Życionomia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o życiu, wszechświecie i całej reszcie. Fanpage: http://facebook.com/zycionomia Grupa FB: https://www.facebook.com/groups/149915552389571
Data dodania: 2020-02-07 21:54:47
Data aktualizacji: 2020-02-22 06:10:11
Audycji w katalogu: 24
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
24. Międzynarodowy Dzień Kota
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o swoich kotach. I to właściwie wszystko. 
pobierz 81.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
23. O tym co kochamy nie tylko w Walentynki
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym wszystkim, co kochają, co przynosi im radość życia, i co sprawia, że rano na dźwięk budzika czasami się nawet trochę uśmiechają. Specjalny odcinek Walentynkowy, w którym nie mówimy nikomu, jak ma żyć.
pobierz 89.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
22. Jak się nie dać fake newsom
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym, jak na co dzień konsumują informacje w internecie, skąd je biorą i dlaczego Marysia zawsze wie pierwsza. Opowiadają też o tym, jak weryfikują informacje zbyt piękne, by mogły być prawdziwe.  Aplikacje wymienione w podcaście: feedly.com oraz [link]
pobierz 89.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
21. Sex Education - nie tylko o serialu.
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o seksie, co samo w sobie jest interesujące, ale tak naprawdę odnoszą się przede wszystkim do serialu Sex Education z Netflixa. I cieszą się, że o edukacji seksualnej można opowiadać z polotem i na luzie.  Uwaga, spojlery. 
pobierz 79.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
20. O tym, jak sobie radzimy z hejtem w internecie.
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym, jak sobie radzą, gdy ktoś ich hejtuje w internecie. Opisują, jakie istnieją typy hejterów i wspominają różne sytuacje z ich udziałem. Mówią też o tym, jak można reagować na hejt -  praktycznie w trakcie dyskusji i bardziej formalnie, z udziałem instytucji, które mogą nas wesprzeć.
pobierz 121.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
19. Zmiany klimatyczne, głupcze!
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak postrzegają zmiany klimatyczne, o patyczkach do uszu, torebkach jednorazowych, polskim węglu i o stertach nowych ubrań na wysypiskach.  Opowiadają, jak zmienili niektóre swoje zwyczaje i dlaczego, póki co, nie zamierzają rezygnować z latania samolotem. Link do cytowanego raportu , dotyczącego największych emitentów CO2. Ciekawa mapa interaktywna , na której możemy zobaczyć, jak Polska sobie świetnie radzi z emisją CO2. O czym też wspominamy w odcinku. 
pobierz 120.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
18 Nasze noworoczne próby zmiany i rozwoju
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, że postanowić jest łatwo, zrealizować trudniej, ale mimo wszystko próbują zmierzyć się z nowym rokiem i ustawić sobie rozmaite cele i zadania. I mają nadzieję, że coś z tego wyjdzie. 
pobierz 108.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
17 Co poszło nie / tak w 2019 roku
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym, co im się udało i co wcale im nie wyszło w 2019 roku.  Odcinek specjalny, bo wyjazdowy, więc technicznie "dla koneserów", ale autorzy mają nadzieję, że będzie się słuchał z taką samą frajdą, jak wszystkie inne.  A tymczasem MCRT życzą Wam, żeby porażki 2019 roku stały się sukcesami 2020 roku. Wszystkiego lepszego!
pobierz 61.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
16 O Wigilii inaczej.
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym, jak zeszłoroczna Wigilia ich zaskoczyła i wciągnęła, a następnie zmobilizowała do działań, których się nie spodziewali. I o tym, że w Święta warto odpuścić, a jeszcze bardziej warto zadbać. O innych i o siebie.
pobierz 72.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
15 Wakacyjny wynajem wozu
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak można sobie bezstresowo wynająć samochód zagranicą, i na co zwracać uwagę szukając ofert. Takie tam luźne rozmowy, powodowane tęsknotą za światłem, ciepłem, latem i sezonem urlopowym. 
pobierz 87.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
14 W związku ze sprzątaniem
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak skutecznie ogarniać bałagan dokoła, jak się dzielić przestrzenią w szafach, gdy w mieszkaniu pojawia się nowy lokator, oraz dlaczego należy bywać częściej w teatrze i operze niż w Ikei. 
pobierz 106.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
13 Ile nas kosztują prezenty?
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o kupowaniu i wręczaniu prezentów, o tym, jak bardzo to bywa trudne i o tym, że nie do końca chodzi o ich wartość finansową, ale raczej o znaczenie, które się im nadaje. I o tym, że w tym roku jeszcze nie mają niczego kupionego na święta i powoli już im się włącza Christmas panic.
pobierz 110.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
12 W związku z pieniędzmi
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak rozmawiać o pieniądzach z partnerem życiowym, jak dzielić się wydatkami i jak w tym kontekście wygląda sprawiedliwość. A także o tym, jak się kłócili, gdy tej sprawiedliwości nie było.
pobierz 91.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
11 Pijemy piwo, które sobie nawarzyliśmy
Dzisiaj specjalny odcinek, wyjazdowy. Kolega Michał Gniot aka Watson opowiada o tym, jak wszedł w domowy wyrób piwa, co jest w zasadzie bardzo łatwe, bo większość roboty odwalają za nas drożdże. Rozmawialiśmy o niezbędnym sprzęcie, tajniki procesu warzenia zgłębimy w następnym odcinku, podczas którego będziemy próbować piwa, które sobie u Watsona zamówiłem, i które pomagałem robić.  Tym odcinkiem kończymy pierwszy sezon.  Wrzucam też linki, o których wspominamy w podcaście.  Kompendium wiedzy o piwie Program ułatwiający bardziej zaawansowane warzenie piwa
pobierz 94.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
10 Adoptuj, nie kupuj
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o psie, kotach, schroniskach i adopcjach i o tym, jak bardzo zmieniło się ich życie po przyjęciu zwierzaków pod swój dach. Podają też informacje o kosztach utrzymania psa Filipa i corocznych przeglądów w psim warsztacie.
pobierz 96.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
09 Nie wstydź się depresji!
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o depresji. O tym, jak ją u  siebie rozpoznali, jak się z nią żyło, i w jaki sposób z niej wyszli. O  wstydzie, o złości, o tym, co trudne i o tym, co z czasem robi się  łatwiejsze.
pobierz 111.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
08 W kuchni u Teklaków
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o kuchni dla zabieganych i leniwych i o tym, co trzeba mieć w lodówce na wypadek nagłego głodu lub niezapowiedzianej wizyty znajomych.
pobierz 82.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
07 O wulgaryzmach, przymiotnikach i wiatach przestankowych
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak powstały ich najbardziej klikane teksty, jak nauczyli się pisać i o tym, że w ich znajomości też na początku było słowo.  Dla wszystkich ciekawych Luthera, angry interpretera/translatora prezydenta Obamy, polecam ten odcinek , który był chyba wprowadzeniem tej postaci do programu Key and Peele. Natomiast szczytowym osiągnięciem obu panów (no dobra, tutaj jednego), jest to . Do dzisiaj nie mogę wyjść z szoku.
pobierz 107.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
06 W podróży po Stanach - jak sobie poradziliśmy
Maria Cywińska i Radek Teklak rozmawiają o tym, jak cało przejechać poprzez prerie Arizony, czyli jak sobie dawać radę w podróży do i po Stanach.
pobierz 78.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
05 Idziemy głosować, ty też powinieneś
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak denaturat, cerata i głodówka w kościele mobilizują nas do głosowania w każdych wyborach. 
pobierz 82.2 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek