Korki z polskiego

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Próbuję pokazywać, że język polski, jaki znacie ze szkoły, wcale nie jest nudny. Ba, możecie się dowiedzieć o nim wielu ciekawych rzeczy. Pomagam Wam przygotować się do matury pisemnej i ustnej.
Data dodania: 2020-02-07 22:45:31
Data aktualizacji: 2020-02-20 14:35:02
Audycji w katalogu: 5
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
#04 "Biblia" - Księga Koheleta
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj zastanowimy się nad sensem i kruchością życia, a pomogą nam w tym przemyślenia Koheleta. 
pobierz 7.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
#03 "Biblia" - Księga Hioba
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj kilka słów o historii Hioba i cierpieniu z racji różnych przeciwności losu, które nas ludzi dotyka.  FB: Korki z polskiego IG: @aleklimkowska 
pobierz 7.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
#02 "Biblia" - Księga Rodzaju
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj opowiadam Wam o biblijnej Księdze Rodzaju, a konkretnie o: - świecie stworzonym przez Boga, - pierwotnym stanie szczęścia, - upadku pierwszych ludzi, - Kainie i Ablu, - dziejach Noego i potopie, - wieży Babel, - zniszczeniu Sodomy i Gomory.  Moją książkę dotycząca "Biblii" znajdziecie na przykład na empik.com, o tutaj: [link] .  Możecie ją też wygrać w konkursie na Fanpage'u Korki z polskiego :) 
pobierz 18.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
#01 Mitologia grecka i "Biblia" - podwaliny
Cześć, z tej strony Ola! Dzisiaj opowiadam Wam o "Biblii" i Mitologii greckiej. Dowiecie się, w jaki sposób zbudowane są te dzieła, oraz dlaczego są tak ważne nawet dla współczesnych.
pobierz 13.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#0 Pierwsze koty za płoty
Cześć,  z tej strony Ola! Witam Was na moim kanale "Korki z polskiego". Dzisiaj opowiem, skąd wziął się pomysł na stworzenie tego podcastu, w jaki sposób postaram się pomóc Wam przygotować do matury i zachęcić do poznawania "języka polskiego" w znaczeniu szkolnym. Zachęcam do kontaktu: e-mail: [email] IG: @aleklimkowska Do usłyszenia!
pobierz 4.5 MB odcinki RSS iTunes www
miodek