ITeracje

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Podcast ITeracje to przestrzeń do wymiany doświadczeń i dyskusji o wyzwaniach, jakie stawiają przed sobą specjaliści z branży IT
Data dodania: 2020-02-11 20:42:45
Data aktualizacji: 2021-03-05 17:40:06
Audycji w katalogu: 10
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 12 miesięcy temu
ITeracje #10 – O strangler pattern – Dawid Kuśmierek
Witam w dziesiątym odcinku podcastu ITeracje. Dzisiaj po raz kolejny porozmawiamy o tym, gdzie mieszkają smoki. O aplikacjach legacy będę rozmawiał z Dawidem Kuśmierkiem.
pobierz 18.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
ITeracje #9 – O porozumi bez przemocy – Tomasz Bagiński
Witam w dziewiątym odcinku podcastu ITeracje. Czy zdarza się, że po rozmowie z klientem masz wrażenie, że każdy z was rozmawiał o czymś innym? Czy masz wrażenie, że klient inaczej rozumie Twoją specyfikacje i estymacje? Dlaczego podczas ustaleń wszyscy potakują, a na demo okazuje się, że jednak każdy miał na myśli inną funkcjonalność? Razem z Tomkiem Bagińskim, trenerem komunikacji opartej o Non Violent Communication, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak przekazywać trudne informacje oraz w jaki sposób uzyskać potwierdzenie, że wszyscy jesteśmy w tym samym miejscu.
pobierz 58.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
ITeracje #8 – O aplikacjach legacy i refaktoringu – Krzysztof Skiba
Witam w ósmym odcinku podcastu ITeracje. Dzisiaj porozmawiamy o tym gdzie mieszkają smoki. O aplikacjach legacy będę rozmawiał z Krzyśkiem Skibą, który od trzynastu lat zajmuje się jedną i tą samą aplikacją. Porozmawiamy o tym, jak zmieniało się podejście Krzyśka do refaktoryzacji, jak uniknąć dodawania kodu legacy do istniejącej aplikacji, oraz jakie bolączki ma tak długo istniejący projekt.
pobierz 31.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
ITeracje #7 – O turkusie – Małgorzata Marek
Witam w siódmym odcinku podcastu ITeracje. Dzisiaj porozmawiam z Gosią Marek o turkusie. Gosia jest jednym z właścicieli FINGO i jakiś czas temu zaczęła wprowadzać u nas turkusową rewolucję. Porozmawiamy o tym czym jest turkus, czy warto iść w tym kierunku oraz jakie wyzwania pojawiają się na początku tej drogi.
pobierz 21.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
ITeracje #6 – O zmianie branży – Krzysztof Dziadul
Witam w szóstym odcinku podcastu ITeracje. Dzisiaj porozmawiam z Krzyśkiem Dziadulem o tym, w jaki sposób można się przebranżowić. Krzysiek studiował politologię, później w poszukiwaniu pracy wyjechał na wyspy, a ostatecznie postanowił wrócić do kraju i zająć się informatyką. Porozmawiamy o tym, dlaczego nasz gość zdecydował się na taki krok, czy trudno zmienić zawód oraz jak podejść do tematu zmiany branży.
pobierz 29.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
ITeracje #5 – O rekrutacji w IT – Rafał Hamela
Moim gościem jest Rafał Hamela, który w FINGO pracuje z zespołem HR. Zapytam go, na co zwraca uwagę podczas rekrutacji, co jest ważne podczas screeningu CV i jak wygląda obecnie rynek IT okiem rekrutera.
pobierz 25.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
ITeracje #4 – O pierwszej pracy dla studenta – Krzysztof Grys
Dziś porozmawiam z Krzyśkiem Grysem o tym, w jaki sposób połączyć pracę ze studiami. Krzysiek dwa lata temu przyszedł do FINGO na praktyki i został na trochę dłużej. Zapytam go, czy warto iść na studia, komu potrzebne są praktyki, i w jaki sposób znaleźć work-learn-life balance.
pobierz 20.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
ITeracje #3 – O byciu prelegentem – Grzegorz Byrka
Dzisiaj porozmawiam z Grzesiem Byrką o byciu prelegentem. Grzesiu pracuje w FINGO od 6 lat i przez ten czas, oprócz bycia programistą, występował na konferencjach i prowadził wykłady na uniwersytecie. Zapytam go o to, w jakim konferencjach warto uczestniczyć, czego nauczyły go wystąpienia publiczne, jak zacząć oraz w jaki sposób przygotować się do pierwszego wystąpienia.
pobierz 24.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
ITeracje #2 – O przejściu z backendu na front – Dariusz Wiśniewski
Dzisiaj Darek Wiśniewski opowie nam o przejściu z backendu na frontend. Darek pracuje w FINGO od 4 lat. Do tej pory pracował jako backend developer, ale ostatnio przebranżowił się na frontend. Zapytam go, dlaczego zdecydował się przejść na front. W jaki sposób zrobić to w miarę bezboleśnie i jakich narzędzi używać.
pobierz 29.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
ITeracje #1 – O komunikacji z Klientami z UK – Paweł Grądziel
Tematem dzisiejszego odcinka jest współpraca z klientami z UK. Moim rozmówcą będzie Paweł Grądziel, który pracuje w FINGO od 15 lat. Oprócz tego, że jest programistą, zajmuje się także kontaktem z biznesem. Zapytam go o to, w jaki sposób odmienna kultura wpływa na komunikację, jak budować zaufanie u klienta oraz jakie działania są niezbędne do utrzymania długotrwałych relacji.
pobierz 17.8 MB odcinki RSS iTunes www
miodek