Radosław Sikorski

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Radosław Sikorski jest posłem do Parlamentu Europejskiego, członkiem Komisji Spraw Zagranicznych oraz podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony, a także przewodniczącym delegacji ds. stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Jest także wykładowcą (Senior Fellow) na Uniwersytecie Harvarda oraz doradcą w grupie Eurasia. Radek Sikorski był ministrem obrony (2005-2007), ministrem spraw zagranicznych (2007-2014) i marszałkiem Sejmu (2014-2015). Służył jako reporter wojenny w Afganistanie i Angoli (1986-1989). Laureat nagrody World Press Photo. Był członkiem rzeczywistym Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości i dyrektorem wykonawczym Nowej Inicjatywy Atlantyckiej (2001-2005). Wraz z Carlem Bildtem zainicjował Partnerstwo Wschodnie UE. Zaproponował i pomógł ustanowić Europejską Fundację na rzecz Demokracji oraz Nagrodę Solidarności. W 2014 roku prowadził misję UE w Kijowie, co powstrzymało rozlew krwi na Majdanie. Wybrany do grona Top 100 Global Thinkers przez magazyn Foreign Policy za „mówienie prawdy, nawet gdy nie jest to dyplomatyczne”. Absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego, kierunek: filozofia, nauki polityczne i ekonomia. Autor książek: “Prochy świętych – podróż do Heratu w czas wojny“, “The Polish House – an Intimate History of Poland” , “Strefa zdekomunizowana – wywiad rzeka“ oraz "Polska może być lepsza - Kulisy Polskiej Dyplomacji".
Data dodania: 2020-02-09 17:46:38
Data aktualizacji: 2020-04-04 09:20:03
Audycji w katalogu: 31
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 2 dni temu
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski m.in. o jednoimiennym szpitalu zakaźnym
Rozmowa z Maciejem Glamowskim prezydentem Grudziądza dotycząca m.in. grudziądzkiego szpitala, który został przekształcony w szpital jednoimienny zakaźny. W audycji zostały również poruszone tematy związane z działalnością samorządu w czasie epidemii oraz organizacji wyborów prezydenckich w 2020 roku.
pobierz 30.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 dni temu
Rozmowa z Donaldem Tuskiem o działaniach Unii Europejskiej z koronawirusem
W kolejnym odcinku Wolnego Radia Europa Radosław Sikorski rozmawia z Donaldem Tuskiem, szefem Europejskiej Partii Ludowej i byłym przewodniczącym Rady Europejskiej oraz polskim premierem. Rozmowa dotyczyła tego, co Unia Europejska robi, by walczyć z koronawirusem i jaką, jeśli w ogóle, ma przyszłość. Poruszony został również temat wybór prezydenckich w 2020 roku.
pobierz 75.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
Radosław Sikorski i Jaś Gawroński o pandemii covid-19 we Włoszech
Rozmowa z Jasiem Gawrońskim włoskim dziennikarzem i politykiem polskiego pochodzenia, byłym posłem do Parlamentu Europejskiego. Rozmowa dotyczyła pandemii koronawirusa we Włoszech i tego jak Włosi radzą sobie na co dzień. Poruszono również temat posiedzeń Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
pobierz 50.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
Prezydent Rafał Bruski o koronawirusie w Bydgoszczy
Rozmowa z Rafałem Bruskim prezydentem miasta Bydgoszczy dotycząca walki Bydgoszczy z epidemią koronawirusa. Prezydent opowiedział m.in. o przygotowanych miejscach do kwarantanny, finansach miasta w dobie pandemii oraz nawiązał do organizacji wyborów prezydenckich w 2020 roku.
pobierz 77.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 13 dni temu
Lekarz Bartosz Fiałek o koronawirusie
Rozmowa z lekarzem Bartoszem Fiałekiem, przewodniczącym regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. W tym nagraniu Radia Wolna Europa rozmawialiśmy o koronawirusie, m.in. o największym micie epidemii i wadze kwarantanny. Poruszony został również temat wyborów prezydenckich 2020.
pobierz 79.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
Marszałek Piotr Całbecki o pandemii koronawirusa
Rozmowa z Piotrem Całbeckim marszałkiem województwa Kujawsko-Pomorskiego dotycząca pandemii koronawirusa. Poruszone tematy to m.in. przygotowanie szpitali i służby medycznej, trudna sytuacja przedsiębiorców i możliwości ich wsparcia oraz to gdzie szukać pomocy i jak pomóc innym.
pobierz 67.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
Sikorski i Hetman m.in. o koronawirusie, budżecie UE i polityce spójności
Gościem Wolnego Radia Europa był Krzysztof Hetman, od 2014 poseł do PE, współprzewodniczący delegacji PO-PSL. Rozmowa dotyczyła m.in. koronawirusa, budżetu UE, polityki spójności, Regionalnego Programu Operacyjnego i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.
pobierz 70.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Sikorski i Kopacz m.in. o koronawirusie, onkologii i TVPiS
Gościem Wolnego Radia Europa była wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz. Tematy: koronawirus, prawa dzieci oraz 2 mld zł na onkologię czy kłamiącą TVP.
pobierz 51.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Olbrycht i Lewandowski o wieloletnim budżecie UE i pieniądzach dla Polski
Rusza szczyt budżetowy przywódców państw UE. Gośćmi Radia Wolna Europa byli Janusz Lewandowski, były komisarz UE ds. budżetu i programowania finansowego oraz Jan Olbrycht, stały sprawozdawca Parlamentu Europejskiego ds. wieloletnich ram finansowych.
pobierz 24.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Sikorski i Pomianowski o demokracji w Europie. Co robi EED?
Gościem Wolnego Radia Europa był Jerzy Pomianowski, polski dyplomata, były ambasador. Od 2013 roku jest dyrektorem wykonawczym Europejskiego Funduszu na Rzecz Demokracji (European Endowment For Democracy). Komu pomaga EED? Gdzie operuje? Czy UE ma moralny obowiązek walczyć o demokrację w innych krajach?
pobierz 31.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Łukacijewska i Sikorski. "Czas na kobiety, także na prezydenta"
Europosłanka Elżbieta Łukacijewska była jedną z pierwszych wójcin na Podkarpaciu, potem wygrała wybory do Sejmu, a od 2009 roku jest europosłanką. Pochodzi z Godowej koło Strzyżowa, chciała, żeby jej życie było lżejsze, niż pracujących w gospodarstwie rodziców. W rozmowie w studiu w Strasburgu opowiadała o sołtysach, którzy są blisko ludzi, pracy w Brukseli, okaleczaniu kobiet, pakiecie mobilności, wolnych sądach i tzw. luce płacowej.
pobierz 33.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Prof. Marek Belka o przyjęciu waluty euro
Gościem Wolnego Radia Europa był prof. Marek Belka. Były premier, prezes NBP, a w Parlamencie Europejskim członek frakcji socjalistów mówił m.in. o o przyjęciu waluty euro i polskiej gospodarce, Iraku oraz Brexicie.
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Wojciech Sadurski and Radosław Sikorski. "Poland's Constitutional Breakdown"
Radosław Sikorski was a host of debate in European Parliament in Brussels. Professor Wojciech Sadurski answered questions about his last book - "Poland's Constitutional Breakdown".
pobierz 58.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Halicki: PiS zachowuje się jak właściciel Polski
Kolejny gość w Wolnym Radiu Europa, na żywo z Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Andrzej Halicki, szef delegacji PO-PSL w PE, o obronie praworządności, oskarżeniach o zdradę, zamachu na sądy i propozycji podziału Mazowsza.
pobierz 23.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Tak długo, jak jestem europosłem, będę walczył o praworządność w Polsce
Podsumowanie sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (styczeń 2020). Tematy: Brexit, debata o praworządności w Polsce, kłamstwa PiS, ładowarki, wspólna polityka zagraniczna EU. Dziękuję za wyrazy poparcia po wczorajszej debacie. Damy radę!
pobierz 9.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Radosław Sikorski and David McAllister, chair of the European Parliament Foreign Affairs Committee
This week Radosław Sikorski met in Strasburg with David McAllister, chair of the European Parliament Foreign Affairs Committee. German politician, vice president of the European People's Party, shared his views about Brexit, Iran and his report on the implementation of the Common Foreign and Security Policy.
pobierz 21.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Sikorski pyta Jerzego Buzka o reformy jego rządu oraz walkę ze zmianami klimatycznymi
Europoseł Radosław Sikorski pyta byłego premiera Jerzego Buzka o ocenę czterech reform jego rządu, zamach PiS-u na sądownictwo, zmiany klimatyczne, odejście Polski od węgla oraz Zielony Ład. Rozmowa Wolnego Radia Europa nagrana w studiu Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
pobierz 23.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Sikorski vs Biedroń. Czy tenor lewicy jest komunistą?
Radosław Sikorski w rozmowie z Robertem Biedroniem. Były szef MSZ i MON pytał jednego z liderów Lewicy o tematy LGBT, relacje z Białorusią oraz ewentualny start w wyborach prezydenckich.
pobierz 21.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Q&A z Brukseli. Odpowiedzi na Państwa pytania
Q&A z Brukseli. Prosto z Parlamentu Europejskiego odpowiedzi na pytania z Facebooka, twittera i instagrama.
pobierz 39.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Janusz Lewandowski o nowej Komisji Europejskiej i unijnym budżecie
Były komisarz, minister, poseł, a dziś europoseł Janusz Lewandowski prosto z Parlamentu Europejskiego komentuje głosowanie nad nową Komisją Europejską. Radosław Sikorski pytał też o unijny budżet na 2020 rok.
pobierz 27.0 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek