Nakręceni

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Najgorętsze premiery filmowe tygodnia recenzują znani publicyści: Piotr Gociek i Łukasz Adamski. W audycji "Nakręceni – magazyn premier filmowych" rozmawiają nie tylko o premierach kinowych, ale także o najważniejszych produkcjach sygnowanych przez popularne portale filmowe.
Data dodania: 2020-02-07 22:08:14
Data aktualizacji: 2020-09-23 07:05:04
Audycji w katalogu: 37
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
"Czyste kino akcji". Łukasz Adamski o filmie "Greyhound"
W kolejnej audycji z cyklu "Nakręceni - magazyn premier filmowych", Piotr Gociek i Łukasz Adamski przedstawiali recenzje filmów "Greyhound" i "Niewidzialny człowiek" oraz serialu "Quiz".
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
"Mam problem z poleceniem go znajomym". Piotr Gociek o filmie "Życie na podsłuchu"
- Nie możemy powiedzieć, że film "Życie na podsłuchu" jest znakomity i polecić go znajomym, ale też nie możemy powiedzieć, że jet on w pełni nieudany - mówił Piotr Gociek. Łukasz Adamski dodał, że ceni film za pokazanie losów SS-mana, który odnalazł się także w wolnym już kraju. 
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
"Zamysł był dobry". Piotr Gociek o serialu "Siły kosmiczne"
- Serial "Siły kosmiczne" stoi w rozkroku pomiędzy satyrą a domaganiem się, by był ostry - mówił Piotr Gociek. Audycję "Nakręceni - magazyn premier filmowych" poprowadził wspólnie z Łukaszem Adamskim.
pobierz 32.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Piotr Gociek o "Córce boga": jestem okrutnie rozdarty po tym filmie
- Muszę powiedzieć, że jestem okrutnie rozdarty po obejrzeniu tego filmu. Z jednej strony zachwycony tym, jak piękne kadry zobaczyłem w tym obrazie, z drugiej zawiedziony, że tak potwornie wtórna i nudna, i nic niewnosząca do dyskusji o religii, o płci, jest fabuła tego filmu - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, komentując film "Córka boga" Małgorzaty Szumowskiej. Audycję "Nakręceni - magazyn premier filmowych" poprowadził wspólnie z Łukaszem Adamskim.
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
"Znakomite zdjęcia i muzyka". Piotr Gociek o serialu "White Lines"
- Serial "White Lines" jest bardzo ładnie nakręcony, ma rewelacyjną ścieżkę dźwiękową i fajną obsadę - mówił w Polskim Radio 24 Piotr Gociek. - Mnie serial wciągnął - dodał drugi autor audycji - Łukasz Adamski.
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Piotr Gociek o filmie “Pieśń imion”: rzecz o Holokauście z unikatowej perspektywy
- Niewiele jest filmów, które koncentrowałyby się na poczuciu winy tych, którzy ocaleli z Holokaustu. Ten film robi to w sposób bardzo delikatny, taktowny - powiedział o "Pieśni imion" Piotr Gociek, który w Polskim Radiu 24 razem z Łukaszem Adamskim recenzował kinowe nowości.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Piotr Gociek: "Kierunek: Noc" to trzymający w napięciu serial postapokaliptyczny
"Kierunek: Noc", stworzony przez Netflix serial oparty na wątkach z książki Jacka Dukaja pt. "Starość aksolotla" to, zdaniem Piotra Goćka, udany "thriller szarpiący nerwy od pierwszej do ostatniej minuty każdego odcinka". - Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym serialem - dodał Łukasz Adamski.
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"To ikona amerykańskiego konserwatyzmu". Łukasz Adamski o bohaterce serialu "Mrs. America"
- To serial robiony przez liberałów, którzy swoimi oczami chcą spojrzeć na konserwatystkę Phyllis Schlafly - mówił w Polskim Radiu 24 o serialu "Mrs America" Łukasz Adamski. Program przygotował i o nowościach filmowych opowiadał także Piotr Gociek.
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
“Król tygrysów”. Historia, która mogła się wydarzyć tylko w Ameryce
- Ten serial jest wielki, bo pokazuje świat, którego istnienia nawet sobie nie wyobrażamy, nie zdajemy sobie sprawy, że w USA takie rzeczy naprawdę się dzieją - mówił o serialu Łukasz Adamski. W audycji z cyklu "Nakręceni" rozmawiał z Piotrem Goćkiem.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
"Nakręceni". Walka z koncernem chemicznym w filmie "Mroczne wody"
- Dużo filmów, które miały trafić do dystrybucji kinowej, jest teraz w serwisach internetowych. Tam odsyłamy na poszukiwanie wrażeń - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, autor audycji. Współprowadzącym jest Łukasz Adamski. 
pobierz 27.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
"Nakręceni". Ludzkie dramaty w serialu "Kalifat"
- W platformach streamingowych duży ruch, zwiększyła się tam też podaż klasycznych tytułów. Wszytko po to, żeby zaspokoić gust milionów ludzi, którzy musieli zostać w domu - mówił Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, który omówił m.in. serial "Nakręceni" Audycję "Nakręceni - magazyn premier filmowych" współprowadził Łukasz Adamski.
pobierz 25.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Gociek: "Hejter" Jana Komasy ociera się o wielkość
- W "Sali samobójców. Hejterze" są rzeczy naprawdę znakomite. Natomiast tam, gdzie ten film chybia, chybia mocno. Tam, gdzie jest dobry - jest bardzo dobry. Tam, gdzie nie trafia - mocno nie trafia - mówił Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Audycję "Nakręceni - magazyn premier filmowych" współprowadził Łukasz Adamski.
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
"Cóż za piękny dzień". Piotr Gociek: piękny, wzruszający film
"Zupełnie niewyobrażalną figurą w dzisiejszym świecie popkultury" nazwał Piotr Gociek Freda Rogersa, postać sportretowaną przez Toma Hanksa w filmie "Cóż za piękny dzień". Łukasz Adamski podkreślił, że dzieło mówi o ikonie "dawnych czasów amerykańskiej telewizji, kiedy nie chodziło tylko o klikalność".
pobierz 33.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Gociek: "Nędznicy" jako jeden z najlepszych filmów roku? Nie zgadzam się z tym
- Widziałem film "Nędznicy" w rozmaitych zestawieniach, i europejskich, i amerykańskich, jako jeden z najlepszych filmów roku. Obejrzałem i chyba nie do końca się zgadzam z tymi zestawieniami - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. W audycji "Nakręceni - magazyn premier filmowy" wraz z Łukaszem Adamskim analizowali kolejne premiery.
pobierz 30.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
"Nakręceni: od brytyskiego humoru, poprzez dramat Ferrary do serialu o włoskim narkobiznesie
W audycji prowadzący zrecenzowali trzy produkcje: popkulturowych "Dżentelmenów" w reżyserii Guy'a Ritchiego, szczery film Abela Ferrary "Tommaso" oraz narkoserial "Zero, zero, zero".
pobierz 33.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
"Nakręceni" o Oscarach. "Nieprawdopodobny triumf południowokoreańskiego kina"
- Największym zwycięzcą tegorocznych Oscarów jest film "Parasite". Dla południowokoreańskiego kina to nieprawdopodobny triumf - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Zdaniem Łukasza Adamskiego film Bong Joon-ho "zdobył najważniejsze nagrody poza aktorskimi".
pobierz 32.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Nakręceni. Filmoznawca: "Parasite" dokonał w Hollywood symbolicznej rewolucji
- Sukces "Parasite" to konsekwencja trudu twórczego, jakiego podejmują się Koreańczycy, by robić kino niebanalne i łączyć rozrywkę z dość głębokim przekazem, sprzężona z konsekwencją przedsięwzięć natury finansowo-organizacyjnej - powiedział w Polskim Radiu 24 Oskar Pietrewicz, ekspert PISM. Gośćmi audycji byli również teolog o. Marek Kotyński filmoznawca dr Łukasz Jasina i krytyk filmowy Aleksandra Salwa.
pobierz 23.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Echa Dickensa i Austen w filmie "Małe kobietki" Grety Gerwig
- Reżyserka Greta Gerwig nie byłaby szczęśliwa, gdyby dostała Oscara dlatego, że jest kobietą, a nie dlatego, że "Małe kobietki" są dobrym filmem. Zwłaszcza, że jest to dobry film - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. 
pobierz 34.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Nakręceni. "1917", czyli "zwycięski pojedynek" Sama Mendesa
Autorzy audycji mówili m.in. o filmie "1917". - Pod kątem realizacyjnym, technicznym, to po prostu majstersztyk - uważa Łukasz Adamski. Piotr Gociek podkreślił, że sukces filmu w dużej mierze zależy właśnie od pracy operatora, Rogera Deakinsa.
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Nakręceni. Cztery styczniowe premiery kinowe i telewizyjne
W programie Piotr Gociek i Łukasz Adamski przyjrzeli się trzem premierom kinowym i jednej telewizyjnej. Krytycznie omówili filmy "Jojo Rabbit", "Psy 3. W imię zasad", "Proxima" i serial "Outsider".
pobierz 33.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek