1000 IBU

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: Tomasz Kopyra w felietonie z serii 1000 IBU porusza spektrum kwestii dotyczących piwa. Zwykle poziom goryczy sięga 1000 IBU.
Data dodania: 2020-02-11 20:47:48
Data aktualizacji: 2021-03-07 10:15:01
Audycji w katalogu: 29
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 17 dni temu
Akcyza i kraft - problem leży gdzie indziej
Tomasz Kopyra ( [link] .com​) w rozmowie z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych, które reprezentują Marek Kamiński (prezes) i Piotr Sosin (wiceprezes).
pobierz 147.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 20 dni temu
To by nas cofnęło do PRL-u
Tomasz Kopyra ( [link] .com​) o pomyśle zrównania akcyzy dla piwa i alkoholi wysokoprocentowych. UWAGA: występują elementy wokalne
pobierz 35.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 27 dni temu
To jak bedzie z tym degustowaniem?
Tomasz Kopyra ( [link] ) o tym jak wiele musi się zmienić, żeby wszystko pozostało po staremu, czyli jak to teraz z tym degustowaniem będzie?
pobierz 28.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
Koniec degustowania?
Tomasz Kopyra ( [link] ) w felietonie z serii 1000 IBU przedstawia sytuację z degustacjami i sugeruje koniec takich filmów.
pobierz 36.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
Czy sztosy naprawdę muszą być drogie?
Tomasz Kopyra ( [link] ) o tym, że sztosy musza być drogie, ale...
pobierz 81.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Dlaczego nie będzie piw z Browaru Mentzen na kanale
Tomasz Kopyra ( [link] ) wyjaśnia dlaczego na kanale nie pojawią się degustacje piw z Browaru Mentzen założonego przez polityka Sławomira Mentzena.
pobierz 28.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
Cieszyn uratowany!!!
Tomasz Kopyra ( [link] ) nieoficjalnie informuje o tym, że Grupa Żywiec nie zamknie browaru w Cieszynie. GŻ podpisała list intencyjny z inwestorem zainteresowanym zakupem Browaru Zamkowego Cieszyn.
pobierz 16.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
Co COVID19 zmienił w branży?
Tomasz Kopyra ( [link] ) w filmie z serii 1000 IBU o tym, jak COVID19 zmienił branżę piwną w Polsce w 2020 roku.
pobierz 61.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Nielegalny browar w Toruniu?
Jak służby skarbowe traktują przedsiębiorcę w Polsce na przykładzie komunikatu o niedopełnieniu obowiązku zgłoszenia działalności w zakresie produkcji wyrobu akcyzowego, za co właścicielowi nielegalnego browaru grozi kara wysokiej grzywny.
pobierz 49.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
Jeszcze o zamknięciu Browaru Zamkowego Cieszyn przez Grupę Żywiec
Tomasz Kopyra ( [link] ) w felietonie z serii 1000 IBU o planowanym zamknięciu Browaru Zamkowego Cieszyn przez Grupę Żywiec. Dlaczego Cieszyn jest taki wyjątkowy? Czy GŻ rzeczywiście zależy na sprzedaży? Czy właściciel może robić ze swoją własnością dokładnie wszystko? Co możemy zrobić?
pobierz 59.0 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Grupa Żywiec zamyka Cieszyn!
Grupa Żywiec chce zamknąć jeden z najstarszych wciąż funkcjonujących browarów w Polsce, czyli Browar Zamkowy Cieszyn. To zbrodnia przeciwko piwowarstu, przeciwko dziedzictwu kulturowo-przemysłowemu, przeciwko Śląskowi Cieszyńskiemu. Musimy protestować! ✊ Ręce precz od Cieszyna! #zostawcieCieszyn #Żywiecprawiejakpiwo
pobierz 31.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 6 miesięcy temu
Wyczułem DMS, którego... nie było!
Tomasz Kopyra ( [link] ) odpowiada na mail z Browaru Kormoran z analizą chromatograficzną piwa Kormoran Świeże. W Express Teście Regionalnych Lagerów Tomasz Kopyra zidentyfikował wyraźne nuty dimetylu siarczku (DMS), tymczasem analiza laboratoryjna wykazała, że DMS nie było.
pobierz 55.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 miesięcy temu
Bezalkoholowe znaczy bezalkoholowe. Czego nie rozumiesz?
Tomasz Kopyra ( [link] ) w felietonie z serii 1000 IBU o tym, co to znaczy, że piwo jest bezalkoholowe, a także czy piwo bezalkoholowe mogą pić dzieci i kobiety w ciąży? Czy Lidl ma prawo żądać dowodu tożsamości? Czy PARPA stanowi prawo w Polsce? Soundtrack: JR Tundra
pobierz 77.2 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 8 miesięcy temu
Sądząc po Pincie kraft ma się świetnie, choć...
Tomasz Kopyra ( [link] ) po wizycie z Browarze PINTA o tym co mówi nam sytuacja tego lidera rynku o całej branży.
pobierz 46.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 11 miesięcy temu
Wokół komina
W 2020 roku silnym trendem w Polskim Krafcie powinno być skupienie się browarów na obszarze "wokół komina". Dlaczego to ważne, jakich błędów browarów regionalnych trzeba unikać i co to do cholery jest locavore?
pobierz 48.7 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 12 miesięcy temu
Czy to koniec piwnej rewolucji?
Tomasz Kopyra ( [link] ) zastanawia się czy obecna sytuacja zakończy piwną rewolucję? Z jakimi scenariuszami musimy się liczyć? Jakie są ewentualne przesłanki skłaniające do optymizmu?
pobierz 65.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
10 lat od premiery "jestem piwowarem domowym"
Tomasz Kopyra ( [link] ) w serii 1000 IBU wspomina moment publikacji i powstawania filmu "jestem piwowarem domowym" ( [link] . Film ten zainspirowany był filmami "I Am A Hombrewer" ( [link] oraz "I Am A Craft Brewer" ( [link] . Soundtrack: JR Tundra - Hitting The Streets
pobierz 76.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
10 lat PSPD wg Człowieka Kraftu 2019
Tomasz Kopyra ( [link] ) zdobywca tytułu Człowiek Kraftu 2019 oraz Edukator Piwa 2019 o swoich wrażeniach z imprezy Dziesięciolecia Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Jak zmieniło się PSPD, jak zmienił się polski rynek.
pobierz 112.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Wspaniały to był rok, zapomnimy go szybko...
Tomasz Kopyra ( [link] ) o tym, że 2019 rok był najlepszym rokiem w historii polskiego piwowarstwa, albo piwowarstwa na ziemiach polskich, ale... zapomnimy o nim szybko. Soundtrack: JR Tundra - Hitting the Streets
pobierz 36.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad rok temu
Niech żyją browary kontraktowe!
Tomasz Kopyra ( [link] ) w felietonie z serii 1000 IBU zajmuje się kwestią browarów kontraktowych. Jest to polemika z poglądami wyrażonymi w wywiadach przez Tomka Rogaczewskiego z Pracowni Piwa i Marka Jakubiaka z Browaru Ciechan. Komu przeszkadzają browary kontraktowe? Czy są rakiem czy sola polskiego piwowarstwa? Wywiad Docenta z Tomkiem Rogaczewskim - [link] Wywiad z Markiem Jakubiakiem - [link]
pobierz 111.5 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek