Happy Kids Talk - Angielski dla Mam

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Happy Kids Talk to podcast dla Mam, które chcą się nauczyć angielskiego bez wychodzenia z domu i w małych porcjach. Najłatwiej uczymy się o rzeczach, które naturalnie nas interesują i są częścią naszej codzienności. Dlatego w nagraniach poruszane są tematy bliskie Mamom: wychowanie dzieci, kreatywne spędzanie czasu z rodziną, tworzenie wymarzonego domu. Znajdziesz tam wiele porad i inspiracji z perspektywy mamy trójki dzieci. A wszystko to po angielsku, tak abyś osłuchała się z nim, poznała słownictwo z interesujących cię dziedzin i przy okazji doskonaliła swój angielski. Każdy odcinek jest poprzedzony krótkim wstępem w języku polskim, który pozwala zorientować się w jego temacie.
Data dodania: 2020-02-07 22:08:01
Data aktualizacji: 2021-01-24 11:35:08
Audycji w katalogu: 42
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
#42 Plan na idealny dzień
Czy robisz plan Twojego dnia? Jeśli masz małe dziecko, to planowanie bywa prawdziwym wyzwaniem. Czasem niemożliwe jest zrobienie prostych rzeczy jak załadowanie zmywarki. A dodatkowo nawet najprostsze rzeczy przy małych dzieciach zabierają dużo więcej czasu niż planujemy. Czy to zatem możliwe, żeby zrobić plan na idealny dzień? W 42 odcinku podcastu opowiem o tym, jak zaplanować udany dzień, kiedy masz pod opieką małe dziecko. Podzielę się też prostymi pomysłami na udany dzień i książką, która mnie zainspirowała do łatwego planowania idealnego dnia. Wstęp do nagrania jest w języku polskim. Natomiast całość nagrania jest po angielsku, żebyś mogła wygodnie uczyć się angielskiego online. Dowiedz się więcej o tym, jak uczyć się angielskiego w domu na happykidstalk.pl
pobierz 11.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#41 Książki dla rodziców małych dzieci
Książki dla rodziców są wsparciem i inspiracją. Rodzice sięgają po nie zazwyczaj kiedy pojawia się pierwsze dziecko w rodzinie, ale często szukają też pomocy kiedy pojawiają się problemy. Jest tak dużo książek dla rodziców, że można znaleźć odpowiedzi na różne pytania. Niektóre książki opisują problemy w teorii, a inne w praktyce. Są też takie, które mamy zawsze “pod ręką” i sięgamy po nie wiele razy w wielu różnych sytuacjach. W 41 odcinku podcastu będę mówić o książkach dla rodziców małych dzieci. Dowiecie się, jakie książki polecam i co w nich znajdziecie. Dodatkowo powiem też, gdzie szukam rekomendacji wartościowych książek, gdzie kupuję książki i jaki mam sposób na wygodną sprzedaż moich książek. Zapraszam do słuchania! Wszystkie linki są na stronie [link]
pobierz 14.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#40 Mindfulness
Mindfulness to bycie “tu i teraz” niezależnie od miejsca i sytuacji w jakiej się znajdujemy. Codzienna praktyka przynosi konkretne efekty, ale wymaga ciszy, spokoju i cierpliwości. Czy to w ogóle możliwe, żeby praktykować uważność przy dzieciach? W 40 odcinku podcastu będę mówić o mindfulness dla początkujących, o 8-tygodniowym kursie Mindfulness, który redukuje stres oraz podzielę się obserwacjami po pierwszych tygodniach ćwiczeń i medytacji. Zapraszam do słuchania!
pobierz 11.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#39 Jak się nie rozpraszać?
Czy co chwila Cię coś rozprasza? Zabierasz się za ważne zadanie, a po chwili okazuje się, że robisz coś zupełnie innego niż byś chciała. Miałaś czytać ciekawy artykuł online, a po chwili przeskakujesz na inną stronę, nawet jeśli nie skończyłaś jeszcze czyta. Może tak być kiedy masz do przeczytania dłuższy tekst, ale również wtedy gdy chcesz obejrzeć krótki filmik... Wszyscy mają ten problem. Są jednak na to pewne sposoby, które warto wypróbować, by być skupionym na zadaniu i nie rozpraszać się. [link]
pobierz 7.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#38 Czas dla siebie
Przy małych dzieciach trudno znaleźć czas dla siebie. Mamy zwykle mają tyle codziennych obowiązków, że doba kończy się za szybko i często nie udaje się wszystkiego zrobić. Czy zatem możliwe jest, żeby Mama miała kiedyś chwilę dla siebie? W 38 odcinku podcastu będę opowiadać o tym, jak wyglądały chwile dla siebie gdy moje dzieci były maleńkie i jak wygląda to teraz, gdy są trochę starsi. Posłuchaj, co się zmieniło i co to oznacza. Zapraszam!
pobierz 8.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#37 Jak mówić dziecku "NIE"?
Dzieci mają 20 pomysłów na minutę. I wciąż trzeba odpowiadać na ich pytania. Czasem rodzic może się zgodzić na pewne rzeczy, ale często trzeba dziecku odmawiać. Jak to zrobić, żeby nie uniknąć złości i płaczu dziecka? W 37 odcinku podcastu będę opowiadać o tym, jak mówić dziecku „NIE” w taki sposób, żeby i rodzic i dziecko czuli się komfortowo w takich sytuacjach. Zapraszam do słuchania!
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#36 Jak być spokojną przy dzieciach?
Każda mama czasami traci cierpliwość przy dzieciach. To się zdarza. Może tak być przez nadmiar obowiązków, głośne krzyki dzieci i codzienny bałagan. Zamiast mieć wyrzuty sumienia, można się zastanowić co zrobić, żeby minimalizować takie sytuacje. W 36 odcinku podcastu będę opowiadać o tym, co pomaga zachować spokój przy dzieciach oraz jak sprawić, by nerwowych sytuacji było jak najmniej. W komentarzu pod tym odcinkiem podziel się Twoimi przemyśleniami. Możesz to zrobić na [link] Pomysły mogą być różne i każdy jest dobry. Zainspiruj siebie i inne mamy. Posłuchaj też innych odcinków Happy Kids Talk – angielski dla Mam! To świetny sposób na darmową naukę angielskiego online w wolnych chwilach, w domu.
pobierz 10.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#35 Dzieci i youtube
Youtube jest atrakcyjny dla dzieci. Jednak rodzice często mają obawy o treść filmów i czas spędzony przed ekranem. Muszą zadbać o bezpieczeństwo i nie zawsze wiedzą, jak to zrobić. Tu z pomocą przychodzi Youtube Kids. W 35 odcinku podcastu opowiem o tym, jak sobie radzić z obawami związanymi z Youtube oraz jak zacząć korzystać z Youtube Kids i co to daje rodzicom. Podzielę się też sposobami na ograniczenie czasu spędzonego przed ekranem. A na [link] znajdziesz listę linków wymienionych w nagraniu i kanałów edukacyjnych dla dzieci na Youtube.
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
#34 Jak przechowywać pamiątki dzieci
Większość dzieci ma pudełka na zabawki. Często pośród tych pudełek można znaleźć jedno pudło, które leży wysoko. To pudełko pełne skarbów i pamiątek. Mamy od pierwszych dni swojego dziecka zbierają do tego pudełka cenne przedmioty, które potem przechowują przez wiele lat. W 34 odcinku podcastu opowiem o tym, jak przechowują pamiątki dzieci i dlaczego są dla mnie ważne. Dowiesz się też co robię, by utrwalić słodkie dziecięce głosy i ich zabawne powiedzonka. Posłuchaj!
pobierz 10.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#33 Pomyśl o sobie
Mamy każdego dnia myślą o dzieciach. Myślą o tym w co je ubrać, czym nakarmić, gdzie zabrać, kiedy położyć spać i o setkach innych spraw. Nie ma odpoczynku od tych myśli. Ciągle jest coś do zaplanowania i załatwienia. I wiele mam nigdy nie myśli o sobie. W 33 odcinku podcastu opowiem o codziennym poświęceniu dla dzieci i poczuciu winy, które często towarzyszy mamom, gdy chcą zrobić coś dla siebie. Opowiem o tym, jak zadbać o siebie będąc mamą i skąd brać inspiracje i pomysły, aby odzyskać energię i zrobić coś dla siebie. Posłuchaj też innych odcinków Happy Kids Talk – angielski dla Mam! To świetny sposób na darmową naukę angielskiego online w wolnych chwilach, w domu.
pobierz 6.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#32 Gdy dziecko nie słucha
Dzieci często nie słuchają rodziców. Mają swoje zdanie, które jest często inne niż rodziców. Rodzice tłumaczą, że trzeba coś zrobić, ale dziecko nie chce tego zrobić. Lub odwrotnie. Rodzice zabraniają czegoś, a dziecko i tak to robi mimo, że nie wolno. W 32 odcinku podcastu będę opowiadać o tym, jak to jest być „supermamą” i mieć dziecko, które zawsze słucha. Opowiem też o tym, jak to jest, gdy dziecko ma prawie zawsze inne zdanie niż mama. Dowiesz się też, jaką prawdę odkryła dziennikarka Diane Sawyer na temat tego, dlaczego ludzie często nie słuchają innych.
pobierz 8.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#31 Każdego dnia lepiej
Kiedy zajmujesz się małym dzieckiem, każdy dzień wygląda podobnie. Jest mnóstwo trudnych momentów i wiele razy wydaj się, że nic się nie udaje. Czy zastanawiasz się co zrobić, żeby kolejny dzień był lepszy? W 31 odcinku podcastu będę opowiadać o tym, jak sprawić, by każdy dzień był lepszy od poprzedniego, jak mogą w tym pomóc wyniki badania „Donut study” i skąd wiadomo, że obrany kierunek jest dobry.
pobierz 7.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#30 Jak kupuję ubrania?
Shopping to dla wielu kobiet ulubiona rozrywka. Jeśli jednak jesteś mamą, wyjście na zakupy może być trudne przy małych dzieciach. A nawet jeśli się uda, to często kończy się torbą ubrań dla dziecka zamiast dla mamy. Ubrania jednak każdy musi mieć i od czasu do czasu trzeba iść na zakupy. W 30 odcinku podcastu opowiem o tym, jak kupuję ubrania, dlaczego w mojej szafie jest mało rzeczy i o tym, za co polubiłam odzież sportową.
pobierz 8.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#29 Jak planuję dzień, tydzień, miesiąc
Plannery, kalendarze i listy spraw. Uwielbiam planować, a wpisywanie zadań do kalendarza to moje hobby. Często jestem tak zajęta planowaniem, że na działanie i załatwianie spraw nie starcza czasu. Przepisuję wtedy moją listę rzeczy do zrobienia na kolejny dzień. I pomimo tego, że to czasochłonne, to planowanie ma dużo zalet. W 29 odcinku podcastu opowiem o tym, jak planuję dzień, tydzień i miesiąc i jakie proste narzędzia pomagają mi w codziennym planowaniu. Opowiem też o 6 powodach, dla których planowanie jest dla mnie ważne. Zapraszam do słuchania! Pobierz darmowy prezent „PLANNER” ze strony [link]
pobierz 10.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#28 Jak odpocząć po ciężkim dniu?
Masz ciężki dzień, czyli dużo pracy, a do tego dziecko nie chce iść rano do przedszkola. Tuż przed wyjściem zalewasz kawą swoją białą bluzkę, a chwilę później Twój syn wskakuje do największej kałuży i musicie wrócić do domu, żeby się przebrać. Jest 8 rano, a Ty już jesteś zmęczona.. To codzienność mam. W 27 odcinku podcastu opowiem o tym, jak w łatwy sposób odpocząć po stresującym dniu. Poznasz kilka sposobów na odpoczynek i wszystkie możesz wypróbować od razu. Wystarczy 5 minut dziennie, żeby trochę odpocząć. W komentarzu pod tym odcinkiem podziel się Twoimi sposobami na odpoczynek po ciężkim dniu. Pomysły mogą być różne i każdy jest dobry. Zainspiruj inne mamy i siebie na [link]
pobierz 8.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#27 Co zrobić, by rok szkolny był udany?
Nowy rok szkolny właśnie się zaczyna. Dzieci idą do przedszkoli i szkół. Miejsc, które już znają z poprzednich lat lub całkiem dla nich nowych. I niezależnie od tego, czy to nowe czy oswojone miejsce, to zawsze jest oczekiwanie, stres i emocje. W ciągu kilku pierwszych dni te emocje zwykle opadają i zaczyna się codzienność. Poranny pośpiech, niedojedzone śniadanie, łyk herbaty na wynos w drodze do pracy, szkoły i przedszkola. Po południu jest czas na zakupy, gotowanie i zajęcia dodatkowe. W 27 odcinku podcastu opowiem o tym, co chciałabym zrobić w tym roku szkolnym, aby był udany dla dzieci i dla mnie. Dowiesz się, jak zamierzam oszczędzać czas na sprawach mało istotnych, aby zostało więcej na rzeczy najważniejsze oraz dlaczego spóźnianie się może być ok. Opowiadam o moich pomysłach na udany rok szkolny. Wiem, że Twoje przemyślenia mogą być podobne lub zupełnie inne. Napisz komentarz i opowiedz co jeszcze można zrobić, by rok szkolny był udany [link]
pobierz 8.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#26 Angielski po wakacjach
Zaczęły się wakacje. To oznacza przerwę w nagraniach podcastu Happy Kids Talk. Możesz nadal słuchać poprzednich odcinków. A po wakacjach będzie dużo nowości. W tym nagraniu dowiesz się, co dalej z podcastem Happy Kids Talk. Będzie o motywacji do uczenia się angielskiego, systematyczności w nauce i wygodnych sposobach na naukę angielskiego. Opowiem Ci, co sprawdziło się dotychczas najlepiej dla Mam, które chcą wykorzystać wolne chwile na naukę angielskiego i co będzie dostępne już niedługo też dla Ciebie. Wstęp do nagrania jest w języku polskim. Natomiast całość nagrania jest po angielsku, żebyś mogła wygodnie uczyć się angielskiego online. Dowiedz się więcej o tym, jak uczyć się angielskiego w domu. Zapisz się na newsletter, aby otrzymać powiadomienia o nowościach jako pierwsza. W pierwszej kolejności będziesz mieć dostęp do kursów, darmowych materiałów i przypomnienia o nowych nagraniach.
pobierz 8.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#25 Jak mieć samodzielne dziecko?
Rodzice chcą wspierać samodzielność dzieci. To się im przyda w przyszłości. Dziecko będzie bardziej niezależne i poradzi sobie w różnych sytuacjach. Czy można uczyć dzieci samodzielności? Posłuchaj nagrania Happy Kids Talk i ucz się angielskiego. W 25 odcinku podcastu będę opowiadać o tym, jak wycieczki szkolne mogą uczyć samodzielności i co może robić rodzic, żeby wspierać niezależność małego i większego dziecka. Wstęp do nagrania jest w języku polskim. Natomiast całość nagrania jest po angielsku, żebyś mogła wygodnie uczyć się angielskiego online. Dowiedz się więcej o tym, jak uczyć się angielskiego w domu.
pobierz 9.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#24 Jak uczyć dziecko angielskiego w domu?
Angielski jest potrzebny każdemu i stał się narzędziem używanym na co dzień. Nie jest to chwilowa moda. Rodzice wiedzą, że ich dzieci za kilka czy kilkanaście lat też będą go używać. Dlatego szukają sposobów na naukę angielskiego dla dzieci. Jest wiele dostępnych opcji: lekcje indywidualne, szkoły językowe, przedszkola i szkoły dwujęzyczne. Są jednak też proste i darmowe rozwiązania, dzięki którym Twoje dziecko może uczyć się angielskiego w domu. W 24 odcinku podcastu będę opowiadać o tym, jak uczyć dziecko angielskiego w domu, jak wykorzystać telewizję i youtube oraz jaka strona internetowa jest moim najlepszym odkryciem do nauki angielskiego dla dzieci. Wstęp do nagrania jest w języku polskim. Natomiast całość nagrania jest po angielsku po to, żebyś mogła uczyć się języka angielskiego.
pobierz 8.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
#23 Gotowanie z dzieckiem
Większość rodziców chce, by ich dzieci były zaradne w kuchni i potrafiły gotować. Prawie wszyscy zgadzają się, że gotowanie z dziećmi jest ważne. Jednak niewielu rodziców to robi. Nic dziwnego. To wymaga czasu, przygotowania, zaangażowania i sprzątania. Ale efekty mogą być zaskakująco pozytywne. W 23 odcinku podcastu opowiem o tym, dlaczego nawet małe dzieci w Szwecji lubią i potrafią gotować oraz jakie są pozytywne strony wspólnego gotowania z dzieckiem. Wstęp do nagrania jest w języku polskim. Natomiast całość nagrania jest po angielsku po to, żebyś mogła uczyć się języka angielskiego. Pobierz 3 PROSTE PRZEPISY i wypróbuj je w kuchni z Twoim dzieckiem. Znajdziesz je na [link]
pobierz 7.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek