Prawdziwe Zbrodnie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Prawdziwe Zbrodnie to podcast prowadzony przez dwie Karoliny. Rozmawiamy w nim o polskich i światowych historiach kryminalnych (i wielu innych rzeczach przy okazji). Jeżeli NIE LUBISZ się bać, to ten podcast może być dla Ciebie. Zamiast klimatu grozy wolimy czasem trochę się pośmiać! Kontakt: prawdziwezbrodnie@gmail.com
Data dodania: 2020-02-07 21:48:13
Data aktualizacji: 2021-03-05 17:00:05
Audycji w katalogu: 120
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 19: Dwie historie w cenie jednej, czyli morderstwo w Sobocie
Ten odcinek jest dość krótki, ponieważ Karoliny przez przypadek przygotowały tę samą sprawę. To historia kolejnego miłosnego trójkąta, która swój finał miała dopiero po ponad 20 latach. Zapraszamy do słuchania!
pobierz 24.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 18: Podwójna eutanazja i niekompetencja policji
W tym tygodniu Karoliny opowiadają historię morderstw popełnionych w związkach. Pierwsza historia nie jest typowa dla naszego podcastu, ale nie będziemy zdradzać szczegółów - posłuchajcie sami!
pobierz 38.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 17: Podcastowe refleksje, poćwiartowane ciało i gwałciciel recydywista
Na początku tego odcinka wspominamy nagrywanie pierwszego ever odcinka Prawdziwych Zbrodni (dygresja kończy się około 14 minuty). Potem Karolina 1 opowiada historię Jonasza S., który zamordował w swoim mieszkaniu kobietę, a następnie pociął jej ciało na kawałki. Historia drugiej Karoliny dotyczy zbrodni z Hrubieszowa popełnionej przez Jacka P. w 1987 roku a także jego losów po wyjściu z więzienia. Zapraszamy do słuchania (i przepraszamy za szczekanie psa sąsiada w tle) !
pobierz 38.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 16: Zazdrosny mąż i zdeterminowana kochanka
W tym tygodniu Karoliny opowiadają zbrodnie motywowane zazdrością. Pierwsza historia  to sprawa zabójstwa słynnego muzyka Andrzeja Zauchy i jego partnerki, a druga to zabójstwo dokonane przez lekarkę z Wrocławia.  Zapraszamy do słuchania i jak zwykle do dzielenia się swoimi przemyśleniami na: [email]
pobierz 53.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 15: Zabójstwo Miss i kolejny nożownik
Karoliny rozmawiają o dwóch zbrodniach popełnionych na Dolnym Śląsku. Pierwsza dotyczy znanej Agnieszki Kotlarskiej z 1996 roku. Druga  to morderstwo Aleksandry z Ząbkowic Śląskich popełnione przez jej przyjaciela, który zadał jej ponad 100 ciosów nożem w styczniu 2017 roku.  Zapraszamy do słuchania i jak zwykle do dzielenia się swoimi przemyśleniami na: [email].
pobierz 34.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 14: Niebezpieczny związek i morderstwo sióstr z Wrocławia
W tym odcinku opowiadamy historię pary przestępców podróżujących autostopem  i sprawę zabójstwa dwóch sióstr z Wrocławia. 
pobierz 38.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 13: Zabójstwo na zlecenie i dziwny przypadek Wojciecha L.
Pierwsza sprawa to zabójstwo na zlecenie, które zostało popełnione w domku letniskowym nad Pogorią w lipcu 2000 roku. Ofiarami tej zbrodni są dwie osoby. Druga sprawa wydarzyła się w 2012 roku w okolicy Bydgoszczy. Sprawca - Wojciech L. zaatakował dwie a właściwie trzy osoby, wydawałoby się bez większych pobudek. Czy fascynacja faszyzmem wygrała, czy był po prostu urodzonym mordercą? Zapraszamy do słuchania i jak zwykle do dzielenia się swoimi przemyśleniami na: [email]
pobierz 37.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Dygresje do odcinka 13
 Uwaga drodzy słuchacze! To nie jest normalny odcinek podcastu Prawdziwe Zbrodnie. To pewna wariacja, jaką przez przypadek stworzyłyśmy, którą można nazwać bardzo długą dygresją. Na rozgrzewkę przed oficjalnym odcinkiem mówimy o wszystkim tym, co nam przyjdzie do głowy. Znajdziecie tu liczne rekomendacje serialowe i filmowe, dywagacje na temat kariery Ryana Goslinga a także dyskusję na temat rzeczowość adaptacji Dziennika Bridget Jones. Koniecznie napiszcie nam, czy powinnyśmy kontynuować takie dygresje w formie dodatkowych odcinków na [email]
pobierz 24.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 12: Bestialski złodziej magnetowidów i sąsiedzka zazdrość w wieżowcu
W końcu rozmawiamy o historii, którą pewnie większość z Was zna - o seryjnym mordercy gejów w Łodzi. Zastanawiamy się nad tym, czy faktycznie był seryjny i co się z nim stało. Druga historia to zbrodnia na tle miłosnym: zazdrosny sąsiad Stanisław dokonał haniebnego czynu morderstwa swojej ukochanej Joanny w jednym z bydgoskich wieżowców po jej zaręczynach z innym mężczyzną. Więcej dowiecie się, słuchając tego odcinka! Jak zwykle zapraszamy do komentowania na [email]. P.S. Obydwie sprawy zarekomendowali nam nasi słuchacze, za co bardzo dziękujemy.
pobierz 49.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 11: Rodzinne zabójstwo w Michalczowej i morderstwo małej Uli
*** Drodzy słuchacze, małe sprostowanie: w książce "Bez Przedawnienia" wspomnianej jako źródło informacji o zabójstwie dziewczynki z Poznania, autor (Tomasz Kin) posługuje się pseudonimami zamiast prawdziwymi imionami. Ofiara miała na imię Ula a sprawca Tomasz T. Przepraszamy za zamieszanie! *** W tym odcinku nadrabiamy poświąteczne zaległości. Dowiecie się między innymi, co oglądałyśmy ciekawego w telewizji (dygresja kończy się po 12 min.). Pierwsza historia z tego odcinka to morderstwo matki i dwójki dzieci popełnione we wsi Michalczowa. Druga zbrodnia to morderstwo 12-letniej Uli z Poznania, które po latach rozwikłali policjanci z Archiwum X. Zapraszamy do słuchania i komentowania: [email]. Rekomendacje filmowe, serialowe, książkowe: Archiwum X. Śledztwa po latach / Tomasz Kin “Bez przedawnienia” / You / The Keepers (o morderstwie zakonnicy) / The Staircase / Making a Murderer / Out of Thin Air (o morderstwie na Islandii)
pobierz 45.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 10: Krystian Bala, czyli morderstwo prawie doskonałe
Odcinek inny niż wszystkie, bo rozmawiamy tylko o jednej zbrodni. Padło na Krystiana Balę, którego pewnie wszyscy dobrze znacie. Zastanawiamy się nad jego pobudkami filozoficznymi, dyskutujemy nad estetyczną wartością Amoku i ogólnie bardzo dużo gadamy... Zapraszamy do słuchania i komentowania: [email]
pobierz 51.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 9: Morderstwo usłane różami i śmierć Danuty F.
Karoliny opowiadają jak zwykle dwie historie kryminalne. Pierwsza wydarzyła się niedawno w Chełmie, gdzie mąż zabił swoją żonę. Druga zbrodnia do tej pory owiana jest tajemnicą mimo że wydarzyła się w 1993 roku, a przełom w tej sprawie nastąpił dzięki śledczym z Archiwum X. Zapraszamy do słuchania! Napisz do nas: [email]
pobierz 52.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 8: Gangsterskie porachunki i Tajemnicza śmierć przewodnika
W tym odcinku wracamy do lat 90. Omawiamy sprawę niesłusznie skazanego gangstera i tajemniczej śmierci przewodnika górskiego
pobierz 44.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 7: Fascynacja Impresjonizmem i Szatanem
Dla odmiany w dzisiejszym odcinku rozmawiamy o bardzo nietypowej kradzieży dzieła sztuki z jednego z poznańskich muzeów. Druga historia dotyczy satanistycznej grupy z Rudy Śląskiej i zbrodni popełnionej w ofierze szatanowi. Dziwna mieszanka - zapraszamy do dyskusji - [email].
pobierz 42.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 6: Dzieci-Mordercy i Morderca Dzieci
Rozmawiamy o brutalnym zamordowaniu rodziców przez ich własnego syna i jego dziewczynę. W drugiej części przedstawiamy historię Piotra Trojaka, który na swoim koncie ma zabójstwa dwóch małych chłopców. Tematy trudne, ale zapraszamy do dyskusji: [email]
pobierz 46.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 5: Oryginalny Skorpion i Zbrodnia w Afekcie
W tym odcinku Karoliny opowiadają o pierwszym, oryginalnym Skorpionie, jednym z najsłynniejszch polskich seryjnych morderców. Druga część poświęcona jest miłosnemu trójkątowi i tragicznej zbrodni na 16-letniej Marcie z Krakowa. Czy była w afekcie? Zapraszamy do słuchania!
pobierz 58.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 4: Afera Mięsna i Skorpion z Wrocławia
Afera Mięsna, która wydarzyła się w Warszawie w latach 60. to prawdziwa wizytówka polskiej komuny, która pozostawia po sobie jedynie poczucie beznadziei. Historia Skorpiona z kolei przenosi nas do współczesności wraz ze swoją brutalnością i zaskakującym brakiem skruchy.
pobierz 43.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 3: Ostatnia Wieczerza i Krakowskie Milczenie Owiec
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 3: Ostatnia Wieczerza i Krakowskie Milczenie Owiec Trzeci odcinek nie jest dla osób o słabych nerwach. Karoliny opowiadają historię świątecznej rzezi rodziny Kalitów oraz sprawę morderstwa Katarzyny Z. o kryptonimie Skóra.
pobierz 53.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 2: Brutalny Kot i Elegancki Morderca
W tym odcinku sięgamy do klasyki polskiego kryminału z historią Karola Kota, brutalnego seryjnego mordercy z Krakowa oraz Władysława Mazurkiewicza, który był mistrzem elegancji i pozorów.
pobierz 55.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Prawdziwe Zbrodnie Odc. 1: Porwanie i kradzież zwłok
W pierwszym odcinku podcastu Prawdziwe Zbrodnie autorki opowiadają o mrożących krew w żyłach morderstwach prosto z PRL-u. Usłyszycie o porwaniu Bohdana i o poznańskim nekrofilu.
pobierz 44.1 MB odcinki RSS iTunes www
«
Nowsze
miodek