Pan od Muzyki

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Od 2014 roku prowadzę bloga muzycznego, na którym staram się poszukiwać nowej muzyki, trendów, artystów i zmian w stylistykach. Teraz zabieram się za dyskusję - o albumach, projektach, rozwoju kariery i przemyśle muzycznym.
Data dodania: 2020-02-07 23:01:24
Data aktualizacji: 2020-02-25 09:35:03
Audycji w katalogu: 10
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 miesiące temu
Objawienia, nadzieje i zmiany w trendach muzycznych | Podsumowanie 2019 | Pan od Muzyki Podcast #07
Druga część Podcastowego Podsumowanie 2019 roku już do odsłuchu. W tej części zajmujemy się objawieniami, nadziejami oraz zmianami w przemyśle muzycznym. Omówiliśmy już  najlepsze albumy 2019 roku, teraz przyszedł czas, aby zająć się artystami, którzy zrobili na nas największe wrażenie oraz zmianami w trendach, które mogą za moment zmienić oblicze muzyki. To właśnie tymi tematami zajmiemy się w siódmym odcinku podcastu, który jest jednocześnie drugą częścią Podcastowego Podsumowania 2019. Razem z Michałem Ryplem z projektu Oblicza Muzyki, porozmawialiśmy o sprawach ważnych i ważniejszych. Na początku wybraliśmy swoje typy muzyków, na których mieliśmy oko w tym roku oraz kórych będziemy bacznie obserwować w przyszłym. Każdy z nas bardzo rzetelnie uargumentował swój wybór. Następnie przechodzimy do dyskusji, która wydaje się nam być najważniejszym elementem całego podsumowania - zajęliśmy się w nim tematem największego polskiego festiwalu, pytamy który polski artysta jak pierwszy sprzeda Stadion Narodowy, rozprawiamy też o polskiej alternatywie, muzyce latino oraz powrocie emo. Brzmi jak coś, co może Was zainteresować? Śmiało - czekamy na Was w prawie półtora godzinnym odcinku Podcastu Pana od Muzyki!
pobierz 200.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
10 najlepszych albumów roku | Podsumowanie 2019 | Pan od Muzyki Podcast #06
Pan od Muzyki przybywa z podcastowym podsumowaniem 2019 roku! Na początek opowiadamy o najlepszych albumach! W przeszłości na blogu pojawiała się cała masa wariantów zestawień i podsumowań półrocznych i rocznych: 100 utworów, 15 albumów, nadzieje . Tym razem, do zestawienia pisanego, które pojawi się na przełomie roku, dołączają podcasty! Pan od Muzyki miał gościa, z którym porozmawiał o albumach, objawieniach, nadziejach, a także zmianach w trendach. Wyszły z tego ponad dwie godziny materiału i dzisiaj czas na pierwszy z nich. Razem z Michałem Ryplem, organizatorem koncertów, prowadzącym projekt Oblicza Muzyki , ale przede wszystkim pasjonatem, porozmawialiśmy o najlepszych albumach tego roku. Każdy z nas przygotował TOP5, a następnie zaprezentował pięknym, smukłym głosem. Po przesłuchaniu podcastu, będziecie mogli poznać muzykę wszystkich artystów o których mowa w materiale. Przygotowaliśmy dla Was playlisty, które znajdziecie poniżej. Druga część podsumowania 2019 roku pojawi się w poniedziałek, 23 grudnia. Uwierzcie nam, warto będzie odpalić także i ten odcinek!
pobierz 111.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Stach Bukowski: o byciu retro, długoletniej przyjaźni i planach na 2020 | Pan od Muzyki Podcast #05
Stach Bukowski to zespół, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z muzyką. Mają na swoim koncie dwa single - "Lew" i "Los" - a teraz wpadli pogadać. Posłuchaj piątego odcinku podcastu Pana od Muzyki. Pochodzą z Olsztyna, znają się od gimnazjum, a teraz tworzą razem muzykę i przebąkują coś o debiutanckiej płycie. W piątym epizodzie podcastu usiadłem ze Stachem, Agnieszką i Robertem, czyli bandem Stach Bukowski, by porozmawiać o ich długoletniej znajomości, rywalizacji na przeglądach i kształtowaniu się ich charakterystycznego "stylu retro". Pociągnąłem za język jedyną panią w kapeli, by powiedziała, jak żyje się z chłopakami, z Robertem plotkowaliśmy o gitarach prosto ze skleu, o Staszek wygadał się co nie co o nadchodzącej płycie. To i wiele więcej w tym odcinku.
pobierz 102.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Kuba OBWN Wojciechowski: O produkcji dźwięku i pracy z artystami | Pan od Muzyki Podcast #04
Kuba Wojciechowski znany jako OBWN to producent muzyczny, nauczyciel dzieciaków, a również zapalony twórca. W czwartym odcinku podcastu prozmawialiśmy o sound designie, trailerach do gier i dj-ce.  Rozpoczynał od chóru i gry na gitarze i basie w zespołach, złożonych ze szkolnych kolegów. Następnie zdecydował się na naukę produkcji muzycznej, którą pokochał. Kuba Wojciechowski, czyli OBWN, swoją pasję przetransportował na inżynierię dźwięku, produkcję własnych utworów, tworzenie podkładów do zwiastunów gier, a także naukę młodych adeptów sztuki.  Podczas rozmowy poruszliśmy tematy wyborów, możliwości, a także zamykania się na długie tygodnie w studiu, trudnej współpracy z wokalistami, czy też starego komputera, który potrafi uprzykrzyć życie. A także o tym, że na polskiej scenie potrzebnych jest więcej wokalistów, którzy nie są raperami. Zapraszam do posłuchania czwartego odcinak podcastu.
pobierz 54.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Ewelina Babiarz: Jak założyć i prowadzić agencję koncertową? | Pan od Muzyki Podcast #03
Jak zmienić swoją miłość do muzyki w biznes? W trzecim odcinku podcastu rozmawiam z Eweliną Babiarz - założycielką agencji koncertowej Light Music Agency. Kto z nas nie chciałby zamienić swojego hobby w codzienną pracę? Niektórym się udaje, ale jest to przygoda poparta wieloletnim zdobywaniem doświadczenia. W trzecim odcinku podcastu Pana od Muzyki spotkałem się z Eweliną Babiarz, która karierę w marketingu i sprzedaży zamieniła w... muzyczny marketing i sprzedaż, zakładając agencję Light Music Agency. Ewelina ogranizuje eventy i koncerty, a w rosterze ma wielu muzyków klasycznych i jazzowych. Jak wygląda jej dzień w biurze, jak przygotowuje się imprezę dla oficjeli FIFA i jak to jest, gdy musisz ogarnąć wszystko, włączając w to buty dla wokalistki? O przygodach, dopinaniu szczegółów, a także godzeniu obowiązków agencyjnych z chęcią tworzenia własnej muzyki - o tym wszystkim rozmawiamy w tym epizodzie.
pobierz 54.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
MINKA: Artysto, wyciągnij teksty z szuflady i naucz się marketingu! | Pan od Muzyki Podcast #02
Moim gościem w drugim odcinku podcastu jest MINKA, czy Marcelina Bienkiewicz. Wokalistka wyszkolona jazzowo, która łączy w swojej muzyce klasykę z nowoczesnością, zanurzając całość w przyjemnym popie. Spotkaliśmy się, by porozmawiać o wyciąganiu tekstów z szuflad, dopasowywaniu liczebności zespołu do warunków koncertowych i o tym, jak to profesjonalnych muzyków nie uczy się w Polsce marketingu. Wszystko okrasiliśmy kilkoma zdaniami o występnie na wrocławskim Bass&Beat Festivalu oraz nadchodzącym utworze oraz teledysku. Ważnym tematem podczas naszego spotkania był też stan zdrowia psychicznego muzyka oraz siła wsparcia z zewnątrz - jak bardzo pomaga i jak uporać się ze zmianą myślenia o sobie i swojej twórczości. Podczas rozmowy nie ukrywaliśmy, że znamy się już ponad 10 lat i dobrze, ponieważ bardzo pomogło nam to w rozmowie i docieraniu do setna. Chcesz usłyszeć, jak wyszło nam to spotkanie? Zapraszam na drugi odcinek podcastu Pana od Muzyki.
pobierz 54.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Pola Chobot & Adam Baran: występ na Sziget, współpraca z małą wytwórnią i debiutancka płyta | Pan od Muzyki Podcast #01
Pierwszymi gośćmi w podcaście Pana od Muzyki był wrocławski duet Pola Chobot i Adam Baran. Opowiadają w nim o muzycznym dorastaniu i chęci grania wyłącznie autorskich utworów. O tym, że debiut pary to "stara płyta", o bogatym lecie festiwalowym, występie na Sziteg Festival, o tym, czy łatwo odnaleźć się na polskiej scenie muzycznej oraz jak to jest znaleźć wytwórnię, która o Ciebie dba - w ich przypadku jest to FONOBO Label.  Na koniec rozmawiamy o nowym singlu "Mży", jak skutecznie skompletować ekipę do nagrywania albumu, a także o tym, jak hulajnoga nie pozwoliła obejrzeć duetowi nowego filmu Quentina Tarantino.
pobierz 76.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Moja przygoda z blogiem muzycznym. Co mi dał i czy było warto?
Ten odcinek podcastu powstał w lipcu 2016 roku, a więc TRZY lata temu. Okazuje się, że mimo upływu czasu nadal dobrze reprezentuje Pana od Muzyki oraz mnie i moje podejście. A dodatkowo - brzmi dobrze! Sporo się już zmieniło - również moja opinia w kilku kwestiach, ale do tego na pewno kiedyś dojdziemy. O tym mówię w odcinku:  02:08 – Pierwsze strony w Internecie  06:11 – Założenie bloga wyłącznie o muzyce  08:20 – Polski blog jak amerykański  10:10 – Po co był mi potrzebny blog muzyczny  13:53 – Pan od Muzyki: Begins  17:09 – Specyfika bloga muzycznego  19:50 – Osiągnięcia i plany  26:25 – Wizja blogosfery muzycznej  28:40 – Narzędzia do pracy nad blogiem muzycznym  32:10 – Znów zachwalam Hype Machine. Serio.  34:20 – “Szukaj prestiżu”  35:10 – Słowo o polskiej muzyce
pobierz 87.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
5 najlepszych albumów pierwszej połowy 2019 roku
Pan od Muzyki wybiera najlepsze albumy pierwszej połowy 2019 roku. Za nami pierwsze półrocze 2019. Pojawiło się sporo naprawdę dobrych albumów muzycznych, w których zasłuchiwaliśmy się całymi godzinami. Czas zatem zamknąć tę część roku podsumowaniem - wybierzmy najlepsze płyty okresu styczeń-czerwiec! Za każdym razem tłumaczę, że moim głównym kryterium selekcji jest czas spędzony na słuchaniu i liczba powrotów do albumu. Tym razem jest tak samo. Ułożyłem moje TOP5, jednocześnie wspominająć o kolejnych pięciu płytach, które warto mieć w pamięci i którym warto szansę. Mam nadzieję, że spodoba się Wam to zestawienie, podyskutujemy na jego temat, a następnie przedstawicie mi swoje ulubione LP. Niekoniecznie w liczbie pięciu! ***** ▶ Subskrybuj kanał YT: [link]
pobierz 30.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
BANKS - III. Poznajemy historię nowego albumu artystki
Pan od Muzyki wystartował! W pierwszym materiale zajmujemy się trzecią płytą Jillian Banks, czyli "III". Opowiadam trochę o historii powstania, niewiadomych związanych z wydaniem, o przyjęciu krytycznym i o tym, jak album ustosunkowuje się do "Goddess" i "The Altar", czyli poprzednich wydawnictw Amerykanki. Mówię także, co podoba się i nie podoba w niej mi - czy to już RECENZJA? ***** ▶ Subskrybuj kanał YT: [link]
pobierz 24.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek