Fotograficznie Rzecz Biorąc

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: To jest podcast o fotografii
Data dodania: 2020-02-09 16:32:49
Data aktualizacji: 2020-07-12 12:45:09
Audycji w katalogu: 58
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
#58 - Kuba Dąbrowski
Kuba Dąbrowski - to dokument w pierwszej osobie. Fotografuje najsłynniejsze tygodnie mody w Europie, pracuje dla dużych marek, takich jak Reebok, House czy Reserved. Przed jego obiektywem stają twarze znane z mediów, a przy tym wszystkim Kuba uznaje, że zawsze robi to samo - w pozytywnym sensie tego słowa.
pobierz 142.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
#57 - Radosław Kaźmierczak
Radosław Kaźmierczak - człowiek orkiestra. W każdej kategorii fotografii, której się dotyka tworzy cuda. Najbliższy jest mu jednak portret i reportaż, bo jego początki poznawał już na szkolnych wycieczkach. Jak sam mówi narzuca sobie zbyt szybkie tempo i marzy o tym, żeby złapać więcej spokoju. Nie boi się zjechać do kopalni, by fotografować w pocie czoła pracujących górników, nie boi sfotografować Davida Lyncha i nie boi wpaść w festiwalowe szaleństwo.
pobierz 126.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
#56 - Baltic Surf Scapes (Krzysiek Jędrzejak)
Krzysiek Jędrzejak - człowiek, którego spotkacie nad Bałtykiem choć marne szanse, że zobaczycie go w akcji, bowiem jest głównie pod... falami. Krzysiek zajmuję się fotografowaniem surferów, co w Polsce jest szalenie niszową dziedziną. Wbrew pozorom nie ciągnie go w kalifornijskie rejony, a w rejony zimne, jak Kamczatka czy Kanada zimą. Krzysiek to postać inspirująca i niesamowicie pozytywna. W 2016 roku został u niego zdiagnozowany chłoniak, którego Krzysiek pokonał po ponad 2 latach.
pobierz 123.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
#55 - Światłografia (Tomek Śliwiński)
Tomek "Światłografia" Śliwiński - człowiek portret, który okazał się niesamowicie skromnym człowiekiem, fotografujący na totalnym luzie. Zaskoczony moim zaproszeniem do podcastu, musiałem go chwilę przekonywać, na szczęście mi się to udało. Od Tomka biję fajny przekaz: robić swoje i cieszyć się tym, co się robi. Autor tych bajecznych zdjęć nie oczekuje wiele od życia fotograficznego, po prostu dobrze się bawi swoją fotografią.
pobierz 114.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#54 - Szymon Wasylów (Film)
Szymon Wasylów - filmowiec, dokumentalista, producent, właściciel RED FILM PRODUCTION. Marzy o tym, żeby jego film pojawił się na Netflixie. Od 13 filmowiec ze starej szkoły - lubi nagrywać kamerą choć nie ujmuje możliwościom, jakie dają nam dziś smartfony. Niedoszły autor filmu o księdzu kulturyście (niestety kuria przerwała projekt), był w trasie z Happysad i kamerą, co zaowocowało filmem "Seria Nieprawdopodobnych Zdarzeń".
pobierz 139.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#53 - Paweł Roman
Paweł Roman - fotograf zakochany w technice fotografia sprzed ponad 100 lat. Mokry kolodion - z czym to się je? No lepiej tego nie jeść, bo jest to rzecz niesamowicie trująca. Paweł to człowiek cierpliwy i wyciągający z życia mnóstwo pozytywów. Niesamowicie ciepły, otwarty i szalenie uzdolniony fotograf. Jak mówi fotografowanie na mokrym kolodionie to przeżycie.
pobierz 131.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#52 - Tomasz Lazar
Tomasz Lazar - reportażysta, portrecista, dokumentalista. Zainteresowany głównie umysłem ludzkim. Laureat World Press Photo, autor projektów o japońskim lesie samobójców, a także o uchodźcach z obozu na Syberii. Wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie.
pobierz 92.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#51 - Szerelmes (Joanna Sobesto)
Joanna "Szerelmes" Sobesto - modelka, ale także i fotograf choć w dzisiejszej rozmowie poruszamy ten pierwszy temat. Z podcastu już wiemy jak to jest od strony aparatu, więc posłuchajmy jak jest po drugiej stronie. Asia była bohaterką wielu zdjęć wykonanych przez gości podcastu. Bardzo delikatna, zwiewna i szalenie inteligentna. Posiada twarz, która przyciąga, intryguje i wciąga w świat przedstawiony na zdjęciu.
pobierz 126.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#50 - Marta Kowalska
Marta Kowalska - jednym słowem jej fotografię można określić LIFESTYLE. Podróżniczka, która przyznaje, że dopiero niedawno odnalazła swoją fotograficzną drogę, choć jeszcze kilka miesięcy temu była bliska, żeby zostawić fotografię na dobre. Mówi o prawdzie, pogodzeniu się ze samym sobą i zaakceptowaniu, bo zdjęcia to nie tylko ładne obrazki.
pobierz 130.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#49 - Katarzyna Okrzesik-Mikołajek
Katarzyna Okrzesik - Mikołajek - światowej sławy fotografka koni, która uczyniła z tego absolutne arcydzieło. Skromna, zakochana w koniach i znająca ich naturę ukazuję ich piękno, siłę, a jednocześnie delikatność. Na co dzień mieszkająca w Kanadzie, podróżuje po całym świecie z aparatem w poszukiwaniu najpiękniejszych ujęć tych majestatycznych zwierząt.
pobierz 125.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#48 - Fotografowie w czasach pandemii
Cześć, dziś inaczej niż zwykle, bowiem nie usłyszycie jednego, a 9 fotografów. Hmm, a licząc mnie to i 10! Chciałem zobaczyć co słychać u moich dobrych przyjaciół podczas tego trudnego czasu i w ten oto sposób usłyszcie dzisiaj: Anię Ulanicką, Pawła Uchorczaka, Sławka Patokę, Witka Ziomka, Michała Ostaszewskiego, Julkę Kaczorowską, Kasię Kiełbasińską, Izę Urbaniak i Anitę Wąsik.
pobierz 253.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#47 - Ewelina Zięba
Ewelina Zięba - fotografka ślubna słynąca z mocno filmowego i melancholijnego stylu. Potrafi otwierać ludzi i tworzyć magiczny świat fotografii ślubnej. Jak sama przyznaje: praktycznie nie ma par, które nie zamawiają u niej sesji portretowej. W ciężkich czasach kwarantanny tęskni za podróżami i kontaktem z ludźmi.
pobierz 176.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#46 - Magdalena Berny
Magdalena Berny – absolutne TOP fotografii dziecięcej w Polsce i na świecie. Fotografka samouk, kochająca nutkę nostalgii i smutku w swoich zdjęciach. Jak sama mówi, chciała przełamać stereotyp tego, że dobry portret dziecka musi być uśmiechnięty. Magda twierdzi, że najważniejsza jest cierpliwość, ale także traktowanie dziecka poważnie, bowiem dziecko ma w sobie zainstalowany „radar fałszu”.
pobierz 140.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#45 - Gridart (Paweł Brzeziński)
Paweł Brzeziński GRIDART - "Analog. No make up. Hate Photoshop" - taki opis Paweł ma swoim Instagramie, gdzie widnieje, jako Gridart. W momencie, w którym rozmawiamy jest w momencie najdłuższej dotychczas przerwy od fotografii. Fotografuje szeroko i blisko, perfekcjonista, lubi zadbać o każdy detal w kadrze, dlatego potrafi ustawiać modelkę nawet 20 minut. Choć na maxmodels jedna z referencji mówi o nim "wredny", w rzeczywistości jest po prostu wymagający. Kocha spontaniczność, która budzi w nim kreatywność.
pobierz 121.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#44 - Beata Banach
Beata Banach - autorka malarskich portretów i stylizacji z rozmachem. Jednocześnie z jej fotografii płynie prostota i po prostu piękno, bo Beacie bardzo zależy na tym, żeby modelki podobały się na jej zdjęciach. Kiedyś fotografowała krajobraz, potem zafascynowała się fotografią ludzi i tak już zostało, choć przyznaje, że nie wie czy zostanie już na zawsze.
pobierz 142.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#43 - Marcin Ryczek
Marcin Ryczek - człowiek karmiący nas symbolami, metaforami i minimalizmem. Jego kadry są wyczekane, przemyślane i perfekcyjne. Jak wiele cierpliwości trzeba do takiej fotografii, którą Marcin nazywa czasem medytacją. Nie zamykając się na tylko jedno zdjęcie, które zna chyba każdy z nas, popchnąłem Marcina w głębsze tematy jego fotografii, o której opowiada zresztą wyjątkowo interesująco.
pobierz 132.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#42 - Ania Ulanicka
Ania Ulanicka - chodząca witamina D3! Energiczna, pozytywna, ciepła osoba, która cieszy się swoim fotografowaniem i zaraża innych. Nie ma sesji spektakularnych, oszałamiających, wręcz przeciwnie: bije z nich minimalizm i prostota. Jak zatem cieszyć się z fotografii? Less is more! Ania jest też autorką świetnego bloga oraz Instagrama, którymi podbija serca innych fotografów, dzieląc się poradami: na swoje życie, na biznes, na fotografię.
pobierz 197.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#41 - Pawel Uchorczak
Paweł Uchorczak - od 13 lat fotografuje krajobraz i wciąż nie ma go dosyć. Twierdzi, że każdy kto chce spróbować, powinien znaleźć miejsce oddalone od siebie o ok. 25 km i poznać je na wylot pod względem warunków oświetleniowych. Inspiracje czerpał z wycieczek rowerowych, a fotografować zaczął przez poranne wyprawy na ryby.
pobierz 127.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#40 - Karolina Jonderko
Karolina Jonderko - autorka autoportretów z mamą, które jak sama autorka mówi - pozwoliły jej pożegnać i pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby. Sfotografowała 16 pokoi zaginionych osób. Prócz trudnych tematów, sięga też do swojej serii "If I lay here", którą ma zamiar kontynuować do końca życia.
pobierz 133.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#39 - Magda Wasiczek
Magda Wasiczek - kobieta "cała w trawie". Absolutna mistrzyni w swoim fachu, choć nie możemy nazwać jej fotografii czystą fotografią makro, a bardziej fotografią zbliżeniową czy makroprzestrzenną. Magda ciekawie wypowiada się o nagrodach, których zdobyła już całe mnóstwo. Co ciekawe, kiedyś zdobywała nagrody również za fotografię dziecięcą, którą się przez jakiś czas zajmowała, jednak doszła do wniosku, że to nie jej bajka.
pobierz 170.7 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek