Zalatana

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podobno się mnie dobrze słucha, a ja lubię mówić... Posłuchaj więc o życiu w Bukareszcie, małżeństwie (mieszanym), macierzyństwie i wielojęzyczności dziecka, podróżach (z dzieckiem) i różnych kulturach z bliska, próbach ekologicznego podejścia do życia, trochę o niczym też ;) Wszystko na spontanie, bez edycji... zalatana jestem! Napisz do mnie: zalatanamama@gmail.com
Data dodania: 2020-02-07 21:44:04
Data aktualizacji: 2020-04-04 03:45:09
Audycji w katalogu: 53
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 dni temu
50. Świetlista Przyszłość
Dziś roztoczę przed Tobą świetlistą przyszłość, jaka czeka nas, ludzkość po całym tym strasznym szaleństwie pandemii. Bo wszyscy tylko roztaczają czarne wizje o kryzysie gospodarczym, utracie pracy, braku tego i siamtego, migracji, wojnach... Wszystkiego co najgorsze... I ja to rozumiem! Ja to szanuję! Bo jest poważnie. Nawet bardzo. Ludzie umierają. Świat dla wielu się kończy... Ale ja nie chcę o tym. Nie dziś! Nie chcę już ani o tym słuchać, ani myśleć. Ja chcę inaczej. Ja chcę na przekór. Bo jestem optymistką. Bo chcę wierzyć, że każda sytuacja, nawet najgorsza, może nas czegoś nauczyć. I może nas i świat zmienić. Na lepsze. Niniejszy odcinek to łyżka miodu w beczce dziegciu. To subiektywna lista moich marzeń dla ludzkości. Takie myślenie życzeniowe... Zupełnie jak w piosence Lennona. Imagine. Posłuchasz? ... usiądź więc wygodnie, zamknij oczy i chodź ze mną - wyobraźmy sobie świat po pandemii... Imagine! ------------- Posłuchaj Zalatanej na:
pobierz 23.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
49. Indie tuż przed lockdown
Nieco ponad tydzień temu wróciliśmy z Indii. Zaledwie tydzień temu... a wydaje się to być tak odległym... Tyle się w międzyczasie zmieniło... Dziś dowiaduję się, że również Indie wprowadzają obowiązek zamknięcia się w domach jako sposób na walkę z Covid019... Zamknąć 1/5 ludzkości w domach...? Na trzy tygodnie... Jak? Myśli krążą, ale spróbuję. Spróbuję opowiedzieć Ci o tym jakie były dla mnie nasze Indie sprzed tygodnia.   Posłuchasz? Zapraszam na nowy odcinek! ------------- Posłuchaj Zalatanej na:
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
48. Niewiadomo
O czym będzie dzisiejszy odcinek? Niewiadomo! Naprawdę nie wiem, pomyślałam... W obecnej sytuacji wszyscy tylko o wirusie. A przecież to jedna wielka niewiadoma... Chciałam opowiedzieć o tym jak wracaliśmy z Indii. Ale niewiadomo w jakim kontekście... Opowiem Wam więc dzisiaj o tym, czego niewiadomo. Posłuchasz? Zapraszam na nowy odcinek! ------------- Posłuchaj Zalatanej na:
pobierz 29.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
47) Czy warto mieć dzieci? cz. 2
Część druga odcinka: To kolejny odcinek z serii: dlaczego mi nikt wcześniej o tym nie powiedział... "Nigdy nie ma dobrego czasu na to, by mieć dziecko!" - słyszałam to nie raz... Ale co to w zasadzie znaczy? Że jakoś to będzie? Jakoś, czyli bylejak? Czy że jest tak do doopy, że i tak nie ma znaczenia kiedy się na dziecko zdecydujesz? A może wręcz przeciwnie - jest tak wspaniale, że wszystko inne traci na znaczeniu? No to jak zadecydować świadomie o tym czy i kiedy chcę mieć potomstwo? Czy w ogóle warto mieć dzieci? Posłuchasz? Zapraszam na nowy odcinek! ------------- Posłuchaj Zalatanej na:
pobierz 16.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
47. Czy warto mieć dzieci? cz. 1
To kolejny odcinek z serii: dlaczego mi nikt wcześniej o tym nie powiedział... "Nigdy nie ma dobrego czasu na to, by mieć dziecko!" - słyszałam to nie raz... Ale co to w zasadzie znaczy? Że jakoś to będzie? Jakoś, czyli bylejak? Czy że jest tak do doopy, że i tak nie ma znaczenia kiedy się na dziecko zdecydujesz? A może wręcz przeciwnie - jest tak wspaniale, że wszystko inne traci na znaczeniu? No to jak zadecydować świadomie o tym czy i kiedy chcę mieć potomstwo? Czy w ogóle warto mieć dzieci? Posłuchasz? Zapraszam na nowy odcinek!  ------------- Posłuchaj Zalatanej na:
pobierz 25.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
46. Indie poza miastem
Nadal jesteśmy w Indiach. Natomiast weekend postanowiliśmy spędzić z młodszą częścią rodziny poza miastem Mumbaj. Pomysł wydawał się świetny: wieś, inny kimat, świeże powietrze, fajnie spędzony czas! Przystaliśmy więc na tę propozycję. A potem mój wewnętrzny control freak zaczął świrować... No bo przecież dowiedziałam się jak długa będzie droga... Dowiedziałam się również w jaki sposób będziemy podróżować oraz... no właśnie – nie wiedziałam co nas czeka na miejscu, jakie warunki...   O tym co zastałam na miejscu oraz o tym, co nam się przytrafiło w weekend –tego dowiesz się z tego odcinka, który nagrałam ze wsi pod Mumbajem
pobierz 40.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
45. Nadchodzi Nowe
Idzie nowe. Bowiem się stało! Moje dziecko idzie do przedszkola...! A kto to słyszy, ten pyta, czy już wiem, co będę wtedy robić... Moja odpowiedź: wiem!
pobierz 24.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
44. Gotowa na Indie?
After Mumbai is before Mumbai - to powiedzenie ukute przeze mnie po naszej pierwszej wizycie w Indiach u rodziny. Lecimy. Za kilka dni. Znowu. A ja mam rozkminy, szykuję się mentalnie równocześnie pakując walizkę... Posłuchasz? Zapraszam na nowy odcinek! ------------- Posłuchaj Zalatanej na:
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
43. Migawki z Polski
Podróże kształcą. Ponoć. Niektórzy twierdzą, że tylko wykształconych ;) Trzy tygodnie w Polsce. Co mi dały? Czego się dowiedziałam? O sobie, o córce, o przyjaźni, o kocich szczynach i kostce brukowej we Wrocławiu... :P Brzmi ciekawie? :D Zapraszam na nowy odcinek! ------------- Posłuchaj Zalatanej na:
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odcinka nie będzie
Kochani, niestety straciłam głos. Mąż się chyba nawet troch cieszy :P Ale odcinka nie będzie... Załatwiłam Wam jednak zastępstwo - od czego w końcu ma się dzieci ;) ------------- Posłuchaj Zalatanej na:
pobierz 8.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
42. Wieśniaczka czy Mieszczuch?
Wsi spokojna, wsi wesoła... No kurcze, raczej nie dla mnie. "Jak będziesz miała dzieci, to Ci się zmieni!" - czy się zmieniło? Czy zmienia się na starość? Posłuchaj o odkryciu (chyba tylko dla mnie ;), że jestem i chyba umrę mieszczuchem będąc i dlaczego ten fakt nie koliduje z moją radością na widok przechadzających się saren pod oknem domu moich rodziców.   A jak jest u Ciebie? Wieś czy miasto? ------------- Posłuchaj Zalatanej na: Spotify: [link] Google Podcasts: [link] Apple Podcasts: [link] TuneIn: [link] YouTube: [link] Facebook: [link] Instagram: @zalatanamama [link]   ----------------------- #ZalatanaPodcast #ZalatanaNaSpotify ----------------------- #nowyodcinek #polskipodcast #polskiepodcasty #podkast #podcast #miasto #wieś #dom #mieszkanie #spokój #natura #hałas #gwar #korki #ruchuliczny #życie #wyboryzyciowe #gdziemieszkać #dziecko #dzieci #rodzina
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
41. Starość
Starość... dziś to babcia i dziadek. Jutro mama i tata. Pojutrze - wyobraź to sobie - ja i Ty (Ty pewnie troszkę później :P). Każdego czeka. Każdy ma lub będzie miał własną. Jaka jest? Jaka będzie? Jaka może być? Posłuchaj dzisiejszego odcinka ze specjalnym udziałem mojej babci, Królowej Jadwigi :) Na zdjęciu ja przemielona przez FaceApp. Za aforyzmy oraz pomysł na genialny prezent podziękowania dla ksiegazycia.eu. A Panu Doktorowi Jackowi Rafało niech będą dzięki na wieki za ustawienie mnie do pionu (w dosłownym tego słowa znaczeniu!) ------------- Posłuchaj Zalatanej na: Spotify: [link] Google Podcasts: [link] Apple Podcasts: [link] TuneIn: [link] YouTube: [link] Facebook: [link] Instagram: @zalatanamama [link] ----------------------- #ZalatanaPodcast #ZalatanaNaSpotify ----------------------- #nowyodcinek #polskipodcast #polskiepodcasty #podkast #podcast #starość #babcia #dziadek #dzienbabci #dziendziadka #samotnosc #zdrowie #wiek #samodzielnosc #mlodosc #aktywnosc #rodzice #czasdawania #dzieci #wnuki #rodzina #historia #wspomnienia #autobiografia #drzewogenealogiczne #BabciaJadzia #KrolowaJadwiga #senior #akcjarozmowa #przyszlosc #przygotowania #starzeniesie #plany #staroscniewyszla #uwstecznienie #demencja #alzheimer #zaleznosc #pamietajmy #bilans #zycie #kolejlosu #kolozycia
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
40. Ja to mam szczęście...
Ty to masz szczęście! Super rodzina, podróże, zdrowie, kasa! Racja? Racja! Ale czy tylko? Czy na moje życie nie składa się też porażka, zawód, nieszczęście? Składa! No więc jak to jest? Posłuchaj o tych niefajnych momentach składających się na moje życie, na których to momentach i elementach mogłabym się skupić chowając się na resztę życia pod koc i prosząc innych o litość i zrozumienie. Bo taki pech mnie przecież spotkał... Posłuchaj o tym jak to jest z tym szczęściem w życiu, że jedni je mają, a inni nie? I co ma do tego optymizm? ----- -------- Posłuchaj Zalatanej na: Spotify: [link] Google Podcasts: [link] Apple Podcasts: [link] TuneIn: [link] YouTube: [link] Facebook: [link] Instagram: @zalatanamama [link] ----------------------- # ZalatanaPodcast # ZalatanaNaSpotify ----------------------- # nowyodcinek # polskipodcast # polskiepodcasty # podkast # podcast #optymizm #pesymizm #realizm #szklankadopolowypelna #szczescie #nieszczescie #pech #wybor #niepowodzenia #okolicznosci #wdziecznosc  
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
39. Podsumowania i Plany
Z naszej ściany zniknął kalendarz z 2019 roku, zawisł pusty na obecny 2020 rok. Ile było w ubiegłym podróży? Jakie przyniesie nam rok ten? Czego oczekujemy? Gdzie będziemy mieszkać? Jakie są i będą nasze priorytety? Trochę o tym dokąd nas tak gnało i gna, jaki ślad węglowy pozostawiamy po sobie podróżując i co z tym śmierdzącym fantem robimy ( [link] . Do usłyszenia! :) A jakie są Twoje plany i postanowienia na ten rok? ----- -------- Posłuchaj Zalatanej na: Spotify: [link] Google Podcasts: [link] Apple Podcasts: [link] TuneIn: [link] YouTube: [link] Facebook: [link] Instagram: @zalatanamama [link] ----------------------- # ZalatanaPodcast # ZalatanaNaSpotify ----------------------- # nowyodcinek # polskipodcast # polskiepodcasty # podkast # podcast # 2019 #2020  #podsumowania #plany #sladweglowy #latanie #ekologia #carbonfootprint #podroze #podrozezdzieckiem #podrozelotem #priorytety
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
38. Świąteczne Odkrycia
Halo, halo!! Śpicie jeszcze? Dzień dobry w Nowy Rok 2020!! :-* Zaczynamy rok razem? Czas bez gości skłonił mnie do refleksji nad tym, czy i czego mnie ten okres świąteczny nauczył. No i - kurcze - cała lista tego powstała, więc postanowiłam się z Wami nią podzielić :P Posłuchaj o tym, czy umiem kłamać, czy można się wyspać u nas w salonie, dlaczego zniknęły ciasteczka pieczone przez męża i córkę i co się stało z massmailowymi życzeniami świątecznymi. Miłego słuchania! ------------- Posłuchaj Zalatanej na: Spotify: [link] Google Podcasts: [link] Apple Podcasts: [link] TuneIn: [link] YouTube: [link] Facebook: [link] Instagram: @zalatanamama [link] ----------------------- # ZalatanaPodcast # ZalatanaNaSpotify ----------------------- # nowyodcinek # polskipodcast # polskiepodcasty # podkast # podcast # wigilia # swietabozegonarodzenia # swieta # przyjaciele # rodzina # wesolychswiat #szczęśliwegonowegoroku #2020 #odkrycia #nauczki #podsumowania #czyMikołajistnieje #dosiegoroku
pobierz 32.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
37. Wigilia
Dzień dobry w Święta! :) Niespodzianka - tu Zalatana! Ho, ho, ho! :) Posłuchaj niespodziewanego odcinka o naszej wigilii, o metrowych robalach, o czapce ze słuchawkami i o floatingu. No i o uszkach moich of course :D Wesołych Świąt, kochani! ------------- Posłuchaj Zalatanej na: Spotify: [link] Google Podcasts: [link] Apple Podcasts: [link] TuneIn: [link] YouTube: [link] Facebook: [link] Instagram: @zalatanamama [link] ----------------------- # ZalatanaPodcast # ZalatanaNaSpotify ----------------------- # nowyodcinek # polskipodcast # polskiepodcasty # podkast # podcast #wigilia #swietabozegonarodzenia #swieta #kolacjawigilijna #przyjaciele #rodzina #wesolychswiat
pobierz 9.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
36. Wakacje w Malezji (plus Doha jako bonus)
Zimno i szaro za oknem? Siedzisz pod kocem i z kubkiem herbaty w ręku? A może (tfu, tfu) przeziębienie Cię lub dziecię Twe dopadło i nici z powabnego wyglądu na wigilię? Nie bój nic! Posłuchaj najnowszego odcinka podkastu Zalatana o naszych niedawnych wakacjach w Malezji z przystankiem w Doha. Mam nadzieję, że uda mi się przenieść Cię na godzinę w świat słońca, morza, relaksu i ciepła. A jeśli się nie uda, to mam nadzieję, że chociaż będzie Ci się miło w mym towarzystwie myło świątecznie okna! ...żartowałam! - nie myj żadnych okien! Zima jest! Nie szalej! :) W każdym razie miłego słuchania :-* ------------- Posłuchaj Zalatanej na: Spotify: [link] Google Podcasts: [link] Apple Podcasts: [link] TuneIn: [link] YouTube: [link] Facebook: [link] Instagram: @zalatanamama [link] ----------------------- # ZalatanaPodcast # ZalatanaNaSpotify ----------------------- # nowyodcinek # polskipodcast # polskiepodcasty # podkast # podcast #Doha #Katar #QatarAirways #Malezja #Langkawi #Penang #GeorgeTown #Zacharevic #StreetArt #urlop #wakacje #plaza #morze #slonce #relaks #jedzenie #podrozezdzieckiem #wesolychswiat #Azja #przyjaciele #rodzina  
pobierz 55.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
35. Matki nienawidzą zimy!
Zawsze lubiłam zimę. Serio. Zawsze. Do czasu, gdy zostałam matką. Też serio. Czy tylko ja tak mam? Czy może w ogóle nie masz pojęcia o co mi chodzi? Uważasz, że dziecko najfajniej bawi się w śniegu właśnie? Że sanki, narty i te sprawy? Tak? To posłuchaj. A potem się podziel ze mną swoimi spostrzeżeniami, których jestem mega ciekawa. Bo czy tylko ja tak mam? Czy tylko ja zaczęłam szczerze nienawidzić zimy i wszystkiego, co z tym związane? No dobra... może wszystkiego oprócz Świąt... :P Odcinek z cyklu negatywnych, choć śmiesznych i śmiesznych (mam nadzieję w zasadzie), choć negatywnych. Miłego słuchania :-* ------------- Posłuchaj Zalatanej na: Spotify: [link] Google Podcasts: [link] Apple Podcasts: [link] TuneIn: [link] YouTube: [link] Facebook: [link] Instagram: @zalatanamama [link] ----------------------- # ZalatanaPodcast # ZalatanaNaSpotify ----------------------- # nowyodcinek # polskipodcast # polskiepodcasty # podkast # podcast #zima #frustracja #nienawidzezimy #nielubie #nielubiezimy #zimaniedlamatek #zimaniejestwcalefajna #ubieranie #rozbieranie #roznicetemperatur #czytylkojatakmam
pobierz 27.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
34. Podróż nad Morze Martwe
Dziś opowiem Ci o naszym krótkim wypadzie do Jordanii nad Morze Martwe. To historia z dramatycznym zakończeniem, więc słuchaj do końca, a będą ciary! ;) ------------- Posłuchaj Zalatanej na: Spotify: [link] Google Podcasts: [link] Apple Podcasts: [link] TuneIn: [link] YouTube: [link] Facebook: [link] Instagram: @zalatanamama [link]   ----------------------- # ZalatanaPodcast # ZalatanaNaSpotify ----------------------- # nowyodcinek #polskipodcast #polskiepodcasty #podkast #podcast #morzemartwe #urlop #Jordania #wakacje #urlop #relaks
pobierz 35.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
33. O tym jak kupiliśmy niepotrzebny nam samochód
Dziś opowiem Ci o tym jak kupiliśmy samochód zyskując w pakiecie rodzinę w Egipcie. Oraz o tym dlaczego ten samochód okazał się w dodatku dla nas zbędny ;) ------------- Posłuchaj Zalatanej na: YouTube: [link] Spotify: [link] Facebook: [link] Instagram: @zalatanamama [link] iTunes: [link] TuneIn: [link] ----------------------- # ZalatanaPodcast # ZalatanaNaSpotify ----------------------- # nowyodcinek #zakup #samochod #auto #nowysamochod #targowaniesie #milosc #rodzina #Egipt #Islam #Ramadan #NoweZnajomosci #wartobycuprzejmym #ciekawehistorie #zbiegokolicznosci #niesamowitehistorie #przydarzylosie #truestory
pobierz 29.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek