Świat Kamila C.

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce. W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.
Data dodania: 2012-04-15 00:00:00
Data aktualizacji: 2019-06-25 18:46:06
Audycji w katalogu: 505
Stan: Aktywny :-)
opublikowany 5 dni temu
« Kamil Cebulski »
Superminds Academy - Aneta Grzanek |#480
Aneta Grzanek Założycielka i właścicielka Centrum Językowego CONVERS. Z wykształcenia filolog, manager i tłumacz języka angielskiego. Jedyna Polka, która posiada Certyfikat Trenera Matematyki Mentalnej przyznany w Chiba w Japonii przez Japoński Związek Sorobanu. Jest pomysłodawczynią i współtwórczynią Neuromatematyki oraz CLIL (Content and Language Integrated Learning) Business - nowej metody nauczania przyszłych liderów przygotowanych do konkurowania w świecie innowacji. Aneta jest laureatką organizowanego przez ASBIRO konkursu „Plan na Start” na najlepszy start w 2018 roku. W swojej pracy stawia na ciągły rozwój, innowacyjne rozwiązania. Dla Anety nadrzędnym celem jest rozbudzenie pozytywnego nastawienia uczniów do nauki języka. Nie popiera tezy o braku predyspozycji językowych ani matematycznych, uważa że każdy jest w stanie posiadać nadmiar lub nawet genialne zdolności, wystarczy dopasować metody nauczania do preferencji i stylu uczenia się ucznia.
pobierz 70.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
« Kamil Cebulski »
Budowanie strategii biznesowych - Wojciech Plona |#479
Wojciech Plona. Konsultant Biznesowy. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Po studiach ekonomicznych pracował jako konsultant w firmie doradczej, realizując projekty m.in. dla Grupy LOTOS, Grupy ENERGA, Grupy KGHM, Grupy PGNiG. Od 2017 roku ma własną firmę doradczą. Obecnie w swojej firmie oferuje wysoką jakość usług, która przekłada się na realne efekty biznesowe klienta. Jest otwarty na różne formy współpracy biznesowej w oparciu o dostarczanie wartości firmom. Ma doświadczenie w budowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju przedsiębiorstw, analizach rynku i konkurencji, zarządzaniu projektami oraz procesami. W tym zakresie Wojtek zrealizował ponad dziesiątki projektów dla dużych przedsiębiorstw oraz startupów w branżach takich jak: energetyka (energia elektryczna, gaz, ropa naftowa), przemysł stoczniowy, przemysł wydobywczy, edukacja, sport, nowe technologie.
pobierz 106.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 16 dni temu
« Kamil Cebulski »
Kariera twórcy youtubera - Maciej (Wapniak)Wapiński |# 478
Maciej Wapiński Twórca kanału na YouTube Wapniak VETO. Ukończył studia na kierunku finanse i rachunkowość. Maciej prowadzi kanał z filmami o tematyce wolnościowej i samorozwoju. Celem codziennych publikacji jest promowanie wolności osobistej i ekonomicznej w Polsce. Można tam zobaczyć holistyczne podejście do wolności: kryptowaluty, broń, poker, kruszce, biznes, inwestowanie, polityka. W ramach projektu VETO Wapniak ma również sklep internetowy. Obecnie Maciej planuje budowę nowoczesnego studia, w którym będą jeszcze wyższej jakości materiały i wywiady o tematyce wolnościowej w projekcie o nazwie VETO TV.
pobierz 121.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
« Kamil Cebulski »
Zarządzanie w kopalni i pasieka na Zastawiu - Przemysław Kasperczyk |#467
Przemysław Kasperczyk Górnik pracujący na stanowisku zarządzającego nadsztygara w kopalni. Absolwent Politechniki Śląskiej oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Bieruniu. Przemek posiada ponad dziesięć lat doświadczenia w kierowaniu zespołem sięgającym od 15 do ponad 200 osób w warunkach zagrożenia życia i zdrowia, pod nieustającą presją czasu i wyniku, przy sztywnym systemie płacowym bez możliwości regulacji. Równocześnie zbudował wspólnie z żoną przedsiębiorstwo pszczelarskie. Pasieka na Zastawiu jest położona w Polance Wielkiej. Oferuje miody: wielokwiatowy, rzepakowy, lipowy oraz pyłek pszczeli, który pozyskiwany jest z pasieki stacjonarnej, pozostałe miody odmianowe: , które uzyskuje się z rodzin pszczelich wywożonych na poszczególne pożytki. Przemek wraz z żoną są pasjonatami pszczół i przyrody.
pobierz 130.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
« Kamil Cebulski »
Prawda o kosmicznym długopisie za miliony dolarów
Historia o piszącym w kosmosie długopisie za miliony dolarów jest odwrotna niż większość ludzi sądzi. Zgadza się, że amerykanie wydali na opracowanie długopisu milion dolarów, ale nie zrobiła tego NASA, tylko prywatna firma produkująca długopisy należąca do Paula Fishera. Zrobiła to z własnego kapitału i bez porozumienia z NASA, a większość tych pieniędzy najprawdopodobniej poszło nie na wymyślenie długopisu a na sfinansowanie kampanii reklamowej w radio i TV. Prawdą jest też to, że Rosjanie używali ołówka. Bardzo szybko doszli do wniosku, że ołówek nie jest praktyczny i zaczęli pisać gliniakami, a w 1969 roku... kupili od Fishera 100 długopisów i 1000 wkładów, bo jednak biły one ołówki i gliniaki o kilka poziomów! Więcej w filmie.
pobierz 31.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 23 dni temu
« Kamil Cebulski »
Technologie i zarządzanie - Michał Piętal |#466
Michał Piętal Prezes Zarządu w firmie AURA Generis Systems. Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW (magisterium) oraz Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (doktorat). Przez ostatnie 10 lat specjalizował się w tematyce Analytics & BigData. Certified Business Intelligence Professional. Pełnił takie funkcje jak: helpdesk, grafik, programista, handlowiec, informatyk-specjalista czy analityk systemowy. Autor publikacji z dziedziny bioinformatyki strukturalnej, prawa własności intelektualnej, oraz patentu (UPRP). Skutecznie łączy zaangażowanie w biznesie z pracą badawczą, przygotowanie technologiczne i menadżerskie. Michał pracuję w branży ICT od ponad 25 lat, od 10 lat, wybrał jeden z obszarów ICT i się w nim doskonali. Zasiada w zarządach spółek, obecnie jest współwłaścicielem biznesu i zarząd firmy jest jego trzecim zarządem. Jego pasją są: filmy SF, retro-komputery Amiga oraz wycieczki w góry.
pobierz 80.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
« Kamil Cebulski »
Planowanie finansów osobistych - Roksana Śliwka |#475
pobierz 108.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 29 dni temu
« Kamil Cebulski »
Globalna obsługa biznesowa - Michał Cencek |#474
Michał Cencek Founder & Global CEO. W wieku 16 lat postanowił, że zostanie przedsiębiorcą. Przez dwa lata szukał pomysłu na biznes. Założył portal do przechowywania plików w Internecie. Firma upadła po 17 miesiącach, Michał zbankrutował. Po tych trudnych doświadczeniach stworzył spółkę Infinite Prosperity Limited w Wielkiej Brytanii, która oficjalnie zapoczątkowała działalność marki VIREGO®. Obszarem działalności firmy jest obsługa biznesowo-księgowa podmiotów gospodarczych. Z pomocą 200 specjalistów dostarcza wysokiej jakości usługi biznesowe, doradcze, finansowe, księgowe, podatkowe, prawne, specjalistyczne i na życzenie działając globalnie. W maju 2019 roku powstanie fundacja VIREGO, której celem będzie wsparcie finansowe oraz merytoryczne ambitnych przedsiębiorców i start-upów. W czerwcu 2020 roku na rynku pojawi się Aplikacja MV (MyVIREGO) na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android, Będzie to pierwsze na rynku, nowoczesne narzędzie do zarządzania firmą. Aplikacja znacząco poprawi komfort prowadzenia firmy.
pobierz 154.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Produkcja opakowań motoryzacyjnych - Mariusz Mszyca |#473
Mariusz Mszyca Przedsiębiorca. Od 20 lat zajmuje się sprzedażą. Z wykształcenia jest ekonomistą z dyplomem MBA Oxford Brooks University. Ukończył także studia z zakresu zarządzania, marketingu, finansów i rachunkowości. Mariusz stworzył pierwszą, własną firmę w wieku 38 lat, wcześniej przez 14 lat zdobywał doświadczenie zawodowe na różnych stanowiskach od sprzedawcy po dyrektora handlowego. Jest autorem dwóch książek o tworzeniu własnego biznesu. Od 2011 roku jest właścicielem firmy produkcyjnej z 80-osobowym zespołem o zasięgu europejskim, która projektuje i produkuje opakowania dla przemysłu motoryzacyjnego dla fabryk takich marek jak BMW, VW, Porsche czy Daimler-Mercedes. Planuje rozszerzyć działalność również poza Europę.
pobierz 94.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Projektant wzornictwa przemysłowego - Marek Adamczewski #472
Marek Adamczewski Projektant wzornictwa przemysłowego. Profesor, absolwent i były dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2011 uzyskał tytuł profesora sztuk plastycznych. Ukończył również podyplomowe studia Design Management prowadzone w Warszawie przez Szkołę Główną Handlową i Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Założyciel pracowni Marad Design. Do produkcji wdrożonych zostało około 300 projektów Marka, w tym ponad 20 pojazdów szynowych. Marek brał także udział w realizacji koncepcji elektrycznych zespołów trakcyjnych Pesa, wagonów spalinowych typu 214M i 610M oraz spalinowego zespołu trakcyjnego typu 218M. Kurator i projektant wielu wystaw, członek jury wielu konkursów wzorniczych.
pobierz 107.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Taxxo- sieć partnerskich biur rachunkowych -Małgorzata Latuszek#471
Małgorzata Latuszek Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, certyfikowany manager projektów IPMA. Ukończyła liczne szkolenia krajowe i międzynarodowe. Prowadziła ponad 100 projektów informatycznych dla przedsiębiorstw oraz dla międzynarodowych korporacji. Małgorzata jest przedsiębiorcą od 16 roku życia. Od 2011 roku głównym przedsięwzięciem, które realizuje jest Taxxo- sieć partnerskich biur rachunkowych, zlokalizowanych w całej Polsce. Platforma Taxxo dostępna jest w ponad 20.000 firmach w Polsce i wspiera pracę ponad 500 księgowych. Jej misją jest wsparcie biznesu klientów, poprawienie ich cash flow, unowocześnienie usług księgowych, automatyzacja procesów, a także integracja rozproszonego środowiska biur księgowych, przedsiębiorców, dostawców usług biznesowych, finansowych, banków oraz ich systemów w ramach „API economy”. Małgosia planuje rozszerzyć swoją działalność na Stany Zjednoczone. Obecnie jest Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A.- operatora Taxxo.
pobierz 101.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Fabryka mebli na wymiar- Michał Popiel |#470
Michał Popiel Przedsiębiorca. Ukończył studia inżynierskie na Politechnice. Przed założeniem firmy budowlanej pracował w handlu i finansach. W pierwszych latach działalności zajmował się budową stanów surowych oraz wykończeniem wnętrz. W roku 2014 firma zmieniła profil działalności na produkcję mebli na wymiar. Obecnie oferuje pełen asortyment mebli: kuchnie, szafy, łóżka, meble dziecięce, zabudowy nietypowe. Firma ma wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzonych usług oraz zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, specjalizujących się w konkretnych dziedzinach meblarstwa. Michał buduje firmę oraz zarządza nią w oparciu o model turkusowej organizacji.
pobierz 103.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
« Kamil Cebulski »
Wolontariat fundacji ASBIRO - Joanna Tomaszewska |#469
pobierz 79.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Stoiska targowe - Karol Salawa |#468
Karol Salawa. Przedsiębiorca. Właściciel w Stoiska24.pl. Wyznaje zasadę, że w życiu nie ma nic za darmo. Pracował na różnych stanowiskach jednocześnie nabierając doświadczenia w marketingu i zarządzaniu, do momentu, gdy pasją życia okazała się własna firma. Zespół Karola jest w stanie zbudować każde stoisko, w dowolnym miejscu UE. Oferuje stoiska targowe wszystkich typów, dostosowanych od wielkości powierzchni, posiadanego budżetu, oraz charakteru targów, także wraz z wykorzystaniem elementów nietypowych. Współpracuje z najlepszymi ekipami wykonawczymi.
pobierz 130.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Rynek Nieruchomości gruntowych - Krzysztof Derdzikowski |#467
Krzysztof Derdzikowski Z rynkiem nieruchomości związany od 2006 roku. Pierwszą firmę założył z kolegą w czasie kryzysu na rynku gruntów. Doświadczenie zdobywał podczas pracy dla największego biura nieruchomości w kraju, jak i podczas rozwijania lokalnych oddziałów kilku firm w branży. Autor branżowych tekstów i poradników w lokalnych mediach internetowych oraz drukowanych. Pośrednik, doradca, szkoleniowiec. Prywatnie fan nowych rozwiązań IT w branży nieruchomości i marketingu internetowego.
pobierz 96.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Zarządzanie ludźmi i projektami - Paweł Bochnowski |#466
Paweł Bochnowski. Ekspert w zakresie wdrażania zmian i zarządzania projektami. Świadczy szereg usług z zakresu zarządzania dla różnych klientów. Pełni rolę Interim Manager’a w Londyńskim City dla banku inwestycyjnego Aviva Investors. Realizował projekty dla Euro Banku i Fortum. Współpracował jako dziennikarz z magazynem Zarządzanie Projektami oraz poprzez działalność w ramach Project Management Institute (PMI). Finalista Young Project Management Program, organizowanego przez International Project Management Association. Doświadczenie zdobywał realizując i uczestnicząc w projektach w różnych branżach m.in. w finansach, IT, energetyce, organizacji wydarzeń sportowych. Spędził setki godzin na sali szkoleniowej jako trener PM. W wolnych chwilach komentuje mecze swojej ulubionej drużyny lacrosse Kosynierów Wrocław.
pobierz 121.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Kredyty i sprzedaż nieruchomości - Maciej Sukiennik |#465
Maciej Sukiennik Ekspert w dziedzinie pośrednictwa kredytowego pracujący w branży finansowej od 2011 roku. Doświadczenia nabierał w największej firmie doradztwa finansowego w Polsce na stanowisku zastępcy kierownika zespołu doradców. Od 2015 roku aktywny uczestnik rynku nieruchomości – flipy, handel, wynajem. Od kwietnia 2017 roku Maciej prowadzi własne biuro kredytowe. Pozyskuje finansowanie dla osób indywidualnych oraz dla małych i średnich przedsiębiorców. Wspólnie z biurem pośrednictwa handlu nieruchomościami, tworzą firmę sprzedającą i wynajmującą nieruchomości.
pobierz 95.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Trening mocnych stron talentów - Izabela Antosiewicz |#464
Trener Mocnych Stron w TLnC Global. Od 2014 roku koncentruje się na wykorzystywaniu w swojej pracy Formuły Geniuszu Taisja Laudy® oraz narzędzi Instytutu Gallupa. Jest częścią profesjonalnego zespołu. Wyławia talenty w zespołach, w tym w parach, rodzinach, także u dzieci i młodzieży. Zajmuje się budowaniem kultury pracy w oparciu o wrodzone talenty i wypracowane mocne strony. Izabela jest optymistycznym mówcą i energetyczną rozmówczynią. W życiu wierna zasadzie, że najlepiej być sobą dbając o przestrzeń, by inni też mogli być sobą w naszym towarzystwie.
pobierz 103.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Designerskie etui na telefon - Damian Raupuk |#483
Damian Raupuk. Od 7 lat działa w branży akcesoriów do telefonów komórkowych. Przez kilka lat sprzedawał produkty sprowadzane z Chin. Wspólnie z kolegą wpadł na pomysł stworzenia marki wysokiej jakości etui dla klienta detalicznego z designerskimi nadrukami, zdobione oryginalnymi fotografiami i grafikami, który z założenia ma być częścią garderoby. Firma sprzedaje produkty na Allegro oraz posiada sklep internetowy. Obecnie planuje wejść z ofertą na rynki zagraniczne, rynek niemiecki i sprzedaż na rynku rumuńskim.
pobierz 84.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Wynajem nieruchomości - Wojciech Maniecki |#482
Wojciech Maniecki. Przedsiębiorca. Pracował na etacie jako barman i działał w organizacji studenckiej. Następną pracą było stanowisko project managera w firmie IT, założonej przez grupę kolegów. Następnie zajął się wynajmem krótkoterminowym. Firma zajmująca się nieruchomościami rozwijała się, dochody rosły, po czym pojawiła się propozycja odkupienie od kolegi dużej firmy zajmującej się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami. Biznes rozrósł się do wymiarów korporacyjnych. Wojtek nadal ma głowę pełną nowych pomysłów i marzeń biznesowych, które zamierza zrealizować.
pobierz 107.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek