Psychoterapia i Hipnoza

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kanał prowadzony przez Polski Instytut Ericksonowski oraz Fundację PIE. Naszym celem jest propagowanie i rozwijanie terapeutycznych idei Miltona H. Ericksona przez prowadzenie warsztatów, treningów, spotkań superwizyjnych, publikacje, seminaria i wykłady. Jesteśmy przekonani, że psychoterapia i związane z psychoterapią wartości humanizują przestrzeń w jakiej żyjemy. www.p-i-e.pl
Data dodania: 2020-02-07 23:05:18
Data aktualizacji: 2020-04-04 18:35:04
Audycji w katalogu: 28
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 dni temu
Chwile wytchnienia - Dawno, dawno temu...
Nagranie pt. "Dawno, dawno temu... Może tydzień, może dwa..." powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jest to "Bajka terapeutyczna na ten Czas" nagrana przez psychoterapeutkę i nauczycielkę psychoterapii Violettę Ambroziak-Krzysztofowicz.
pobierz 7.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Chwile wytchnienia - Bajka o zającu i strachu
Nagranie pt. "Bajka o zającu i strachu" powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jego autorką jest psychoterapeutka i nauczycielka psychoterapii Jolanta Berezowska.
pobierz 4.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Chwile wytchnienia - Poszukaj tego, czego teraz potrzebujesz
Nagranie pt. "Poszukaj tego, czego teraz potrzebujesz" powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jego autorką jest psychoterapeutka i nauczycielka psychoterapii Jolanta Berezowska. Mamy nadzieję, że słuchanie go będzie pomocne w trosce o zdrowie i dobrą kondycje psychiczną. Nagranie dedykujemy wszystkim osobom, które potrzebują odnaleźć w sobie spokojną przestrzeń oraz zregenerować swoje wewnętrzne siły, jakże potrzebne do mierzenia się z codzienną rzeczywistością.
pobierz 7.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Chwile wytchnienia - Mądrość ciała
Wiele osób zastanawia się obecnie, co może zrobić żeby zmniejszyć skutki pandemii. Większość z nas podjęła decyzję o zdecydowanym ograniczeniu osobistych kontaktów z innymi osobami i jest to ważny wkład w dobro wspólne. Nauczyciele psychoterapii PIE postanowili udostępniać nagrane przez nich sesje terapeutyczne, które mają charakter profilaktyczny. Nagranie "Mądrość ciała" Katarzyny Szymańskiej.
pobierz 23.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Chwile wytchnienia - Pomiędzy - Opowieść dla dwojga
Wiele osób zastanawia się obecnie, co może zrobić żeby zmniejszyć skutki pandemii. Większość z nas podjęła decyzję o zdecydowanym ograniczeniu osobistych kontaktów z innymi osobami i jest to ważny wkład w dobro wspólne. Nauczyciele psychoterapii PIE postanowili udostępniać nagrane przez nich sesje terapeutyczne, które mają charakter profilaktyczny. Nagranie "Pomiędzy - Opowieść dla dwojga" Lucyna Lipman.
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Chwile wytchnienia - Siła spokoju
Wiele osób zastanawia się obecnie, co może zrobić żeby zmniejszyć skutki pandemii. Większość z nas podjęła decyzję o zdecydowanym ograniczeniu osobistych kontaktów z innymi osobami i jest to ważny wkład w dobro wspólne. Nauczyciele psychoterapii PIE postanowili udostępniać nagrane przez nich sesje terapeutyczne, które mają charakter profilaktyczny. Nagranie "Siła spokoju" Aleksandry Nowak. Nagranie dedykuję wszystkim osobom, które potrzebują odnaleźć w sobie spokojną przestrzeń oraz zregenerować swoje wewnętrzne siły, jakże potrzebne do mierzenia się z codzienną rzeczywistością. Zapraszam do odnalezienia w sobie SIŁY SPOKOJU.
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Chwile wytchnienia - Miejsce, które masz
Wiele osób zastanawia się obecnie, co może zrobić żeby zmniejszyć skutki pandemii. Większość z nas podjęła decyzję o zdecydowanym ograniczeniu osobistych kontaktów z innymi osobami i jest to ważny wkład w dobro wspólne. Nauczyciele psychoterapii PIE postanowili udostępniać nagrane przez nich sesje terapeutyczne, które mają charakter profilaktyczny.  Nagranie "Miejsce, które masz" Ingi Nowak-Dusza Nagranie "Miejsce, które masz" może być pomocne dla osób, które potrzebują odczuć więcej energii, radości i adaptacji do okoliczności, w których się znalazły. Pozwala też na aktywowanie w sobie poczucia sprawczości.
pobierz 10.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Chwile wytchnienia - Bezpiecznie miejsce
Wiele osób zastanawia się obecnie, co może zrobić żeby zmniejszyć skutki pandemii. Większość z nas podjęła decyzję o zdecydowanym ograniczeniu osobistych kontaktów z innymi osobami i jest to ważny wkład w dobro wspólne. Nauczyciele psychoterapii PIE postanowili udostępniać nagrane przez nich sesje terapeutyczne, które mają charakter profilaktyczny. Nagranie “Bezpieczne miejsce” prof. Joanny Szczepańskiej-Gierachy, prezeski Fundacja Aktywizacji Seniorów Siwy Dym , powstało przede wszystkim z myślą o osobach starszych uwięzionych w domu. - Wychodząc z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć skutki przewlekłego stresu, szczególnie w okresie, gdy lekarze muszą skoncentrować się na osobach zarażonych coronavirus'em, udostępniam to, co przygotowałam, choć to niezwykle trudne dzielić się publicznie czymś tak prywatnym, jak własny głos - mówi autorka, psychoterapeutka i nauczycielka PIE - Zmniejszenie odczuwanego stresu, to także sprawniejsze działanie układu odpornościowego, a na tym nam wszystkim obecnie zależy. Z nagrania mogą skorzystać z niego także osoby młodsze, w celu codziennej higieny układu nerwowego. Najlepiej odsłuchać w słuchawkach, wieczorem na zakończenie dnia, aby usunąć "zbędne pliki" zaśmiecające nasz układ nerwowy. Nagranie trwa 15 minut, uspokaja, pomaga ograniczyć potok myśli i wyciszyć się przed snem.
pobierz 8.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"Nikt nie zna przyszłości" - jak psychoterapeuta może pomóc osobie chorej onkologicznie
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Nikt nie zna przyszłości" - jak psychoterapeuta może pomóc osobie chorej onkologicznie. Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Joanną Zapałą odbyła się 26 listopada 2018r w Łodzi.
pobierz 29.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Wyjście z uzależnienia - rozmowa o motywacji i zasobach w psychoterapii uzależnień
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Wyjście z uzależnienia - rozmowa o motywacji i zasobach w psychoterapii uzależnień”. Rozmowa Krzysztofa Klajsa ze Zbigniewem Łuckim odbyła się 15 października 2018r w Łodzi.
pobierz 62.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Indywidualne nauczanie i co dalej?
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Indywidualne nauczanie i co dalej?”. Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Dorotą Fornalską odbyła się 17 września 2018r w Łodzi.
pobierz 43.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"Życie a żałoba - jak psychoterapia może pomóc osobie, która doświadczyła straty”
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Życie a żałoba - jak psychoterapia może pomóc osobie, która doświadczyła straty”. Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Aleksandrą Nowak odbyła się 25 czerwca 2018r w Łodzi.
pobierz 62.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"Arteterapia - po co i dla kogo?"
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Arteterapia- po co i dla kogo?". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Danutą Kaniowską-Górniak odbyła się 28 maja 2018r w Łodzi.
pobierz 40.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"Psychologiczne aspekty bólu"
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Psychologiczne aspekty bólu". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Iwoną Woźniakowską odbyła się 23 kwietnia 2018r w Łodzi.
pobierz 46.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"Psychoterapia osób starszych"
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Psychoterapia osób starszych". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z dr hab. Joanną Szczepańską-Gierachą odbyła się 26 marca 2018r w Łodzi.
pobierz 33.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
"Królestwo kobiet - miejsce miesiączki w rozwoju zdrowia psychicznego"
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią „Królestwo kobiet - miejsce miesiączki w rozwoju zdrowia psychicznego". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Ingą Nowak-Duszą odbyła się 19 lutego 2018r w Łodzi.
pobierz 38.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
„Niewidzialne rodzicielstwo” – rodzice wobec diagnozy śmiertelnej choroby nienarodzonego dziecka.
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią „Niewidzialne rodzicielstwo – rodzice wobec diagnozy śmiertelnej choroby nienarodzonego dziecka". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Bogną Kędzierską odbyła się 15 stycznia 2018r w Łodzi.
pobierz 61.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
„Teatr psychoterapii” – praca metodami teatralnymi z osobami, które doświadczyły przemocy.
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią „Teatr psychoterapii” – praca metodami teatralnymi z osobami, które doświadczyły przemocy. Rozmowa Katarzyny Szymańskiej z Dagną Ślepowrońską odbyła się 11 grudnia 2017 r w Łodzi.
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Zróbcie mi miejsce między Wami - jak psychoterapia może pomóc osobie chorej przewlekle
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Zróbcie mi miejsce między Wami - jak psychoterapia może pomóc osobie chorej przewlekle i jej rodzinie". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Małgorzatą Skubacz odbyła się 20 listopada 2017 r w Łodzi.
pobierz 31.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
„Czekając na dziecko - jak psychoterapia może pomóc parze leczącej niepłodność?”
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią  „Czekając na dziecko - jak psychoterapia może pomóc parze leczącej niepłodność?” . Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Anną Janik odbyła się 18 października 2017 r w Łodzi.
pobierz 39.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek