W drodze do kancelarii

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: O biznesie prawniczym dla początkujących kancelarii prawnych, czyli o zarządzaniu kancelarią prawną, o promocji usług prawniczych, sprzedaży, zatrudnianiu, opodatkowaniu, a także o kwestiach współpracy ze wspólnikami, małżonkami prawnikami, wychowaniu dzieci oraz o technologiach wspierających działalność kancelarii prawnej, książkach i szkoleniach. A więc o wszystkim, co pomoże Ci wystartować i prowadzić swój prawniczy biznes z sukcesem. Wywiady z doświadczonymi prawnikami. Podcast dumnie zasilany przez web.lex. http://wdrodzedokancelarii.pl
Data dodania: 2020-02-07 22:38:56
Data aktualizacji: 2020-04-07 06:50:04
Audycji w katalogu: 52
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 21 dni temu
Grupa mastermind w praktyce prawniczej - wywiad z Katarzyną Solgą
Bywają sytuacje, w których masz wrażenie, że nie wiesz, co dalej. Chętnie byś z kimś pogadał, pogadała. Najlepiej z kimś, kto Cię najlepiej zrozumie, czyli z innym prawnikiem. Ale nie wiesz, czy to dobry pomysł. Bo przecież zadanie pytania może świadczyć o Twojej słabości, niewiedzy, braku doświadczenia. My, przedsiębiorcy, w tym przecież także prawnicy, jesteśmy bardzo często samotni ze swoimi problemami Dotyka to właśnie nie tylko prawników, ale w ogóle przedsiębiorców. W zasadzie niczego nie omówisz z kimś, kto nigdy nie wszedł to tej rzeki. Nawet jeśli mają szczere i dobre chęci to nie mają doświadczenia i nie znają kontekstu Twoich działań. Samotność wśród przedsiębiorców dostrzeżono już jakiś czas temu i dlatego wymyślono dosyć skuteczny sposób radzenia sobie z tym. Sposób, który nie tylko rozwiązuje ten problem, ale także pomaga firmom rozwijać się znacznie szybciej i bezpieczniej. Są to tzw. spotkania mastermind. Więcej o tych spotkaniach opowie mój dzisiejszy gość Katarzyna Solga, która w takich grupach uczestniczy regularnie, a także je tworzy i moderuje. Ma spore doświadczenie i dużo wie na ten temat. O czym rozmawiamy wspólnie z Katarzyną Solgą? 1. Co to jest mastermind i dlaczego warto w nim uczestniczyć 2. Po co przedsiębiorcy mastermind? 3. Kto powinien korzystać z uczestnictwa w takiej grupie 4. Jak znaleźć grupę mastermind 5. Czy lepszy jest mastermind prawniczy czy z innymi przedsiębiorcami 6. Jak liczna powinna być grupa 7. Jak często powinna się zbierać Jeszcze mała autoreklama - jak wiesz, od jakiegoś czasu obecna jest w naszej web.lex’owej grupie Fundacja. Jej celem statutowym jest wsparcie prawniczych rodzin, które z różnych powodów borykają się z losem. Fundacja ma łączyć prawników, którzy chcą i mogą pomóc z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Działa od kilku miesięcy i do dziś wsparła już dwie osoby łączną kwotą kilkunastu tysięcy złotych. Obecnie prowadzimy zbiórkę na rzecz małej Mii, córki pani mec. Natali Papierz-Kurtudlu, która wymaga terapii genowej w USA. Zachęcam Cię zatem do regularnego wsparcia naszej Fundacji, a w zasadzie nie Fundacji, ale celów, jakie ona realizuje. Jeśli każdy z nas poświęci swoje pięć złotych miesięcznie i taką - w sumie niewielką - kwotą zasili konto Fundacji, wówczas będziemy mogli pomóc bardzo dużej liczbie prawniczych rodzin. Fundację web.lex znajdziesz pod adresem [link] albo wpisując jej nazwę w wyszukiwarkę. Zapraszam!
pobierz 41.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Studia prawnicze i praca adwokata w Nowym Jorku - wywiad z mec. Anną Radke
To jest 50 odcinek podcastu. Łza się w oku kręci, kiedy przypomnę sobie nagrania pierwszego odcinka, z panią mec. Anetą Kułakowską. Zatem skoro mamy odcinek nr 50, to musi być coś wyjątkowego…. Dzisiaj gościem mojego podcastu jest osoba odważna, zdobywca wręcz - albo raczej zdobywczyni, bo jest to kobieta, niezwykła, silna, posiadająca bardzo szerokie horyzonty, prawniczka - pani mecenas Anna Radke - nowojorski adwokat. W trakcie podcastu rozmawiamy między innymi o tym, jak wygląda studiowane i nauka prawa w USA, na czym polega sokratejska metoda nauki, jak wygląda mentoring prawniczy w USA i jak tamtejsi prawnicy siebie nawzajem wspierają, czy prawnik z Polski może zostać prawnikiem amerykańskim i w jaki sposób, o czym uczą się studenci studiów prawniczych podczas zajęć z tzw. prawniczenia, czy prawnicy amerykańscy wciąż prowadzą prawnicze blogi, co to znaczy connecting the dots i jak pomaga to zdobywać klientów, jak prawnicy z USA promują swoje kancelarie oraz czy sztuczna inteligencja zastąpi kiedyś prawnika. Pani Anna Radke podpowie też jaką ma radę dla początkujących kancelarii prawnych oraz czego nie warto robić. Zapraszam Cię do posłuchania naszej rozmowy, a ja dodam tylko, że podcast "W drodze do kancelarii" jest jak zawsze słonecznie wspierany przez wyjątkowy web.lex!
pobierz 56.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Komunikacja z klientami w kancelarii prawnej - wywiad z panią mec. Jolantą Fiedeń
Rozmawiam dzisiaj z panią mec. Jolantą Fiedeń, warszawskim radcą prawnym. Pani Mecenas jest wyjątkowym prawnikiem. Podchodzi bowiem do wykonywania swojego zawodu i do swoich klientów z bardzo dużą dozą empatii. A jednym z kluczowych elementów jej sukcesów jest wyjątkowa, przemyślana i świadoma komunikacja. Mnie samego tematyka ta niezwykle interesuje. Uważam komunikację za jeden z najważniejszych elementów promocyjnych w kancelarii, a także kluczowy składnik budowania kultury organizacyjnej. Z panią Jolantą Fiedeń rozmawiamy zatem między innymi o tym, czym w swojej istocie jest komunikacja, dlaczego jest tak bardzo ważna, co jest przyczyną nieporozumień, jakie są warstwy komunikacji z klientem i jakie mają znaczenie, jak ważne dla prawidłowej komunikacji są określone cechy osobowości, czym w swojej istocie jest relacja, dlaczego dbałość o siebie samego jest niezwykle ważna dla komunikacji. Z naszej rozmowy dowiesz się również, jak znaleźć sens w wykonywaniu zawodu prawnika. Zanim posłuchasz mojej rozmowy z Jolantą Fiedeń, wcześniej posłuchasz kolejnego odcinka PoPrawnika Kasi, czyli Katarzyna Solga o organizacji kancelarii prawnej. W tym odcinku Kasia opowiada na przykładzie własnej kancelarii o tym, jak motywować pracowników do uzupełniania danych w programie do zarządzania kancelarią prawną. Chyba w każdej kancelarii taki problem występuje - jestem pewien, że się ze mną zgodzisz. Posłuchaj zatem, co na ten temat ma do powiedzenia Kasia Solga. Nawiasem mówiąc, jeśli już na tapecie jest program do zarządzania kancelarią prawną, to zdecydowanie polecam Ci program Vicarius e-kancelaria - w moim przekonaniu jedyny warty uwagi system tego typu, nie tylko pod względem rozwiązań ale również wyjątkowej obsługi klienta. A zatem najpierw PoPrawnik Kasi Solgi a następnie pani mec. Jolanta Fiedeń. A ja dodam że podcast "W drodze do kancelarii" jest z radością wspierany przez słoneczny i najlepszy web.lex. Zapraszam!
pobierz 73.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Blog prawniczy oraz Kultura Organizacyjna w kancelarii - wywiad z mec. Wojciechem Wawrzakiem
Ten odcinek podcastu a także wywiad w tym podkaście są pierwszymi w roku 2020. Rozpoczynamy nowy rok i co nam on przyniesie? Zobaczymy. W każdym razie odpowiedź na to zna mój dzisiejszy gość. Zanim powiem kto to jest, wspomnę tylko że: Jest prawnikiem, który rozwija swoją kancelarię od kilku dobrych lat i od tych kilku lat cierpliwie i metodycznie buduje swoją markę za pomocą prawniczego bloga. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że blog mojego gościa jakiś czas temu zdobył zaszczytny tytuł bloga roku. Jak zapewne wiesz, ja sam jestem gorącym zwolennikiem promocji kancelarii za pomocą prawniczego bloga zatem w tym podcaście tej rozmowy po prostu zabraknąć nie mogło. Blog o którym mówię, nosi tytuł Prakreacja a jego autorem, moim zacnym gościem dzisiaj jest oczywiście mec. Wojciech Wawrzak, łódzki radca prawny. Siłą rzeczy najbardziej u mojego rozmówcy interesowała mnie tematyka bloga i wpływu tego narzędzia promocji na biznes kancelarii - poświęciliśmy mu naprawdę dużo czasu. Jednak podczas rozmowy okazało się, że wart poświęcenia czasu jest jeszcze jeden wątek - wątek Kultury Organizacyjnej. Kultura organizacyjna w kancelarii dla mnie osobiście jest niezwykle ciekawym zagadnieniem i w zasadzie wciąż będącym tematem tabu. Nie tylko zresztą wśród prawników i kancelarii, oraz nie tylko w Polsce. Zatem Kulturze poświęciliśmy dodatkowo dużo uwagi. O tym wszystkim posłuchasz w mojej rozmowie z mecenasem Wojciechem Wawrzakiem, natomiast wcześniej, zgodnie z utartą tradycją, Poprawnik Kasi, czyli Katarzyna Solga o organizacji kancelarii prawnej. W tym odcinku Poprawnika Kasia wyjaśni nam kwestie odpowiedzialności radcy prawnego w związku z udzielaniem porad za pośrednictwem portalu internetowego. Myślę, że to dość interesujący temat - nie tylko zresztą dla radców prawnych. Dodam oczywiście, że podcast W drodze do kancelarii jest z radością wspierany przez słoneczny web.lex :)
pobierz 90.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Promocja kancelarii prawnej w roku 2020 - Budowa marki kancelarii - Podsumowanie roku 2019 oraz plany na następny rok
Dziś jest 31 grudnia 2019 roku. Jutro już zmieni się data w naszych kalendarzach. Jest to idealny czas na podsumowania, a także robienie noworocznych planów. Czy Ty takie plany robisz? Ja tak. Jeśli nie robisz to, gorąco Cię do tego zachęcam nawet, kiedy planowanie nie leży w Twojej naturze. W sekrecie Ci powiem, że w mojej naturze robienie planów zdecydowanie nie leży. Ale plany na następny rok zawsze robię. Nie jest to nic szczegółowego. To po prostu pewne rzeczy, albo rzecz, na której chcę się skupić w nadchodzących miesiącach. Pomaga mi to w koncentracji a także w byciu wystarczająco asertywnym. Zachęcam Cię do zrobienia planu. Sam się zdziwisz pod koniec kolejnego roku, jak wielki ma to sens. Koniecznie zapisz wszystko na kartce. I koniecznie zapisz jedną, dwie czy trzy rzeczy. Nie za dużo. Lepiej bowiem zrobić jedną rzecz na 100 procent niż 10 na 10 procent. Kończący się właśnie rok był dla mnie bardzo dobry. Pod względem zawodowym udało mi się założyć i zainicjować działalność naszej Fundacji. Fundacja web.lex wspiera prawnicze rodziny w trudnej sytuacji - jak choroba, wypadek, itd. Łączy prawników, którzy chcą i mogą pomóc z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Drugą dużą rzeczą, jaką zrobiłem w tym roku, to ostatecznie zainicjowałem działalność naszej nowej spółki - web.lex Bookkeeping sp. z o.o.. Nasza nowa spółka to najwygodniejsza księgowość dla początkujących kancelarii prawnych. Bez wątpienia zatem rok 2019 mogę zaliczyć do dobrych. Co czeka mnie w nowym roku? Chciałbym się skupić na rozwoju trzech organizacji, czyli web.lex (wsparcie kancelarii za pomocą prawniczych blogów), Fundacji web.lex oraz web.lex Bookkeeping. A także, chciałbym napisać nową książkę dotyczącą zarządzania kancelarią prawną. Nie będzie to jednak książka, która ma objąć wszystkie możliwe zagadnienia zarządzania, ale jej celem będzie skupienie się na jednym niezwykle wąskim wycinku tego procesu, którym jest kultura organizacyjna. Być może niewiele Ci to jeszcze mówi, ale zaręczam Ci, i możesz mi wierzyć, że kultura organizacyjna jest podstawowym elementem systemu biznesowego kancelarii. Jeśli uda mi się mój cel zrealizować i tę książkę napisać, to będzie najważniejsza pozycja jaką do tej pory napisałem i wydałem. To są moje plany na nowy 2020 rok. A co jeszcze? W odchodzącym roku napisałem kilka ciekawych / popularnych artykułów w swoim blogu Pamiętnik Adwokata. Być może nie miałeś czasu ani okazji, aby się z nimi zapoznać. Zachęcam Cię zatem do posłuchania trzech - w moim przekonaniu najciekawszych. Pierwszy dotyczy budowy marki kancelarii prawnej, drugi o przedkładaniu życia zawodowego nad prywatne, a trzeci o tym, co nas czeka w promocji kancelarii prawnej. Zapraszam Cię do posłuchania 47 odcinka podcastu!
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Storytelling prawniczy - Nagranie seminarium web.lex LAB
W odcinku 46 podcastu ponownie nie mam dla ciebie wywiadu, które są główną nicią tego podcastu, ale jestem przekonany, że i ten odcinek będzie dla Ciebie arcyinteresujący. Przygotowałem bowiem nagranie seminarium, które prowadzę raz w miesiącu w ramach cyklu seminariów web.lex LAB. Seminarium o którym mówię, miało miejsce pod koniec 18 grudnia 2019 roku i dotyczyło prawniczego storytellingu. Z grupą prawników rozmawialiśmy o tym, co to są historie, dlaczego warto umieć je opowiadać i jak to robić, jak historie wpływają na budowę marki kancelarii i relacji z klientami, jak historie budują więzi w zespole, w jakich sytuacjach warto historiami się posługiwać, jaka jest konstrukcja dobrej opowieści prawniczej i jak storytelling wykorzystać w blogu prawniczym W moim przekonaniu tej umiejętności, czyli umiejętności opowiadania historii, brakuje właśnie prawnikom i jeśli coś może promować nasze prawnicze zawody to nie zrobi tego billboard z osławioną sową i sępami, ale właśnie każdy z nas, opowiadając dobre historie. Zanim posłuchasz relacji z seminarium web.lex LAB o storytellingu prawniczym, moim i Twoim gościem będzie, tradycyjnie już, Katarzyna Solga, autorka bloga "Jak prowadzić kancelarię", w tradycyjnym już cyklu "Poprawnik Kasi". W tym odcinku Poprawnika Kasia opowie o tym, dlaczego mądra kancelaria powinna mieć osobny adres e-mail na faktury kosztowe. Dlaczego to jest ważne oraz jakie płyną z tego korzyści związane z oszczędnością czasu, obiegiem dokumentów, oraz bezpieczeństwem. Zapraszam Cię serdecznie!
pobierz 114.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Prawniczy podcast - Nagranie seminarium web.lex LAB
W tym odcinku podcastu "W drodze do kancelarii" przygotowałem nagranie seminarium, które prowadzę raz w miesiącu w ramach cyklu seminariów web.lex LAB. Seminarium o którym mówię, miało miejsce pod koniec listopada 2019 roku i dotyczyło prawniczego podcastu. Z grupą prawników rozmawialiśmy o strategii podcastu, o sprzęcie czyli o mikrofonach, rekorderach, itp., rozmawialiśmy o różnicach pomiędzy monologiem a wywiadem i jakie są zalety i wady monologu oraz wywiadu. Poruszaliśmy także temat oprogramowania, hostingu i aplikacji, a także to, w jaki sposób podcast można promować. Na samym końcu spotkania wspomnieliśmy jeszcze o wideo prawniczym, o kulturze organizacyjnej, a także o tym, jakie przełożenie na klientów ma podcast. Zanim jednak posłuchasz relacji z seminarium web.lex LAB o prawniczym podcaście, moim i Twoim gościem będzie, tradycyjnie już, Katarzyna Solga, autorka bloga "Jak prowadzić kancelarię", w tradycyjnym już cyklu Poprawnik Kasi. A więc garść wiedzy o organizacji kancelarii. W tym odcinku Poprawnika Kasia opowiada niszczarkach dokumentów. Czyli na co musisz zwrócić uwagę dokonując zakupu takiego urządzenia do swojej własnej kancelarii. Zapraszam Cię serdecznie!
pobierz 48.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Wywiad z mec. Marcinem Janiakiem o rozwoju kancelarii i działalności charytatywnej
W 44 odcinku podcastu "W drodze do kancelarii" moim i Twoim gościem jest radca prawny pan mec. Marcin Janiak. Znany szerzej jako - Prawnik w Biegu. Bardzo bliska mi jest idea, którą kieruje się pan Mecenas. A chodzi mi o ideę szerzenia dobra na świecie. Robiąc coś dobrego można świetnie rozwijać kancelarię a czynienie tego nie musi wcale oznaczać braku czasu i pieniędzy, a wręcz całkowicie przeciwnie. `Dobro ma tendencję do powracania i mnożenia się. Wiele razy doświadczałem tej filozofii na własnej skórze, ale także widziałem to w praktyce wielu dobrych prawników. Obecność w tym odcinku podcastu gościa o takim podejściu do swojej praktyki prawniczej idealnie zbiega się z pewnym faktem. Otóż od listopada 2019 roku swoją zdolność operacyjną osiągnęła nasza fundacja. "Fundacja web.lex", której celem jest finansowe wsparcie prawników i prawniczych rodzin w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach życiowych, takich jak choroba, wypadek, itd. Od długiego czasu wspieraliśmy różne inicjatywy tego rodzaju, natomiast to samo można robić bardziej efektywnie. Ponadto nie ma w naszej branży podobnego podmiotu, który by łączył prawników, którzy chcą i mogą pomóc, z prawnikami którzy tej pomocy potrzebują. Mam więc nadzieję, że ta luka zostanie wypełniona… W trakcie naszej rozmowy z panem Marciniem Janiakiem rozmawialiśmy o różnicach w pracy na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, oraz na własny rachunek. O dywersyfikacji ryzyka w biznesie kancelarii prawnej. O tym, jak budować kancelarię prawną robiąc dobre rzeczy i zmieniając świat na lepsze. Rozmawialiśmy też o tym, że marzenia się nie spełniają ale się je spełnia. O wdzięczności. O istotności ruchu fizycznego w kontekście pracy w biurze. Także o wykorzystaniu mediów społecznościowych, budowie relacji, obsłudze klienta, dlaczego warto się łączyć na samym początku prawniczej drogi, o poleceniach i promocji kancelarii prawnej a także innych ciekawych i wartościowych rzeczach. Wcześniej, jak zawsze, krótki fragment rozmowy z Katarzyną Solgą o organizacji kancealrii prawnej, czyli PoPrawnik Kasi. Tym razem Kasia opowie o pewnym sprytnym programie, który pozwala na konwersję zdjęć do formatu PDF - idealne narzędzie dla każdego prawnika i każdej kancelarii. Podcast "W drodze do kancelarii" jest z radością i uśmiechem wspierany przez web.lex :)
pobierz 202.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Sekrety skutecznego bloga prawniczego - Nagranie seminarium web.lex LAB
W 43 odcinku podcastu posłuchasz fragmentów seminarium z cyklu seminariów web.lex LAB. Tematem tego spotkania były tajemnice skutecznego bloga prawniczego. Posłuchasz o nieznanych zaletach bloga, jako narzędzia promocji kancelarii, o znaczeniu osobowości w wyborze tematu bloga, o relacji i dlaczego umiejętność jej budowania ma kluczowe znaczenie. Posłuchasz też o tym, jak taką relację budować za pomocą bloga prawniczego oraz o promocji bloga i jeszcze kilku innych ciekawych rzeczach. Seminaria z cyklu web.lex LAB odbywają się raz w miesiącu i są całkowicie bezpłatne. Jeśli chcesz się dowiedzieć szczegółów o terminach i tematach kolejnych spotkań zajrzyj na stronę [link] Zanim jednak posłuchasz relacji z seminarium web.lex LAB, moim i Twoim gościem będzie Katarzyna Solga, autorka bloga Jak prowadzić kancelarię, w tradycyjnym już cyklu Poprawnik Kasi. A więc garść wiedzy o organizacji kancelarii. Kasia opowie o tym, na co zwracać uwagę wybierając system do zarządzania kancelarią prawną. Uwierz mi, warto tego posłuchać. Zapraszam Cię serdecznie! Dodam jak zawsze w tym miejscu, że podcast W drodze do kancelarii jest tradycyjnie wspierany z radością przez web.lex! Hurra! :)
pobierz 112.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
O autentyczności w pracy prawnika - wywiad z adwokatem Łukaszem Bąkiem
Gościem tego odcinka podcastu jest pan mecenas Łukasz Bąk, który w ramach swojej praktyki specjalizuje się w bardzo wąskiej i bardzo hermetycznej branży. Razem z moim gościem rozmawiamy o autentyczności w zawodzie adwokata, emocjach i o znaczeniu osobowości, o strategii budowania kancelarii, zaletach strategi opartej na bardzo wąskiej specjalizacji, o wyzwaniach organizacyjnych, które stoją przed właścicielem kancelarii, promocji kancelarii oraz kompetencjach. Poruszamy również to, na co swoją uwagę zwracają klienci, jak prowadzić bloga w wąskiej tematyce i wąskiej branży, oraz tematykę sprzedaży usług prawnych i co jest kluczem do dobrej sprzedaży. Mecenas Łukasz Bąk zdradził również jaką ma radę dla początkujących prawników i początkujących kancelarii prawnych i dlaczego dlaczego każdy prawnik powinien dużo czytać. Rozmawiamy też dużo o tym, dlaczego program do zarządzania kancelarią prawną Vicarius wspiera rozwój kancelarii. Wcześniej jednak, zgodnie z tradycją, szczypta doświadczenia z zakresu organizacji kancelarii. A więc cykl PoPranik Kasi. Tym razem Katarzyna Solga opowie nam jak na początku prowadzenia kancelarii prawnej zrobić sobie system do obsługi kancelarii. Podcast W drodze do kancelarii jest z radością wspierany przez słoneczny web.lex :) Zapraszam!
pobierz 132.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Wywiad z mec. Katarzyną Łodygowską (Matką Prawnik) o tym, jak z sukcesem prowadzić kancelarię nie będąc adwokatem czy radcą prawnym
W dzisiejszym odcinku podcastu goszczę gościa absolutnie wyjątkowego. Kobietę niezwykle kreatywną, odważną, nietuzinkową, pracowitą, ciepłą, spokojną i uśmiechniętą. Przedsiębiorczynię, prawniczkę, filantropkę, występującą na łamach kolorowych magazynów, na łamach portali i w programach telewizyjnych. Autorkę bloga, którą we wszystkich mediach społecznościowych śledzi ponad 100 tys osób. W końcu matkę i głównego menadżera własnego życia rodzinnego - Katarzynę Łodygowską, znaną chyba bardziej jako Matka Prawnik. Więcej nie zdradzę - musisz posłuchać naszej rozmowy. Słuchaj jednak bardzo uważnie, gdyż w naszej rozmowie nie tylko pada wiele złotych myśli, ale również odszukasz w niej przepis na budowę swojej własnej kancelarii Wcześniej jednak zgodnie z niedługą tradycją, kolejny krótki odcinek z serii Poprawnik Kasi. Czyli Kasia Solga o organizacji kancelarii prawnej. W tym odcinku Kasia opowie nam o tym, jak skutecznie zabezpieczać biuro kancelarii. Podcast "W drodze do kancelarii" jest jak zawsze słonecznie wspierany przez słoneczny web.lex! Zapraszam! :)
pobierz 119.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Mała kancelaria czy kancelaria korporacyjna - Oto jest pytanie - wywiad z mec. Agnieszką Wernik - adwokatem
W tym odcinku po raz pierwszy usłyszysz dwa wywiady. Zanim posłuchasz wywiadu głównego na chwilę zatrzymamy się na temacie organizacji kancelarii prawnej z Kasią Solgą, autorką bloga Jak prowadzić kancelarię. Kasia Solga zagości w tym podcaście na nieco dłużej w cyklu ProPrawnik Kasi. Moim dzisiejszym gościem głównym jest natomiast pani mec. Agnieszka Wernik, adwokat, prowadząca swoją kancelarię w Warszawie. Podczas naszej rozmowy rozmawialiśmy o tym jakie ryzyka wiążą się z pracą w dużej kancelarii i jakie zalety ma praca na swój rachunek. Wspomnieliśmy trochę temat delegowania zadań, mówiliśmy o tym, jak i czy w ogóle myśleć o konkurencji. Poruszyliśmy również temat bloga prawniczego i innych, często zapomnianych sposobów promocji kancelarii prawnej. Zapytałem też oczywiście panią mec. Wernik jaką radę ma dla początkujących prawników, jakie ma podejście do obsługi klienta, co myśli o specjalizacji kancelarii, co warto przeczytać oraz jak rozwijać początkującą kancelarię prawną. Jetem przekonany, że wiele z spostrzeżeń mec. Agnieszki Wernik będzie dla Ciebie cennych. Podcast W drodze do kancelarii jest zasilany słonecznie przez web.lex :)
pobierz 106.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Obsługa klienta kancelarii prawnej - Fragmenty seminarium web.lex LAB
Wiele razy wspominałem o tym, że obsługę klienta uważam za jedno z najważniejszych, jak nie najważniejsze narzędzie promocji kancelarii prawnej i w ogóle każdego innego biznesu. Jednym z elementów obsługi klienta są sposoby i techniki lojalizacji klientów. Czyli uczynienia z klientów klientami lojalnymi. Jak to robić w kancelarii prawnej rozmawiałem z grupą prawników podczas seminarium w ramach cyklu seminariów web.lex LAB. Zapraszam Cię zatem do posłuchania obszernych fragmentów z tego wydarzenia. Jeśli jesteś zainteresowana / zainteresowany udziałem w seminariach prawniczych z cyklu web.lex LAB, to zachęcam Cię do zajrzenia na stronę  [link] gdzie poznasz wszelkie niezbędne szczegóły. Dodam tylko, że podcast "W drodze do kancelarii" jest słonecznie wspierany przez słoneczny web.lex :)
pobierz 23.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Wywiad z Michałem Olszewskim o zarządzaniu kancelarią za pomocą programu Vicarius e-Kancelaria
W kancelariach prawnych czas jest towarem deficytowym. Jednak często jest tak, że ręce pełne roboty i praca ponad godziny pracy wynikają z nienajlepszej organizacji samej pracy. Z nieodpowiednich nawyków. Czy … ze zbyt niskich stawek. Powodów na pewno jest wiele. Mądrze zaimplementowany program do zarządzania kancelarią prawną, może każdemu z nas zaoszczędzić cenne minuty. I o tym właśnie, o oszczędzaniu czasu przy wykorzystaniu programu do zarządzania kancelarią prawną, rozmawiam dziś ze swoim gościem panem Michałem Olszewskim - współwłaścicielem firmy tworzącej w moim przekonaniu najlepszy program do obsługi kancelarii prawnej online - Vicarius e-Kancelaria. Jakie korzyści niesie ze sobą jeszcze wdrożenie programu do zarządzania kancelarią prawną? Ułatwienie komunikacji z klientami, czy wewnątrz zespołu. Ułatwienie renegocjacji stawek czy choćby ustalenie ich prawidłowej wysokości. Rozeznanie się w systemie własnej kancelarii i uporządkowanie tego dobrze naoliwionego mechanizmu. Itd... Zachęcam Cię gorąco do posłuchania tego odcinka podcastu. Niestety z powodów technicznych ucięta została końcówka naszej rozmowy. Bardzo ciekawe jej fragmenty nie zostały zapisane. Ale może to i dobrze, gdyż będzie to dodatkową motywacją dla mnie, aby ponownie z Michałem Olszewskim się spotkać i jeszcze porozmawiać o innych korzyściach płynących z faktu wdrożenia do kancelarii systemu do zarządzania kancelarią prawną online - Vicarius e-Kancelaria. Odcinek 38 podcastu jest wyjątkowo wspierany właśnie przez program Vicarius e-kancelaria, którego wersję próbną, znajdziesz na stronie [link]
pobierz 16.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
O mediacji - wywiad z mec. Anną Koziołkiewicz-Kozak - adwokatem
Tematem głównym tego odcinka podcastu jest MEDIACJA. Mój dzisiejszy gość jest bowiem jednocześnie doświadczonym adwokatem i doświadczonym mediatorem, a także gorącym zwolennikiem tej formy rozwiązywania sporów. Z naszej rozmowy dowiesz się między innymi jak zostać mediatorem, jaka jest zależność między obowiązkami adwokata i mediatora a także to, dlaczego każdy adwokat powinien mieć podstawową wiedzę z zakresu mediacji. Z panią mec. Anną Koziołkiewicz-Kozak - bo o niej jest mowa - prowadzącą swoją kancelarię w Gdańsku - rozmawiamy też o zawodzie adwokata dzisiaj i kilkanaście lat temu, o patronacie adwokackim i dlaczego w ogóle warto być adwokatem. Rozmawiamy także o korzyściach płynących ze wspólnoty biurowej a także, jak promować kancelarię adwokacką, jak sprzedaje się usługi prawne, co należy zrobić, aby klienci przychodzili z polecenia, o obsłudze klienta, o stawkach, o odwadze, specjalizacji i elastyczności w praktyce prawniczej. Zapraszam Cię do posłuchania naszej rozmowy! Podcast W drodze do kancelarii jest z dumą wspierany przez słoneczny web.lex :)
pobierz 53.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Wywiad z mec. Markiem Koennerem o sztuce czynności procesowych
W dzisiejszym odcinku podcastu z mec. Markiem Koennerem - radcą prawnym - rozmawiam o procesowych czynnościach. Mój gość ma bowiem bardzo bogate doświadczenie na sali sądowej nie tylko jako strona postępowania, ale też jako sędzia. Zanim bowiem wstąpił do korporacji radcowskiej, przez kilka lat piastował stanowisko sędziego sądu rejonowego. Na bazie swoich doświadczeń procesowych założył blog CzynnościProcesowe.pl, na łamach którego pokazuje i uczy trudnej sztuki zachowania się na sali rozpraw. Oczywiście nie rozmawimy tylko o sztuce czynności procesowych. Tradycyjnie zapytałem mec. Koennera o to, jak promować kancelarię, czy szkolenia prawnicze mają sens, jak sprzedawać usługi prawne, rozmawialiśmy także o klientach z polecenia, o obsłudze klienta. O blogach prawniczych i korzyściach płynących z ich prowadzenia, o email marketingu, o stronach prawniczych i jak współpracują one z blogami. Pod koniec rozmawialiśmy też sporo o książkach i filmach, które każdy prawnik powinien przeczytać i obecjrzeć. Zapraszam Cię serdecznie do posłuchania podcastu. Dodam, że podcast W drodze do kancelarii jest słonecznie wspierany przez słoneczny web.lex!
pobierz 66.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Zatrudnianie w kancelarii prawnej - Fragmenty seminarium web.lex LAB
Jak zatrudniać do kancelarii prawnej? Jakie błędy najczęściej robisz? Jak ich nie popełniać? Jak wybierać najbardziej zmotywowanych pracowników? Dzisiaj posłuchasz nagrania z seminarium web.lex LAB. Tym razem tematem seminarium było zatrudnianie w kancelarii prawnej. Zatrudnianie jest trudną sztuką. Wymaga pracy, wiedzy i doświadczenia. Ale jest to zarazem kluczowy czynniki rozwoju zespołu - bez dodatkowych rąk do pracy nie da się przecież rozwinąć żadnej organizacji - w tym przecież także kancelarii prawnej.  Złe zatrudnienie to nie tylko koszty, ale też ogromna strata czasu i hamulec rozwoju. Może nawet na długie lata. Nie da się zbudować dobrego i solidnego zespołu bez prawidłowego toku rekrutacji. Zachęcam Cię gorąco do posłuchania o moich doświadczeniach rekrutacyjnych i licznych wątpliwościach, które pojawiały się podczas seminarium. Więcej podcastów znajdziesz na stronie podcastu: W drodze do kancelarii. PL
pobierz 62.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Marka kancelarii i wierność zasadom - wywiad z mec. Agnieszką Swaczyną, krakowskim adwokatem
Zapraszam Cię na wyjątkowy wywiad z wyjatkową osobą - doświadczonym krakowskim adwokatem. Panią mec. Agnieszką Swaczyną. Obecnie pani Mecenas prowadzi swoją kancelarię w centrum Królewskiego miasta, zatrudniając kilka osób. Dziś jej kancelaria ma ugruntowaną pozycję i wciąż się rozwija. Tę stabilizację zawdzięcza swojej silnej marce, wypracowywanej przez lata ciężkiej, mądrej i cierpliwej pracy, oraz wierności zasadom. Mec. Agnieszka Swaczyna zawsze dużą wage przykładała do nauki nie tylko w zakresie prawa - co jest oczywiste - ale też starała się zwiększyć swoje kompetencje biznesowe. Od początku swojej drogi zawodowej brała udział w szkoleniach i kursach związanych z rozwojem kancelarii prawnej i bardzo wcześnie zainwestowała swój czas w promocję kancelarii za pomocą dwóch prawniczych blogów. W trakcie wywiadu rozmawiamy o promocji kancelarii, o jej biznesie, o prawniczych blogach, o marce kancelarii i jak ją budować, o tym co każdy prawnik powinien mieć i czego należy unikać. Zapraszam Cię serdecznie do posłuchania naszej rozmowy! Dodam tylko, że podcast WDDK jest jak zawsze słonecznie wspierany przez słoneczny web.lex oraz … Fundację web.lex! :)
pobierz 54.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Obsługa klienta - wywiad z mec. Katarzyną Plutą - adwokatem
W tym odcinku podcastu rozmawiam z panią adwokat - Katarzyną Plutą. Pani Mecenas rozpoczęła aplikację adwokacką kilka lat po ukończeniu studiów prawniczych, kiedy mając już rodzinę, musiała niemal od samego początku uczyć się do egzaminu wstępnego całego zakresu prawa. I w efekcie zdała go jako jedna z niewielu osób. Po ukończeniu aplikacji założyła własną kancelarię i wspólnie ze swoją przyjaciółką, również adwokatem, rozpoczęła przygodę prawniczą, która trwa do dziś. Obecnie kancelaria pani Katarzyny Pluty to kilkuosobowy zespół mieszczący się w centrum Warszawy przy ul. Marszałkowskiej. Z naszej rozmowy szczególnie polecam Ci fragment dotyczący obsługi klienta, w którym moja rozmówczyni opowiada dokładnie co robi, aby jej klient był zadowolony z obsługi i żeby chętnie polecał kancelarię dalej. Oczywiście rozmawiamy także o promocji kancelarii prawnej, o sprzedaży ale też o tym, co warto przeczytać oraz do warto, a czego nie warto robić na początku prawniczej przygody. Zapraszam Cię serdecznie do posłuchania!
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Wypalenie zawodowe w kancelarii prawnej - wywiad z Magdaleną Górą, terapeutką
W tym odcinku podcastu rozmawiam z trenerką i psychoterapeutką, panią Magdaleną Górą, o wypaleniu zawodowym wśród prawników.
pobierz 68.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek