Fotograficznie Rzecz Biorąc

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: To jest podcast o fotografii
Data dodania: 2020-02-09 16:32:49
Data aktualizacji: 2021-03-02 15:50:02
Audycji w katalogu: 79
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 6 dni temu
#79 - Karol Grygoruk
Karol Grygoruk - fotograf dokumentalny, współpracuję z organizacjami pozarządowymi, walczy o ludzkie prawa, założyciel agencji RATS. W samym środku manifestacji, blisko wydarzeń, często niebezpiecznych i często niewygodnych. Autor cyklu GIANTS, w którym fotografuje bezdomnych. ------------------- [link] ------------------- Zobacz zdjęcia mojego dzisiejszego gościa; [link]
pobierz 146.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
#78 - Co dobrego? (2)
Seria w podcaście, w której będę się z Wami dzielił trzema dobrociami, które nas - fotografów - mogą inspirować i pchać naszą twórczość do przodu :) Do dzieła! A dziś polecam: 1) Dobry kanał na Youtube 2) Cudowny serial na Netflix 3) Inspirujący i pomocny Instagram Wpadajcie tutaj: [link]
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
#77 - Patryk Romańczuk
Patryk Romańczuk - fotograf aktu zakochany w świecie neonów, dzikiej zmysłowości kobiet, która potrafi zatrzymać na swojej fotografii na dłużej. Fotograf inżynier - jeśli potrzebuje deszczownicę do zdjęć to ją konstruuje, korzysta z najtańszych lamp do oświetlenia, z czego w większości są to... samoróbki! Zaskakujący fakt, że Patryk zajmuje się tym dopiero 2 lata, choć wcześniej całe życie rysował. Jak sam twierdzi to bardzo mu pomogło w tworzeniu fotografii.
pobierz 169.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#76 - Mateusz Żurowski
Mateusz Żurowski - analogowy czarodziej, który coraz śmielej planuje swoje kadry, przez co przypominają one coraz bardziej klimatyczne filmy. Aparat trzyma w ręku dopiero od ponad 2 lat, lecz przez ten czas utrzymuje, że zrobił ok. 600 sesji. Wcześniej zajmował się muzyką, ale jak mówi: nie potrafi robić wielu rzeczy jednocześnie. Wybrał fotografię. Organizuje też swoje plenery fotograficzne.
pobierz 145.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#75 - Magda Chudzik
Magda Chudzik - fotograf, która pokazuje Kraków we mgle jak nikt inny. Poza zamglonym miastem, sporo w jej dorobku fotografii pejzażowej oraz przepełnionej geometrią i minimalizmem. Na co dzień Magda pracuje, jako grafik, a z wykształcenia jest fizykiem. Laureatka wielu prestiżowych nagród, autorka wystaw, miłośniczka wschodów słońca i mgieł. Magda Chudzik w sieci: [link] ------------------------------------- Wpadnij na stronę [link]!
pobierz 107.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#74 - Sandra Plajzer (Whisper Of Me)
Sandra Plajzer (Whipser of Me) - fotomodelka, pasjonatka mody, miłośniczka roślin, poetka, wiedźma (!) i Youtuberka. Energo(nie)oszczędna bomba, kolorowa, rozgadana, pełna witamin i słońca w sobie, zresztą sami usłyszycie. Na zdjęciach wciela się w rolę, elastyczna i przebojowa. Potrafi być jednocześnie przerażającym klaunem i delikatną nimfą. Rude włosy po pas, piegi i charakterystyczne rysy twarzy sprawiają, że gdy zobaczy się Sandrę raz, to już się o niej nigdy nie zapomni.
pobierz 177.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#73 - Czy sprzęt w fotografii jest ważny?
Garść krótkich przemyśleń na temat tego, czy sprzęt w fotografii jest ważny, a może inaczej: kiedy jest ważny? ---- Odcinek w formie czytanej dostępny na fotograficznierzeczbiorac.pl/ Subskrybuj na Spotify i Apple Podcasts. Podcast powstaje przy pomocy Patronów: Krzysztof Majcher, Mariusz Morawski, Łukasz Lewandowski. Dzięki!
pobierz 56.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#72 - Co Fotograf Chciałby Dostać Pod Choinkę?
Oto specjalnie dla Was - odcinek specjalny, w którym ośmiu fotografów odpowie na tytułowe pytanie: Co fotograf chciałby dostać pod choinkę?  Być może ten odcinek komuś pomoże, ale przede wszystkim: ma Wam umilić czas i być bardzo luźny. Mam nadzieję, że się przy nim uśmiechniecie niejeden raz. A w tym odcinku przemówią dla Was:  1. Kasia Kiełbasińska 2. Julia Kaczorowska  3. Ania Ulanicka  4. Szymon Wasylów  5. Julia Szymańczyk 6. Alicja Zmysłowska  7. Michał Mosór  8. Paulina Siwiec 9. Emilia Roj ---- Odcinek w formie czytanej dostępny na fotograficznierzeczbiorac.pl/ Subskrybuj na Spotify i Apple Podcasts. Podcast powstaje przy pomocy Patronów: Krzysztof Majcher, Mariusz Morawski, Łukasz Lewandowski. Dzięki!
pobierz 128.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#71 - Elwira Kruszelnicka
Elwira Kruszelnicka - "Ze świata tego każdy ma tyle ile sam sobie weźmie" - Elwira na szczęście dzieli się z nami tym, co z niego zabiera. A zabiera wspaniałe, minimalistyczne fotografie z dziedziny reportażu i fotografii ulicznej. Czasem po prostu spaceruje po mieście z aparatem czekając na przygody. Jak sama mówi: nie warto się nastawiać, że takie zawsze się spotka, ale zawsze trzeba zostać otwartym. --------------------------------- [link] [link] Odcinek w formie czytanej dostępny na [link] Subskrybuj na Spotify i Apple Podcasts. Podcast powstaje przy pomocy Patronów: Krzysztof Majcher, Mariusz Morawski, Łukasz Lewandowski. Dzięki!
pobierz 121.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#70 - Łukasz Bąk
Łukasz Bąk - fotosista, czyli fotograf pracujący na planie filmowym. Z jego zdjęć później powstają np. plakaty lub akcje promocyjne filmu. Pracował m.in. na planie "Zimnej wojny" i "Króla". Poza filmem lubi fotografować portret. --------------------------------- [link] Odcinek w formie czytanej dostępny na [link]. Subskrybuj na Spotify i Apple Podcasts. Podcast powstaje przy pomocy Patronów: Krzysztof Majcher, Mariusz Morawski, Łukasz Lewandowski. Dzięki!
pobierz 126.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#69 - Albert Finch
Albert Finch - "Podobno kobieta w niczym nie wygląda tak dobrze jak w niczym. Nieustannie mierzę się z tą tezą" - i mierzy się z tą tezą znakomicie. Nieśmiały, skromny, inteligentny i pełen ciepła, choć na zdjęciach, których jest bohaterem, robią z niego często "bad boya". Fotograf analogowy, dbający o ułożony kadr, dba o szczegóły i lubi długie sesje.
pobierz 135.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#68 - Piotr Skrzypiec
Piotr Skrzypiec - fotograf pejzażu, mieszkający w Słowenii. Kocha wschody słońca i mgły. Jak sam mówi, tam gdzie mieszka, ma wszystko, czego mu potrzeba. Nie ma marzeń podróżniczych, udowadnia, że piękny krajobraz można stworzyć kilka kroków od swojego domu.
pobierz 129.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#67 - Jan Skwara
Jan Skwara - fotograf podróżnik. Laureat "Leica Street Photo", "Travel photographer of the Year". Jak sam przyznaje musiał przełamywać swoją nieśmiałość, żeby zacząć fotografować w taki sposób, jak dzisiaj. Sfotografował cykl o Aghori - tajemniczej hinduiskiej sekcie. Upodobłał sobie kolorowe święta na całym świecie.
pobierz 136.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#66 - Radosław Pujan
Radosław Pujan - "classy woman photographer". Fotograf sięgający do przeszłości, tworzący akty i portrety z niesamowitą klasą i elegancją. Kocha piękna kobiet i stara się je pokazać najlepiej, jak tylko potrafi. Zwraca uwagę na lokację, przenosi w miejsca niczym z filmów, pozytywny i zakręcony na punkcie pięknych aparatów.
pobierz 143.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#65 - Michał Warda (WhiteSmoke Studio)
Michał Warda - 50% White Smoke Studio. Reportażysta, portrecista, streetowiec. Być może Ci, którzy znają WSS myślą, że ich główną działką jest fotografia ślubna, jednak nic bardziej mylnego. W fotografii "siedzi" od ponad 20 lat. Wychowany na portrecie i streecie. Pomimo sporego stażu wciąż zachowuje świeżość i bawi się fotografią.
pobierz 133.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#64 - Co dobrego? (1)
Nowa seria w podcaście, w której będę się z Wami dzielił trzema dobrociami, które nas - fotografów - mogą inspirować i pchać naszą twórczość do przodu :) Do dzieła!
pobierz 34.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#63 - Szkoły fotograficzne - komu to potrzebne?
Kolejny odcinek specjalny, w którym usłyszcie 5 fotografów (a jeśli ja się liczę, to 6 :)), którzy powiedzą trochę o szkołach/studiach fotograficznych i dadzą Wam znać czy warto. Każdego z moich gości poprosiłem o to, by powiedział do jakiej szkoły fotograficznej uczęszczał i co z tego dla siebie wyniósł. Jakie wnioski?
pobierz 105.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#62 - Lisia Photomodel
Ania Lisia - modelka o niesamowicie charakterystycznej urodzie. Pozowała dla najlepszych fotografów w Polsce m.in. Magdaleny Berny, Damiana Drewniaka, Titusa Popławskiego. Ma duszę introwertyczki, jednak na zdjęciach niekoniecznie to widać, jak sama przyznaje - na zdjęciach wchodzi w rolę. Szalenie ambitna, więc bądźcie gotowi na to, że jeszcze o Ani usłyszycie...
pobierz 106.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#61 - Marcin Nawrocki
Marcin Nawrocki - fotograf przyrody, dla którego normą jest wstawanie o 2 w nocy i przesiadywanie godzinami w lesie. Wykonuje on chyba jedną z najtrudniejszych dziedzin fotografii, gdyż jak sam mówi: najtrudniejsze jest to, by wszystko było w miejscu, w którym chcesz o tej porze, o której chcesz.
pobierz 145.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#60 - Rafał Bojar
Rafał Bojar - fotograf i filmowiec...ślubny? Na to pytanie odpowiedź w odcinku! Pełen wrażliwości, melancholii ale też i mroku, ale jak sam Rafał twierdzi: jego twórczość to jego alter ego i wyraża on skrywane w sobie emocje, gdy prywatnie jest wesołym i szalonym facetem. Kiedyś steward, dziś twórca jednego z najbardziej rozpoznawalnych stylów w Polsce.
pobierz 147.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek