Modlitwa Śladami Chrystusa w Ewangelii

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Poszukiwać Chrystusa, odnaleźć i pokochać Go. Tak św. Josemaría Escrivá rozumie drogę chrześcijanina. Te nagrania, to rozważania wokół Jezusa ukazanego nam przez Ewangelie. Mamy nadzieję, że pomogą słuchaczom spotkać Chrystusa w ich osobistej modlitwie, wsłuchać się w Jego kroki i podążyć Jego śladem w codziennym życiu.
Data dodania: 2020-02-09 16:48:14
Data aktualizacji: 2021-03-04 14:30:08
Audycji w katalogu: 257
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Wielki Post Uczy Nas Spokojnego Spojrzenia [WW]
W Wielkim Poście, wzorem Jezusa, wychodzimy na pustynię, żeby nauczyć się patrzeć na świat, tak jak Bóg. Wobec trudności pryska nasza nadmierna pewność siebie. Opierając się na Bógu zyskujemy pokój i możemy dawać go innym ludziom. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 19.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 dni temu
Na Czym Polega Doskonałość Boga? [WW]
Bóg obiecuje swoją bliskość tym, którzy będą wsłuchiwali się w Jego głos (por. Pwt 26, 16-19). Jezus wyjaśnia, że do Bożej doskonałości, dochodzi się starając być jak On (por. Mt 5, 43-48). A jaki właściwie jest Bóg? (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
Jedną Nogą w Niebie [MKW]
Uczniowie na Górze Tabor otarli się o Niebo. Zobaczyli Boską naturę Jezusa, a w Niebie ujrzymy Go takim jakim jest. W tym życiu warto czasem przypominać sobie, dokąd idziemy. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Wielki Post - Być Bliżej Boga Za 40 Dni [WW]
ks. Wojciech Woźny
pobierz 21.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
Modlitwa i Samotność [MKW]
Pan Jezus idzie na pustynię, wiedziony przez Ducha św, aby się modlić. Modlitwa oznacza prowadzenie przez Ducha św. Potrzebuje samotności, ale nie ucieka przed ludźmi, raczej nabiera sił by służyć. Modlitwa nigdy nie powinna być motywowana chęcią ucieczki od bliźnich, w których spotykamy Chrystusa. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
Szczęście Rodzi Się Ze Szczerości [WW]
W opisie męczeństwa Jana Chrzciciela (por. Mk 6, 14-29) najtragiczniejszą postacią jest Herod. Pragnie prawdy, szuka jej intuicyjnie, ale nie potrafi być szczery z samym sobą i żyć w zgodzie z tą Prawdą. Brak szczerości decyduje o jego upadku. Są inne postacie w Ewangelii, które szczerze akceptują prawdę o sobie samych i stają się szczęśliwe. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 21.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
Jezus Uzdrowiciel [MKW]
Na kartach Ewangelii często widzimy Jezusa uzdrawiającego z chorób fizycznych. Cuda te są znakiem i zapowiedzią uzdrowienia wewnętrznego z choroby grzechu. Spotkanie z Jezusem jest zawsze uzdrawiające, także dla nas, gdy spotykamy Go w sakramentach. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 25.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
Samotna Walka z Grzechem Jest Męczarnią [WW]
Uzdrowienie opętantego w kraju Gerazeńczyków (por. Mk 5, 1-20) to historia człowieka, który nie był w stanie pokonać zła własnymi siłami. Dzięki sakramentowi Spowiedzi, nie musimy dzielić jego losu - Jezus swoją mocą pomaga nam pokonać grzech. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 23.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Ludzie Władzy [MKW]
Jezus nauczał "jak ten, który ma władzę". W jaki sposób Pan Jezus okazywał swą władzę i dlaczego słuchacze przyjmowali Jego autorytet, choć nie miał za sobą żadnej siły politycznej czy ekonomicznej? Jak my możemy mówić o Nim z autorytetem w świecie, w którym znaczenie instytucji Kościoła jest coraz mniejsze? (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Nie Da Się Anonimowo Iść Za Chrystusem [WW]
Spotkanie uczniów z Chrystusem skutkuje ich decyzją, by iść za nim (por. Mk 1, 14-20; Łk 5, 1-11). Bez tej decyzji, pozosaliby częścią anonimowego tłumu. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Powołanie Dwunastu i Kościół [MKW]
Powołanie Dwunastu to początek Kościoła, który jest przede wszystkim rodziną dzieci Bożych, ale również, z woli Jezusa, instytucją. Musimy nieustannie przypominać sobie o nadprzyrodzonym charakterze Kościoła, aby móc naprawiać błędy i słabości instytucji ludzkiej. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 23.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Dom Jezusa [MKW]
Historia powołania św. Jana i Andrzeja zaczyna się od rozmowy z Jezusem w Jego domu. Dom Jezusa w Kafarnaum jest zapowiedzią Kościoła - miejsca w którym możemy spotkać Jezusa i zacząć z Nim rozmowę. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 20.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Działanie Jezusa Mówi o Miłości Ojca [WW]
Początek Okresu Zwykłego przypomina to, z czego cieszyliśmy się w Boże Narodzenie: Jezus jest Słowem, dzięki któremu dowiadujemy się, że Bóg nas kocha. Ukazuje to pierwszy rozdział Ewangelii św. Marka, który czytamy w tym tygodniu podczas Mszy Św. (ks. Wojciech Woźny)
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Chrzest Pański - Jezus Wchodzi Do Gry [WW]
ks. Wojciech Woźny
pobierz 19.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Mądrość i Odwaga [MKW]
Choć Mędrcy ze Wschodu wydają nam się bardzo tajemniczy, wiem o nich wystarczająco dużo, aby byli dla nas przykładem mądrości, wiary i odwagi. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
To Nie Był Głupi Rok [MKW]
Rok 2020 raczej nie będzie uznany za szczęśliwy. A jednak, warto popatrzeć na to, co dobrego się wydarzyło i to w efekcie tego, co postrzegamy jako katastrofę albo co najmniej poważny kryzys. Byłoby głupotą przechodzić trudne doświadczenie nie próbując znaleźć jego sensu. Dzieci Boże umieją dostrzec sens nawet w negatywnych doświadczeniach i patrzą w przyszłość z odwagą. (ks. Michał Kwitliński)
pobierz 15.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Bóg Prowadzi Nas Przez Splot Niespodzianek (4 Niedziela Adwentu) [DAP]
ks. Damian Pukacki
pobierz 7.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Znaki Zbawienia w Naszym Życiu (3 Środa Adwentu) [WW]
ks. Wojciech Woźny
pobierz 4.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Wiara To Czyny A Nie Uprzejme Deklaracje (3 Wtorek Adwentu) [MKW]
ks. Michał Kwitliński
pobierz 6.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Przygotuj Swoje Serce Przez Pokorę (3 Niedziela Adwentu) - ROK B - [SUR]
Św. Jan Chrzciciel nie wywyższa się. Wie, że ten kto jest ważny, to ten, który przychodzi, nie On. Ale przez pokorę, służbę, przygotowuje mu przyjście. Możemy go w tym naśladować. (ks. Stanisław Urmański)
pobierz 3.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek