Fryderyk Karzełek

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Fryderyk Karzełek, autor: zapraszam do poznania „10 kroków do finansowego bezpieczeństwa”, swoistego autorskiego dekalogu, który pozwolił mocno stanąć na nogi wielu już osobom, konsekwentnie stosującym się do jego zaleceń.
Data dodania: 2020-02-11 20:43:29
Data aktualizacji: 2020-11-17 03:35:06
Audycji w katalogu: 3
Stan:
Zapomniany przez Boga (archiwalny)
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 03: Krok 3. Znajdź zaufanego doradcę
Brak często nawet podstawowej wiedzy na temat finansów wśród ludzi obracających naprawdę sporą gotówką niestety kończy się tym, że co jakiś czas słyszymy o sądowych procesach czy pozwach zbiorowych, gdy naciągniętych osób jest więcej niż kilkanaście. A przecież niepotrzebnych emocji i stresu można by uniknąć. Jednak pod warunkiem, że spotkamy na swojej drodze profesjonalistów, dla których etyka zawodowa jest na pierwszym miejscu, a prowizja nie przysłania im głównego celu, jakim jest zadowolenie klienta. Profesjonalny doradca finansowy jest jak dobry lekarz – zanim postawi diagnozę, musi dokładnie zbadać pacjenta.
pobierz 7.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 02: Krok 2. Poznaj zasady
Skoro jesteś tu, gdzie jesteś, i niewiele masz, to znaczy, że twoje dotychczasowe myślenie o pieniądzach było błędne. A to z kolei znaczy, że powinieneś zacząć myśleć, kierując się zupełnie innymi zasadami. Większość ludzi traktuje pieniądze jak zło konieczne, bo nie rozumie ich istoty, tymczasem są one tylko narzędziem. Zamożność mylnie jawi się wielu osobom jako osiąganie wysokich dochodów z własnej pracy, robienie kariery itp., gdy tymczasem prawdziwa zamożność zależy przede wszystkim od wielkości posiadanych aktywów. Nie jest więc bogaty ten, na czyje konto raz w miesiącu wpływa znaczna kwota z tytułu wynagrodzenia za pracę, lecz ten, kto potrafi umiejętnie kumulować środki po to, by ulegały pomnożeniu. Dlatego też powinniśmy przede wszystkim poznać istotę pieniądza.
pobierz 13.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Odcinek 01: Krok 1. Podejmijmy decyzję
Dla wielu pewnie zabrzmi to trywialnie. Ale właśnie od tego musimy zacząć – od silnego, jednoznacznego postanowienia, że pieniądze są dla nas po prostu ważne! TERAZ! Nie kiedyś, nie gdy – według własnego wyobrażenia – będziemy mieć ku temu warunki, bo one są w naszym zasięgu już DZIŚ! Często wystarczy wziąć kartkę i policzyć. Warto bowiem przekonać się, w jakim miejscu jesteśmy i czy ten stan nam odpowiada. Przecież jeśli nie podejmiemy świadomej decyzji, to być może nic się nie zmieni lub nawet będzie gorzej. W jaki sposób posiadanie pieniędzy zdeterminuje naszą sytuację życiową? Musimy to sobie wyobrazić.
pobierz 11.6 MB odcinki RSS iTunes www
miodek