Psychoterapia i Hipnoza

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Kanał prowadzony przez Polski Instytut Ericksonowski oraz Fundację PIE. Naszym celem jest propagowanie i rozwijanie terapeutycznych idei Miltona H. Ericksona przez prowadzenie warsztatów, treningów, spotkań superwizyjnych, publikacje, seminaria i wykłady. Jesteśmy przekonani, że psychoterapia i związane z psychoterapią wartości humanizują przestrzeń w jakiej żyjemy. www.p-i-e.pl
Data dodania: 2020-02-07 23:05:18
Data aktualizacji: 2021-03-06 06:55:04
Audycji w katalogu: 38
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Spotkanie z oddechem
Zapraszamy na chwilę wytchnienia i dobrego kontaktu ze swoim oddechem... Nagranie "Spotkanie z oddechem" w oparciu o o sposoby myślenia Miltona Ericksona i Moshé Feldenkraisa stworzyła Iwona Woźniakowska - psycholog; psychoterapeutka w Polskim Instytucie Ericksonowskim.
pobierz 21.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Spotkanie
Aneta Kwaśniewska - psycholog i psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim stworzyła nagranie zatytułowane "Spotkanie". Może być przydatne dla wszystkich tych, którzy chcą doświadczyć dobrego kontaktu ze sobą i zadbać o swoją kondycję psychiczną. Zapraszamy do wysłuchania... Zatrzymaj się na chwilę, na kilka minut. Bądź ze sobą szczery. Ile czasu poświęcasz na pracę, obowiązki domowe, robienie różnych rzeczy dla innych? To bardzo ważne składowe życia, ale... Kiedy ostatnio zrobiłeś coś dla siebie? Sprawiłeś sobie jakąś przyjemność lub najzwyczajniej pozwoliłeś sobie złapać oddech i odpocząć? Przypomnij sobie jakie to przyjemne. Przyjrzyj się tym proporcjom i odpowiedz sobie na pytanie: "Czy jestem dla siebie dobrym przyjacielem?"
pobierz 11.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Podróż po nowe Życie
W obecnym nieraz trudnym, bo nowym czasie wiele rzeczy zmieniło swój bieg i tempo. Ale cykl życia trwa. Pozostał niezmienny. Dzisiejsza opowieść jest dla tych kobiet, a może też i dla par, które oczekują na pojawienie się Nowego Życia, w tych nowych czasach. Kiedy po raz pierwszy wyobrażałaś sobie poród, być może wyglądał w Twojej wyobraźni inaczej, niż jest to możliwe teraz. Jednak jego istotą zawsze jest tajemnica. Czy możemy zaplanować ten moment? Do pewnego stopnia. Czy możemy zaplanować datę? Raczej nie. To, co możemy to zaufać. Zaufać sobie, swojemu ciału, naturze i osobom, które będą z nami. Monika Chajdas jest psychologiem i psychoonkologiem, w trakcie przygotowania do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ma za sobą całościowy kurs psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz pierwszy i drugi stopień szkolenia z zakresu hipnozy ericksonowskiej. Cztery lata temu uzyskała tytuł psychoonkologa.
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Opowieść o wsłuchiwaniu się
Kiedy żyjemy w pędzie, jesteśmy w ruchu, nieraz umyka to, co najprostsze i może najbardziej podstawowe. Obecny czas stwarza możliwość spowolnienia, zatrzymania się, złapania oddechu. Teraz można zobaczyć inaczej, może wyraźniej, a może w ogóle coś, czego dawno nie dostrzegaliśmy. Być może jest to dobry czas, aby zadać sobie pytanie: „a co Ja?”, „gdzie Ja jestem?”, „co jest we mnie?”. To ciekawe jak często zadajesz sobie te pytania. A może właśnie ten moment jest dobrym momentem, by się chwilę zatrzymać i wsłuchać się w siebie, pomyśleć i poczuć…” Monika Chajdas jest psychologiem i psychoonkologiem, w trakcie przygotowania do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ma za sobą całościowy kurs psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz pierwszy i drugi stopień szkolenia z zakresu hipnozy ericksonowskiej. Cztery lata temu uzyskała tytuł psychoonkologa.
pobierz 8.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Opowieść „o ciepłym i puchatym”
Opowieść „o ciepłym i puchatym” została przygotowana w celu wyciszenia umysłu i ciała, koncentracji na chwili obecnej, uzyskania efektu rozluźnienia psychofizycznego oraz nadziei na dobre zakończenia sytuacji i zdarzeń. Nagranie powstało na motywach „Bajki o ciepłych futrzakach” Claude Steiner (1969), tłumaczenie anonimowe. Przeznaczone jest dla osób dorosłych oraz młodzieży. Agnieszka Janczewska psycholog, pedagog, psychoterapeuta szkolący się i poddający swoją pracę superwizji w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Od 10 lat prowadzi prywatną praktykę w nurcie ericksonowskim, aktualnie pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi oraz parami, prowadzi również treningi relaksacji indywidualne i grupowe.
pobierz 10.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Bajka o emocjach
Bajki pomagają od zawsze poznawać i zaakceptować Świat (i ten zewnętrzny i wewnętrzny) zarówno Dzieciom jak i Dorosłym. Ciekawe, czy ta bajka komuś się przyda... Po to powstała.. Violetta Ambroziak-Krzysztofowicz
pobierz 12.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Ludwik, świętojański robaczek uczy się świecić
„Ludwik- Świętojański Robaczek uczy się świecić” – bajka dla dzieci i dorosłych. Katarzyna Szymańska, Jolanta Berezowska, Iwona Woźniakowska
pobierz 12.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Bajka dla Serca
Bajka dla Serca... na ten Czas. Ciąg dalszy albo zupełnie nowa opowieść. Zatrzymaj się. Posłuchaj. Może bajki, może serca… Bajka dla dużych i małych. Od serca i ku pokrzepieniu serc... Violetta Ambroziak-Krzysztofowicz
pobierz 11.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Ruchome piaski
"Ruchome piaski" to opowieść dla Małych i Dużych stworzona przez Anetę Kwaśniewską - psychologa i psychoterapeutkę w trakcie szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz Annę Dobrzańską – pedagoga i certyfikowaną psychoterapeutką uzależnień. Mamy nadzieję, że słuchanie nagrania będzie pomocne w trosce o zdrowie i dobrą kondycje psychiczną. Opowieści terapeutyczne mają wielką moc... W prosty, piękny sposób przekazują wartości, pomagają, koją... Zapraszamy...
pobierz 14.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Sztuka cierpliwości
Nagranie „sztuka cierpliwości” Agnieszki Janczewskiej zostało przygotowane w celu zaznania ukojenia, spokoju, w momencie i czasie, który wymaga cierpliwości i nadziei na dobre rozwiązania. 
pobierz 8.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Dawno, dawno temu...
Nagranie pt. "Dawno, dawno temu... Może tydzień, może dwa..." powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jest to "Bajka terapeutyczna na ten Czas" nagrana przez psychoterapeutkę i nauczycielkę psychoterapii Violettę Ambroziak-Krzysztofowicz.
pobierz 7.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Bajka o zającu i strachu
Nagranie pt. "Bajka o zającu i strachu" powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jego autorką jest psychoterapeutka i nauczycielka psychoterapii Jolanta Berezowska.
pobierz 4.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Poszukaj tego, czego teraz potrzebujesz
Nagranie pt. "Poszukaj tego, czego teraz potrzebujesz" powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jego autorką jest psychoterapeutka i nauczycielka psychoterapii Jolanta Berezowska. Mamy nadzieję, że słuchanie go będzie pomocne w trosce o zdrowie i dobrą kondycje psychiczną. Nagranie dedykujemy wszystkim osobom, które potrzebują odnaleźć w sobie spokojną przestrzeń oraz zregenerować swoje wewnętrzne siły, jakże potrzebne do mierzenia się z codzienną rzeczywistością.
pobierz 7.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Mądrość ciała
Wiele osób zastanawia się obecnie, co może zrobić żeby zmniejszyć skutki pandemii. Większość z nas podjęła decyzję o zdecydowanym ograniczeniu osobistych kontaktów z innymi osobami i jest to ważny wkład w dobro wspólne. Nauczyciele psychoterapii PIE postanowili udostępniać nagrane przez nich sesje terapeutyczne, które mają charakter profilaktyczny. Nagranie "Mądrość ciała" Katarzyny Szymańskiej.
pobierz 23.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Pomiędzy - Opowieść dla dwojga
Wiele osób zastanawia się obecnie, co może zrobić żeby zmniejszyć skutki pandemii. Większość z nas podjęła decyzję o zdecydowanym ograniczeniu osobistych kontaktów z innymi osobami i jest to ważny wkład w dobro wspólne. Nauczyciele psychoterapii PIE postanowili udostępniać nagrane przez nich sesje terapeutyczne, które mają charakter profilaktyczny. Nagranie "Pomiędzy - Opowieść dla dwojga" Lucyna Lipman.
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Siła spokoju
Wiele osób zastanawia się obecnie, co może zrobić żeby zmniejszyć skutki pandemii. Większość z nas podjęła decyzję o zdecydowanym ograniczeniu osobistych kontaktów z innymi osobami i jest to ważny wkład w dobro wspólne. Nauczyciele psychoterapii PIE postanowili udostępniać nagrane przez nich sesje terapeutyczne, które mają charakter profilaktyczny. Nagranie "Siła spokoju" Aleksandry Nowak. Nagranie dedykuję wszystkim osobom, które potrzebują odnaleźć w sobie spokojną przestrzeń oraz zregenerować swoje wewnętrzne siły, jakże potrzebne do mierzenia się z codzienną rzeczywistością. Zapraszam do odnalezienia w sobie SIŁY SPOKOJU.
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Miejsce, które masz
Wiele osób zastanawia się obecnie, co może zrobić żeby zmniejszyć skutki pandemii. Większość z nas podjęła decyzję o zdecydowanym ograniczeniu osobistych kontaktów z innymi osobami i jest to ważny wkład w dobro wspólne. Nauczyciele psychoterapii PIE postanowili udostępniać nagrane przez nich sesje terapeutyczne, które mają charakter profilaktyczny.  Nagranie "Miejsce, które masz" Ingi Nowak-Dusza Nagranie "Miejsce, które masz" może być pomocne dla osób, które potrzebują odczuć więcej energii, radości i adaptacji do okoliczności, w których się znalazły. Pozwala też na aktywowanie w sobie poczucia sprawczości.
pobierz 10.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Chwile wytchnienia - Bezpiecznie miejsce
Wiele osób zastanawia się obecnie, co może zrobić żeby zmniejszyć skutki pandemii. Większość z nas podjęła decyzję o zdecydowanym ograniczeniu osobistych kontaktów z innymi osobami i jest to ważny wkład w dobro wspólne. Nauczyciele psychoterapii PIE postanowili udostępniać nagrane przez nich sesje terapeutyczne, które mają charakter profilaktyczny. Nagranie “Bezpieczne miejsce” prof. Joanny Szczepańskiej-Gierachy, prezeski Fundacja Aktywizacji Seniorów Siwy Dym , powstało przede wszystkim z myślą o osobach starszych uwięzionych w domu. - Wychodząc z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć skutki przewlekłego stresu, szczególnie w okresie, gdy lekarze muszą skoncentrować się na osobach zarażonych coronavirus'em, udostępniam to, co przygotowałam, choć to niezwykle trudne dzielić się publicznie czymś tak prywatnym, jak własny głos - mówi autorka, psychoterapeutka i nauczycielka PIE - Zmniejszenie odczuwanego stresu, to także sprawniejsze działanie układu odpornościowego, a na tym nam wszystkim obecnie zależy. Z nagrania mogą skorzystać z niego także osoby młodsze, w celu codziennej higieny układu nerwowego. Najlepiej odsłuchać w słuchawkach, wieczorem na zakończenie dnia, aby usunąć "zbędne pliki" zaśmiecające nasz układ nerwowy. Nagranie trwa 15 minut, uspokaja, pomaga ograniczyć potok myśli i wyciszyć się przed snem.
pobierz 8.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
"Nikt nie zna przyszłości" - jak psychoterapeuta może pomóc osobie chorej onkologicznie
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Nikt nie zna przyszłości" - jak psychoterapeuta może pomóc osobie chorej onkologicznie. Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Joanną Zapałą odbyła się 26 listopada 2018r w Łodzi.
pobierz 29.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Wyjście z uzależnienia - rozmowa o motywacji i zasobach w psychoterapii uzależnień
Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Wyjście z uzależnienia - rozmowa o motywacji i zasobach w psychoterapii uzależnień”. Rozmowa Krzysztofa Klajsa ze Zbigniewem Łuckim odbyła się 15 października 2018r w Łodzi.
pobierz 62.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek