Radosław Sikorski

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Radosław Sikorski jest posłem do Parlamentu Europejskiego, członkiem Komisji Spraw Zagranicznych oraz podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony, a także przewodniczącym delegacji ds. stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Jest także wykładowcą (Senior Fellow) na Uniwersytecie Harvarda oraz doradcą w grupie Eurasia. Radek Sikorski był ministrem obrony (2005-2007), ministrem spraw zagranicznych (2007-2014) i marszałkiem Sejmu (2014-2015). Służył jako reporter wojenny w Afganistanie i Angoli (1986-1989). Laureat nagrody World Press Photo. Był członkiem rzeczywistym Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości i dyrektorem wykonawczym Nowej Inicjatywy Atlantyckiej (2001-2005). Wraz z Carlem Bildtem zainicjował Partnerstwo Wschodnie UE. Zaproponował i pomógł ustanowić Europejską Fundację na rzecz Demokracji oraz Nagrodę Solidarności. W 2014 roku prowadził misję UE w Kijowie, co powstrzymało rozlew krwi na Majdanie. Wybrany do grona Top 100 Global Thinkers przez magazyn Foreign Policy za „mówienie prawdy, nawet gdy nie jest to dyplomatyczne”. Absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego, kierunek: filozofia, nauki polityczne i ekonomia. Autor książek: “Prochy świętych – podróż do Heratu w czas wojny“, “The Polish House – an Intimate History of Poland” , “Strefa zdekomunizowana – wywiad rzeka“ oraz "Polska może być lepsza - Kulisy Polskiej Dyplomacji".
Data dodania: 2020-02-09 17:46:38
Data aktualizacji: 2020-09-18 18:25:16
Audycji w katalogu: 61
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany wczoraj
Rozmowa z europosłem Andrzejem Halickim
Gościem najnowszego odcinka Wolnego Radia Europa był przewodniczący delegacji PO-PSL w Parlamencie Europejskim, Andrzej Halicki. Rozmawialiśmy m.in. o konsekwencjach kolejnej debaty dotyczącej naruszeniu przez rząd PiS praworządności w Polsce oraz o propozycji zakazu hodowli zwierząt futerkowych.
pobierz 24.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 dni temu
Rozmowa z europosłanką Sylwią Spurek
Wolne Radio Europa wraca po wakacjach. Gościem najnowszego odcinka była europosłanka Sylwia Spurek. Rozmawialiśmy m.in. o ochronie praw zwierząt, fermach futerkowych i przemocy w rodzinie.
pobierz 25.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rozmowa z Janem Vincentem Rostowskim - byłym ministrem finansów
Gościem Wolnego Radia Europa był Jacek Rostowski (Jan Vincent-Rostowski) ekonomista, a w latach 2007-13 minister finansów i następnie wicepremier w rządzie Donalda Tuska. Rozmawialiśmy o zakończonych negocjacjach dotyczących budżetu Unii Europejskiej oraz o wynikach wyborów prezydenckich.
pobierz 56.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Rozmowa z prof. Timothy Gartonem Ashem, historykiem i europeistą
Gościem Wolnego Radia Europa był profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, słynny historyk i europeista, znawca najnowszej historii Polski, Timothy Garton Ash. Rozmawiamy między innymi o tym, jak polską kampanię prezydencką i rolę naszych mediów "publicznych" widać z perspektywy Zachodu.
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
1Rozmowa Z Romanem Giertychem
Gościem Wolnego Radia Europa był Roman Giertych, adwokat, a w latach 2006–2007 wiceprezes Rady Ministrów i minister edukacji narodowej. Rozmawialiśmy między innymi o ostatnim ułaskawieniu prezydenta Dudy, trwającej kampanii wyborczej i możliwych scenariuszach powyborczych.
pobierz 58.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Rozmowa z prof. Grzegorzem Ekiertem, politologiem i wykładowcą Harvarda
Gościem Wolnego Radia Europa był politolog, badacz demokracji i wykładowca Uniwersytetu Harvarda, profesor Grzegorz Ekiert. Rozmawialiśmy m.in. o wyborach prezydenckich oraz o systemie edukacji w szkołach wyższych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
pobierz 50.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Rozmowa z Tomaszem Zimochem, legendarnym komentatorem sportowym
Gościem Wolnego Radia Europa był poseł Koalicji Obywatelskiej z okręgu łódzkiego a przez wiele lat legendarny komentator sportowy, Tomasz Zimoch. Rozmawialiśmy m.in. o stanie mediów publicznych w Polsce oraz o polskim sporcie w dobie pandemii.
pobierz 43.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Rozmowa z Pawłem Potoroczynem o kulturze
Gościem Wolnego Radia Europa był Paweł Potoroczyn, który od wielu lat zajmuje się promowaniem wiedzy o polskiej kulturze na świecie - jako dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, następnie w Londynie, a w latach 2008-2016 jako dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. Rozmawialiśmy m.in. o tym, jakim zmianom ulegały instytucje kultury w ostatnich latach i jak te zmiany wpłynęły na znajomość polskiej sztuki za granicą.
pobierz 40.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Q&A z Radosławem Sikorskim prowadzone przez Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci”
Zapis sesji questions and answers (pytania i odpowiedzi) z Radosławem Sikorskim z dnia 22 czerwca 2020 roku. Audycję poprowadziło Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci”.
pobierz 75.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Sprawozdanie po sesji w Parlamencie Europejskim w Brukseli (19.06.2020 r.)
Radosław Sikorski przedstawia sprawozdanie po sesji w Parlamencie Europejskim w Brukseli (19.06.2020 r.). Parlamentarzyści pracowali m.in. nad programem ratowania gospodarki, Partnerstwem Wschodnim, Brexitem i polityką zagraniczną po pandemii.
pobierz 11.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Rozmowa z Tadeuszem Kowalskim, burmistrzem Tucholi
Gościem Wolnego Radia Europa był Tadeusz Kowalski, burmistrz Tucholi. Rozmawialiśmy m.in. o historii miasta oraz tym, jak Tuchola radzi sobie z pandemią i jej skutkami zdrowotnymi i gospodarczymi.
pobierz 31.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Rozmowa z europosłem Janem Olbrychtem
Gościem Wolnego Radia Europa był Jan Olbrycht, od roku 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego, a w obecnej kadencji członek komisji ds. budżetu Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej. Rozmawialiśmy o środkach, jakie Komisja Europejska chce przeznaczyć na walkę ze skutkami gospodarczymi i zdrowotnymi pandemii.
pobierz 33.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Rozmowa z Klementyną Suchanow, pisarką i aktywistką
Gościem Wolnego Radia Europa była Klementyna Suchanow, znawczyni twórczości Witolda Gombrowicza, a także aktywistka, która w ostatnim czasie zajmuje się śledzeniem sieci międzynarodowych fundamentalistów religijnych. Rozmawialiśmy m.in. o nowej książce Pani Suchanow pt. "To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze" oraz o organizacji Ordo Iuris.
pobierz 38.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Rozmowa z Aleksandrą Dulkiewicz, prezydent Gdańska
Gościem Wolnego Radia Europa była prezydent Gdańska i wieloletnia współpracowniczka prezydenta Pawła Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz. Rozmawialiśmy m.in. o problemach samorządów w czasie epidemii, relacjach samorządowców z władzą centralną, a także o rocznicy wyborów 4 czerwca.
pobierz 41.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Rozmowa z Timothy Snyderem, profesorem historii Uniwersytetu Yale
Gościem Radosława Sikorskiego w Wolnym Radiu Europa był Timothy Snyder, amerykański historyk, profesor Uniwersytetu Yale. Rozmawialiśmy m.in. o historii polskiego narodu, demokracji i polityce, a także o tym, jak doszliśmy do wspólnoty, jaką jest Unia Europejska.
pobierz 47.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Rozmowa z Leszkiem Balcerowiczem, byłym Prezesem Narodowego Banku Polskiego
Gościem audycji Wolnego Radia Europa był Leszek Balcerowicz, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, były prezes NBP i minister finansów. Rozmowa dotyczyła m.in. przemian, które zachodziły w Polsce po zmianie ustrojowej oraz funkcjonowania gospodarki i ewentualnych reform w czasie pandemii.
pobierz 53.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Rozmowa z Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce
Rozmowa z ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Georgette Mosbacher dotycząca m.in. tego, jak Amerykanie radzą sobie z epidemią koronawirusa i jaki udział w pandemii mają Chiny. Poruszony został również temat relacji polskiego rządu z administracją prezydenta Donalda Trumpa. Rozmowa w języku angielskim.
pobierz 35.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Rozmowa Z Aleśiem Zarembiukiem, Przewodniczącym Białoruskiego Domu Informacyjnego
Gościem audycji Wolnego Radia Europa był Aleś Zarembiuk, Przewodniczący Fundacji „Białoruski Dom”. Rozmowa dotyczyła m.in. braku podjętych działań przez władze Białorusi w związku z pandemią koronawirusa oraz wpływie rosyjskiej dezinformacji i propagandy w relacjach Unia Europejska – Białoruś.
pobierz 45.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Rozmowa z prezydentem Włocławka Markiem Wojtkowskim
Gościem Wolnego Radia Europa był prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Rozmowa dotyczyła m.in. porozumienia Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina ws. wyborów prezydenckich oraz tego, jak rząd PiS drenuje finansowo samorządy i jakie wiążą się z tym konsekwencje.
pobierz 39.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Rozmowa z Thomasem Lukaszukiem, kanadyjskim politykiem polskiego pochodzenia
Gościem Wolnego Radia Europa był kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, urodzony w Wejherowie Thomas A. Lukaszuk. Pan Lukaszuk był między innymi ministrem edukacji oraz emigracji i zatrudnienia w kanadyjskim rządzie. W 2017 roku wystosował do Papieża petycję z "apelem o ukrócenie politycznej działalności ojca Tadeusza Rydzyka". W Wolnym Radiu Europa opowiedział m.in. o organizacji wyborów prezydenckich w 2020 roku z punktu widzenia Polonii oraz relacjach kościół - państwo polskie.
pobierz 33.1 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek