Bez smyczy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: O tym co działa i dlaczego. Żeby każdy pies był najlepszym przyjacielem a nie problemem.Podcast tworzy Jarosław Polak - behawiorysta i trener Wesołej Łapki z Krakowa. Oraz redaktor Człapciu, facet z klasą i trudną przeszłością. Razem mogliby zdobyć świat ale wolą gdzieś iść.keywords: psy, zwierzęta, agresja, trening, zoopsychologia, podróże
Data dodania: 2020-02-11 20:49:55
Data aktualizacji: 2020-03-31 19:20:13
Audycji w katalogu: 15
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 10 godz. temu
15. Zabierz swojego psa na randkę, czyli spacer idealny
W tym odcinku dowiesz się: jakiego sprzętu używać i jak zacząć idealny spacer, jaką strukturę powinien mieć, jakie cele powinien spełnić. Wszystko to, by spacerowało Wam się lepiej. Jeśli masz do mnie jakąś sprawę, napisz na [email] .
pobierz 8.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 7 dni temu
14. Czy każdego psa można wyszkolić?
W tym odcinku dowiesz się: jaki poziom wyszkolenia powinien mieć pies, czy każdego psa można nauczyć nowych umiejętności, od czego zależy zdolność uczenia się, czy można oduczyć zachowań wyuczonych i wrodzonych. Zapisz się do mnie na zajęcia na kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków albo napisz na [email] .
pobierz 7.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 14 dni temu
13. Psi mindfulness
W tym odcinku dowiesz się: w jaki sposób być ze swoim psem bardziej, o trzech składnikach psiego mindfulnessu - obserwacji, zrozumieniu natury psa i nie byciu jak radio, sposobach na spędzanie czasu które poprawią waszą relację. Zapisz się do mnie na kurs pod adresem kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków albo napisz do mnie na [email] .
pobierz 8.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 21 dni temu
12. Jacek Gałuszka zdradza tajniki pracy behawiorysty
W dzisiejszym odcinku moim gościem jest Jacek Gałuszka. Trener i behawiorysta, założyciel szkoły przyjaciół psów Wesoła Łapka, autor kilku książek o wychowaniu i szkoleniu psów, wielu artykułów i publikacji. Człowiek który pokazuje efekty swojej pracy. Rozmawiamy m.in. o tym: na czym tak naprawdę polega praca behawiorysty, jak zmieniać zachowania psów i ludzi, w jaki sposób znaleźć dobrego specjalistę, jak zostać dobrym behawiorystą. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o moim gościu, wejdź na wesolalapka.pl.
pobierz 35.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 28 dni temu
11. Trening który działa
W tym odcinku dowiesz się: w jaki sposób ustalić cele i przygotować się do treningu z psem, na co warto zwrócić uwagę (jak motywować psa, w jaki sposób wytłumaczyć mu co od niego chcemy, podział zachowania na pojedyncze elementy), jak złapać balans między kreatywnością a koncentracją, i co odróżnia dobrych trenerów od świetnych. Zapisz się do mnie na zajęcia kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków albo napisz do mnie na [email] .
pobierz 8.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
10. Ratunku, mój pies mnie gryzie!
Sytuacja w której pies gryzie swojego właściciela jest jedną z najbardziej destrukcyjnych dla relacji człowieka ze zwierzęciem. W tym odcinku dowiesz się: jakie mogą być przyczyny takiej agresji, jak oszacować zagrożenie jakie stanowi konkretny pies, jakie zasady bezpieczeństwa trzeba stosować, na czym polega terapia w takich przypadkach. Zapisz się do mnie na zajęcia pod adresem kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków albo napisz do mnie na [email] .
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
9. Jak stres zabija Twojego psa?
W tym odcinku dowiesz się: co to jest stres i do czego nam służy, czym skutkuje długotrwały stres, jakie psy mają skłonności do nieradzenia sobie ze stresem i jak tego uniknąć, co to jest wyuczona bezradność, i jak nauczyć swojego psa radzić sobie ze stresem. Zapisz się do mnie na zajęcia pod adresem kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków a jeśli masz propozycje tematów, koniecznie daj mi znać na [email] .
pobierz 12.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
8. 7 lekcji (o psach) od zaklinacza koni
Do nagrania tego odcinka zainspirował mnie Buck Brannaman. Buck pracuje z końmi w sposób który inspiruje wielu. Był m.in. pierwowzorem tytułowego Zaklinacza Koni w książce Nicholasa Evansa, na podstawie której Robert Redford nakręcił film o tym samym tytule. Dokument o jego życiu i pracy nazywa się BUCK i jest do znalezienia w internecie. Ja przedstawiam Ci 7 lekcji które możesz przełożyć na trening z psem, ale na pewno da się nauczyć od tego faceta o wiele więcej. Zapisz się do mnie na zajęcia pod adresem kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków albo napisz do mnie na [email] .
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
7. Warsztat trenera - jak nagradzać lepiej?
W tym odcinku dowiesz się: czym się różni nagroda od wzmocnienia, do czego służą markery w treningu, jak często nagradzać psa, jakie są sposoby nagradzania poza jedzeniem, zabawą i pochwałami, co sprawi, że Twój pies będzie kochał z Tobą ćwiczyć. Wejdź na kursy.wesolalapka.pl i zakładkę Kraków, żeby zapisać się do mnie na zajęcia albo napisz na [email] .
pobierz 12.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
6. Czy rasa ma wpływ na charakter?
W tym odcinku dowiesz się: co to jest rasa i w jaki sposób powstaje, co to jest łańcuch łowiecki (świetna książka która opowiada o tym i wielu innych kwestiach to Dogs, Raymonda i Lorny Coppingerów), czy rasa wpływa na zachowanie psa, co to jest Rage Syndrom u Spanieli i jak się objawia [link] Jeżeli chcesz przyjsć na kurs ze swoim psem, wejdź na wesolalapka.pl a jeśli chciałbyś o czymś posłuchać napisz do mnie na [email] .
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
5. Resocjalizacja, czyli jak nie być dupkiem
W tym odcinku dowiesz się: co to jest socjalizacja, jakie typy psów mają braki w tym temacie, w jaki sposób poznawać takie psy z innymi, czy chodzenie na wybiegi dla psów są dobrym pomysłem. Jeżeli chcesz popracować ze swoim psem albo dowiedzieć się więcej, wejdź na wesolalapka.pl.
pobierz 16.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
4. A może by tak zostać psem?
W tym odcinku dowiesz się: w jaki sposób działają zmysły psa, jak objawia się jego dzika część natury, co zyskał a co stracił żyjąc z człowiekiem, w jaki sposób pies się uczy, jak niezrozumienie psiej natury prowadzi do problemów. Napisz do mnie na [email] a jeśli masz problem ze swoim psem odwiedź kursy.wesolalapka.pl.
pobierz 9.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
3. Postrach osiedla, czyli agresja smyczowa
W tym odcinku dowiesz się: z czego najczęściej bierze się agresja smyczowa, w jaki sposób możesz jej zapobiegać, jakie są najpopularniejsze metody radzenia sobie z nią, i na co zwracać uwagę podczas treningu. Napisz do mnie na [email] albo wejdź na stronę wesolalapka.pl.
pobierz 11.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
2. Jak wygląda życie psa w schronisku?
W tym odcinku dowiesz się: w jaki sposób psy trafiają do schroniska, jak wygląda dzień psa w schronisku, czy takie miejsca usypiają zwierzęta, czego psu w schronisku najbardziej brakuje, jak realnie można pomóc psom które tam trafiły. Zapisz się do mnie na zajęcia pod adresem kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków lub napisz do mnie na [email] ,
pobierz 8.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
1. 5 powodów dlaczego Twój pies Cię nie rozumie
W tym odcinku dowiesz się: jak psy komunikują się między sobą, dlaczego mowa ciała jest tak ważna, jak mówić do psa, żeby naturalnie Cię rozumiał, dlaczego dobry refleks jest tak istotny w szkoleniu, w jaki sposób czytać swojego psa i praktycznie zastosować tą wiedzę. Zapisz się do mnie na zajęcia pod adresem kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków lub napisz do mnie na [email] .
pobierz 6.8 MB odcinki RSS iTunes www
miodek