Rap na chacie

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast o rapie. Zapraszają Dawid Bartkowski i Kuba Głogowski. Pierwszy związany z Polish Hip-Hop Festival, drugi z Hip Hop Kemp. Jeden pisze, drugi robi wywiady. Dwa spojrzenia na muzykę. Wspólna pasja. Spotykają się na chacie raz na dwa tygodnie, żeby porozmawiać o nowościach i klasykach z Polski i ze świata. Rap na chacie. Co drugi czwartek.
Data dodania: 2020-02-07 23:03:07
Data aktualizacji: 2021-03-04 01:00:03
Audycji w katalogu: 21
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 miesięcy temu
Rap na chacie #20: czy O.S.T.R. ma w sobie gniew?
Z chęcią byśmy pogadali o amerykańskim rapie, ale nie ma za bardzo o czym, zwłaszcza że Dawid fanem Denzela Curry’ego i Kenny’ego Beatsa nie jest, a Kuba narzeka na nowego Royce’a Da 5’9.  Musimy więc zostać w Polsce. Dzisiaj na pierwszy ogień idą m.in. Słoń i Dope D.O.D., O.S.T.R., Zeus.
pobierz 47.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Rap na chacie #19: Patointeligentne pokolenie X2
Wracamy do omawiania płyt. Dzisiaj Mata, Dwa Sławy, Białas i single Quebonafide. Tym razem na pierwszy ogień idą najgłośniejsze polskie produkcje z pierwszych tygodni tego roku, a także single rapera, w których więcej jest kalkulacji niż jakości.
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Rap na chacie #18: Czy Taco i Quebo zagrają na Polish Hip-Hop Festival?
Przypadkowe spotkanie nieprzypadkowych ludzi. Dzisiaj zapraszamy Was na wyjątkowy odcinek. Tym razem nie w mieszkaniu Kuby, ale we wrocławskiej Pincie. Dawid zdradza pierwsze szczegóły Polish Hip-Hop Festival i Polish Hip-Hop Music Awards!  Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy płockiego festiwalu? Kto w tym roku na nim zagra? Czy będą zagraniczni artyści? I w końcu, która telewizja zainteresowała się nagrodami hip-hopowymi? O tym opowiada dyrektor artystyczny Polish Hip-Hop Festival.
pobierz 23.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Rap na chacie #17: Polskie, ale czy dobre?
Listopad obfitował w mocne premiery. Niekoniecznie poziomem, ale przynajmniej było głośno. Początek grudnia również należy propsować. W dzisiejszym odcinku bierzemy na tapet m.in. Chillwagon, Schaftera, Kaza Bałagane, Floral Bugsa, Żabsona, Fat Joe i Griseldę.
pobierz 52.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Rap na chacie #16: seriale hip-hopowe - co poza oczywistymi?
IV Cypress Hill czy The Slim Shady LP Eminema? Kuba wiele lat temu miał dylemat, ale my nie zastanawialiśmy się nad tematyką tego odcinka. Dzisiaj wyjątkowo mało o polskim rapie, ale znaleźliśmy miejsce dla Kaza Bałagane. Bierzemy się m.in. za seriale - Rhythm + Flow  z Netflixa i Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką  z AMC. A to jeszcze nie wszystko.
pobierz 63.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Rap na chacie #15: Polskie, ale czy dobre?
Pojawiło się ostatnio kilka płyt, o których trzeba powiedzieć, ale czy trzeba się nimi jarać? Znowu opowiadamy o Erosie, przypominamy o Małachu i Rufuzie, konfrontujemy Peję i Pezeta. Nie mogliśmy też zapomnieć o wspólnej EP-ce Ostrego i Magiery.
pobierz 52.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Rap na chacie #14: dwie dekady czekania
Obfitujący w premiery wrzesień już się skończył. Październik też zapowiada się ciekawie, a pierwszą wielką produkcją w tym miesiącu jest debiut Ero.  W tym odcinku rozmawiamy również o polskich albumach, które nigdy się nie ukazały, a których byśmy bardzo chcieli posłuchać. A co w Stanach? Narzekamy na Posta Malone'a i doceniamy Black Thoughta.  PS Dawid chwali się, że pojechał do Druha Sławka po fanty.
pobierz 55.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Rap na chacie #13: trueschool i nowoczesne bangery
Wspominaliśmy wcześniej, że wrzesień jest jednym z najmocniejszych miesięcy roku pod względem wydawniczym. Czas na kolejne głośne produkcje. Tym razem omawiamy albumy BonSoul, KęKego oraz wysyp projektów Matheo.
pobierz 38.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Rap na chacie #12: Nowe oblicze, nowy świat
Po bardzo cichym i spokojnym sierpniu, wrzesień przyniósł spodziewane, mocne premiery. Miesiąc otworzył Sarius, pokazując swoje kolejne, nowe oblicze, a tuż po nim Gedz wprowiadził nas w kolejny świat. Tym razem w „Bohemę”. Jeśli fanom BOR było mało, w świat poszły zdjęcia dokumentujące cały skład pod dowodzeniem Palucha, który zebrał się w jednym miejscu i czasie, by nagrać materiał w składzie, który może pobić wszystkie możliwe rekordy.
pobierz 31.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Rap na chacie #11: Ed Sheeran lubi grime i… ketchup
Czy powstanie polskiego oddziału Def Jamu to wielkie wydarzenie? Dlaczego Ed Sheeran i gwiazdy grime’u to wcale nie takie głupie połączenie? Premier było sporo, zwłaszcza w Stanach, jest dużo zapowiedzi, Schoolboy Q grał dla 30 osób, a Maradona wielkim piłkarzem był. I to jeszcze nie wszystko. Uwaga! Przenieśliśmy się w czasie ;) Odcinek nagraliśmy dwa tygodnie temu, ale dopiero teraz mogliśmy go opublikować.
pobierz 43.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Rap na chacie #10: I po festiwalach!
Wakacje się skończyły, dla wielu również urlopy. My jednak nie próżnowaliśmy i w tym czasie pracowaliśmy: Dawid przy Polish Hip-Hop Festival, Kuba przy Hip-Hop Kemp. Wypada więc podsumować te dwie imprezy. Jak było?
pobierz 44.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Rap na chacie #9: Pierwsza szóstka w historii!
Will Smith swoje wokale nagrywał w hotelach, a my, podobnie jak Wac Toja, na siedząco. W najnowszym odcinku „Rapu na chacie” rozmawiamy o „MetRyce” Małacha z Rufuzem, „Black Book” Ero i Kosiego, „Summer 96” i „Bandanie” Freddiego Gibbsa i Madliba. Kogo chwalimy, kogo ganimy? Zapraszamy! Zachęcamy do subskrypcji. Śledźcie nasze kanały Kuba: FB: [link] IG: [link] ... Dawid:  WWW: [link]   FB: [link]   IG: [link]   TT: [link]  
pobierz 26.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Rap na chacie #8: Do zobaczenia w Płocku
Największy polski festiwal hip-hopowy coraz bliżej. Z tej okazji nagraliśmy specjalny odcinek tylko o Polish Hip-Hop Festival. Dużo do powiedzenia na jego temat ma Dawid, który jest… dyrektorem artystycznym. Co o imprezie powiedział swojemu „konkurentowi”? Zapraszamy! Polish Hip-Hop Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Płocku. Więcej informacji o evencie znajdziecie tutaj: [link] Bilety do nabycia w tym miejscu: [link].  
pobierz 16.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Rap na chacie #7: Wielka trójka
Tym razem odcinek urodzinowy. Nie nasz, ale za to trzech legend, które łączy dużo więcej niż miejsce, z którego pochodzą. Na muzyce 2Paca, Ice Cube'a oraz Kendricka Lamara wychowały się już pokolenia osób, a każdy z tej trójki (dla wielu TOP3 raperów wszech czasów) urodziny obchodzi w tym samym tygodniu. Zatem pakujemy walizki i lecimy do słonecznej Kalifornii.
pobierz 24.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Rap na chacie #6: Latający chłopak
Ostatnie dni to kolejne albumu klasyków. Donguralesko i jego "Latające Ryby", Kali x Magiera "Chudy Chłopak", a także nowy Future "Save Me", Kuba w końcu przesłuchał Pryksona Fiska, a między wierszami pojawiło się też kilka innych wątków.
pobierz 20.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Rap na chacie #5: Wac Toja i Tyler, the Creator. Który lepszy?
Raz jeszcze rozmawiamy o „Karmagedonie” Tedego, Kuba bierze pod lupę „Turboboost” Wac Toi, a Dawidowi podoba się „IGOR” Tylera, the Creatora. Żałujemy, że nie zdążyliśmy jeszcze przesłuchać nowego Skepty. A to jeszcze nie wszystko. Polish Hip-Hop Festival : [link] Hip Hop Kemp: [link]
pobierz 88.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Rap na chacie #4: Od Płocka do Hradec Kralove
Sierpień, dwa weekendy i dwa festiwale, w które jesteśmy zaangażowani. Co słychać na froncie Polish Hip-Hop Festival i Hip Hop Kemp i dlaczego warto jechać? Postanowiliśmy Wam o tym opowiedzieć. Polish Hip-Hop Festival : [link] Hip Hop Kemp: [link]
pobierz 57.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Rap na chacie #3: Popkillery i Quebonafide
Tym razem zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę. Majówka, święta i wiele innych spraw. A przez ten czas działo się całkiem sporo - mieliśmy okazję sprawdzić książkę Quebonafide, Kuby Stemplowskiego i Wojtka Koziary, uczestniczyć w gali Popkillerów, a także przesłuchać kilka ciekawych płyt. Nieprzypadkowo wspominamy też o Pete Rocku.
pobierz 163.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Rap na chacie #2: Filmowe klasyki
Drugi odcinek "Rapu na chacie". Wyjątkowy, bo wpada pomiędzy świętami a majówką. Gotowi? Tym razem rozmawiamy m.in. o płytach Małolata i Metro, przyglądamy się też m.in. najnowszym produkcjom Ericka Sermona, Tech N9ne'a i Buna B ze Statikiem Selektah. Mocno kręcimy nosami... Odcinek zdominowały jednak soundtracki, które okazały się konikiem Kuby. A Dawid tylko siedział i przytakiwał. Mamy też do rozdania płyty, tym razem dwie sztuki Jody "Orient Orient". Miały być trzy, ale Dawid jedną zabrał do domu tłumaczaąc się tym, że jej nie ma.
pobierz 159.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Rap na chacie #1: Timbaland czy Pharrell?
Był prolog zwany prequelem (albo na odwrót), nadszedł czas na pierwszy, prawdziwy odcinek "Rapu na chacie". Gotowi? Tym razem rozmawiamy m.in. o płytach Donguralesko i Matheo, VNM-a, KPSN-a, Metro, Pryksona Fiska, Emikae. Wspominamy „Muzykę Klasyczną” Pezeta i Noona, Timbalanda, Pharrella Williamsa i 50Centa. A to nie wszystko. Mamy też do rozdania kilka płyt, m.in. "Joy Division" Proceente i Małego Esz Esz.
pobierz 191.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek