Świat Kamila C.

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce. W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.
Data dodania: 2012-04-15 00:00:00
Data aktualizacji: 2019-04-19 20:10:02
Audycji w katalogu: 749
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
« Kamil Cebulski »
Sprzedaż RTV/AGD i zabawek - Łukasz Kusak |#481
Łukasz Kusak. Studiował Prawo i Administrację na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2004 roku jest właścicielem firmy Digison Polska, która jest polską spółką należącą do czeskiej grupy HP Tronic Zlin spol. s.r.o, będącej liderem w segmencie elektroniki użytkowej na terenie Czech i Słowacji oraz krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Bezpośredni importer i dystrybutor produktów RTV, AGD oraz akcesoriów między innymi renomowanej marki HYUNDAI. Produkty są dostępne są w większości polskich sieci handlowych, sklepów RTV/AGD, a także w sklepach internetowych. Częścią firmy Digison jest sklep internetowy, pod nazwą „Elektro Guru ”. Łukasz posiada także sklep stacjonarny z zabawkami w Poznaniu oraz sklepinternetowy DobreZabawki.com.
pobierz 121.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
« Kamil Cebulski »
Marketing, sprzedaż i technologia - Marek Piasek |#480
Marek Piasek Przedsiębiorca. Pasjonat marketingu i sprzedaży. Współzałożyciel marek: Wolves Summit, Wolves Gate, See Bloggers. Wspólnie z bratem i bratową tworzą doskonale działający team biznesowy. W swoich pierwszych biznesach poniósł straty lecz te doświadczenia przyczyniły się do rozwoju i udoskonalenia. Jest twórcą międzynarodowej konferencji biznesowej, która od kilku lat wspiera innowacyjną społeczność. Wprowadza do biznesu nowe technologiczne pomysły. Plan na przyszłość to duża sprzedaż na rynki międzynarodowe oraz zamieszkanie w Stanach Zjednoczonych.
pobierz 78.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
« Kamil Cebulski »
Catering dietetyczny - Dariusz Popławski |#479
Dariusz Popławski Przedsiębiorca, dietetyk, pasjonat dobrego jedzenia i zdrowego stylu życia. Już po ukończeniu liceum pracował jako agent ubezpieczeniowy. Twierdzi, że to była wyjątkowa szkoła życia. Przez kolejne 10 lat pracował w branży mięsnej na stanowisku managera. Zauważył niszę na rynku wykończeń remontowych. Otworzył profesjonalną, kompleksową firmę budowlaną. Obecnie jest właścicielem firmy Rukola- cateringu dietetycznego, który zajmuję się dostawą jedzenia wraz z planem dietetycznym na terenie całego kraju. Posiada ofertę przygotowywaną przez profesjonalnych dietetyków. Realizuje także indywidualne zamówienia zaplanowane przez klienta. Stawia na ekologię. W niedalekiej przyszłości Dariusz chce wprowadzić opakowania biodegradowalne. Obecnie jest studentem kursu MBA na naszej Uczelni.
pobierz 100.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
« Kamil Cebulski »
Zatory płatnicze nie spotykają wszystkich
Szukając starego maila przez przypadek zauważyłem mail od mojego dostawcy z 2009 roku z którym rozmawiałem na temat przejścia na kredyt kupiecki, tak abym mógł mu płacić po kilku tygodniach za dostarczony towar. Do każdego z dostawców wystarczył telefon z prośbą o termin na fakturze, a tylko ten jeden wymagał podpisania góry dokumentów. Zgadnijcie, który z tych dostawców miał najmniejsze problemy z płynnością. Dzisiaj opowiadam o tym, co można zrobić, aby chociaż troszeczkę zmniejszyć problem zatorów płatniczych.
pobierz 36.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
« Kamil Cebulski »
Edukacja zawodowa młodzieży - Krzysztof Dybiec |#478
Krzysztof Dybiec Przedsiębiorca, społecznik, lokalny patriota. Pomaga przedsiębiorcom rozwiązywać problemy, aby mogli rozwijać własnym biznes lokalny w Wodzisławiu Śląskim. Prezes Izby Gospodarczej z wieloletnim doświadczeniem w biznesie. Prowadzi wykłady dla młodzieży oraz uczy najmłodsze dzieci kreatywności. Do projektu edukacyjnego zgłosiło się kilkanaście lokalnych firm, aby zadbać o przygotowanie młodzieży, podniesienie kwalifikacji i jej rozwój.
pobierz 116.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
« Kamil Cebulski »
Optymalizacja pracy w firmie - Małgorzata Wierzbicka |#477
Małgorzata Wierzbicka. Specjalistka w optymalizacji pracy w małych i średnich firmach za pomocą narzędzi, które minimalizują czas wdrażania nowych pracowników, usprawniają pracę w zespołach i pomagają rozwiązywać sytuacje kryzysowe poprzez wdrożenie procedur, map zadań i list kontrolnych. Wprowadzane procedury dla klientów są edytowalne co zwiększa możliwości zastosowania ich w dłuższym terminie. Znacznie poprawiają efektywność pracy zatrudnionych pracowników w firmie.
pobierz 79.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
« Kamil Cebulski »
Trener zaradzania projektami - Przemysław Lisek |#476
Przemysław Lisek Przedsiębiorca, Trener, Konsultant. Z wykształcenia ekonomista, logistyk, absolwent podyplomowych studiów zarządzania projektami w Wyższej Szkole Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych. Prowadzi szkolenia z zarządzania dla przedsiębiorców, szkolenia odbywają się zarówno na salach wykładowych, jak i zdalne webinaria, e-learningi, w pracy wyróżnia go praktyczne spojrzenie na rozwiązywanie problemów. Na każde rozwiązanie stara się patrzeć systemowo i w szerokim kontekście organizacyjnym. Z zamiłowania żeglarz. Uważa, że dobry manager musi potrafić delegować ludzi, tak by móc stać się zastępowalnym a najważniejszą rolą managera jest, żeby ludzie rośli razem z nim.
pobierz 106.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
« Kamil Cebulski »
Byłem na Gender Fluid Poly Party
Wczoraj znajomi namówili mnie, aby wybrać się na Gender Fluid Poly Party. Wizyta tam okazała się dla mnie bardzo ważna. Poznałem tam bardzo wybitnie inteligentnych ludzi, którzy pomogli mi połączyć fakty. Niczym Morfeusz z Matrixa dali mi pigułkę i wszystko zrozumiałem. Zrozumiałem jak bardzo złym człowiekiem byłem do tej pory. Byłem białym, zdrowym, bogatym mężczyzna. Urzeczywistnieniem zła na ziemi. Nagle zrozumiałem na czym polega szczęście i muszę was przeprosić za całe swoje życie, od dzisiaj jestem innym człowiekiem. W filmie tym chciałem się z wami podzielić tym, co dokładnie zaszło na przyjęciu.
pobierz 20.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
« Kamil Cebulski »
Branża filmowa - Marcin Sobczak |#475
Marcin Sobczak Uczył się na PWSFTviT. W wieku 14 lat przy wsparciu rodziców organizował koncerty jazzowe w Opolu. Podczas budowania swojej pasji był organizatorem dużych imprez takich jak Off Festival oraz przy różnych eventach w Warszawie. Przez ten czas poznawał wpływowych ludzi ze świata kultury, co pozwoliło wypłynąć na szerokie wody i zaistnieć na arenie międzynarodowej. Pracował przy festiwalach w Cannes i Berlinie. Największym sukcesem była wieloletnia praca nad animacją o Van Goghu nominowaną do Oskara, Twój Vincent. Doświadczenie w branży filmowej pomaga mu w wprowadzeniu obecnych biznesów: agencji komunikacyjnej, gastronomii, turystyki oraz inwestycji w nieruchomości.
pobierz 106.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
« Kamil Cebulski »
Pomoc w zarządzaniu firmą - Łukasz Szurmicki |#474
Łukasz Szurnicki. Ekonomista z zamiłowania i wykształcenia. Pracował w przedsiębiorstwach z sektora małych i średnich firm i w międzynarodowych korporacjach. Doświadczenie pozwoliło mu poznać specyfikę różnych procesów w przedsiębiorstwie. Wraz ze wspólniczką prowadzi firmę Crosshr, która powstała z połączenia ludzi z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze psychologii, zarządzania, zasobów ludzkich i szeroko pojętego biznesu. Zdobyte doświadczenie pozwala im określić sytuację swoich klientów i w szybszy sposób rozpoznać problemy do rozwiązania na korzyść klienta.
pobierz 100.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
« Kamil Cebulski »
Na czym można teraz najlepiej zarobić
Pytanie o to na czym można dobrze zarobić należy do tych, które najczęściej do mnie trafiają. Odpowiedź na nie jest dla mnie zawsze bardzo ciężka, gdyż wcale nie uważam, aby to pytanie było właściwie postawione. Doświadczenie nauczyło mnie tego, że problem nigdy nie leży w tym co robimy, ale w tym kim jesteśmy. W każdej branży znajdziemy człowieka, który się dorobił i takiego, który zbankrutował. To człowiek się liczy nie branża.
pobierz 47.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
« Kamil Cebulski »
Internet i nieruchomości - Wojciech Biliński |#473
Wojciech Biliński Absolwent Politechniki Łódzkiej, studiował Informatykę. Na czwartym roku wyjechał do Danii, tam aplikował na studia inżynierskie, które wymagały odbycia półrocznych praktyk w dowolnie wybranej firmie. Osoby, które wybierały praktyki poza granicami Danii, otrzymywały dodatkowe stypendium, wybór padł na Hiszpanię. Po powrocie do Polski zakończył studia na Politechnice Łódzkiej. Od 12 lat pracuje zdalnie z domu. Ponad trzy lata współpracował z firmą mieszczącą się w Danii, a przez kolejne trzy programował dla firmy hiszpańskiej. Obecnie posiada strony internetowe korzystające z programów partnerskich. Od kilku lat utrzymuję się z promowania produktów innych firm. Otrzymuje prowizję od sprzedaży, a nadwyżki inwestuje w nieruchomości na wynajem.
pobierz 93.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Inteligentne domy - Mariusz Morycz |#472
Mariusz Morycz Przedsiębiorca z branży IT. Absolwent studiów na kierunku Informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez jakiś czas pracował na etacie w firmie reklamowej. Długo wahał się przed otwarciem własnego biznesu. Stworzył biznes polegający na budowie systemów automatyki budynków, które czynią domy, hotele inteligentnymi i komfortowymi. Obecnie współpracuje z kolegą i działa pod marką Futunext. Planuje rozbudować biznes na kolejne oddziały, zatrudniać większą ilość pracowników i poszerzyć oferty o inteligentne mieszkania i kościoły. Uważa, że systemy inteligentnych domów będą podnosiły komfort życia coraz większej rzeszy klientów
pobierz 78.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Biznes tenisowy - Jakub Faryniarz |#471
Jakub Faryniarz Od dziecka jego największą pasją jest sport. Na początku grywał z kolegami w piłkę nożną, następnie znalazł stary betonowy kort i zrozumiał, że tenis jest sportem jego życia. Zapisany przez rodziców uczęszczał na treningi i rozwijał talent, znalazł się w czołówce najlepszych tenisistów w Polsce w swojej kategorii wiekowej. W wieku 17 lat zrozumiał, że kontynowanie kariery tenisisty wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. Postanowił przekierować swoją pasję na karierę trenerską. W trakcie liceum trenował młodzież. Dwa lata temu przy pomocy rodziców wybrał działkę pod budowę własnego obiektu tenisowego. Dodatkowo otworzył szkółkę dla dzieci do 10-tego roku życia na terenie centrum handlowego na dużej powierzani 600m2, co generowało jednak zbyt wysokie koszty utrzymania. Obecnie planuje rozbudowę biznesu o kolejną halę. Marzy, by tenis był tak popularny w Polsce jak piłka nożna.
pobierz 95.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Prawo upadłościowe - Karolina Nowacka |#470
Karolina Nowacka. Po szkole średniej pracowała w banku. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Prawo Restrukturyzacyjne i Upadłościowe na Uczelni Łazarskiego. Założyła stowarzyszenie i otworzyła szkołę, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Od 15 lat prowadzi z mężem koncesjonowany sklep myśliwski. Jest specjalistką na stanowisku doradcy restrukturyzacyjnego. Pomaga osobom fizycznym i firmom stanąć na nogi, jeśli wpadną w tarapaty. Jako syndyk musi pracować w bardzo wyważony sposób, ponieważ po obu stronach postępowania: dłużnika jak i wierzyciela, może czasami dochodzić do nieuczciwych praktyk. Restrukturyzacje i postępowania upadłościowe wymagają pewnych wyrzeczeń i jeśli klient zrozumie, że trudności trzeba przejść w takich wypadkach postępowania kończą się w możliwie jak najbardziej pozytywny sposób.
pobierz 145.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Marketing i start-upy - Rafał Gnatiuk |#469
Rafał Gnatiuk. Przedsiębiorca. Po wzorowo zdanej maturze założył pierwszy biznes. Podczas wakacji organizował imprezy dla maturzystów w rozrywkowym kubie w Lublinie. Studiował w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim kierunek Zarządzanie jednak go nie ukończył. Następnym pomysłem było otwarcie szkoły gry w pokera. Po zamknięciu tego bardzo dochodowego biznesu, otworzył agencję marketingową zajmującą się tworzeniem profili fanpae na F.B dla firm. Biznes ten po pewnym czasie zaczął przynosić straty. Równocześnie Rafał kontynuował edukację. Ukończył studia zaoczne, kurs ASBiRO MBA Marketing oraz prestiżowy kurs dla strategów budowania marki w Szkole Mistrzów Reklamy. Prowadzi firmę kompleksowego budowania strategii marketingu reklamy, reklamastrategiczna.pl. Odniósł w tym biznesie ogromny sukces. Dodatkowym biznesem była firma oferująca wymianę wyświetlaczy w Iphonach. Obecnie oprócz marketingu i reklamy, prowadzi nocną włoską pizzerię online. Uważa że największy biznes w życiu jeszcze przed nim.
pobierz 121.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Firma w Anglii - Zbyszek Krakowski |#468
Zbigniew Krakowski. Przedsiębiorca. Tuż po upadku komunizmu prowadził sklep spożywczy w Mierzwinie, po czym 6 lat jeździł jako kierowca ciężarówki. Przez kilka kolejnych lat był właścicielem tartaku. W tym czasie borykał się często z machiną biurokracji urzędniczej w Polsce. W 2007 roku wraz z kolegami wyjechał do Wielkiej Brytanii. Przez pierwszy rok działali wspólnie w budowlance. Po tym okresie założył działalność gospodarczą i stworzył biuro księgowe. Od tego czasu wraz z zespołem pomaga polskim przedsiębiorcom w księgowości, zakładaniu spółek i ich prowadzeniu najczęściej z powodu braku znajomości języka. Największym atutem działalności biura jest ogromne doświadczenie w zakładaniu firm.
pobierz 119.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Budowanie komunikacji i marki firm - Adrian Gamoń |#467
Adrian Gamoń. Strateg i konsultant social media & digital marketing. Już w wieku 15 lat wiedział czym chce się zajmować w życiu. Po studiach pracował w kilku branżowych agencjach na etacie. Wykładowca i trener, 7 lat temu ze wspólnikiem zbudował agencję Social Frame, uważa że żyjemy w czasach w których komunikacja w mediach społecznościowych jest właściwie niezastąpiona, dlatego pomaga firmom, instytucjom, pracownikom działu marketingu i właścicielom przedsiębiorstw lepiej się komunikować oraz wpływać na otoczenie w firmie. Twórca i opiekun merytoryczny studiów podyplomowych Social Media & Content Marketing WH AGH. Przygotowuje kurs "Marketing rekrutacyjny", w ramach którego studenci poznają możliwości wykorzystania storytellingu w rekrutacji. Obecnie jest na etapie budowania kolejnej strategii marketingowej na kilka najbliższych lat i rozwijaniem działalności edukacyjnej poprzez kursy online w języku angielskim i rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne.
pobierz 77.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
KOLiBER - PROJEKT LEM -Sylwia Szymańska |#466
Sylwia Szymańska. Koordynatorka VI edycji projektu LEM. Czyli lekcji ekonomii dla młodzieży. Pomysł powstał z wizji połączenia predyspozycji dwóch organizacji o różnym potencjale. Pierwszą z nich, posiadającą duże możliwości organizacyjne jest Stowarzyszenie KoLiber, natomiast druga – Instytut Misesa. Z projektu korzystają szkoły ponadgimnazjalne . Prowadzącymi są wolontariusze, którzy po przejściu rekrutacji i szkoleniu prowadzą sześciogodzinne wykłady podstaw ekonomii. W ramach projektu organizowane są dwudniowe seminaria z profesjonalnymi wykładowcami z instytutu Misesa. Projekt LEM nieustannie się rozrasta dlatego jest potrzeba większej ilości wolontariuszy oraz wsparcia finansowego poprzez patronat na stronie www. ekonomiadlamlodziezy.pl
pobierz 97.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Biznes zabawkowy - Bartosz Bocheńczak |#465
Przemysław Bocheńczak. Od zawsze był zafascynowany prowadzeniem biznesu. Po maturze, pod płaszczykiem firmy rodziców handlował w internecie ciekawymi gadżetami. Stworzył na tej sprzedaży spory kapitał. Po zaliczeniu pierwszego bankructwa pojechał ze swoim kolegą inwestorem do Chin po dwa kontenery quadów i skuterków spalinowych. Opatentował i produkuje kilka zabawek na wyłączność. Prowadzi badania rynku i planuje zwiększyć produkcję o szerszy asortyment. Sprzedaje w hurtowni internetowej i w dużych sklepach powyżej 300 metrów w małych lokalizacjach.
pobierz 94.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek