Modlitwa Śladami Chrystusa w Ewangelii

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Poszukiwać Chrystusa, odnaleźć i pokochać Go. Tak św. Josemaría Escrivá rozumie drogę chrześcijanina. Te nagrania, to rozważania wokół Jezusa ukazanego nam przez Ewangelie. Mamy nadzieję, że pomogą słuchaczom spotkać Chrystusa w ich osobistej modlitwie, wsłuchać się w Jego kroki i podążyć Jego śladem w codziennym życiu.
Data dodania: 2020-02-09 16:48:14
Data aktualizacji: 2020-09-22 09:15:06
Audycji w katalogu: 210
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
Życie Weryfikuje Przyjaźń z Jezusem [WW]
Chrystus pyta: "Za kogo uważają mnie ludzie? (...) A wy za kogo Mnie uważacie?" (Mk 8, 27-35). Powinniśmy przeżywać zwykłe, codzienne wydarzenia jako odpowiedź na to pytanie. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 22.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
Nie mam na nic czasu? [MKW]
Ewangelia o robotnikach w winnicy mówi nam o miłosierdziu Boga, ale też o skarbie jaką jest każda chwila mojego życia. Czy z własnej winy nie próżnuję na rynku, jak w popularnej ostatnio piosence: "Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale..." Czy doceniam skarb, jakim jest możliwość pracy w winnicy Pana już od pierwszej godziny? (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 21.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
Chrześcijanin Cieszy Się Życiem i Kocha z Całego Serca [WW]
Faryzeusze nie potrafią docenić piękna jakie nasze życie niesie ze sobą, bo nie potrafią kochać z głębi serca (por. Łk 5, 33-6, 5). Gdy dajemy Bogu i innym to, co mamy najcenniejszego, potrafimy też cieszyć się życiem bez obaw, że po drodze ulegniemy egoizmowi. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 19.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Bóg w Zwierciadle [MKW]
Św. Paweł mówi, że wiara daje poznanie Boga, ale jest ono niejasne, "jakby w zwierciadle", dopiero w Niebie zobaczymy Boga "twarzą w twarz". Tym niemniej, wiara pozwala nam choć w części odpowiedzieć na pytania, na które rozum bez jej światła odpowiedzieć nie może. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 27.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Nieść Krzyż Aby Uratować Duszę [MKW]
Zapowiedź Męki wywołuje protest Piotra. Nie rozumie, że Pan Jezus nie zapowiada swojej klęski,lecz zwycięstwo, ale mówi jasno, że ma ono wielką cenę i wymaga ofiary. Pan Jezus upomina więc Piotra, i każdego z nas, abyśmy nie bali się podjąć wysiłku i wyrzeczenia, aby ocalić to co najważniejsze, swoją duszę. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 19.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
Sam Odsłoń Obraz Na Jasnej Górze - NMP Częstochowskiej [WW]
26 sierpnia każdy z nas może odsłonić obraz Matki Bożej na Jasnej Górze. Dzięki naszej pobożności maryjnej możemy odkryć Jej troskliwe spojrzenie. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 10.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Co Się Mówi Na Mieście o Jezusie [MKW}
Pan Jezus pyta uczniów, co o Nim mówią "na mieście". Ale jeszcze ważniejsze jest dla Niego to, kim jest dla swoich uczniów. Odpowiedź Piotra jest zarazem wyznaniem wiary. Jego wiara jest wystarczającą podstawą aby, mimo swoich słabości, stał się fundamentem Kościoła. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 19.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Św. Maksymilian - Całe Życie Oddawał Życie [MKW]
Św. Maksymilian oddał swe życie za drugiego człowieka 14 sierpnia 1941 r., zajmując miejsce skazanego niewinnie na śmierć Franciszka Gajowniczka. To było podsumowanie całego życia pełnego poświęcenia dla bliźnich z miłości dla Chrystusa. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przemienienie Pańskie - Festiwal Chrześcijańskiej Nadziei [WW]
Przemienienie Pańskie przypomina nam o tym, że Bóg Ojciec obdarza swoją chwałą tego, w którym widzi odbicie swojego umiłowanego Syna. Dzieje się to kiedy jak Jezus staramy się wypełnić Wolę Ojca. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 23.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Katolik Na Pustkowiu [MKW]
Pan Jezus sam dokonuje cudu rozmnożenia chleba. Ale chleb mają rozdzielać uczniowie. To zapowiedź misji Kościoła - na pustkowiu świata przekazywać wszystkim ludziom prawdę i łaskę Chrystusa. To zadanie dla wszystkich członków Kościoła, nie tylko biskupów i kapłanów. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Stać Się Zaczynem Dzięki Modlitwie [WW]
Jak stać się zaczynem, skoro tyle w nas niedoskonałości? Modlitwa pomoże nam stać się dobrze kiełkującym ziarnem, a nie chwastami, które niczemu nie służą. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Szkoda dnia [MKW]
Przypowieść o robotnikach w winnicy mówi o wartości ludzkiej pracy, ale przede wszystkim o największym skarbie, który mamy na ziemi, jakim jest czas. Robotnicy z pierwszej godziny, oczekujący wyższej zapłaty od tych z ostatniej, nie zauważyli, że już sama praca w winnicy Pańskiej jest wartością. Obyśmy nie popełnili ich błędu. (ks. Michał Kwilitński)
pobierz 20.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Formacja To Nieustanny Rozwój [MKW]
Bóg nas stworzył tak, abyśmy nieustannie wzrastali, dzięki Jego łasce. On nas kształtuje, o ile pozwolimy się kształtować. Dlatego nie możemy być bierni. Ważnym aspektem formacji, dziś często pomijanym, jest znajomość nauczania Kościoła. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 23.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Nie Bądź Letni Latem - Św. Josemaría i Jego Recepta [MKW]
Letniość to lenistwo duchowe, pokusa życia byle jak, bez zaangażowania w walkę o świętość. Św. Josemaría daje nam cenne wskazówki, jak nie dać się tej pokusie
pobierz 26.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Wielkie Serce Wymaga Treningu [MKW]
Nabożeństwo do Serca Jezusowego wyraża naszą wiarę w To, że Bóg naprawdę stał się człowiekiem i kocha nas miłością Boga i człowieka. Możemy Go w ludzkiej miłości naśladować. On sprawia, że nasze serca mogą objąć wszystkich, ale to wymaga naszej odpowiedzi. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Wykorzystaj w Pełni Rzeczywistość [WW]
Naśladowanie Pana Jezusa kosztuje, szczególnie, gdy jesteśmy zmęczeni i mamy dosyć. Jak znaleźć motywację? Jak nie uciekać przed rzeczywistością tylko "surfować" jej fale? (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Ciesz Się Wolnym Czasem Bez Wyrzutów Sumienia [WW]
Cieszenie się wakacjami i wolnym czasem pomaga nam docenić dobroć Boga. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 10.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Energiczny Eliasz Przykładem Dla Chrześcijanina [WW]
Tygodnie wytężonej pracy? Jaki sens ma wytrwałość? Przykład Eliasza pokazuje, że autorytet zdobywa się w czynach. Profesjonalizm jest dla nas kluczem do bycia światłem w świecie. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 21.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Jak Rozmawiać z Trójcą [MKW]
Najważniejsza tajemnica naszej wiary, prawda o Bogu jednym w trzech Osobach, jest zarazem tajemnicą najtrudniejszą, przekraczającą ludzki rozum. Jak kochać i rozmawiać z tak tajemniczym Bogiem? Na szczęście, On nam pomaga. Wystarczy najbardziej podstawowa wiedza o osobach boskich, aby wejść z nimi w relacje, a wtedy zaczynamy wchodzić w tajemnicę Trójcy. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Wiara Opiera Się Na Zaufaniu [WW]
Co sprawia, że męczennicy dają takie świadectwo? Dlaczego wyznajemy prawdy wiary? Bycie chrześcijaninem to nie woluntaryzm ani sentymentalizm, to zaufanie konkrentej Osobie, którą zna się dobrze - Jezusowi. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 20.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek