Psia Stacja Podcast

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Rozmawiamy o psach :) Jak to się stało, że dziki wilk zmienił się w pasterza? Czy w każdym psie drzemie instynkt drapieżnika?
Data dodania: 2020-02-07 22:10:40
Data aktualizacji: 2021-01-23 22:10:03
Audycji w katalogu: 25
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 8 miesięcy temu
PSP 023 - PSIjaciele – jak zapoznać psy ze sobą? Jak wprowadzi do domu drugiego psa?
W poprzednim odcinku opowiadałyśmy o wyzwaniach, które pojawiają się, gdy decydujemy się na powiększenie rodziny o drugiego psa. Dziś, idąc za ciosem, parę słów o tym, jak mądrze zapoznawać ze sobą psy, jak ułatwić im początki budowania wzajemnej sympatii i na co zwrócić uwagę, aby pierwsze kontakty stały się początkiem pięknej psiej przyjaźni!  
pobierz 78.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
PSP 022 - Drugi pies w domu - jak mądrze powiększyć rodzinę?
Czy dwa psy to dwa razy więcej miłości? A może dwa razy więcej problemów?
pobierz 113.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
PSP 021 - Dobry spacer – jak zmęczyć i zrelaksować psa?
Czy długi spacer jest naprawdę konieczny? O tym jak adrenalina wpływa na funkcjonowanie organizmu, jak rozpoznać czy pies ma problem z nadmiernym pobudzeniem i jak zapewnić psu dobry, mądry (choć niekoniecznie długi) spacer – opowiemy Wam dziś w odcinku #KwarantannaEdition  
pobierz 89.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
PSP 020 - Behawiorysto, na pomoc!- jak wygląda konsultacja behawioralna? Jakim psom może pomóc psi trener?
Czym różni się praca psiego trenera i behawiorysty? Jak rozpocząć swoją przygodę z pracą z psami? Jak wygląda pierwsze spotkanie z behawiorystą i czy jest się czego bać? Czemu służą spacery socjalizacyjne? Na wszystkie te pytania odpowie dziś Karolina z DOGłębnie – trener psów, behawiorysta i psycholog, znana jako ½ składu podcastu Psia Stacja
pobierz 112.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
PSP 019 - Zoofizjoterapia - jak rehabilitacja może pomóc Twojemu psu?
Czym zajmuje się zoofizjoterapeuta? Jak wygląda wizyta w jego gabinecie? W jakich przypadkach rehabilitacja może pomóc Twojemu psu? I czy fizjoterapia przeznaczona jest jedynie dla psów chorych? Na te i wiele innych pytań odpowie nam dziś zoofizjoterapetuka Ula Baumgart - Młynarczyk!
pobierz 119.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
PSP 018 - Lęk separacyjny - kto się boi samotności?
Czy Twój pies bez problemu zostaje sam w domu? Jeśli nie to... nie jesteś sam! Problemy separacyjne to jedne z najczęściej występujących problemów behawioralnych, z jakimi opiekunowie psów zgłaszają się do behawiorystów. Jakie emocje odczuwa pies będąc sam w domu? Jak pomóc mu sobie z tymi emocjami poradzić? Co sprawdza się, a co kompletnie nie działa w naszym przypadku? Dowiecie się z tej (dość długiej!) rozmowy.
pobierz 197.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
PSP 017 - Pierwszy rok razem! Co się udało? Co poszło nie tak? Podsumowanie 2019
Jesteśmy z Wami już rok!
pobierz 125.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
PSP 016 - Jak wybrać idealne szelki dla psa? Rozmowa z zoofizjoterapeutą, Ulą Baumgart - Młynarczyk
Czy szelki mogą wpływać na zdrowie i sposób poruszania się psa? Na co zwrócić uwagę podczas przymierzania szelek? Jak dobrać psu szelki, w których będzie czuł się wygodnie? I gdzie my do tej pory popełniałyśmy błąd? Na te i wiele innych pytań, odpowie nam dziś zoofizjoterapeutka Ula Baumgart – Młynarczyk  
pobierz 108.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Q&A - psi weganie, koszmarne nastolatki i czas na psie rodzeństwo!
Nasze pierwsze Q&A, czyli Psia Stacja w podróży odpowiada na Wasze pytania! Co myślimy o psich weganach, jak poradzić sobie z psim nastolatkiem i jak poznać czy Twój pies jest gotowy na rodzeństwo? Zapraszamy na wyjątkowy odcinek prosto ze stacjowego psiowozu!
pobierz 153.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
PSP 014 - Profesjonalna psia niania - o pracy Petsittera opowiada Basia Nieścioruk.
Czym różni się spacer z profesjonalnym petsitterem od powierzenia naszego psa pomocnej sąsiadce? Jak może on wspierać opiekuna w codziennej pracy z psem? Na czym polega praca jego praca? I jak znaleźć opiekę naprawdę godną zaufania? Na te i inne pytania odpowie w nowym odcinku Basia Nieścioruk - profesjonalna petsitterka i właścicielka firmy "Wymarzony Pies - opieka i szkolenie psów"!
pobierz 48.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
PSP 013 - Ile kosztuje pies?
Czy opiekun psa powinien być milionerem? Ile może kosztować choroba ukochanego zwierzaka? Czy szczeniak z dobrej hodowli to faktycznie tak duży wydatek? Jak dużo pieniędzy trafia codziennie do psiego brzucha? I czy posiadanie psa... w ogóle się opłaca?
pobierz 85.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PSP 012 - Jak zrelaksować swojego psa? O metodzie Tellington TTouch opowiada Zuzanna Rybarczyk.
 Czy jesteś pewien, że potrafisz dobrze głaskać swojego psa?
pobierz 131.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PSP 011 - Z psem do restauracji? Jak żyć z psem w wielkim mieście?
Czy nasze psy czują się dobrze w roli miejskich wyjadaczy? Jak nauczyć swojego psa podstaw kulturalnego zachowania w miejscach publicznych? I czy na pewno psy powinny mieć nieograniczony wstęp do wszystkich takich miejsc?
pobierz 60.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PSP 010 - Szkolenie psa asystującego - rozmowa z Katarzyną Wolińską.
 Kasia Wolińska, od urodzenia choruje na łamliwość kości i porusza się na wózku inwalidzkim. Od pięciu lat zmaga się z  rakiem rdzeniastym. Sama podjęła się szkolenia psa asystującego. Czy zrobi to jako pierwsza w Polsce?
pobierz 125.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PSP 009 - Pies u fryzjera - co warto wiedzieć? Rozmowa z groomerem, Mileną Pieńkowską.
Kąpiel, suszenie, strzyżenie, czesanie - czy to zabiegi naprawdę potrzebne psom?  Czy wizyta u fryzjera to dla psa duży stres? Jak przygotować psa do zabiegów pielęgnacyjnych?  Tego wszystkiego i o wiele więcej dowiedzie się od Mileny Pieńkowskiej, groomerki, właścicielki Salonu Pielęgnacji Psów Groomil.   Zapraszamy na pierwsze spotkanie z Gościem Psiej Stacji! :) Milena Pieńkowska, Salon Pielęgnacji Psów Groomil: Facebook: [link] Instagram: [link] Więcej Psiej Stacji:  Instagram - [link] Facebook - [link] Psia Stacja Sklep:  [link] Znajdź nas: Karolina Jakubecka - trener psów i certyfikowany behawiorysta COAPE, autorka bloga DOGłębnie Instagram - [link] Facebook - [link] Joanna Róża Kosiel - projektantka psiej odzieży, właścicielka marki Pieski w Kreski, fotograf Instagram - [link] Facebook - [link] Jeśli szukasz pomocy w zakresie Social Media dla branży zoologicznej, napisz do mnie :) Facebook: [link] Słuchaj nas na:  Spotify - [link] Google Podcast - [link] Apple Podcasts - [link] Anchor - [link]
pobierz 139.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PSP 008 - Kennel klatka - z czym to się je?
Klatka - mityczne narzędzie tortur, pomoc szkoleniowa, ukochana norka, a może lek na całe zło? Czy klatkowanie psa jest rzeczywiście potrzebne? I jak wybrać klatkę idealną? O tym wszystkim pogadamy w tym odcinku! :) Klatki, o których mówimy w odcinku: 1. klatka metalowa - [link] 2. klatka składana (chartów) - [link] 3. klatka materiałowa (mieści się w plecaku, Lori używa rozmiaru M) - [link] 3. mebloklatka - [link] 4. klatka z idealnego świata - [link] Więcej Psiej Stacji:  Instagram - [link] Facebook - [link] Psia Stacja Sklep:  [link] Znajdź nas: Karolina Jakubecka - trener psów i certyfikowany behawiorysta COAPE, autorka bloga DOGłębnie Instagram - [link] Facebook - [link] Joanna Róża Kosiel - projektantka psiej odzieży, właścicielka marki Pieski w Kreski, fotograf Instagram - [link] Facebook - [link] Jeśli szukasz pomocy w zakresie Social Media dla branży zoologicznej, napisz do mnie :) Facebook: [link] Słuchaj nas na:  Spotify - [link] Google Podcast - [link] Apple Podcasts - [link] Anchor - [link]
pobierz 108.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PSP 007 - Psie potrzeby, czyli rzecz o psie szczęśliwym
"Pies szczęśliwy, to taki, którego wszystkie najważniejsze potrzeby są zaspokojone" - to zdanie często można usłyszeć z ust trenerów i behawiorystów. My też w naszym podcaście wypowiedziałyśmy je już niejeden raz. Warto więc rozwinąć nieco enigmatyczne sformułowanie "psie potrzeby". Czego tak naprawdę chcą nasze psy i jak im to zapewnić? Dowiecie się właśnie dziś! :)
pobierz 91.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PSP 006 - No chodź na spacer! Czyli jak powinien wyglądać spacer z psem?
Dziś pogadamy trochę o spacerowaniu, trochę o wchodzeniu w psi świat, trochę o budowaniu psich przyjaźni i dużo o emocjach. A także o tym kto tak naprawdę jest spacerowym leniem i jaką informację daje nam saszetka na smaczki :)
pobierz 119.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PSP 005 - O psich akcesoriach, czyli: Gdybym był bogaty...
...to bym kupił mnóstwo psich gadżetów! - powiedział niemal każdy psiarz na świecie :) Zanim jednak wydasz połowę wypłaty na różne (niekoniecznie) potrzebne akcesoria, posłuchaj bez czego my nie wyobrażamy sobie psiej codzienności, a co zawiodło nas na całej linii. Linki: Szelki Modna Koza: [link] Transporter Skudo: [link] Linki Biothane: [link] Suszarka Groomerska: [link] Maszynka Andis AGC 2 - [link] Kaganiec Mundo Galgo: [link] Bluza dla psa Pieski w Kreski - [link] Kong - [link] Szarpak Zayma Craft - [link] Szarpak Liker: [link] Szarpak Chuchit!: [link] Pluszaki Ikea: szczur: [link] świnka: [link] małpka: [link] Zabawka szeleszcząca: [link] Plecak Ikea: BRAK! O matko, nie ma go na stronie! Numer produktu 903.292.05, wygląda tak: [link] Klatka Kennel: [link] Klatka materiałowa: [link] “Legowisko” Ikea: [link] Legowisko Psia Norka: [link] Kocyk Bzik: [link] Legowisko dwustronne / mata : [link] Szczotka Pudlówka: [link] Nerka Cropp: [link] Mata węchowa: [link] Zdjęcie chartów w szelkach: [link]
pobierz 158.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
PSP 004 - Wychowanie szczeniaka, czyli Lori w świetle jupiterów
Dzisiejszy podcast zdominował pewien mały pudel... i Róża, która na pytanie "słyszysz szczeniak, myslisz..?" udzieliła odpowiedzi trwającej 1,5 godziny :D Wam pozostaje tylko zamienić się w słuch!
pobierz 150.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek