Życionomia

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o życiu, wszechświecie i całej reszcie. Fanpage: http://facebook.com/zycionomia Grupa FB: https://www.facebook.com/groups/149915552389571
Data dodania: 2020-02-07 21:54:47
Data aktualizacji: 2021-01-16 14:35:04
Audycji w katalogu: 47
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany ponad miesiąc temu
47. Szefie, daj hajs!
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak rozmawiać o podwyżce, jak się do takiej rozmowy przygotować, i dlaczego nie należy się jej bać. 
pobierz 38.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
46. Tak się robiło internet.
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jak wyglądał internet, gdy sami w nim zaczynali mieszkać, gdzie się bywało, kogo się znało i co z tego wynikało. Tym razem wywołujemy po nazwisku sporo osób, dzięki którym nasz polski internet się rozwijał (wybór całkowicie subiektywny i dalece niekompletny). Dla młodych - wszystko, o czym mówimy, zdarzyło się naprawdę. Rower Błażeja też.
pobierz 41.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
45. Boicie się śmierci? My tak.
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o listopadzie - miesiącu składającym się z samych poniedziałków, Święcie Zmarłych, wizytach na grobach bliskich i pandemii. To wszystko prowadzi ich ku rozważaniom nieco bardziej ogólnym, o przemijaniu i śmierci. Naszej, bliskich, przyjaciół i znajomych. Ale bez dołujących klimatów. 
pobierz 37.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
44. Grzecznie już było
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o protestach w związku z wyrokiem Trybunału... wróć, Operetki Konstytucyjnej, o piekle kobiet, wulgaryzmach, małych miasteczkach i świeżo przebudzonym pokoleniu młodych ludzi. I o kościele katolickim w Polsce, rzecz jasna. 
pobierz 35.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
43. Ciemne strony pisania w internecie
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o swoich tekstach, które zdobyły popularność w necie. Tysiące klików i lajków to tylko jedna strona medalu. Z czym jeszcze wiąże się publikacja takiego tekstu? Kto pod nim komentuje? Jakie rzeczy można przeczytać na swój temat? I dlaczego bywa to wyczerpujące. Zapraszamy. 
pobierz 36.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
42. Czy mężczyźni mogą się malować?
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o zawartości mężczyzny w mężczyźnie, o tym, co przystoi a co nie i kiedy mężczyzna przestaje być facetem, a zaczyna być sobą. 
pobierz 34.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
41. Kochamy polskie seriale.
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jakie seriale ostatnio obejrzeli, jak znajdują na to czas, jaki mają indywidualny sposób oglądania, i dlaczego tak mało seriali udaje im się obejrzeć razem. 
pobierz 36.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
40. Mistrz kierownicy ucieka
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, czy są dobrymi kierowcami, jak sobie radzą za kierownicą w mieście i w trasie, i co to właściwie znaczy być dobrym kierowcą. Jest też mała niespodzianka, mamy gości. 
pobierz 40.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
39. Po co nam ten podcast?
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, że właśnie minął rok podcastowania. Wracają do początków, mówią, jak to się robi i zapowiadają kolejne lata gadania. Wszystkiego najlepszego.
pobierz 34.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
38. Zadbajmy o siebie.
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, że z okazji nowego otwarcia (koniec wakacji, początek roku szkolnego, powrót do pracy), warto zadbać o siebie. Ale nie przy pomocy postanowień podobnych do noworocznych, tylko bardziej skutecznie. Posłuchajcie, jakie mają na to sposoby. 
pobierz 40.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
37. Edukacja (muzealna), głupcze!
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jakie były najlepsze muzea, które odwiedzili, co się im w nich najbardziej podobało i jak wygląda muzeum ich marzeń. Przy okazji małe uzupełnienie do tego, o czym mówiliśmy. - Vincent and the Doctor, o którym wspominamy, to dziesiąty odcinek piątej serii nowego Doktora Who - camera obscura to inaczej kamera otworkowa - obraz Caspara Davida Friedricha nazywa się "Wędrowiec nad morzem mgły" - autorką obrazu "Judyta obcinająca głowę Holofernesowi" aka "Judyta zabijająca Holofernesa" jest Artemisia Gentileschi. - H.R. Giger robił projekty do niezrealizowanej przez Jodorowskiego Diuny - Jodorowski czyta się Hodorowski
pobierz 49.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
36. Że Cię nie opuszczę aż do śmierci
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o unieważnieniu ślubu kościelnego. A właściwie to bardziej o tym, dlaczego jedno z nich nie chciało przechodzić przez tę upokarzającą procedurę. I trochę się spierają o to, czy osoba będąca poza kościołem w ogóle powinna się tym tematem interesować i ekscytować. 
pobierz 47.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
34. I po wyborach
Czerwone z czerwonym, białe z białym. Tak zszyj, a na pewno będzie dobrze. Bo nic innego nam nie zostało, i nikt tego za nas nie zrobi.  Cywińska i Teklak gadają o wyniku wyborów i co możemy próbować robić, żeby przywrócić choćby pozory normalności w tym kraju. 
pobierz 52.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
34. Mikroturystyka powiatowa
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, gdzie i jak podróżować w czasie, gdy nie da się wsiąść do samolotu i polecieć do Florencji, Madrytu, Paryża czy Rabatu, bo nic nie lata. A nas nosi, zarabiamy głównie po to, żeby podróżować i życia bez wycieczek sobie nie wyobrażamy. Więc trochę improwizujemy. 
pobierz 36.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Będę doktorem, będę doktorem!
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, z czym się je doktorat i o co w nim właściwie chodzi. Niby wszyscy wiedzą wszystko, praktycznie większość wie niewiele albo nic. 
pobierz 42.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
32. My, blachary podróży
Zamknięci w domu wspominamy, jak równo rok temu jeździliśmy po zachodnich stanach USA. I było to piękne, mądre i pouczające. Dzisiaj ekscytacją napełnia nas podróż na drugą stronę Wisły.  Zastanawiamy się też, ale tylko trochę, jak zmieni się sposób podróżowania po wzięciu pandemii za pysk. Może będziemy więcej i chętniej jeździć na krótkie road tripy po krajach ojczystych? Bo wydaje się, że tanie loty chyba nieprędko wrócą. Zapraszamy. 
pobierz 36.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
31. Dlaczego nie możemy już na siebie patrzeć
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, dlaczego coraz trudniej wytrzymać nam z życiowymi partnerami pod jednym dachem. Przyjęta w tym odcinku konwencja, może niektórych zmylić. My się z Marysią naprawdę kochamy. 
pobierz 70.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
30. O językach niekoniecznie obcych
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, czym jest dla nich nauka języków obcych i jak do niej podchodzą. Próbują się rozprawić z mitem, że istnieją ludzie, którzy nie są w stanie się nauczyć żadnego języka. I zastanawiają się, czemu w Polsce tak wiele osób z ich pokolenia ma blokadę przed mówieniem po angielsku.  A w bonusie Maria mówi językami i sprawia jej to wyraźną frajdę.
pobierz 104.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
29. Dobrze być dobrym.
Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym,  dlaczego dobro się jednak trochę opłaca i w jaki sposób warto to dobro  rozsiewać.  O złu trochę też, ale tylko dlatego, że teraz jest nam wszystkim jakby trochę trudniej.
pobierz 83.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
28. O pracy zdalnej - z punktu widzenia kierownika.
Drugi odcinek o pracy zdalnej. Maria Cywińska i Radek Teklak gadają o tym, jakie wyzwania stoją przed kierownikiem, gdy nagle cały jego zespół pracuje zdalnie. Na ile potrzebne jest miękkie podejście, a na ile trzeba być twardym dowódcą. 
pobierz 74.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek