Prawdziwe Zbrodnie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Prawdziwe Zbrodnie to podcast prowadzony przez dwie Karoliny. Rozmawiamy w nim o polskich i światowych historiach kryminalnych (i wielu innych rzeczach przy okazji). Jeżeli NIE LUBISZ się bać, to ten podcast może być dla Ciebie. Zamiast klimatu grozy wolimy czasem trochę się pośmiać! Kontakt: prawdziwezbrodnie@gmail.com
Data dodania: 2020-02-07 21:48:13
Data aktualizacji: 2020-04-07 06:05:06
Audycji w katalogu: 75
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 dni temu
#74: Jane Andrews- ofiara czy morderczyni?
W tym tygodniu zapraszamy na sprawę zabójstwa Toma Cressmana i zniknięcia jego dziewczyny Jane Andrews, byłej pracownicy rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii.
pobierz 43.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
#73: Black Metal, szatan i Norwegia
Zapraszamy do wysłuchania pokręconej historii o norweskim zespole black metalowym Mayhem, o tragicznym samobójstwie i krwawym morderstwie członków zespołu. Karolina przy okazji poleca podcast Uncover: Satanic Panic. Historię przygotowaną przez drugą Karolinę usłyszycie za tydzień. Jak zwykle zapraszamy na nasz instagram @prawdziwezbrodnie jeżeli chcecie być z nami na bieżąco!
pobierz 70.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
#72: Szybcy i wściekli Chippendalesi i Klinkhamer pisarz morderca
Karolina postanowiła kontynuować sprawę z zeszłego tygodnia i opowiedzieć o krwawej historii Chippendales'ów, czyli morderstwie jednego z założycieli firmy - Nick De Noia. Poszukiwania sprawcy ciągnęły się przez lata a FBI zjeździło pół świata, aby go odnaleźć. Druga sprawa to historia holenderskiego pisarza Richarda Kilnkhamera, który podobnie jak Krystian Bala, stracił żonę, a następnie opisał jej morderstwo w swojej książce. Posłuchajcie tego odcinka, by dowiedzieć się, co wydarzyło się na prawdę! Zapraszamy na instagram @prawdziwezbrodnie. Wspomniane źródła:  [link] [link] FBI Files [link] [link];
pobierz 103.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
#71: Śmierć króliczka i Beauty Queen Killer
W dzisiejszym odcinku usłyszycie historie Dorothy Stratten i Christophera Wildera. Dorothy Stratten była króliczkiem playboya w latach80-tych a jej kariera rozwijała się w zawrotnym tempie. Christopher Wilder, znany tez jako Beauty Queen Killer, był seryjnym zabójcą, który polował na swoje młode ofiary w centrach handlowych. Jak chcecie dowiedzieć się co stało się z Dorothy i jak skończył Wilder to zapraszamy do słuchania!  Artykuły o Dororthy: [link] [link] [link]
pobierz 100.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#70: Jak oszukać testy DNA
W tym odcinku usłyszycie historię kobiety z Kanady, który była pewna, że została zgwałcona przez lekarza i jej walki o sprawiedliwość
pobierz 42.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#69: Japoński morderca samobójców
*Telefon zaufania [link] * Nagrywałyśmy ten odcinek w Tłusty Czwartek więc dla fanów dygresji mamy wydanie kulinarne - rozmawiamy o pączkach i przeklętych bułkach... [KONIEC DYGRESJI 13:22]. W związku z naszymi rozjazdami w tym odcinku (i kolejnym) usłyszycie po jednej historii. Dziś przenosimy się do Japonii, aby posłuchać o Hiroszi Maeue, który swoje ofiary znajdywał na forum dla samobójców. Poruszamy trudny temat depresji i samobójstw w tym odcinku. Wszystkie osoby zmagające się z problemami odsyłamy na strony: * forumprzeciwdepresji.pl * 116111.pl * i zachęcamy do poszukania pomocy.
pobierz 49.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#68: Tajemnicza beczka i fanatyk Dextera
W dygresji poruszamy następujące tematy: Best Stream Awards (link do głosowania na nas [link] ), seriale: Outsider i The Stranger, Podcasty: Love Island, Tak się składa, Dziewczyny z sąsiedztwa, Spoiler Master, Imponderabilia, Karolina Sobańska. Koniec dygresji znajdziecie koło 18 minuty.  W dalszej części podcastu pierwsza Karolina opowiada historię tajemniczego zniknięcia kobiety, która rozwiązała się dopiero po 30 latach dzięki przeprowadzce i otwarciu tajemniczej beczki.  Druga historia znana wszystkim pod hasłem mordercy-Dextera opowiada o fanatyku Gwiezdnych Wojen, amatorze filmów i morderstw - Marku Twitchell'u. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie! P.S. Coś zmieniłyśmy w tym odcinku jeżeli chodzi o dźwięk, więc jeżeli macie ochotę, to napiszcie nam, czy jest lepiej, czy gorzej ;)
pobierz 98.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#67: Prawdziwe Zbrodnie w Walentynki
Z okazji święta zakochanych Karoliny zapraszają na odcinek o zbrodniach popełnionych w Walentynki. Dzisiejsze historie mają ze sobą dużo wspólnego. Morderstwa Stephena Hricko I Susan Hamilton były tajmnicze  i brakowało w nich dowodów ale na szczęście na ratunek przyszła nauka.  Zapraszamy do słuchania!
pobierz 63.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#66: Zakochany milioner i morderstwo z paniki
W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o telewizji. Pierwsza sprawa dotyczy uczestnika programów typu reality show. Bohaterem drugiej sprawy jest gość talk show. Oczywiście obie sprawy skończyły się morderstwem. Posłuchajcie, by dowiedzieć się więcej!
pobierz 84.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#65: Sharon "La Pistolera" Kinne i Sprawa morderstwa Parker-Hulme
[ Koniec dygresji: 15:00] Pierwsza Karolina opowiada historię seryjnej zabójczyni Sharon Kinne mieszkającej i działającej w okolicach Independence w stanie Missourie. Druga Karolina przybliża nam historię nastoletnich przyjaciółek Pauline Parker i  Juliet Hulme mieszkających w Nowej Zelandii, których znajomość doprowadziłą do ogromenj tragedii- śmierci matki Pauline. Jak na pozór szczęśliwa matka i żona zmienia się w morderczynie? Co sprawiło, że Pauline i Juliet postanowiły zabić Honorah? Zapraszamy do słuchania !
pobierz 84.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#64: Internetowe dramy: romans w chatroomie i sekta z Tindera
[ Koniec dygresji 12:00 | druga historia 56:03 ] Zapraszamy na podróż po internetowych dramach z krwawym zakończeniem. Pierwsza sprawa dotyczy burzliwego romansu na chatroomie, który rozgrywał się między MarineSniper a TalHotBlond i został przerwany przez BeefCake. Jeden członek miłosnego trójkąta stracił życie przez zwykły catfishing. Druga Karolina opowiada historię pary Aubrey i Bailey, którzy werbowali dziewczyny na tinderze do swojego seks kultu, a ich ofiarą padła 24-letnia Sydney. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie i przesłać nam swoje creepy-internetowe historie. Żródła: [link] [link]
pobierz 101.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#63: Zabójstwo dziennikarki i Bezludna wyspa
[Koniec dygresji: ok 8 min] W tym odcinku usłyszycie historię zabójstwa brytyjskiej dziennikarki Jill Dando, która 26 kwietnia 1990 roku  została zastrzelona w tajemniczych okolicznościach. Druga Karolina opowiada historię pary żeglarzy, Malcolma "Maca" Grahama III i Eleanory LaVerne "Muff" Graham i tego co się stało jak trafili do raju. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie.
pobierz 73.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#62: Siostry Joginki i Trójka ze Springfield
Koniec dygresji [14:45] Wracamy po świąteczno-noworocznej przerwie z nowym odcinkiem Prawdziwych Zbrodni. Pierwsza Karolina opowiada historię sióstr bliźniaczek, które były znane ze swojej pasji do jogi i pasji do głośnych awantur. Druga Karolina przedstawia sprawę zaginionej Trójki ze Springfield. Posłuchajcie sami, by dowiedzieć się, czy trzy kobiety zniknęły bez śladu, czy może zostały zamordowane. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie.
pobierz 91.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#61: Świąteczna dygresja
W tym tygodniu Karoliny zapraszają na świąteczną dygresje poświęconą tematom nadesłanym przez was, naszych kochanych słuchaczy.  Zapraszamy do słuchania i życzymy Wesołych Świąt!  
pobierz 53.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#60: (Nie)winne matki i morderstwa na wrzosowiskach
Pierwsza sprawa opowiedziana przez Karolinę 1 dotyczy winnych lub niewinnych matek oraz śmierci kilku australijskich noworodków. Druga sprawa to historia morderców z wrzosowisk czyli pary kochanków z Manchesteru, którzy polowali na dzieci. Sprawdźcie zdjęcia z dzisiejszego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie!
pobierz 116.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#59: Kanibal z Japonii i Bliźniaczki z Alabamy
Koniec dygresji ok 15min W tym odcinku poznacie historię Issei Sagawy, kanibala celebryty z Japonii, który zdobył sławę opowiadając o doświadczeniu zabicia i zjedzenia koleżanki ze studiów. Druga historia to opowieść o zabójstwie Jacka Wilsona, poważanego okulisty, w które zamieszana jest jego żona, jej siostra i miejscowy alkoholik- James White. Czy siostry i James mieli  cos wspólnego ze śmiercią Jacka? Zdecydujcie sami!
pobierz 84.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#58: Znienawidzona ateistka i zaginiona Katie
Wracamy z odcinkiem w stylu normalnym, dwie historie i dygresja czyli to, co lubicie najbardziej. Pierwsza Karolina opowiada historię słynnej amerykańskiej aktywistki-ateistki Madalyn Murray O'Hair. Z kolei druga Karolina wybrała *zimną sprawę* (cold case, hehe), czyli niewyjaśnione zaginięcie Katie Eggleston. Nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć z tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie!
pobierz 53.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#57: Snajper Rasista
[Koniec dygresji : ok 10:19] W  tym tygodniu zapraszamy na historie Josepha Paula Franklina. Franklin był seryjnym zabójcą, który dokonywał przestępstw na tle rasowym. Ofiar szukał podczas wycieczek po stanach, na które zarabiał okradając banki. Jak zwykle nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć do tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie!
pobierz 49.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#56: Rzeźnik z Kanady
W tym odcinku poznacie historię Roberta Williama Pictona, właściciela hodowli świń i seryjnego mordercy, który na swoje ofiary polował w Vancouver w Kanadzie. Jak zwykle nie zapomnijcie sprawdzić zdjęć do tego odcinka na naszym instagramie @prawdziwezbrodnie!
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#55: Sekta w imię miłości i randkowy zabijaka
[Koniec dygresji 13:45] Ten odcinek powinien nazywać się "kichanie, prychanie i chrząkanie" za co Was z góry bardzo przepraszamy. Zdrowie opuściło tym razem Karolinę 2 i nawet psa Jogiego. Na prośbę drogich słuchaczy Karolina 1 przygotowała kolejną historię o sekcie - Children of God (obecnie znana pod nazwą The Family International). Uwaga - temat zahacza o molestowanie/pedofilię. Druga sprawa nie odbiega daleko od tych trudnych i obrzydliwych tematów, ponieważ Karolina 2 opowiada o amerykańskim seryjnym mordercy Rodney Alcala, którego ofiarami były m.in. małe dziewczynki. Więcej materiałów o nim można znaleźć pod hasłem "Dating Game Killer". Wspomniane źródła: [link] [link] P.S. Na temat sekty jest miniserial dokumentalny pt. "Rodzina" na naszej ulubionej platformie streamingowej... Karoliny go nie oglądały przed nagrywaniem tego odcinka. Wybaczcie :))
pobierz 75.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek