Prawdziwe Zbrodnie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Prawdziwe Zbrodnie to podcast prowadzony przez dwie Karoliny. Rozmawiamy w nim o polskich i światowych historiach kryminalnych (i wielu innych rzeczach przy okazji). Jeżeli NIE LUBISZ się bać, to ten podcast może być dla Ciebie. Zamiast klimatu grozy wolimy czasem trochę się pośmiać! Kontakt: prawdziwezbrodnie@gmail.com
Data dodania: 2020-02-07 21:48:13
Data aktualizacji: 2020-02-19 10:35:08
Audycji w katalogu: 69
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 godz. temu
#68: Tajemnicza beczka i fanatyk Dextera
W dygresji poruszamy następujące tematy: Best Stream Awards (link do głosowania na nas [link] ), seriale: Outsider i The Stranger, Podcasty: Love Island, Tak się składa, Dziewczyny z sąsiedztwa, Spoiler Master, Imponderabilia, Karolina Sobańska. Koniec dygresji znajdziecie koło 18 minuty.  W dalszej części podcastu pierwsza Karolina opowiada historię tajemniczego zniknięcia kobiety, która rozwiązała się dopiero po 30 latach dzięki przeprowadzce i otwarciu tajemniczej beczki.  Druga historia znana wszystkim pod hasłem mordercy-Dextera opowiada o fanatyku Gwiezdnych Wojen, amatorze filmów i morderstw - Marku Twitchell'u. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie! P.S. Coś zmieniłyśmy w tym odcinku jeżeli chodzi o dźwięk, więc jeżeli macie ochotę, to napiszcie nam, czy jest lepiej, czy gorzej ;)
pobierz 98.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
#67: Prawdziwe Zbrodnie w Walentynki
Z okazji święta zakochanych Karoliny zapraszają na odcinek o zbrodniach popełnionych w Walentynki. Dzisiejsze historie mają ze sobą dużo wspólnego. Morderstwa Stephena Hricko I Susan Hamilton były tajmnicze  i brakowało w nich dowodów ale na szczęście na ratunek przyszła nauka.  Zapraszamy do słuchania!
pobierz 63.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
#66: Zakochany milioner i morderstwo z paniki
W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o telewizji. Pierwsza sprawa dotyczy uczestnika programów typu reality show. Bohaterem drugiej sprawy jest gość talk show. Oczywiście obie sprawy skończyły się morderstwem. Posłuchajcie, by dowiedzieć się więcej!
pobierz 84.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
#65: Sharon "La Pistolera" Kinne i Sprawa morderstwa Parker-Hulme
[ Koniec dygresji: 15:00] Pierwsza Karolina opowiada historię seryjnej zabójczyni Sharon Kinne mieszkającej i działającej w okolicach Independence w stanie Missourie. Druga Karolina przybliża nam historię nastoletnich przyjaciółek Pauline Parker i  Juliet Hulme mieszkających w Nowej Zelandii, których znajomość doprowadziłą do ogromenj tragedii- śmierci matki Pauline. Jak na pozór szczęśliwa matka i żona zmienia się w morderczynie? Co sprawiło, że Pauline i Juliet postanowiły zabić Honorah? Zapraszamy do słuchania !
pobierz 84.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
#64: Internetowe dramy: romans w chatroomie i sekta z Tindera
[ Koniec dygresji 12:00 | druga historia 56:03 ] Zapraszamy na podróż po internetowych dramach z krwawym zakończeniem. Pierwsza sprawa dotyczy burzliwego romansu na chatroomie, który rozgrywał się między MarineSniper a TalHotBlond i został przerwany przez BeefCake. Jeden członek miłosnego trójkąta stracił życie przez zwykły catfishing. Druga Karolina opowiada historię pary Aubrey i Bailey, którzy werbowali dziewczyny na tinderze do swojego seks kultu, a ich ofiarą padła 24-letnia Sydney. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie i przesłać nam swoje creepy-internetowe historie. Żródła: [link] [link]
pobierz 101.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#63: Zabójstwo dziennikarki i Bezludna wyspa
[Koniec dygresji: ok 8 min] W tym odcinku usłyszycie historię zabójstwa brytyjskiej dziennikarki Jill Dando, która 26 kwietnia 1990 roku  została zastrzelona w tajemniczych okolicznościach. Druga Karolina opowiada historię pary żeglarzy, Malcolma "Maca" Grahama III i Eleanory LaVerne "Muff" Graham i tego co się stało jak trafili do raju. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie.
pobierz 73.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#62: Siostry Joginki i Trójka ze Springfield
Koniec dygresji [14:45] Wracamy po świąteczno-noworocznej przerwie z nowym odcinkiem Prawdziwych Zbrodni. Pierwsza Karolina opowiada historię sióstr bliźniaczek, które były znane ze swojej pasji do jogi i pasji do głośnych awantur. Druga Karolina przedstawia sprawę zaginionej Trójki ze Springfield. Posłuchajcie sami, by dowiedzieć się, czy trzy kobiety zniknęły bez śladu, czy może zostały zamordowane. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie.
pobierz 91.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#61: Świąteczna dygresja
W tym tygodniu Karoliny zapraszają na świąteczną dygresje poświęconą tematom nadesłanym przez was, naszych kochanych słuchaczy.  Zapraszamy do słuchania i życzymy Wesołych Świąt!  
pobierz 53.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#60: (Nie)winne matki i morderstwa na wrzosowiskach
Pierwsza sprawa opowiedziana przez Karolinę 1 dotyczy winnych lub niewinnych matek oraz śmierci kilku australijskich noworodków. Druga sprawa to historia morderców z wrzosowisk czyli pary kochanków z Manchesteru, którzy polowali na dzieci. Sprawdźcie zdjęcia z dzisiejszego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie!
pobierz 116.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#59: Kanibal z Japonii i Bliźniaczki z Alabamy
Koniec dygresji ok 15min W tym odcinku poznacie historię Issei Sagawy, kanibala celebryty z Japonii, który zdobył sławę opowiadając o doświadczeniu zabicia i zjedzenia koleżanki ze studiów. Druga historia to opowieść o zabójstwie Jacka Wilsona, poważanego okulisty, w które zamieszana jest jego żona, jej siostra i miejscowy alkoholik- James White. Czy siostry i James mieli  cos wspólnego ze śmiercią Jacka? Zdecydujcie sami!
pobierz 84.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#58: Znienawidzona ateistka i zaginiona Katie
Wracamy z odcinkiem w stylu normalnym, dwie historie i dygresja czyli to, co lubicie najbardziej. Pierwsza Karolina opowiada historię słynnej amerykańskiej aktywistki-ateistki Madalyn Murray O'Hair. Z kolei druga Karolina wybrała *zimną sprawę* (cold case, hehe), czyli niewyjaśnione zaginięcie Katie Eggleston. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie!
pobierz 53.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#57: Snajper Rasista
[Koniec dygresji : ok 10:19] W  tym tygodniu zapraszamy na historie Josepha Paula Franklina. Franklin był seryjnym zabójcą, który dokonywał przestępstw na tle rasowym. Ofiar szukał podczas wycieczek po stanach, na które zarabiał okradając banki. Jak zwykle nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć do tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie!
pobierz 49.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#56: Rzeźnik z Kanady
W tym odcinku poznacie historię Roberta Williama Pictona, właściciela hodowli świń i seryjnego mordercy, który na swoje ofiary polował w Vancouver w Kanadzie. Jak zwykle nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć do tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie!
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#55: Sekta w imię miłości i randkowy zabijaka
[Koniec dygresji 13:45] Ten odcinek powinien nazywać się "kichanie, prychanie i chrząkanie" za co Was z góry bardzo przepraszamy. Zdrowie opuściło tym razem Karolinę 2 i nawet psa Jogiego. Na prośbę drogich słuchaczy Karolina 1 przygotowała kolejną historię o sekcie - Children of God (obecnie znana pod nazwą The Family International). Uwaga - temat zahacza o molestowanie/pedofilię. Druga sprawa nie odbiega daleko od tych trudnych i obrzydliwych tematów, ponieważ Karolina 2 opowiada o amerykańskim seryjnym mordercy Rodney Alcala, którego ofiarami były m.in. małe dziewczynki. Więcej materiałów o nim można znaleźć pod hasłem "Dating Game Killer". Wspomniane źródła: [link] [link] P.S. Na temat sekty jest miniserial dokumentalny pt. "Rodzina" na naszej ulubionej platformie streamingowej... Karoliny go nie oglądały przed nagrywaniem tego odcinka. Wybaczcie :))
pobierz 75.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#54: Kryzys wieku średniego i morderca-chomikarz
[Koniec dygresji ok. 10 min.] W dzisiejszym odcinku Prawdziwych Zbrodni czeka Was dygresja pod tytułem zwierzyniec. Jeżeli wolicie od razu przejść do sedna to 1. historia dotyczy trójkąta miłosnego z piekła rodem. W samym jego centrum znajduje się Mark Gerardot, który zdradzał swoją żonę Jenner ze znacznie młodszą kochanką Meredith. Dwie osoby z tego trójkąta nie przeżyły - jak myślicie, kto? Druga historia to sprawa tajemniczego zaginięcia Denise, która nie wróciła do domu rodzinnego po koncercie Morriseya w 1991 roku. Na szczęścia sprawa została rozwiązana trzy lata później dzięki pewnej przypadkowej kobiecie, przeczuciu i podejrzanej ciężarówce. Żeby nie spoilerować możemy zdradzić tylko, że sprawca jej zaginięcia był okropnym chomikarzem/zbieraczem. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie!
pobierz 75.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#53: Zła sława Lululemon i najgorsi mężczyźni na świecie
Koniec dygresji: 09:07 W tym tygodniu Karoliny zapraszają na dwie bardzo zaskakujące historie. Pierwsza Karolina opowiada o brutalnym ataku na dwie pracownice sklepu LuLuLemon. Druga Karolina opowiada historie dwóch mężczyzn, Leonarda Lake i Charlesa Ng, których marzeniem było zniewolenie młodej kobiety.
pobierz 82.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#52: Rodzinna drama i farmakologiczny przekręt
Rodzinna drama i trujące leki to dwa rozbieżne tematy dzisiejszego odcinka. Pierwsza Karolina opowiada historię małżeństwa Swartzów, które postanowiło przygarnąć pod swój dach trójkę adoptowanych dzieci. Jednak ich pozornie idealne życie szybko się skończyło. Druga historia dotyczy przypadkowych śmierci grupy osób zamieszkujących stan Illinois w 1982 roku. Co ich łączyło? Zamiłowanie do leków przeciwbólowych, a w szczególności Tylenolu. Dowiecie się też, która Karolina jest większą lekomanką i który ibuprofen lubimy najbardziej. Jak zwykle nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć do tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie!
pobierz 56.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#51: Nieudane Małżeństwa
Koniec dygresji: 13:45 W tym tygodniu Karolina zapraszają na historie o małżeństwach. Pierwsza Karolina opowiada o małżeństwie zamożnych detektywów mieszkających na przedmieściach Nashville i kryzysie w ich związku. Druga Karolina opowiada historie zagadkowej śmierci młodego członka Air Force, Curtisa Ecclestona, stacjonującego w bazie w Japonii. Sprawdźcie zdjęcia z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie.
pobierz 63.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#50: Aileen Wuornos
Zapraszamy na okrągły, pięćdziesiąty i prawie rocznicowy odcinek specjalny, w którym rozmawiamy o kobiecie seryjnej morderczyni - Aileen Wuornos. Sprawdźcie zdjęcia z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie. Filmy: Monster, reż. Patty Jenkins Aileen Wuornos: The selling of a serial killer, reż. Nick Broomfield Aileen Wuornos: America's first female serial killer, reż. Nick Broomfield
pobierz 69.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#49: Porwanie Dziecka i Naiwni Wybrańcy
Koniec dygresji: [04:40] Karoliny opowiadają kolejne historie, które udowadniają, że nie wszystko jest takie jakie się wydaje. Pierwsza Karolina mówi o zaginięciu 9-letniej Brytyjki, Shannon Matthews i ludziach, którzy chcieli wykorzystać dobroczynność innych. Druga Karolina opowiada historię współczesnych arystokratów z rodziny de Védrines, którzy zaufali niewłaściwej osobie i uwierzyli w swoją wyjątkowość, co okazało się dla nich zgubne. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć do tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie. Miłego słuchania! Dodatkowe źródła: [link]
pobierz 82.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek