Posłuchaj o Zbrodni

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Życie to wyzwanie, a ja uwielbiam opowiadać. Posłuchaj..
Data dodania: 2020-02-07 20:25:30
Data aktualizacji: 2020-07-07 00:55:05
Audycji w katalogu: 22
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
ZAGINIĘCIE NARUMI KUROSAKI
Narumi znika bez śladu, jednak z jej telefonu wciąż wysyłane są wiadomości o niezbyt spójnej treści. Czy związek, który postanowiła zakończyć, zakończył również jej życie? Czy sprawiedliwości stanie się zadość?
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
CIAŁO W SKRZYNI - CZYLI POCZĄTKI MEDYCYNY SĄDOWEJ
Dekadencki Paryż i para oszustów. Czy miłość i nauka pokrzyżują im plany?
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
AMANDA ZHAO WEI
Czy niewinna bitwa na poduszki rzeczywiście może skończyć się tak tragicznie? Niedosyt i rozczarowanie, jakie odczuwa rodzina Amandy do dziś jest nie do wyobrażenia...
pobierz 19.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
ŁYDKA W STUDNI I GŁOWA PEŁNA OŁOWIU - CZYLI O MOCY WIZJI LOKALNEJ
W dekadenckim Paryżu zaczęły pojawiać się porzucone części ciał. Zagadka ta długo miała pozostać nierozwikłana... Jakie znaczenie miał jeden prosty haft? Zapraszam do zapoznania się z historią.
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
HENRIETTE CAILLAUX - DAMA Z REWOLWEREM
Granica między wolnością słowa, a mową nienawiści jest cienka. Jak widać, równie cienka jest granica pomiędzy zaplanowanym przestępstwem, a wypadkiem. Zapraszam do wysłuchania odcinka o żonie polityka, która po prostu - nie wytrzymała.
pobierz 50.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
MARGUERITE STEINHEIL - ZABÓJCZA FEMME FATALE
We Francji zyskała osobliwy przydomek - "la pompe funèbre", co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "pompa pogrzebowa". Kobieta wyzwolona, która w dążeniu do spełnienia wplątała się w sprawę, która po dziś dzień budzi niejasności..
pobierz 62.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
GANG BONNOT - HISTORIA PEWNEJ IDEI
Cofnijmy się ponad sto lat wstecz, do czasów, gdy pierwszy raz do przeprowadzenia napadu użyto automobilu. Bohaterowie dzisiejszego odcinka uprawiali seks na cmentarnej ziemi, żyli szybko i intensywnie, pomieszkiwali w pseudo-wegetariańskich komunach i chcieli zmieniać świat, przywracając robinhoodowskie podejście do bogactwa. Wyrzutkowie społeczeństwa, czy rewolucjoniści? I jak cienka jest granica pomiędzy śmiercią w imię idei, a śmiercią z powodu popełnionych przestępstw? 
pobierz 123.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
YIYA MURANO - TRUCICIELKA Z MONSERRAT
Niesamowita i kontrowersyjna postać, która w Argentynie jest popularna niczym Elżbieta II w Anglii. Jej postać zdobi koszulki, a w sklepach można kupić przedstawiające ją pamiątkowe figurki. Kim jest? Dlaczego zyskała sławę? I przede wszystkim - czy rzeczywiście była winna?
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
JOSEPH VACHER - FRANCUSKI KUBA ROZPRUWACZ
Czy przestępcę da się wytypowac, nim popełni zbrodnię? Czy zbrodniczej naturze winna jest biologia, czy społeczeństwo, w którym żyjemy? Dziś zagłębimy się w historię "French Rippera", który miał na swoim koncie więcej ofiar, niż jego angielski poprzednik. Mężczyzna do samego końca udawał obłęd. Czy słusznie? I czy udawał? Zapraszam do wysłuchania odcinka.
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
MARIE LAFARGE I TOKSYKOLOGICZNY PRECEDENS
Małżeństwo to miłość, czy umowa biznesowa? Jak pozbyć się drugiej osoby, by nie zostać przyłapanym na gorącym uczynku? Jak stawiano pierwsze kroki w kryminalistyce? Zapraszam do wysłuchania dzisiejszego odcinka.
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
GDZIE JEST DAVID GUERRERO GUEVARA?
W pewien słoneczny dzień w Maladze, w latach 80. ubiegłego wieku, 13-letni wybiera się udzielić swojego pierwszego w życiu radiowego wywiadu. Przystanek autobusowy znajduje się 150m od jego domu rodzinnego, a ulica jest patrolowana przez funkcjonariuszy, ponieważ przebiega tamtędy trasa pochodu Królowej Sofii. Mimo to, chłopiec rozpływa się bez śladu... W tej sprawie jest wiele intrygujących tropów, wszystkie po dziś dzień pozostają jednak niewyjaśnione.
pobierz 49.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
NIEWYJAŚNIONE ZAGINIĘCIE RODZEŃSTWA ORRIT PIRES
Pięcioletni Isidro został przyjęty do szpitala w Manresie na początku września 1988. W nocy z 4 na 5 miała czuwać przy nim siostra. Rano pokój okazał się pusty. Jakie nowe tropy po latach pojawiły się w tej niezwykle tajemniczej sprawie? Zapraszam na odcinek. Tak jak wspominałam na wstępie, zamiast Patronite'a możecie mnie wspomóc wypełniając krótką, 3-minutową ankietę. Jest skierowana do Pań i pozwoli zadbać o zdrowie nas wszystkich, a także zakończyć mój projekt naukowy, przez co będę mogła tu zaglądać częściej. Jeśli któraś z Was, drogich Słuchaczek, chciałaby mi pomóc, to bardzo bardzo proszę i zachęcam gorąco :) [link]
pobierz 51.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
ŁYDKA W STUDNI I GŁOWA PEŁNA OŁOWIU, czyli o mocy wizji lokalnej
W dekadenckim Paryżu zaczęły pojawiać się porzucone części ciał. Zagadka ta długo miała pozostać nierozwikłana... Jakie znaczenie miał jeden prosty haft? Zapraszam
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
MARGUERITE STEINHEIL - ZABÓJCZA FEMME FATALE [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
We Francji zyskała osobliwy przydomek - " la pompe funèbre", czyli dosłownie pompa pogrzebowa. Kobieta wyzwolona, która w dążeniu do spełnienia wplątała się w sprawę, która po dziś dzień budzi niejasności.. Muzyka: Myuu - Wasted Wonderland
pobierz 62.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
KTO TAK NAPRAWDĘ ZABIŁ KAYLĘ ROLLAND? [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
Jak doszło do jednej z największych tragedii w szkołach amerykańskich? Poznajcie najbmłodszego mordercę na świecie.
pobierz 15.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
CIAŁO W SKRZYNI - CZYLI POCZĄTKI MEDYCYNY SĄDOWEJ [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
Dekadencki Paryż i para oszustów. Czy miłość i nauka pokrzyżują im plany? Muzyka: Myuu - Misconception
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
MASAKRA W JONESTOWN - MASOWE SAMOBÓJSTWO 909 OSÓB [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
Gdy komunizm szaleje na świecie, a młodzież w pacyfistycznym odruchu kładzie na język znaczki z kwasem, w Ameryce pod osłoną rónouprawnienia kiełkuje kult niebezpieczny, silnie oparty na jednym liderze. Jak to się stało, że w poszukiwaniu lepszej teraźniejszości cale rodziny wybrały się na tamten świat? Muzyka: Myuu - Bittersweet
pobierz 61.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
JAIME CÁRDENAS PARDO
Zagubiony nastolatek czy bestia w ludzkiej skórze? Bezwzględny gwałciciel czy zrozpaczony ojciec? A co jeśli odpowiedz nie jest zero jedynkowa? Zapraszam do wysłuchania..
pobierz 11.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
AHMAD SURADJI - MORDERCA 42 KOBIET [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
Miejscowy mag popada w obsesję wielkości, pragnie zdobyć tajemne moce. W grę wchodzi morderstwo, a właściwie morderstwa, a wszystko to wydarzyło się w latach 80. ubiegłego wieku.. Muzyka: [link] Mczawie - Angklung
pobierz 32.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
YIYA MURANO - TRUCICIELKA Z MONSERRAT [PODCAST KRYMINALNY - POSŁUCHAJ O ZBRODNI]
Po wysłuchaniu tej historii dwa razy zastanowisz się, nim weźmiesz ciastko do buzi. Jak dorobić się własnego festiwalu i 16 lat za kratkami zamiast dożywocia? Zapraszam do wysłuchania historii prosto z Buenos Aires.
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek