Bez smyczy

Sortuj: kategoriami | alfabetycznie
Najpopularniejsze w tygodniu
Opis: O tym co działa i dlaczego. Żeby każdy pies był najlepszym przyjacielem a nie problemem.Podcast tworzy Jarosław Polak - behawiorysta i trener Wesołej Łapki z Krakowa. Oraz redaktor Człapciu, facet z klasą i trudną przeszłością. Razem mogliby zdobyć świat ale wolą gdzieś iść.keywords: psy, zwierzęta, agresja, trening, zoopsychologia, podróże
Data dodania: 2020-02-11 20:49:55
Data aktualizacji: 2020-07-04 00:40:02
Audycji w katalogu: 28
Stan:
Wciąż na fali (aktywny)
opublikowany 3 dni temu
28. Lęk separacyjny
Z czego bierze się lęk separacyjny? Dla psa, zamknięcie samemu, w jakimś pomieszczeniu jest bardzo nienaturalne. Często wiąże się z silnymi emocjami i trzeba go tego po prostu nauczyć. Posłuchaj czym różni się lęk separacyjny od zwykłej niechęci do zostawania samemu w domu. Jakie są najczęstsze problemy radzenia sobie z nim. I czy używanie leków czy obroży antyszczekowej w terapii jest skuteczne? Wejdź na czarnepodniebienie.pl
pobierz 8.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 10 dni temu
27. Twój pies Cię kocha? O emocjach
Zrozumienie emocji jakie przeżywa pies jest podstawą zmiany jego zachowania. Szarpanie smyczy, rzucanie się na inne psy czy szczekanie to tylko efekt emocji jakie przeżywa pies w danej sytuacji. Posłuchaj o 7 podstawowych systemach emocjonalnych, żeby wiedzieć skąd się biorą i w jaki sposób możesz pomóc psu lepiej sobie z nimi radzić. Napisz do mnie na [email] albo na facebooku.
pobierz 11.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 17 dni temu
26. 3 Sekrety silnej więzi z psem
Jak to jest, że jedni tworzą wiele, silnych relacji. A innym wychodzi to dużo gorzej? Jednym ze sposobów jest radzenie sobie razem z trudnymi rzeczami. Innym, częsty i odpowiedni dotyk. Dbanie o codzienne rytuały. Synchronizacja zarówno jeśli chodzi o rytm życia, jak i konkretne ruchy. A mocna więź ogromnie pomaga w życiu i treningu z psem. Po prostu zaczyna on zwracać na Ciebie uwagę. Bo jesteś dla niego ważny. Napisz do mnie o swoich sposobach na budowanie więzi na [link] albo [email] .
pobierz 8.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 24 dni temu
25. Ugryź obronę! Magda Tomasikiewicz
Myślisz, że obrona sportowa jest dla Ciebie? Rozmawiam z Magdą Tomasikiewicz, lekarką weterynarii i przede wszystkim czynną zawodniczką, która ćwiczy obronę sportową ze swoją adoptowaną suką Ritą. Obrona sportowa to agresja pod kontrolą czy teatr? Jak znaleźć dobrego pozoranta? Jak trenowanie obrony sportowej przekłada się na codzienne życie? Adopsy na facebooku: [link] Napisz do mnie na [email] . Miłego słuchania!
pobierz 19.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
24. Jak zacząć życie z psem?
Jak wprowadzić psa pierwszy raz do domu, żeby oszczędzić mu stresu? Jakie rzeczy musisz kupić? Jak uniknąć lęku separacyjnego i przywiązania do tylko jednego opiekuna? Co wolno psu w domu? Czego warto go uczyć na początku? Odezwij się do mnie na [email] .
pobierz 10.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany ponad miesiąc temu
23. Pułapki szkolenia tradycyjnego i pozytywnego
Szkoleniowcy tradycyjni to przemocowcy, używający narzędzi tortur? Trenerzy pozytywni nie potrafią niczego poza wpychaniem psu parówki do gardła a pies wchodzi im na głowę? W tym odcinku opowiadam jakie największe pułapki, widzę w obu podejściach. I dlaczego kiedy ideologia przesłania ludziom oczy, to zawsze na końcu cierpią psy. Napisz do mnie na [email] .
pobierz 8.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
22. Czytaj psa jak dobrą książkę
Największy problem z mową ciała jest taki, że każdy jest przekonany o tym, jak świetnie ją rozumie. A poza oczywistymi sygnałami, psy wysyłają też mnóstwo subtelnych wiadomości. Dowiedz się jak czytać mowę ciała psa, jakich błędów i pułapek unikać. Oraz jak wykorzystać tą wiedzę w praktyce. Film z sygnałami uspokajającymi: [link] Wykład profesora Corena: [link] Daj znać o czym jeszcze chciałbyś posłuchać na [email] .
pobierz 9.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
21. Trzy zasady skutecznej korekty
W jaki sposób korygować psa, żeby być skutecznym i nie robić mu krzywdy? DOBRA korekta zachęca – mówi: skręciłeś w złą ścieżkę ale spróbuj inaczej a na pewno będzie lepiej. ZŁA korekta zniechęca – sprawia, że pies nie ma ochoty eksperymentować i próbować. Nie czuje wsparcia a jedyne o czym myśli, to żeby się nie wychylać. Napisz do mnie na [email]
pobierz 9.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
20. Agresywny czy chory?
W tym odcinku dowiesz się: jak w prosty sposób zbadać psa który ma problemy, na co warto zwrócić uwagę zanim pójdziesz do behawiorysty, jakie choroby i problemy zdrowotne najczęściej wpływają na agresję, lękliwość i inne zaburzenia. Napisz do mnie na [email] .
pobierz 9.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
19. Bądź jak Rambo, baw się ze swoim psem!
W tym odcinku dowiesz się: dlaczego nie warto być zgrzybiałym dziadem, jakie są najczęstsze sposoby zabawy z psem, jak to robić dobrze, czym różni się zabawa z psem od zabawy psem, dlaczego zabawa jest tak potężnym narzędziem. Napisz do mnie na [email] .
pobierz 9.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 2 miesiące temu
18. Jak wilk stał się mopsem
W tym odcinku dowiesz się: kiedy został udomowiony pies i kto jest jego przodkiem, ile potrzeba czasu by udomowić lisa, jakie funkcje na początku pełniły psy, co to jest neotenia, i czy to w ogóle był dobry pomysł, żeby powierzyć swoje życie człowiekowi? Link do zdjęć lisów Belayeva: [link] . Miłego słuchania!
pobierz 8.8 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
17. Dominacja, sado-maso i psy
W tym odcinku nie dowiesz się nic o sado-maso. Ale dowiesz się: skąd wzięła się w szkoleniu psów teoria dominacji, czy psy próbują dominować człowieka, czy zawsze musisz jeść przed swoim psem. Badania o których była mowa: [link] Napisz do mnie na [email] .
pobierz 10.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
16. Jak wybrać psa ze schroniska?
W tym odcinku dowiesz się: na co zwracać uwagę decydując się na psa, jak dobierać się pod kątem energii i stylu życia, lepszy szczeniak czy może dorosły pies, co sprawdzić kiedy zastanawiamy się nad konkretnym psiakiem. Jeśli masz jakieś pytania napisz do mnie na [email]
pobierz 9.5 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
15. Zabierz swojego psa na randkę, czyli spacer idealny
W tym odcinku dowiesz się: jakiego sprzętu używać i jak zacząć idealny spacer, jaką strukturę powinien mieć, jakie cele powinien spełnić. Wszystko to, by spacerowało Wam się lepiej. Jeśli masz do mnie jakąś sprawę, napisz na [email] .
pobierz 8.9 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 3 miesiące temu
14. Czy każdego psa można wyszkolić?
W tym odcinku dowiesz się: jaki poziom wyszkolenia powinien mieć pies, czy każdego psa można nauczyć nowych umiejętności, od czego zależy zdolność uczenia się, czy można oduczyć zachowań wyuczonych i wrodzonych. Zapisz się do mnie na zajęcia na kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków albo napisz na [email] .
pobierz 7.6 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
13. Psi mindfulness
W tym odcinku dowiesz się: w jaki sposób być ze swoim psem bardziej, o trzech składnikach psiego mindfulnessu - obserwacji, zrozumieniu natury psa i nie byciu jak radio, sposobach na spędzanie czasu które poprawią waszą relację. Zapisz się do mnie na kurs pod adresem kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków albo napisz do mnie na [email] .
pobierz 8.3 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
12. Jacek Gałuszka zdradza tajniki pracy behawiorysty
W dzisiejszym odcinku moim gościem jest Jacek Gałuszka. Trener i behawiorysta, założyciel szkoły przyjaciół psów Wesoła Łapka, autor kilku książek o wychowaniu i szkoleniu psów, wielu artykułów i publikacji. Człowiek który pokazuje efekty swojej pracy. Rozmawiamy m.in. o tym: na czym tak naprawdę polega praca behawiorysty, jak zmieniać zachowania psów i ludzi, w jaki sposób znaleźć dobrego specjalistę, jak zostać dobrym behawiorystą. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o moim gościu, wejdź na wesolalapka.pl.
pobierz 35.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
11. Trening który działa
W tym odcinku dowiesz się: w jaki sposób ustalić cele i przygotować się do treningu z psem, na co warto zwrócić uwagę (jak motywować psa, w jaki sposób wytłumaczyć mu co od niego chcemy, podział zachowania na pojedyncze elementy), jak złapać balans między kreatywnością a koncentracją, i co odróżnia dobrych trenerów od świetnych. Zapisz się do mnie na zajęcia kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków albo napisz do mnie na [email] .
pobierz 8.1 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 4 miesiące temu
10. Ratunku, mój pies mnie gryzie!
Sytuacja w której pies gryzie swojego właściciela jest jedną z najbardziej destrukcyjnych dla relacji człowieka ze zwierzęciem. W tym odcinku dowiesz się: jakie mogą być przyczyny takiej agresji, jak oszacować zagrożenie jakie stanowi konkretny pies, jakie zasady bezpieczeństwa trzeba stosować, na czym polega terapia w takich przypadkach. Zapisz się do mnie na zajęcia pod adresem kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków albo napisz do mnie na [email] .
pobierz 13.4 MB odcinki RSS iTunes www
opublikowany 5 miesięcy temu
9. Jak stres zabija Twojego psa?
W tym odcinku dowiesz się: co to jest stres i do czego nam służy, czym skutkuje długotrwały stres, jakie psy mają skłonności do nieradzenia sobie ze stresem i jak tego uniknąć, co to jest wyuczona bezradność, i jak nauczyć swojego psa radzić sobie ze stresem. Zapisz się do mnie na zajęcia pod adresem kursy.wesolalapka.pl w zakładce Kraków a jeśli masz propozycje tematów, koniecznie daj mi znać na [email] .
pobierz 12.3 MB odcinki RSS iTunes www
Starsze
»
miodek