1000 IBU

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Tomasz Kopyra w felietonie z serii 1000 IBU porusza spektrum kwestii dotyczących piwa. Zwykle poziom goryczy sięga 1000 IBU.
Data dodania: 2020-02-11 20:47:48
Data aktualizacji: 2020-09-20 11:50:04
Audycji w katalogu: 18
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 26 dni temu
Wyczułem DMS, którego... nie było!
Tomasz Kopyra ( [link] ) odpowiada na mail z Browaru Kormoran z analizą chromatograficzną piwa Kormoran Świeże. W Express Teście Regionalnych Lagerów Tomasz Kopyra zidentyfikował wyraźne nuty dimetylu siarczku (DMS), tymczasem analiza laboratoryjna wykazała, że DMS nie było.
pobierz 55.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Bezalkoholowe znaczy bezalkoholowe. Czego nie rozumiesz?
Tomasz Kopyra ( [link] ) w felietonie z serii 1000 IBU o tym, co to znaczy, że piwo jest bezalkoholowe, a także czy piwo bezalkoholowe mogą pić dzieci i kobiety w ciąży? Czy Lidl ma prawo żądać dowodu tożsamości? Czy PARPA stanowi prawo w Polsce? Soundtrack: JR Tundra
pobierz 77.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Sądząc po Pincie kraft ma się świetnie, choć...
Tomasz Kopyra ( [link] ) po wizycie z Browarze PINTA o tym co mówi nam sytuacja tego lidera rynku o całej branży.
pobierz 46.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Wokół komina
W 2020 roku silnym trendem w Polskim Krafcie powinno być skupienie się browarów na obszarze "wokół komina". Dlaczego to ważne, jakich błędów browarów regionalnych trzeba unikać i co to do cholery jest locavore?
pobierz 48.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Czy to koniec piwnej rewolucji?
Tomasz Kopyra ( [link] ) zastanawia się czy obecna sytuacja zakończy piwną rewolucję? Z jakimi scenariuszami musimy się liczyć? Jakie są ewentualne przesłanki skłaniające do optymizmu?
pobierz 65.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
10 lat od premiery "jestem piwowarem domowym"
Tomasz Kopyra ( [link] ) w serii 1000 IBU wspomina moment publikacji i powstawania filmu "jestem piwowarem domowym" ( [link] . Film ten zainspirowany był filmami "I Am A Hombrewer" ( [link] oraz "I Am A Craft Brewer" ( [link] . Soundtrack: JR Tundra - Hitting The Streets
pobierz 76.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
10 lat PSPD wg Człowieka Kraftu 2019
Tomasz Kopyra ( [link] ) zdobywca tytułu Człowiek Kraftu 2019 oraz Edukator Piwa 2019 o swoich wrażeniach z imprezy Dziesięciolecia Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Jak zmieniło się PSPD, jak zmienił się polski rynek.
pobierz 112.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Wspaniały to był rok, zapomnimy go szybko...
Tomasz Kopyra ( [link] ) o tym, że 2019 rok był najlepszym rokiem w historii polskiego piwowarstwa, albo piwowarstwa na ziemiach polskich, ale... zapomnimy o nim szybko. Soundtrack: JR Tundra - Hitting the Streets
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 9 miesięcy temu
Niech żyją browary kontraktowe!
Tomasz Kopyra ( [link] ) w felietonie z serii 1000 IBU zajmuje się kwestią browarów kontraktowych. Jest to polemika z poglądami wyrażonymi w wywiadach przez Tomka Rogaczewskiego z Pracowni Piwa i Marka Jakubiaka z Browaru Ciechan. Komu przeszkadzają browary kontraktowe? Czy są rakiem czy sola polskiego piwowarstwa? Wywiad Docenta z Tomkiem Rogaczewskim - [link] Wywiad z Markiem Jakubiakiem - [link]
pobierz 111.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Browary! NIE obniżajcie cen!
Tomasz Kopyra ( [link] ) w felietonie z serii 1000 IBU apeluje do browarów rzemieślniczych, żeby nie obniżały cen i nie dawały się wciągnąć w wojnę cenową, bo to się źle skończy.
pobierz 52.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 miesięcy temu
Spokojnie, to tylko podwyżka akcyzy
Tomasz Kopyra ( [link] ) o podwyżce akcyzy na wyroby alkoholowe i tytoniowe w wysokości 10%. Czy ludzie będą ślepnąć, od metanolu, cysterny ze spirytusem i TIRy papierosów zaleją nas ze Wschodu, a browary niechybnie zbankrutują. Spokojnie...
pobierz 50.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
System opakowań zwrotnych na spokojnie
Tomasz Kopyra ( [link] ) w felietonie z serii 1000 IBU mówi dlaczego w Polsce nie wprowadzimy takiego systemu opakowań zwrotnych jaki funkcjonuje w Niemczech.
pobierz 86.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Pijesz piwo czy etykietę?
Tomasz Kopyra ( [link] ) w filmie z serii 1000 IBU zastanawia się nad kwestią tego jak mocno na nasze odczucia smaku wpływa marka piwa lub browaru czy opinie innych degustujących?
pobierz 53.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Czy Kraft jest na zakręcie?
Tomasz Kopyra ( [link] ) w kolejnym odcinku z serii 1000 IBU zastanawia się czy polski kraft znalazł się na zakręcie? Czy rewolucja zaczyna zjadać własne dzieci? Czy najlepsze już za nami? Soundtrack: JR Tundra - Hitting the Streets
pobierz 84.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Kopyr masakruje Portal Spożywczy
Tomasz Kopyra ( [link] ) masakruje Portal Spożywczy, a w zasadzie jego artykuł pt. "Piwa bezalkoholowe wymagają najlepszej jakości chmielu. To spore wyzwanie dla browarów". Od kiedy to piwa bezalkoholowe opierają się na chmielu? Są też inne kwiatki, które sprawiają, że można tylko załamać ręce nad poziomem dziennikarstwa dotyczącego piwa w Polsce. Źródła: Wspomniany artykuł: [link] } Artykuł w całości na podstawie materiału prasowego Browaru Amber: [link] No i wpis o Newserii sprzed 7 lat: [link] i pismo przedprocesowe od Ambera: [link]
pobierz 43.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Poseł Jakubiak chciałby zakazać małpek!
Tomasz Kopyra ( [link] ) komentuje wypowiedź posła na Sejm RP Marka Jakubiaka, który w wywiadzie dla Wirtualnej Polski wyraził opinię, że należy zakazać sprzedaży wysokoprocentowego alkoholu w pojemności mniejszej niż 0,75l.
pobierz 18.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Mówią o mnie w Sejmie!
22. maja 2019 pan poseł Jakub Kulesza zaproponował złożenie wniosku o liberalizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jako argument podał, że ustawa w obecnym brzmieniu zakazuje funkcjonowania blogów piwnych, w tym "największego na świecie blogu blog.kopyra.com". WHAT??!
pobierz 20.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Aromatom mówię stanowcze... raczej nie!
Jeb*ć aromaty! Tylko czy jesteśmy w stanie tę walkę wygrać? Czy jesteśmy w stanie zweryfikować czy ten, kto deklaruje, że ich nie używa, rzeczywiście ich nie używa? A może jest to walka z wiatrakami?
pobierz 48.4 MB odcinki RSS iTunes www
miodek