Stacja IT

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Posłuchaj rozmów z prowadzącymi na Stacji i dowiedz się jakie są ciekawe trendy w IT, jaką ścieżkę rozwoju wybrać i jakimi tematami warto się zainteresować. Rozmawiamy o programowaniu, data science i budowaniu własnej kariery w IT.
Data dodania: 2020-02-09 17:43:55
Data aktualizacji: 2021-01-23 08:20:06
Audycji w katalogu: 46
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 miesiące temu
Stacja.IT Podcast 038 Maciej Szymczyk - Big Data w Cyberbezpieczeństwie
W tym odcinku podcastu Stacji.IT gościem Łukasza Kobylińskiego był Maciej Szymczyk, który na co dzień jest oficerem Wojska Polskiego w stopniu kapitana, programistą, inżynierem Big Data oraz autorem bloga Wiadro Danych . Tematem ich rozmowy było Big Data w Cyberbezpieczeństwie. STRESZCZENIE ODCINKA: 1. Przedstaw się proszę i powiedz parę słów o sobie. 2. Co robi żołnierz w Data Science? 3. Jaka była Twoja droga zawodowa? 4. Jak Big Data może pomóc w analizie bezpieczeństwa? 5. Czy w sieci rozgrywa się cały czas “wojna”, której przeciętny człowiek nie widzi? 6. Jakie techniki są najczęściej stosowane? 7. Czym różni się praca w obszarze bezpieczeństwa narodowego od pracy w firmie? 8. Dlaczego tworzysz bloga?
pobierz 45.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Stacja.IT Podcast 037 Patryk Pilarski - Ciemna strona Data Science
W najnowszym odcinku podcastu Stacji.it Łukasz Kobyliński rozmawia z Patrykiem Pilarskim, który na co dzień jest Data Scientistem. Tematem ich rozmowy było Data Science, a konkretnie ciemne strony tej branży. STRESZCZENIE ODCINKA: 1. Przedstaw się proszę i powiedz parę słów o sobie. 2. Czy data scientist to ciekawe zajęcie? 3. Kim jest data engineer, a kim data scientist? 4. Co Cię denerwuje w obszarze data science? 5. Czy uczenie maszynowe, deep learning, modele tworzone na ogromnych danych mogą rozwiązać każdy problem? 6. Czy rozwiązania “z pompą” prezentowane na konferencjach faktycznie zmieniają rzeczywistość organizacji, w których są wdrażane? 7. Jak rozwiązania tworzone przez data scientists radzą sobie “na produkcji”? 8. Jak bardzo inteligentne są rozwiązania, które tworzymy? Czy człowiek faktycznie zostanie wyeliminowany z większości zawodów? 9. Jakie wskazówki dałbyś tym, którzy kształcą się na przyszłych data scientists?
pobierz 110.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Stacja.IT Podcast 036 - Piotr Rybak i Łukasz Kobyliński o konkursach w Data Science (PolEval i KLEJ Benchmark)
W najnowszym odcinku podcastu Stacji.IT tematem są konkursy, które odbywają się w branży Data Science. W pierwszej części Łukasz Kobyliński opowiedział o konkursie PolEval. Natomiast w drugiej części podcastu rozmowa z Piotrem Rybakiem skupiła się wokół konkursu KLEJ Benchmark.   STRESZCZENIE ODCINKA: 1. Przedstaw się i powiedz parę słów o sobie 2. Jesteś współautorem publikacji i rankingu KLEJ - czy możesz powiedzieć czym jest KLEJ Benchmark? 3. Skąd pomysł na taki projekt? 4. Czy sam miałeś doświadczenia z konkursami na najlepsze metody uczenia maszynowego? 5. Jak powstał KLEJ (zbiory testowe)? 6. Co pokazuje benchmark? W jaki sposób rangowane są poszczególne metody? 7. Jakie obecnie metody są w rankingu? Jakie podejścia radzą sobie najlepiej? 8. Czy we współczesnym NLP najważniejsze są rozmiary zbioru treningowego? Czy można poprawić same metody? 9.Czy Twoja firma korzysta z benchmarku? Czy korzysta z metod, które są w nim ujęte?
pobierz 66.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Stacja.IT Podcast 035 - Danijel Korzinek - Wszystko o rozpoznawaniu mowy
W tym odcinku podcastu Stacji.IT Łukasz Kobyliński rozmawia z Danijelem Korzinkiem, który na co dzień zajmuje się technologią ASR, czyli rozpoznawaniem mowy. STRESZCZENIE ODCINKA: 1. Przedstaw się proszę i powiedz parę słów o sobie 2. Czym się zajmujesz na co dzień? 3. Jaki związek ASR i NLP? 4. Czy ASR to już rozwiązany problem? Jak to wygląda dla polskiego? 5. Jakie rozwiązania technologiczne są zwykle wykorzystywane w kontekście ASR? 6. Jakie są obecnie wyzwania dla ASR? 7. Jak wygląda kwestia syntezy mowy? 8. Czy są jakieś narzędzia open source i zasoby ogólnodostępne, które realizują te zadania? 9. Czy na podstawie tych zasobów każdy może zaimplementować własny system ASR? 10. Czym jest CLARIN? 11. Gdzie można Cię spotkać/znaleźć w Internecie?
pobierz 62.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Stacja.IT Podcast 034 - Jakub Nowacki - Sztuczna Inteligencja a biznes w czasie pandemii
W tym odcinku podcastu Stacji.it Łukasz Kobyliński rozmawia z Jakubem Nowackim o tym jak pandemia wpłynęła na biznes i co wspólnego z tym ma Sztuczna Inteligencja. STRESZCZENIE ODCINKA: 1. Czym się obecnie zajmujesz - powiedz parę słów o sobie 2. Jak wygląda praca firm w trybie zdalnym? 3. Gdzie są granice wirtualizacji biznesu. Czy każdy biznes może przenieść się do świata online? jak to zrobić? 4.  Jak rozwiązania technologiczne mogą pomóc biznesowi funkcjonować w trybie online? 5. W jaki sposób analiza danych pomaga obecnie w biznesie? 6. Jak wygląda dojrzałość DS/ML (analityczna) w organizacji? 7. Co zatem należy mieć, żeby mieć bardziej analityczne /DS/ML podejście? 8. Jak zmienia się konsumpcja mediów w obecnym świecie? jak wpływa na rzeczywistość (np. kwestia kwarantanny, masek, propagowania takich lub innych wzorców zachowań)? 9. Co może nam dać analiza trendów w wiadomościach, jak walczyć z fake news?        
pobierz 59.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Stacja.IT Podcast 033 - Robert Bembenik - Studiowanie w czasach pandemii
W tym odcinku gościem Łukasza Kobylińskiego był Robert Bembenik, który jest adiunktem w Instytucie Informatyki Politechniki Warszawskiej. Tematem ich rozmowy jest studiowanie w czasie panującej obecnie pandemii. STRESZCZENIE ODCINKA: Powiedz proszę kilka słów o sobie Jak obecnie działa uczelnia? Czy odbywają się zajęcia? Jak długo trwała adaptacja do nowych warunków? Jakie narzędzia są wykorzystywane? Czy przydały się tu doświadczenia z istniejących systemów nauki na odległość (OKNO)? Jakie są korzyści z przeniesienia edukacji do przestrzeni wirtualnej? Czy są jakieś negatywne aspekty takiego rozwiązania? Czy tematyka i przedmioty techniczne łatwiej adaptują się do nauczania zdalnego, czy gorzej, niż przedmioty społeczne i humanistyczne? Czy można już ocenić, czy taki system nauki wpłynął jakoś na skuteczność nauczania?
pobierz 35.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Stacja.IT Podcast 032 - Łukasz Andrzejewski - Szkolenia on-line: bohaterowie nowej rzeczywistości
W tym odcinku podcastu Stacji.it Łukasz Kobyliński rozmawia z Łukaszem Andrzejewskim. Tematem odcinka są szklenia zdalne, które w obecnym czasie coraz bardziej zyskują na popularności.   STRESZCZENIE ODCINKA: 1. Czy możesz powiedzieć dwa słowa o sobie? Czym się zajmujesz? 2. Czy w związku z aktualną sytuacją powinniśmy wykorzystać czas, którego jest być może trochę więcej na naukę nowych rzeczy? 3. Jak efektywnie się uczyć? Na co zwrócić uwagę? 4. Jakie źródła można wykorzystać do samodzielnej nauki? 5. Czy mamy jakieś alternatywy do tradycyjnych kursów stacjonarnych? 6. Czy możesz opowiedzieć jak wyglądają szkolenia zdalne, blended learning oraz elearningowe? 7. Jakie wady, a jakie zalety ma taka forma edukacji w stosunku do szkoleń stacjonarnych lub nauki własnej? 8. Jak nie stracić zaangażowania do nauki? 9. Czego warto się uczyć jeśli jesteśmy lub chcemy zostać programistą Javy? 10. Dlaczego Spring stał się de facto standardem jeśli chodzi o wytwarzanie oprogramowania w Javie? 11. Gdzie możemy znaleźć informacje na jego temat? W jaki sposób możemy się go nauczyć? 12. Czy łatwo nauczyć się Springa samodzielnie? 13. Czy możesz opowiedzieć o szkoleniu Spring, które przygotowałeś w formie elearningu? 14. Kto może z niego skorzystać? Do kogo jest ono skierowane? 15. W jaki sposób dobrany został zakres materiału? Czym się kierowałeś? 16. Czym różni się to szkolenie o typowego video do nauki? 17. Jak realizowana jest praktyczna część szkolenia? 18. Czy po takim szkoleniu możliwa jest certyfikacja / zdanie jakiegoś egzaminu?
pobierz 46.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Stacja.IT Podcast 031 - Piotr Nazimek - Tajniki pracy zdalnej
W tym odcinku podcastu stacji.it Łukasz Kobyliński rozmawia z Piotrem Nazimkiem. Tematem odcinka jest praca zdalna, która w dzisiejszych czasach powoli staje się normą. Co ważne ten odcinek, również w całości powstał zdalnie. STRESZCZENIE ODCINKA: 1. Co jest niezbędne do efektywnej pracy zdalnej? 2. Jak przygotować pracowników do pracy zdalnej? 3. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez pracowników podczas pracy zdalnej? 4. Jak temu zaradzić odczłowieczeniu? 5. Czy każdy nadaje się do pracy zdalnej? 6. Zalety i wady pracy zdalnej. 7. Jaka twoim zdaniem będzie przyszłość pracy zdalnej? 8. Rzeczy o których warto pamiętać? 9. Narzędzia przydatne w pracy zdalnej. 10. Krótko o bezpieczeństwie pracy zdalnej.
pobierz 82.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Stacja.IT Podcast 030 - Patrycja Łuczycka - B2B w branży IT
W tym odcinku podcastu Stacji.it Łukasz Kobyliński rozmawiał z Patrycją Łuczycką. Głównym tematem rozmowy były zasady obowiązujące przy kontraktach IT oraz zmiany podatkowe w 2020 roku.   STRESZCZENIE ODCINKA Zasady współpracy na kontrakcie B2B - Jakie są plusy i minusy przejścia z umowy o pracę na B2B? - W jakim momencie opłaca się przejść z etatu na samozatrudnienie? - Na co zwrócić uwagę przy ustalaniu zapisów w umowie? - Jakich obowiązków należy dopełnić przy zakładaniu działalności gospodarczej? - Jakich obowiązków formalnych należy dopełnić co miesiąc, rok prowadząc działalność?   Zmiany podatkowe na 2020 rok.  - Prawo do popełnienia błędu (Czy dotyczy programisty? Na czym polega?) - Indywidualny rachunek podatkowy (Jak wygenerować swój mikrorachunek? Czy jest obowiązkowy dla każdego przedsiębiorcy? Do czego służy?) - Mały ZUS plus (Co oznacza pojęcie Mały ZUS plus? Jaka jest różnica pomiędzy preferencyjnym ZUSem, a Małym ZUS plus? Kto może skorzystać?) - Biała lista podatników VAT (Jakie dane znajdują się na tej liście? Dlaczego jest ważna dla przedsiębiorców?) - NIP na paragonie (Paragon za zakup sprzętu komputerowego bez NIP, jak rozliczyć?) - Nowy JPK VAT (Co zawiera nowy JPK? Czy będzie to kolejne utrudnienie dla przedsiębiorców?) - Split payment (Czy każdy programista powinien stosować split payment?)
pobierz 57.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Stacja.IT Podcast 029 - Łukasz Kulicki - Kwestie prawne w IT
W tym odcinku podcastu gościem Łukasza Kobylińskiego jest Łukasz Kulicki - prawnik, który na co dzień zajmuje się m.in. kwestią umów w branży IT. Streszczenie odcinka: Powiedz proszę parę słów o sobie Dlaczego zajmujesz się tematyką IT w obszarze prawa? Czy ta branża charakteryzuje się jakąś specyfiką na tle innych w kontekście prawa? Jakie są najczęstsze typy umów, z którymi masz do czynienia? Czy wszystkie uzgodnienia (np. w kontekście współpracy dwóch firm) muszą i zawsze są spisywane “na papierze”? od strony wykonawcy od strony zamawiającego?  Jakie są typowe problemy, które należy uregulować w umowie np. na usługę wytwórczą w IT Czy umowa zawsze nas w pełni zabezpiecza? Co zrobić, kiedy druga strona umowy nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań? Jak wiele spraw udaje się “załatwić” przez ugodę, a jak wiele trafia do sądu? Gdzie można się dowiedzieć więcej o tej tematyce?
pobierz 57.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Stacja.IT Podcast 028 - Mateusz Kietliński - Świat tworzenia gier od kuchni
W tym odcinku podcastu Stacja.it Łukasz Kobyliński rozmawia z Mateuszem Kietlińskim, który na co dzień zajmuje się tworzeniem gier komputerowych. Jest również trenerem w Sages, gdzie opracował autorską ścieżkę szkoleń z tworzenia gier. STRESZCZENIE ODCINKA   1. Jak to się stało, że zająłeś się tworzeniem gier? 2. Jakie są typowe role w zespołach, które zajmują się tworzeniem gier? 3. Czym różni się programowanie gier od innych zadań, które realizują programiści? 4. Co jest bardziej atrakcyjne (w aspekcie satysfakcji z pracy, finansowym, innym): praca jako samodzielny twórca gier, czy praca w firmie? 5. Czym różni się praca w małych, średnich i dużych firmach tworzących gry? 6. Czy na tym można zarobić? Jakie gry obecnie cieszą się największą popularnością? 7. Jak wygląda możliwość przebranżowienia się i rozpoczęcia pracy przy grach komputerowych? Dużo osób decyduje się na taką zmianę? 8. Czy trzeba dużo grać w gry komputerowe żeby pracować przy ich produkcji? Czy jeśli gram tylko na telefonie też znalazłbym dla siebie miejsce w tej branży? 9. Czego trzeba się nauczyć, żeby tworzyć gry? Jak można zdobyć tę wiedzę? 10. Jakie są obecnie wyzwania w branży gier? Jakie trendy? (bardziej realistyczna grafika? sztuczna inteligencja? rozszerzona rzeczywistość?)
pobierz 49.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Stacja.IT Podcast 027 - Jacek Laskowski - Freelancer w świecie IT cz. 2
Zachęcamy do posłuchania drugiej części rozmowy Łukasza Kobylińskiego z Jackiem Laskowskim.  Nadal zostajemy w temacie pracy, jako freelancer w świecie IT.  Zachęcamy również do przesłuchania pierwszej części rozmowy: [link] Jacek na co dzień zajmuje się Sparkiem, Kafką oraz Scalą. Jak sam siebie  określa jako Freelance IT Consultant. 
pobierz 45.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Stacja.IT Podcast 026 - Jacek Laskowski - Freelancer w świecie IT
 W tym odcinku Łukasz Kobyliński rozmawia z Jackiem Laskowskim.  Jacek na co dzień zajmuje się Sparkiem, Kafką oraz Scalą. Jak sam siebie  określa jako Freelance IT Consultant. W tej części opowie, jak  dokładnie wygląda jego praca, a w szczególności kontakty z klientami.    STRESZCZENIE ODCINKA   1. Czym się zajmujesz? 2. Co teraz Cię najbardziej zajmuje? Jakie jest Twoje główne zajęcie? 3. Czyli są to usługi szkoleniowe, konsultacje? Z czym konkretnie klienci dzwonią? Czego mogą od Ciebie oczekiwać? 4. Czy w tym modelu, w którym pracujesz, właśnie jako freelancer, myślisz o tym, żeby jakoś tutaj rozbudowywać zespół? Czy raczej chcesz być takim solopreneur, który zajmuje się wszystkim sam i nie uzależnia się od innych ludzi? 5. Formuła, że Ty jesteś pracownikiem jakiejś firmy, też by Ci nie odpowiadała? Skoro się zdecydowałeś na tę właśnie samodzielność, bycie freelancerem, także tutaj wolisz samodzielnie pracować? 6. Reprezentujesz mindset wybitnie consultingowy? 7. Powiedzmy historycznie jak to wyglądało. Od czego zacząłeś?Przez długi czas się samą Javą zajmowałeś, tak? Działałeś również jako organizator meetupów itd. Możesz powiedzieć jak ta droga wyglądała? Migracja, właśnie z zainteresowania Javą do Sparka i Kafki? 8. Przy pracy w pojedynkę, mamy problem z zarządzaniem czasem swoim? To znaczy, że trzeba sobie dobrze podzielić czas, pomiędzy pracę faktyczną, a przygotowaniem się do kolejnego projektu. O tym mówiłeś? 9. A czy masz jakieś swoje metody znajdowania najbardziej efektywnego czasu pracy?
pobierz 40.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Stacja.IT Podcast 025 - Matt Harasymczuk - Połączenie programowania z astronautyką
W tym odcinku Łukasz Kobyliński rozmawia z Mattem Harasymczukiem na temat połączenia IT z biznesem, którym w tym przypadku jest szkoła Matta dla przyszłych astronautów. STRESZCZENIE ODCINKA 1. Czy możesz mi opowiedzieć parę słów, co robisz na European Rover Challenge? 2. Co dzieje na tym wydarzeniu i jak się w to wpasowujecie? 3.Połączenie IT - software’u z technologią hardware’ową. 4. Co Cię skłoniło, żeby rozpocząć szkolenie osób, w kierunku zostania astronautą? 5. Jak wyglądała Twoja ewolucja, jako osoby zaangażowanej w IT?  Czy to się zaczęło od programowania? 6. Czym jest habitat? 7. Jak faktycznie przygotowujecie osobę do tego, żeby mogła potem potencjalnie zostać wystrzelona w kosmos? 8. W jaki sposób ludzie zapatrują się na te szkolenia? Jakiego rodzaju kandydaci zgłaszają się do szkoły? 9. Czy prowadzicie jakieś prace, które zmierzają do tego, żeby coś opublikować, czy sprawdzić jak coś działa w takich warunkach symulowanych, kosmicznych? 10. W jaki sposób ten system operacyjny stworzony przez Ciebie łączy się z prowadzeniem szkoły?                                      11. Czym jeszcze się zajmujesz w kontekście IT, poza Analog Austronal Training Center?                                                          12. Czy lubisz edukować innych?                                                13. Czy gdybyś zaczynał od początku, to czy szybciej chciałbyś dotrzeć do astronautyki?                                                    14. Jaka jest rola IT w prowadzeniu szkoły dla przyszłych astronautów?
pobierz 31.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Stacja.IT Podcast 024 - Angelika Sętorek - Stacja IT w 2019 roku
W tym odcinku Łukasz Kobyliński rozmawia z Angeliką Sętorek na temat Stacji IT w 2019 roku.   STRESZCZENIE ODCINKA 1. Czym właściwie jest projekt Stacja.IT i skąd ten pomysł się wziął? 2. Czym Stacja jest w porównaniu do innych formuł np. meetupów, szkoleń? 3. Kim są trenerzy, którzy prowadzą zajęcia na Stacji? 4. Jakie tematy warsztatów są popularne? W jakich miastach Stacja funkcjonuje i gdzie jest najwięcej uczestników? 5. Co koniecznie jest do tego, żeby tego rodzaju warsztaty czy nawet takie mniej praktyczne meetupy zorganizować? 6. Jakie są najczęstsze problemy przy organizacji i podczas samego warsztatu? 7. Jak wygląda strona finansowa Stacji IT? 8. Czym jest IT Training Tour? 9. Jakie są plany Stacji IT na najbliższe miesiące? 10. Konkurs - wygraj wejściówkę na warsztat!
pobierz 27.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Stacja.IT Podcast 023 - Piotr Błaszczak - RxJS i nie tylko
W tym odcinku Łukasz Kobyliński rozmawia z Piotrem Błaszczakiem na temat RxJs oraz tematów pokrewnych.
pobierz 53.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Stacja.IT Podcast 022 - Piotr Nazimek - Dlaczego warto dzielić się wiedzą?
W tym odcinku Łukasz Kobyliński rozmawia z Piotrem Nazimkiem na temat szeroko pojętego dzielenia się wiedzą na szkoleniach, konferencjach, uczelniach oraz poprzez e-learning.   STRESZCZENIE ODCINKA Czy lubisz dzielić się wiedzą? Jak to się stało, że zająłeś się uczeniem innych? Jak angażować ludzi do tego, żeby chcieli słuchać? Czy są jakieś sposoby używane na sali szkoleniowej, które pozwalają wzmocnić lub utrzymać zaangażowanie grupy? Co daje siłę napędową do uczenia innych? Jakie cechy powinny mieć osoby, które apirują do bycia trenerem? Czy jest jakaś różnica pomiędzy prowadzeniem szkolenia komercyjnycjego, warsztatu w małej grupie osób, meet-upu a wystąpieniu na konferencji?  Jakie elementy mogą stanowić problem przy prowadzeniu szkoleń? Czy dałbyś jakieś wskazówki osobom, które uczą się nowych technologii i chcą się w tym rozwijać? Czy jest ścieżka kariery, która pozwola czerpać z uczenia innych coraz więcej satysfakcji? Czym różni są praca trenera od pracy coacha? Czy są inne niż prowadzenie szkoleń, formy edukacji, które pozwolą spełnić się trenerowi czy osobie, która lubi uczyć innych?
pobierz 63.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Stacja.IT Podcast 021 - Kamil Mrzyglód o rozwiązaniach chmurowych
W tym odcinku Łukasz Kobyliński rozmawia z Kamilem Mrzygłodem na temat rozwiązań chmurowych, w szczególności o ich zastosowaniach, możliwościach oraz kosztach.   STRESZCZENIE ODCINKA  Czy według Ciebie rozwiązania chmurowe to temat już dobrze znanany, czy jest duża świadomość korzystania z tego, czy wręcz przeciwnie? Jakie są korzyści używania chmury? W jakich zastowoaniach ma sens korzystanie z rozwiązań chmurowych? Czy firmom technologicznym opłaca się utrzymywać własną infranstrukturę, czy raczej decyzyją się na infrastrukturę chmurową? W jaki sposób dokonać wyboru chmury, żeby speniała oczekiwania firmy, czyli na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie są koszty chmury?
pobierz 52.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Stacja.IT Podcast 20 - Vladimir Alekseichenko - Jak zostałeś Data Scientist
W tym odcinku Łukasz Kobyliński rozmawia z Vladimirem Alekseichenko na temat drogi, jaką przeszedł gość odcinka, aby zostać Data Scientist.   STRESZCZENIE ODCINKA Jak to się stało, że zajmujesz się IT i data science? Jak wyglądała twoja nauka w początkowym okresie? Jaką rolę odegrały studia w twoim życiu? Czy wybór uczelni miał duże znaczenie? Kiedy zainteresowałeś się tematyką machine learning? W jaki sposób rozwijałeś się, jeśli chodzi o tematy myślenia maszynowego? Czy uważasz, że nadal trzeba przekonywać biznes, żeby stosować metody data science, czy raczej wszyscy już o tym wiedzą? Czy to, czym się teraz zajmujesz, robisz w pełnym wymiarze czasu, czy jeszcze pracujesz? Jak to u ciebie wygląda dzisiaj? Skąd czerpiesz pewność siebie, aby prowadzić tak wiele różnych projektów? Czy masz jakiś określony cel, który chciałbyś osiągnąć?
pobierz 75.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 lata temu
Stacja.IT Podcast 019 - Hubert Kobierzewski - Czym jest Business Intelligence?
W tym odcinku Łukasz Kobyliński rozmawia z Hubertem Kobierzewskim na temat Business Intelligence. Rozmawiamy o przebiegu wdrożenia tego procesu w firmie, jego korzyściach oraz relacji w odniesieniu do analizy danych i Big Data.    STRESZCZENIE ODCINKA Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z Business Intelligence Czym właściwie jest Business Intelligence? Jaki jest zakres pojęcia BI i jak to się ma do analizy danych? Jak w praktyce wygląda praca specjalisty od Business Intelligence? Jakie problemy mogą pojawić się przy wdrożeniach BI w firmach? Jak dokładnie należy poznać firmę, to czym się zajmuje, żeby móc dokonać takiego wdrożenia? Jakie są korzyści Business Intelligence w firmie? Jak głęboko BI ingeruje w firmę? Czy zarządzanie w oparciu o dane może prowadzić pewnego rodzaju wypaczeń? Przykłady informacji, które są ciekawe dla firmy, a można je uzyskać dzięki procesom BI. Jak w praktyce wygląda wdrożenie Business Intelligence? Czym są kostki analityczne? Jaka jest relacja między BI a Big Data? Czy w Twoim odczuciu analiza danych jest aktualnie trendem? Jak zazwyczaj wygląda ścieżka kariery osoby, która zaczyna zajmować się Business Intelligence? Jakie są najlepsze sposoby na rozwijanie się w tym kierunku?
pobierz 55.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek