Nakręceni

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Najgorętsze premiery filmowe tygodnia recenzują znani publicyści: Piotr Gociek i Łukasz Adamski. W audycji "Nakręceni – magazyn premier filmowych" rozmawiają nie tylko o premierach kinowych, ale także o najważniejszych produkcjach sygnowanych przez popularne portale filmowe.
Data dodania: 2020-02-07 22:08:14
Data aktualizacji: 2020-12-04 00:20:03
Audycji w katalogu: 44
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
"Elegia dla bidoków". Łukasz Adamski: Ron Howard nie nadaje się do robienia takich filmów
Piotr Gociek i Łukasz Adamski w audycji "Nakręceni" oceniali m.in. film "Elegia dla bidoków" Rona Howarda. Zgodnie stwierdzili, że książka, na bazie której powstał film, jest o wiele lepsza. - Widać było, że reżyser Ron Howard pochyla się tu z pozycji liberała, który patrzy z empatią na tych, którzy wybrali Donalda Trumpa. Uważam, że nie nadaje się do robienia takich filmów - stwierdził Łukasz Adamski. 
pobierz 21.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Gillian Anderson jako Margaret Thatcher. 4. sezon serialu "The Crown"
Serial "The Crown" wkracza w lata 80. XX wieku, czasy Margaret Thatcher i Ronalda Reagana. Ukazuje kulisy wielkich namiętności i walk o polityczne wpływy na dworze królowej Elżbiety II, a także wydarzenia, które kształtowały historię drugiej połowy XX wieku. O serialu mówili na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek i krytyk filmowy Łukasz Adamski. 
pobierz 32.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
"Jeden z lepszych seriali ostatnich lat". Gociek o polskiej produkcji "Król"
- Od strony realizacyjnej serial "Król" jest bardzo dobry - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Współautorem audycji "Nakręceni - magazyn premier filmowych", był również Łukasz Adamski. 
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
"Nakręceni". Marcin Dorociński w "Gambicie królowej"
- Dorociński nie jest aż tak mroczny i tak "despotycznie skrzywiony", jak to sobie Tevis w powieści wyobrażał, ale też trzeba powiedzieć, że jako rosyjski arcymistrz daje sobie radę - ocenił Piotr Gociek.
pobierz 20.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
"Film o bohaterach lewicy". Łukasz Adamski o nowej produkcji Aarona Sorkina
W "Nakręconych" m.in. o "Procesie siódemki z Chicago" - nowym filmie Aarona Sorkina (i w jego reżyserii). - Obcujemy z filmem, który ogólnie jest bardzo słuszny, ale jednocześnie jest przewidywalny - mówił Piotr Gociek. - Ten film, z pozycji dogmatycznej, mówi wszystkim: oto są bohaterowie z brązu i będę o nich opowiadał - wskazywał z kolei Łukasz Adamski. 
pobierz 21.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
"Nakręceni". I śmieszno i straszno - trzy propozycje na filmowy wieczór
W audycji prowadzący przedstawili propozycje dla fanów kina mocnego -"Powinniście odejść", z przymrużeniem oka - "Hubie ratuję Halloween" oraz nie do końca familijnego - "Pinokio".
pobierz 31.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
"Zakończenie tryptyku o emigracji". Łukasz Adamski o nowym filmie Domalewskiego
- To film o tym, że Polacy zawsze musieli emigrować i mamy w duszy tę emigrację, Piotr Domalewski stawia kropkę nad "i" w opowieści o imigracji  - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski o filmie "Jak najdalej stąd". -  Ten film sprawił, że zacząłem trochę inaczej patrzeć na filmy Domalskiego - przekonywał Piotr Gociek. 
pobierz 20.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"Czyste kino akcji". Łukasz Adamski o filmie "Greyhound"
W kolejnej audycji z cyklu "Nakręceni - magazyn premier filmowych", Piotr Gociek i Łukasz Adamski przedstawiali recenzje filmów "Greyhound" i "Niewidzialny człowiek" oraz serialu "Quiz".
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
"Mam problem z poleceniem go znajomym". Piotr Gociek o filmie "Życie na podsłuchu"
- Nie możemy powiedzieć, że film "Życie na podsłuchu" jest znakomity i polecić go znajomym, ale też nie możemy powiedzieć, że jet on w pełni nieudany - mówił Piotr Gociek. Łukasz Adamski dodał, że ceni film za pokazanie losów SS-mana, który odnalazł się także w wolnym już kraju. 
pobierz 30.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
"Zamysł był dobry". Piotr Gociek o serialu "Siły kosmiczne"
- Serial "Siły kosmiczne" stoi w rozkroku pomiędzy satyrą a domaganiem się, by był ostry - mówił Piotr Gociek. Audycję "Nakręceni - magazyn premier filmowych" poprowadził wspólnie z Łukaszem Adamskim.
pobierz 32.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Piotr Gociek o "Córce boga": jestem okrutnie rozdarty po tym filmie
- Muszę powiedzieć, że jestem okrutnie rozdarty po obejrzeniu tego filmu. Z jednej strony zachwycony tym, jak piękne kadry zobaczyłem w tym obrazie, z drugiej zawiedziony, że tak potwornie wtórna i nudna, i nic niewnosząca do dyskusji o religii, o płci, jest fabuła tego filmu - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, komentując film "Córka boga" Małgorzaty Szumowskiej. Audycję "Nakręceni - magazyn premier filmowych" poprowadził wspólnie z Łukaszem Adamskim.
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
"Znakomite zdjęcia i muzyka". Piotr Gociek o serialu "White Lines"
- Serial "White Lines" jest bardzo ładnie nakręcony, ma rewelacyjną ścieżkę dźwiękową i fajną obsadę - mówił w Polskim Radio 24 Piotr Gociek. - Mnie serial wciągnął - dodał drugi autor audycji - Łukasz Adamski.
pobierz 31.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Piotr Gociek o filmie “Pieśń imion”: rzecz o Holokauście z unikatowej perspektywy
- Niewiele jest filmów, które koncentrowałyby się na poczuciu winy tych, którzy ocaleli z Holokaustu. Ten film robi to w sposób bardzo delikatny, taktowny - powiedział o "Pieśni imion" Piotr Gociek, który w Polskim Radiu 24 razem z Łukaszem Adamskim recenzował kinowe nowości.
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Piotr Gociek: "Kierunek: Noc" to trzymający w napięciu serial postapokaliptyczny
"Kierunek: Noc", stworzony przez Netflix serial oparty na wątkach z książki Jacka Dukaja pt. "Starość aksolotla" to, zdaniem Piotra Goćka, udany "thriller szarpiący nerwy od pierwszej do ostatniej minuty każdego odcinka". - Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym serialem - dodał Łukasz Adamski.
pobierz 32.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
"To ikona amerykańskiego konserwatyzmu". Łukasz Adamski o bohaterce serialu "Mrs. America"
- To serial robiony przez liberałów, którzy swoimi oczami chcą spojrzeć na konserwatystkę Phyllis Schlafly - mówił w Polskim Radiu 24 o serialu "Mrs America" Łukasz Adamski. Program przygotował i o nowościach filmowych opowiadał także Piotr Gociek.
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
“Król tygrysów”. Historia, która mogła się wydarzyć tylko w Ameryce
- Ten serial jest wielki, bo pokazuje świat, którego istnienia nawet sobie nie wyobrażamy, nie zdajemy sobie sprawy, że w USA takie rzeczy naprawdę się dzieją - mówił o serialu Łukasz Adamski. W audycji z cyklu "Nakręceni" rozmawiał z Piotrem Goćkiem.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
"Nakręceni". Walka z koncernem chemicznym w filmie "Mroczne wody"
- Dużo filmów, które miały trafić do dystrybucji kinowej, jest teraz w serwisach internetowych. Tam odsyłamy na poszukiwanie wrażeń - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, autor audycji. Współprowadzącym jest Łukasz Adamski. 
pobierz 27.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
"Nakręceni". Ludzkie dramaty w serialu "Kalifat"
- W platformach streamingowych duży ruch, zwiększyła się tam też podaż klasycznych tytułów. Wszytko po to, żeby zaspokoić gust milionów ludzi, którzy musieli zostać w domu - mówił Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, który omówił m.in. serial "Nakręceni" Audycję "Nakręceni - magazyn premier filmowych" współprowadził Łukasz Adamski.
pobierz 25.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Gociek: "Hejter" Jana Komasy ociera się o wielkość
- W "Sali samobójców. Hejterze" są rzeczy naprawdę znakomite. Natomiast tam, gdzie ten film chybia, chybia mocno. Tam, gdzie jest dobry - jest bardzo dobry. Tam, gdzie nie trafia - mocno nie trafia - mówił Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Audycję "Nakręceni - magazyn premier filmowych" współprowadził Łukasz Adamski.
pobierz 33.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
"Cóż za piękny dzień". Piotr Gociek: piękny, wzruszający film
"Zupełnie niewyobrażalną figurą w dzisiejszym świecie popkultury" nazwał Piotr Gociek Freda Rogersa, postać sportretowaną przez Toma Hanksa w filmie "Cóż za piękny dzień". Łukasz Adamski podkreślił, że dzieło mówi o ikonie "dawnych czasów amerykańskiej telewizji, kiedy nie chodziło tylko o klikalność".
pobierz 33.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek