Fotograficznie Rzecz Biorąc

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: To jest podcast o fotografii
Data dodania: 2020-02-09 16:32:49
Data aktualizacji: 2020-09-20 13:30:07
Audycji w katalogu: 64
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 17 dni temu
#64 - Co dobrego? (1)
Nowa seria w podcaście, w której będę się z Wami dzielił trzema dobrociami, które nas - fotografów - mogą inspirować i pchać naszą twórczość do przodu :) Do dzieła!
pobierz 34.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
#63 - Szkoły fotograficzne - komu to potrzebne?
Kolejny odcinek specjalny, w którym usłyszcie 5 fotografów (a jeśli ja się liczę, to 6 :)), którzy powiedzą trochę o szkołach/studiach fotograficznych i dadzą Wam znać czy warto. Każdego z moich gości poprosiłem o to, by powiedział do jakiej szkoły fotograficznej uczęszczał i co z tego dla siebie wyniósł. Jakie wnioski?
pobierz 105.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
#62 - Lisia Photomodel
Ania Lisia - modelka o niesamowicie charakterystycznej urodzie. Pozowała dla najlepszych fotografów w Polsce m.in. Magdaleny Berny, Damiana Drewniaka, Titusa Popławskiego. Ma duszę introwertyczki, jednak na zdjęciach niekoniecznie to widać, jak sama przyznaje - na zdjęciach wchodzi w rolę. Szalenie ambitna, więc bądźcie gotowi na to, że jeszcze o Ani usłyszycie...
pobierz 106.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#61 - Marcin Nawrocki
Marcin Nawrocki - fotograf przyrody, dla którego normą jest wstawanie o 2 w nocy i przesiadywanie godzinami w lesie. Wykonuje on chyba jedną z najtrudniejszych dziedzin fotografii, gdyż jak sam mówi: najtrudniejsze jest to, by wszystko było w miejscu, w którym chcesz o tej porze, o której chcesz.
pobierz 145.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#60 - Rafał Bojar
Rafał Bojar - fotograf i filmowiec...ślubny? Na to pytanie odpowiedź w odcinku! Pełen wrażliwości, melancholii ale też i mroku, ale jak sam Rafał twierdzi: jego twórczość to jego alter ego i wyraża on skrywane w sobie emocje, gdy prywatnie jest wesołym i szalonym facetem. Kiedyś steward, dziś twórca jednego z najbardziej rozpoznawalnych stylów w Polsce.
pobierz 147.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#59 - Eva Sen
Eva Sen - fotografka fashion i portretu, o magicznym nazwisku, które chyba nie jest przypadkowe. Eva przemyca bowiem do swojej fotografii magiczne, kolorowe, a czasem mocno erotyczne obrazy! Na co dzień mieszka i fotografuje w Niemczech, szuka w fotografii emocji - jak sama twierdzi, to chyba najważniejsze. Rozmawiamy więc o tym, jak to jest z tymi emocjami w fotografii fashion...
pobierz 131.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
#58 - Kuba Dąbrowski
Kuba Dąbrowski - to dokument w pierwszej osobie. Fotografuje najsłynniejsze tygodnie mody w Europie, pracuje dla dużych marek, takich jak Reebok, House czy Reserved. Przed jego obiektywem stają twarze znane z mediów, a przy tym wszystkim Kuba uznaje, że zawsze robi to samo - w pozytywnym sensie tego słowa.
pobierz 142.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#57 - Radosław Kaźmierczak
Radosław Kaźmierczak - człowiek orkiestra. W każdej kategorii fotografii, której się dotyka tworzy cuda. Najbliższy jest mu jednak portret i reportaż, bo jego początki poznawał już na szkolnych wycieczkach. Jak sam mówi narzuca sobie zbyt szybkie tempo i marzy o tym, żeby złapać więcej spokoju. Nie boi się zjechać do kopalni, by fotografować w pocie czoła pracujących górników, nie boi sfotografować Davida Lyncha i nie boi wpaść w festiwalowe szaleństwo.
pobierz 126.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#56 - Baltic Surf Scapes (Krzysiek Jędrzejak)
Krzysiek Jędrzejak - człowiek, którego spotkacie nad Bałtykiem choć marne szanse, że zobaczycie go w akcji, bowiem jest głównie pod... falami. Krzysiek zajmuję się fotografowaniem surferów, co w Polsce jest szalenie niszową dziedziną. Wbrew pozorom nie ciągnie go w kalifornijskie rejony, a w rejony zimne, jak Kamczatka czy Kanada zimą. Krzysiek to postać inspirująca i niesamowicie pozytywna. W 2016 roku został u niego zdiagnozowany chłoniak, którego Krzysiek pokonał po ponad 2 latach.
pobierz 123.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#55 - Światłografia (Tomek Śliwiński)
Tomek "Światłografia" Śliwiński - człowiek portret, który okazał się niesamowicie skromnym człowiekiem, fotografujący na totalnym luzie. Zaskoczony moim zaproszeniem do podcastu, musiałem go chwilę przekonywać, na szczęście mi się to udało. Od Tomka biję fajny przekaz: robić swoje i cieszyć się tym, co się robi. Autor tych bajecznych zdjęć nie oczekuje wiele od życia fotograficznego, po prostu dobrze się bawi swoją fotografią.
pobierz 114.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
#54 - Szymon Wasylów (Film)
Szymon Wasylów - filmowiec, dokumentalista, producent, właściciel RED FILM PRODUCTION. Marzy o tym, żeby jego film pojawił się na Netflixie. Od 13 filmowiec ze starej szkoły - lubi nagrywać kamerą choć nie ujmuje możliwościom, jakie dają nam dziś smartfony. Niedoszły autor filmu o księdzu kulturyście (niestety kuria przerwała projekt), był w trasie z Happysad i kamerą, co zaowocowało filmem "Seria Nieprawdopodobnych Zdarzeń".
pobierz 139.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#53 - Paweł Roman
Paweł Roman - fotograf zakochany w technice fotografia sprzed ponad 100 lat. Mokry kolodion - z czym to się je? No lepiej tego nie jeść, bo jest to rzecz niesamowicie trująca. Paweł to człowiek cierpliwy i wyciągający z życia mnóstwo pozytywów. Niesamowicie ciepły, otwarty i szalenie uzdolniony fotograf. Jak mówi fotografowanie na mokrym kolodionie to przeżycie.
pobierz 131.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#52 - Tomasz Lazar
Tomasz Lazar - reportażysta, portrecista, dokumentalista. Zainteresowany głównie umysłem ludzkim. Laureat World Press Photo, autor projektów o japońskim lesie samobójców, a także o uchodźcach z obozu na Syberii. Wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie.
pobierz 92.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#51 - Szerelmes (Joanna Sobesto)
Joanna "Szerelmes" Sobesto - modelka, ale także i fotograf choć w dzisiejszej rozmowie poruszamy ten pierwszy temat. Z podcastu już wiemy jak to jest od strony aparatu, więc posłuchajmy jak jest po drugiej stronie. Asia była bohaterką wielu zdjęć wykonanych przez gości podcastu. Bardzo delikatna, zwiewna i szalenie inteligentna. Posiada twarz, która przyciąga, intryguje i wciąga w świat przedstawiony na zdjęciu.
pobierz 126.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
#50 - Marta Kowalska
Marta Kowalska - jednym słowem jej fotografię można określić LIFESTYLE. Podróżniczka, która przyznaje, że dopiero niedawno odnalazła swoją fotograficzną drogę, choć jeszcze kilka miesięcy temu była bliska, żeby zostawić fotografię na dobre. Mówi o prawdzie, pogodzeniu się ze samym sobą i zaakceptowaniu, bo zdjęcia to nie tylko ładne obrazki.
pobierz 130.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#49 - Katarzyna Okrzesik-Mikołajek
Katarzyna Okrzesik - Mikołajek - światowej sławy fotografka koni, która uczyniła z tego absolutne arcydzieło. Skromna, zakochana w koniach i znająca ich naturę ukazuję ich piękno, siłę, a jednocześnie delikatność. Na co dzień mieszkająca w Kanadzie, podróżuje po całym świecie z aparatem w poszukiwaniu najpiękniejszych ujęć tych majestatycznych zwierząt.
pobierz 125.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#48 - Fotografowie w czasach pandemii
Cześć, dziś inaczej niż zwykle, bowiem nie usłyszycie jednego, a 9 fotografów. Hmm, a licząc mnie to i 10! Chciałem zobaczyć co słychać u moich dobrych przyjaciół podczas tego trudnego czasu i w ten oto sposób usłyszcie dzisiaj: Anię Ulanicką, Pawła Uchorczaka, Sławka Patokę, Witka Ziomka, Michała Ostaszewskiego, Julkę Kaczorowską, Kasię Kiełbasińską, Izę Urbaniak i Anitę Wąsik.
pobierz 253.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#47 - Ewelina Zięba
Ewelina Zięba - fotografka ślubna słynąca z mocno filmowego i melancholijnego stylu. Potrafi otwierać ludzi i tworzyć magiczny świat fotografii ślubnej. Jak sama przyznaje: praktycznie nie ma par, które nie zamawiają u niej sesji portretowej. W ciężkich czasach kwarantanny tęskni za podróżami i kontaktem z ludźmi.
pobierz 176.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
#46 - Magdalena Berny
Magdalena Berny – absolutne TOP fotografii dziecięcej w Polsce i na świecie. Fotografka samouk, kochająca nutkę nostalgii i smutku w swoich zdjęciach. Jak sama mówi, chciała przełamać stereotyp tego, że dobry portret dziecka musi być uśmiechnięty. Magda twierdzi, że najważniejsza jest cierpliwość, ale także traktowanie dziecka poważnie, bowiem dziecko ma w sobie zainstalowany „radar fałszu”.
pobierz 140.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
#45 - Gridart (Paweł Brzeziński)
Paweł Brzeziński GRIDART - "Analog. No make up. Hate Photoshop" - taki opis Paweł ma swoim Instagramie, gdzie widnieje, jako Gridart. W momencie, w którym rozmawiamy jest w momencie najdłuższej dotychczas przerwy od fotografii. Fotografuje szeroko i blisko, perfekcjonista, lubi zadbać o każdy detal w kadrze, dlatego potrafi ustawiać modelkę nawet 20 minut. Choć na maxmodels jedna z referencji mówi o nim "wredny", w rzeczywistości jest po prostu wymagający. Kocha spontaniczność, która budzi w nim kreatywność.
pobierz 121.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek