Co we freelansie piszczy?

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast dla freelancerów, wirtualnych asystentek i każdej osoby, która chce zarabiać na własnej pasji, być swoim sterem, żeglarzem i okrętem. Motywacja, inspiracja, odzieranie przedsiębiorczości z mitów i błędnych założeń.
Data dodania: 2020-02-07 21:52:06
Data aktualizacji: 2021-01-20 19:40:07
Audycji w katalogu: 108
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 17 godz. temu
PWD#108 – Z cyklu: Jak one to robią? – rozmowa z Ewą Popielarz
2021 rok to czas nowych projektów i nowych wyzwań. Jednym z nich będzie cykl rozmów z przedsiębiorczymi kobietami, które prowadzą własne firmy (często zdalnie) i rewelacyjnie sprawdzają się w roli businesswoman. Postanowiłam odkryć ich sekrety i poznać odpowiedź na pytanie, jak one to robią. Do pierwszego wywiadu zaprosiłam kobietę-petardę, Ewę Popielarz – redaktorkę, korektorkę i autorkę Akademii Korekty Tekstu. Ewa prowadzi też podcast "Po drugiej stronie książki" oraz grupę na Facebooku o tej samej nazwie. - Jak zaczęła się przygoda Ewy z edytorstwem? - Co zainspirowało ją do stworzenia Akademii? - Jak łączy rolę przedsiębiorczyni z życiem rodzinnym? - I jakimi zasadami kieruje się w swoim biznesie? Wysłuchaj najnowszego odcinka podcastu "Co we freelansie piszczy?", poznaj tę niesamowitą, pełną energii kobietę i dowiedz się, jak ona to robi. Strona WWW Ewy: [link] Akademia Korekty Tekstu: [link]
pobierz 157.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
PWD#107 – Jak przygotować się do prowadzenia firmy – 3 rzeczy, które mogą zaskoczyć nawet działającego przedsiębiorcę
Wysłuchaj najnowszego odcinka podcastu „Co we freelansie piszczy?” i poznaj 3 błędy, które sprawiły, że musiałam zamknąć moją świeżo otwartą firmę. Opowiem Ci: O czym zapomniałam na początku tej drogi? Co dziś zrobiłabym inaczej? Dlaczego entuzjazm i zapał nie mogą być jedynym motorem działania? Zapraszam do słuchania.
pobierz 52.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
PWD#106 – Czy potrzebujesz planu, by działać
Myślę, że w ostatnich tygodniach przeczytałaś mnóstwo wpisów, podsumowujących 2020 rok. Wszędzie dookoła słyszysz też, że potrzebujesz planu, aby zacząć działać. Pytanie tylko, czy na pewno tak jest? Czy podsumowania robią komuś krzywdę? Po co w ogóle je piszemy? I czy faktycznie potrzebujesz planu, by dążyć do swoich celów? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym odcinku. Zapraszam.
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
PWD#105 - Co dobrego przyniósł rok 2020 w Pretty Well Done cz. II
Niby tylko 12 miesięcy a zmienić może się praktycznie wszystko. Możemy przewartościować nasze życie, zmienić pracę, założyć firmę, czy zaprzyjaźnić się z projektami, o których nigdy w życiu do tej pory nie myśleliśmy. Co wydarzyło się w Pretty Well Done w 2020 roku? Czas na podsumowanie miesiąc po miesiącu. --- [link] [link]
pobierz 96.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
PWD#104 – Rok 2020 w Pretty Well Done – czy był sukcesem, czy był rozczarowaniem
Jak oceniasz 2020 rok? Jesteś zadowolona ze swoich osiągnięć? A może uważasz, że mogłaś zrobić więcej? Kiedy wspominam ostatnie 12 miesięcy, odczuwam pewien niepokój. Były one nie tylko chaotyczne, ale też pełne zmian, które działy się zbyt szybko i czasami trudno je było przewidzieć. A jednak, mimo wszystko, mam poczucie, że był to udany czas dla mojego biznesu. Chcesz wiedzieć, co się działo w Pretty Well Done? Jakie zmiany zaszły w mojej firmie? Jakie projekty zrealizowałam, a które musiałam odłożyć? I jak przygotowuję się do podsumowań końcowo-rocznych? Posłuchaj.
pobierz 61.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
PWD#103 – Dlaczego warto robić podsumowania Twojej pracy
Połowa grudnia to idealny czas na to, żeby zamknąć wszelkie projekty, ocenić, co udało Ci się zrealizować i rozpisać plany na kolejny rok (o ile jeszcze tego nie zrobiłaś). Dlaczego warto to robić? O tym właśnie porozmawiamy w tym odcinku. Zapraszam :)
pobierz 40.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
PWD#102 – 5 wskazówek, jak zbudować firmę marzeń i dlaczego nie musi być ona gigantyczna
Jak zbudować firmę swoich marzeń? Czy to jest łatwa droga? Jak przyciągnąć do siebie to, na czym nam zależy? I czy każdą działalność trzeba rozbudowywać na ogromną skalę? Wysłuchaj podcastu i poznaj 5 wskazówek i przekonaj się, jak stworzyć Twój upragniony biznes.
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
PWD#101 – Firma zaczyna się w głowie. Rozmowa z Kasią Krasucką
Jak zadbać o siebie i właściwe podejście do swojego życia zawodowego? O tym właśnie rozmawiam z moim gościem, Kasią Krasucką, motywującym nauczycielem języków obcych i mentorką przemiany wewnętrznej. Jak odkryć samą siebie? Jak znaleźć w sobie odwagę, żeby sięgnąć po własne marzenia? Jak zaczęła się droga Kasi do transformacji i czego dowiedziała się o sobie w trakcie tej podróży? Posłuchaj.
pobierz 108.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
PWD#100 – 2 lata projektu, który miał trwać 2 miesiące
Są takie projekty, które zamierzamy zrealizować w mgnieniu oka, a tymczasem okazuje się, że zajmują nam o wiele więcej, niż planowaliśmy. Tyle tylko, że w przypadku tego projektu czas jest powodem do dumy! Mój autorski podcast „Co we freelansie piszczy?” miał potrwać dwa miesiące, a już wkrótce będzie obchodził drugie urodziny! Z tej okazji, aby uczcić ten jubileuszowy, setny odcinek, poprosiłam słuchaczy o to, żeby zadali mi pytania, na które chcą uzyskać odpowiedzi. Chcesz usłyszeć, jakie to pytania? Zapraszam Cię na odcinek, w którym odkrywam wszystkie karty!
pobierz 71.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
PWD#99 - Czy etat ogranicza osoby kreatywne? Rozmowa z Kaśką Żbikowską
Niektóre osoby czekają nawet kilkanaście lat na to, żeby przejść z etatu na własną działalność. Co musi się wydarzyć, żeby wreszcie zdecydowały się postawić na swoje i zmienić swoją ścieżkę zawodową o 180 stopni? O tym właśnie rozmawiam z bohaterką kolejnego odcinka z serii „Kobiety przedsiębiorcze”, Kaśką Żbikowską, założycielką i właścicielką marki oraz społeczności Digital Girls – przestrzeni w sieci dla przedsiębiorczych kobiet, które chcą zarabiać na swojej wiedzy. Kaśka przez niemal 16 lat pracowała jako project manager w różnych firmach, a przez ponad 7 – łączyła etat z własną działalnością. Jak jej się to udało? W jaki sposób znajdowała czas i energię, żeby działać dla kogoś i prowadzić swoją firmę? I co skłoniło ją do przejścia wyłącznie na swoje?
pobierz 139.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
PWD#98 – Ile powinna kosztować godzina pracy freelancera
Jednym z najczęstszych pytań, które słyszę od początkujących przedsiębiorców, jest to, jak powinni wycenić swoje usługi. Ile powinna kosztować godzina pracy freelancera? Czy da się dobrze zarabiać na swojej pasji? Jak ustalić swoją stawkę? I jak sprawdzić, ile pieniędzy musisz mieć, żeby w ogóle wystartować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym odcinku. Gotów na biznesową lekcję matematyki? Zapraszam serdecznie!
pobierz 40.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
PWD#97 – Finansowe aspekty przejścia na własną działalność - o co musisz zadbać? Rozmowa z Sandrą Martynów
Często jest tak, że osoby, które decydują się na założenie firmy, robią to świadomie i są do tego świetnie przygotowane. Ale zdarzają się też sytuacje, w których los decyduje za nas i musimy w krótkim czasie zmierzyć się z prowadzeniem własnej działalności, mimo że wcale tego nie planowaliśmy. Tak właśnie było w przypadku mojego dzisiejszego gościa, Sandry Martynów. Sandra jest trenerem mentalnym, pomysłodawczynią Pracowni Rozwoju Osobistego oraz autorką ”Niezbędnika finansowego”. Uczy przedsiębiorców (i nie tylko!), jak dogadać się z pieniędzmi i żyć z nimi w zgodzie. Wysłuchaj naszej inspirującej rozmowy i dowiedz się: - Jak i którędy uciekają nasze pieniądze? - Skąd wzięło się jej zamiłowanie Sandry do planowania i zarządzania budżetem? - W jaki sposób wspiera inne osoby w organizacji ich finansów? - I co spowodowało, że postanowiła zbudować na tej pasji własną działalność? Gotów, żeby poznać drogę przejścia z etatu na swoje z zupełnie innej strony? Zapraszam do słuchania.
pobierz 82.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
PWD#96 - "Źle się dzieje w państwie duńskim..."
Czym jest dla Ciebie wolność? W świetle ostatnich wydarzeń w Polsce ten temat jest mi szczególnie bliski. Zwłaszcza że wolność to jedna z najważniejszych wartości, którymi kieruję się w życiu i w biznesie. Dlaczego nie powinnaś rezygnować z własnych marzeń i planów zawodowych? Jakie masz możliwości, żeby działać w zgodzie ze sobą? W jaki sposób wykorzystać siłę i moc, które drzemią w każdej z nas? Budując własne, nawet najmniejsze imperium, masz wpływ na to, co się dzieje. Wysłuchaj odcinka i przekonaj się, dlaczego warto z niego skorzystać.
pobierz 34.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
PWD#95 - Czy łatwo jest porzucić etat? Wywiad z Agnieszką Papaj-Żołyńską
Decyzja o odejściu z etatu nie jest łatwa. Zwłaszcza jeżeli pracujesz w jednej firmie od wielu lat. A jednak wiele kobiet decyduje się na ten krok. Dlaczego? Rozmawiam o tym z moim dzisiejszym gościem, Agnieszką Papaj-Żołyńską, dziennikarką, tłumaczką i właścicielką marki Wing Person. Wysłuchaj najnowszego odcinka podcastu „Co we freelansie piszczy?” i dowiedz się:  Co wpłynęło na decyzję Agnieszki o zmianie ścieżki zawodowej? Czy po latach pracy na etacie trudno jej było się odnaleźć w roli kobiety przedsiębiorczej? Co było dla niej najtrudniejsze? I czy jest coś, czego żałuje? Zapraszam serdecznie!
pobierz 71.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
PWD#94 – Czy pomysł na firmę zawsze wart jest realizacji
Masz dość nudnej, niesatysfakcjonującej pracy na etacie? Myślisz o założeniu własnej firmy? Dzisiaj pokażę Ci, jak sprawdzić, czy Twój pomysł jest wart realizacji. Czy jest sens brać się za Twój wymarzony biznes? Skąd wiedzieć, czy jesteś na to gotowa? O czym musisz pamiętać, kiedy planujesz go uruchomić? Jakiego kluczowego etapu nie możesz pominąć? I co zrobić, żeby nie zaprzepaścić swojej szansy? Posłuchaj.
pobierz 33.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
PWD#93 – Zmiany są nieuniknione, czyli co będzie dalej z Pretty Well Done?
Jakie zmiany szykuję w Pretty Well Done? Dlaczego właśnie teraz postanowiłam obrać nowy kurs działania? I co przygotowałam dla wszystkich przedsiębiorczych kobiet, które nie boją się sięgać po swoje marzenia.
pobierz 35.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
PWD#92 - Moja najtrudniejsza lekcja w biznesie
Prowadzenie firmy przypomina nieco pole minowe, na którym w każdej chwili coś może wybuchnąć. I choćbyś stanęła na głowie, prędzej czy później zdarzy Ci się jakaś pomyłka. Dlaczego popełniamy błędy? Czy warto ich unikać? I jak je naprawić, gdy już nam się przytrafią? Posłuchaj.
pobierz 41.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
PWD#91 - Chcesz się rozwijać? Inwestuj!
Co odróżnia osobę prowadzącą firmę od właściciela biznesu? Jeśli chcesz się rozwijać i dołączyć do grona najlepszych, musisz inwestować w siebie. Jak to zrobić, kiedy nie masz na to środków? Posłuchaj!
pobierz 46.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
PWD#90 – Prowadzenie firmy jest proste
Czy prowadzenie firmy może być proste? W jakie pułapki nie warto wpadać? Co zamieszczać w swojej ofercie, a czego unikać? I jak sprawdzić, czy Twoje działania są właściwe? Posłuchaj.
pobierz 35.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
PWD#89 – Trzy wymówki, które sprawią, że nie odniesiesz sukcesu
Wielu przedsiębiorców bez przerwy szuka pretekstów i wymówek, byle tylko nie zacząć działać. Czy Ty też do nich należysz? Snujesz marzenia, ale nigdy nie wprowadzasz ich w życie? Narzekasz na swoją sytuację, ale nie robisz nic, żeby ją zmienić? Wysłuchaj odcinka, poznaj 3 największe wymówki i dowiedz się, jak je pokonać.
pobierz 32.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek