Świat Kamila C.

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce. W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.
Data dodania: 2012-04-15 00:00:00
Data aktualizacji: 2019-08-17 22:20:54
Audycji w katalogu: 509
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 5 dni temu
« Kamil Cebulski »
Biznes po niemiecku - Jarosław Betlej |#484
Jarosław Betlej New Business Manager. Absolwent Akademii Komunikacji Marketingowej w Düsseldorfie. Od 25 lat pracuje w międzynarodowych i polskich agencjach reklamowych (Düsseldorf, Barcelona, Frankfurt, Londyn, Warszawa, Praga, Bratysława). Od 2011 roku specjalizuje się w Creative Business Development. Międzynarodowy Doradca Marketingowy specjalizujący się w rozwoju biznesu, doradztwie i usługach B2B. Założyciel 11 kreatywnych firm w 7 krajach Europy, były Dyrektor Europy Wschodniej w amerykańskiej korporacji reklamowej Foote, Cone & Belding. Doświadczony w zadaniach pionierskich, przedsiębiorczych start-upach i nowych biznesach. Jego agencje zostały kilkukrotnie wyróżnione na „The New York Festivals” czy Festiwalu KTR. W 2010 roku jego firma doceniona została jako najlepsza nie sieciowa agencja reklamowa w Polsce w 5 parametrach (Media&Marketing, Millward Brown). W Visualcom od 2016 pełni rolę Doradcy Klientów rynku niemieckiego. Prywatnie to fascynat podróży, kinematografii, literatury i starych samochodów oraz artysta, którego nowoczesne obrazy olejne były wystawiane w Warszawie, New Jersey, New Jorku, Bern i Rydze. Regularnie jeździ na rowerze i uprawia narciarstwo alpejskie.
pobierz 97.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 dni temu
« Kamil Cebulski »
Psychologia strategiczna w biznesie - Adam Dębowski |#483
Adam Dębowski Psycholog Strategiczny. Od 2005 roku pomaga w pokonywaniu oporu, dokonywaniu zmian i zwiększaniu skuteczności i efektywności osobistej, biznesowej, kompetencji miękkich, uwalnianiu się od wewnętrznych blokad i emocji, a firmom i menadżerom w zmianie i zarządzaniu zespołem. Szkolił się w USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Specjalizuje się w zarządzaniu i zarządzaniu zmianą. Adam stworzył autorską filozofię i metodologię zarządzania zmianą i oporem. Prowadzi szkolenia z liderami z takich firm jak: Śnieżka, Orange, Samsung Google, Allegro, Alshaya, LOT, Dell, P&G, RWE, PGNiG, Mars, GJ, X-Trade Brokers czy ING. Wspiera ludzi w trzech obszarach: mentalność i emocje, komunikacja i zarządzanie, strategia.
pobierz 163.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 19 dni temu
« Kamil Cebulski »
Szkolenia Agile & Scrum - Mateusz Żeromski #482
Mateusz Żeromski Praktyk biznesu z 19 letnim doświadczeniem. Mateusz działał w wielu branżach. Obecnie zajmuje się warsztatami i wyjaśnianiem zagadnień Agile i Scrum. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszkolił kilkaset osób. Uważa, że Scrum i wartości Agile są jasną i pewną drogą do zbudowania skutecznego i efektywnego zespołu. Dlatego też stworzył platformę e- learningową Agile & Scrum. Od roku 2019 jest organizatorem meetup Scrum Warsaw. Stawia na praktykę i skuteczne przekazywanie wiedzy.
pobierz 82.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 26 dni temu
« Kamil Cebulski »
Szkolenia i sprzedaż - Marek Mikietyński #481
Marek Mikietyński Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra na kierunku zarządzanie i marketing o specjalizacji analiza finansowa przedsiębiorstwa. W późniejszych latach ukończył również studia podyplomowe w poznańskiej Wyższej Szkole Bankowej na kierunku negocjacje i mediacje. W swojej karierze zawodowej zdobywał doświadczenie między innymi w takich branżach jak: bankowość, jako specjalista do spraw sprzedaży usług finansowych, skarbnik i kierownik placówki; windykacja, jako pracownik kancelarii komornika sądowego; farmaceutycznej na stanowisku przedstawiciela w jednej z największych korporacji w Polsce zajmującej się dystrybucją hurtową i produkcją marki własnej. Jeszcze w trakcie pracy jako przedstawiciel farmaceutyczny założył własną działalność i zaczął prowadzić szkolenia z zakresu treningu pamięci i koncentracji uwagi a następnie rozszerzył swoje usługi o tematy sprzedażowe, zarządzania, negocjacji, motywacji, kompetencji społecznych, kreowania wizerunku, wystąpień publicznych i coaching. Projekty szkoleniowe realizuje głównie na rynku farmaceutycznym współpracując z producentami, aptekami i sieciami aptecznymi. W branży motoryzacyjnej przeprowadza również audyty sprzedażowe. Uważa, że największą wartością jest człowiek i ukryte w nim zasoby. Dodatkowym pomysłem na biznes prowadzony wspólnie z kolegą jest produkcja i sprzedaż łodzi.
pobierz 106.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Superminds Academy - Aneta Grzanek |#480
Aneta Grzanek Założycielka i właścicielka Centrum Językowego CONVERS. Z wykształcenia filolog, manager i tłumacz języka angielskiego. Jedyna Polka, która posiada Certyfikat Trenera Matematyki Mentalnej przyznany w Chiba w Japonii przez Japoński Związek Sorobanu. Jest pomysłodawczynią i współtwórczynią Neuromatematyki oraz CLIL (Content and Language Integrated Learning) Business - nowej metody nauczania przyszłych liderów przygotowanych do konkurowania w świecie innowacji. Aneta jest laureatką organizowanego przez ASBIRO konkursu „Plan na Start” na najlepszy start w 2018 roku. W swojej pracy stawia na ciągły rozwój, innowacyjne rozwiązania. Dla Anety nadrzędnym celem jest rozbudzenie pozytywnego nastawienia uczniów do nauki języka. Nie popiera tezy o braku predyspozycji językowych ani matematycznych, uważa że każdy jest w stanie posiadać nadmiar lub nawet genialne zdolności, wystarczy dopasować metody nauczania do preferencji i stylu uczenia się ucznia.
pobierz 70.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Budowanie strategii biznesowych - Wojciech Plona |#479
Wojciech Plona. Konsultant Biznesowy. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Po studiach ekonomicznych pracował jako konsultant w firmie doradczej, realizując projekty m.in. dla Grupy LOTOS, Grupy ENERGA, Grupy KGHM, Grupy PGNiG. Od 2017 roku ma własną firmę doradczą. Obecnie w swojej firmie oferuje wysoką jakość usług, która przekłada się na realne efekty biznesowe klienta. Jest otwarty na różne formy współpracy biznesowej w oparciu o dostarczanie wartości firmom. Ma doświadczenie w budowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju przedsiębiorstw, analizach rynku i konkurencji, zarządzaniu projektami oraz procesami. W tym zakresie Wojtek zrealizował ponad dziesiątki projektów dla dużych przedsiębiorstw oraz startupów w branżach takich jak: energetyka (energia elektryczna, gaz, ropa naftowa), przemysł stoczniowy, przemysł wydobywczy, edukacja, sport, nowe technologie.
pobierz 106.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Kariera twórcy youtubera - Maciej (Wapniak)Wapiński |# 478
Maciej Wapiński Twórca kanału na YouTube Wapniak VETO. Ukończył studia na kierunku finanse i rachunkowość. Maciej prowadzi kanał z filmami o tematyce wolnościowej i samorozwoju. Celem codziennych publikacji jest promowanie wolności osobistej i ekonomicznej w Polsce. Można tam zobaczyć holistyczne podejście do wolności: kryptowaluty, broń, poker, kruszce, biznes, inwestowanie, polityka. W ramach projektu VETO Wapniak ma również sklep internetowy. Obecnie Maciej planuje budowę nowoczesnego studia, w którym będą jeszcze wyższej jakości materiały i wywiady o tematyce wolnościowej w projekcie o nazwie VETO TV.
pobierz 121.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Zarządzanie w kopalni i pasieka na Zastawiu - Przemysław Kasperczyk |#467
Przemysław Kasperczyk Górnik pracujący na stanowisku zarządzającego nadsztygara w kopalni. Absolwent Politechniki Śląskiej oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Bieruniu. Przemek posiada ponad dziesięć lat doświadczenia w kierowaniu zespołem sięgającym od 15 do ponad 200 osób w warunkach zagrożenia życia i zdrowia, pod nieustającą presją czasu i wyniku, przy sztywnym systemie płacowym bez możliwości regulacji. Równocześnie zbudował wspólnie z żoną przedsiębiorstwo pszczelarskie. Pasieka na Zastawiu jest położona w Polance Wielkiej. Oferuje miody: wielokwiatowy, rzepakowy, lipowy oraz pyłek pszczeli, który pozyskiwany jest z pasieki stacjonarnej, pozostałe miody odmianowe: , które uzyskuje się z rodzin pszczelich wywożonych na poszczególne pożytki. Przemek wraz z żoną są pasjonatami pszczół i przyrody.
pobierz 130.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Prawda o kosmicznym długopisie za miliony dolarów
Historia o piszącym w kosmosie długopisie za miliony dolarów jest odwrotna niż większość ludzi sądzi. Zgadza się, że amerykanie wydali na opracowanie długopisu milion dolarów, ale nie zrobiła tego NASA, tylko prywatna firma produkująca długopisy należąca do Paula Fishera. Zrobiła to z własnego kapitału i bez porozumienia z NASA, a większość tych pieniędzy najprawdopodobniej poszło nie na wymyślenie długopisu a na sfinansowanie kampanii reklamowej w radio i TV. Prawdą jest też to, że Rosjanie używali ołówka. Bardzo szybko doszli do wniosku, że ołówek nie jest praktyczny i zaczęli pisać gliniakami, a w 1969 roku... kupili od Fishera 100 długopisów i 1000 wkładów, bo jednak biły one ołówki i gliniaki o kilka poziomów! Więcej w filmie.
pobierz 31.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Technologie i zarządzanie - Michał Piętal |#466
Michał Piętal Prezes Zarządu w firmie AURA Generis Systems. Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW (magisterium) oraz Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (doktorat). Przez ostatnie 10 lat specjalizował się w tematyce Analytics & BigData. Certified Business Intelligence Professional. Pełnił takie funkcje jak: helpdesk, grafik, programista, handlowiec, informatyk-specjalista czy analityk systemowy. Autor publikacji z dziedziny bioinformatyki strukturalnej, prawa własności intelektualnej, oraz patentu (UPRP). Skutecznie łączy zaangażowanie w biznesie z pracą badawczą, przygotowanie technologiczne i menadżerskie. Michał pracuję w branży ICT od ponad 25 lat, od 10 lat, wybrał jeden z obszarów ICT i się w nim doskonali. Zasiada w zarządach spółek, obecnie jest współwłaścicielem biznesu i zarząd firmy jest jego trzecim zarządem. Jego pasją są: filmy SF, retro-komputery Amiga oraz wycieczki w góry.
pobierz 80.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Planowanie finansów osobistych - Roksana Śliwka |#475
pobierz 108.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Globalna obsługa biznesowa - Michał Cencek |#474
Michał Cencek Founder & Global CEO. W wieku 16 lat postanowił, że zostanie przedsiębiorcą. Przez dwa lata szukał pomysłu na biznes. Założył portal do przechowywania plików w Internecie. Firma upadła po 17 miesiącach, Michał zbankrutował. Po tych trudnych doświadczeniach stworzył spółkę Infinite Prosperity Limited w Wielkiej Brytanii, która oficjalnie zapoczątkowała działalność marki VIREGO®. Obszarem działalności firmy jest obsługa biznesowo-księgowa podmiotów gospodarczych. Z pomocą 200 specjalistów dostarcza wysokiej jakości usługi biznesowe, doradcze, finansowe, księgowe, podatkowe, prawne, specjalistyczne i na życzenie działając globalnie. W maju 2019 roku powstanie fundacja VIREGO, której celem będzie wsparcie finansowe oraz merytoryczne ambitnych przedsiębiorców i start-upów. W czerwcu 2020 roku na rynku pojawi się Aplikacja MV (MyVIREGO) na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android, Będzie to pierwsze na rynku, nowoczesne narzędzie do zarządzania firmą. Aplikacja znacząco poprawi komfort prowadzenia firmy.
pobierz 154.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Produkcja opakowań motoryzacyjnych - Mariusz Mszyca |#473
Mariusz Mszyca Przedsiębiorca. Od 20 lat zajmuje się sprzedażą. Z wykształcenia jest ekonomistą z dyplomem MBA Oxford Brooks University. Ukończył także studia z zakresu zarządzania, marketingu, finansów i rachunkowości. Mariusz stworzył pierwszą, własną firmę w wieku 38 lat, wcześniej przez 14 lat zdobywał doświadczenie zawodowe na różnych stanowiskach od sprzedawcy po dyrektora handlowego. Jest autorem dwóch książek o tworzeniu własnego biznesu. Od 2011 roku jest właścicielem firmy produkcyjnej z 80-osobowym zespołem o zasięgu europejskim, która projektuje i produkuje opakowania dla przemysłu motoryzacyjnego dla fabryk takich marek jak BMW, VW, Porsche czy Daimler-Mercedes. Planuje rozszerzyć działalność również poza Europę.
pobierz 94.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Projektant wzornictwa przemysłowego - Marek Adamczewski #472
Marek Adamczewski Projektant wzornictwa przemysłowego. Profesor, absolwent i były dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2011 uzyskał tytuł profesora sztuk plastycznych. Ukończył również podyplomowe studia Design Management prowadzone w Warszawie przez Szkołę Główną Handlową i Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Założyciel pracowni Marad Design. Do produkcji wdrożonych zostało około 300 projektów Marka, w tym ponad 20 pojazdów szynowych. Marek brał także udział w realizacji koncepcji elektrycznych zespołów trakcyjnych Pesa, wagonów spalinowych typu 214M i 610M oraz spalinowego zespołu trakcyjnego typu 218M. Kurator i projektant wielu wystaw, członek jury wielu konkursów wzorniczych.
pobierz 107.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Taxxo- sieć partnerskich biur rachunkowych -Małgorzata Latuszek#471
Małgorzata Latuszek Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, certyfikowany manager projektów IPMA. Ukończyła liczne szkolenia krajowe i międzynarodowe. Prowadziła ponad 100 projektów informatycznych dla przedsiębiorstw oraz dla międzynarodowych korporacji. Małgorzata jest przedsiębiorcą od 16 roku życia. Od 2011 roku głównym przedsięwzięciem, które realizuje jest Taxxo- sieć partnerskich biur rachunkowych, zlokalizowanych w całej Polsce. Platforma Taxxo dostępna jest w ponad 20.000 firmach w Polsce i wspiera pracę ponad 500 księgowych. Jej misją jest wsparcie biznesu klientów, poprawienie ich cash flow, unowocześnienie usług księgowych, automatyzacja procesów, a także integracja rozproszonego środowiska biur księgowych, przedsiębiorców, dostawców usług biznesowych, finansowych, banków oraz ich systemów w ramach „API economy”. Małgosia planuje rozszerzyć swoją działalność na Stany Zjednoczone. Obecnie jest Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A.- operatora Taxxo.
pobierz 101.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Fabryka mebli na wymiar- Michał Popiel |#470
Michał Popiel Przedsiębiorca. Ukończył studia inżynierskie na Politechnice. Przed założeniem firmy budowlanej pracował w handlu i finansach. W pierwszych latach działalności zajmował się budową stanów surowych oraz wykończeniem wnętrz. W roku 2014 firma zmieniła profil działalności na produkcję mebli na wymiar. Obecnie oferuje pełen asortyment mebli: kuchnie, szafy, łóżka, meble dziecięce, zabudowy nietypowe. Firma ma wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzonych usług oraz zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, specjalizujących się w konkretnych dziedzinach meblarstwa. Michał buduje firmę oraz zarządza nią w oparciu o model turkusowej organizacji.
pobierz 103.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Wolontariat fundacji ASBIRO - Joanna Tomaszewska |#469
pobierz 79.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Stoiska targowe - Karol Salawa |#468
Karol Salawa. Przedsiębiorca. Właściciel w Stoiska24.pl. Wyznaje zasadę, że w życiu nie ma nic za darmo. Pracował na różnych stanowiskach jednocześnie nabierając doświadczenia w marketingu i zarządzaniu, do momentu, gdy pasją życia okazała się własna firma. Zespół Karola jest w stanie zbudować każde stoisko, w dowolnym miejscu UE. Oferuje stoiska targowe wszystkich typów, dostosowanych od wielkości powierzchni, posiadanego budżetu, oraz charakteru targów, także wraz z wykorzystaniem elementów nietypowych. Współpracuje z najlepszymi ekipami wykonawczymi.
pobierz 130.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Rynek Nieruchomości gruntowych - Krzysztof Derdzikowski |#467
Krzysztof Derdzikowski Z rynkiem nieruchomości związany od 2006 roku. Pierwszą firmę założył z kolegą w czasie kryzysu na rynku gruntów. Doświadczenie zdobywał podczas pracy dla największego biura nieruchomości w kraju, jak i podczas rozwijania lokalnych oddziałów kilku firm w branży. Autor branżowych tekstów i poradników w lokalnych mediach internetowych oraz drukowanych. Pośrednik, doradca, szkoleniowiec. Prywatnie fan nowych rozwiązań IT w branży nieruchomości i marketingu internetowego.
pobierz 96.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
« Kamil Cebulski »
Zarządzanie ludźmi i projektami - Paweł Bochnowski |#466
Paweł Bochnowski. Ekspert w zakresie wdrażania zmian i zarządzania projektami. Świadczy szereg usług z zakresu zarządzania dla różnych klientów. Pełni rolę Interim Manager’a w Londyńskim City dla banku inwestycyjnego Aviva Investors. Realizował projekty dla Euro Banku i Fortum. Współpracował jako dziennikarz z magazynem Zarządzanie Projektami oraz poprzez działalność w ramach Project Management Institute (PMI). Finalista Young Project Management Program, organizowanego przez International Project Management Association. Doświadczenie zdobywał realizując i uczestnicząc w projektach w różnych branżach m.in. w finansach, IT, energetyce, organizacji wydarzeń sportowych. Spędził setki godzin na sali szkoleniowej jako trener PM. W wolnych chwilach komentuje mecze swojej ulubionej drużyny lacrosse Kosynierów Wrocław.
pobierz 121.8 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek