Łączy Nas Piłka

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast by ŁNP
Data dodania: 2020-02-09 16:53:09
Data aktualizacji: 2020-03-31 23:55:12
Audycji w katalogu: 13
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 dni temu
Czy EURO się odbędzie? KIEDY i GDZIE zagra reprezentacja U-21? | Młoda Polska #10
Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami nie tylko kalendarz seniorskich rozgrywek piłkarskich. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku młodzieżowych reprezentacji Polski, rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, czy inicjatyw PZPN skierowanych do młodych zawodników. Tematem „podcastowego” odcinka magazynu Młoda Polska będą właśnie te zmiany - zarówno na polu reprezentacyjnym, jak i klubowym. Czy EURO U-17 się odbędzie? Na kiedy przełożone zostaną mecze eliminacyjne kadry do lat 21? Na te pytania odpowiedzieli Marcin Dorna i Czesław Michniewicz - selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji. Bartłomiej Zalewski opowiedział o okolicznościach, w jakich doszło do przełożenia zgrupowania w ramach programu Future Pro, natomiast Łukasz Wachowski wyjaśnił możliwe warianty dokończenia sezonu w Centralnej Lidze Juniorów.
pobierz 32.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Przy Zielonym Stoliku #14: Największe TALENTY, INDYWIDUALNE podejście i rola BRZĘCZKA
Czternasty odcinek podcastu Przy Zielonym Stoliku poświęciliśmy projektowi Talent Pro, a konkretnie trzeciemu już zgrupowaniu najlepszych w Polsce zawodników z kategorii U15, U16 i U17. O największych talentach w kraju, indywidualnym podejściu do ich rozwoju czy roli trenerów Brzęczka i Michniewicza opowiedział koordynator projektu, Bartłomiej Zalewski. Swoimi spostrzeżeniami na temat kwestii społecznych i medialnych dotyczących młodych reprezentantów podzielił się natomiast Michał Zachodny. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy podsumowującej trzecie zgrupowanie Talent Pro.
pobierz 64.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przy Zielonym Stoliku #13: Ola Sikora – polska piłkarka w wielkim Juventusie
Tym razem, w ramach naszej serii piłkarskich rozmów „Przy Zielonym Stoliku”, spotkaliśmy się w centrum treningowym Juventusu Turyn z wyjątkowym gościem – zawodniczką reprezentacji Polski, która na co dzień broni barw najlepszej drużyny we Włoszech. Aleksandra Sikora opowiedziała Filipowi Adamusowi z "Łączy Nas Piłka" mnóstwo ciekawych rzeczy: o sobie, o piłce, o piłkarzach i piłkarkach, o chwilach pięknych i chwilach bardzo trudnych. Czy w dzieciństwie śmiali się z niej, bo uwielbiała futbol? Kto jej pomagał, a kto rzucał kłody pod nogi? Kiedy i dlaczego strzeliła focha na trenerkę reprezentacji Ninę Patalon? I wreszcie, po prostu: Dlaczego warto grać w piłkę nożną?
pobierz 106.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Przy Zielonym Stoliku #12: Najciekawsze historie o reprezentacji Polski
Który piłkarz kadry odmówił wejścia na boisko? Kiedy słynny komentator całował polskiego bramkarza? Co powiedział Jan Furtok w dniu spotkania z San Marino, zapytany, czy zdobył bramkę ręką? Jak zawodnicy reagowali na hymn w wykonaniu Edyty Górniak? Dziś w ramach naszej podcastowej serii spotkaliśmy się „Przy Zielonym Stoliku”, by powspominać wielkie mecze, postaci, wydarzenia, anegdoty i inne historyczne smaczki „zza kulis” reprezentacji Polski. Czyli to, co fajni kanału „Łączy nas piłka" lubią najbardziej. Okoliczności naszego spotkania są wyjątkowe, bo w końcu to wszystko to jest dostępne w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego – na stronie [link] O tym wielkim projekcie i generalnie o biało-czerwonej, piłkarskiej historii, Filip Adamus porozmawiał z redaktorem Andrzejem Janiszem z Polskiego Radia oraz Rafałem Byrskim, redaktorem naczelnym rzeczonej Biblioteki PZPN.
pobierz 105.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przy Zielonym Stoliku #11: Sebastian Kowalczyk o byciu najmłodszym kapitanem
Nie ma w lidze równie młodego piłkarza, który wyprowadza swój zespół w roli kapitana. W Pogoni musi to jednak działać, skoro szczecinianie wciąż zajmują pierwsze miejsce w lidze. Czy więc Sebastian Kowalczyk, wychowanek klubu, czuje się również symbolem „Portowców”? Czym dla niego jest bycie liderem, co powiedział kolegom pierwszy raz mając opaskę kapitańską i jakim słowem określa DNA Pogoni? Zapraszamy do wysłuchania podcastu „Przy Zielonym Stoliku” na jednym z kilku kanałów: YouTube, Soundcloud i Spotify.
pobierz 86.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Przy Zielonym Stoliku #10: Dorna i Magiera o ewolucji w młodzieżówkach
Niektórzy to zauważyli, a część osób dopiero się o tym dowie. W trakcie ostatniej przerwy na mecze reprezentacji uwaga kibiców była skupiona głównie na pierwszej kadrze, częściowo może na tej do lat 21, która również rywalizowała w swoich eliminacjach mistrzostw Europy. Jednak młodsze roczniki, które rozpoczęły kolejny cykl pracy miały precyzyjne zadanie: jako drużyny przystosować się do gry trójką z tyłu. Myślę, że w tym kontekście wszystkim przyda się niezłe wyjaśnienie: dlaczego zdecydowano się na taki ruch, jak on się ma do Narodowego Modelu Gry, jaki jest cel tych zmian oraz jakie były pierwsze wnioski ze zmian. Stąd dzisiaj nietypowy podcast: w pierwszej części porozmawiam z Marcinem Dorną, selekcjonerem kadry U-17, o samym pomyśle, jak go wprowadzano jeszcze przed zgrupowaniami. Druga część z Jackiem Magierą, selekcjonerem kadry U-20, to z kolei rozmowa o sposobie w jaki robiła to jego reprezentacja na jednym zgrupowaniu przed meczami z Włochami i Portugalią. No i wreszcie będę dociekał, czy młody polski piłkarz może być uniwersalny i rozumieć kilka systemów? Zapraszam do tej w niemałym stopniu taktycznej dyskusji.
pobierz 100.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Przy Zielonym Stoliku #9: Krystian Bielik o determinacji i presji
Nie każdy wychowanek decyduje się na opuszczenie swojego klubu i przejście do największego rywala. Nie każdy młody chłopak pół roku później rzuca się na jeszcze głębszą wodę. Nie każdy potem się przebija i odchodzi za rekord transferowy jego nowego klubu. Ale Krystianowi Bielikowi - pomimo wielu problemów na swojej drodze - udało się i po bardzo udanym lecie jest przyszłością Derby County oraz dostał powołanie do pierwszej reprezentacji Polski. Powodów, by porozmawiać z nim dłużej jeszcze zanim przyjechał na zgrupowanie było sporo: determinacja, presja, oczekiwania i... trenerzy. Zapraszamy do słuchania.
pobierz 94.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Przy Zielonym Stoliku #8: Dariusz Sztylka o roli dyrektora sportowego
Można uznać, że rola dyrektora sportowego w klubach Ekstraklasy jest tą najbardziej niewdzięczną. Zwykle budżet jest mocno ograniczony, podobnie jak możliwości skautingu, a do tego trzeba firmować zatrudnianie zwykle nieznanych zawodników. Wiąże się to również z przekonywaniem, że te działania mają sens. By zweryfikować to wszystko i porozmawiać o różnych aspektach tej pracy nasz podcast „Przy Zielonym Stoliku” zawitał do Wrocławia, gdzie porozmawialiśmy z dyrektorem sportowym Śląska, Dariuszem Sztylką. Zapraszamy do odsłuchiwania audycji na portalach YouTube, Soundcloud oraz Spotify.
pobierz 105.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Przy Zielonym Stoliku #7: Fornalik, Papszun, Michniewicz, Magiera o inteligencji i intensywności
W Łodzi przy okazji Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów odbył się panel dyskusyjny z udziałem czterech trenerów: Waldemara Fornalika (Piast Gliwice), Marka Papszuna (Raków Częstochowa), Czesława Michniewicza (kadra U-21) i Jacka Magiery (kadra U-20). Przedstawiamy zapis audio z rozmowy dotyczącej szkolenia i wprowadzania młodzieży, jak i intensywności oraz inteligencji w grze. Obecność dwóch trenerów ligowych oraz dwóch selekcjonerów kadr młodzieżowych nie była przypadkowa: minione lato to dwa turnieje międzynarodowe na poziomie U-20 i U-21, a także początek obowiązywania przepisu o młodzieżowcu w Ekstraklasie. Różne perspektywy szkoleniowców na kwestie szkolenia oraz obecnego stanu wyszkolenia nowych pokoleń polskich piłkarzy dały efekt w postaci godzinnej dyskusji o deficytach, ale też zaletach młodzieży.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Przy Zielonym Stoliku #6: Stefan Szczepłek o radości z futbolu
Stefan Szczepłek to nie tylko autor książek oraz świetny dziennikarz sportowy, ale przede wszystkim kopalnia wspomnień i mądrości związanych z piłką nożną. Jednak w szóstym odcinku naszego podcastu najważniejszym motywem przed startem rozgrywek ligowych w Polsce jest kwestia... entuzjazmu czerpanego z futbolu. Jak sami usłyszycie, panu Stefanowi tego nie brakuje. Porozmawialiśmy o stanie piłki nożnej w Polsce i jej środowisku, odpowiedzialności za nie oraz autorytetach. A na sam koniec usłyszycie piękny wywód pana Stefana o największym geniuszu w historii naszego futbolu.
pobierz 99.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Przy Zielonym Stoliku #5: Błażej Augustyn o szatni Lechii Gdańsk
Grał na Wyspach i we Włoszech, trenowali go m.in. Diego Simeone, Marco Giampaolo i Sam Allardyce, przeżywał odrzucenia z klubów i kontuzje rujnujące zdrowie. Ale teraz, w Lechii Gdańsk przeżywa swoje najlepsze chwile i także dlatego Błażej Augustyn jest tak angażującym, interesującym rozmówcą. W tym odcinku podcastu Przy Zielonym Stoliku opowiada przede wszystkim o obecnym sezonie, szatni Lechii, warsztacie trenera Piotra Stokowca i myśleniu "mecz po meczu". Ale nie brakuje tematów trudniejszych, czyli dotyczących kolejnych kontuzji przez które stracił trzy i pół roku, a także radzeniu sobie w sytuacjach, gdy "twarda głowa" rozpada się na kawałki.
pobierz 78.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Przy Zielonym Stoliku #4: Kazimierz Moskal o futbolu ofensywnym
Utarło się, że polska myśl szkoleniowa to w przypadku piłki nożnej wyłącznie myślenie o grze z kontry i wszelkich sposobach na utrzymanie czystego konta. A jednak są wyjątki i to nie tylko w Ekstraklasie, lecz również tam, gdzie postrzeganie poziomu nie jest zwykle utożsamiane z piłką techniczną, składającą się z wielu podań. Gościem czwartego odcinka podcastu Przy Zielonym Stoliku jest trener drużyny, która ma na tych dwóch najwyższych szczeblach ligowych w Polsce najwyższe średnie posiadanie piłki. Co więcej: gra w piłkę tej drużynie – Łódzkiemu Klubowi Sportowemu, wiceliderowi pierwszej ligi – wychodzi, a trener Kazimierz Moskal otwarcie mówi, że tego stylu chce się trzymać. Zwłaszcza ostatnio i przez wzorce płynące z poziomu Ligi Mistrzów jest to temat na czasie, więc również wypada po prostu zapytać: jak trudne jest granie ofensywne?
pobierz 78.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Przy Zielonym Stoliku #3: Marcin Żewłakow o polskich napastnikach
Tak skutecznych napastników w świetnych europejskich klubach reprezentacja Polski nie miała nigdy. Fenomen biało-czerwonych dziewiątek pozostaje jednak nieodgadniony: co ich wyróżnia, skąd ten fenomen i czy może to dać sukcesy kadrze? Czym różnią się Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek? Jak powinna grać współczesna „dziewiątka”? W trzecim odcinku podcastu Przy Zielonym Stoliku odpowiedzi na te pytania udziela były napastnik reprezentacji Polski oraz ekspert TVP, Marcin Żewłakow. Zapraszamy do słuchania audycji i subskrybowania kanału „Łączy Nas Piłka” na platformie Soundcloud.
pobierz 113.5 MB odcinki RSS iTunes www
miodek