Świat Kamila C.

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce. W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.
Data dodania: 2012-04-15 00:00:00
Data aktualizacji: 2019-10-20 05:05:45
Audycji w katalogu: 518
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 4 dni temu
« Kamil Cebulski »
Zarządzanie po Ludzku - Agnieszka Chmielowiec |#493
Agnieszka Chmielowiec Współwłaścicielka firmy Zarządzanie po ludzku. Prelegentka, konsultantka, headhunter, mentorka. Ukończyła Prawo i Administrację na Uniwersytecie Jagiellońskim. Agnieszka ma doświadczenie pracy z kadrą kierowniczą w różnych firmach i branżach. Doradza co działa, szuka rozwiązań, które mogą pomóc Klientowi. Obecnie jest w trakcie wydawania książki swojego autorstwa. Od lat zajmuje się relacjami między pracownikami a pracodawcami, budowaniem zespołu i wizerunku, komunikacją.
pobierz 142.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
« Kamil Cebulski »
Nieruchomości w Dublinie - Michał i Marzena |#492
Michał Zduńczyk Praktyk w dziedzinie finansów oraz planowania biznesowego. Absolwent Akademii Morskiej oraz Politechniki Szczecińskiej. Pochodzi ze Świnoujścia. W Irlandii mieszka od 2005 roku. Michał prowadzi Mieszkanicznika w Dublinie. Zajmuje się pozyskiwaniem i sprzedażą nieruchomości z innymi inwestorami na większą skalę. Doświadczenie zawodowe zdobywał w branży lotniczej oraz w największych firmach z sektora IT. Dyrektor dwóch spółek. Marzena Zawadzka Dyrektor i współzałożycielka firmy Optima Property Management, zarządzającej nieruchomościami. W czasie kryzysu w 2008 r. wyjechała do Irlandii i pracowała jako sprzątaczka. Obecnie działa kompleksowo na rynku nieruchomości w podnajmie. Marzena głównie zajmuje się najmem krótkoterminowym specjalizuje się również w kredytach.
pobierz 117.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 18 dni temu
« Kamil Cebulski »
Druk firmowy - Jacek Michalak |#491
Jacek Michalak Dyrektor ds. Rozwoju i właściciel firmy Druk Firmowy. Firma Jacka od 14 lat oferuje internetowy system do zamawiania druków firmowych [link], za pomocą którego skracane są terminy produkcji akcydensów i wyeliminowana zostaje możliwości pomyłek i żmudnych korekt. W planach jest rozbudowa funkcjonalności systemu o moduł magazynowy, rozwój sprzedaży w sektorze automotive oraz sprzedaży w sektorze horeca. Ponadto Jacek działa w organizacji BNI, gdzie chce dzielić się swoim doświadczeniem, rozwijać siebie i grupę, wspierać biznesy innych.
pobierz 78.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 25 dni temu
« Kamil Cebulski »
Elektronika, nieruchomości I Startupy w Anglii - Paweł Trofimiuk |#490
Paweł Trofimiuk Przedsiębiorca mieszkający od 9 lat w Anglii. Absolwent Politechniki Białostockiej, Wydziału Elektrycznego. Przez całe studia prowadził własną firmę. Zakładał osiedlowe sieci komputerowe oraz pracował jako główny informatyk administrator w Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Na ostatnim roku studiów wyjechał do Hiszpanii, następnie na pół roku do Danii, a finalnie do Anglii. W 2012 roku otworzył własną działalność, naprawiał elektronikę i komputery. W wolnym czasie Paweł inwestował na rynku kryptowalut. Trafił na stowarzyszenie Fridomiacy, na którym zainteresował się nieruchomościami. Od 2019 r. prowadzi oddział Asbiro Investors Liverpool. Posiada 5 apartamentów w podnajmie oraz zarządza innymi nieruchomościami w Liverpoolu.
pobierz 66.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Flipy w nieruchomościach - Michał Szulc |#489
Michał Szulc Inwestor na rynku nieruchomości. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Pracował kilka lat w korporacjach na stanowisku managera. W nieruchomości zaczął inwestować 9 lat temu. Michał głównie działa na rynku poznańskim- nieruchomości w klasie średniej i wyższej. Ponadto w mniejszym stopniu zajmuje się najmem i podnajmem, który pozwala zapewnić stałe przepływy. Michał rozważa także działalność na rynku developerskim. Wraz z Markiem Nowakowskim, Bartkiem Langą i kilkoma osobami prowadzi Lokalny Klub ASBiRO w Poznaniu, rozwijając przedsiębiorczość w swoim regionie.
pobierz 67.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
SmartLive i biznes w Bentley’u - Kacper Bisanz |#488
Kacper Bisanz Przedsiębiorca, pasjonat i trener biznesu. Programista, specjalista od marketingu internetowego. Właściciel jednej z pierwszej w Polsce firmy hostingowej. Stworzył serwis z aktualizacjami map do nawigacji samochodowych: NawigacjePro. Producent kanałów na Youtube: SmartLive, Biznes 2.0., Expert w Bentley’u. Zdobywca tytułu najlepszego mówcy w Polsce na mistrzostwach organizowanych przez ToastMasters. Autor licznych kursów na temat biznesu, przedsiębiorczości, osobistej efektywności oraz książki pt. „Life Hacks. Czyli jak mieć więcej czasu i pieniędzy. Wraz ze wspólnikiem stworzył wydawnictwo książkowe.
pobierz 98.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Zarządzanie zasobami ludzkimi - Grażyna Jaworska-Piotrowska |#487
Grażyna Jaworska-Piotrowska Coach, mentor, trenerka biznesu, mediatorka z 25-letnim doświadczeniem w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi w międzynarodowych firmach. Specjalizuje się w budowaniu modeli zarządzania i struktur organizacyjnych, zarządzaniu zmianą oraz rozwoju przywództwa. Jako mediatorka od 2010 r. pomaga rozwiązywać spory pracownicze i biznesowe. Wyróżniona nagrodą Neptuna za działania CSR. Autorka wielu programów mentoringowych i coachingowych w organizacjach. Jako doradca, mentor i trener wspiera zarządy i działy HR w tworzeniu i realizacji strategii biznesowej. Specjalizuje się w budowaniu modeli zarządzania, struktur organizacyjnych oraz rozwoju przywództwa. Realizuje projekty doradcze, coaching’owe oraz warsztaty i programy rozwojowe dla kadry zarządzającej.
pobierz 112.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Expert w Bentley'u - Maciej Wieczorek |#486
Maciej Wieczorek Autor książek, przedsiębiorca, mówca. Studiował psychologię. Praktyczną wiedzę uzyskał na wielu kursach rozwoju osobistego. Jest jednym z kilkudziesięciu certyfikowanych w Europie Praktyków Integral Eye Movement Therapy oraz jedną z kilkudziesięciu osób na świecie, posiadających tytuł Zaawansowanego Mastera NLP. Stworzył autorską metodę nauki LangPOWER, dzięki której podstaw języka można nauczyć się w kilka dni. Założył Business Support Group oraz Marketing Pro, których uczestnicy otrzymują wiedzę i wsparcie w uzyskaniu dochodu pasywnego. Współpracuje z FM Group, w którym jest liderem na poziomie Złotej Orchidei. Powołał też do życia charytatywną grupę International Charity Team. Od wielu lat tworzy różne projekty biznesowe, głównie w branży edukacyjnej. Od 2015 roku zajmuje się przede wszystkim rozwojem dwóch firm, są nimi Instytut Lingwistyki, czyli internetowa szkoła efektywnej nauki języków obcych oraz Agencja Personal Brandingowa „Experia”, budująca w sposób profesjonalny wizerunek Ekspertów w internecie. Obecnie na YouTube prowadzi Kanał: „Expert w Bentley"u", gdzie rozmawia z ekspertami z różnych dziedzin.
pobierz 91.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Opowieści z Zambii - Agnieszka Goleniowska |#485
Agnieszka Goleniowska Ukończyła wydział lekarski na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień pracuje jako lekarz rodzinny. W sierpniu 2015 roku dzięki Fundacji ASBiRO Agnieszka wyruszyła na wolontariat medyczny do Zambii. Przez kilka tygodni pracowała w Lusace jako lekarz w klinice, popołudniami zajmując się remontem tamtejszego przedszkola. Jak sama twierdzi, pobyt w Afryce miał ogromny wpływ na jej życie. Wydała własną książkę na temat kultury, tradycji i wierzeń Zambijczyków - „Mzungu. Opowieści z Zambii". To zbiór historii z czasu, kiedy Agnieszka była na wolontariacie medycznym. Przedstawia obraz społeczeństwa afrykańskiego oraz tamtejszego systemu ochrony zdrowia. Aktualnie Agnieszka mieszka w Polsce, ale rozważa powrót do Zambii, być może osiedli się tam na stałe.
pobierz 115.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Biznes po niemiecku - Jarosław Betlej |#484
Jarosław Betlej New Business Manager. Absolwent Akademii Komunikacji Marketingowej w Düsseldorfie. Od 25 lat pracuje w międzynarodowych i polskich agencjach reklamowych (Düsseldorf, Barcelona, Frankfurt, Londyn, Warszawa, Praga, Bratysława). Od 2011 roku specjalizuje się w Creative Business Development. Międzynarodowy Doradca Marketingowy specjalizujący się w rozwoju biznesu, doradztwie i usługach B2B. Założyciel 11 kreatywnych firm w 7 krajach Europy, były Dyrektor Europy Wschodniej w amerykańskiej korporacji reklamowej Foote, Cone & Belding. Doświadczony w zadaniach pionierskich, przedsiębiorczych start-upach i nowych biznesach. Jego agencje zostały kilkukrotnie wyróżnione na „The New York Festivals” czy Festiwalu KTR. W 2010 roku jego firma doceniona została jako najlepsza nie sieciowa agencja reklamowa w Polsce w 5 parametrach (Media&Marketing, Millward Brown). W Visualcom od 2016 pełni rolę Doradcy Klientów rynku niemieckiego. Prywatnie to fascynat podróży, kinematografii, literatury i starych samochodów oraz artysta, którego nowoczesne obrazy olejne były wystawiane w Warszawie, New Jersey, New Jorku, Bern i Rydze. Regularnie jeździ na rowerze i uprawia narciarstwo alpejskie.
pobierz 97.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Psychologia strategiczna w biznesie - Adam Dębowski |#483
Adam Dębowski Psycholog Strategiczny. Od 2005 roku pomaga w pokonywaniu oporu, dokonywaniu zmian i zwiększaniu skuteczności i efektywności osobistej, biznesowej, kompetencji miękkich, uwalnianiu się od wewnętrznych blokad i emocji, a firmom i menadżerom w zmianie i zarządzaniu zespołem. Szkolił się w USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Specjalizuje się w zarządzaniu i zarządzaniu zmianą. Adam stworzył autorską filozofię i metodologię zarządzania zmianą i oporem. Prowadzi szkolenia z liderami z takich firm jak: Śnieżka, Orange, Samsung Google, Allegro, Alshaya, LOT, Dell, P&G, RWE, PGNiG, Mars, GJ, X-Trade Brokers czy ING. Wspiera ludzi w trzech obszarach: mentalność i emocje, komunikacja i zarządzanie, strategia.
pobierz 163.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Szkolenia Agile & Scrum - Mateusz Żeromski #482
Mateusz Żeromski Praktyk biznesu z 19 letnim doświadczeniem. Mateusz działał w wielu branżach. Obecnie zajmuje się warsztatami i wyjaśnianiem zagadnień Agile i Scrum. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszkolił kilkaset osób. Uważa, że Scrum i wartości Agile są jasną i pewną drogą do zbudowania skutecznego i efektywnego zespołu. Dlatego też stworzył platformę e- learningową Agile & Scrum. Od roku 2019 jest organizatorem meetup Scrum Warsaw. Stawia na praktykę i skuteczne przekazywanie wiedzy.
pobierz 82.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Szkolenia i sprzedaż - Marek Mikietyński #481
Marek Mikietyński Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra na kierunku zarządzanie i marketing o specjalizacji analiza finansowa przedsiębiorstwa. W późniejszych latach ukończył również studia podyplomowe w poznańskiej Wyższej Szkole Bankowej na kierunku negocjacje i mediacje. W swojej karierze zawodowej zdobywał doświadczenie między innymi w takich branżach jak: bankowość, jako specjalista do spraw sprzedaży usług finansowych, skarbnik i kierownik placówki; windykacja, jako pracownik kancelarii komornika sądowego; farmaceutycznej na stanowisku przedstawiciela w jednej z największych korporacji w Polsce zajmującej się dystrybucją hurtową i produkcją marki własnej. Jeszcze w trakcie pracy jako przedstawiciel farmaceutyczny założył własną działalność i zaczął prowadzić szkolenia z zakresu treningu pamięci i koncentracji uwagi a następnie rozszerzył swoje usługi o tematy sprzedażowe, zarządzania, negocjacji, motywacji, kompetencji społecznych, kreowania wizerunku, wystąpień publicznych i coaching. Projekty szkoleniowe realizuje głównie na rynku farmaceutycznym współpracując z producentami, aptekami i sieciami aptecznymi. W branży motoryzacyjnej przeprowadza również audyty sprzedażowe. Uważa, że największą wartością jest człowiek i ukryte w nim zasoby. Dodatkowym pomysłem na biznes prowadzony wspólnie z kolegą jest produkcja i sprzedaż łodzi.
pobierz 106.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Superminds Academy - Aneta Grzanek |#480
Aneta Grzanek Założycielka i właścicielka Centrum Językowego CONVERS. Z wykształcenia filolog, manager i tłumacz języka angielskiego. Jedyna Polka, która posiada Certyfikat Trenera Matematyki Mentalnej przyznany w Chiba w Japonii przez Japoński Związek Sorobanu. Jest pomysłodawczynią i współtwórczynią Neuromatematyki oraz CLIL (Content and Language Integrated Learning) Business - nowej metody nauczania przyszłych liderów przygotowanych do konkurowania w świecie innowacji. Aneta jest laureatką organizowanego przez ASBIRO konkursu „Plan na Start” na najlepszy start w 2018 roku. W swojej pracy stawia na ciągły rozwój, innowacyjne rozwiązania. Dla Anety nadrzędnym celem jest rozbudzenie pozytywnego nastawienia uczniów do nauki języka. Nie popiera tezy o braku predyspozycji językowych ani matematycznych, uważa że każdy jest w stanie posiadać nadmiar lub nawet genialne zdolności, wystarczy dopasować metody nauczania do preferencji i stylu uczenia się ucznia.
pobierz 70.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Budowanie strategii biznesowych - Wojciech Plona |#479
Wojciech Plona. Konsultant Biznesowy. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Po studiach ekonomicznych pracował jako konsultant w firmie doradczej, realizując projekty m.in. dla Grupy LOTOS, Grupy ENERGA, Grupy KGHM, Grupy PGNiG. Od 2017 roku ma własną firmę doradczą. Obecnie w swojej firmie oferuje wysoką jakość usług, która przekłada się na realne efekty biznesowe klienta. Jest otwarty na różne formy współpracy biznesowej w oparciu o dostarczanie wartości firmom. Ma doświadczenie w budowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju przedsiębiorstw, analizach rynku i konkurencji, zarządzaniu projektami oraz procesami. W tym zakresie Wojtek zrealizował ponad dziesiątki projektów dla dużych przedsiębiorstw oraz startupów w branżach takich jak: energetyka (energia elektryczna, gaz, ropa naftowa), przemysł stoczniowy, przemysł wydobywczy, edukacja, sport, nowe technologie.
pobierz 106.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Kariera twórcy youtubera - Maciej (Wapniak)Wapiński |# 478
Maciej Wapiński Twórca kanału na YouTube Wapniak VETO. Ukończył studia na kierunku finanse i rachunkowość. Maciej prowadzi kanał z filmami o tematyce wolnościowej i samorozwoju. Celem codziennych publikacji jest promowanie wolności osobistej i ekonomicznej w Polsce. Można tam zobaczyć holistyczne podejście do wolności: kryptowaluty, broń, poker, kruszce, biznes, inwestowanie, polityka. W ramach projektu VETO Wapniak ma również sklep internetowy. Obecnie Maciej planuje budowę nowoczesnego studia, w którym będą jeszcze wyższej jakości materiały i wywiady o tematyce wolnościowej w projekcie o nazwie VETO TV.
pobierz 121.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Kamil Cebulski »
Zarządzanie w kopalni i pasieka na Zastawiu - Przemysław Kasperczyk |#467
Przemysław Kasperczyk Górnik pracujący na stanowisku zarządzającego nadsztygara w kopalni. Absolwent Politechniki Śląskiej oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Bieruniu. Przemek posiada ponad dziesięć lat doświadczenia w kierowaniu zespołem sięgającym od 15 do ponad 200 osób w warunkach zagrożenia życia i zdrowia, pod nieustającą presją czasu i wyniku, przy sztywnym systemie płacowym bez możliwości regulacji. Równocześnie zbudował wspólnie z żoną przedsiębiorstwo pszczelarskie. Pasieka na Zastawiu jest położona w Polance Wielkiej. Oferuje miody: wielokwiatowy, rzepakowy, lipowy oraz pyłek pszczeli, który pozyskiwany jest z pasieki stacjonarnej, pozostałe miody odmianowe: , które uzyskuje się z rodzin pszczelich wywożonych na poszczególne pożytki. Przemek wraz z żoną są pasjonatami pszczół i przyrody.
pobierz 130.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Kamil Cebulski »
Prawda o kosmicznym długopisie za miliony dolarów
Historia o piszącym w kosmosie długopisie za miliony dolarów jest odwrotna niż większość ludzi sądzi. Zgadza się, że amerykanie wydali na opracowanie długopisu milion dolarów, ale nie zrobiła tego NASA, tylko prywatna firma produkująca długopisy należąca do Paula Fishera. Zrobiła to z własnego kapitału i bez porozumienia z NASA, a większość tych pieniędzy najprawdopodobniej poszło nie na wymyślenie długopisu a na sfinansowanie kampanii reklamowej w radio i TV. Prawdą jest też to, że Rosjanie używali ołówka. Bardzo szybko doszli do wniosku, że ołówek nie jest praktyczny i zaczęli pisać gliniakami, a w 1969 roku... kupili od Fishera 100 długopisów i 1000 wkładów, bo jednak biły one ołówki i gliniaki o kilka poziomów! Więcej w filmie.
pobierz 31.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Kamil Cebulski »
Technologie i zarządzanie - Michał Piętal |#466
Michał Piętal Prezes Zarządu w firmie AURA Generis Systems. Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW (magisterium) oraz Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (doktorat). Przez ostatnie 10 lat specjalizował się w tematyce Analytics & BigData. Certified Business Intelligence Professional. Pełnił takie funkcje jak: helpdesk, grafik, programista, handlowiec, informatyk-specjalista czy analityk systemowy. Autor publikacji z dziedziny bioinformatyki strukturalnej, prawa własności intelektualnej, oraz patentu (UPRP). Skutecznie łączy zaangażowanie w biznesie z pracą badawczą, przygotowanie technologiczne i menadżerskie. Michał pracuję w branży ICT od ponad 25 lat, od 10 lat, wybrał jeden z obszarów ICT i się w nim doskonali. Zasiada w zarządach spółek, obecnie jest współwłaścicielem biznesu i zarząd firmy jest jego trzecim zarządem. Jego pasją są: filmy SF, retro-komputery Amiga oraz wycieczki w góry.
pobierz 80.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
« Kamil Cebulski »
Planowanie finansów osobistych - Roksana Śliwka |#475
pobierz 108.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek