Radosław Sikorski

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Radosław Sikorski jest posłem do Parlamentu Europejskiego, członkiem Komisji Spraw Zagranicznych oraz podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony, a także przewodniczącym delegacji ds. stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Jest także wykładowcą (Senior Fellow) na Uniwersytecie Harvarda oraz doradcą w grupie Eurasia. Radek Sikorski był ministrem obrony (2005-2007), ministrem spraw zagranicznych (2007-2014) i marszałkiem Sejmu (2014-2015). Służył jako reporter wojenny w Afganistanie i Angoli (1986-1989). Laureat nagrody World Press Photo. Był członkiem rzeczywistym Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości i dyrektorem wykonawczym Nowej Inicjatywy Atlantyckiej (2001-2005). Wraz z Carlem Bildtem zainicjował Partnerstwo Wschodnie UE. Zaproponował i pomógł ustanowić Europejską Fundację na rzecz Demokracji oraz Nagrodę Solidarności. W 2014 roku prowadził misję UE w Kijowie, co powstrzymało rozlew krwi na Majdanie. Wybrany do grona Top 100 Global Thinkers przez magazyn Foreign Policy za „mówienie prawdy, nawet gdy nie jest to dyplomatyczne”. Absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego, kierunek: filozofia, nauki polityczne i ekonomia. Autor książek: “Prochy świętych – podróż do Heratu w czas wojny“, “The Polish House – an Intimate History of Poland” , “Strefa zdekomunizowana – wywiad rzeka“ oraz "Polska może być lepsza - Kulisy Polskiej Dyplomacji".
Data dodania: 2020-02-09 17:46:38
Data aktualizacji: 2020-11-28 08:45:08
Audycji w katalogu: 73
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Rozmowa z sędzią Igorem Tuleyą
Gościem Wolnego Radia Europa był sędzia Igor Tuleya. Rozmawialiśmy między innymi o tym, czym naraził się obecnej władzy, na jakiej podstawie uchylono mu immunitet oraz zabroniono wykonywania zawodu, a także co grozi mu obecnie i gdzie widzi nadzieję na powrót do normalności.
pobierz 43.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Rozmowa z europosłem Janem Olbrychtem
Gościem Wolnego Radia Europa był Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego i ekspert w zakresie funduszy europejskich. Rozmawialiśmy o budżecie Unii Europejskiej i zapowiadanym wecie polskiego rządu.
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Rozmowa z ambasadorem Danielem Friedem
Gościem Wolnego Radia Europa był amerykański polityk i dyplomata, a w latach 1997–2000 ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Daniel Fried. Rozmawialiśmy o relacjach amerykańsko - polskich i europejskich oraz o wyborze Joe Bidena na Prezydenta Stanów Zjednoczonych.
pobierz 41.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
Rozmowa z europosłanką z Niemiec Katariną Barley
Gościem Wolnego Radia Europa była Katarina Barley, niemiecka polityk, była minister sprawiedliwości, a obecnie europosłanka. Rozmawialiśmy m.in. o wypowiedzi, w której nasza rozmówczyni stwierdziła, że Polskę i Węgry trzeba „finansowo zagłodzić”. Rozmowa w języku angielskim.
pobierz 26.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
Rozmowa z Martą Lempart
Gościem Wolnego Radia Europa była Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Rozmawialiśmy m.in. o strajku, prawach kobiet, relacji państwo - Kościół i tzw. kompromisie Prezydenta.
pobierz 41.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
O pandemii z dr Pawłem Grzesiowskim
Gościem Wolnego Radia Europa był dr Paweł Grzesiowski, lekarz pediatra, immunolog, doktor nauk medycznych. Rozmawialiśmy o pandemii covid-19 oraz bieżącej kondycji służby zdrowia.
pobierz 52.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Rozmowa z mecenasem Jackiem Dubois
Gościem Wolnego Radia Europa był Jacek Dubois, adwokat, członek Trybunału Stanu, a w latach 2012–2015 zastępca przewodniczącego. Rozmawialiśmy m.in. o tym, co sprawa Romana Giertycha mówi nam o prawie i sprawiedliwości w Polsce.
pobierz 50.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Rozmowa z europosłem z Hiszpanii Juanem Fernando Lópezem Aguilarem
Gościem Wolnego Radia Europa był Juan Fernando López Aguilar, hiszpański poseł do Parlamentu Europejskiego i przewodniczący Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE). Rozmawialiśmy m.in. o tym, czy Polacy mogą stracić fundusze europejskie z winy obecnego rządu. Rozmowa w języku angielskim.
pobierz 49.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rozmowa z prof. Janem Hartmanem
Gościem Wolnego Radia Europa był Jan Hartman, profesor nauk humanistycznych, filozof. Rozmawialiśmy m.in. o kwestiach etycznych i bioetycznych w życiu codziennym oraz oddziaływaniu religii na politykę.
pobierz 56.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rozmowa z profesorem Zbigniewem Ćwiąkalskim
Gościem Wolnego Radia Europa był Zbigniew Ćwiąkalski, adwokat, profesor nauk społecznych, a w latach 2007 - 2009 minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Rozmawialiśmy m.in. o reformach wymiaru sprawiedliwości, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii rozdzielenia stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.
pobierz 45.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rozmowa z europosłanką z niemiec Terry Reintke
Gościem Wolnego Radia Europa była Terry Reintke, niemiecka europosłanka z Partii Zielonych. Rozmawialiśmy między innymi o prawach osób LGBT oraz o zmianach w polityce wobec migrantów. Rozmowa w języku angielskim.
pobierz 40.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rozmowa z europosłanką Janiną Ochojską
Wolne Radio Europa - Europejski Głos w Twoim Domu - z europosłanką Janiną Ochojską, założycielką i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. Rozmawialiśmy m.in. o pomocy humanitarnej oraz polskiej służbie zdrowia.
pobierz 46.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rozmowa z europosłem Andrzejem Halickim
Gościem najnowszego odcinka Wolnego Radia Europa był przewodniczący delegacji PO-PSL w Parlamencie Europejskim, Andrzej Halicki. Rozmawialiśmy m.in. o konsekwencjach kolejnej debaty dotyczącej naruszeniu przez rząd PiS praworządności w Polsce oraz o propozycji zakazu hodowli zwierząt futerkowych.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Rozmowa z europosłanką Sylwią Spurek
Wolne Radio Europa wraca po wakacjach. Gościem najnowszego odcinka była europosłanka Sylwia Spurek. Rozmawialiśmy m.in. o ochronie praw zwierząt, fermach futerkowych i przemocy w rodzinie.
pobierz 25.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Rozmowa z Janem Vincentem Rostowskim - byłym ministrem finansów
Gościem Wolnego Radia Europa był Jacek Rostowski (Jan Vincent-Rostowski) ekonomista, a w latach 2007-13 minister finansów i następnie wicepremier w rządzie Donalda Tuska. Rozmawialiśmy o zakończonych negocjacjach dotyczących budżetu Unii Europejskiej oraz o wynikach wyborów prezydenckich.
pobierz 56.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Rozmowa z prof. Timothy Gartonem Ashem, historykiem i europeistą
Gościem Wolnego Radia Europa był profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, słynny historyk i europeista, znawca najnowszej historii Polski, Timothy Garton Ash. Rozmawiamy między innymi o tym, jak polską kampanię prezydencką i rolę naszych mediów "publicznych" widać z perspektywy Zachodu.
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
1Rozmowa Z Romanem Giertychem
Gościem Wolnego Radia Europa był Roman Giertych, adwokat, a w latach 2006–2007 wiceprezes Rady Ministrów i minister edukacji narodowej. Rozmawialiśmy między innymi o ostatnim ułaskawieniu prezydenta Dudy, trwającej kampanii wyborczej i możliwych scenariuszach powyborczych.
pobierz 58.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Rozmowa z prof. Grzegorzem Ekiertem, politologiem i wykładowcą Harvarda
Gościem Wolnego Radia Europa był politolog, badacz demokracji i wykładowca Uniwersytetu Harvarda, profesor Grzegorz Ekiert. Rozmawialiśmy m.in. o wyborach prezydenckich oraz o systemie edukacji w szkołach wyższych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
pobierz 50.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Rozmowa z Tomaszem Zimochem, legendarnym komentatorem sportowym
Gościem Wolnego Radia Europa był poseł Koalicji Obywatelskiej z okręgu łódzkiego a przez wiele lat legendarny komentator sportowy, Tomasz Zimoch. Rozmawialiśmy m.in. o stanie mediów publicznych w Polsce oraz o polskim sporcie w dobie pandemii.
pobierz 43.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Rozmowa z Pawłem Potoroczynem o kulturze
Gościem Wolnego Radia Europa był Paweł Potoroczyn, który od wielu lat zajmuje się promowaniem wiedzy o polskiej kulturze na świecie - jako dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, następnie w Londynie, a w latach 2008-2016 jako dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. Rozmawialiśmy m.in. o tym, jakim zmianom ulegały instytucje kultury w ostatnich latach i jak te zmiany wpłynęły na znajomość polskiej sztuki za granicą.
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek