Posłuchaj o Zbrodni

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Życie to wyzwanie, a ja uwielbiam opowiadać. Posłuchaj..
Data dodania: 2020-02-07 20:25:30
Data aktualizacji: 2020-08-16 19:40:05
Audycji w katalogu: 22
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany 10 miesięcy temu
ZAGINIĘCIE NARUMI KUROSAKI
Narumi znika bez śladu, jednak z jej telefonu wciąż wysyłane są wiadomości o niezbyt spójnej treści. Czy związek, który postanowiła zakończyć, zakończył również jej życie? Czy sprawiedliwości stanie się zadość?
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
CIAŁO W SKRZYNI - CZYLI POCZĄTKI MEDYCYNY SĄDOWEJ
Dekadencki Paryż i para oszustów. Czy miłość i nauka pokrzyżują im plany?
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
AMANDA ZHAO WEI
Czy niewinna bitwa na poduszki rzeczywiście może skończyć się tak tragicznie? Niedosyt i rozczarowanie, jakie odczuwa rodzina Amandy do dziś jest nie do wyobrażenia...
pobierz 19.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
ŁYDKA W STUDNI I GŁOWA PEŁNA OŁOWIU - CZYLI O MOCY WIZJI LOKALNEJ
W dekadenckim Paryżu zaczęły pojawiać się porzucone części ciał. Zagadka ta długo miała pozostać nierozwikłana... Jakie znaczenie miał jeden prosty haft? Zapraszam do zapoznania się z historią.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
HENRIETTE CAILLAUX - DAMA Z REWOLWEREM
Granica między wolnością słowa, a mową nienawiści jest cienka. Jak widać, równie cienka jest granica pomiędzy zaplanowanym przestępstwem, a wypadkiem. Zapraszam do wysłuchania odcinka o żonie polityka, która po prostu - nie wytrzymała.
pobierz 50.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
MARGUERITE STEINHEIL - ZABÓJCZA FEMME FATALE
We Francji zyskała osobliwy przydomek - "la pompe funèbre", co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "pompa pogrzebowa". Kobieta wyzwolona, która w dążeniu do spełnienia wplątała się w sprawę, która po dziś dzień budzi niejasności..
pobierz 62.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
GANG BONNOT - HISTORIA PEWNEJ IDEI
Cofnijmy się ponad sto lat wstecz, do czasów, gdy pierwszy raz do przeprowadzenia napadu użyto automobilu. Bohaterowie dzisiejszego odcinka uprawiali seks na cmentarnej ziemi, żyli szybko i intensywnie, pomieszkiwali w pseudo-wegetariańskich komunach i chcieli zmieniać świat, przywracając robinhoodowskie podejście do bogactwa. Wyrzutkowie społeczeństwa, czy rewolucjoniści? I jak cienka jest granica pomiędzy śmiercią w imię idei, a śmiercią z powodu popełnionych przestępstw? 
pobierz 123.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
YIYA MURANO - TRUCICIELKA Z MONSERRAT
Niesamowita i kontrowersyjna postać, która w Argentynie jest popularna niczym Elżbieta II w Anglii. Jej postać zdobi koszulki, a w sklepach można kupić przedstawiające ją pamiątkowe figurki. Kim jest? Dlaczego zyskała sławę? I przede wszystkim - czy rzeczywiście była winna?
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
JOSEPH VACHER - FRANCUSKI KUBA ROZPRUWACZ
Czy przestępcę da się wytypowac, nim popełni zbrodnię? Czy zbrodniczej naturze winna jest biologia, czy społeczeństwo, w którym żyjemy? Dziś zagłębimy się w historię "French Rippera", który miał na swoim koncie więcej ofiar, niż jego angielski poprzednik. Mężczyzna do samego końca udawał obłęd. Czy słusznie? I czy udawał? Zapraszam do wysłuchania odcinka.
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
MARIE LAFARGE I TOKSYKOLOGICZNY PRECEDENS
Małżeństwo to miłość, czy umowa biznesowa? Jak pozbyć się drugiej osoby, by nie zostać przyłapanym na gorącym uczynku? Jak stawiano pierwsze kroki w kryminalistyce? Zapraszam do wysłuchania dzisiejszego odcinka.
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
GDZIE JEST DAVID GUERRERO GUEVARA?
W pewien słoneczny dzień w Maladze, w latach 80. ubiegłego wieku, 13-letni wybiera się udzielić swojego pierwszego w życiu radiowego wywiadu. Przystanek autobusowy znajduje się 150m od jego domu rodzinnego, a ulica jest patrolowana przez funkcjonariuszy, ponieważ przebiega tamtędy trasa pochodu Królowej Sofii. Mimo to, chłopiec rozpływa się bez śladu... W tej sprawie jest wiele intrygujących tropów, wszystkie po dziś dzień pozostają jednak niewyjaśnione.
pobierz 49.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
NIEWYJAŚNIONE ZAGINIĘCIE RODZEŃSTWA ORRIT PIRES
Pięcioletni Isidro został przyjęty do szpitala w Manresie na początku września 1988. W nocy z 4 na 5 miała czuwać przy nim siostra. Rano pokój okazał się pusty. Jakie nowe tropy po latach pojawiły się w tej niezwykle tajemniczej sprawie? Zapraszam na odcinek. Tak jak wspominałam na wstępie, zamiast Patronite'a możecie mnie wspomóc wypełniając krótką, 3-minutową ankietę. Jest skierowana do Pań i pozwoli zadbać o zdrowie nas wszystkich, a także zakończyć mój projekt naukowy, przez co będę mogła tu zaglądać częściej. Jeśli któraś z Was, drogich Słuchaczek, chciałaby mi pomóc, to bardzo bardzo proszę i zachęcam gorąco :) [link]
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
ŁYDKA W STUDNI I GŁOWA PEŁNA OŁOWIU, czyli o mocy wizji lokalnej
W dekadenckim Paryżu zaczęły pojawiać się porzucone części ciał. Zagadka ta długo miała pozostać nierozwikłana... Jakie znaczenie miał jeden prosty haft? Zapraszam
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
MARGUERITE STEINHEIL - ZABÓJCZA FEMME FATALE [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
We Francji zyskała osobliwy przydomek - " la pompe funèbre", czyli dosłownie pompa pogrzebowa. Kobieta wyzwolona, która w dążeniu do spełnienia wplątała się w sprawę, która po dziś dzień budzi niejasności.. Muzyka: Myuu - Wasted Wonderland
pobierz 62.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
KTO TAK NAPRAWDĘ ZABIŁ KAYLĘ ROLLAND? [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
Jak doszło do jednej z największych tragedii w szkołach amerykańskich? Poznajcie najbmłodszego mordercę na świecie.
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
CIAŁO W SKRZYNI - CZYLI POCZĄTKI MEDYCYNY SĄDOWEJ [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
Dekadencki Paryż i para oszustów. Czy miłość i nauka pokrzyżują im plany? Muzyka: Myuu - Misconception
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
MASAKRA W JONESTOWN - MASOWE SAMOBÓJSTWO 909 OSÓB [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
Gdy komunizm szaleje na świecie, a młodzież w pacyfistycznym odruchu kładzie na język znaczki z kwasem, w Ameryce pod osłoną rónouprawnienia kiełkuje kult niebezpieczny, silnie oparty na jednym liderze. Jak to się stało, że w poszukiwaniu lepszej teraźniejszości cale rodziny wybrały się na tamten świat? Muzyka: Myuu - Bittersweet
pobierz 61.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
JAIME CÁRDENAS PARDO
Zagubiony nastolatek czy bestia w ludzkiej skórze? Bezwzględny gwałciciel czy zrozpaczony ojciec? A co jeśli odpowiedz nie jest zero jedynkowa? Zapraszam do wysłuchania..
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
AHMAD SURADJI - MORDERCA 42 KOBIET [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
Miejscowy mag popada w obsesję wielkości, pragnie zdobyć tajemne moce. W grę wchodzi morderstwo, a właściwie morderstwa, a wszystko to wydarzyło się w latach 80. ubiegłego wieku.. Muzyka: [link] Mczawie - Angklung
pobierz 32.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
YIYA MURANO - TRUCICIELKA Z MONSERRAT [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
Po wysłuchaniu tej historii dwa razy zastanowisz się, nim weźmiesz ciastko do buzi. Jak dorobić się własnego festiwalu i 16 lat za kratkami zamiast dożywocia? Zapraszam do wysłuchania historii prosto z Buenos Aires.
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek