Fotograficznie Rzecz Biorąc

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: To jest podcast o fotografii
Data dodania: 2020-02-09 16:32:49
Data aktualizacji: 2020-02-20 15:45:11
Audycji w katalogu: 40
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 7 dni temu
#40 - Karolina Jonderko
Karolina Jonderko - autorka autoportretów z mamą, które jak sama autorka mówi - pozwoliły jej pożegnać i pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby. Sfotografowała 16 pokoi zaginionych osób. Prócz trudnych tematów, sięga też do swojej serii "If I lay here", którą ma zamiar kontynuować do końca życia.
pobierz 133.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
#39 - Magda Wasiczek
Magda Wasiczek - kobieta "cała w trawie". Absolutna mistrzyni w swoim fachu, choć nie możemy nazwać jej fotografii czystą fotografią makro, a bardziej fotografią zbliżeniową czy makroprzestrzenną. Magda ciekawie wypowiada się o nagrodach, których zdobyła już całe mnóstwo. Co ciekawe, kiedyś zdobywała nagrody również za fotografię dziecięcą, którą się przez jakiś czas zajmowała, jednak doszła do wniosku, że to nie jej bajka.
pobierz 170.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#38 - Titus Popławski
Titus Popławski - fotograf portretu i aktu, który wrócił do fotografii po kilkunastu latach przerwy. Jak sam twierdzi, przez ten czas dojrzał i dowiedział się, czego chce. Tworzy kadry z graficzną dokładnością, zakochany w sterylności i wąskich kadrach (których podobno chcę się oduczyć).
pobierz 144.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
37 - Alicja Zmysłowska
Alicja Zmysłowska - najlepsza fotograf psów w Polsce i jedna z najlepszych na świecie. Perfekcjonistka w swojej pracy, autorka zdjęć, których nawet nie wiesz, że znasz. Podróżniczka, bo jej seria CRAVIN MIRACLES tworzona jest na całym świecie przy współudziale najpiękniejszych pejzaży.
pobierz 122.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#36 - Paulina Popielarska
Paulina Popielarska - zarażająca uśmiechem portrecistka, która kocha czerń i biel. Jej portrety cechuje też minimalizm i prostota, Paulina skupia się na emocjach, które ukrywają piękne, kobiece oczy. Z uwielbieniem spogląda na bokeh przyznając, że czasem bardziej zachwyca ją drugi plan, niż pierwszy.
pobierz 112.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#35 - Daniel Frymark
Daniel Frymark - reportażysta, która lubi pracować na własnym podwórku. W jego zaskakującym portfolio znajdziemy reportaże z... dożynek, wakacji z OSP, a także o maratończyku, który przebiegł ich 366 w ciągu roku. Pozytywny, ciepły i skromny, mający na koncie wiele, wiele nagród i publikacji. Marzy o rocznej podróży samochodem na wschód - oczywiście z aparatem.
pobierz 107.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#34 - Radek Polak
Radek Polak - portrecista i reportażysta, który bardzo umiejętnie łączy ze sobą te dwa gatunku. Autor zdjęć do książki kulinarnej "Gruziński Smak", zafascynowany Gruzją, gdzie również w niej wykonał serię "System of fathers", który niespodziewanie stał się projektem bardzo osobistym. Myśli o fotografii projektowo, nie potrafi robić przypadkowych zdjęć.
pobierz 118.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#33 - Michał Buddabar
Michał Buddabar - kontrowersyjny fotograf analogowy poruszający się w fotografii portretu, aktu i reportażu. Chodzą słuchy, że śpi ze swoimi aparatami, jednak w rozmowie dementuje te pogłoski. Bardzo ciepła i inteligentna osoba, traktuje fotografię jako iluzję i chce oszukiwać swoich widzów. Inspiracje czerpie m.in. z... memów i śmiesznych filmików.
pobierz 129.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#32 - Ewa Cieślikiewicz
Ewa Cieślikiewicz - kobieta, którą częściej spotkamy na ściankach wspinaczkowych i górach, niż na płaskich terenach. Fotografuje od 4 lat, a wspina się od 5, gdy po złamaniu kręgosłupa uznała wspinaczkę, jako dobry dodatek do rehabilitacji. W kwietniu 2019 roku zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Ewa nie poddaje się i jak sama mówi: będzie testować swój organizm i nie ma zamiaru bezczynnie leżeć i poddać się chorobie.  Ewa wciąż fotografuje, a jej główną miłością jest fotografia wspinaczkowa.
pobierz 101.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#31 - Monika Serek
Monika Serek - najlepsza fotograf ciążowa i noworodkowa w Polsce. Laureatka wielu nagród, autorka warsztatów i poradników. Absolutna mistrzyni w swoim fachu, od której doświadczenie i siła bije na odległość. Pozytywna, pewna siebie - kobieta, która wie co robi i uczy tego inne kobiety. Swoimi zdjęciami chcę pokazać siłę kobiet i udowodnić, że dźwigną one absolutnie wszystko. Matka dwójki dzieci, królowa biznesu, kobieta petarda,
pobierz 161.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#30 - King Of Bokeh (Lukas Wawrzinek)
Lukas Wawrzinek - szerzej znany jako King of Bokeh. Prawdziwy król boskich rozmyć i cudownych portretów. Urodzony w Polsce, wychowany i przebywający na co dzień w Niemczech. Najlepsze portrety robi, kiedy modelka staje się na sesji... senna! Oniryczny klimat, analogowa magia, a do tego zaczarowane, naturalne światło. Obok zdjęć Lucasa nie da się przejść szybko i obojętnie. Po prostu musisz się zatrzymać.
pobierz 127.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#29 - Bartłomiej Jurecki
Bartłomiej Jurecki - w połowie góral, zakochany w reportażu. Autor sesji "Twardy jak Skała. Silna jak Halny" - to słynne portrety polskich Górali. W swoich reportażach porusza tematy trudne: trzęsienie ziemi i epidemia cholery na Haiti, stan wojenny w Egipcie. Po traumatycznej przygodzie w Kairze omija jednak tereny wojenne, jednak jak sam mówi: podobną adrenalinę czuje podczas fotografowania... niedźwiedzi.
pobierz 106.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#28 - Karola Chuchla
Karola Chuchla - kobieta wulkan. Jej temperament to lawa, a jej ekspresja zaraża piękne modelki, które stają przed jej obiektywem. Kocha roześmiane portrety, nie lubi pizzy, lubi spoilery filmów i książek. Jej portrety i akty cechuje naturalność, zmysłowość i cudownie dobrana kolorystyka. Całość tworzy niezwykle smakowitą fotografię.
pobierz 134.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#27 - Szymon Barylski
Szymon Barylski - reporter, podejmujący trudne tematy. Mieszkał dwa tygodnie z uchodźcami w obozie, żeby udowodnić ludziom, że to, co widzimy w mediach niekoniecznie pokrywa się z rzeczywistością. Odwiedzał tereny objęte wojną, trzęsieniami ziemi... Chce, by jego fotografia dawała coś więcej. Laureat wielu prestiżowych reporterskich nagród, człowiek o wielkim sercu, którego główną poradą na robienie lepszych zdjęć jest to, że trzeba zapuścić długie włosy :)
pobierz 86.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#26 - Portrecista Ekstraordynaryjny (Marcin Wajda)
Marcin Wajda - to fotograf, kryjący się pod tą tajemniczą i trudną do wymówienia nazwą. Zakochany w klasycznych portretach dawnych gwiazd Hollywood, marzący o sfotografowaniu Angeliny Jolie. Mistrz autoportretów, miłośnik fotografowania pięknych kobiet, inteligentna bestia.
pobierz 125.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#25 - Magdalena Russocka
Magdalena Russocka - przygodę z aparatem zaczęła w wieku 50 lat, gdy dostała na urodziny aparat. Dziś jej zdjęcia znalazły się na ponad 150 okładkach książek. Jak sama Magda mówi: to kwintesencja jej twórczości. Jej zdjęcia to narracyjne opowieści przenoszące nas w XVIII i XIX w.
pobierz 96.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#24 - Monika Małek
Monika Małek - jak fotografować koty, skoro chodzą swoimi ścieżkami? Monika fotografuje je już ponad  5 lat i doskonale wie, że żeby mieć udany portret kota, trzeba przebyć długą drogę. Monika jest też autorką dwóch, wspaniałych i ważnych projektów fotograficznych: "Zabobon to zabobon" i "Nadal jestem kotem". Fotografuje na cześć fundacji i marzy o własnej... kociej bajce!
pobierz 88.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#23 - Ania Buczek
Anna Buczek - kobieta vintage, która upodobała sobie fotografowanie dzieci i robi to w sposób rewelacyjny. Ania kocha nostalgiczne portrety dzieci, jej zdjęcia są portrety pełne głębi i smutku - bo sama Ania mówi, że to ją w zdjęciach pociąga najbardziej. Skromna, niewymagająca od życia i fotografii wiele, pełna ciepła i pasji do tego, co robi fotografka.
pobierz 69.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#22 - Rafał Malko
Rafał Malko - fotoreporter, zdobywca głównej nagrody Grand Press Photo 2009. Jak sam mówi: fotografuje, bo jest wścibski. Interesuje go drugi człowiek i jego historia. Dodatkowo odskocznią od fotografii ludzi jest dla niego fotografia architektury, w której odnajduje spokój i wyciszenie.
pobierz 99.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
#21 - Paulina Siwiec
Paulina Siwiec - fotograf, która wyczarowała sobie świat kolorowych portretów. Zaprasza do niego piękne kobiety, jak się okazuje - nie tylko zawodowe modelki, ale też te zobaczone na ulicy w codziennym życiu.
pobierz 73.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek