Piątki po Deployu

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: W podcaście “Piątki po deployu” dzielimy się swoimi spostrzeżeniami na programistyczne tematy. Od nowinek, poprzez trendy, aż do codziennej pracy nad oprogramowaniem – świat IT nie ma przed nami tajemnic. Prowadzą Miłosz Kusiciel i Mateusz Anioła.
Data dodania: 2020-02-10 11:36:15
Data aktualizacji: 2020-04-07 07:05:05
Audycji w katalogu: 5
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
Senior developer: programista, manager, czy ktoś zupełnie inny? | Piątki po deployu #5
Dziś porozmawiamy o mitycznych programistach 15k. Zastanowimy się kim właściwie jest senior developer, jakie ma kompetencje i czy jego dojrzałość jest mierzona tylko w latach. Opowiemy Wam również o dwóch ścieżkach kariery, które odpowiadają na różne potrzeby seniorów: technicznej oraz managerskiej.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
Python i Node.js: jak porównać język ze środowiskiem? | Piątki po deployu #4
W dzisiejszym odcinku po raz kolejny wychodzimy poza klasyczne ramy frontend i backendu by porównać Pythona z Node.js. Jaka jest historia tych technologii, co przyniesie dla nich przyszłość, jakie są ich zalety i wady? Ale przede wszystkim, czy (i jak) można porównać język ze środowiskiem?
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Czym jest legacy code i jak sobie z nim radzić | Piątki po deployu #3
Tematem dzisiejszego odcinka jest uznawany przez wielu programistów za zło konieczne legacy code. Czym właściwie jest odziedziczony kod, czego możesz się nauczyć z pracy z nim i czy refaktoryzacja jest zawsze najlepszym wyjściem? Na te i inne pytania związane z legacy codem odpowiemy w trzecim odcinku Piątków po deployu.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Technologie, które warto obserwować w 2020 | Piątki po deployu #2
Luty to nadal szeroko pojęty początek roku, więc nie jest jeszcze za późno na przedstawienie rozwiązań i technologii, które według nas będą królować w świecie IT w najbliższych miesiącach.
pobierz odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Decyzje, decyzje: pożegnanie Pythona 2 i wybór wieloplatformowego frameworka | Piątki po deployu #1
W pierwszym odcinku "Piątków po deployu" porozmawiamy o dwóch trudnych wyborach. Pierwszym z nich jest pożegnanie Pythona 2, który wyzionął ducha z początkiem 2020. Opowiemy o najważniejszych różnicach między Pythonem 2 a 3 i postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak trudna będzie migracja na nowszą wersję języka. W drugiej części odcinka zastanowimy się, który cross-platformowy framework lepiej wybrać: React Native czy Flutter. Porównamy je pod względem popularności i możliwości technicznych jakie oferują.
pobierz odcinki RSS iTunes www
miodek