Życie Bez Gruchy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Życie Bez Gruchy - jedyny taki w Polsce życiowy podcast dla gików! Po więcej informacji zapraszamy na nasza stronę https://zyciebezgruchy.pl
Data dodania: 2020-02-07 22:09:52
Data aktualizacji: 2020-07-15 13:05:09
Audycji w katalogu: 33
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
[#33] Marcin Ruman - Kiedy nadchodzi okazja a Ty jesteś na urlopie...
Kiedy nadchodzi okazja a Ty jesteś na urlopie... Taking action vs. słuchanie podcastów lub czytanie książek Uwaga na scamerów i pseudo  bootcampy programowania Overkilling processes Wiele słyszy się w dzisiejszych czasach o pasywnym dochodzie, ale czym on tak naprawdę jest i co on dla nas oznacza, jak jesteśmy w stanie zapewnić sobie powracający zarobek?  Ważną kwestią jest inwestycja w relacje, bardziej opłacalna niż inwestycja w srebro czy złoto. 
pobierz 85.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
[#32] Oskar Olczak - Z korpo-piekła do copywritera-nomada
Kolejny odcinek z cyklu “Wywiady Bez Gruchy” gdzie rozmawiamy z inspirującymi ludźmi na tematy zawodowe i około-zawodowe. W dzisiejszym odcinku gościmy copywritera - Oskara Olczaka, który opowiada jak udało mu się wyzwolić z kajdan korporacji i zostać cyfrowym nomadą robiącym to co lubi. Smakowity kąsek dla fanów samo-rozwoju czy też wychodzenia z tzw. strefy komfortu (jakkolwiek przereklamowane stało się to określenie) po to by cieszyć się nagrodami, które czekają po drugiej stronie.
pobierz 89.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
[#31] Dr. Zielonka - Stany kichają a Europa się przeziębiła
Dr Zielonka jest ekspertem w wielu kwestiach i potrafi wypowiedzieć się na każdy temat. Opowie o obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych jak wygląda USA po „koronawirusie”. O ogromie emocji, swoich wnioskach opowie mój gość oraz przedstawi całą sytuację ze swojego punktu widzenia. Kiedy i czy wgl Stany otworzą swoje granice, czy kolejną epidemią dla Stanów są lewackie protesty? Czy i obecne wybory w USA poruszą wiele kontrowersji, pojawia się wiele zdań na różne tematy? Dr Zielonka wyklaruje nam sytuację przed wyborami i jego przewidywaniach na wybory. Poza tym: 1. Czy media, koloryzują informacje o wirusie i protestach? 2. Jak zainwestować swoje pierwsze $10K? 3. BONUS: Jak prowadzić prawidłową suplementację?
pobierz 137.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
[#30] Jacek Dąbała - Sztuka szybkiego myślenia
Geniuszy trzeba odkrywać, dziś rozmawiamy z wizjonerem, uznanym ekspertem diagnozującym media, z profesorem Jackiem Dąbałą. W swojej najnowszej książce odkrywa przyszłość, zauważa tworzące się trendy i wyprzedza ludzi takich jak Noah Harari, Nicholas Taleb. Jacek Dąbała to praktyk szybkiego myślenia i skuteczny prognostyk przemian społecznych. Geniusz, który w przejrzystych słowach uzupełnia myślenie Stevena Hawkinga i Alberta Einsteina.
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
[#29] Robert Burneika (Hardkorowy Koksu) - Nieopowiedziana historia
Ludzie potrafią osiągnąć wiele. Dobrym przykładem jest Robert Burneika zwany jako Hardkorowy Koksu, sportowiec, biznesmen - człowiek, który zdobył wszystko swoim zaangażowaniem. Startował od zera. Pierwsze kroki stawiał na Litwie, potem zawitał w USA, w Polsce ma siłownię i biznes. Napisał książkę. Osiągnął wiele. Widzi w tym sens, ma swój wzór na sukces, który powtarza. I jak się okazuje, ten wzór jest dostępny także dla innych. O pomyśle na siebie, o przełomowym momencie w życiu i niezbędnej poradzie dla każdego opowiada w tym podcaście.
pobierz 82.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
[#28] Wojtek Zając - Życie na zdalniaku
Wojtek Zając pochodzi z niewielkiej, kilkunastotysięcznej miejscowości w południowej Polsce i w tym odcinku opowiada historię tego, jak swoją własną determinacją i samodzielną nauką doprowadził do tego, że mając 16 lat prowadził wykład na Politechnice Warszawskiej , mając 21 lat prowadził w Krakowie kilkunastoosobowe biuro , a 4 lata później sprzedał swoje pasywa , zaczął żyć minimalistycznie i odwiedził ponad 50 krajów na 6 kontynentach testując różne tryby życia.
pobierz 142.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
[#27] Paweł Kowalczyk - Od malarza do designera w korpo
Tym razem będziemy gościć kreatywnego designera, Pawła Kowalczyka, który opowiada o swojej historii jak stał się grafikiem i o tym jakie to daje możliwości, np. pracy zdalnej i wolności.
pobierz 108.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
[#26] Aidas Zubkonis - The more you give the more you get
Tym razem naszym gościem jest członek Emersoftu, oryginalnie pochodzi z Litwy, ale mieszka w Londynie od ponad 12 lat. Jest on senior back-end developerem i opowie Wam o swojej historii życia jak zbudował karierę w Londynie i zaczął pracowac zdalnie podróżując po świecie.
pobierz 78.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
[#25] Barbara Murza - Jak się ubierać aby odnieść sukces?
Barbara Murza ubiera ważne osobowości w Polsce, przedsiębiorców, polityków i ludzi którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę ze świadomym wizerunkiem osobistym. Bardzo długo zapowiadaliśmy ten odcinek i tą specjalną osobę… Cieszymy się, że doczekaliśmy się tego dnia i mogliśmy się w końcu złapać na to nagranie!
pobierz 156.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
[#24] Martyna Szymańska - Bądź Egoistą
W dzisiejszym odcinku mamy przyjemność po raz pierwszy gościć kobietę! Ale to nie taką zwykłą kobietę, bo… Martyna nie tylko jest przedsiębiorcza, ale również wychowuje sama córkę i rozwija karierę w IT pracując zdalnie jako project manager w Emersoft od prawie pół roku. 
pobierz 125.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
[#23] Damian Dukiewicz - Polski król kebaba w Meksyku
Damian Dukiewicz — jechał rowerem z Polski na Filipiny, był sponsorowany przez Samsunga, podróżował autostopem po świecie, prowadził biznes masażu z ćpunem i otworzył swoją pierwszą, popularną restaurację Kebaba "El Polaco" w Puerto Escondido w Meksyku.
pobierz 157.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[#22] Paweł Marciniuk - Od bezdomnego do programisty cz. 2
Paweł Marciniuk opowiada o swojej niezwykłej przygodzie podróżowania autostopem po Meksyku będąc bezdomnym, a także o tym jak odnalazł wolność i swój życiowy cel zostania programistą.
pobierz 105.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[#21] Paweł Marciniuk - Jak znaleźć wolność i swój życiowy cel?
Wyjatkowy odcinek bo zaczyna on serie wiwiadów przeprowadzonych przez Marcina Rumana, założyciela Emersoftu. Tym razem poznacie mózg Emersoftu, człowieka strukturę i spreadsheetowy umysł. Oto Paweł Marciniuk, który opowie o swojej niezwykłej przygodzie podróżowania autostopem po Europie i Meksyku a także o tym jak odnalazł wolność i swój życiowy cel.
pobierz 113.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[#20] Jak nie dać się wydymać Koronie?
W tym odcinku nie będziemy się zastanawiać nad tym skąd się wziął wirus korona i kiedy się to wszystko skończy,  ALE skupimy się na konsekwencjach jakie to ma dla świata i jak możesz wykorzystać tą sytuacje na swoja korzyść. Zamów minerały Michała: [link] Po więcej informacji i pełny opis podcastu zapraszamy na naszą stronę: [link] Masz pytanie bądź temat na kolejny odcinek? Napisz do nas! [link]
pobierz 70.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[#19] Dlaczego WARTO płacić podatki - Wywiad z Marcinem cz. 3
Dzisiejszy odcinek to kolejna rozmowa z Marcinem Rumanem, wyznawcą idei "Życie Bez Gruchy" i założycielem Emersoftu. Odcinek szczególnie ważny dla wszystkich, którzy prowadzą swoje firmy lub rozliczają się jako jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółka (np. programiści). Powiemy sobie o tym, jaką rolę w naszym życiu pełnią podatki, w którym kraju lepiej je płacić, i do kogo zgłosić się z prośbą o pomoc. Zapraszamy! Po więcej informacji i pełny opis podcastu zapraszamy na naszą stronę: [link] Masz pytanie bądź temat na kolejny odcinek? Napisz do nas! [link]
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[#18] Z Domu Dziecka do MILIONERA w 5 lat - Wywiad z Marcinem cz. 2
W dzisiejszym odcinku kontynuujemy rozmowę z Marcinem Rumanem, wyznawcą zasady "Życie Bez Gruchy" i założycielem Emersoftu. Jest to druga część wywiadu który przeprowadza niezastąpiony dr Zielonka. Zapraszamy! Po więcej informacji i pełny opis podcastu zapraszamy na naszą stronę: [link] Masz pytanie bądź temat na kolejny odcinek? Napisz do nas! [link]
pobierz 105.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
[#17] Z Domu Dziecka do MILIONERA w 5 lat - Wywiad z Marcinem cz. 1
W dzisiejszym odcinku poznacie wyjątkową historię założyciela Emersoftu - Marcina Rumana. Jego emigracja do UK, praca na budowie, założenie biznesu i programowanie - to tylko niektóre tematy o których powie "szef Emersoftu". Całość została nagrana w formie wywiadu, który przeprowadza niezastąpiony dr Zielonka. Zapraszamy! Po więcej informacji i pełny opis podcastu zapraszamy na naszą stronę: [link] Masz pytanie bądź temat na kolejny odcinek? Napisz do nas! [link]
pobierz 90.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
[#16] Po czym poznać że jesteś GRUCHĄ
Życie Bez Gruchy...ale kim właściwie jest Grucha? Jak rozpoznać typową Gruchę? A może ty też jesteś Gruchą? Dzisiejszy odcinek to tak naprawdę zbiór pytań, które warto sobie samemu zadać. Jeśli okaże się, że masz w sobie jakieś cechy typowej Gruchy, to pora zastanowić się nad poważną zmianą swojego życia. Grucha występuje nie tylko w biznesowym środowisku, i dzisiaj podamy sobie właśnie przykłady takich sytuacji. Zapraszamy! Po więcej informacji i pełny opis podcastu zapraszamy na naszą stronę: [link] Masz pytanie bądź temat na kolejny odcinek? Napisz do nas! [link]
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
[#15] Własny Biznes? Nawet NIE ZACZYNAJ
Marzy ci się własna firma? Bez odpowiednich cech lepiej sie za to nie zabierać. Same marzenia o byciu biznesmenem nie wystarczą. Do tego potrzebne są: ogromna determinacja, wytrwałość, i mnóstwo wyrzeczeń. Innymi słowy, prowadzenie własnej firmy jest okupione sporym kosztem, i niewiele osób jest w stanie taki koszt ponieść. W dzisiejszym odcinku powiemy sobie o tym, w jakich przypadkach lepiej skupić się na innych możliwościach. Zapraszamy! Po więcej informacji i pełny opis podcastu zapraszamy na naszą stronę: [link] Masz pytanie bądź temat na kolejny odcinek? Napisz do nas! [link]
pobierz 129.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
[#14] Jak wypierdalać ludzi z WAZELINĄ
Czy porównanie biznesu do boksu ma sens? Czy zdarzyło ci się czuć jakby ktoś pocisnął z tobą bez wazeliny? Farbowane liski które zrobią wszystko żeby wyssać z ciebie trochę $$$? Dzisiejszy odcinek to BOMBA W RYJ! Zapraszamy! Po więcej informacji i pełny opis podcastu zapraszamy na naszą stronę: [link] Masz pytanie bądź temat na kolejny odcinek? Napisz do nas! [link]
pobierz 119.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek