Świat Kamila C.

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Tygodniuffki to audycje, które zdobyły największą popularność w ubiegłym tygodniu. Ranking audycji tworzony jest automatycznie na podstawie zainteresowania użytkowników
Opis: Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce. W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.
Data dodania: 2012-04-15 00:00:00
Data aktualizacji: 2019-02-21 04:30:48
Audycji w katalogu: 727
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 3 dni temu
« Kamil Cebulski »
Portal dla biegacza - Przemysław Niemczuk |#462
Przemysław Niemczuk. Ukończył Wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne. Przez 13 lat pracował na etacie w szkole i równolegle budował portal internetowy: [link], w którym można znaleźć 1500 artykułów na temat bezpiecznego biegania i zdrowego trybu życia oraz ok. 100 planów treningowych. Integralną częścią portalu jest sklep online z książkami o tematyce branżowej i produktami sportowymi. Od 6 lat ma podpisane umowy z najlepszymi producentami odzieży sportowej na świecie. Promuje i recenzuje te marki na polskim rynku. Dwa lata temu wraz z dwoma współautorami wydał pierwszą książkę. Obecnie wydaje książki dla biegaczy na temat zdrowego stylu życia. W przyszłości planuje poszerzyć swoją ofertę o plany dietetyczne i edukację zdrowego żywienia, co ma być uzupełnieniem obecnie prowadzonego biznesu.
pobierz 81.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 dni temu
« Kamil Cebulski »
Odstraszanie ludzi w organizacjach społecznych
Zostałem zaproszony przez Janka Kubania, prezesa PAFERE, abym wziął udział w dość oryginalnej konferencji. Wiele osób zostało poproszonych o to, aby w kilkanaście minut zreferować co ich zdaniem można zmienić, aby ruch wolnościowy w Polsce miał większe przełożenie na rzeczywistość. Raczej nie wypowiadam się na takie tematy, ale wyzwanie przyjęte. Przemyślałem temat i oto do jakich konkluzji doszedłem.
pobierz 61.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
« Kamil Cebulski »
Fabryka magika - Paweł Pawul 461
Paweł Pawul. Od czasów studenckich wiedział, jakim biznesem będzie się zajmował. Przez 4 lata prowadzi firmę produkującą gadżety i odzież reklamową z nadrukami. W dzisiejszych czasach rynek gadżetów się rozrasta a drukarnie upadają. Na rynku jest około dwóch tysięcy agencji reklamowych i rynek jest rozdrobniony, więc trzeba się czymś wyróżniać. Najlepiej: jakością, pasją, profesjonalną obsługą klienta, a także pomysłami na pozyskanie nowych oraz zaopiekowanie się już pozyskanymi klientami, chociażby przez organizowanie eventów marketingowych. W branży reklamowej niezbędnym elementem sukcesu jest nieustanne badanie rynku i potrzeb oraz rozwijanie firmy przez nowe kanały sprzedaży np. internetowej.
pobierz 91.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 dni temu
« Kamil Cebulski »
Deportacja Bisbee sposobem na komunę
Sto lat temu w Arizonie dwa tysiące cywilów było tak zdeterminowanymi w obronie kapitalizmu, że wzięło strzelby i wywiozło 1200 socjalistów ze swojego miasta. Słuchając jak organizator protestów rolników zapowiada ataki terrorystyczne przypomniała mi się historia z Bisbee i trochę smutno mi, że okno Overtona zostało tak przesunięte w lewo, że ciągle dopuszczamy socjalistów do rynku akceptowalnych idei.
pobierz 40.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 dni temu
« Kamil Cebulski »
Wydawnictwo bhp w Irlandii -Marek Szepietowski |#460
Marek szepietowski. Przedsiębiorca Po Pierwszym biznesie w Polsce zniszczonym przez machinę urzędniczą, postanowił wyemigrować do Irlandii. Pracował jako instruktor i dyrektor bhp stracił pracę. W czasie kryzysu, z kredytem na barkach, postanowił otworzyć wydawnictwo szkoleniowe o tematyce przepisów bhp. Zdobył pozycję lidera znajdując niszę, sprzedał kilka milionów sztuk książek. Planuję ekspansję na rynki Europejskie w tym na Polskę. Ekspansja Zagranicę uatrakcyjni ofertę chociażby przez niższe koszty przesyłki. Przez Najwyższą jakość wydawniczą. na pięciu największych producentów wózków widłowych obsługuję wszystkich. W przyszłości dopełnieniem oferty ma być otwarcie platformy e-learningowej.
pobierz 85.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 15 dni temu
« Kamil Cebulski »
Zarządzanie w branży mięsnej - Wojciech Woźniak |#459
Wojciech Woźniak. Przedsiębiorca od 20 lat pracujący na stanowiskach menadżerskich w branży mięsnej, Ukończył studia w momencie największych przemian gospodarczych w Polsce. Brał odpowiedzialność za rozwój firm i budowanie marki. Przez 12 lat pracował w firmie rodzinnej w której Jako doświadczony dyrektor do spraw sprzedaży awansował na stanowisko prezesa. Posiada ogromne doświadczenie w rekrutacji pracowników. Uważa że do awansu warto w pierwszej kolejności wychwytywać ludzi w wewnątrz firmy, wspierać i budować dla nich ścieżkę kariery. Zbudował portal do robienia grupowych zakupów, ale biznes okazał się niewypałem. Uważa że w biznesie warto samemu szukać osób do budowania odpowiedniego zespołu.
pobierz 108.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
« Kamil Cebulski »
Pracownicy zawsze przychodzą na gotowe
Aby uczcić zamach terrorystyczny w Chicago komuniści zorganizowali święto pracy. Tymczasem prawda jest taka, że pracownicy zawsze do pracy przychodzą na gotowe. To pracodawca ma pomysł, oszczędza zamiast konsumować, myśli, kombinuje, ale też i pracuje w swojej firmie dużo dłużej niż każdy z pracowników. Dlaczego więc wszystkie zasługi za sukces gospodarczy przypisuje się pracownikom nie pracodawcom.
pobierz 38.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
« Kamil Cebulski »
Deweloperka domów jednorodzinnych - Mariusz Krawiec |#458
MariuszKrawiec.Przedsiębiorca,żołnierz zawodowy.Jako młody chłopak założył firmę składającą komputery. Po służbie w harcerstwie i pasjonowaniu się wojskiem, podjął decyzje o zawodowej służbie.Służył najpierw w służbach regularnych i następnie 11 lat w wojskach specjalnych. Jako starszy oficer postanowił zająć się równolegle flipami, co dało się pogodzić, ponieważ Uważa że w strategii wojskowej bycie przedsiębiorczym jest przydatną cechą a doświadczenie zdobyte w wojsku może pomóc w biznesie. Po zakończeniu Kariery wojskowej, następnym krokiem było założenie wraz ze wspólnikami firmy deweloperskiej. Obecnie buduje osiedla z domami o podwyższonym standardzie we Wrocławiu co jest niszą rynkową dla bardziej zamożnych klientów, niebawem planuje również budowę osiedli domków standardowych dla szerszej grupy klientów.
pobierz 103.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 22 dni temu
« Kamil Cebulski »
Marketing internetowy - Damian Szczepański |#457
Damian Szczepański. Przedsiębiorca.Damian Szczepański. Przedsiębiorca. Od zawsze wiedział że zostanie przedsiębiorcą. Przez ponad 7 lat przeszedł przez kilka nietrafionych biznesów. Po pierwszym nieudanym biznesie w Polsce osiedlił się w Austrii gdzie po zakończeniu studiów zaliczył kilka startupów. Jest autorem kilku obecnie używanych wynalazków których ostatecznie nie wdrożył w życie. Wiele inspiracji wiedzy i nowych wiadomości zdobył na konferencjach, wykładach i rozmowach kuluarowych z przedsiębiorcami w Asbiro oraz innych iwentach biznesowych. Determinacja i wytrwałość doprowadziła go do osiągnięcia celu .Obecnie jest właścicielem Agencji reklamy i marketingu internetowego, uważa że tego typu działalność ma rozwojową perspektywę. W niedalekiej przyszłości planuje otwarcie oddziału firmy w Krakowie.
pobierz 92.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
« Kamil Cebulski »
Rolnicy nam zapłacą za przyjęcie od nich malin
Z zaciekawieniem przejrzałem prasę o dzielnych rolnikach blokujących A2. Po 3 godzinach na autostradzie pojawił się minister, który po godzinie rozmów skapitulował i rozdał rolnikom nasze pieniądze. Tak przychylił im nieba, że dostał brawa.
pobierz 50.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
« Kamil Cebulski »
Kancelaria radcy prawnego - Artur Grabowski |#456
Artur Grabowski. Radca prawny, specjalista prawa pracy i prawa gospodarczego. Posiada, specjalistyczną wiedzę i doświadczenie z zakresu rożnego rodzaju zawiłości prawnych. Specjalizuje się i Nieustannie rozwija swoje umiejętności z zakresu kapitału ludzkiego. Doradza Przy zatrudnianiu Polaków i cudzoziemców. Zajmuje się pomocą w rozstrzyganiu sporów sądowych mediacją i Arbitrażem a także ochroną przed nieuczciwą konkurencją, mobingiem i dyskryminacją. Prowadzi analizę rozwiązań związanych z outsourcingiem, Opracowuje regulaminy wynagradzania, systemy motywujące pracowników regulaminy prowizyjne, Prowadzi szkolenia u klientów. Zapewniamy szkolenia dla pracodawców i innych grup z zakresu prawa zawodowego. Przeprowadza audyty zasobów ludzkich w kontekście zgodności z prawem, redukcji kosztów.
pobierz 96.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Rynki nieruchomości - Łukasz Chlebicki |#455
Łukasz Chlebicki. Specjalista od pozyskiwania i obrotu nieruchomości. Już w szkole podstawowej wiedział że chce być biznesmenem. Uczęszczał do technikum informatycznego, jednak stwierdził że nie mając predyspozycji do tworzenia programów itp. Zajął się handlem słodyczami w sklepiku szkolnym. Następnym krokiem była nauka na studiach dziennych, na kierunkach, marketing i zarządzanie. W międzyczasie pozyskiwał klientów dla biura kredytowego. Po tych doświadczeniach zaczął współpracować z bankami i założył sieć dystrybucji pośrednictwa kredytowego. Na przełomie lat 2008/2009 zaliczył bankructwo. Kolejnym pomysłem było założenie własnej firmy oferującej niewielkie pożyczki krótkoterminowe. Trzy lata później trafił do branży nieruchomości. Swoją pierwszą nieruchomość inwestycyjną kupił w 2012 roku. W 2016 roku zainwestował w swoją pierwszą kamienicę. Inwestuję w budynki wielorodzinne, kamienice, a w przyszłości planuje inwestycje deweloperskie.
pobierz 94.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Moja mama niszczy naszą wspólną firmę.
Krótki komentarz dotyczący sytuacji w firmie rodzinnej, która ma problemy i roluje kredyt kupiecki, najprawdopodobniej aby bank nie wypowiedział kredytów. Nowe pokolenie ma inne zdanie na wyjście z sytuacji niż starsze. Powstaje problem.
pobierz 49.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Style coach-Cool hunter i dress code - Agnieszka-Świst Kamińska |#454
Agnieszka Świst-Kamińska. Ukończyła Liceum o kierunku psychologiczno –pedagogicznym. Ukończyła studia stomatologiczne, pracując jako protetyk co nie przyniosło jej to możliwości ciągłego rozwoju.Następnie pracowała jako charakteryzatorka w filmie i teatrze. Wyjechała na studia do Londynu studiowała na kierunkach Style coach-Cool hunter i Dress code. Po powrocie do polski zajęła się stylizacją mężczyzn. Obecnie jest specjalistką, doradztwa i stylizacji oraz budowy wizerunku Kobiet i mężczyzn działających w branży biznesowej medialnej i publicznej. Pomaga osobom niepełnosprawnym wypromować się przed wejściem na rynek pracy. Udziela eksperckich wywiadów w telewizji TVN oraz w Polskim Radio oraz w mediach internetowych. Prowadzi swój autorski blog pt. Szkoła męskiego stylu.
pobierz 105.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Sprzedaż nieruchomości - Magdalena Wyka |#453
Magdalena wyka. Studiowała na SGH finanse i bankowość. Przez rok pracowała przy powstawaniu Alior Banku. Po pracy w branży bankowej. Wyjechała na wymianę ,do Nowej Zelandii. Po Powrocie podjęła Pracę w marketingu i reklamie. Namówiona przez kolegę ze studiów zajęła się kupowaniem remontowaniem i sprzedażą mieszkań. Pierwsze mieszkanie sprzedała z sukcesem w dwa dni po remoncie. Od roku działa i podróżuje z Asbiro. W przyszłości stawia na dalszy rozwój swojego biznesu przy współpracy z innymi ludźmi ,tak aby pogodzić obrót nieruchomości z podróżowaniem które jest jej pasją.
pobierz 78.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Klub inwestora w Norwegii Przemysław Kocój |#552
Przemysław Kocój. Od ponad siedmiu lat mieszka w Norwegii. Zajmuje się prowadzeniem nowoczesnego biura rachunkowego MTA Group AS. Aktywny inwestor na rynku nieruchomości w Polsce i Norwegii. Absolwent wydziału ekonomi Uniwersytetu Wrocławskiego. Analityk finansowy. Razem z zespołem skupia Polaków inwestujących w Norwegii podczas spotkań organizowanych w Oslo. Jest jednym z tych Polaków, którego firma przebiła mur nieufnego środowiska biznesowego Norwegii. Świadczy usługi dla coraz większej liczby firm norweskich. Jest współzałożycielem Oslo Investors Club, który pod koniec 2018 roku stal się członkiem organizacji klubów biznesu Asbiro Investors Ltd.
pobierz 92.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
ASBIRO zostało SZKOŁĄ WYŻSZĄ. Rezygnuję z funkcji REKTORA
Dzisiaj dwa najważniejsze ogłoszenia jakie w życiu ogłaszałem. Otóż dzisiaj przestaję pełnić funkcję Rektora ASBIRO. Od jutra ASBIRO działa jako prawdziwa Szkoła Wyższa. Ja niestety nie spełniam wymagań aby zarządzać taką uczelnią dlatego muszę zostawić zarządzanie i przenieść się na zarządzenie organizacją z poziomu Rady Nadzorczej. Sporo zmian nas czeka. Dla was są to zmiany niezauważalne, a nam dają mnóstwo możliwości i miejsca do dalszego rośnięcia.
pobierz 48.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
O świętach #5 Jan Kubań
W ostatniej w 2018 roku świątecznej audycji rozmawiamy z Jankiem Kubaniem, przedsiębiorcą, prezesem Polsko Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego.
pobierz 34.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Międzynarodowe Startupy - Sylwia Harewska |#451
Sylwia Harewska. Założycielka startupu fintechowego- Hei Banking. Zwyciężczyni konkursu Startup Weekend Oslo. Uczestniczyła w akceleratorze dla early stage FinTech startups w Oslo- TheFactory. Swój startup prezentowala na kilku duzych konferencjach dla startupow z social impact: Katapult Future Fest i InnoFrugal. W maju tego roku otrzymała wyróżnienie od Polskiej Ambasady w Norwegii podczas Gali Wybitny Polak, za prace na scenie startupowej oraz promowanie Polski. Obecnie pomaga przy wprowadzeniu na norweski rynek marki Revolut.
pobierz 75.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
O świętach #4 Jan Fijor
Publikujemy nagraną w święta z Jankiem rozmowę właśnie o świętach. Janek opowiada jak to dawniej w Zakopanem było oraz o świętach na emigracji w USA.
pobierz 34.9 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze >
>>
miodek