Życie Bez Gruchy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Życie Bez Gruchy - jedyny taki w Polsce życiowy podcast dla gików! Po więcej informacji zapraszamy na nasza stronę https://zyciebezgruchy.pl
Data dodania: 2020-02-07 22:09:52
Data aktualizacji: 2020-09-18 19:05:03
Audycji w katalogu: 42
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 8 dni temu
[#42] Jan Klosowski - Jak systematycznie inwestować w Bitcoina?
Po raz pierwszy gdziekolwiek mamy okazje goscic Jana Klosowskiego, ktory jest bardzo doswiadczonym UX/graphic designerem, ale i zalozycielem deltabadger.com, serwisu do systematycznego inwestowania w Bitcoina, o ktorym Wam opowiada wiecej w tym odcinku.  Janek dzieli sie swoja spora wiedza z zakresu technologi internetowych, finansow, podatkow, inwestycji i geopolityki. [link]
pobierz 196.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
[#41] Dr. Zielonka – Miliarder pod przykrywką
Dr, Zielonka i Marcin Ruman opowiadają o tym jak najlepiej zassysac input i wiedzę zeby zatrzymac prokrastynację. Analizują ciekawy film dokumentarny Miliarder Pod Przykrywką.
pobierz 120.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
[#40] Emersoft - Vilnius Outpost 2020
Tym razem spotykamy sie na Litwie w Wilnie z Aidasem, naszym senior back-end assassinem, aby przedyskutowac: COVID-19 dalsze zamkniecia i utrudnienia, jak jest naprawde? Pierwsza wizyta na Litwie, wrazenia tego miejsca i sytuacja rynkowa Dlaczego przyjazne  procesy biznesowe dla klientow sa mega wazne Dlaczego nie ma Starbucksa na Litwie? Kto kontroluje litewskie banki? Zatrudniamy do Emersoftu
pobierz 61.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
[#39] Mateusz Tomczyk - Jak legalnie nie płacić podatków?
W tym odcinku, Mateusz Tomczyk, który jest dyrektorem finansowym firmy Independent Trader (wielu z Was może kojarzy Trader21 - Cezary Głuch, który jest właścicielem tej firmy), opowiada o tym, jak mniej płacić podatków, bardziej się rozwijać, więcej zarabiać a nawet zostać milionerem. Koniecznie słuchajcie, róbcie notatki i podejmujcie akcję! [link]
pobierz 118.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
[#38] Zuzanna Przybyla - World Is Your Office
Zuzanna jest doradcą i trenerem zespołów rozproszonych i pracy zdalnej. Odeszła z korpo, założyła sklep internetowy i zarządzała nim podróżując po Tajlandii i Meksyku. Odkąd pamięta, już w liceum, miała pasję  uczenia innych, dając korepetycje z języka niemieckiego i angielskiego. Jako konsultant / trener pracowała z ponad 60 zespołami CO NAJWAŻNIEJSZE, jest praktykiem, bo Sama była CZŁONKIEM zespołu rozproszonego. Pracowała z firmami z różnych branż, zarówno startupami jak i korporacjami, z różnych krajów (Polski, USA, Danii).
pobierz 96.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
[#37] Charlie Cina - How to present on purpose
pobierz 110.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
[#36] Dr. Zielonka - Trudny rynek pracy
Brak odpowiednich kwalifikacji, doświadczenia i duża konkurencja na rynku - tak zwykle tłumaczymy trudny rynek pracy. A może nie umiemy zwyczajnie zaprezentować naszych mocnych stron, może nie potrafimy się sprzedac, może nie mamy odpowiedniego doświadczenia, może musimy popracować nad nasza postawa i zacząc brac za wszystko odpowiedzialność?
pobierz 122.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
[#35] Prof. Jacek Dąbała - Czym lepiej się komunikujesz tym szybciej myślisz i tym więcej zarabiasz
Krotka historia 20 letniej pracy w radiu i TV  Jak modulowac glosem, aby skuteczniej wywierac wplyw na ludzi po to zeby osiagac swoje cele zawodowe i osobiste? Jak sie lepiej komunikowac w roznych kontekstach, szybko myśleć i wiecej zarabiac?
pobierz 144.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
[#34] - Pre-after COVID-19 business panel
W tym odcinku nasz specjalny gosc, Aidas Zubkonis odwiedza Polske wraz z Marcinem i rozmawiaja na temat sytuacji przed-po COVID-19.
pobierz 69.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
[#33] Marcin Ruman - Kiedy nadchodzi okazja a Ty jesteś na urlopie...
Kiedy nadchodzi okazja a Ty jesteś na urlopie... Taking action vs. słuchanie podcastów lub czytanie książek Uwaga na scamerów i pseudo  bootcampy programowania Overkilling processes Wiele słyszy się w dzisiejszych czasach o pasywnym dochodzie, ale czym on tak naprawdę jest i co on dla nas oznacza, jak jesteśmy w stanie zapewnić sobie powracający zarobek?  Ważną kwestią jest inwestycja w relacje, bardziej opłacalna niż inwestycja w srebro czy złoto. 
pobierz 85.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[#32] Oskar Olczak - Z korpo-piekła do copywritera-nomada
Kolejny odcinek z cyklu “Wywiady Bez Gruchy” gdzie rozmawiamy z inspirującymi ludźmi na tematy zawodowe i około-zawodowe. W dzisiejszym odcinku gościmy copywritera - Oskara Olczaka, który opowiada jak udało mu się wyzwolić z kajdan korporacji i zostać cyfrowym nomadą robiącym to co lubi. Smakowity kąsek dla fanów samo-rozwoju czy też wychodzenia z tzw. strefy komfortu (jakkolwiek przereklamowane stało się to określenie) po to by cieszyć się nagrodami, które czekają po drugiej stronie.
pobierz 89.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[#31] Dr. Zielonka - Stany kichają a Europa się przeziębiła
Dr Zielonka jest ekspertem w wielu kwestiach i potrafi wypowiedzieć się na każdy temat. Opowie o obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych jak wygląda USA po „koronawirusie”. O ogromie emocji, swoich wnioskach opowie mój gość oraz przedstawi całą sytuację ze swojego punktu widzenia. Kiedy i czy wgl Stany otworzą swoje granice, czy kolejną epidemią dla Stanów są lewackie protesty? Czy i obecne wybory w USA poruszą wiele kontrowersji, pojawia się wiele zdań na różne tematy? Dr Zielonka wyklaruje nam sytuację przed wyborami i jego przewidywaniach na wybory. Poza tym: 1. Czy media, koloryzują informacje o wirusie i protestach? 2. Jak zainwestować swoje pierwsze $10K? 3. BONUS: Jak prowadzić prawidłową suplementację?
pobierz 137.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[#30] Jacek Dąbała - Sztuka szybkiego myślenia
Geniuszy trzeba odkrywać, dziś rozmawiamy z wizjonerem, uznanym ekspertem diagnozującym media, z profesorem Jackiem Dąbałą. W swojej najnowszej książce odkrywa przyszłość, zauważa tworzące się trendy i wyprzedza ludzi takich jak Noah Harari, Nicholas Taleb. Jacek Dąbała to praktyk szybkiego myślenia i skuteczny prognostyk przemian społecznych. Geniusz, który w przejrzystych słowach uzupełnia myślenie Stevena Hawkinga i Alberta Einsteina.
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
[#29] Robert Burneika (Hardkorowy Koksu) - Nieopowiedziana historia
Ludzie potrafią osiągnąć wiele. Dobrym przykładem jest Robert Burneika zwany jako Hardkorowy Koksu, sportowiec, biznesmen - człowiek, który zdobył wszystko swoim zaangażowaniem. Startował od zera. Pierwsze kroki stawiał na Litwie, potem zawitał w USA, w Polsce ma siłownię i biznes. Napisał książkę. Osiągnął wiele. Widzi w tym sens, ma swój wzór na sukces, który powtarza. I jak się okazuje, ten wzór jest dostępny także dla innych. O pomyśle na siebie, o przełomowym momencie w życiu i niezbędnej poradzie dla każdego opowiada w tym podcaście.
pobierz 82.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[#28] Wojtek Zając - Życie na zdalniaku
Wojtek Zając pochodzi z niewielkiej, kilkunastotysięcznej miejscowości w południowej Polsce i w tym odcinku opowiada historię tego, jak swoją własną determinacją i samodzielną nauką doprowadził do tego, że mając 16 lat prowadził wykład na Politechnice Warszawskiej , mając 21 lat prowadził w Krakowie kilkunastoosobowe biuro , a 4 lata później sprzedał swoje pasywa , zaczął żyć minimalistycznie i odwiedził ponad 50 krajów na 6 kontynentach testując różne tryby życia.
pobierz 142.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[#27] Paweł Kowalczyk - Od malarza do designera w korpo
Tym razem będziemy gościć kreatywnego designera, Pawła Kowalczyka, który opowiada o swojej historii jak stał się grafikiem i o tym jakie to daje możliwości, np. pracy zdalnej i wolności.
pobierz 108.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[#26] Aidas Zubkonis - The more you give the more you get
Tym razem naszym gościem jest członek Emersoftu, oryginalnie pochodzi z Litwy, ale mieszka w Londynie od ponad 12 lat. Jest on senior back-end developerem i opowie Wam o swojej historii życia jak zbudował karierę w Londynie i zaczął pracowac zdalnie podróżując po świecie.
pobierz 78.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[#25] Barbara Murza - Jak się ubierać aby odnieść sukces?
Barbara Murza ubiera ważne osobowości w Polsce, przedsiębiorców, polityków i ludzi którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę ze świadomym wizerunkiem osobistym. Bardzo długo zapowiadaliśmy ten odcinek i tą specjalną osobę… Cieszymy się, że doczekaliśmy się tego dnia i mogliśmy się w końcu złapać na to nagranie!
pobierz 156.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
[#24] Martyna Szymańska - Bądź Egoistą
W dzisiejszym odcinku mamy przyjemność po raz pierwszy gościć kobietę! Ale to nie taką zwykłą kobietę, bo… Martyna nie tylko jest przedsiębiorcza, ale również wychowuje sama córkę i rozwija karierę w IT pracując zdalnie jako project manager w Emersoft od prawie pół roku. 
pobierz 125.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
[#23] Damian Dukiewicz - Polski król kebaba w Meksyku
Damian Dukiewicz — jechał rowerem z Polski na Filipiny, był sponsorowany przez Samsunga, podróżował autostopem po świecie, prowadził biznes masażu z ćpunem i otworzył swoją pierwszą, popularną restaurację Kebaba "El Polaco" w Puerto Escondido w Meksyku.
pobierz 157.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek