Niemiecki z Moniką

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Nazywam się Monika. Chciałabym, żebyś dobrze poznał język niemiecki i zainspirować Cię do osiągnięcia Twoich celów. Na moim blogu "niemiecki z Moniką" zamieszczam transkrypcje odcinków. Jestem germanistką, mieszkam od lat w Berlinie, gdzie uczę niemieckiego i polskiego. Zachęcam do słuchania!
Data dodania: 2020-02-07 20:16:06
Data aktualizacji: 2021-03-05 23:40:03
Audycji w katalogu: 29
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 miesięcy temu
Ubuntu- hot16challange2 razem z Klaudią Pingot SpecBabka
Podjełam wyzwanie - oto rap ze słowami Klaudii Pingot SpecBabki. Samo się nagrało! Quantum naprawdę działa!
pobierz 3.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Wann benutzen wir Präsens - deutsche Version, Folge 25
Heute bespreche ich die Nutzung der Zeit Präsens, das man nicht nur zur Beschreibung vom gegenwärtigen Geschehen braucht. Wann sonst? Darüber ist heute die Rede. Die Transkription kannst du natürlich auf meinem Blog [link] lesen.
pobierz 8.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Kiedy używać czasu Präsens - odcinek 24
Przedstawię dzisiaj używanie czasu Präsens, który ma nie tylko zastosowanie do przedstawiania zdarzeń odbywających się teraz, w czasie teraźniejszym. Kiedy jeszcze? O tym właśnie dzisiaj. Transkrypcja jest do przeczytania na moim blogu: [link]. Zapraszam!
pobierz 10.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
O szczęściu - wstęp, odcinek 23
Przychodzę dzisiaj do Ciebie z czymś nowy, będzie mowa o szczęściu. Nie usłyszysz tu gramatyki, nie musisz powtarzać słówek. Jest jednak powiązanie z językiem niemieckim, w którym przeplatam zdania po polsku. Możesz potraktować ten odcinek, a może i cykl w dwujnasób: Z jednej strony możesz słuchać, zdań polskich i niemieckich, porównując ich brzmienie, gramatykę, dobór słów, melodykę obu języków. Czytanie ich też jest możliwe, jak zwykle tranksrypcja jest na stronie [link]. Z drugiej strony możesz potraktować ten odcinek jako swojego rodzaju medytację.
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Liczby od 100 do 1 000 000 - miniodcinek 22 a
liczby od stu do miliona - nie wszystkie!
pobierz 2.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jak spytać się o cenę? odcinek 22
W dzisiejszym odcinku przeznaczonym dla początkujących będzie mowa o rodzajniku rzeczownika, zastosowaniu znanych ci zaimków er, sie, es, parę nowych słów, a także liczby od 100 do miliona. No i oczywiście poznasz pytanie o to, ile coś kosztuje. Transkrypcję można jak zawsze przeczytać na [link]. Zapraszam do słuchania!
pobierz 19.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Bildung des Präsens - deutsche Version, Folge 21
In der heutigen Folge stelle ich die Bildung des Tempus Präsens vor. Die semantische Bedeutung von Präsens wird ein anderes Mal beschrieben. Ich lade Dich zum Hören und Lesen der Transkription auf der Seite [link] ein.
pobierz 12.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Liczby od 0 do 100 - miniodcinek 12 a
liczby od 0 do 100
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Tworzenie czasu teraźniejszego Präsens - odcinek 20
W dzisiejszym odcinku przedstawię Ci tworzenie czasu teraźniejszego Präsens. O znaczeniu tego czasu będzie mowa kiedy indziej. Zapraszam do słuchania i czytania transkrypcji na stronie [link].
pobierz 13.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Quiz zur Sprache und Literatur, Teil 1, deutsche Version, Folge 19
Die heutige Folge beinhaltet Fragen zur Sprache und Literatur. Sie ist an fortgeschrittene Lernende adressiert. Du hörst eine Frage und vier verschiedene Antworten, unter denen nur eine richtig ist. Nach ein paar Sekunden Zeit wird die Frage wiederholt. Dann kommt die richtige Antwort mit ihrer kurzen Erklärung. Es gibt natürlich die Möglichkeit, die Aufnahme nach jeder Frage kurz zu stoppen, um dann in Ruhe zu überlegen. Die Transkription ist wie immer auf meinem Blog: [link]. Viel Spaß!
pobierz 19.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Sprechen Sie Deutsch? - miniodcinek 18 a
Sprechen Sie Deutsch? Ja, ich spreche ein bisschen Deutsch.
pobierz 2.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Nie, to nie jest moja wnuczka, to moja żona. - odcinek 18
Chciałabym przedstawić Wam dziś: określenia oznaczające członków rodziny np.: „matka“, „ojciec“ – die Mutter, der Vater pytania zamknięte omówione dokładnie w odcinku 17, ale dzisiaj występujące z nowymi wyrażeniami słówko „doch“ czasownik „mówić” - sprechen nazwy języków Transkrypcja jest do przeczytania na moim blogu [link]. Zachęcam Cię do powtarzania słów, pytań i zdań.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
To twoja nauczycielka - odcinek 17
W dzisiejszym odcinku przeznaczonym dla początkujących poznasz następujące tematy: - zaimki dzierżawcze „mój”, „twój“ - mein, dein - pytania zaczynające się słowem na „w“, np.: wer – „kto“ - pytania zamknięte Transkrypcja jest do przeczytania na moim blogu [link].
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Pluraliatantum - deutsche Version, Folge 16
Heute wird die Rede sein über Pluraliatantum, die einerseits nichts Schwieriges darstellen – das sind bloß Substantive, die nur im Plural vorkommen. Andererseits besteht die Problematik beim Deutschlernen darin, Folgendes zu begreifen und im Gedächtnis zu behalten: Die Worte, die im Polnischen nur in der Mehrzahl stehen, sehen nicht unbedingt genauso in der deutschen Sprache aus. Transkription: [link]
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Pluraliatantum - odcinek 15
Dzisiaj będzie mowa o Pluraliatantum, które z jednej strony nie są czymś trudnym do zrozumienia – są to po prostu rzeczowniki występujące tylko w liczbie mnogiej. Jednak trudność, jaką napotyka się z nimi w nauce języka niemieckiego, to uzmysłowienie sobie i zapamiętanie, że to, co występuje w polskim tylko liczbie mnogiej wcale nie musi tak wyglądać w niemieckim. Transkrypcja: [link]
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Singulariatantum - deutsche Version, Folge 14
Singulariatantum kommen auch in der polnischen Sprache sehr oft vor. Das sind Substantive, die nur im Singular benutzt werden. Wie sieht das Thema in der deutschen Sprache aus? Sehr ähnlich. Heute wirst du ein paar Beispiele hören, die in 5 Gruppen geordnet werden. Transkription: [link]
pobierz 13.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Singulariatantum - odcinek 13
Singulariatantum występują w języku polskim na co dzień. Są to np. sól i pieprz, aluminium i bawełna, młodzież i inteligencja, Warszawa i powietrze. Co łączy te słowa? Prawie nigdy nie występują one w liczbie mnogiej. Transkrypcja: [link]
pobierz 14.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Bawię się liczbami - odcinek 12
Tym razem liczby od 0 do 100. Porównuję język niemiecki z polskim i namawiam do powtarzania. Transkrypcja jest do przeczytanie na stronie [link]
pobierz 22.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Jestem singielką - odcinek 11
Jak powiesz po niemiecku: Jestem mężatką? A żonaty? Jest na to tak jak w polskim inne słowo? Koniugacje różnych czasowników, spokój i cierpliwość twojej nauczycielki masz tu zagwarantowane ;-) To co słyszysz możez przeczytać na blogu [link] Miłego słuchania!
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kim jesteś? - odcinek 10
Co kryje się za tym filozoficznym pytaniem? Kolejna lekcja dla początkujących zawierająca pytania o zawód, nowe czasowniki i dużo,dużo więcej. Transkrypcja jest do czytania na moim blogu: [link] Zapraszam do słuchania!
pobierz 29.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek