Be My Hero Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kamil i Rafał szukają najlepszych bohaterów i rozmawiają o popkulturze. Skupiamy się przede wszystkim na filmach (i serialach) superhero, horrorach, sci-fi, akcyjniakach i komediach, ale nie stronimy też od dobrych obyczajówek, czy głupawych teen dram.
Data dodania: 2020-02-07 21:45:12
Data aktualizacji: 2020-09-27 05:10:08
Audycji w katalogu: 137
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 14 godz. temu
ENOLA HOLMES: Millie Bobby Brown jako nastoletnia detektyw i siostra Sherlocka
Millie Bobby Brown jako nastoletnia siostra Sherlocka Holmesa, która idzie w jego ślady. Netflix przygotował dla nas pierwszą odsłonę serii o młodocianej pannie detektyw - czy warto zapoznać się z filmem "Enola Holmes"? W dniu szesnastych urodzin Enoli, jej matka znika, zostawiając kilka wskazówek, jak ją odnaleźć. Do posiadłości Holmesów wracają starsi bracia: Mycroft i Sherlock. Enola nie chce jednak podporządkować się planom jakie wobec niej ma rodzeństwo i ucieka do Londynu, by rozwiązać zagadkę związaną z Eudorią. Po drodze sprawy się komplikują, bo ktoś chce zabić, nowopoznanego, młodego Markiza Tewksbury'ego. Film Netfliksa sięga po pierwszą część serii Nancy Springer i dość dokładnie odwzorowuje jej fabułę, rozwijając również relacje rodzinne, czy pokazując, jaki pomysł na siebie ma sprytna nastolatka. Niewątpliwym atutem filmu są charaktery Millie Bobby Brown oraz Henry'ego Cavilla. Czy jednak ta kryminalno-detektywistyczna producja ma do zaoferowania coś więcej? I czy 2020 rok to dobry moment na start uniwersum kręcącego się wokół młodej panny Holmes? Na te pytania staramy się odpowiedzieć w naszym materiale!
pobierz 44.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 dni temu
Opiekunka/Opiekunka: Demoniczna królowa - jak Netflix tworzy slashery dla nowego pokolenia widzów
McG to amerykański twórca, który dał się poznać widowni takimi wielkimi dziełami jak „Terminator: Ocalenie” czy dwie części Aniołków Charliego. W tym materiale rozmawiamy o najnowszym dziele reżysera, czyli serii Opiekunka, którą możecie obejrzeć na platformie Netflix. „Opiekunka” z 2017 roku to bardzo prosta historia, opowiadająca o młodym chłopcu, który jest nie śmiały i cichy, a w którego domu pewnego wieczoru zostaje zorganizowane spotkanie szatańskiej sekty. Był to zdecydowanie ciekawy koncept, wywracający do góry nogami koncepcję slashera, który faktycznie dawał tą rozrywkę, którą możemy oczekiwać po tego typu filmie. Sequel do filmu, z podtytułem „Demoniczna królowa”, wpada niestety w pułapkę drugich części, gdzie twórcy zachłyśnięci sukcesem jedynki chcą wszystko zrobić lepiej, bardziej i mocniej. Dodatkowo sklejona na ślinę fabuła niszczy wiele furtek, które zostawił film z 2017 roku, a doliczając do tego dziury w samej historii to wypada z tego BARDZO zły film. Jednak my się jakoś nie za bardzo potrafimy gniewać na to. Więcej o różnicach między dwoma filmami z serii OPIEKUNKA znajdziecie w materiale!
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 dni temu
Be My Hero PLUS #06: Różnorodność na ekranie cz. 2 - Reprezentacja LGBTQ+
Czy seksualność definiuje bohatera? Jak wiele osób niehetero powinno znaleźć się na ekranie? I czy zmieni to tematykę oraz wydźwięk filmów i seriali? W Be My Hero PLUS #06 rozmawiamy o reprezentacji LGBTQ+ w popkulturze. Przed Wami szósty odcinek podcastu Be My Hero PLUS, który jest zakończeniem naszego pierwszego double feature! W drugiej części naszej dyskusji o różnorodności, poruszamy temat reprezentacji osób LGBTQ+ na ekranie. Tym razem rozmawiamy o historii i przełomowym momencie w przemyśle serialowym, o tym jak ważna jest obecność bohaterów nieheteronormatywnych dla widza wchodzącego w dorosłość i zastanawiamy się, czy pełnoprawny pierwszoplanowy heros (lub heroina) powinien być definiowany przez swoją seksualność - czy to przeszkadza, czy wręcz odwrotnie? Odpalajcie odcinek i dajcie znać, co myślicie! Czekamy na Wasze sugestie, opinie, a także podpowiedzi o jakich produkcjach mamy porozmawiać w przyszłości. Mamy nadzieję, że będziemy dużym PLUSEM Waszego dnia! Możecie porozmawiać z nami w social mediach lub wysyłając wiadomość na [email].
pobierz 56.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 dni temu
DIABEŁ WCIELONY: Tom Holland i Robert Pattinson błyszczą w mocnym thrillerze Netfliksa
"Diabeł wcielony", czyli film na bazie powieści "The Devil All the Time" z 2011 roku to bardzo ciekawy thriller, który pokazuje, że, gdy Netflix chce, może wyprodukować coś przyzwoitego. Zło czai się wszędzie, nawet tam, gdzie nie powinno. Nowy thriller Netfliksa, na bazie powieści Donalda Ray'a Pollocka, w reżyserii Antionio Camposa, to alegoryczna opowieść i diable, który czycha na każdego z nas. Jeśli mu się poddamy, nie będzie dla nas wybawienia. Gwiazdorska obsada - Tom Holland, Robert Pattinson, Sebastian Stan, Bill Skarsgard, Riley Keough i Mia Wasikowska - w ciężkim i trudnym filmie o ludzkiej ciemnej stronie. Historia dwóch mid-westowych miast na granicy Virginii Zachodniej oraz Ohio na przełomie lat 40. i 50., które połączone międzystanową szosą, łączą ze sobą także losy ludzi, przepełnionych pragnieniami i oczekiwaniami, które przeradzają się w agresję i okrucieństwo.  Czy decydując się na brutalność, tylko usprawiedliwiamy się obecnością siły wyższej, czy faktycznie ma ona wpływ na nasze działania? To trudne pytanie, które porusza ta produkcja. Czy warto sięgnąć po ten tytuł? Wyjaśniamy w materiale!
pobierz 50.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
Be My Hero PLUS #05: Różnorodność na ekranie cz. 1 - Niepełnosprawności
Jakie rodzaje niepełnosprawności widzimy na ekranie najczęściej? Czy wpływają one na charakter i postrzeganie postaci? W podcaście Be My Hero PLUS czas na dwuczęściową dyskusję o różnorodności. Różnorodność oraz mniejszości to temat, który warty jest poruszania, niezależnie od mediów i pory roku. Dlatego właśnie w podcaście Be My Hero PLUS postanowiliśmy przyjrzeć się reprezentacji różnych środowisk na ekranie. W tej części (a będą na razie dwie) rozmawiamy o niepełnosprawncyh bohaterach w serialach (i kilku filmach). Jak zmianiał się ich status na przestrzeni lat i jakie rodzaje niepełnosprawności są najczęściej portretowane. Naszą dzisiejszą dyskusję podzieliliśmy na kilka części i naprzemiennie zarzucamy się przykładami z tytułów, które oglądaliśmy. Oczywiście wszystko ładnie komentujemy i dochodzimy do wspólnych wniosków. W naszej rozmowie pojawiają się zarówno Daredevil i Profesor X, jak i Dustin ze "Stranger Things". Odpalajcie piąty odcinek podcastu! Czekamy na Wasze sugestie, opinie, a także podpowiedzi o jakich produkcjach mamy porozmawiać w przyszłości. Mamy nadzieję, że będziemy dużym PLUSEM Waszego dnia! Możecie porozmawiać z nami w social mediach lub wysyłając wiadomość na [email].
pobierz 53.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
MULAN (2020): chińska legenda widziana oczami chciwego Disneya // RECENZJA
Po dłuższej przewie spowodowanej pandemią, Disney powraca do kin z kolejną adaptacją swojej klasycznej animacji. Tylko czy na pewno? Filmowa Mulan jest bardziej oparta na chińskiej legendzie niż na filmie animowanym z 1998 roku, przez co zmienia się jej wydźwięk i forma. Nie uświadczycie tu wielu znajomych elementów tak jak w przypadku poprzednich adaptacji. Jak sprawdza się takie nowe podejście? O tym rozmawiamy w materiale! Mulan to młoda kobieta, która postanawia sprzeciwić się wielowiekowej tradycji i wyrusza na wojnę zastępując ojca, który jest chory. Ale czy serio trzeba przedstawiać ten zarys fabularny? Każdy doskonale zna tą historię. Ta wersja jednak znacząco się różni od animacji. Duża część postaci została zmieniona, niektóre zostały dodane, a niektórych w ogóle tutaj nie zobaczycie. Zmienia się też całkowicie wydźwięk filmu, w taki sposób, żeby film bardziej wpasował się bardziej we wschodnie wartości. Nic dziwnego, bo przed pandemią Disney nie ukrywał, że to Chiny są głównym odbiorcą ich nowego filmu. Sprawdźcie w naszym materiale co się udało a co niekoniecznie w tej oczekiwanej adaptacji!
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
Św. Patryk Vega i jego Ewangelia, czyli "Pętla"
"Pętla", czyli najnowszy film Patryka Vegi to coś, na co nie byłem gotowy. To nie jest kolejna odsłona Vega Cinematic Universe, a raczej Testament Wiary kontrowersyjnego reżysera. Dlaczego? Stworzyłem mały rant na film i wyjaśniam w nim co nieco.
pobierz 6.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
The Boys (Sezon 2.): omawiamy odcinki 1-3 - Co dalej z The Seven, jaką rolę odegra Stormfront?
Największy serialowy hit Amazon Prime Video wraca z pierwszymi odcinkami 2. sezonu. Czy "The Boys" to nadal seria warta uwagi? Amazon Prime Video zastosował nikczemną technikę i wypuścił trzy z ośmiu odcinków 2. sezonu "The Boys". Postanowiliśmy obejrzeć tryptyk otwierający nową serię i opowiedzieć Wam, czy warto śledzić konflikt grupy Billy'ego Butchera z superbohaterami The Seven. Status quo zmienia się nie do poznania, Chłopaki ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, a korporacja Vought musi zmierzyć się z potężnym PR-owym kryzysem. Do drużyny "herosów" dołącza Stormfront, The Deep mierzy się z własnymi demonami, a Starlight zaczyna wikłać się w niebezpieczną grę! Jak w tym wszystkim odnajdują się Hughie i Homelander - przeciwieństwa, które ciągle są mocno zagubione w tym świecie? W naszym materiale opowiemy Wam, czy i dlaczego warto śledzić serial bazujący na komiksie Gartha Ennisa i Daricka Robertsona!
pobierz 37.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Be My Hero PLUS #04: Spoiler, czy nie spoiler; oto jest pytanie!
Spoiler, czy nie spoiler? Jak z nimi żyć, jak sobie radzić i czy ma to w ogóle znaczenie? W czwartym odcinku podcastu Be My Hero PLUS rozmawiamy o tych małych, (nie)wdzięcznych potworkach. W dzisiejszym odcinku podcastu porozmawiamy sobie o naszym podejściu do spoilerów: jakie filmy zostały nam przez nie zepsute, kiedy w jakich okolicznościach można zacząć zdradzać elementy fabuły, a także, czy w dobie internetu można ich uniknąć? To nasza pierwsza dyskusja dotyczą zjawisk ogólnopopkulturowych, które dotykają wszystkich nas. Czy można ze spoilerami, czy trzeba ich unikać, jak ognia? Judyta przyjmuje stanowisko, że jest spoilerowo-neutralna, a czasami przychylna, Kamil - że nie ma takiej opcji, by zdradzanie elementów fabuły przeszło bez kary! Ale czy te poglądy nie zmienią się podczas rozmowy? Tego dowiecie się jedynie odpalając odcinek podcastu! Czekamy na Wasze sugestie, opinie, a także podpowiedzi o jakich produkcjach mamy porozmawiać w przyszłości. Mamy nadzieję, że będziemy dużym PLUSEM Waszego dnia!
pobierz 120.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
NOWI MUTANCI (THE NEW MUTANTS): Historia powstania i recenzja filmu
To była długa droga, ale udało się! Czas zapoznać się z "legendarnym" filmem "Nowi Mutanci/The New Mutants"! Nowi Mutanci w końcu ujrzeli światło dzienne! Film Josha Boona i ostatnia produkcja ze świata X-Men od FOX Studios pojawiła się w polskich kinach! Czas przyjrzeć się tej legendzie i sprawdzić, czy obraz spełnił oczekiwania i pokładane nadzieje wszystkich fanów, a tych pozostało... raczej niewielu. Zdjęcia do tego filmu zakończono jesienią 2017 roku, a pierwsza data premiery wyznaczona została na kwiecień 2018. Następnie "Nowi Mutanci" wpadli w limbo, spowodowane planowaniem dokrętek, a także przejęciem studia przez Disney'a. Oczekiwania były spore - miał to być horror z młodymi superbohaterami. Okazało się, że był to jednak tylko marketing i zasłona dymna. Tak naprawdę jest to film YA z horrorowymi elementami. Czy to jednak źle? Dlaczego recenzenci mieszają tę produkcję z błotem? I czy warto ryzykować życiem, by wybrać się na "The New Mutants" do kina? Wszystkie odpowiedzi znajdują się w naszym materiale!
pobierz 47.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
TENET to 100% NOLANA w NOLANIE, ale czy to wystarczyło?
Czy "TENET" jest filmem, który będziemy rozpatrywać w kategoriach najlepszego w 2020? Czy jest chociaż jednym z najlepszych filmów Nolana? Nie jesteśmy pewni... TENET trafił do polskich kin. Christopher Nolan znów zabiera nas w skomplikowaną podróż, nadzianą całą masę zasad i nieoczywistych praw fizyki. Czy jednak jest to film, który może spodobać się masowej publiczności? Czy wystarczy jeden seans, by dobrze zrozumieć tę intrygę? Reżyser już jakiś czas temu zrezygnował z postaci z krwi i kości na rzecz wielkich idei, pięknych ujęć i autorskich pomysłów fabularnych. Doskonale widać to na przykładzie tego filmu. Wielogatunkowość, próba opowiedzenia ciekawej konceptualnie historii oraz świetna obsada: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Brannagh i Michael Cain, ale jednocześnie wielka sterylność i surowość świata, zagmatwane reguły i wiele przeciętnych rozwiązań scenariuszowych sprawiają, że na pewno będzie to produkcja, o której długo się będzie rozmawiać, ale czy stanie się legendą z właściwych powodów? Chcecie wiedzieć więcej? Obejrzyjcie nasz materiał, w którym bezspoileroro rozmawiamy o filmie.
pobierz 46.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Be My Hero PLUS #03: Najlepsze seriale 2020 roku (jak do tej pory)
W trzecim odcinku Be My Hero PLUS układamy listę najlepszych seriali 2020 (jak do tej pory). Układamy TOP5 debiutów oraz kontynuacji. Mamy końcówkę sierpnia, ale nie znaczy to wcale, że nie można zacząć podsumowywać tego, co w tym dziwnym, 2020 roku wydarzyło się w przestrzeni serialowej, prawda? Judyta i Kamil przygotowali swoje osobiste TOP5 (debiutów i kontynuacji), a później połączyli je i… rozgorzała dyskusja! Jaka nowa seria jest tą najlepszą? Który odnowiony na kolejny sezon serial zasługuje na Waszą uwagę? Jakie preferencje mają prowadzący, za jakimi tytułami stoją murem, a jakie produkcją są w stanie poświęcić, by w rankingu znalazł się ich ulubieniec? Sprawdźcie w podcaście! Czekamy na Wasze sugestie, opinie, a także podpowiedzi o jakich produkcjach mamy porozmawiać w przyszłości. Mamy nadzieję, że będziemy dużym PLUSEM Waszego dnia!
pobierz 194.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Najciekawsze seriale młodzieżowe 2020 – Netflix & HBO GO
Jakie seriale młodzieżowe, dostępne w Polsce na platformach streamingowych warto zobaczyć? Przygotowaliśmy dla Was listę serii, które mają w sobie coś interesującego i mogą przykuć Waszą uwagę. Seriale dla młodzieży to bardzo szerokie spektrum gatunkowe. Znajdziemy w nim produkcje coming of age, dramaty, serie z motywami ponadnaturalnymi, czy fantasy. Bardzo często bazują na książkowych lub komiksowych bestsellerach. W 2020 roku wybór jest niesamowicie szeroki, ale które z nich tak naprawdę są warte uwagi, a które tylko powtarzają historie, które znamy od lat? Wybraliśmy dla Was kilka tytułów, które wydają się nam bardzo ciekawe, są zróżnicowane pod względem klimatu, a także, co najważniejsze, dostępne są na polskich platformach streamingowych. Które z tych seriali są dla Was? Przejrzyjcie naszą listę i sami zdecydujcie! Spodobał Ci się których z zaproponowanych w materiale seriali? Dowiedz się o nim więcej – za sprawą naszych materiałów wideo!
pobierz 12.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Podsumowanie DC Fandome: Wonder Woman 1984, The Suicide Squad, The Batman, Black Adam i wiele więcej
DC FanDome dostarczyło nam mnóstwa ciekawych informacji, zwiastunów i zapowiedzi. Czas podsumować ten ogromny event! W ostatni weekend odbył się interaktywny event DC FanDome, podczas którego poznaliśmy szczegóły nadchodzących produkcji filmowych, serialowych oraz gier DC. Teraz czas zebrać wszystkie najważniejsze informacje i porozmawiać o tym, co dostaliśmy podczas tego wydarzenia. W materiale omawiamy finałowy zwiastun Wonder Woman 1984, pierwsze materiały dotyczące filmów: The Suicide Squad, The Batman i Black Adam, a także szczegóły podróży Flasha przez Multiwersum, czy też doniesienia o filmach DC na bazie komiksów Milestone. W materiale rozmawiamy o: 00:50 - WW84: kto jest antagonistą filmu - Cheetah czy Max Lord? 06:50 - The Flash, Batmany i Multiwersum 11:25 - Gotham Knights i The Suicide Squad: Kill The Justice League (GRY) 14:15 - Gunn dodaje “The” i zapowiada świetny film, czyli “The Suicide Squad” 19:45 - The Snyder Cut to zupełnie nowy filmy… yyy… miniserial 26:15 - The Batman: detektyw rozwiązujący zagadki 33:03 - The Rock jako Black Adam i pierwsze informacje o JSA 36:00 - sequel Shazama i film o Static Shocku z Milestone Comics
pobierz 94.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czy warto oglądać Lucyfer (Sezon 5.)? Plusy i minusy serialu
Szarmancki i charyzmatyczny Diabeł z brytyjskim akcentem powraca na Ziemię, by pozamykać niedokończone sprawy. Jak wypada 5. sezon serialu Netflix “Lucyfer”? Lucifer Morningstar to powoli kultowa postać seriali telewizyjnych. Urok i humor serii, a przede wszystkim Toma Ellisa, który wciela się w tytułowego upadłego anioła, to coś, co wielokrotnie uratowało produkcję i sprawiło, że już na zawsze będzie miała specjalne miejsce w serach fanów. Jak wypada pierwsze osiem odcinków piątego, przedostatniego sezonu serialu? Jakich plusów i minusów można się doszukać? Sprawdźcie nasz materiał i zdecydujcie, czy warto dać mu szansę! A później napiszcie w komentarzach, czy widzieliście nowe odcinki, co o nich myślicie i co według Was wydarzy się dalej!
pobierz 32.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Be My Hero PLUS #02: jak “Artemis Fowl” Disneya różni się od książki i co może wydarzyć się w The Umbrella Academy 3
W drugim odcinku podcastu Be My Hero PLUS rozmawiamy spoilerowo o "Artemisie Fowlu" oraz "The Umbrella Academy". Co myślimy o tych produkcjach i jak zapatrujemy się na ich przyszłość (o ile takowa nastąpi)? Gdy opadł kurz po premierach filmów i seriali Judyta i Kamil wchodzą cali na biało (choć tego nie widzicie, bo to podcast) i w Be My Hero PLUS rozmawiają o nich spoilerowo i ze szczegółami! Tym razem bierzemy na warsztat disneyowskiego "Artemis Fowla", omawiamy głupoty fabularne i porównujemy go do książek. W drugiej części w nasze dłonie i mikrofony wpadł 2. sezon "The Umbrella Academy": dyskutujemy, która postać miała najlepszy story arc, dlaczego dobrze, że serial różni się od komiksu i rozważamy co może i co powinno wydarzyć się w kolejnej serii. Liczymy, że ten epizod dostarczy Wam rozrywki oraz kilku informacji, o których, być może, nie mieliście pojęcia! Czekamy na Wasze sugestie, opinie, a także podpowiedzi o jakich produkcjach mamy porozmawiać w przyszłości. Mamy nadzieję, że będziemy dużym PLUSEM Waszego dnia!
pobierz 146.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Bóg, seks i kryminaliści, czyli "Nastoletnie łowczynie nagród"
Nastoletnie łowczynie nagród"" lub "Teenage Bounty Hunters" - kolejny koncept serialowy, który wydaje się być tylko prostą komedią opowiadającą o życiu współczesnych nastolatków, zrobioną przez Netflix. Okazuje się, że seria jest bardzo odważna, nikogo nie ocenia nikogo, a momentami nawet zadziwia dojrzałością. Rozłóżmy teraz serial na czynniki pierwsze w najnowszym materiale!
pobierz 28.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czy PROJECT POWER to W KOŃCU dobry akcyjniak od Netflix?
Na rynek trafia nowy, niebezpieczny narkotyk, po zażyciu którego, przez pięć minut możesz posiadać supermoce. Jak wypada nowy film akcji Netflix z Jamiem Foxxem i Josephem Gordonem-Levitem, czyli "Project Power"? W Nowym Orleanie pojawia się nowy narkotyk, który daje ludziom supermoce. Tajną organizację odpowiedzialną za jego dystrybucje śledzą detektyw Frank (Joseph Gordon-Levitt), były wojskowy Art, który pracował przy projekcie, a także Robin, nastolatka, przypadkowo wplątana w tę sprawę. Czy Netflix doczekał się w końcu dobrego akcyjniaka, zahaczającego o tematykę superhero? Jest w tym filmie wiele dobrych elementów, są również te złe. W materiale próbujemy opowiedzieć Wam, do kogo skierowana jest to produkcja i czy można czerpać podczas oglądania filmu przyjemność.
pobierz 22.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Artemis Fowl nie ma dobrego FLOW - Dlaczego?
Dlaczego Disney zdecydował się na wypuszczenie filmu "Artemis Fowl" w takiej formie? Dlaczego ta produkcja wprowadza tyle zmian i co nie zadziałało? O tym rozmawiamy w naszym materiale, chwilę po polskiej premierze dziwnego filmu familijnego.   W czerwcu nowa oryginalna produkcja Disneya wylądowała na Disney+. Od kilku dni przygodę nastoletniego "Geniusza zbrodni" możemy oglądać w Polsce na HBO GO. Wszyscy wiemy, że nie jest do dobra adapracja serii książkowej, ani nawet przyzwoity film familijny. Dlaczego? Odpowiedzi szukamy w naszym materiale, oczywiście, wychodząc z założenie, że dominuje tutaj bylejakość.   Brak pomysłu na przetworzenie serii powieści na film, okrutne przepisywanie i wycinanie scen, a także przewine metody prowadzenia narracji i montażu. A to wyłącznie niektóre z zarzutów, które mamy wobec tej produkcji. Reszty dowiecie się z materiału.
pobierz 50.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Be My Hero PLUS #01: Rozmowa spoilerowa o serialach "Przeklęta" i "How To Sell Drugs Online (Fast)"
Be My Hero PLUS to cotygodniowy podcast, będący rozszerzeniem naszych popkulturowych działań. Do naszego zespołu dołącza nowa postać, która będzie uzupełniać naszą ekipę wiedzą oraz świeżym spojrzeniem na filmy i seriale. Be My Hero powstało jako podcast. Projekt przeszedł od 2017 roku wiele zmian i skupił się na materiałach wideo, które jednak koncentrowały się na dyskusji. Dlatego oprócz recenzji z obrazem, wracamy z All-New serią podcastów, która jest niejako rozszerzeniem dotychczasowej działalności. Właśnie dlatego nazwaliśmy ją Be My Hero PLUS. "Plus" to w świecie rozrywki bardzo popularna fraza, dodawana do najrozmaitszych nazw - dlatego korzystamy z niej także i my. Wybraliśmy plusa także dlatego, że do naszej drużyny dołączyła nowa postać - Judyta. To właśnie ona, wraz z Kamilem, co środę będzie rozmawiać o filmach, serialach i tropach popkulturowych. Wspominany już kilkukrotnie plus to również nawiązanie do tematyki podcastu - często będziemy dyskutować w nim o produkcjach, których omówienia i recenzja pojawiły się już na YouTube, ale w wersjach spoilerowych, dla tych, którzy chcieliby poznać nasze dogłębne analizy, czy przewidywania odnośnie przyszłości tytułów. Tak właśnie dzieje się w premierowym odcinku - rozmawiamy bardzo dokładnie o serialach Netflix: na pierwszy ogień poszła "Przeklęta" ( materiał wideo znajdziecie tutaj ), a później serial prosto z Niemiec - "How To Sell Drugs Online (Fast)", który przeszedł u nas bez większego echa, a naprawdę warto dać mu szansę. Czekamy na Wasze sugestie, opinie, a także podpowiedzi o jakich produkcjach mamy porozmawiać w przyszłości. Mamy nadzieję, że będziemy dużym PLUSEM Waszego dnia!
pobierz 154.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek