Życionomia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o życiu, wszechświecie i całej reszcie. Fanpage: http://facebook.com/zycionomia Grupa FB: https://www.facebook.com/groups/149915552389571
Data dodania: 2020-02-07 21:54:47
Data aktualizacji: 2020-07-10 04:45:06
Audycji w katalogu: 34
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
34. Mikroturystyka powiatowa
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, gdzie i jak podróżować w czasie, gdy nie da się wsiąść do samolotu i polecieć do Florencji, Madrytu, Paryża czy Rabatu, bo nic nie lata. A nas nosi, zarabiamy głównie po to, żeby podróżować i życia bez wycieczek sobie nie wyobrażamy. Więc trochę improwizujemy. 
pobierz 36.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Będę doktorem, będę doktorem!
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, z czym się je doktorat i o co w nim właściwie chodzi. Niby wszyscy wiedzą wszystko, praktycznie większość wie niewiele albo nic. 
pobierz 42.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
32. My, blachary podróży
Zamknięci w domu wspominamy, jak równo rok temu jeździliśmy po zachodnich stanach USA. I było to piękne, mądre i pouczające. Dzisiaj ekscytacją napełnia nas podróż na drugą stronę Wisły.  Zastanawiamy się też, ale tylko trochę, jak zmieni się sposób podróżowania po wzięciu pandemii za pysk. Może będziemy więcej i chętniej jeździć na krótkie road tripy po krajach ojczystych? Bo wydaje się, że tanie loty chyba nieprędko wrócą. Zapraszamy. 
pobierz 36.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
31. Dlaczego nie możemy już na siebie patrzeć
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, dlaczego coraz trudniej wytrzymać nam z życiowymi partnerami pod jednym dachem. Przyjęta w tym odcinku konwencja, może niektórych zmylić. My się z Marysią naprawdę kochamy. 
pobierz 70.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
30. O językach niekoniecznie obcych
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, czym jest dla nich nauka języków obcych i jak do niej podchodzą. Próbują się rozprawić z mitem, że istnieją ludzie, którzy nie są w stanie się nauczyć żadnego języka. I zastanawiają się, czemu w Polsce tak wiele osób z ich pokolenia ma blokadę przed mówieniem po angielsku.  A w bonusie Maria mówi językami i sprawia jej to wyraźną frajdę.
pobierz 104.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
29. Dobrze być dobrym.
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym,  dlaczego dobro się jednak trochę opłaca i w jaki sposób warto to dobro  rozsiewać.  O złu trochę też, ale tylko dlatego, że teraz jest nam wszystkim jakby trochę trudniej.
pobierz 83.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
28. O pracy zdalnej - z punktu widzenia kierownika.
Drugi odcinek o pracy zdalnej. Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jakie wyzwania stoją przed kierownikiem, gdy nagle cały jego zespół pracuje zdalnie. Na ile potrzebne jest miękkie podejście, a na ile trzeba być twardym dowódcą. 
pobierz 74.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
27. O pracy zdalnej - z punktu widzenia pracownika.
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak to jest z tą pracą zdalną i czy aby wszystkim ona służy. O tym, na co zwrócić uwagę, i o co zadbać, gdy człowiek pracuje z domu, i o tym dlaczego moja połowa biurka jest zawsze mniejsza niż Twoja i sprzątnij natychmiast te brudne kubki. A także o tym, że na zdalnym łatwo wpaść w pracoholizm.
pobierz 66.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
26. Czy e-sport jest tylko dla małych chłopców?
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, czym jest e-sport i co jest w nim tak szczególnego, że tyle ludzi ogląda transmisję a sponsorzy sypią obficie hajsem.  Radek opowiada o mistrzostwach (turnieju) w Counter Strike w Katowicach, które się zakończyły tydzień temu. A Maria pyta, dlaczego tak mało dziewczyn w tym sporcie i czy to aby na pewno jest sport.  Jeśli zawsze chcieliście zrozumieć, co jest fascynującego w oglądaniu strzelanki online, to ten odcinek jest dla Was. 
pobierz 84.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
25. Przychodzi pracownik do szefa - o rekrutacji
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym, jak wygląda rozmowa rekrutacyjna z punktu widzenia szefa, a jakie mity na ten temat tkwią w głowach kandydatów. O zarządzaniu ludźmi z punktu widzenia praktyka.
pobierz 109.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
24. Międzynarodowy Dzień Kota
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o swoich kotach. I to właściwie wszystko. 
pobierz 81.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
23. O tym co kochamy nie tylko w Walentynki
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym wszystkim, co kochają, co przynosi im radość życia, i co sprawia, że rano na dźwięk budzika czasami się nawet trochę uśmiechają. Specjalny odcinek Walentynkowy, w którym nie mówimy nikomu, jak ma żyć.
pobierz 89.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
22. Jak się nie dać fake newsom
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym, jak na co dzień konsumują informacje w internecie, skąd je biorą i dlaczego Marysia zawsze wie pierwsza. Opowiadają też o tym, jak weryfikują informacje zbyt piękne, by mogły być prawdziwe.  Aplikacje wymienione w podcaście: feedly.com oraz [link]
pobierz 89.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
21. Sex Education - nie tylko o serialu.
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o seksie, co samo w sobie jest interesujące, ale tak naprawdę odnoszą się przede wszystkim do serialu Sex Education z Netflixa. I cieszą się, że o edukacji seksualnej można opowiadać z polotem i na luzie.  Uwaga, spojlery. 
pobierz 79.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
20. O tym, jak sobie radzimy z hejtem w internecie.
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym, jak sobie radzą, gdy ktoś ich hejtuje w internecie. Opisują, jakie istnieją typy hejterów i wspominają różne sytuacje z ich udziałem. Mówią też o tym, jak można reagować na hejt -  praktycznie w trakcie dyskusji i bardziej formalnie, z udziałem instytucji, które mogą nas wesprzeć.
pobierz 121.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
19. Zmiany klimatyczne, głupcze!
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak postrzegają zmiany klimatyczne, o patyczkach do uszu, torebkach jednorazowych, polskim węglu i o stertach nowych ubrań na wysypiskach.  Opowiadają, jak zmienili niektóre swoje zwyczaje i dlaczego, póki co, nie zamierzają rezygnować z latania samolotem. Link do cytowanego raportu , dotyczącego największych emitentów CO2. Ciekawa mapa interaktywna , na której możemy zobaczyć, jak Polska sobie świetnie radzi z emisją CO2. O czym też wspominamy w odcinku. 
pobierz 120.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
18 Nasze noworoczne próby zmiany i rozwoju
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, że postanowić jest łatwo, zrealizować trudniej, ale mimo wszystko próbują zmierzyć się z nowym rokiem i ustawić sobie rozmaite cele i zadania. I mają nadzieję, że coś z tego wyjdzie. 
pobierz 108.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
17 Co poszło nie / tak w 2019 roku
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym, co im się udało i co wcale im nie wyszło w 2019 roku.  Odcinek specjalny, bo wyjazdowy, więc technicznie "dla koneserów", ale autorzy mają nadzieję, że będzie się słuchał z taką samą frajdą, jak wszystkie inne.  A tymczasem MCRT życzą Wam, żeby porażki 2019 roku stały się sukcesami 2020 roku. Wszystkiego lepszego!
pobierz 61.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
16 O Wigilii inaczej.
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym, jak zeszłoroczna Wigilia ich zaskoczyła i wciągnęła, a następnie zmobilizowała do działań, których się nie spodziewali. I o tym, że w Święta warto odpuścić, a jeszcze bardziej warto zadbać. O innych i o siebie.
pobierz 72.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
15 Wakacyjny wynajem wozu
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak można sobie bezstresowo wynająć samochód zagranicą, i na co zwracać uwagę szukając ofert. Takie tam luźne rozmowy, powodowane tęsknotą za światłem, ciepłem, latem i sezonem urlopowym. 
pobierz 87.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek