - Panoramix.Miraculix
W tym odcinku rozmawiam z pielęgniarzem anestezjologicznym na co dzień pracującym w norweskim szpitalu na bloku operacyjnym. Panoramix. Miraculix był już dwukrotnie gościem podcastu, a tym razem rozmawiamy o kształceniu pielęgniarek porównując systemy polski i norweski wplatając w to własne doświadczenia. Więcej o tym odcinku dowiesz się na: [link] [wkrótce] Subskrypcja podcastu: [link]
pobierz 40.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
KM 060: Pogadanka o książce "Lekarz wojenny. Chirurg na linii frontu" D. Nott
W tej audycji przedstawiam swoje spostrzeżenia po przeczytaniu książki Davida Notta „Lekarz wojenny. Chirurg na linii frontu”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis.
pobierz 22.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
KM 059: Intensywna opieka pediatryczna - czy to dziedzina dla każdego? - Katarzyna Illmer
W tym odcinku rozmawiam z Katarzyną Illmer, pielęgniarką intensywnej opieki pediatrycznej. Zastanawiamy się nad specyfiką pracy z pacjentem pediatrycznym oraz stawiamy pytania o predyspozycje, które musi mieć pielęgniarka, bądź pielęgniarz biorący udział w leczeniu krytycznie chorych dzieci.
pobierz 29.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
KM 058: Problemy pielęgniarstwa w obliczu COVID-19 - Marcin Jachimiak
W tym odcinku rozmawiam z Marcinem Jachimiakiem, pielęgniarzem, ratownikiem medycznym i specjalistą zarządzania w ochronie zdrowia. Marcin zdobywał wykształcenie i doświadczenie w różnych dziedzinach medycyny - czasem wydawałoby się skrajnie od siebie oddalonych - więc jego głos w sprawie problemów pielęgniarskich w dobie COVID-19 jest bardzo cenny. Z zaangażowaniem udziela też się w mediach społecznościowych wspierając koleżanki i kolegów rozwiązując ich prawne wątpliwości i pytania.
pobierz 34.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
KM 057: Położne edukują w sieci. Inicjatywa "POŁOŻNE DLA CIEBIE" - Joanna Baranowska
W tym odcinku o inicjatywie "POŁOŻNE DLA CIEBIE" rozmawiam z Joanną Baranowską, położną, jedną z czterdziestu, które wspierają edukacją w czasie pandemii SARS-Cov-2.
pobierz 28.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
KM 056: Sepsa z perspektywy pediatrii i ratownictwa - Róża Hajkuś
W tym odcinku rozmawiam z Różą Hajkuś - lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii - o sepsie, rozpoznawaniu, znaczeniu czasu i wstępnym leczeniu. Oczywiście mimochodem zahaczamy o COVID-19. Audycja jest nagraniem rozmowy, która została przeprowadzona 31.03.2020 jako LIVE na Instagramie.
pobierz 54.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
KM 055: Jak żyć? Czyli czym jest medycyna stylu życia - Ewa Stawiarska
W tym odcinku rozmawiam o medycynie stylu życia z Ewą Stawiarską, lekarką, członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia i organizatorką konferencji "Medbloggers". Więcej o tym odcinku dowiesz się na: [link] Subskrypcja podcastu: [link]
pobierz 32.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
KM 054: Medycy aktywni w sieci, czyli medbloggers - Magdalena Stolarczyk
W tym odcinku rozmawiam o medykach aktywnych w sieci z Magdaleną Stolarczyk, farmaceutką, doktorem nauk farmaceutycznych, autorką bloga farmaceuta-radzi.pl i organizatorką konferencji "Medbloggers". Więcej o tym odcinku dowiesz się na: [link] [wkrótce] Subskrypcja podcastu: [link]
pobierz 30.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
KM 053: Czy w pielęgniarstwie powinniśmy się konsultować?
W tym odcinku omawiam zjawisko konsultacji pielęgniarskich, które w mojej opinii powinny pojawić się w kompetencjach personelu pielęgniarskiego. Więcej o tym odcinku dowiesz się na: [link] [wkrótce] Subskrypcja podcastu: [link]
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek