Korki z polskiego

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Próbuję pokazywać, że język polski, jaki znacie ze szkoły, wcale nie jest nudny. Ba, możecie się dowiedzieć o nim wielu ciekawych rzeczy. Pomagam Wam przygotować się do matury pisemnej i ustnej.
Data dodania: 2020-02-07 22:45:31
Data aktualizacji: 2021-03-08 12:50:03
Audycji w katalogu: 8
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 11 miesięcy temu
#06 "Biblia" - Apokalipsa + co warto przeczytać
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jak kreowany jest obraz końca świata. Ponadto polecę Wam obfite w motywy teksty, które warto przeczytać z "Biblii" :)
pobierz 9.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
#05 "Biblia" - Księga Psalmów i Pieśń nad Pieśniami
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj mówię o Księdze Psalmów i Pieśni nad Pieśniami. Szczególnie Was zachęcam do przeczytania PnP, ponieważ jest to najpiękniejszy utwór miłosny w całej "Biblii". W odcinku pojawia się też sporo nawiązań do współczesnych piosenek. 
pobierz 5.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#OS Matura... i co dalej? Rozmowa z Natalią Kacperską
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj mam dla Was odcinek specjalny. Rozmawiam z Natalią Kacperską o tym, czy warto stresować się maturą, co można robić po egzaminie dojrzałości, na jakie projekty jeździć, co można zyskać dzięki uczeniu się w sposób nieformalny. Korzystajcie!  
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#04 "Biblia" - Księga Koheleta
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj zastanowimy się nad sensem i kruchością życia, a pomogą nam w tym przemyślenia Koheleta. 
pobierz 7.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#03 "Biblia" - Księga Hioba
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj kilka słów o historii Hioba i cierpieniu z racji różnych przeciwności losu, które nas ludzi dotyka.  FB: Korki z polskiego IG: @aleklimkowska 
pobierz 7.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#02 "Biblia" - Księga Rodzaju
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj opowiadam Wam o biblijnej Księdze Rodzaju, a konkretnie o: - świecie stworzonym przez Boga, - pierwotnym stanie szczęścia, - upadku pierwszych ludzi, - Kainie i Ablu, - dziejach Noego i potopie, - wieży Babel, - zniszczeniu Sodomy i Gomory.  Moją książkę dotycząca "Biblii" znajdziecie na przykład na empik.com, o tutaj: [link] .  Możecie ją też wygrać w konkursie na Fanpage'u Korki z polskiego :) 
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#01 Mitologia grecka i "Biblia" - podwaliny
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj opowiadam Wam o "Biblii" i Mitologii greckiej. Dowiecie się, w jaki sposób zbudowane są te dzieła, oraz dlaczego są tak ważne nawet dla współczesnych.
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
#0 Pierwsze koty za płoty
Cześć,  z tej strony Ola! Witam Was na moim kanale "Korki z polskiego". Dzisiaj opowiem, skąd wziął się pomysł na stworzenie tego podcastu, w jaki sposób postaram się pomóc Wam przygotować do matury i zachęcić do poznawania "języka polskiego" w znaczeniu szkolnym. Zachęcam do kontaktu: e-mail: [email] IG: @aleklimkowska Do usłyszenia!
pobierz 4.5 MB odcinki RSS iTunes www
miodek