Fotograficznie Rzecz Biorąc

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: To jest podcast o fotografii
Data dodania: 2020-02-09 16:32:49
Data aktualizacji: 2020-04-04 19:30:09
Audycji w katalogu: 45
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 9 dni temu
#45 - Gridart (Paweł Brzeziński)
Paweł Brzeziński GRIDART - "Analog. No make up. Hate Photoshop" - taki opis Paweł ma swoim Instagramie, gdzie widnieje, jako Gridart. W momencie, w którym rozmawiamy jest w momencie najdłuższej dotychczas przerwy od fotografii. Fotografuje szeroko i blisko, perfekcjonista, lubi zadbać o każdy detal w kadrze, dlatego potrafi ustawiać modelkę nawet 20 minut. Choć na maxmodels jedna z referencji mówi o nim "wredny", w rzeczywistości jest po prostu wymagający. Kocha spontaniczność, która budzi w nim kreatywność.
pobierz 121.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
#44 - Beata Banach
Beata Banach - autorka malarskich portretów i stylizacji z rozmachem. Jednocześnie z jej fotografii płynie prostota i po prostu piękno, bo Beacie bardzo zależy na tym, żeby modelki podobały się na jej zdjęciach. Kiedyś fotografowała krajobraz, potem zafascynowała się fotografią ludzi i tak już zostało, choć przyznaje, że nie wie czy zostanie już na zawsze.
pobierz 142.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#43 - Marcin Ryczek
Marcin Ryczek - człowiek karmiący nas symbolami, metaforami i minimalizmem. Jego kadry są wyczekane, przemyślane i perfekcyjne. Jak wiele cierpliwości trzeba do takiej fotografii, którą Marcin nazywa czasem medytacją. Nie zamykając się na tylko jedno zdjęcie, które zna chyba każdy z nas, popchnąłem Marcina w głębsze tematy jego fotografii, o której opowiada zresztą wyjątkowo interesująco.
pobierz 132.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#42 - Ania Ulanicka
Ania Ulanicka - chodząca witamina D3! Energiczna, pozytywna, ciepła osoba, która cieszy się swoim fotografowaniem i zaraża innych. Nie ma sesji spektakularnych, oszałamiających, wręcz przeciwnie: bije z nich minimalizm i prostota. Jak zatem cieszyć się z fotografii? Less is more! Ania jest też autorką świetnego bloga oraz Instagrama, którymi podbija serca innych fotografów, dzieląc się poradami: na swoje życie, na biznes, na fotografię.
pobierz 197.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#41 - Pawel Uchorczak
Paweł Uchorczak - od 13 lat fotografuje krajobraz i wciąż nie ma go dosyć. Twierdzi, że każdy kto chce spróbować, powinien znaleźć miejsce oddalone od siebie o ok. 25 km i poznać je na wylot pod względem warunków oświetleniowych. Inspiracje czerpał z wycieczek rowerowych, a fotografować zaczął przez poranne wyprawy na ryby.
pobierz 127.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#40 - Karolina Jonderko
Karolina Jonderko - autorka autoportretów z mamą, które jak sama autorka mówi - pozwoliły jej pożegnać i pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby. Sfotografowała 16 pokoi zaginionych osób. Prócz trudnych tematów, sięga też do swojej serii "If I lay here", którą ma zamiar kontynuować do końca życia.
pobierz 133.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#39 - Magda Wasiczek
Magda Wasiczek - kobieta "cała w trawie". Absolutna mistrzyni w swoim fachu, choć nie możemy nazwać jej fotografii czystą fotografią makro, a bardziej fotografią zbliżeniową czy makroprzestrzenną. Magda ciekawie wypowiada się o nagrodach, których zdobyła już całe mnóstwo. Co ciekawe, kiedyś zdobywała nagrody również za fotografię dziecięcą, którą się przez jakiś czas zajmowała, jednak doszła do wniosku, że to nie jej bajka.
pobierz 170.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#38 - Titus Popławski
Titus Popławski - fotograf portretu i aktu, który wrócił do fotografii po kilkunastu latach przerwy. Jak sam twierdzi, przez ten czas dojrzał i dowiedział się, czego chce. Tworzy kadry z graficzną dokładnością, zakochany w sterylności i wąskich kadrach (których podobno chcę się oduczyć).
pobierz 144.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
37 - Alicja Zmysłowska
Alicja Zmysłowska - najlepsza fotograf psów w Polsce i jedna z najlepszych na świecie. Perfekcjonistka w swojej pracy, autorka zdjęć, których nawet nie wiesz, że znasz. Podróżniczka, bo jej seria CRAVIN MIRACLES tworzona jest na całym świecie przy współudziale najpiękniejszych pejzaży.
pobierz 122.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#36 - Paulina Popielarska
Paulina Popielarska - zarażająca uśmiechem portrecistka, która kocha czerń i biel. Jej portrety cechuje też minimalizm i prostota, Paulina skupia się na emocjach, które ukrywają piękne, kobiece oczy. Z uwielbieniem spogląda na bokeh przyznając, że czasem bardziej zachwyca ją drugi plan, niż pierwszy.
pobierz 112.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#35 - Daniel Frymark
Daniel Frymark - reportażysta, która lubi pracować na własnym podwórku. W jego zaskakującym portfolio znajdziemy reportaże z... dożynek, wakacji z OSP, a także o maratończyku, który przebiegł ich 366 w ciągu roku. Pozytywny, ciepły i skromny, mający na koncie wiele, wiele nagród i publikacji. Marzy o rocznej podróży samochodem na wschód - oczywiście z aparatem.
pobierz 107.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#34 - Radek Polak
Radek Polak - portrecista i reportażysta, który bardzo umiejętnie łączy ze sobą te dwa gatunku. Autor zdjęć do książki kulinarnej "Gruziński Smak", zafascynowany Gruzją, gdzie również w niej wykonał serię "System of fathers", który niespodziewanie stał się projektem bardzo osobistym. Myśli o fotografii projektowo, nie potrafi robić przypadkowych zdjęć.
pobierz 118.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#33 - Michał Buddabar
Michał Buddabar - kontrowersyjny fotograf analogowy poruszający się w fotografii portretu, aktu i reportażu. Chodzą słuchy, że śpi ze swoimi aparatami, jednak w rozmowie dementuje te pogłoski. Bardzo ciepła i inteligentna osoba, traktuje fotografię jako iluzję i chce oszukiwać swoich widzów. Inspiracje czerpie m.in. z... memów i śmiesznych filmików.
pobierz 129.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#32 - Ewa Cieślikiewicz
Ewa Cieślikiewicz - kobieta, którą częściej spotkamy na ściankach wspinaczkowych i górach, niż na płaskich terenach. Fotografuje od 4 lat, a wspina się od 5, gdy po złamaniu kręgosłupa uznała wspinaczkę, jako dobry dodatek do rehabilitacji. W kwietniu 2019 roku zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Ewa nie poddaje się i jak sama mówi: będzie testować swój organizm i nie ma zamiaru bezczynnie leżeć i poddać się chorobie.  Ewa wciąż fotografuje, a jej główną miłością jest fotografia wspinaczkowa.
pobierz 101.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#31 - Monika Serek
Monika Serek - najlepsza fotograf ciążowa i noworodkowa w Polsce. Laureatka wielu nagród, autorka warsztatów i poradników. Absolutna mistrzyni w swoim fachu, od której doświadczenie i siła bije na odległość. Pozytywna, pewna siebie - kobieta, która wie co robi i uczy tego inne kobiety. Swoimi zdjęciami chcę pokazać siłę kobiet i udowodnić, że dźwigną one absolutnie wszystko. Matka dwójki dzieci, królowa biznesu, kobieta petarda,
pobierz 161.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
#30 - King Of Bokeh (Lukas Wawrzinek)
Lukas Wawrzinek - szerzej znany jako King of Bokeh. Prawdziwy król boskich rozmyć i cudownych portretów. Urodzony w Polsce, wychowany i przebywający na co dzień w Niemczech. Najlepsze portrety robi, kiedy modelka staje się na sesji... senna! Oniryczny klimat, analogowa magia, a do tego zaczarowane, naturalne światło. Obok zdjęć Lucasa nie da się przejść szybko i obojętnie. Po prostu musisz się zatrzymać.
pobierz 127.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#29 - Bartłomiej Jurecki
Bartłomiej Jurecki - w połowie góral, zakochany w reportażu. Autor sesji "Twardy jak Skała. Silna jak Halny" - to słynne portrety polskich Górali. W swoich reportażach porusza tematy trudne: trzęsienie ziemi i epidemia cholery na Haiti, stan wojenny w Egipcie. Po traumatycznej przygodzie w Kairze omija jednak tereny wojenne, jednak jak sam mówi: podobną adrenalinę czuje podczas fotografowania... niedźwiedzi.
pobierz 106.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
#28 - Karola Chuchla
Karola Chuchla - kobieta wulkan. Jej temperament to lawa, a jej ekspresja zaraża piękne modelki, które stają przed jej obiektywem. Kocha roześmiane portrety, nie lubi pizzy, lubi spoilery filmów i książek. Jej portrety i akty cechuje naturalność, zmysłowość i cudownie dobrana kolorystyka. Całość tworzy niezwykle smakowitą fotografię.
pobierz 134.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#27 - Szymon Barylski
Szymon Barylski - reporter, podejmujący trudne tematy. Mieszkał dwa tygodnie z uchodźcami w obozie, żeby udowodnić ludziom, że to, co widzimy w mediach niekoniecznie pokrywa się z rzeczywistością. Odwiedzał tereny objęte wojną, trzęsieniami ziemi... Chce, by jego fotografia dawała coś więcej. Laureat wielu prestiżowych reporterskich nagród, człowiek o wielkim sercu, którego główną poradą na robienie lepszych zdjęć jest to, że trzeba zapuścić długie włosy :)
pobierz 86.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
#26 - Portrecista Ekstraordynaryjny (Marcin Wajda)
Marcin Wajda - to fotograf, kryjący się pod tą tajemniczą i trudną do wymówienia nazwą. Zakochany w klasycznych portretach dawnych gwiazd Hollywood, marzący o sfotografowaniu Angeliny Jolie. Mistrz autoportretów, miłośnik fotografowania pięknych kobiet, inteligentna bestia.
pobierz 125.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek