Rozmowy bez asekuracji

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast bardzo ubezpieczeniowy. W każdy wtorek serwujemy nową porcję ubezpieczeniowych inspiracji i informacji.
Data dodania: 2020-02-07 21:56:35
Data aktualizacji: 2020-04-07 12:55:13
Audycji w katalogu: 110
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Odc. 110 – Idź do przodu i sprzedawaj! – Dariusz Halczok, Akademia Doradcy
Co się będzie działo na Insurance Summit 8 kwietnia 2020? Gościem podcastu jest organizator, Dariusz Halczok.
pobierz 26.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
Odc. 109 – Ubezpieczenia dwóch prędkości – Michał Jaworski (Microsoft)
Gościem tego odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” jest Michał Jaworski, członek zarządu Microsoft. Z audycji dowiecie się: czy ubezpieczyciele radzą sobie z pracą w trybie zdalnym? czy ma sens zachowywanie hierarchicznych struktur komunikacji w zakładach ubezpieczeń? jakie zmiany powinny zostać wprowadzone w regulaminie pracy, by ubezpieczyciel mógł efektywnie funkcjonować w obecnych warunkach? czym się różni spotkanie zarządu od towarzyskiego spotkania wirtualnego? jeśli nie chmura obliczeniowa, to co? czy można zorganizować wirtualne szkolenie dla 20 tys. osób? czy zakładom ubezpieczeń grożą teraz częstsze ataki cybernetyczne?
pobierz 30.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Odc. 108 – Wolimy rosnąć niż się bać – Adam Malinowski i Michał Cabaj (Signal Iduna)
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Odc 107 – Generalnie można zdalnie – Tomasz Poradzewski, Generali
pobierz 18.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Odc. 106 – coronaPROBLEM – co musisz wiedzieć? – dr Jerzy Podlewski, Ryzykonomia
Czy koronawirus to rzeczywisty problem? Gdzie szukać aktualnych i wiarygodnych danych? dr Jerzy Podlewski z bloga Ryzykonomia poleca: [link] [link] [link] [link] [link] Bieżące informacje z Polski: [link] =BoxMMt1 Jakie działania należy podjąć w firmach w pierwszej kolejności? O tym w specjalnym wydaniu podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji".
pobierz 32.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Odc. 105 – Najczęstsze problemy z rozliczeniami w multiagencji – Marcin Konopka i Daniel Kisiel, Berg System
Brak ujednoliconych standardów rozliczeń to jeden z najczęstszych problemów z rozliczeniami w multiagencjach. Przy 20 towarzystwach w ofercie to jest poważny problem! Jakie są inne problemy przy rozliczaniu prowizji? O tym mówią goście podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” Marcin Konopka i Daniel Kisiel z firmy Berg System.
pobierz 27.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odc. 104 – Broker i życie – Czy warto wejść w niszę, Wiesław Mróz
pobierz 35.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Odc. 103 – Ochrona prawna w pakiecie komunikacyjnym – Tomasz Zawadzki i Jacek Ihnatowicz (DAS)
pobierz 47.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 102 - Co planuje Unilink w 2020 roku, Igor Rusinowski
Unilink to jedna z najbardziej dynamicznie i przemyślanie rozwijających się multiagencji w Polsce. Jakie plany i priorytety ma w 2020 roku? O tym mówi gość podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” Igor Rusinowski, prezes Unilink. Z audycji dowiecie się: W czym lokalnemu agentowi może pomóc agregator? Czy technologia zawsze jest konkurencją dla agenta? Jakie są kluczowe cele biznesowe Unilink? W jaki sposób zawód agenta się profesjonalizuje? Czym wyróżnia się polski rynek multiagencyjny? Jakie zagraniczne plany ma Unilink?
pobierz 30.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Od. 101 - Strategia sprzedaży grupówek TU i TERAZ – Waldemar Poberejko, Gruplowe
Co by było, gdybyś poważnie zabrał(a) się za sprzedaż ubezpieczeń grupowych TU i TERAZ? Gościem podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” jest Waldemar Poberejko z Gruplowe.pl, który prezentuje strategię sprzedażową, którą możesz zacząć realizować praktycznie natychmiast. Słuchając podcastu poznasz lepiej: Twoje możliwości produktowe: tu i teraz Twoją wiedzę o sprzedaży: tu i teraz Twój pomysł na pracę: tu i teraz Strategię TU i TERAZ możesz wykorzystać do dowolnego produktu i warto to zrobić, bo pierwsze efekty pojawią się TU i TERAZ.
pobierz 39.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Odc. 100 – E-commerce w ubezpieczeniach - Dominik Marzec, Europa Ubezpieczenia
Europa Ubezpieczenia to jeden z nielicznych ubezpieczycieli, którzy zdecydowaną większość sprzedaży realizuje w internecie. Gościem tego odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” jest Dominik Marzec, szef e-commerce w tej firmie. Z audycji dowiecie się: Czy kanał on-line może być podstawą całej sprzedaży i komunikacji z klientem? Co można zrobić, żeby klientowi było wygodniej kupować ubezpieczenia w internecie? W jaki sposób można wyszukiwać potencjalnych klientów w internecie? kiedy ruszy aplikacja z ubezpieczeniami na żądanie? Czego agenci mogą nauczyć się od internetowych modeli sprzedażowych?
pobierz 40.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 99 – Noworoczny niezbędnik dyrektora sprzedaży – Robert Zagata
pobierz 62.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Odc. 98 – Brokerze, zrób to w 2020 roku – Daniel Zdziński i Marta Zdzińska (Certo Broker)
Czego robić mniej, a czego więcej w kancelarii brokerskiej, żeby rok 2020 przyniósł wzrost i zawodową satysfakcję? Na to pytanie odpowiadają Daniel Zdziński i Marta Zdzińska z Certo Broker. To oczywiście jedna z wielu możliwych wizji. Zachęcamy do refleksji i wielu konstruktywnych działań w 2020 roku! Z audycji dowiesz się: Na co brokerowi może się przydać technologia Czy warto dzielić się wiedzą, czy lepiej „robić swoje” Jakie wnioski płyną z ubiegłorocznej obecności Certo Broker na LinkedIn? Na co warto postawić w 2020 roku?
pobierz 61.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 97 – Generalnie z myślą o firmach – Bartłomiej Mateńka, Generali
Co ubezpieczyciel może dodać do ubezpieczenia majątkowego, żeby zapobiegać szkodom i wzmacniać relacje z klientami? Gościem podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” jest Bartłomiej Mateńka, dyrektor Departamentu Inżynierów Oceny Ryzyka w Generali. Z audycji dowiecie się: Jak działają badania termowizyjne i jakie zagrożenia w zakładzie produkcyjnym mogą wykryć? Ile razy klient spotyka się z ubezpieczycielem i dlaczego powinien więcej niż dwa? Jak pracownicy radzą sobie w praktyce ze sprzętem gaśniczym? Ile może kosztować nie wyciągnięcie wtyczki z gniazdka na czas? Czy każda firma potrzebuje programu ciągłości działania (BCM)? Jakie szkody są najbardziej niebezpieczne dla przetrwania firmy na rynku? Dlaczego zakup polisy BI u niektórych obniża czujność?
pobierz 45.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 96 – Czy polscy ubezpieczyciele zdążą wdrożyć MSSF 17? PwC
Od kilku lat na świecie i w Polsce mówi się o wprowadzeniu nowych standardów sprawozdawczości finansowej dla zakładów ubezpieczeń – MSSF 17. Co to oznacza? Gośćmi podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" są Arkadiusz Kramza i Jakub Świniarski, eksperci PwC z zespołu usług doradczych dla branży ubezpieczeniowej.
pobierz 40.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 95 – Jak wspierać doradców bankowych w sprzedaży ubezpieczeń, PKO Ubezpieczenia
Czy możliwa jest profesjonalna sprzedaż produktów ubezpieczeniowych w okienkach bankowych? Gośćmi podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” są: Aleksandra Droszcz, dyrektor Działu Kompetencji i Wsparcia Sprzedaży, Renata Augustynowicz-Sobota, dyrektor Biura Wsparcia Regionalnego, i Patryk Bakłanowski, dyrektor ds. wsparcia regionalnego z PKO Ubezpieczenia. Z podcastu dowiecie się: Kiedy zaczyna się skuteczne wdrożenie nowego produktu? Jakie metody przekazywania wiedzy produktowej są najskuteczniejsze? Co doradcom bankowym sprawia największą trudność? Czy e-learning wystarcza, żeby w pełni opanować wiedzę o produkcie? Jakie produkty najlepiej sprzedają się w okienku bankowym?
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Odc. 94 – Benefity 2020: hity i kity – Grzegorz Gasiecki, ProPlus
W ścisłej czołówce benefitów pracowniczych znajdują się ubezpieczenia grupowe i programy zdrowotne. Czy to wszystko, co pośrednik ubezpieczeniowy może zaoferować klientom korporacyjnym? A może warto poszerzyć zakres swojego doradztwa? Gościem 94. odcinka podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez Asekuracji" jest Grzegorz Gasiecki z multiagencji ProPlus. Z odcinka dowiecie się: - jakie są największe wady programów ubezpieczeniowych funkcjonujących w polskich firmach? - w jaki sposób pracodawca powinien wybrać najlepsze benefity dla swojej załogi? - jakich błędów należy unikać wdrażając benefity pracownicze? - co pracodawca może zrobić dla pracowników przy ograniczonym budżecie? - czy pośrednik ubezpieczeniowy powinien w ogóle zajmować się benefitami? - czy warto różnicować benefity w jednej firmie?
pobierz 49.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odc. 93 – Jak działa UNIQA dla biznesu? – Tomasz Szarek, UNIQA
Co UNIQA ma do zaoferowania firmom? O nowej linii "UNIQA dla biznesu" opowiada Tomasz Szarek. Z podcastu dowiecie się: Dlaczego klient korporacyjny czuje się zagubiony w relacji z ubezpieczycielami? W jaki sposób technologia pomaga w kwotacji? Co zrobić, żeby jeden klient nie otrzymywał wielu różnych ofert od tego samego ubezpieczyciela? Jak powinien zareagować ubezpieczyciel, gdy zapytanie w sprawie jednej firmy napływa od wielu pośredników? Czy Klienci mogą współuczestniczyć w tworzeniu produktów? W jakich branżach UNIQA się specjalizuje?
pobierz 41.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odc. 92 – Kogo stać, by nie oszczedzać w PPK? – Konrad Kluska, Compensa
Pracodawcy zatrudniający ponad 250 pracowników już wybrali dostawców pracowniczych planów kapitałowych. Pierwszą turę podsumowuje Konrad Kluska, członek zarządu Compensy Życie, odpowiedzialny za PPK. Z audycji dowiecie się: - jaka była rekordowa partycypacja wśród klientów Compensy - jak pracodawcy i pracownicy reagowali na elektroniczne szkolenia - jakie jest miejsce PPK w strategii Compensy - dlaczego pośrednicy interesują się wdrożeniem PPK u swoich klientów - jakie były najczęstsze obawy pracowników - jakie argumenty przemawiają za oszczędzaniem
pobierz 32.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Odc. 91 – Ile jest warta twoja multiagencja – Krzysztof Janik i Marcin Konopka, Enterprise Startup i Berg System
Gdybyś chciał sprzedać swoją agencję ubezpieczeniową, to jaką cenę mógłbyś uzyskać? Rynek się wyraźnie konsoliduje i takich transakcji jest z każdym rokiem coraz więcej. Gościem podcastu ubezpieczeniowego "Rozmowy bez asekuracji" są: Krzysztof Janik z Enterprise Startup i Marcin Konopka z Berg System. Rozmawiamy o tym: - jak obliczyć wartość multiagencji ubezpieczeniowej - jak zwiększyć wartość multiagencji - jak sensownie porównywać multiagencje między sobą - jak się przygotować do sukcesji lub sprzedaży firmy - w jaki sposób uporządkowanie procesów w firmie przekłada się na jej wartość - czy istnieje prosty wzór pozwalający określić wartość multiagencji?
pobierz 63.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek