Nakręceni

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Najgorętsze premiery filmowe tygodnia recenzują znani publicyści: Piotr Gociek i Łukasz Adamski. W audycji "Nakręceni – magazyn premier filmowych" rozmawiają nie tylko o premierach kinowych, ale także o najważniejszych produkcjach sygnowanych przez popularne portale filmowe.
Data dodania: 2020-02-07 22:08:14
Data aktualizacji: 2021-03-04 14:10:04
Audycji w katalogu: 55
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 dni temu
"O wszystko zadbam". Gociek: ten film wymyka się klasyfikacjom gatunkowym
- To jest przypowieść na temat tego, że nawet największe grzechy oraz zbrodnicze mafie we współczesnych czasach nie dadzą rady z tym, co jest najgorsze, czyli z systemem - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Gościem audycji był również Łukasz Adamski. 
pobierz 32.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
Nominacje do Złotych Globów. Gociek: są filmy, które zauważone zostały w naszych audycjach
Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (ang. HFPA) ogłosiło 3 lutego nominacje do tegorocznych Złotych Globów. Wiele z nominowanych filmów i seriali można już też oglądać w Polsce.
pobierz 30.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
"Biały tygrys". Piotr Gociek: ten film mówi nam, że bogaci nie są tacy jak my
- Podstawowe przesłanie jest takie, że bogaci są innym rodzajem ludzi. Nie myślą tak jak my, inaczej się też zachowują. Ta myśl leży u podstaw historii opowiedzianej w filmie "Biały tygrys" - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. 
pobierz 42.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
"Odwraca schemat". Łukasz Adamski o filmie "Twoja kobieta"
- Do tej pory w kinie gangsterskim i feministycznym jednocześnie nie było tak, by narracja skupiona była na kobiecie, która z kolei musiała wejść w buty mężczyzny - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski. Współautorem audycji był Piotr Gociek. 
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
"Cichy dramat okupacyjny". Gociek o gruzińskim filmie "Shindisi"
- Dla Gruzinów to było i jest niesłychanie istotnie, podobnie jak dla Ukraińców, żeby kręcić filmy o swojej historii, najnowszej i trochę starszej - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, komentując film pt. "Shindisi". 
pobierz 30.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
"Sposób na świętego". Adamski: cieszę się, że Mel Gibson szuka ciekawych ról
- Ostatnio upadał kilkukrotnie, a jednak wciąż się podnosi. Na tej jego pomarszczonej twarzy i brodzie widać męskość, której dzisiaj nie ma wielu aktorów - powiedział o Melu Gibsonie Łukasz Adamski przy okazji omawiania filmu "Sposób na świętego".
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
"Asystentka". Piotr Gociek: wybitny film epoki #metoo
- Wywrócił moją hierarchię topu roku 2020 i uważam, że spokojnie mieści się tam w trójce najlepszych filmów. To obraz, który miał straszliwego pecha, co prawda był kręcony w 2019 roku, ale wszedł pod koniec stycznia 2020 na ekrany amerykańskich kin i błyskawicznie z nich zniknął, ponieważ zaczęła się pandemia koronawirusa. W związku z tym swoje musiał odczekać - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Gościem audycji był Łukasz Adamski.  
pobierz 31.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rynek kinowy odbuduje się w przyszłym roku? Gociek: trudno być optymistą
- Są nadzieje na to, że rynek kinowy odrobi straty w przyszłym roku, ale są to nadzieje wątłe. Trudno być optymistą - stwierdził w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, komentując sytuację kina w dobie pandemii koronawirusa.
pobierz 69.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
"Mądra opowieść, wzruszająca". Łukasz Adamski o filmie pt. "Niech gadają"
- Jest to bardzo delikatnie nakreślony, mądry dramat o tym, że my tak naprawdę nie znamy się. Nie potrafimy się zrozumieć, poznać, choćbyśmy znali się 50, czy 30 lat. Pozostajemy dla siebie tajemnicą - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek, oceniając film pt. "Niech gadają". 
pobierz 32.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
"Ojciec chrzestny Mario Puzo, Epilog: śmierć Michaela Corleone". Gociek: to lepsze niż oryginał
- Film uznawany za dużo słabszy od pierwszych dwóch trafia w przemontowanej, skróconej wersji. Francis Ford Coppola najpierw dołożył do kinowej wersji 8 minut. Była to edycja home wideo. Teraz skrócił ją o 5 minut, zrobił inny, mocny początek i troszkę inne zakończenie. Wszystko jest cyfrowo odrestaurowane. Ogląda się to lepiej niż oryginalną wersję - powiedział na antenie Polskiego Radia 24, Piotr Gociek. 
pobierz 30.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Pomiędzy komedią a dramatem. "Stewardesa" na małym ekranie
- Serial jest podlany czarnym jak smoła humorem. Do tego mamy intrygę, która wpisuje się w dawne hollywoodzkie kino - mówił na antenie Polskiego Radia 24 krytyk filmowy Łukasz Adamski. 
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
"Elegia dla bidoków". Łukasz Adamski: Ron Howard nie nadaje się do robienia takich filmów
Piotr Gociek i Łukasz Adamski w audycji "Nakręceni" oceniali m.in. film "Elegia dla bidoków" Rona Howarda. Zgodnie stwierdzili, że książka, na bazie której powstał film, jest o wiele lepsza. - Widać było, że reżyser Ron Howard pochyla się tu z pozycji liberała, który patrzy z empatią na tych, którzy wybrali Donalda Trumpa. Uważam, że nie nadaje się do robienia takich filmów - stwierdził Łukasz Adamski. 
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Gillian Anderson jako Margaret Thatcher. 4. sezon serialu "The Crown"
Serial "The Crown" wkracza w lata 80. XX wieku, czasy Margaret Thatcher i Ronalda Reagana. Ukazuje kulisy wielkich namiętności i walk o polityczne wpływy na dworze królowej Elżbiety II, a także wydarzenia, które kształtowały historię drugiej połowy XX wieku. O serialu mówili na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek i krytyk filmowy Łukasz Adamski. 
pobierz 32.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
"Jeden z lepszych seriali ostatnich lat". Gociek o polskiej produkcji "Król"
- Od strony realizacyjnej serial "Król" jest bardzo dobry - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Współautorem audycji "Nakręceni - magazyn premier filmowych", był również Łukasz Adamski. 
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
"Nakręceni". Marcin Dorociński w "Gambicie królowej"
- Dorociński nie jest aż tak mroczny i tak "despotycznie skrzywiony", jak to sobie Tevis w powieści wyobrażał, ale też trzeba powiedzieć, że jako rosyjski arcymistrz daje sobie radę - ocenił Piotr Gociek.
pobierz 20.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
"Film o bohaterach lewicy". Łukasz Adamski o nowej produkcji Aarona Sorkina
W "Nakręconych" m.in. o "Procesie siódemki z Chicago" - nowym filmie Aarona Sorkina (i w jego reżyserii). - Obcujemy z filmem, który ogólnie jest bardzo słuszny, ale jednocześnie jest przewidywalny - mówił Piotr Gociek. - Ten film, z pozycji dogmatycznej, mówi wszystkim: oto są bohaterowie z brązu i będę o nich opowiadał - wskazywał z kolei Łukasz Adamski. 
pobierz 21.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"Nakręceni". I śmieszno i straszno - trzy propozycje na filmowy wieczór
W audycji prowadzący przedstawili propozycje dla fanów kina mocnego -"Powinniście odejść", z przymrużeniem oka - "Hubie ratuję Halloween" oraz nie do końca familijnego - "Pinokio".
pobierz 31.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"Zakończenie tryptyku o emigracji". Łukasz Adamski o nowym filmie Domalewskiego
- To film o tym, że Polacy zawsze musieli emigrować i mamy w duszy tę emigrację, Piotr Domalewski stawia kropkę nad "i" w opowieści o imigracji  - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski o filmie "Jak najdalej stąd". -  Ten film sprawił, że zacząłem trochę inaczej patrzeć na filmy Domalskiego - przekonywał Piotr Gociek. 
pobierz 20.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
"Czyste kino akcji". Łukasz Adamski o filmie "Greyhound"
W kolejnej audycji z cyklu "Nakręceni - magazyn premier filmowych", Piotr Gociek i Łukasz Adamski przedstawiali recenzje filmów "Greyhound" i "Niewidzialny człowiek" oraz serialu "Quiz".
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
"Mam problem z poleceniem go znajomym". Piotr Gociek o filmie "Życie na podsłuchu"
- Nie możemy powiedzieć, że film "Życie na podsłuchu" jest znakomity i polecić go znajomym, ale też nie możemy powiedzieć, że jet on w pełni nieudany - mówił Piotr Gociek. Łukasz Adamski dodał, że ceni film za pokazanie losów SS-mana, który odnalazł się także w wolnym już kraju. 
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek